Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
09.08. klo 18:00 Äänekoski Games
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 98 henk. (127 lajisuoritusta)
M 100m (10)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aleksi HeinänenÄänekosken Urheilijat13.33 / 13.47
Lauri HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat11.33 / 11.47
Viljami HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat11.27 / 11.27
Juho KaihlajärviJyväskylän Kenttäurheilijat10.79 / 10.91
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat11.30 / 11.37
Otto KilpiJyväskylän Kenttäurheilijat11.16 / 11.48
Mikko LaaksonenKaustisen Pohjan-Veikot10.94 / 10.94
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat11.03 / 11.35
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat11.19 / 11.19
Eero ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat11.38 / 11.38
 
M 400m (9)
Lauri HassiOriveden Ponnistus 49.56 / 49.90
Jussi HuuskonenJyväskylän Kenttäurheilijat 52.25 / -
Jussi JulkunenKuopion Reipas 52.83 / 52.83
Niilo KehusVeitsiluodon Kisaveikot 54.03 / -
Luukas KosunenLapinlahden Veto - / -
Miika LehtinenJyväskylän Kenttäurheilijat 52.23 / 52.72
Teemu RuippoJoensuun Kataja 52.13 / 52.35
Juho SeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat 49.83 / 50.09
Georgi TodorovLapinlahden Veto 53.24 / 53.24
 
M 1500m (1)
Kristian IsakssonJyväskylän Kenttäurheilijat 4:59.93 / -
 
M korkeus (1)
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat2.12 / 2.12
 
M pituus (5)
Johannes HaavistoHimangan Urheilijat6.36 / 6.36
Juuso HassiOriveden Ponnistus7.32 / 6.83
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat6.64 / 6.64
Otto KilpiJyväskylän Kenttäurheilijat7.96 / 7.26
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat7.37 / 7.23
 
M kuula (5)
Matti KahilainenPihtiputaan Tuisku15.83 / 15.57
Lauri LindqvistSiilinjärven Ponnistus15.12 / 15.12
Tomi NissinenMuuramen Yritys17.39 / 14.40
Panu TirkkonenKeiteleen Kunto18.02 / 18.02
Jussi TukevaJalasjärven Jalas16.36 / 15.68
 
M keihäs (10)
Juuso HassiOriveden Ponnistus61.28 / 55.74
Taneli JuutinenKuopion Reipas73.09 / -
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat68.56 / 68.56
Jani KiiskiläVeitsiluodon Kisaveikot78.41 / 77.72
Toni KuuselaKuortaneen Kunto75.63 / 70.58
Toni LifländerImatran Urheilijat72.63 / 72.63
Ville MiettinenJuuan Urheilijat65.95 / 65.95
Tero NokkaKuopion Reipas68.91 / 64.23
Markus PohjonenNurmijärven Yleisurheilu73.13 / 68.00
Ville RuusuRauman Urheilijat71.89 / 70.31
 
N 100m (5)
Elisa KirvesniemiJyväskylän Kenttäurheilijat12.61 / -
Minna LaukkaJyväskylän Kenttäurheilijat11.76 / 11.98
Laura LundbergVarkauden Kenttä-Veikot13.96 / 14.38
Aino PulkkinenÄänekosken Urheilijat11.85 / 12.16
Maria RäsänenLapinlahden Veto11.65 / 11.88
 
N 400m (4)
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat 58.99 / 60.56
Elisa JuntunenÄänekosken Urheilijat - / -
Sanna KekkiHankasalmen Hanka 62.02 / 67.28
Iida KosunenLapinlahden Veto 65.15 / 65.15
 
N 800m (6)
Johanna Ala-PöntiöKälviän Tarmo2:21.57 / 2:21.57
Heidi HaapamäkiJyväskylän Kenttäurheilijat2:27.65 / 2:32.30
Oona-Mari HakulinenJyväskylän Kenttäurheilijat2:29.14 / 2:29.14
Elisa JuntunenÄänekosken Urheilijat2:28.66 / 2:28.66
Ninni LöfKalajoen Junkkarit2:25.93 / 2:31.67
Katri NiemistöJyväskylän Kenttäurheilijat2:31.83 / -
 
N korkeus (1)
Elina SmolanderLapuan Virkiä1.86 / 1.79
 
N pituus (4)
Anni GustafssonJyväskylän Kenttäurheilijat4.49 / -
Camilla KyröläinenJyväskylän Kenttäurheilijat5.02 / 5.02
Emmi MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat6.38 / 6.22
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.75 / 5.51
 
N kuula (2)
Mari KahilainenPihtiputaan Tuisku11.47 / 11.47
Elisa KirvesniemiJyväskylän Kenttäurheilijat12.52 / 11.78
 
N moukari (5)
Hannamari KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat50.97 / 47.54
Aada KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Merja KorpelaSoinin Sisu69.56 / 68.55
Heli PynnönenHankasalmen Hanka49.78 / 49.78
Johanna SalmelaJyväskylän Kenttäurheilijat66.35 / 66.35
 
N keihäs (5)
Jenna JaakkolaSoinin Sisu49.67 / 47.77
Jenni KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat60.70 / 59.86
Heli PynnönenHankasalmen Hanka42.35 / 41.71
Piia PyykkinenÄänekosken Urheilijat53.77 / 43.69
Roosa YlönenHankasalmen Hanka49.20 / 49.20
 
M17 100m (1)
Mikko LaaksonenKaustisen Pohjan-Veikot10.94 / 10.94
 
M17 korkeus (1)
Heikki VuorinenÄänekosken Urheilijat1.61 / 1.61
 
N17 100m (4)
Heidi HaapamäkiJyväskylän Kenttäurheilijat13.80 / 13.80
Hilda HaavistoKannuksen Ura14.13 / 14.13
Sandra-Sofia KosonenSavonlinnan Riento12.62 / 12.70
Aino ViljanmaaJyväskylän Kenttäurheilijat13.50 / 13.50
 
N17 korkeus (1)
Hilda HaavistoKannuksen Ura1.53 / 1.51
 
P15 korkeus (1)
Jussi VuorinenÄänekosken Urheilijat1.46 / 1.45
 
T15 100m (4)
Anni GustafssonJyväskylän Kenttäurheilijat13.91 / -
Aada KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat13.60 / 13.60
Nita RasiPihtiputaan Tuisku14.19 / 14.19
Miina TavaststjernaPihtiputaan Tuisku14.59 / 14.59
 
T15 korkeus (6)
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus1.48 / 1.48
Vilja LiimatainenSuolahden Urho1.30 / 1.25
Inka NahkalaSuolahden Urho1.15 / 1.15
Nita RasiPihtiputaan Tuisku1.59 / 1.59
Riikka SorriPylkönmäen Yrittävä1.45 / 1.45
Miina TavaststjernaPihtiputaan Tuisku1.12 / 1.12
 
P13 kuula (1)
Paavo PuroSuolahden Urho11.30 / 11.30
 
T13 60m (8)
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.20 / 9.24
Vilma HonkonenSuolahden Urho 9.36 / 9.36
Linnea KinnunenSuolahden Urho - / -
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat 9.15 / 9.15
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus 8.96 / 8.96
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.83 / 9.83
Kerttu SaksalaJyväskylän Kenttäurheilijat 9.54 / 9.54
Lämsä SiiriÄänekosken Urheilijat - / -
 
T13 kuula (5)
Vilma HonkonenSuolahden Urho7.07 / 7.07
Sinna KorpinenSuolahden Urho6.89 / -
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat9.39 / 9.39
Inka NahkalaSuolahden Urho5.45 / -
Kerttu SaksalaJyväskylän Kenttäurheilijat6.91 / 6.91
 
P11 60m (4)
Ville KankainenÄänekosken Urheilijat10.36 / 10.36
Aleksi KinnunenSuolahden Urho - / -
Santtu KynnäsSaarijärven Pullistus10.23 / 10.23
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat11.89 / 11.89
 
P11 kuula (3)
Aleksi KinnunenSuolahden Urho - / -
Santtu KynnäsSaarijärven Pullistus7.23 / 7.23
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat5.20 / 5.20
 
T11 60m (8)
Venla HonkonenSuolahden Urho 9.8h / 9.8h
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat 9.43 / 9.43
Ninni KorpinenSuolahden Urho 9.50 / 9.50
Pihla LähteeläSuolahden Urho10.16 / 10.16
Annika LiekkinenSuolahden Urho12.60 / -
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat10.59 / 10.59
Juulia NyholmÄänekosken Urheilijat10.31 / 10.31
Emma VainioSuolahden Urho 9.03 / 9.03
 
T11 kuula (7)
Venla HonkonenSuolahden Urho5.41 / 5.41
Ninni KorpinenSuolahden Urho6.54 / 6.54
Pihla LähteeläSuolahden Urho6.04 / 6.04
Annika LiekkinenSuolahden Urho4.10 / 4.10
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat4.69 / 4.69
Senja NorontausSuolahden Urho8.23 / 8.23
Juulia NyholmÄänekosken Urheilijat5.08 / 5.08