Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
12.06. klo 17:00 veikkolan veikkojen viikkokisa 3 Tulokset (päivitetty: 08:13 13.06.2018)
 veikkolan veikkojen viikkokisa 3
Veikkolan Veikot
12.06.2018

N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Martta Rautala                   ViipU                     15,76             


M 110m aidat

M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Joni Salminen                    ForssSa                   38,55             
     x      36,87  38,55  x      36,68  37,87  

2)   Aleksanteri Sonninen             VeikkVei                  36,98             
     x      x      x      x      x      36,98  

3)   Petri Korander                   VihdVie                   30,26             
     29,75  x      x      30,26  29,66  x      

     Tommi Palm                       ForssSa                   NM                
     x      x      x      x      x      x      

     Ville Tanskanen                  HelsTa                    DNS               


N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Susanna Törrönen                 EsboIF                    41,72             
     38,80  x      41,72  x      41,11  41,07  

2)   Hanna-Mari Saalo                 LahdA                     40,41             
     37,73  39,68  x      39,26  x      40,41  

3)   Krista Alm                       LänsiUU                   31,28             
     29,55  x      30,88  x      31,28  x      

4)   Katriina Sonninen                VeikkVei                  26,10             
     x      x      x      x      x      26,10  



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Valtteri Noronen                 EspTa                     7,15              
2)   Emil Novotny                     VeikkVei                  7,33              
3)   Anton Karell                     SjundeåIF                 7,95              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Signe Skog                       SjundeåIF                 7,76              
2)   Minttu Honka                     VeikkVei                  8,06              
3)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  8,36              
4)   Emma Barlow                      VeikkVei                  8,70              
     Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emil Novotny                     VeikkVei                  3,48              
     -      3,48   3,45   3,44   3,16   -      
                                               

2)   Valtteri Noronen                 EspTa                     3,30              
     3,30   3,07   3,01   3,05   3,07   2,83   
                                               

3)   Anton Karell                     SjundeåIF                 2,93              
     2,93   2,89   2,81   2,88   2,75   2,83   
                                               



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Signe Skog                       SjundeåIF                 2,86              
     2,86   2,78   2,70   2,82   2,66   2,72   
                                               

2)   Minttu Honka                     VeikkVei                  2,78              
     2,76   2,78   2,64   2,54   2,56   2,38   
                                               

3)   Ninni Kuitunen                   VeikkVei                  2,77              
     2,77   2,59   2,58   2,43   2,47   2,47   
                                               

4)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  2,53              
     2,43   2,53   2,23   2,46   2,37   2,30   
                                               

5)   Emma Barlow                      VeikkVei                  2,24              
     2,24   2,23   2,22   2,13   1,98   2,19   
                                               

     Minni Tirkkonen                  VeikkVei                  DNS               


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  13,18             
2)   Johan Nyholm                     VeikkVei                  13,26             
3)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  14,11             


T11 60m aidat
1)   Sara Heininen                    VeikkVei                  11,72             
2)   Venla Noronen                    EspTa                     12,21             
3)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    12,34             
4)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  12,93             
5)   Mea Barlow                       VeikkVei                  13,83             
6)   Elina Autelo                     VeikkVei                  14,05             
7)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  14,33             
8)   Pihla Ojala                      SjundeåIF                 15,35             
9)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  15,69             
     Emmi Grönroos                    VeikkVei                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Mea Barlow                       VeikkVei                  13,83             
2)   Elina Autelo                     VeikkVei                  14,05             
3)   Pihla Ojala                      SjundeåIF                 15,35             
4)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  15,69             
     Emmi Grönroos                    VeikkVei                  DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Sara Heininen                    VeikkVei                  11,72             
2)   Venla Noronen                    EspTa                     12,21             
3)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    12,34             
4)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  12,93             
5)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  14,33             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  3,62              
     3,62   3,47   3,30   -      3,41   3,45   
                                               

2)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  3,29              
     3,10   2,98   2,95   3,29   3,05   3,10   
                                               

3)   Johan Nyholm                     VeikkVei                  3,17              
     2,98   3,17   3,06   2,99   2,94   3,16   
                                               



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Venla Noronen                    EspTa                     3,63              
     3,44   3,33   3,63   3,30   3,58   3,44   
                                               

2)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    3,62              
     3,62   3,51   3,45   3,60   3,61   3,54   
                                               

3)   Sara Heininen                    VeikkVei                  3,57              
     3,57   3,50   3,56   3,47   3,52   3,49   
                                               

4)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  3,48              
     3,42   3,40   3,42   3,46   3,40   3,48   
                                               

5)   Mea Barlow                       VeikkVei                  3,33              
     3,24   3,30   3,22   3,33   3,23   2,80   
                                               

6)   Pihla Ojala                      SjundeåIF                 3,31              
     3,15   3,31   3,22   3,29   3,25   3,21   
                                               

7)   Elina Autelo                     VeikkVei                  3,20              
     3,13   2,99   3,20   3,15   3,07   2,93   
                                               

8)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  2,94              
     2,88   2,94   2,87   2,57   -      -      
                                               

9)   Lyyli Salonen                    VeikkVei                  2,70              
     2,70   2,23   2,51   2,67   2,54   2,52   
                                               

     Emmi Grönroos                    VeikkVei                  DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Benjamin Stenbacka               VeikkVei                  11,02             
2)   Sampo Anttonen                   VeikkVei                  13,56             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 11,89             
2)   Daniela Wasström                 SjundeåIF                 12,71             
3)   Natalie Räsänen                  SjundeåIF                 12,90             
4)   Lumi Kenttä                      IFRaseb                   13,00             
5)   Inka-Lina Laitila                SjundeåIF                 13,77             
6)   Malin Karell                     SjundeåIF                 14,27             


P13 Seiväs

T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Lumi Kenttä                      IFRaseb                   240               
     210    220    230    240    250    
     xo     o      o      xo     xxx    

2)   Malin Karell                     SjundeåIF                 110               
     110    120    
     o      xxx    



T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Carla Liukkonen                  EspTa                     12,53             
2)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 13,29             
     Anna Kanerva                     VeikkVei                  DNS               
     Iina Honka                       VeikkVei                  DNS               


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Artjom Kiviharju                 EsboIF                    20,91             


P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Joona Nieminen                   EspTa                     39,81             
     34,47  39,81  x      38,76  35,90  x      

2)   Artjom Kiviharju                 EsboIF                    25,39             
     x      25,39  23,07  x      22,07  x      



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Patricia Kellgren                HIFK                      52,82             
     52,82  x      46,65  x      x      x      

2)   Margarita Tsubareva              SjundeåIF                 26,82             
     26,82  22,84  x      x      22,68  22,61  

3)   Iina Honka                       VeikkVei                  23,56             
     x      22,53  23,56  22,86  22,83  -      



N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
     Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  DNS               


M17 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,2
1)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    20,38             


M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Antti Pränni                     TFEspoo                   51,74             
     51,74  x      x      50,53  x      50,66  

2)   Andrei Kiviharju                 EsboIF                    34,49             
     x      34,31  x      33,15  34,49  x      

3)   Elias Pusa                       HIFK                      27,46             
     x      x      x      x      27,46  x      



N17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Saskia Nahi                      EspTa                     33,83             
     30,50  31,75  x      33,38  x      33,83  

     Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  DNS               


N19 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Neea Nurmi                       EspTa                     17,62             
2)   Susanna Kumpulainen              EspTa                     19,10             


M19 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,2
1)   Mark Szücs-Bártfai               EspTa                     15,07             
2)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    15,68             
3)   Arttu Saari                      KeskiUYU                  15,76             


M19 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aaro Leinonen                    RymSoi                    49,22             
     49,22  48,82  x      48,63  x      x      

2)   Tuukka Röpelinen                 HIFK                      45,92             
     45,92  x      x      x      45,90  43,82  

3)   Aleksi Mutanen                   HIFK                      43,98             
     43,98  x      x      x      x      x      

4)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    40,49             
     39,74  x      40,49  x      39,87  x      



N19 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emilia Anttila                   BorgåAk                   35,29             
     33,02  33,06  x      32,48  35,29  33,22  



M55 100m aidat
Alkuerät, Tuuli: -1,5
1)   Kari Pohjola                     LänsiUU                   18,87