Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
15.05. klo 18:00 Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 Tulokset (päivitetty: 11:05 16.05.2018)
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2
Veikkolan Veikot
15.05.2018

M 200m
Loppukilpailu
1)   Tuomo Vanhanen                   TapE                      26,54             


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Milja Thureson                   TurTo                     24,20             
2)   Jenni Eloranta                   VihV                      28,25             


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Tuomo Vanhanen                   TapE                      4,93 +0,7          
     4,59   x      x      x      4,65   4,93   
     +0,4                        +0,4   +0,7   



N Pituus

P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Nooa Korpi                       VeikkVei                  4.09,50           
2)   Anton Karell                     SjIF                      4.14,39           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Vera Ahlfors                     HIFK                      4.24,84           


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjIF                      4,70              
     3,91   4,58   4,37   4,00   4,70   3,70   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Lumina Uschanow                  RaisKu                    6,27              
     6,27   5,67   5,32   6,02   6,01   5,85   

2)   Senja Kärhä                      LoiJ                      5,78              
     5,55   5,75   5,36   5,33   5,30   5,78   

3)   Vera Ahlfors                     HIFK                      5,07              
     4,74   4,59   5,07   4,59   4,40   4,57   

4)   Ninni Kuitunen                   VeikkVei                  3,42              
     3,00   3,24   3,10   3,16   3,42   3,19   



T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  4.52,18           


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paavo Malmström                  VeikkVei                  7,46              
     6,30   6,65   5,74   6,47   7,46   7,15   

2)   Eelis Malmström                  VeikkVei                  5,39              
     4,67   5,19   5,22   4,83   5,39   5,31   

3)   Johan Nyholm                     VeikkVei                  5,17              
     4,66   4,49   4,85   4,84   5,17   5,13   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Pinja Kärhä                      LoiJ                      10,77             
     9,62   10,02  10,38  9,99   10,77  x      

2)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  6,78              
     6,71   6,71   6,47   5,78   6,78   6,19   

3)   Mathilda Saarinen                VeikkVei                  5,90              
     5,61   5,61   5,90   5,59   5,71   5,81   

4)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  4,61              
     4,37   3,90   4,61   4,14   3,97   3,72   



P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Benjamin Stenbacka               VeiV                      29,16             
2)   Mikael Böckerman                 EsboIF                    31,28             


T13 200m
1)   Julia Suihkonen                  VihV                      29,65             
2)   Sara Ahlfors                     HIFK                      30,30             
3)   Magdaleena Havukorpi             VihV                      30,70             
4)   Ylva Sivaro                      SjIF                      31,49             
5)   Anni Napari                      VihV                      31,81             
6)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    32,02             
7)   Malin Karell                     SjundeåIF                 35,46             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Julia Suihkonen                  VihV                      29,65             
2)   Magdaleena Havukorpi             VihV                      30,70             
3)   Ylva Sivaro                      SjIF                      31,49             
4)   Anni Napari                      VihV                      31,81             
5)   Malin Karell                     SjundeåIF                 35,46             

Loppukilpailu erä 2
1)   Sara Ahlfors                     HIFK                      30,30             
2)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    32,02             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikael Böckerman                 EsboIF                    4,07 +0,9          
     3,61   3,90   4,07   x      x      x      
     +1,3   +1,3   +0,9                        



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anni Napari                      VihV                      4,63 +1,1          
     4,60   x      x      4,46   4,56   4,63   
     +1,6                 +0,6   +0,6   +1,1   

2)   Julia Suihkonen                  VihV                      4,40 +0,7          
     4,26   x      4,31   4,40   4,25   3,99   
     +1,3          +1,0   +0,7   +1,0   +0,4   

3)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    4,23 +0,8          
     4,23   4,07   3,83   3,99   3,74   4,08   
     +0,8   +1,7   +1,0   +1,0   +0,5   +0,2   

4)   Sara Ahlfors                     HIFK                      4,19 +1,1          
     x      4,19   3,56   3,44   4,06   x      
            +1,1   +0,8   +1,2   +0,9          

5)   Ylva Sivaro                      SjIF                      4,11 +1,5          
     4,02   3,91   4,11   3,68   3,76   3,79   
     +0,8   +1,2   +1,5   +1,0   +0,6   +0,9   

6)   Magdaleena Havukorpi             VihV                      3,85 +1,9          
     3,52   3,85   3,56   3,62   x      x      
     +1,3   +1,9   +1,1   +0,9                 

7)   Malin Karell                     SjundeåIF                 3,78 +1,3          
     x      3,78   3,71   x      x      3,51   
            +1,3   +0,5                 +0,4   

8)   Kiia Korander                    VihV                      3,72 +0,7          
     3,66   x      3,71   3,72   x      x      
     +1,1          +1,3   +0,7                 



P13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Aatu Kangasniemi                 PorvU                     49,92             
     46,42  x      49,92  49,17  x      49,33  



T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Ellen Uschanow                   RaisKu                    45,68             
     x      43,33  43,33  45,68  43,04  42,59  

2)   Pinja Kärhä                      LoiJ                      40,07             
     38,33  40,07  37,13  x      x      x      

3)   Melle Oksanen                    VeikkVei                  26,35             
     23,54  x      26,35  26,05  24,76  x      

4)   Lumina Uschanow                  RaisKu                    23,44             
     21,68  22,83  23,08  x      x      23,44  

5)   Sara Ahlfors                     HIFK                      21,91             
     19,27  x      21,10  x      21,91  x      

6)   Inka-Lina Laitila                SjundeåIF                 17,88             
     16,23  15,71  x      13,15  17,88  17,21  

7)   Malin Karell                     SjundeåIF                 15,34             
     x      13,52  x      14,45  15,34  14,25  

8)   Senja Kärhä                      LoiJ                      14,02             
     12,62  x      x      13,34  x      14,02  



P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joel-Oscar Kammarmäki            ForS                      49,37             
2)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   50,64             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Pinja Naula                      TuUL                      42,82             
2)   Margarita Tsubareva              SIF                       47,96             
3)   Jelizaveta Tsubareva             SIF                       50,30             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emilia Karell                    SjundeåIF                 144               
     135    138    141    144    146    
     o      o      o      o      xxx    



P15 Moukari

T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Senja Pantti                     IFSibboV                  41,37             
     40,84  x      x      x      39,65  41,37  

2)   Emilia Karell                    SjundeåIF                 21,29             
     x      18,93  21,29  x      19,39  x      



M17 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Mauno Havukorpi                  VihV                      35,99             
2)   Jaakko Matilainen                VihV                      39,66             
3)   Aaron Utulahti                   VihV                      40,31             
4)   Elis Kautonen                    VihV                      40,63             


N17 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Siiri Suihkonen                  SjundeåIF                 47,77             


M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aaron Utulahti                   VihV                      6,10 +0,5          
     6,10   x      5,91   5,92   6,02   5,85   
     +0,5          +2,1   +1,3   +0,8   +0,0   



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anna Kanerva                     VeikkVei                  4,65 +2,7  4,63 +0,2
     4,65   x      x      x      4,63   4,61   
     +2,7                        +0,2   +0,7   

2)   Venla Lamminmäki                 VeikkVei                  4,27 +1,5          
     4,07   4,16   4,16   4,27   4,26   4,27   
     +1,8   +0,0   +0,7   +0,0   +1,1   +1,5   


M17 Moukari

N17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Emilia Rapinoja                  VeikkVei                  49,37             
     45,25  x      49,37  47,94  x      x      


N19 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Sofia Tabit                      HeTa                      30,52             
2)   Iida Laitila                     SjundeåIF                 31,45