Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
22.06. klo 11:30 Ikaalisten Juhannuskisat Tulokset (päivitetty: 19:04 22.06.2018)
Ikaalisten Juhannuskisat
Läykkälänlahden urheilukenttä
22.6.2018

TULOKSET

M 100 m


                     Tuuli: +2,4

  1. Riku Ahvenniemi                         2000 TampPy              11,15
  2. Tommi Eerola                            1992 EsboIF              11,18
     Aleksi Kuusinen                         1991 TampPy                DNS

P9 40 m

  1. Mikael Saastamoinen                     2009 NoormNo              6,88
  2. Hugo Salmi                              2009 VammsVoi             6,91
  3. Leevi Pein                              2009 KanksLei             6,98
  4. Eemeli Raunio                           2009 TampPy               7,00
  5. Jyri Mäkelä                             2009 NokU                 7,21
  6. Nico Välimäki                           2009 VammsVoi             7,24
  7. Väinö Viljanen                          2009 OrivPo               7,26
  8. Tuomas Saarijoki                        2010 KanksLei             7,34
  9. Linus Kärkkäinen                        2010 IkaalU               7,40
 10. Mikko Koivisto                          2009 HyvsU                7,48
 11. Joonatan Jaatinen                       2010 KalajJu              7,63
 12. Eeli Savukoski                          2011 KeurKi               7,77
 13. Aatu Smolander                          2010 IkaalU               8,46
 14. Rasmus Ijäs                             2009 KangKi               8,72

Erä 1                Tuuli: +2,4

  1. Jyri Mäkelä                             2009 NokU                 7,21
  2. Tuomas Saarijoki                        2010 KanksLei             7,34
  3. Linus Kärkkäinen                        2010 IkaalU               7,40
  4. Joonatan Jaatinen                       2010 KalajJu              7,63
  5. Eeli Savukoski                          2011 KeurKi               7,77
  6. Aatu Smolander                          2010 IkaalU               8,46
  7. Rasmus Ijäs                             2009 KangKi               8,72

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Mikael Saastamoinen                     2009 NoormNo              6,88
  2. Hugo Salmi                              2009 VammsVoi             6,91
  3. Leevi Pein                              2009 KanksLei             6,98
  4. Eemeli Raunio                           2009 TampPy               7,00
  5. Nico Välimäki                           2009 VammsVoi             7,24
  6. Väinö Viljanen                          2009 OrivPo               7,26
  7. Mikko Koivisto                          2009 HyvsU                7,48

P9 1000 m


  1. Hugo Salmi                              2009 VammsVoi          3.48,89
  2. Väinö Viljanen                          2009 OrivPo            3.49,14
  3. Jyri Mäkelä                             2009 NokU              3.59,31
  4. Aku Karjala                             2010 PorinYU           4.04,33
  5. Mikko Koivisto                          2009 HyvsU             4.07,65
  6. Linus Kärkkäinen                        2010 IkaalU            4.09,95
  7. Nico Välimäki                           2009 VammsVoi          4.17,77
  8. Eeli Savukoski                          2011 KeurKi            4.32,10
  9. Aatu Smolander                          2010 IkaalU            4.45,84
 10. Rasmus Ijäs                             2009 KangKi            4.49,98

P9 Pituus

  1. Hugo Salmi                              2009 VammsVoi             3,79                
          3,79     X  3,56  3,71  3,51     X
                                            
  2. Eemeli Raunio                           2009 TampPy               3,70                
          3,58  3,50  3,58  3,61  3,64  3,70
                                            
  3. Mikael Saastamoinen                     2009 NoormNo              3,54                
          3,10  3,53     X     X     X  3,54
                                            
  4. Nico Välimäki                           2009 VammsVoi             3,38                
          3,04  3,38  3,12  3,25  3,26  3,34
                                            
  5. Leevi Pein                              2009 KanksLei             3,37                
          3,24  3,34  3,37  3,17  3,33  3,29
                                            
  6. Mikko Koivisto                          2009 HyvsU                3,13                
          3,13  3,06  2,53  3,08  3,11  2,96
                                            
  7. Aku Karjala                             2010 PorinYU              2,97                
          2,41  2,62  2,90  2,97  2,88  2,87
                                            
  8. Joonatan Jaatinen                       2010 KalajJu              2,81                
          2,81  2,63  2,72  2,28  2,59  2,52
                                            
  9. Eeli Savukoski                          2011 KeurKi               2,73                
          2,73  2,58  2,63      
                                
 10. Aatu Smolander                          2010 IkaalU               2,45                
          2,45  2,42  2,29      
                                
 11. Rasmus Ijäs                             2009 KangKi               2,36                
          2,21  2,32  2,36      
                                

P11 60 m

  1. Robert Saarela                          2008 RaumU                9,30
  2. Samuel Jussila                          2007 NoormNo              9,45
  3. Samuel Ruohonen                         2007 TampU                9,50
  4. Niklas Mäntylä                          2007 VammsVoi             9,51
  5. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               9,69
  6. Noel Putaala                            2008 HKV                  9,74
  7. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  9,90
  8. Daniel Sillanpää                             IkaalU              10,24
  9. Kalle Kyösti                            2008 ParkU               11,12
     Arttu Perälä                            2008 ParkU                 DNS

Erä 1                Tuuli: +0,4

  1. Robert Saarela                          2008 RaumU                9,30
  2. Noel Putaala                            2008 HKV                  9,74
  3. Daniel Sillanpää                             IkaalU              10,24
  4. Kalle Kyösti                            2008 ParkU               11,12
     Arttu Perälä                            2008 ParkU                 DNS

Erä 2                Tuuli: +1,6

  1. Samuel Jussila                          2007 NoormNo              9,45
  2. Samuel Ruohonen                         2007 TampU                9,50
  3. Niklas Mäntylä                          2007 VammsVoi             9,51
  4. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               9,69
  5. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  9,90

P11 1000 m


  1. Robert Saarela                          2008 RaumU             3.40,32
  2. Eliel Kärkkäinen                        2008 IkaalU            3.44,65
  3. Aarne Hannikainen                       2008 HKV               3.46,57
  4. Arto Mäkelä                             2007 NokU              4.00,77
  5. Joose Tiensuu                           2008 VammsVoi          4.08,67
  6. Daniel Sillanpää                             IkaalU            4.14,43
  7. Noel Putaala                            2008 HKV               4.25,39
  8. Kalle Kyösti                            2008 ParkU             4.33,05

P11 Pituus

  1. Samuel Jussila                          2007 NoormNo              4,15                
          4,14  4,09  4,02  4,03  4,03  4,15
                                            
  2. Samuel Ruohonen                         2007 TampU                4,10                
          3,78  4,10  3,95  3,66  4,05  3,98
                                            
  3. Niklas Mäntylä                          2007 VammsVoi             4,05                
          3,83  3,84  4,03  3,98  4,03  4,05
                                            
  4. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               3,87                
          3,74  3,74  3,77  3,83  3,67  3,87
                                            
  5. Robert Saarela                          2008 RaumU                3,76                
          3,76  3,72  3,45  3,35     X  3,25
                                            
  6. Daniel Sillanpää                             IkaalU               3,38                
          3,38  3,31  3,22  3,14  3,34  3,24
                                            
  7. Joose Tiensuu                           2008 VammsVoi             3,29                
          3,29  3,23  3,23  3,18  3,07  3,14
                                            
  8. Arttu Perälä                            2008 ParkU                3,28                
          3,26  3,24  2,77  2,93  3,28     X
                                            
  9. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  3,23                
          3,09  3,12  3,23      
                                
 10. Aarni Elomaa                            2008 TampPy               3,16                
          3,15  3,16  3,13      
                                
 11. Kalle Kyösti                            2008 ParkU                2,74                
          2,74  2,53  2,66      
                                

P11 Kuula

  1. Niklas Mäntylä                          2007 VammsVoi             8,41
           8,41   8,18   7,91   8,07      -      -
  2. Tuomas Mäkelä                           2008 IkaalU               7,03
           7,03      X      X   6,05   5,63      -
  3. Samuel Jussila                          2007 NoormNo              6,97
           6,88   6,30   6,84   6,97      -      -
  4. Aarne Hannikainen                       2008 HKV                  6,58
           6,58   6,45   6,10   6,06      -      -
     Riki Honkanen                           2008 ParkU                 DNS
        
     Aarni Elomaa                            2008 TampPy                DNS
        

P13 60 m

  1. Santtu Kalliomäki                       2005 VammsVoi             8,50
  2. Akseli Mäkelä                           2005 IkaalU               8,57
  3. Konsta Uuttera                          2005 TampPy               8,64
  4. Teemu Koskela                           2005 IkaalU               8,67
  5. Juho Talvitie                           2005 TampPy               8,69
  6. Konsta Manninen                         2006 KestjNS              8,70
  7. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            8,95
  8. Tino Knuutila                           2006 KanksLei             9,00
  9. Rami Tuominen                           2006 KanksLei             9,08
 10. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa              9,14
 11. Joona Savukoski                         2006 KeurKi               9,26
 12. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU                9,34
 13. Joel Toivola                            2006 LahdA                9,47
 14. Mikael Lahdensuo                        2005 TampPy               9,55
 15. Elias Hietanen                          2006 RiihimKi            10,01
     Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                   DNS
     Antti Männistö                               KanksLei              DNS

Erä 1                Tuuli: +1,9

  1. Joona Savukoski                         2006 KeurKi               9,26
  2. Joel Toivola                            2006 LahdA                9,47
  3. Mikael Lahdensuo                        2005 TampPy               9,55
  4. Elias Hietanen                          2006 RiihimKi            10,01

Erä 2                Tuuli: +0,6

  1. Akseli Mäkelä                           2005 IkaalU               8,57
  2. Konsta Uuttera                          2005 TampPy               8,64
  3. Teemu Koskela                           2005 IkaalU               8,67
  4. Rami Tuominen                           2006 KanksLei             9,08
  5. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa              9,14
  6. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU                9,34
     Antti Männistö                               KanksLei              DNS

Erä 3                Tuuli: +1,4

  1. Santtu Kalliomäki                       2005 VammsVoi             8,50
  2. Juho Talvitie                           2005 TampPy               8,69
  3. Konsta Manninen                         2006 KestjNS              8,70
  4. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            8,95
  5. Tino Knuutila                           2006 KanksLei             9,00
     Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                   DNS

P13 1000 m


  1. Konsta Manninen                         2006 KestjNS           3.12,90
  2. Konsta Uuttera                          2005 TampPy            3.13,81
  3. Tino Knuutila                           2006 KanksLei          3.15,12
  4. Jonne Mourujärvi                        2007 NurmijYU          3.27,51
  5. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU             3.39,40
  6. Rami Tuominen                           2006 KanksLei          3.50,14

P13 Korkeus

  1. Konsta Manninen                         2006 KestjNS               146
         125 130 135 140 143 146 150
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  2. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa               143
         125 130 135 140 143 146
           O XXO   O  XO XXO XXX
     Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                   DNS
        
        

P13 Pituus

  1. Santtu Kalliomäki                       2005 VammsVoi             4,63 +3,0  4,50 +1,7
          4,17  4,40  4,47  4,29  4,63  4,50
          +1,7  +4,3  +0,7  +1,0  +3,0  +1,7
  2. Akseli Mäkelä                           2005 IkaalU               4,44 +2,0           
             X     X  4,44     X     X     X
          +1,2  +4,0  +2,0  +4,4  +0,5  +4,3
  3. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            4,40 +3,9  4,39 +0,9
          4,39  4,23  4,40  4,05  4,07     X
          +0,9  +2,4  +3,9  +1,2  +2,8  +4,1
  4. Joona Savukoski                         2006 KeurKi               4,38 +0,9           
             X     X  4,38     X  4,22  4,23
          +2,5  +3,7  +0,9  +2,1  +3,5  +1,3
  5. Juho Talvitie                           2005 TampPy               4,31 +1,5           
          4,31  4,24  4,27  3,99     -  4,28
          +1,5  +3,2  +4,7  +3,0        +2,7
  6. Konsta Uuttera                          2005 TampPy               4,29 +0,9           
          4,23  4,25     X  3,96     X  4,29
          +2,1  +3,6  +1,8  +2,8  +1,3  +0,9
  7. Joona Lehtinen                          2005 ViialVa              4,15 +2,3  3,91 +1,2
          3,98  4,15  3,63     X     X  3,91
          +4,4  +2,3  +1,7  +0,5  +1,7  +1,2
  8. Tino Knuutila                           2006 KanksLei             4,09 +4,2  4,06 +0,1
          3,94  4,06  4,06  4,09  4,02  3,98
          +2,3  +2,3  +0,1  +4,2  +0,9  +1,5
  9. Rami Tuominen                           2006 KanksLei             4,06 +1,6           
          4,06     X  4,04  3,96  3,86     X
          +1,6  +1,1  +2,3  +2,4  +0,7  +2,0
 10. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU                3,92 +2,5     X +1,9
             X  3,90  3,92      
          +1,9  +2,1  +2,5      
 11. Elias Hietanen                          2006 RiihimKi             3,37 +0,5           
          3,37     X  3,27      
          +0,5  +1,1  +1,4      
 12. Mikael Lahdensuo                        2005 TampPy               3,25 +2,5           
             X  3,25     X      
          +2,2  +2,5  +3,1      
     Lauri Kylmäpuro                         2006 HKV                   DNS                
        
        

P13 Kuula

  1. Jonne Niemelä                           2005 IkaalU              10,42
           9,41   9,81  10,42  10,41      X      X
  2. Akseli Mäkelä                           2005 IkaalU               9,15
           8,45   9,15   8,92      -      -      -
  3. Rami Tuominen                           2006 KanksLei             9,03
           8,81   9,03   8,49   8,22      X   8,07
  4. Joona Savukoski                         2006 KeurKi               8,50
              X   8,36   8,07   8,50      X      -
  5. Juho Talvitie                           2005 TampPy               7,96
           7,61   7,25   7,52   7,65   7,80   7,96
  6. Mikael Lahdensuo                        2005 TampPy               7,06
           7,06   6,62   6,60      -      -      -
     Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa             DNS
        

P15 100 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Ville Lehtinen                          2004 VaasVa              12,44
  2. Daniel Saaristo                         2004 IkaalU              12,79
  3. Kosti Saine                             2004 KanksLei            12,99
  4. Elias Marjamäki                         2003 TampPy              13,01
  5. Mikko Murto                             2004 YlöjU               13,04
  6. Henrik Kiviniemi                        2003 TampPy              13,59
     Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                   DNS

P15 800 m


  1. Arvi Väre                               2003 HämeenlTa         2.12,38
  2. Elias Marjamäki                         2003 TampPy            2.16,27
  3. Mikael Lähteenmäki                      2004 KanksLei          2.26,86

P15 Korkeus

  1. Veeti Vainionpää                        2004 IkaalU                160
         140 145 150 160 165    
           O   O   O   O X--    
  2. Elias Kurumaa                           2004 KanksLei              145
         135 140 145 150    
           O   O   O XXX    
  3. Jesse Tuki                              2004 TammRy                135
         130 135 140    
           O  XO XXX    

P15 Pituus

  1. Ville Lehtinen                          2004 VaasVa               5,54 +3,6  5,32 +1,7
          5,11  5,00  5,32  5,29  5,46  5,54
          +2,7  +4,8  +1,7  +2,6  +2,7  +3,6
  2. Elias Kurumaa                           2004 KanksLei             4,98 +2,0           
             X  4,98  4,55     X  4,65     X
          +3,0  +2,0  +3,9  +2,1  +2,6  +1,5
  3. Daniel Saaristo                         2004 IkaalU               4,88 +5,2  4,83 +0,8
          4,78     X  4,88  4,70     X  4,83
          +4,0  +1,5  +5,2  +2,2  +4,2  +0,8
  4. Jesse Tuki                              2004 TammRy               4,52 +1,5           
             X  4,52     X     X     X  4,31
          +2,0  +1,5  +4,4  +2,5  +2,4  +2,1
     Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                   DNS                
        
        

P15 Kuula

  1. Kosti Saine                             2004 KanksLei            12,04
          11,63  11,24  11,01  11,92  12,04  11,88
  2. Henrik Kiviniemi                        2003 TampPy              11,01
          10,11   9,66   9,75  10,04   9,90  11,01
  3. Daniel Saaristo                         2004 IkaalU               7,63
              X   7,22   7,63   7,49   7,30   7,32
     Mikko Saukkokoski                       2003 IkaalU                DNS
        

P15 Keihäs

  1. Jonne Niemelä                           2005 IkaalU              31,67
          28,28  30,14      X  28,82  31,67      X
  2. Daniel Saaristo                         2004 IkaalU              30,70
          30,32  30,70  27,83  27,84      X  28,69
     Mikko Saukkokoski                       2003 IkaalU                DNS
        

M17 100 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Joel Turkka                             2002 TampPy              11,06
  2. Taavi Leppänen                          2002 IkaalU              11,44
  3. Lauri Niemi                             2002 KanksLei            11,86
  4. Roope Turunen                           2002 IkaalU              11,96
  5. Aaro Auvinen                            2001 TampPy              12,30
  6. Onni Koskela                            2002 IkaalU              12,76

M17 800 m


  1. Oskari Kangasniemi                      2002 IkaalU            2.04,96
  2. Onni Koskela                            2002 IkaalU            2.17,25

M17 Korkeus

  1. Ville Eikkula                           2001 TampPy                185
         180 185 190 185    
           O   O XXX        
  1. Ville Tuki                              2001 TammRy                185
         180 185 190 185 180    
           O   O XXX            

M17 Pituus

  1. Otto Pulkkinen                          2001 ImU                  6,62 +0,9           
          6,52  6,62     X      
          +3,9  +0,9  +1,4      
  2. Juuso Junnila                           2001 JanJa                6,39 +1,3           
          6,39  6,36  6,39      
          +1,3  +0,8  +1,7      
  3. Mikko Mäkipää                           2002 YlöjU                5,68 +1,9           
          5,68  5,48  5,32  5,24  5,47     -
          +1,9  +0,3  +1,1  +1,0  +1,6      
  4. Ville Tuki                              2001 TammRy               5,51 +0,1           
             X  5,51     X      
          +1,0  +0,1  +0,8      
     Tomi Valkama                            2001 KauhWi                DNS                
        
        

M17 Kuula

     Vesa Leveelahti                         2001 VirtU                 DNS
        

M17 Keihäs

  1. Aleksi Yli-Mannila                      2001 AlajA               72,45
          72,45      -      -      -      -      -
  2. Topias Laine                            2001 HKV                 71,10
          64,49  68,63  62,32      X      X  71,10
  3. Juho Järvinen                           2001 KarstKi             68,55
          64,57  64,53      X  61,59      X  68,55
  4. Ville Toivonen                          2002 ÄhtU                64,55
          64,55      X  57,52      X  63,94  60,29
  5. Eetu Peltokangas                        2001 ToholU              62,53
          62,53  61,92  62,00      X      X      X
  6. Eemeli Aarnio                           2002 NaantLöy            61,44
          61,44  59,30  55,07      X  60,56      X
  7. Juho Takanen                            2002 KuortKu             54,20
          53,30  52,22  54,20      X  53,30      X

M19 100 m


                     Tuuli: NWND

     Pyry Santahuhta                         1999 KanksLei              DNS

M19 200 m


                     Tuuli: +1,2

  1. Roope Turunen                           2002 IkaalU              23,91
  2. Vilho Helenius                          2000 NokU                25,52
     Aleksi Kuusinen                         1991 TampPy                DNS
     Pyry Santahuhta                         1999 KanksLei              DNS
     Joel Turkka                             2002 TampPy                DNS
     Daniel Saaristo                         2004 IkaalU                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Tommi Eerola                            1992 EsboIF              22,83

M19 800 m


Kilpailun ulkopuolella
     Valtteri Sillanpää                      1997 NoormNo           2.11,85

M19 Seiväs

  1. Juuso Toivonen                          2000 ÄhtU                  455
         420 430 445 455 465    
           O   O   O   O XXX    
Kilpailun ulkopuolella
     Petri Lemmetyinen                       1989 KU-58                 400
         400 420    
          XO XXX    

M19 Pituus

  1. Juuso Toivonen                          2000 ÄhtU                 6,57 +0,9           
          6,42  6,57  6,22      
          +0,8  +0,9  +1,6      
  2. Riku Ahvenniemi                         2000 TampPy               6,48 +1,4           
          6,30  6,48  6,17  6,22     -     -
          +1,4  +1,4  +1,2  +1,4            

M19 Kuula

  1. Arttu Korkeasalo                        2000 LielKi              19,80
          18,94      X  19,21  19,80  19,54  19,38
  2. Eero Ahola                              1999 PorinYU             18,82
              X      X  18,82      X      X      X

N 100 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Jonna Alkula                            1998 SeinäjSU            12,58
  2. Oona Laine                              2000 YlöjU               12,59
  3. Merika Sumanen                          1994 TampPy              12,77
  4. Jenni Lope                              1998 NoormNo             12,92
  5. Tiia Heikkinen                          1997 TampPy              13,29
  6. Neea Zins                               1998 TampPy              13,37
  7. Arlena Mikkonen                         1997 TampU               13,64

N Kiekko

  1. Niina Kelo                              1980 KeskiUYU            44,50
          44,27  44,16  43,87      X  44,50      X
  2. Netta-Nana Mäkkylä                      1997 KanksLei            40,04
              X  39,68  40,04      X  39,86      -
  3. Milla Kelonurmi                         1978 KeskiUYU            37,24
          36,37  37,03  37,24      X  35,12      -
  4. Venla Väliharju                         2002 TampPy              35,28
              X  33,34  35,28      X      X      X
  5. Krista Alm                              1972 LänsiUU             31,11
          31,11      X      X      X      X      X

T9 40 m

  1. Hertta Lehtinen                         2010 IkaalU               7,09
  2. Pinja Luontila                               TampPy               7,31
  3. Meea Siro                               2009 ParkU                7,37
  4. Veera Niemi                             2009 KanksLei             7,38
  5. Reea Hiitelä                            2009 NokU                 7,46
  6. Minja Mäkelä                            2009 NoormNo              7,49
  7. Matilda Suokas                          2009 KU-58                7,59
  8. Iida Perälä                             2010 ParkU                7,66
  9. Erika Salonen                           2009 VehmU                7,74
 10. Peppi Raunio                                 TampPy               7,91
 11. Ella Rajala                             2010 LempKiYU             7,92
 12. Siiri Kautto                            2010 ParkU                7,98

Erä 1                Tuuli: +2,6

  1. Hertta Lehtinen                         2010 IkaalU               7,09
  2. Pinja Luontila                               TampPy               7,31
  3. Iida Perälä                             2010 ParkU                7,66
  4. Peppi Raunio                                 TampPy               7,91
  5. Siiri Kautto                            2010 ParkU                7,98

Erä 2                Tuuli: +1,9

  1. Meea Siro                               2009 ParkU                7,37
  2. Veera Niemi                             2009 KanksLei             7,38
  3. Reea Hiitelä                            2009 NokU                 7,46
  4. Minja Mäkelä                            2009 NoormNo              7,49
  5. Matilda Suokas                          2009 KU-58                7,59
  6. Erika Salonen                           2009 VehmU                7,74
  7. Ella Rajala                             2010 LempKiYU             7,92

T9 1000 m


  1. Reea Hiitelä                            2009 NokU              4.33,84
  2. Ella Rajala                             2010 LempKiYU          4.34,82
  3. Matilda Suokas                          2009 KU-58             4.43,45
  4. Meea Siro                               2009 ParkU             5.01,58

T9 Pituus

  1. Reea Hiitelä                            2009 NokU                 3,25                
          3,25  3,07  2,99  2,96  2,97  3,03
                                            
  2. Veera Niemi                             2009 KanksLei             3,21                
          3,15  3,21  3,15  3,17  2,95  3,19
                                            
  3. Meea Siro                               2009 ParkU                3,08                
          2,44  3,08  3,01  2,90  2,76     X
                                            
  4. Hertta Lehtinen                         2010 IkaalU               3,06                
          2,96  2,74  2,96  3,06     X  2,94
                                            
  5. Erika Salonen                           2009 VehmU                3,04                
          3,02  2,84  2,82  3,04  2,93  2,92
                                            
  6. Minja Mäkelä                            2009 NoormNo              2,97                
          2,97  2,76  2,92  2,80  2,89  2,96
                                            
  7. Maisa Ruohonen                          2009 TampU                2,97                
          2,89     X  2,67  2,63  2,97  2,68
                                            
  8. Matilda Suokas                          2009 KU-58                2,88                
          2,59  2,88  2,77  2,78  2,81  2,86
                                            
  9. Miisa Virtanen                          2011 HyvsU                2,84                
          2,68  2,84  2,79      
                                
 10. Ella Rajala                             2010 LempKiYU             2,80                
          2,80  2,75  2,47      
                                
 11. Anna Saine                              2009 KanksLei             2,77                
          2,77  2,63  2,37      
                                
 12. Siiri Kautto                            2010 ParkU                2,73                
          2,73  2,60  2,61      
                                
 13. Iida Perälä                             2010 ParkU                2,40                
          2,40  2,05  2,32      
                                

T11 60 m

  1. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               8,96
  2. Beata Wirola                            2007 VehmU                9,05
  3. Vilma Luontila                          2008 TampPy               9,27
  4. Ella Kurula                             2008 IkaalU               9,40
  5. Neea Alitalo                            2008 IkaalU               9,54
  6. Nelli Flyktman                          2008 KaipVi               9,56
  7. Ada Kärkelä                             2007 YlöjU                9,59
  8. Heta Lehtinen                           2008 IkaalU               9,76
  9. Hilla Tenho                             2007 NoormNo              9,81
 10. Milena Elomaa                           2008 LaihLu              10,01
 11. Iiris Ijäs                              2007 KangKi              10,16
 12. Senja Pakkanen                          2008 KanksLei            10,18
 13. Venla Smolander                         2008 IkaalU              10,30
 14. Helmi Koskela                           2007 IkaalU              10,39
 15. Aada Alanen                             2007 LauttLu             10,66
     Sara Jousimaa                           2007 HyvsU                 DNS
     Viivi Manninen                          2008 KestjNS               DNS
     Kamilla Hillman                         2008 IkaalU                DNS

Erä 1                Tuuli: +1,1

  1. Heta Lehtinen                           2008 IkaalU               9,76
  2. Milena Elomaa                           2008 LaihLu              10,01
  3. Senja Pakkanen                          2008 KanksLei            10,18
  4. Helmi Koskela                           2007 IkaalU              10,39
  5. Aada Alanen                             2007 LauttLu             10,66
     Kamilla Hillman                         2008 IkaalU                DNS

Erä 2                Tuuli: +3,1

  1. Ella Kurula                             2008 IkaalU               9,40
  2. Neea Alitalo                            2008 IkaalU               9,54
  3. Iiris Ijäs                              2007 KangKi              10,16
  4. Venla Smolander                         2008 IkaalU              10,30
     Viivi Manninen                          2008 KestjNS               DNS

Erä 3                Tuuli: +0,2

  1. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               8,96
  2. Beata Wirola                            2007 VehmU                9,05
  3. Vilma Luontila                          2008 TampPy               9,27
  4. Nelli Flyktman                          2008 KaipVi               9,56
  5. Ada Kärkelä                             2007 YlöjU                9,59
  6. Hilla Tenho                             2007 NoormNo              9,81
     Sara Jousimaa                           2007 HyvsU                 DNS

T11 1000 m


  1. Iida Kastarinen                         2007 TampPy            3.35,25
  2. Iiris Ijäs                              2007 KangKi            3.50,57
  3. Hilla Tenho                             2007 NoormNo           4.10,45
  4. Nelli Flyktman                          2008 KaipVi            4.17,13
  5. Helmi Koskela                           2007 IkaalU            4.24,33
  6. Senni Kautto                            2008 ParkU             4.27,59
  7. Heta Lehtinen                           2008 IkaalU            4.40,33
  8. Senja Pakkanen                          2008 KanksLei          4.44,38
  9. Ronja Niemenmaa                         2008 ParkU             4.49,46
     Viivi Manninen                          2008 KestjNS               DNS

T11 Pituus

  1. Beata Wirola                            2007 VehmU                4,48                
          3,89  4,16  4,26  4,06  4,40  4,48
                                            
  2. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               4,36                
          4,32  4,19  4,16  4,22  4,26  4,36
                                            
  3. Vilma Luontila                          2008 TampPy               3,94                
          3,90  3,87  3,90  3,87  3,94  3,88
                                            
  4. Ada Kärkelä                             2007 YlöjU                3,89                
          3,88  3,82  3,82  3,68  3,81  3,89
                                            
  5. Ella Kurula                             2008 IkaalU               3,80                
          3,57  3,76  3,61  3,66  3,80  3,62
                                            
  6. Milena Elomaa                           2008 LaihLu               3,69                
          3,53  3,57  3,52  3,68  3,63  3,69
                                            
  7. Nelli Flyktman                          2008 KaipVi               3,63                
          3,63  3,59  3,62  3,42  3,24  3,51
                                            
  8. Neea Alitalo                            2008 IkaalU               3,50                
          3,43  3,50  3,46  3,36  3,20  3,45
                                            
  9. Iiris Ijäs                              2007 KangKi               3,48                
          3,40  3,48  3,05      
                                
 10. Hilla Tenho                             2007 NoormNo              3,47                
          3,46  3,25  3,47      
                                
 11. Venla Smolander                         2008 IkaalU               3,40                
          3,40  2,92  3,07      
                                
 12. Heta Lehtinen                           2008 IkaalU               3,32                
          3,32  3,20  3,15      
                                
 13. Senja Pakkanen                          2008 KanksLei             3,24                
          3,06  3,24  3,20      
                                
 14. Ronja Niemenmaa                         2008 ParkU                2,88                
          2,70  2,86  2,88      
                                
     Viivi Manninen                          2008 KestjNS               DNS                
        
        
     Kamilla Hillman                         2008 IkaalU                DNS                
        
        

T11 Kuula

  1. Pinja Kärhä                             2007 LoimJa              11,56
          11,31  11,47      X      X  11,56  11,35
  2. Venla Kärhä                             2007 LoimJa              10,44
           9,79      X   9,41  10,32  10,44  10,42
  3. Iida Kastarinen                         2007 TampPy               7,77
           6,80   6,71   6,88   7,31   7,77   7,46
  4. Vilma Luontila                          2008 TampPy               7,59
           6,75   7,59   7,29   7,12   6,95   7,12
  5. Iiris Ijäs                              2007 KangKi               6,75
              X   6,58   6,02   6,63   6,49   6,75
  6. Senja Kärhä                             2010 LoimJa               6,69
           6,00   6,35   6,57   6,44   6,69   6,20
  7. Senja Pakkanen                          2008 KanksLei             5,55
           5,25   5,12   4,98   5,39   5,55   5,35
  8. Helmi Koskela                           2007 IkaalU               4,35
           4,35   4,34   4,11   4,03   3,30   3,58
     Sara Jousimaa                           2007 HyvsU                 DNS
        
     Kamilla Hillman                         2008 IkaalU                DNS
        

T13 60 m

  1. Emmi Mäkinen                            2006 VehmU                8,21
  2. Emilia Salonen                          2005 VehmU                8,28
  3. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa            8,34
  4. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               8,65
  5. Vilma Meriläinen                        2005 LänsiUU              8,73
  6. Carita Kivimäki                         2005 IkaalU               8,80
  7. Ella Perttula                           2005 KU-58                8,83
  8. Elma Hannikainen                        2005 HKV                  8,86
  9. Jenny Karttunen                         2005 PorinYU              9,05
 10. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            9,23
 11. Unna Putaala                            2005 HKV                  9,26
 12. Jessi Lope                              2005 NoormNo              9,41
 13. Pinja Pakkanen                          2006 KanksLei             9,72
 14. Sofia Kurumaa                           2006 KanksLei             9,73
 15. Oona Turunen                                 KanksLei             9,74
 16. Elvi Helenius                           2006 NokU                 9,82
 17. Venla Patrikainen                       2006 NokU                10,19
     Jenni Sormunen                          2005 IkaalU                DNS

Erä 1                Tuuli: +0,6

  1. Pinja Pakkanen                          2006 KanksLei             9,72
  2. Sofia Kurumaa                           2006 KanksLei             9,73
  3. Oona Turunen                                 KanksLei             9,74
  4. Elvi Helenius                           2006 NokU                 9,82
  5. Venla Patrikainen                       2006 NokU                10,19

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Carita Kivimäki                         2005 IkaalU               8,80
  2. Ella Perttula                           2005 KU-58                8,83
  3. Elma Hannikainen                        2005 HKV                  8,86
  4. Jenny Karttunen                         2005 PorinYU              9,05
  5. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            9,23
  6. Unna Putaala                            2005 HKV                  9,26
  7. Jessi Lope                              2005 NoormNo              9,41

Erä 3                Tuuli: +0,5

  1. Emmi Mäkinen                            2006 VehmU                8,21
  2. Emilia Salonen                          2005 VehmU                8,28
  3. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa            8,34
  4. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               8,65
  5. Vilma Meriläinen                        2005 LänsiUU              8,73
     Jenni Sormunen                          2005 IkaalU                DNS

T13 1000 m


  1. Elma Hannikainen                        2005 HKV               3.13,55
  2. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy            3.31,69
  3. Carita Kivimäki                         2005 IkaalU            3.43,69
  4. Unna Putaala                            2005 HKV               3.44,62
  5. Linnea Salo                             2006 NokU              3.47,13
  6. Miina Mäki-Korte                        2006 IkaalU            3.49,24
  7. Emmi Niemenmaa                          2006 ParkU             3.54,68
  8. Sofia Saarela                                RaumU             3.56,86
     Sani Rajala                             2005 EurajVei              DNS
     Ella Perttula                           2005 KU-58                 DNS

T13 Pituus

  1. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa            4,77 +1,7           
          3,74     X  4,40  4,77  4,64  4,68
          +1,1  -0,1  +0,4  +1,7  +1,3  +1,7
  2. Emmi Mäkinen                            2006 VehmU                4,53 +1,9           
          4,35     -     -  4,03  4,50  4,53
          +3,4              -0,1  +1,7  +1,9
  3. Emilia Salonen                          2005 VehmU                4,29 +0,2           
          4,29     -     -  3,98  4,27  4,22
          +0,2              -0,1  +0,3  +1,1
  4. Ella Perttula                           2005 KU-58                4,21 +3,1  3,90 -0,1
          4,21  3,98     X     -  3,90     X
          +3,1  +2,3              -0,1      
  5. Siiri Pein                              2005 KanksLei             4,19 +0,8           
          4,17  3,87  3,85  4,09  4,19  4,14
          +2,2  +0,3  -0,5  -0,2  +0,8  +1,3
  6. Vilma Meriläinen                        2005 LänsiUU              4,07 +0,8           
          3,92  4,05  3,90  4,07     X     X
          +1,8  -0,1  -0,5  +0,8            
  7. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               4,07 +0,7           
             X  4,07  3,72     -     -     -
          +1,9  +0,7  +0,4                  
  8. Carita Kivimäki                         2005 IkaalU               3,91 +1,3           
          3,91  3,77  3,30  3,72  3,41     X
          +1,3  +0,2  +0,1  +1,6  +1,7      
  9. Oona Lento                              2005 TampPy               3,85 -0,5           
             X  3,85  3,75  3,78  3,80  3,69
          +0,3  -0,5  +0,2  +0,9  +1,2  +1,5
 10. Linnea Salo                             2006 NokU                 3,80 +0,3           
             X  3,80  3,44  3,72  3,51  3,59
          +2,7  +0,3   0,0  -0,1  +0,6  +1,5
 11. Sanni-Maria Mäkelä                      2005 NoormNo              3,71 -0,6           
          3,71     -     -      
          -0,6                  
 12. Pinja Pakkanen                          2006 KanksLei             3,59 -0,1           
          2,92  3,21  3,10  3,59     X  3,45
          -1,8  +0,5  -0,2  -0,1        +1,3
 13. Oona Turunen                                 KanksLei             3,56 +1,8           
          3,56     X     -                  
          +1,8                              
 14. Moona Virtanen                          2005 HyvsU                3,52 +3,9           
          3,52     -     -      
          +3,9                  
 15. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            3,41 +1,8           
          3,41     -     -
          +1,8            
 16. Unna Putaala                            2005 HKV                  3,38 +0,3           
          3,15  3,31  3,38      
          +0,9  -0,3  +0,3      
 17. Sofia Kurumaa                           2006 KanksLei             3,27 +2,6  3,09 -0,1
          3,27  2,91     X  3,09  2,86  2,99
          +2,6  -0,7        -0,1  +1,0  +1,5
 18. Jenny Karttunen                         2005 PorinYU              3,25 -0,1           
             X  3,25     X      
          +1,5  -0,1            
 19. Venla Patrikainen                       2006 NokU                 3,07 -2,0           
          3,07     -     -      
          -2,0                  
 20. Emmi Niemenmaa                          2006 ParkU                3,06 +0,4           
             X  3,02  2,87  3,03  3,06  2,88
                +0,6   0,0  +0,5  +0,4  +1,3
     Elvi Helenius                           2006 NokU                   NM +1,9           
             X     -     -      
          +1,9                  
     Sani Rajala                             2005 EurajVei              DNS                
        
        
     Jenni Sormunen                          2005 IkaalU                DNS                
        
        
     Jessi Lope                              2005 NoormNo               DNS                
        
        

T13 Kuula

  1. Minttu Laurila                          2005 TuUL                11,61
          10,41  10,43  10,75  10,55  10,48  11,61
  2. Siiri Pein                              2005 KanksLei            11,04
          10,37      X  10,31  10,79  11,01  11,04
  3. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa           10,51
          10,28  10,51      X      X      X      X
  4. Sanni-Maria Mäkelä                      2005 NoormNo             10,24
           9,65  10,24      X      X      X  10,01
  5. Ilona Verho                             2005 KangKi               9,65
           9,55   8,93   9,44   9,65   9,42      X
  6. Emmi Mäkinen                            2006 VehmU                8,87
           8,74   8,48   8,87   8,62   8,74   8,53
  7. Ella Perttula                           2005 KU-58                8,73
           7,70   8,37   8,73      X   8,53      -
  8. Emilia Salonen                          2005 VehmU                8,70
           8,68   8,31   8,70   8,40   8,16   8,19
  9. Jessi Lope                              2005 NoormNo              7,73
           7,73   6,57   7,29       
 10. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            7,66
           7,12   7,66   7,64       
 11. Pinja Pakkanen                          2006 KanksLei             7,34
           6,82   6,28   7,34       
 12. Venla Patrikainen                       2006 NokU                 7,29
           6,67   6,90   7,29       
     Emma Backlund                           2005 HKV                   DNS
        

T15 100 m

  1. Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU               13,40
  2. Hilla Leväniemi                         2004 RaumU               13,43
  3. Krista Manninen                         2004 KestjNS             13,50
  4. Josefina Salmi                          2004 IkaalU              13,55
  5. Adele Vainio                            2004 IkaalU              13,71
  6. Liinu Karjala                           2003 PorinYU             13,97
  7. Eerika Heiskala                         2004 TampPy              13,99
  8. Nina Välimäki                           2004 VammsVoi            14,13
  9. Riia Hiitelä                            2004 NokU                14,16
 10. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            14,23
 11. Iida Luoma-Aho                          2004 IitPy               14,34
 12. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                14,35
 13. Jade Toivola                            2006 LahdA               14,61
 14. Ruska Isosaari                          2004 SalVil              14,67
 15. Jenni Jaatinen                          2004 KalajJu             14,82
     Aada Puosi                              2003 EurajVei              DNS

Erä 1                Tuuli: +0,3

  1. Adele Vainio                            2004 IkaalU              13,71
  2. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                14,35
  3. Jade Toivola                            2006 LahdA               14,61
  4. Ruska Isosaari                          2004 SalVil              14,67
  5. Jenni Jaatinen                          2004 KalajJu             14,82

Erä 2                Tuuli: +2,2

  1. Krista Manninen                         2004 KestjNS             13,50
  2. Liinu Karjala                           2003 PorinYU             13,97
  3. Nina Välimäki                           2004 VammsVoi            14,13
  4. Riia Hiitelä                            2004 NokU                14,16
  5. Iida Luoma-Aho                          2004 IitPy               14,34

Erä 3                Tuuli: +0,9

  1. Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU               13,40
  2. Hilla Leväniemi                         2004 RaumU               13,43
  3. Josefina Salmi                          2004 IkaalU              13,55
  4. Eerika Heiskala                         2004 TampPy              13,99
  5. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            14,23
     Aada Puosi                              2003 EurajVei              DNS

T15 800 m


  1. Krista Manninen                         2004 KestjNS           2.28,61
  2. Adele Vainio                            2004 IkaalU            2.31,38
  3. Vilma Patrikainen                       2003 NokU              2.37,89
  4. Veera Niemenmaa                         2004 ParkU             2.40,35
  5. Hanna Laitila                           2003 YlöjU             2.40,79
  6. Maria Juhala                            2003 KanksLei          2.40,96
  7. Ruska Isosaari                          2004 SalVil            2.43,55
  8. Viveka Kuivalahti                       2004 VehmU             2.47,26

T15 80 m aj

  1. Krista Manninen                         2004 KestjNS             13,16
  2. Vera Karttunen                          2003 PorinYU             13,23
  3. Lilli Virtanen                          2003 LauttLu             13,44
  4. Eerika Heiskala                         2004 TampPy              13,55
  5. Liinu Karjala                           2003 PorinYU             13,65
  6. Sanni Lento                             2004 TampPy              13,69
  7. Jenny-Maria Jäniskangas                 2004 KanksLei            14,04
  8. Maria Juhala                            2003 KanksLei            15,47
  9. Jenni Jaatinen                          2004 KalajJu             16,94
     Aada Puosi                              2003 EurajVei              DNS
     Oona Viljanen                           2003 OrivPo                DNS

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Krista Manninen                         2004 KestjNS             13,16
  2. Jenny-Maria Jäniskangas                 2004 KanksLei            14,04
  3. Maria Juhala                            2003 KanksLei            15,47
  4. Jenni Jaatinen                          2004 KalajJu             16,94
     Oona Viljanen                           2003 OrivPo                DNS

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Vera Karttunen                          2003 PorinYU             13,23
  2. Lilli Virtanen                          2003 LauttLu             13,44
  3. Eerika Heiskala                         2004 TampPy              13,55
  4. Liinu Karjala                           2003 PorinYU             13,65
  5. Sanni Lento                             2004 TampPy              13,69
     Aada Puosi                              2003 EurajVei              DNS

T15 Korkeus

  1. Vilma Patrikainen                       2003 NokU                  152
         125 130 135 138 141 144 147 150 152    
           O   O   O   O XXO  XO   O  XO XXO    
  2. Vera Karttunen                          2003 PorinYU               147
         130 135 138 141 144 147 150    
           O   O   O   O   O   O XXX    
  3. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi              141
         125 130 135 138 141 144    
           O   O   O  XO  XO XXX    
  4. Iida Luoma-Aho                          2004 IitPy                 141
         125 130 135 138 141 144    
          XO   O XXO XXO XXO XXX    
  5. Helmi Finska                            2004 VammsVoi              135
         120 125 130 135 138    
           O   O XXO   O XXX    
  6. Adele Vainio                            2004 IkaalU                130
         125 130 135    
           O   O XXX    
  7. Jenni Jaatinen                          2004 KalajJu               130
         115 120 125 130 135    
           O   O   O XXO XXX    
  8. Josefina Salmi                          2004 IkaalU                130
         120 125 130 135    
           O XXO XXO XXX    
     Oona Viljanen                           2003 OrivPo                DNS
        
        

T15 Kuula

  1. Patricia Kellgren                       2003 HIFK                15,23
              X  14,19      X  14,59      X  15,23
  2. Oona Viljanen                           2003 OrivPo              12,38
              X  12,38      X      X  12,29  12,23
  3. Vilma Väliharju                         2004 TampPy               9,52
           9,41   9,52   8,89   9,42      X   9,51
  4. Arlea Koskenniemi                       2003 TampU                9,50
           9,50   9,13   8,66   8,59   9,40   9,26
  5. Hanna Laitila                           2003 YlöjU                8,71
           8,53   8,51   8,67   8,33   8,71   8,38
  6. Josefina Salmi                          2004 IkaalU               7,85
           7,85      X      X      X      X      -
  7. Iida Luoma-Aho                          2004 IitPy                6,77
           6,64      X   6,23   6,63   6,77   6,53
     Milja Lehtonen                          2004 ParkU                 DNS
        

T15 Keihäs

  1. Siiri Elomaa                            2003 TampPy              42,88
          38,19  37,51      X  35,92  42,88  39,00
  2. Nina Välimäki                           2004 VammsVoi            31,46
          29,64  29,11  28,71  26,45  31,20  31,46
  3. Sanni-Maria Mäkelä                      2005 NoormNo             30,76
          29,74      X  30,76      X      X  29,66
  4. Hanna Laitila                           2003 YlöjU               28,45
          28,45  26,91      X      X  26,87  26,00
  5. Helmi Finska                            2004 VammsVoi            23,52
          13,69  23,50  23,52  20,89  18,67      -
     Emma Backlund                           2005 HKV                   DNS
        

N17 100 m

  1. Pritne Lember                           2001 NoormNo             12,68
  2. Viivi Lehtinen                          2001 VaasVa              12,76
  3. Meri Elomaa                             2002 TampPy              13,09
  4. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           13,25
  5. Noora Rintala                           2001 VammsVoi            13,33
  6. Janika Jokinen                          2002 TampU               13,38
  7. Pinja Lehtinen                          2001 ViialVa             13,52
  8. Sara Niinimäki                          2001 ViialVa             13,92
  9. Saara Vahtokari                         2002 RaumU               14,05
 10. Jasmiina Tuomiranta                     2001 TampU               14,24
 11. Lilja Mäkinen                           2002 YlöjU               14,32
     Matilda Koponen                         2001 TampU                 DNS
     Anni Vähäkoski                          2002 TampU                 DNS

Erä 1                Tuuli: +1,1

  1. Sara Niinimäki                          2001 ViialVa             13,92
  2. Saara Vahtokari                         2002 RaumU               14,05
  3. Jasmiina Tuomiranta                     2001 TampU               14,24
  4. Lilja Mäkinen                           2002 YlöjU               14,32
     Matilda Koponen                         2001 TampU                 DNS

Erä 2                Tuuli: +3,9

  1. Pritne Lember                           2001 NoormNo             12,68
  2. Viivi Lehtinen                          2001 VaasVa              12,76
  3. Meri Elomaa                             2002 TampPy              13,09
  4. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           13,25
  5. Noora Rintala                           2001 VammsVoi            13,33
  6. Janika Jokinen                          2002 TampU               13,38
  7. Pinja Lehtinen                          2001 ViialVa             13,52
     Anni Vähäkoski                          2002 TampU                 DNS

N17 800 m


  1. Aino Pihlava                            2002 TampPy            2.28,81
  2. Nina Välimäki                           2004 VammsVoi          2.32,09
  3. Maria Peltoniemi                        2002 TampPy            2.32,46
  4. Venla Harala                            2002 TampPy            2.42,45
     Aino Eno                                2001 LauttLu               DNS

N17 100 m aj

  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu              14,24
  2. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu              14,31
  3. Kaisa Pousi                             2001 TampPy              14,90
  4. Nea Lento                               2002 TampPy              15,04
  5. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           15,35
  6. Pinja Lehtinen                          2001 ViialVa             15,59
  7. Laura Koivukoski                        2002 EurajVei            15,66
  8. Aino Eno                                2001 LauttLu             15,79
  9. Stiina Kokkonen                         2002 TampU               15,88

Erä 1                Tuuli: +1,1

  1. Nea Lento                               2002 TampPy              15,04
  2. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           15,35
  3. Laura Koivukoski                        2002 EurajVei            15,66
  4. Aino Eno                                2001 LauttLu             15,79

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Sonja Stång                             2002 KuivAu              14,24
  2. Sofia Lindholm                          2002 KuivAu              14,31
  3. Kaisa Pousi                             2001 TampPy              14,90
  4. Pinja Lehtinen                          2001 ViialVa             15,59
  5. Stiina Kokkonen                         2002 TampU               15,88

N17 Pituus

  1. Viivi Lehtinen                          2001 VaasVa               5,15 +2,3  5,03 +2,0
          5,15  5,01  5,09  5,03     X  4,74
          +2,3  +2,9  +2,4  +2,0  +1,1  +0,5
  2. Pinja Lehtinen                          2001 ViialVa              5,14 +0,9           
          4,42  4,89  5,14  5,05     X  4,84
          +1,6  +2,3  +0,9  +2,8  +0,8  -0,6
  3. Laura Koivukoski                        2002 EurajVei             5,08 +1,9           
          4,90     X  5,08     X  4,90     X
          +1,8  +2,2  +1,9  +0,3  -0,9  +0,4
  4. Kaisa Pousi                             2001 TampPy               5,06 +0,6           
          4,88  5,02  4,86     X  4,79  5,06
          +2,0  +2,7  +1,2  +0,3  +0,7  +0,6
  5. Vera Karttunen                          2003 PorinYU              5,00 +2,0           
             X     X  4,88  5,00     X     X
          +2,2  +0,4  +0,5  +2,0  +0,5  -1,2
  6. Janika Jokinen                          2002 TampU                4,91 +1,9           
          4,70  4,79  4,91  4,50  4,51     X
          +2,0  +2,5  +1,9  +0,6  +0,4  +0,7
  7. Krista Manninen                         2004 KestjNS              4,87 +1,7           
          4,44  4,58     X  4,87  4,77  4,51
          +0,7  +2,1  +1,3  +1,7  +1,0  -1,2
  8. Noora Rintala                           2001 VammsVoi             4,81 +1,8           
             X  4,70  4,78  4,62  4,81  4,81
          +2,7  +2,7  +1,9  +2,0  +2,0  +1,8
  9. Riina Virtanen                          2002 HyvsU                4,54 +0,8           
          4,54     X  4,53      
          +0,8  +1,4  +0,7      
 10. Liinu Karjala                           2003 PorinYU              4,50 +1,5           
          4,47  4,30  4,50      
          +1,2  +0,5  +1,5      
 11. Ella Mäkinen                            2002 VehmU                4,44 +0,9           
             X  4,44     X      
          +1,2  +0,9  +1,0      
 12. Sara Niinimäki                          2001 ViialVa              4,35 +2,0           
          4,35  4,18  4,29      
          +2,0  +0,2  +1,8      
 13. Jenny-Maria Jäniskangas                 2004 KanksLei             4,29 +1,6           
          4,26  4,29  4,20      
          +1,5  +1,6  +2,4      
 14. Fanni-Maria Jäniskangas                 2001 KanksLei             3,91 +0,9           
          3,91  3,77  3,82      
          +0,9  +0,9  +1,6      
     Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa              NM +1,0           
             X     X     X      
          +1,0  +2,6  +1,3      
     Matilda Koponen                         2001 TampU                 DNS                
        
        

N17 Kuula

  1. Emilia Kangas                           2001 SeinäjSU            14,40
          14,15  14,31  14,40      X      X      X
  2. Meri Elomaa                             2002 TampPy              12,18
              X  10,41  12,18  11,02  11,05  11,50
  3. Anni Vähäkoski                          2002 TampU               11,22
          10,04      X  10,48  10,27  10,86  11,22
  4. Jasmiina Tuomiranta                     2001 TampU               10,92
              X  10,92  10,30      X      X  10,39
  5. Jane Lember                             2001 NoormNo             10,65
          10,65      X      X      X   9,65      X
  6. Venla Väliharju                         2002 TampPy              10,48
              X  10,48  10,34      X      -      -
  7. Lilja Mäkinen                           2002 YlöjU                8,37
           8,37   6,75   6,49   7,72   7,37   8,06
     Wilma Bruun                             2001 IkaalU                DNS
        

N19 100 m


                     Tuuli: +2,2

  1. Ilona Luoma                             1999 TampPy              12,74
  2. Neea Flyktman                           2000 KaipVi              12,81
  3. Kia Kemppainen                          2000 LahdA               12,83
  4. Merette Koskenniemi                     2000 TampU               13,03
  5. Lotta Välkki                            2000 VehmU               14,09

N19 200 m

  1. Oona Laine                              2000 YlöjU               25,83
  2. Olivia Mäkinen                          2000 TampPy              26,50
  3. Nea Lento                               2002 TampPy              26,61
  4. Vilma Jaatinen                          2000 KalajJu             27,07
  5. Neea Flyktman                           2000 KaipVi              27,58
     Senja Lammi                             2000 KanksLei              DNS
     Pritne Lember                           2001 NoormNo               DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Aino Honkamäki                          1996 HämeenlTa           26,68
     Jenni Lope                              1998 NoormNo             27,23

Erä 1                Tuuli: +0,1

  1. Vilma Jaatinen                          2000 KalajJu             27,07
     Senja Lammi                             2000 KanksLei              DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Aino Honkamäki                          1996 HämeenlTa           26,68
     Jenni Lope                              1998 NoormNo             27,23

Erä 2                Tuuli: +0,9

  1. Oona Laine                              2000 YlöjU               25,83
  2. Olivia Mäkinen                          2000 TampPy              26,50
  3. Nea Lento                               2002 TampPy              26,61
  4. Neea Flyktman                           2000 KaipVi              27,58
     Pritne Lember                           2001 NoormNo               DNS

N19 100 m aj


                     Tuuli: +1,3

  1. Kia Kemppainen                          2000 LahdA               14,76
  2. Ilona Luoma                             1999 TampPy              15,28
  3. Vilma Jaatinen                          2000 KalajJu             15,54
  4. Senja Lammi                             2000 KanksLei            15,61

N19 Pituus

  1. Olivia Mäkinen                          2000 TampPy               5,91 -0,3           
          5,73     X  5,75     X  5,91  5,89
          +1,4  +4,3  +0,5  +3,6  -0,3  +2,1
  2. Merette Koskenniemi                     2000 TampU                5,19 -0,5           
          5,05  5,18     X  5,19     X     X
          +1,0  +0,7  +0,9  -0,5  +2,6  +1,3
Kilpailun ulkopuolella
     Aino Honkamäki                          1996 HämeenlTa            5,48 +4,3  5,27 +1,4
          5,27  5,48  5,09     X     X     X
          +1,4  +4,3  +0,5  +3,6  -0,3  +2,1
     Paula Vihtalahti                        1996 NoormNo              5,51 +2,2  5,40 +1,6
             X     X  5,51  5,40  5,39     X
          +1,3  +1,0  +2,2  +1,6  -0,3  +1,9
Kilpailun ulkopuolella
     Arlena Mikkonen                         1997 TampU                4,97 +3,5  4,95 +1,2
             X  4,95  4,40  4,97  4,19  4,92
          +2,6  +1,2  +2,5  +3,5  +0,7  +3,0
     Elina Åkerlund                          1998 TampPy               5,22 +1,5           
          4,38  5,15  5,22     X  4,93     X
          +2,0  +1,2  +1,5  +0,3  +0,7  +1.4

N19 Kuula

  1. Merette Koskenniemi                     2000 TampU                9,79
           9,13   9,74   9,48   9,79      X      X
     Helena Leveelahti                       1999 VirtU                 DNS
        

N19 Kiekko

  1. Patricia Kellgren                       2003 HIFK                44,97
          39,19  44,97  42,18  42,30      X      -
  2. Silja Ahonen                            2001 ParkU               43,68
              X      X  42,83  43,68      X      -
  3. Roosa Naula                             2001 TuUL                41,31
          40,26      X  41,12  41,31  38,48      -
  4. Anni Vähäkoski                          2002 TampU               36,62
              X  33,75      X  36,62  35,25      X
  5. Jane Lember                             2001 NoormNo             26,79
          22,83  26,79  24,20  25,20  23,89      X
  6. Vilma Väliharju                         2004 TampPy              25,72
              X  25,36  24,44  23,17  25,72      -
  7. Jasmiina Tuomiranta                     2001 TampU               23,78
          23,78      X  23,74      X      X      -
     Helena Leveelahti                       1999 VirtU                 DNS
        
Kilpailun ulkopuolella
     Eero Ahola                              1999 PorinYU             51,34
          49,39      X      X  51,34      X      -
     Aaro Leinonen                           2000 RymSoi              50,55
              X  48,44  50,55  49,76      X      -

N19 Keihäs

     Venla Olli                              1999 EurajVei              DNS
        
     Roosa Ylönen                            1999 ÄänekU                DNS