Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
03.06. klo 12:00 Leppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailu Tulokset (päivitetty: 14:10 03.06.2018)
LeSi 95-vuotisjuhlakilpailu ja avoimet TUL mest.
Espoo, Leppävaara
3.6.2018

TULOKSET

M 100 m                             loppukilpailu


                     Tuuli: +3,0

  1. Markus Skyttä                           KouvU               10,45 
  2. Jonathan Hyvärinen                      HKV                 10,92 
  3. Lasse Hämelahti                         LängelmU            10,97 
  4. Heikki Nieminen                         JanJa               11,01 
  5. Elias Ylöstalo                          IFSibboV            11,12 
  6. Aapo Alenius                            KU-58               11,13 
  7. Heikki Leppänen                         EsboIF              11,62 
     Martin Kidron                           EspTa                 DNS 

M 100 m                             alkuerät

  1. Markus Skyttä                           KouvU               10,47 
  2. Lasse Hämelahti                         LängelmU            10,94 
  3. Jonathan Hyvärinen                      HKV                 10,98 
  4. Heikki Nieminen                         JanJa               10,99 
  5. Elias Ylöstalo                          IFSibboV            11,10 
  6. Aapo Alenius                            KU-58               11,36 
  7. Heikki Leppänen                         EsboIF              11,46 
  8. Martin Kidron                           EspTa               11,51 
  9. Edward Lindberg                         IFSibboV            11,52 
 10. Oskari Leppänen                         HKV                 11,52 
 11. Iisakki Torppa                          EspTa               11,70 
 12. Jaakko Lintula                          EspTa               11,74 
 13. Matias Kronlund                         HIFK                12,11 
 14. Johannes Hakala                         EspTa               12,39 
 15. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU            12,63 
 16. Walter Törnwall                         EsboIF              12,96 
 17. Veli-Matti Mannila                      HelsTa              13,11 
 18. Adnan Vuorinen                          EsboIF              13,15 
     Tuukka Heinonen                         HelsTa                DNS 

Erä 1                Tuuli: +1,2

  1. Aapo Alenius                            KU-58               11,36 
  2. Edward Lindberg                         IFSibboV            11,52  
  3. Jaakko Lintula                          EspTa               11,74  
  4. Walter Törnwall                         EsboIF              12,96  
  5. Veli-Matti Mannila                      HelsTa              13,11 
     Tuukka Heinonen                         HelsTa                DNS 

Erä 2                Tuuli: +2,2

  1. Heikki Nieminen                         JanJa               10,99 
  2. Elias Ylöstalo                          IFSibboV            11,10 
  3. Heikki Leppänen                         EsboIF              11,46 
  4. Oskari Leppänen                         HKV                 11,52 
  5. Johannes Hakala                         EspTa               12,39 
  6. Adnan Vuorinen                          EsboIF              13,15 

Erä 3                Tuuli: +3,6

  1. Markus Skyttä                           KouvU               10,47 
  2. Lasse Hämelahti                         LängelmU            10,94 
  3. Jonathan Hyvärinen                      HKV                 10,98 
  4. Martin Kidron                           EspTa               11,51 
  5. Iisakki Torppa                          EspTa               11,70 
  6. Matias Kronlund                         HIFK                12,11 
  7. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU            12,63 

M 400 m                             loppukilpailu


  1. Martin Kidron                           EspTa               52,09  
  2. Valtteri Sarasmaa                       EspTa               52,69  
  3. Eino Könönen                            JoensKa             55,08  
  4. Veli-Matti Mannila                      HelsTa            1.03,36 

M 3000 m                            loppukilpailu


  1. Joonas Harjamäki                        ViipU             8.38,61  
  2. Pauli Ruostetsaari                      GamlakIF          8.48,65  
  3. Tuomas Puputti                          IFRaseb           8.50,74  
  4. Jaakko Kero                             TuUL              9.22,45 
  5. Niko Putkinen                           KarhKa            9.23,43  
  6. Ville Lehtoniemi                        PorvU             9.25,91  
  7. Carl Björkendahl                        PorvU             9.32,60 
  8. Kalle Linnasaari                        TuUL              9.36,17  
  9. Juha Löppönen                           HelsJy            9.39,86  
 10. Lassi Kuva                              LahdA             9.45,14  
 11. Henri Heikkinen                         PaimU             9.45,34  
 12. Jaakko Lehtinen                         KarhKa           10.27,70 
 13. Jan Kiljunen                            RistU            11.06,68 
 14. Roope Niemi                             RekRai           11.37,28 
     Sami Maamela                            AnjLi                 DNF 
     Mark Sunden                             IFSibboV              DNF 

M Pituus                            loppukilpailu

  1. Roni Ollikainen                         HKV                  7,82 +2,4 w   7,62  0,0 
             X  7,82     X  7,62     X     X
                +2,4         0,0            
  2. Miika Mäkinen                           RiihimKi             7,21 +2,4 w   5,22 +1,6 
          6,89  7,03  5,22  6,87  6,78  7,21
          +2,7  +3,7  +1,6  +3,6  +3,5  +2,4
  3. Konsta Kauppinen                        OrimJy               7,14 +4,9 w   6,76 +1,8 
             X  6,76  6,70     X  7,14  5,18
                +1,8  +0,8        +4,9  +4,2
  4. Pyry Keränen                            KarkkPo              7,12 +3,3 w   7,08 +2,0 
          7,01     X  7,08  5,17  7,12  6,88
          +3,3        +2,0  +2,9  +3,3  +3,4
  5. Juha Sola                               NaantLöy             7,05 +1,6               
          6,83  7,01  7,02  6,76     X  7,05
          +2,5  +3,4  +2,6  +3,5        +1,6
  6. Chibunna Ezeabasirim                    HKV                  6,71 +4,0 w   6,69 +1,7 
          6,71     X  6,69  6,53  6,66  6,59
          +4,0        +1,7  +2,7  +3,6  +2,5
  7. Atte Timgren                            HKV                  6,43 +1,3              
             X  6,43  6,32  6,27     X     X
                +1,3  +2,9  +1,0            
  8. Christian Hänninen                      HKV                  6,24 +2,4 w   6,07 +1,7 
          6,07  6,24  6,07  5,80     X  2,78
          +1,7  +2,4  +2,0  +2,0        +1,2
  9. Joona Luotonen                          IFSibboV             6,17 +3,8 w             
             X  6,17     -
                +3,8      
 10. Iisakki Torppa                          EspTa                5,57 +2,0              
          5,57     X     X
          +2,0            

M Kuula                             loppukilpailu

  1. Tuukka Heinonen                         HelsTa              12,37 
          11,98      X  12,37      X      X      X
Kilpailun ulkopuolella (M50-sarjan välineellä)
     Pekka Luukkola                          LeppSi              10,32(M50)
           9,87  10,00  10,32  10,30      -  10,22

M Moukari                           loppukilpailu

  1. Roope Auvinen                           SjundeåIF           67,31 
              X  64,09  66,50  67,31  64,83  65,19
  2. Fredrik Fröberg                         SjundeåIF           64,08  
              X  61,84  62,66  63,09  64,08  63,08
  3. Aleksi Nieminen                         RekRai              60,50 
          59,21  60,50      X      X      X  59,37
  4. Tuomas Kalliovaara                      LänsiUU             58,55  
          56,05  56,97  58,55      X      X      X
  5. Mikael Antola                           LeppSi              56,10  
          55,25      X  51,75  52,96      X  56,10
  6. Tomi Rantanen                           HarjavTU            40,52 
          37,96  40,52  40,40      X      X      X

N 100 m                             loppukilpailu


                     Tuuli: +2,1

  1. Anne-Mari Lehtiö                        KU-58               12,37 
  2. Karoliina Kujanpää                      ValkHa              12,54 
  3. Elina Kostiainen                        VihdVie             12,62 
  4. Carla Liukkonen                         EspTa               12,90 
  5. Silja Laaksonen                         HelsTa              12,92 
  6. Jenny Sario                             EspTa               12,96 
  7. Johanna Laine                           KerU                13,17 
  8. Katja Luukkola                          LeppSi              13,18 

N 100 m                             alkuerät

  1. Anne-Mari Lehtiö                        KU-58               12,35 
  2. Karoliina Kujanpää                      ValkHa              12,43 
  3. Elina Kostiainen                        VihdVie             12,70 
  4. Silja Laaksonen                         HelsTa              12,82 
  5. Jenny Sario                             EspTa               12,85 
  6. Katja Luukkola                          LeppSi              12,90 
  7. Carla Liukkonen                         EspTa               12,96 
  8. Johanna Laine                           KerU                13,15 
  9. Alisa Tikkanen                          EspTa               13,30 
 10. Vappu Valtonen                          EspTa               13,34 
 11. Olivia Marttila                         VantSa              13,34 
 12. Marielle Gustafsson                     EsboIF              13,54 
 13. Siiri Metsälä                           EsboIF              14,05 
 14. Jutta Ropponen                          EsboIF              14,72 

Erä 1                Tuuli: +2,6

  1. Karoliina Kujanpää                      ValkHa              12,43 
  2. Elina Kostiainen                        VihdVie             12,70 
  3. Jenny Sario                             EspTa               12,85 
  4. Katja Luukkola                          LeppSi              12,90 
  5. Carla Liukkonen                         EspTa               12,96 
  6. Alisa Tikkanen                          EspTa               13,30 
  7. Marielle Gustafsson                     EsboIF              13,54 

Erä 2                Tuuli: +1,5

  1. Anne-Mari Lehtiö                        KU-58               12,35  
  2. Silja Laaksonen                         HelsTa              12,82  
  3. Johanna Laine                           KerU                13,15  
  4. Vappu Valtonen                          EspTa               13,34 
  5. Olivia Marttila                         VantSa              13,34  
  6. Siiri Metsälä                           EsboIF              14,05  
  7. Jutta Ropponen                          EsboIF              14,72 

N 800 m                             loppukilpailu


  1. Henni Tofferi                           ViipU             2.17,61  
  2. Roosa Rantanen                          KarhKa            2.19,23  
  3. Noomi Malmgren                          EsboIF            2.19,53  
  4. Petra Väänänen                          JoensKa           2.19,80  
  5. Jenni Sundqvist                         HKV               2.29,48  
  6. Venla Turakainen                        HelsTa            2.32,58  
  7. Mona Af Forselles                       RekRai            2.33,86  
  8. Sofia Piispa                            SalVil            2.36,03  
  9. Nea Niemi                               PorvU             2.36,29  
 10. Annika Toiviainen                       EsboIF            2.47,04  
 11. Ronja Holopainen                        ViipU             2.50,81  

N 3000 m                            loppukilpailu


  1. Suvi Miettinen                          HKV              10.10,37  
  2. Oona-Mari Hakulinen                     JyväskKU         10.22,67  
  3. Jutta Moilanen                          JoensKa          10.22,88  
  4. Mona Jäppinen                           HKV              10.36,29  
  5. Elisa Sihvola                           ViipU            11.04,28 
  6. Saara Malinen                           RunClub          11.27,67  

N Korkeus                           loppukilpailu

  1. Ilona Äyräväinen                        KarhKa                175 
         165 170 175 178
           O   O   O XXX
  2. Eleriin Haas                            HIFK                  170 
         170
           O

N Pituus                            loppukilpailu

  1. Edith Berden                            HKV                  5,59 +1,9              
          5,48     X  5,18  5,50  5,25  5,59
          +2,7        +2,3  +3,3  +1,3  +1,9
  2. Siiri Metsälä                           EsboIF               4,36 +1,3              
          4,24     X  3,81  4,29  4,36  4,35
          +2,7        -0,6  +2,0  +1,3  +1,4
     Marianna Halmetoja                      TapE                   NM                   
             X     X     X     X     X     X
                                            

N Kuula                             loppukilpailu

  1. Kaisa Kuivalainen                       EspTa               11,19 
          10,79  11,03  11,19      X      X  11,05

N Moukari                           loppukilpailu

  1. Silja Kosonen                           SomE                53,85  
              X  53,85  51,64      X  51,66      X
  2. Eva-Lotta Vendla                        HelsTa              39,75  
              X  36,65      X  39,59      X  39,75
Kilpailun ulkopuolella (N17-sarjan välineellä)
     Emma Uosukainen                         EspTa               57,11(N17)
              X  54,72  56,55  56,29      X  57,11
     Iida Uosukainen                         EspTa               49,36(N17)
          49,36  48,88      X  48,56  48,87      X