Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
06.05. klo 11:00 SM-maastot Tulokset (päivitetty: 08:04 07.05.2018)
 
SM-maastot Perniö 6.5.2018


Tytöt 15

1. 965 Saari Venla Jyväskylän Kenttäurheilijat 15:37,8  
2. 980 Uusimäki Taika Kenttäurheilijat -58 16:03,2 +25,3 
3. 935 Kytäjä Nora Lempäälän Kisa Yleisurheilu 16:05,6 +27,7 
4. 954 Paavola Kiia Jyväskylän Kenttäurheilijat 16:13,2 +35,4 
5. 960 Rajaniemi Sini Lahden Ahkera 16:15,5 +37,7 
6. 944 Mattila Veera Vammalan seudun Voima 16:22,4 +44,6 
7. 921 Jylhä Reija-Elina Halsuan Toivo 16:27,8 +50,0 
8. 911 Helander Iiris Jyväskylän Kenttäurheilijat 16:30,2 +52,4 
9. 919 Jalkanen Carla Porvoon Urheilijat 16:31,9 +54,0 
10. 942 Lönnström Melissa Porvoon Urheilijat 16:36,5 +58,7 
11. 964 Räisänen Sanni Laukaan Urheilijat 16:39,8 +1:02,0 
12. 948 Nieminen Roosa-Maija Mynämäen Isku 16:41,2 +1:03,4 
13. 926 Koivuniemi Pauliina Vammalan seudun Voima 16:46,1 +1:08,3 
14. 983 Westerlund Teodora IF Drott 16:50,7 +1:12,9 
15. 951 Ojala Jenni Pohjan Koitto 16:56,2 +1:18,4 
16. 953 Ombati Aada Mikkelin Kilpa-Veikot 17:02,1 +1:24,2 
17. 957 Rahkonen Sini Polvijärven Urheilijat 17:04,8 +1:27,0 
18. 961 Ranta Emma Lempäälän Kisa Yleisurheilu 17:05,5 +1:27,7 
19. 968 Sanden Muska Salon Vilpas 17:06,3 +1:28,5 
20. 973 Tala Emilia Viipurin Urheilijat 17:07,8 +1:30,0 
21. 913 Hietaranta Emma Lappeenrannan Urheilu-Miehet 17:08,8 +1:31,0 
22. 924 Keskinen Aliisa Tampereen Pyrintö 17:12,1 +1:34,2 
23. 910 Heinonen Varpu-Sofia Jyväskylän Kenttäurheilijat 17:13,1 +1:35,3 
24. 923 Karttunen Lilia Lahden Ahkera 17:16,2 +1:38,4 
25. 916 Isoherranen Salla Veikkolan Veikot 17:16,6 +1:38,7 
26. 958 Rainio Emma Jyväskylän Kenttäurheilijat 17:17,2 +1:39,4 
27. 971 Simola Rita Lempäälän Kisa Yleisurheilu 17:35,4 +1:57,6 
28. 912 Helkama Veera Salon Vilpas 17:38,5 +2:00,7 
29. 940 Lupala Saimi IF Raseborg 17:41,2 +2:03,4 
30. 941 Läderberg Venla Lahden Ahkera 17:41,7 +2:03,9 
31. 937 Kämi Pinja Tammelan Ryske 17:42,6 +2:04,7 
32. 936 Kyösti Hanna Himangan Urheilijat 17:42,9 +2:05,1 
33. 918 Jalava Liisa Turun Urheiluliitto 17:53,5 +2:15,7 
34. 982 Veikkola Heta Lapuan Virkiä 17:55,3 +2:17,4 
35. 909 Heikkinen Ida Karhulan Katajaiset 18:00,1 +2:22,3 
36. 908 Halme Olivia Orimattilan Jymy 18:03,2 +2:25,4 
37. 946 Metsämäki Inka Seinäjoen Seudun Urheilijat 18:03,9 +2:26,0 
38. 905 Gustafsson Viola Kauhavan Wisa 18:12,5 +2:34,7 
39. 970 Siltanen Hanna-Maija Helsingin Kisa-Veikot 18:15,3 +2:37,5 
40. 984 Vihreälehto Hertta Tampereen Pyrintö 18:16,4 +2:38,6 
41. 962 Reivo Alice Laitilan Jyske 18:17,1 +2:39,3 
42. 945 Maukonen Jenna Suolahden Urho 18:17,2 +2:39,4 
43. 986 Välimäki Nina Vammalan seudun Voima 18:17,3 +2:39,5 
44. 952 Ojanen Siiri Turun Urheiluliitto 18:23,0 +2:45,2 
45. 972 Soininen Lumia Espoon Tapiot 18:24,3 +2:46,4 
46. 966 Saari Enni-Sofia Ylivieskan Kuula 18:25,7 +2:47,9 
47. 907 Haavisto Ronja Nokian Urheilijat 18:26,2 +2:48,3 
48. 904 Grönroos Carolina Laitilan Jyske 18:28,8 +2:51,0 
49. 985 Vähäkangas Veera Ylivieskan Kuula 18:29,9 +2:52,1 
50. 932 Kuivalahti Viveka Vehmaisten Urheilijat 18:31,1 +2:53,3 
51. 974 Tala Juulia Viipurin Urheilijat 18:34,2 +2:56,4 
52. 930 Koskimäki Aino Keravan Urheilijat 18:39,2 +3:01,4 
53. 917 Isosaari Ruska Salon Vilpas 18:39,8 +3:02,0 
54. 934 Kunnari Kristiina Seinäjoen Seudun Urheilijat 18:39,8 +3:02,0 
55. 901 Ahtiainen Liina Turun Urheiluliitto 18:42,1 +3:04,3 
56. 929 Korpi Heli Aavasaksan Urheilijat 18:42,5 +3:04,7 
57. 927 Kontkanen Ida Tampereen Pyrintö 18:42,9 +3:05,1 
58. 977 Tiainen Liinu Nivalan Urheilijat 18:43,4 +3:05,6 
59. 928 Korpi Anna Aavasaksan Urheilijat 18:46,1 +3:08,3 
60. 979 Turakainen Veera Helsingin Tarmo 18:47,2 +3:09,4 
61. 925 Kiiski Ada Porvoon Urheilijat 18:47,6 +3:09,8 
62. 963 Ruohola Ilona Turun Urheiluliitto 18:57,3 +3:19,5 
63. 943 Marekwia Katharina Espoon Tapiot 18:57,6 +3:19,8 
64. 967 Saarikunnas Ilona Lahden Ahkera 19:05,7 +3:27,8 
65. 915 Hosio Iris IF Raseborg 19:08,4 +3:30,6 
66. 922 Kainulainen Erin Savonlinnan Riento 19:09,3 +3:31,5 
67. 978 Tiihonen Ella Espoon Tapiot 19:36,8 +3:58,9 
68. 959 Rajala Anni Viipurin Urheilijat 20:41,0 +5:03,2 
69. 975 Tamminen Nelli Helsingin Tarmo 20:54,7 +5:16,8 
70. 947 Minkkinen Vilja IF Raseborg 21:19,9 +5:42,1 
71. 976 Tamminen Wilhelmina Helsingin Tarmo 21:32,6 +5:54,8 
72. 939 Loukkalahti Saima IF Raseborg 21:57,7 +6:19,8 
73. 920 Juvala Venla Laitilan Jyske 22:21,9 +6:44,1 
 949 Nietula Minja Viipurin Urheilijat Kesk.  
 950 Niittyviita Rosa Lahden Ahkera Kesk.  


Pojat 15

1. 857 Rajaniemi Aleksi Lahden Ahkera 14:02,5  
2. 831 Kumara Heikki Laihian Luja 14:03,7 +1,1 
3. 813 Hautala Wäinö Lahden Ahkera 14:06,8 +4,3 
4. 845 Markén Leonard IF VOM 14:18,3 +15,8 
5. 826 Katajalaakso Eemeli Kannuksen Ura 14:21,7 +19,2 
6. 842 Luonela Justus Lahden Ahkera 14:22,6 +20,1 
7. 843 Majuri Martti Puumalan Viri 14:23,4 +20,8 
8. 862 Ruuskanen Tuomas Mäntsälän Urheilijat 14:38,7 +36,2 
9. 853 Paukkeri Aarre Limingan Niittomiehet 14:39,2 +36,7 
10. 803 Backman Ramses Porvoon Urheilijat 14:42,3 +39,8 
11. 869 Stark Akseli Länsi-Uudenmaan Urheilijat 14:53,0 +50,4 
12. 874 Vilpponen Otto Kuopion Reipas 14:57,0 +54,5 
13. 835 Lee Benjamin Helsingin Kisa-Veikot 15:01,1 +58,6 
14. 855 Pitkänen Joakim Pohjan Koitto 15:01,2 +58,6 
15. 859 Rantala Jussi Pohjan Koitto 15:02,1 +59,6 
16. 856 Raasakka Jussi Espoon Tapiot 15:06,4 +1:03,9 
17. 849 Mäntyvaara Konsta Teiskon Urheilijat 15:07,3 +1:04,7 
18. 844 Marjamäki Elias Tampereen Pyrintö 15:09,2 +1:06,7 
19. 851 Nyholm Jaakko Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 15:12,3 +1:09,8 
20. 817 Häggman Aaron IF VOM 15:12,4 +1:09,9 
21. 847 Mäkinen Elias Tampereen Pyrintö 15:16,7 +1:14,2 
22. 870 Tasa Benjamin Vehkalahden Veikot 15:22,3 +1:19,8 
23. 875 Vuorinen Leevi Perniön Urheilijat 15:23,1 +1:20,6 
24. 841 Lintula Otto Viipurin Urheilijat 15:23,7 +1:21,1 
25. 833 Laaksonen Aaro Turun Urheiluliitto 15:26,5 +1:24,0 
26. 868 Simoinen Jani Halsuan Toivo 15:34,1 +1:31,5 
27. 837 Lehtimäki Mikael IF Sibbo-Vargarna 15:36,4 +1:33,9 
28. 850 Nieminen Turkka Vammalan seudun Voima 15:37,4 +1:34,9 
29. 805 Eijs Aarni Salon Vilpas 15:40,7 +1:38,2 
30. 838 Lehtimäki Paulus IF Sibbo-Vargarna 15:42,0 +1:39,5 
31. 807 Genas Petrus Vasa IS 15:44,9 +1:42,4 
32. 836 Lehmus Ilmari Joensuun Kataja 15:48,2 +1:45,6 
33. 834 Lahtinen Pyry Jyväskylän Kenttäurheilijat 15:50,1 +1:47,6 
34. 860 Rasi Joona Maskun Kataja 15:50,2 +1:47,7 
35. 808 Haapalainen Jere Tampereen Pyrintö 15:51,0 +1:48,5 
36. 828 Korpikallio Veikko Mikkelin Kilpa-Veikot 15:53,8 +1:51,3 
37. 846 Melnits Ike Länsi-Uudenmaan Urheilijat 15:56,0 +1:53,4 
38. 824 Kaartinen Miko Oulun Pyrintö 15:56,8 +1:54,3 
39. 802 Ahonen Otto Tampereen Pyrintö 16:00,5 +1:57,9 
40. 839 Lehtimäki Lassi Espoon Tapiot 16:01,4 +1:58,9 
41. 852 Oksanen Kalle Maskun Kataja 16:04,7 +2:02,2 
42. 864 Saarinen Veeti Tammelan Ryske 16:06,4 +2:03,9 
43. 811 Harala Aapo Tampereen Pyrintö 16:10,1 +2:07,5 
44. 823 Järvinen Patrik Tampereen Pyrintö 16:10,2 +2:07,7 
45. 877 Äikäs Daniel Helsingin Kisa-Veikot 16:20,4 +2:17,8 
46. 810 Hakomäki Reko Seinäjoen Seudun Urheilijat 16:21,6 +2:19,0 
47. 809 Haavisto Rasmus Maskun Kataja 16:22,9 +2:20,4 
48. 873 Vihmakoski Jermu Turun Urheiluliitto 16:33,0 +2:30,5 
49. 806 Fransman Robin IF Sibbo-Vargarna 16:33,7 +2:31,2 
50. 816 Helenius Elmo Salon Vilpas 16:36,4 +2:33,9 
51. 814 Heikkerö Joona Porvoon Urheilijat 16:36,9 +2:34,4 
52. 832 Kärkkäinen Andreas Länsi-Uudenmaan Urheilijat 16:45,0 +2:42,4 
53. 827 Kero Elmeri Turun Urheiluliitto 16:45,8 +2:43,3 
54. 801 Aho Julius Helsingin Kisa-Veikot 16:46,4 +2:43,9 
55. 872 Wasström Marius IF Raseborg 16:55,5 +2:53,0 
56. 865 Saarinen Lauri Kalannin Vankka 16:56,7 +2:54,1 
57. 812 Hatanpää Aapeli Viipurin Urheilijat 17:10,1 +3:07,6 
58. 863 Saarela Lauri Limingan Niittomiehet 17:17,0 +3:14,4 
59. 866 Sandberg Tomi IF Raseborg 17:18,5 +3:15,9 
60. 829 Koskinen Joona Espoon Tapiot 17:20,3 +3:17,7 
61. 871 Tasa Petrus Vehkalahden Veikot 17:21,6 +3:19,1 
62. 818 Ikäläinen Erkki Pohjan Koitto 17:24,4 +3:21,8 
63. 815 Heikkinen Oliver IF Raseborg 17:35,9 +3:33,3 
64. 876 Ylä-Jarkko Oiva Länsi-Uudenmaan Urheilijat 17:45,0 +3:42,5 
65. 820 Irincheev Sajan Viipurin Urheilijat 17:46,4 +3:43,9 
66. 830 Kovaniemi Jonne Oulun Pyrintö 17:54,8 +3:52,2 
67. 848 Mäkilä Veikko Tammelan Ryske 18:03,4 +4:00,9 
68. 819 Ingman Christoffer IF Raseborg 18:10,5 +4:08,0 
69. 825 Kalliokoski Oskari Kalannin Vankka 18:23,9 +4:21,3 
70. 858 Ranta Sakari Yleisurheilu Team 19:15,1 +5:12,6 


Miehet 12 km

1. 101 Järvenpää Jarkko Tampereen Pyrintö 40:39,5  
2. 104 Niinistö Antti-Pekka Lahden Ahkera 40:42,6 +3,1 
3. 105 Nieminen Jaakko Jyväskylän Kenttäurheilijat 40:42,9 +3,3 
4. 139 Takala Miika Jyväskylän Kenttäurheilijat 40:59,2 +19,6 
5. 115 Hytönen Tommi Nurmijärven Yleisurheilu 41:42,9 +1:03,3 
6. 110 Rauma Matti Turun Urheiluliitto 41:52,1 +1:12,6 
7. 124 Koskinen Roope Jyväskylän Kenttäurheilijat 41:57,6 +1:18,0 
8. 121 Kero Jukka Turun Urheiluliitto 42:30,0 +1:50,5 
9. 130 Niemi Janne Janakkalan Jana 42:39,1 +1:59,5 
10. 134 Ruostetsaari Pauli Gamlakarleby IF 42:44,5 +2:04,9 
11. 120 Kero Jaakko Turun Urheiluliitto 42:53,2 +2:13,7 
12. 135 Sandler Björn IK Falken 42:53,3 +2:13,7 
13. 116 Hämäläinen Markus Haminan Ponteva 42:55,6 +2:16,0 
14. 118 Kaas Jan Gamlakarleby IF 42:56,1 +2:16,6 
15. 123 Kilpelä Jonathan Jyväskylän Kenttäurheilijat 42:56,4 +2:16,9 
16. 112 Bergdahl Mikael Gamlakarleby IF 43:10,0 +2:30,4 
17. 142 Valkonen Timo Jyväskylän Kenttäurheilijat 43:30,1 +2:50,6 
18. 114 Huhtala Pasi Tampereen Pyrintö 44:38,0 +3:58,4 
19. 137 Syrjälä Teppo Tampereen Pyrintö 44:40,8 +4:01,3 
20. 141 Utriainen Ilkka Turun Urheiluliitto 45:36,7 +4:57,1 
21. 119 Kalliokoski Markku Jyväskylän Kenttäurheilijat 46:16,9 +5:37,4 
22. 133 Ronnila Reijo Heinolan Isku 46:47,5 +6:07,9 
23. 132 Rintala Erkki Tampereen Pyrintö 47:15,9 +6:36,3 
24. 127 Luoto Mika Turun Urheiluliitto 48:03,9 +7:24,3 
25. 122 Kero Timo Turun Urheiluliitto 51:01,5 +10:21,9 
26. 126 Loukkalahti Marko IF Raseborg 51:11,8 +10:32,2 


Naiset 19

1. 544 Snäll Astrid Forssan Salama 14:49,3  
2. 524 Laukkanen Salla Lahden Ahkera 15:02,4 +13,1 
3. 550 Österblad Cecilia Vasa IS 15:11,6 +22,2 
4. 530 Moilanen Jutta Joensuun Kataja 15:27,7 +38,4 
5. 516 Katajalaakso Emma Kannuksen Ura 15:49,8 +1:00,4 
6. 540 Saarikko Tuuli Lahden Ahkera 15:53,6 +1:04,2 
7. 505 Gauriloff Katri Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 15:59,4 +1:10,0 
8. 514 Ikonen Heini Jyväskylän Kenttäurheilijat 16:00,6 +1:11,2 
9. 528 Mahkonen Anniina Lempäälän Kisa Yleisurheilu 16:03,7 +1:14,3 
10. 539 Ruokonen Sara-Elise Kuusjoen Humu 16:06,5 +1:17,1 
11. 537 Ranta Venla Lempäälän Kisa Yleisurheilu 16:13,0 +1:23,6 
12. 502 Af Forselles Mona Rekolan Raikas 16:22,9 +1:33,6 
13. 534 Penttinen Sunna Turun Urheiluliitto 16:25,8 +1:36,4 
14. 504 Frostdahl Hanna IF Drott 16:29,7 +1:40,4 
15. 517 Keinonen Kiia Tampereen Pyrintö 16:36,3 +1:46,9 
16. 519 Keränen Jenni Oulun Pyrintö 16:38,1 +1:48,7 
17. 545 Sumuvuori Lotta Seinäjoen Seudun Urheilijat 16:40,1 +1:50,7 
18. 520 Kivenmäki Sara Kuortaneen Kunto 16:42,1 +1:52,7 
19. 538 Romberg Lina Porvoon Urheilijat 16:54,0 +2:04,6 
20. 543 Sikkinen Aino Tampereen Pyrintö 17:02,6 +2:13,2 
21. 546 Tiainen Aada Lahden Ahkera 17:06,3 +2:17,0 
22. 536 Rainio Siiri Jyväskylän Kenttäurheilijat 17:10,5 +2:21,1 
23. 508 Heiskanen Essi Kenttäurheilijat -58 17:12,9 +2:23,5 
24. 531 Moisio Iiris Kuopion Reipas 17:15,4 +2:26,1 
25. 548 Turakainen Venla Helsingin Tarmo 17:16,8 +2:27,5 
26. 532 Mäki-Panula Tiina Seinäjoen Seudun Urheilijat 17:26,7 +2:37,3 
27. 525 Lilja Andrea Vasa IS 17:43,2 +2:53,8 
28. 506 Haapamäki Heidi Jyväskylän Kenttäurheilijat 17:45,6 +2:56,2 
29. 515 Kakkonen Hilja-Miina Joensuun Kataja 17:51,7 +3:02,3 
30. 507 Hakkila Aino Espoon Tapiot 17:53,4 +3:04,0 
31. 518 Kekkonen Julia Kenttäurheilijat -58 18:06,8 +3:17,4 
32. 512 Ijäs Jenni Jyväskylän Kenttäurheilijat 18:13,2 +3:23,9 
33. 529 Metzner Emma IF Raseborg 18:20,0 +3:30,6 
34. 551 Österman Bea Turun Urheiluliitto 18:56,4 +4:07,1 
35. 547 Timonen Liisa Espoon Tapiot 19:01,1 +4:11,7 
36. 535 Pulkkinen Erika Vehmaisten Urheilijat 19:21,5 +4:32,2 
37. 526 Lähdemäki Heidi Seinäjoen Seudun Urheilijat 19:35,5 +4:46,2 
38. 542 Schrey Ella Turun Urheiluliitto 21:12,7 +6:23,4 
39. 503 Amini Yalda Helsingin Tarmo 23:15,2 +8:25,8 
 511 Hämäläinen Iida Helsingin Tarmo Kesk.  
 513 Ijäs Julia Jyväskylän Kenttäurheilijat Kesk.  
 521 Knaapi Helena Espoon Tapiot Kesk.  


Miehet 17

1. 619 Helander Eemil Jyväskylän Kenttäurheilijat 12:53,9  
2. 659 Saren Veikka Someron Esa 13:16,7 +22,7 
3. 644 Muuse Mustafe Turun Urheiluliitto 13:21,4 +27,5 
4. 614 Hautala Walte Lahden Ahkera 13:27,5 +33,6 
5. 628 Kangasniemi Oskari Ikaalisten Urheilijat 13:38,7 +44,8 
6. 626 Juntunen Jani Limingan Niittomiehet 13:43,1 +49,1 
7. 610 Haapanen Tuure Turun Urheiluliitto 13:44,4 +50,4 
8. 653 Putkinen Niko Karhulan Katajaiset 13:45,0 +51,1 
9. 667 Tirkkonen Roni Kuopion Reipas 13:47,7 +53,8 
10. 661 Seppä Touko Turun Urheiluliitto 13:56,1 +1:02,1 
11. 604 Björkendahl Carl Porvoon Urheilijat 13:57,2 +1:03,3 
12. 617 Heikkinen Santtu Lempäälän Kisa Yleisurheilu 13:57,9 +1:04,0 
13. 618 Helander Johannes Limingan Niittomiehet 14:01,2 +1:07,3 
14. 670 Turunen Kalle Kuivasjärven Aura 14:06,8 +1:12,8 
15. 624 Itämeri Wiljami Turun Urheiluliitto 14:07,8 +1:13,8 
16. 658 Salonen Severi Länsi-Uudenmaan Urheilijat 14:13,2 +1:19,2 
17. 602 Auvinen Samuel Joensuun Kataja 14:14,9 +1:21,0 
18. 643 Mattila Petteri Kauhajoen Karhu 14:17,0 +1:23,0 
19. 647 Nevala Atte Kenttäurheilijat -58 14:18,5 +1:24,5 
20. 608 Forsén Frej Vasa IS 14:22,5 +1:28,6 
21. 611 Haltia Ilari Kenttäurheilijat -58 14:25,9 +1:31,9 
22. 639 Lehtoniemi Ville Porvoon Urheilijat 14:27,8 +1:33,8 
23. 630 Kankkonen Viki Porvoon Urheilijat 14:29,7 +1:35,7 
24. 625 Jacobsson Oskari Keravan Urheilijat 14:34,9 +1:40,9 
25. 637 Lautamäki Matias Janakkalan Jana 14:35,1 +1:41,1 
26. 642 Luomala Valtteri Kauhavan Wisa 14:35,7 +1:41,7 
27. 634 Konttinen Valtteri Jyväskylän Kenttäurheilijat 14:36,5 +1:42,6 
28. 649 Ojala Aaro Kuusankosken Kisa 14:41,1 +1:47,2 
29. 638 Lehtinen Jaakko Karhulan Katajaiset 14:43,2 +1:49,2 
30. 612 Harju Olli Kenttäurheilijat -58 14:43,5 +1:49,6 
31. 607 Elo Olli Jyväskylän Kenttäurheilijat 14:47,0 +1:53,0 
32. 635 Lainto Robin Turun Urheiluliitto 14:47,7 +1:53,8 
33. 629 Kankainen Valtteri Sotkamon Jymy 14:48,3 +1:54,4 
34. 601 Alastalo Jussi Riihimäen Kisko 14:56,0 +2:02,1 
35. 627 Kalajoki Iivo Raision Kuula 14:58,0 +2:04,1 
36. 650 Ojalainen Reko Valkealan Kajo 14:59,0 +2:05,1 
37. 615 Hava Juuso Kenttäurheilijat -58 15:01,3 +2:07,4 
38. 676 Vuorikoski Okko Lahden Ahkera 15:03,4 +2:09,4 
39. 665 Suojanen Pyry Turun Urheiluliitto 15:04,1 +2:10,1 
40. 636 Laittila Denis Joensuun Kataja 15:06,4 +2:12,4 
41. 641 Lerstrand Rasmus Vasa IS 15:09,3 +2:15,3 
42. 645 Mäkelä Onni Kälviän Tarmo 15:14,0 +2:20,1 
43. 646 Mäntyvaara Vilho Teiskon Urheilijat 15:15,4 +2:21,5 
44. 662 Seppänen Tuomas Jyväskylän Kenttäurheilijat 15:17,3 +2:23,4 
45. 656 Saarela Ahti Limingan Niittomiehet 15:22,4 +2:28,5 
46. 623 Ingman Patrik IF Raseborg 15:24,0 +2:30,1 
47. 631 Kero Samuli Vammalan seudun Voima 15:26,7 +2:32,8 
48. 648 Niemelä Juha Oulun Pyrintö 15:29,4 +2:35,4 
49. 613 Harju Ville Kenttäurheilijat -58 15:32,3 +2:38,3 
50. 603 Björkell Benjamin Porvoon Urheilijat 15:33,3 +2:39,4 
51. 609 Friman Johan Vasa IS 15:36,9 +2:42,9 
52. 652 Pasanen Aapo Seinäjoen Seudun Urheilijat 15:38,8 +2:44,8 
53. 671 Uusitalo Topias Espoon Tapiot 15:39,4 +2:45,5 
54. 675 Virrankoski Iiro Espoon Tapiot 15:41,0 +2:47,0 
55. 633 Koivula Frans Seinäjoen Seudun Urheilijat 15:41,6 +2:47,6 
56. 621 Huuskonen Veikko Posion Pyrintö 15:45,0 +2:51,0 
57. 605 Dahlström Robin IF Raseborg 15:45,2 +2:51,2 
58. 664 Soikkeli Veeti Oulun Pyrintö 15:46,1 +2:52,1 
59. 616 Havimäki Teemu Seinäjoen Seudun Urheilijat 15:53,0 +2:59,1 
60. 654 Rasehorn Antti Espoon Tapiot 16:01,1 +3:07,2 
61. 622 Ikonen Onni Hankasalmen Hanka 16:26,8 +3:32,9 
62. 655 Reiman Antti Salon Vilpas 16:59,0 +4:05,1 
63. 669 Tuori Roope Espoon Tapiot 17:03,6 +4:09,7 
64. 663 Sinervä Onni Turun Urheiluliitto 17:10,0 +4:16,0 
65. 620 Hihnala Henrik Tampereen Pyrintö 17:21,8 +4:27,8 
 666 Syväranta Lauri Lahden Ahkera Kesk.  


Naiset 22

1. 388 Seppä Saija Suolahden Urho 14:52,4  
2. 374 Kuuttinen Heidi IF Kraft 14:58,6 +6,1 
3. 378 Leponiemi Klaara Lempäälän Kisa Yleisurheilu 15:01,6 +9,2 
4. 382 Matintalo Johanna Turun Urheiluliitto 15:09,8 +17,3 
5. 368 Jäppinen Mona Helsingin Kisa-Veikot 15:21,2 +28,7 
6. 372 Kivenmäki Aino Kuortaneen Kunto 15:25,5 +33,1 
7. 383 Muinonen Sofia Espoon Tapiot 15:27,5 +35,0 
8. 393 Virtanen Amanda Turun Urheiluliitto 15:35,9 +43,4 
9. 370 Karlsson Lycke Vasa IS 15:43,9 +51,4 
10. 387 Piippo Eveliina Tampereen Pyrintö 15:53,1 +1:00,7 
11. 391 Ukskoski Karoliina Perhon Kiri 16:06,6 +1:14,2 
12. 381 Löf Ninni Kalajoen Junkkarit 16:14,6 +1:22,1 
13. 366 Jalava Enni Turun Urheiluliitto 16:32,7 +1:40,2 
14. 390 Tanskanen Jonna Tampereen Urheilijat -38 16:39,0 +1:46,5 
15. 364 Hyyrynen Noora Lappeenrannan Urheilu-Miehet 16:41,8 +1:49,3 
16. 363 Hyvärinen Anna Turun Urheiluliitto 16:46,4 +1:53,9 
17. 384 Niemi Janette Jyväskylän Kenttäurheilijat 16:47,2 +1:54,8 
18. 389 Siniketo Eevi Tampereen Pyrintö 16:53,0 +2:00,5 
19. 373 Klemettinen Veera Jyväskylän Kenttäurheilijat 17:09,8 +2:17,4 
20. 361 Andersson Ida Nurmijärven Yleisurheilu 17:23,4 +2:30,9 
21. 394 Virtapohja Veronika Tampereen Pyrintö 17:23,6 +2:31,2 
22. 365 Jahkola Janina Jyväskylän Kenttäurheilijat 17:56,1 +3:03,7 
23. 392 Vikman Sonja Turun Urheiluliitto 18:04,2 +3:11,8 
24. 369 Karlsson Lina Vasa IS 18:13,7 +3:21,2 
25. 379 Leppikorpi Linda Jyväskylän Kenttäurheilijat 18:39,3 +3:46,8 
26. 376 Lehtonen Kaarina Hyvinkään seudun Urheilijat 19:09,4 +4:16,9 
27. 395 Välikangas Julia Turun Urheiluliitto 20:08,3 +5:15,9 
28. 362 Grönroos Wilma Turun Urheiluliitto 20:23,8 +5:31,4 
 367 Juvonen Anna Turun Urheiluliitto Kesk.  


Miehet 22


1. 334 Tenhunen Miika Nivalan Urheilijat 19:46,1  
2. 303 Charicha Kennedy Turun Urheiluliitto 20:01,5 +15,4 
3. 330 Ruohola Akseli Liedon Parma 20:15,6 +29,5 
4. 336 Vuorela Markus Kankaanpään Seudun Leisku 20:29,9 +43,8 
5. 309 Heinonen Eero Turun Urheiluliitto 20:36,5 +50,3 
6. 314 Kaario Otto Jyväskylän Kenttäurheilijat 20:45,5 +59,4 
7. 304 Eskola Jussi Jyväskylän Kenttäurheilijat 20:49,6 +1:03,5 
8. 332 Sandell Kevin IK Falken 20:51,2 +1:05,1 
9. 308 Heikkonen Samu Lappeenrannan Urheilu-Miehet 20:52,2 +1:06,0 
10. 307 Heikkilä Tuomas Mäntsälän Urheilijat 20:59,2 +1:13,1 
11. 311 Hussa Samuli Limingan Niittomiehet 21:03,0 +1:16,8 
12. 316 Kuukka Anton Tampereen Pyrintö 21:09,6 +1:23,4 
13. 326 Puputti Tuomas IF Raseborg 21:13,1 +1:27,0 
14. 302 Antikainen Pekka Turun Toverit 21:17,2 +1:31,1 
15. 315 Karkkulainen Jussi Pyhäselän Urheilijat 21:18,5 +1:32,4 
16. 328 Puutio Konsta Ykspihlajan Reima 21:20,2 +1:34,1 
17. 317 Linnasaari Kalle Turun Urheiluliitto 21:26,6 +1:40,5 
18. 325 Paukkeri Jarkko Limingan Niittomiehet 21:32,3 +1:46,2 
19. 331 Ruokamo Alexi Posion Pyrintö 21:44,5 +1:58,4 
20. 324 Oila Artturi Espoon Tapiot 21:56,1 +2:10,0 
21. 306 Heikkilä Ollipekka IF Raseborg 22:01,4 +2:15,3 
22. 321 Niemi Jere Kenttäurheilijat -58 22:10,8 +2:24,7 
23. 327 Purhonen Mikko Espoon Tapiot 22:15,6 +2:29,5 
24. 337 Vuorinen Lassi IF Raseborg 22:27,0 +2:40,9 
25. 320 Minkkinen Lasse IF Raseborg 22:32,9 +2:46,7 
26. 313 Jern Tobias Helsingfors IFK 22:41,0 +2:54,9 
27. 312 Ibrahim Ahmed Helsingfors IFK 22:42,7 +2:56,6 
28. 329 Ranta Jaakko Yleisurheilu Team 22:45,9 +2:59,8 
29. 310 Hietanen Leevi Turun Urheiluliitto 23:02,8 +3:16,7 
30. 318 Lähdesmäki Mikko Seinäjoen Seudun Urheilijat 23:32,5 +3:46,4 
31. 322 Nikander Markus Länsi-Uudenmaan Urheilijat 23:46,1 +4:00,0 
32. 305 Hagiali Liiban Espoon Tapiot 24:01,8 +4:15,6 
33. 323 Nokka Atte Oripään Vesa 25:24,9 +5:38,8 
34. 335 Visuri Ilari Helsingfors IFK 25:27,1 +5:41,0 
35. 319 Malmi Joona Helsingin Kisa-Veikot 26:23,3 +6:37,2 
36. 333 Siltanen Simo Perniön Urheilijat 26:43,5 +6:57,3 

Naiset 17


1. 720 Kotinurmi Pinja Lahden Ahkera 14:55,2  
2. 714 Katajalaakso Enni Kannuksen Ura 15:17,3 +22,0 
3. 754 Unkila Heljä-Viivi Turun Urheiluliitto 15:17,5 +22,2 
4. 752 Tirri Sini Toijalan Vauhti 15:31,2 +36,0 
5. 755 Virtanen Alisa Jyväskylän Kenttäurheilijat 15:40,5 +45,3 
6. 756 Vänttinen Janette Porvoon Urheilijat 15:45,1 +49,8 
7. 707 Hakomäki Veera Seinäjoen Seudun Urheilijat 15:56,5 +1:01,3 
8. 751 Tarvainen Lotta Kuopion Reipas 16:00,0 +1:04,7 
9. 724 Latva Isabella Raision Kuula 16:00,6 +1:05,3 
10. 732 Mäkinen Lotta Jyväskylän Kenttäurheilijat 16:00,9 +1:05,7 
11. 713 Karjainen Helmi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 16:01,4 +1:06,2 
12. 706 Eikkinen Edith Kenttäurheilijat -58 16:08,5 +1:13,2 
13. 723 Laitinen Lumi Oulun Pyrintö 16:11,5 +1:16,2 
14. 746 Rouvila Siiri Porvoon Urheilijat 16:19,7 +1:24,4 
15. 729 Marjanen Venla Kaipolan Vire 16:23,2 +1:27,9 
16. 712 Kainulainen Ella Savonlinnan Riento 16:28,5 +1:33,2 
17. 734 Niittyviita Sara Lahden Ahkera 16:30,1 +1:34,8 
18. 703 Ala-Lahti Milla Lempäälän Kisa Yleisurheilu 16:43,2 +1:47,9 
19. 710 Hiippavuori Nelli Maarian Mahti 16:44,0 +1:48,7 
20. 726 Lilja Nea Jyväskylän Kenttäurheilijat 16:56,5 +2:01,2 
21. 717 Kontkanen Veera Joensuun Kataja 17:07,2 +2:11,9 
22. 739 Peltoniemi Maria Tampereen Pyrintö 17:07,6 +2:12,3 
23. 701 Aho Iines Turun Urheiluliitto 17:20,5 +2:25,3 
24. 715 Kiljunen Emmi Lahden Ahkera 17:23,4 +2:28,1 
25. 743 Reinikainen Siiri Kenttäurheilijat -58 17:30,4 +2:35,1 
26. 716 Koivisto Pinja Kauhavan Wisa 17:35,0 +2:39,7 
27. 753 Toiviainen Annika Esbo IF 17:36,0 +2:40,7 
28. 709 Heinonen Senja Kuopion Reipas 17:37,4 +2:42,2 
29. 740 Pennanen Alisa Forssan Salama 17:38,8 +2:43,5 
30. 705 Ankelo Elsa Kalannin Vankka 17:40,7 +2:45,4 
31. 727 Löfgren Daniela Turun Urheiluliitto 17:55,6 +3:00,3 
32. 741 Piispa Sofia Salon Vilpas 18:00,7 +3:05,4 
33. 733 Niinimäki Kerttu Viialan Valtti 18:04,6 +3:09,3 
34. 719 Koskelainen Ada Karhulan Urheilijat 18:14,6 +3:19,3 
35. 748 Räisänen Eveliina Kuopion Reipas 18:17,0 +3:21,8 
36. 522 Kytäjä Nea Lempäälän Kisa Yleisurheilu 18:46,6 +3:51,4 
37. 711 Juuti Mette Kenttäurheilijat -58 18:50,2 +3:54,9 
38. 728 Malka Sol Salon Vilpas 18:55,8 +4:00,6 
39. 725 Latva-Koivisto Annika Ilmajoen Kisailijat 19:01,3 +4:06,0 
40. 730 Melender Ida Seinäjoen Seudun Urheilijat 19:12,6 +4:17,3 
41. 745 Rintala Selina Seinäjoen Seudun Urheilijat 19:22,5 +4:27,2 
42. 708 Harala Venla Tampereen Pyrintö 19:28,5 +4:33,2 
43. 737 Palmu Maria Turun Urheiluliitto 19:37,3 +4:42,0 
44. 735 Niva Heini Oulun Pyrintö 20:17,6 +5:22,4 
45. 704 Alanenpää Johanna Aavasaksan Urheilijat 20:44,2 +5:49,0 
 738 Peippo Riina Seinäjoen Seudun Urheilijat Kesk.  


Naiset


1. 201 Richardsson Camilla Vasa IS 21:23,4  
2. 202 Mäki Kristiina Lahden Ahkera 21:59,8 +36,3 
3. 203 Rauma Janica Forssan Salama 22:12,7 +49,2 
4. 252 Tyni Kaisa Pyhtään Yritys 22:31,5 +1:08,1 
5. 204 Peiponen Johanna Rovaniemen Lappi 22:35,3 +1:11,9 
6. 241 Niemistö Katri Jyväskylän Kenttäurheilijat 23:02,0 +1:38,5 
7. 226 Karkkulainen Laura Pyhäselän Urheilijat 23:09,7 +1:46,2 
8. 209 Tuominen Mira Valkeakosken Haka 23:11,6 +1:48,1 
9. 238 Murtorinne Maria Kuopion Reipas 23:12,8 +1:49,3 
10. 237 Miettinen Suvi Helsingin Kisa-Veikot 23:20,2 +1:56,7 
11. 248 Syvälä Minna Espoon Tapiot 23:25,1 +2:01,6 
12. 243 Partanen Anne-Marika Kuopion Reipas 23:28,1 +2:04,7 
13. 247 Suominen Anni Raision Kuula 23:30,6 +2:07,1 
14. 212 Föhr Tiina Jyväskylän Kenttäurheilijat 23:31,8 +2:08,3 
15. 215 Hakulinen Oona-Mari Jyväskylän Kenttäurheilijat 23:39,6 +2:16,1 
16. 213 Haataja Iida Pudasjärven Urheilijat 23:52,9 +2:29,5 
17. 244 Salminen Laura Viipurin Urheilijat 23:54,5 +2:31,1 
18. 232 Kosonen Soili Espoon Tapiot 24:05,1 +2:41,6 
19. 230 Kero Andreina Turun Urheiluliitto 24:22,2 +2:58,7 
20. 239 Mustonen Kukka-Maaria Kenttäurheilijat -58 24:26,2 +3:02,7 
21. 246 Sippus Marie IF VOM 24:28,9 +3:05,4 
22. 251 Tukiainen Paula Viipurin Urheilijat 24:31,4 +3:07,9 
23. 223 Istolahti Tiia Vasa IS 24:38,9 +3:15,4 
24. 245 Sihvola Elisa Viipurin Urheilijat 24:43,1 +3:19,6 
25. 214 Hakala Emma Espoon Tapiot 24:50,5 +3:27,0 
26. 231 Knutar Päivi Kälviän Tarmo 24:58,8 +3:35,4 
27. 249 Sällinen Johanna Turun Urheiluliitto 25:06,5 +3:43,0 
28. 236 Mantere Veera Pudasjärven Urheilijat 25:13,9 +3:50,4 
29. 253 Vainikka Kaisa Lappeenrannan Urheilu-Miehet 25:15,1 +3:51,6 
30. 229 Kauranen Saara Forssan Salama 25:20,0 +3:56,5 
31. 218 Hjelm Essi Turun Urheiluliitto 25:36,5 +4:13,0 
32. 219 Hokkanen Pihla Savonlinnan Riento 25:56,6 +4:33,1 
33. 220 Huttunen Susanna Lahden Ahkera 25:58,0 +4:34,5 
34. 211 Ala-Pöntiö Johanna Kälviän Tarmo 26:02,5 +4:39,1 
35. 240 Mäkäräinen Venla Kuopion Reipas 26:09,6 +4:46,1 
36. 224 Jousimaa Emilia Hyvinkään seudun Urheilijat 26:21,6 +4:58,1 
37. 235 Malinen Saara Runners Club 26:23,4 +4:59,9 
38. 234 Lankinen Viivi Turun Urheiluliitto 26:30,4 +5:06,9 
39. 217 Hirvonen Marjut Espoon Tapiot 27:44,3 +6:20,8 
40. 254 Virjonen Kirsi Lahden Ahkera 28:08,0 +6:44,5 



Miehet 19


1. 417 Kotiranta Mika Joensuun Kataja 20:14,4  
2. 410 Keronen Leevi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 20:23,6 +9,2 
3. 402 Hautala Wilho Lahden Ahkera 20:30,8 +16,4 
4. 427 Meriläinen Matias Nurmijärven Yleisurheilu 20:56,3 +41,8 
5. 422 Lainto Niklas Turun Urheiluliitto 21:26,2 +1:11,7 
6. 411 Kilpeläinen Vilho Piikkiön Kehitys 21:33,8 +1:19,4 
7. 412 Kinnala Ville Turun Urheiluliitto 21:40,0 +1:25,6 
8. 425 Lehtonen Valtteri Turun Urheiluliitto 21:47,1 +1:32,7 
9. 431 Salonen Artturi Länsi-Uudenmaan Urheilijat 21:55,8 +1:41,4 
10. 407 Kallio Leevi Lahden Ahkera 22:00,2 +1:45,8 
11. 413 Koivisto Antton Kenttäurheilijat -58 22:05,2 +1:50,8 
12. 418 Kuusisto Elias Turun Urheiluliitto 22:10,5 +1:56,1 
13. 420 Kuva Lassi Lahden Ahkera 22:22,9 +2:08,4 
14. 433 Sivosavi Juho-Kusti Turun Weikot Yleisurheilu 22:29,8 +2:15,3 
15. 419 Kuuttinen Patrik IF Kraft 22:49,3 +2:34,8 
16. 406 Hellman Aleksi Liedon Luja 22:51,0 +2:36,6 
17. 409 Kasanen Markus Joensuun Kataja 22:52,2 +2:37,7 
18. 416 Kortelainen Elias Joensuun Kataja 23:01,8 +2:47,3 
19. 415 Komulainen Aatu Kenttäurheilijat -58 23:06,8 +2:52,3 
20. 423 Lehtiaho Matias Turun Urheiluliitto 23:10,4 +2:55,9 
21. 428 Myllysilta Tuomas Kenttäurheilijat -58 23:10,4 +2:55,9 
22. 401 Dahlbacka Nico Gamlakarleby IF 23:13,6 +2:59,2 
23. 426 Lindholm Eetu Turun Urheiluliitto 23:32,0 +3:17,6 
24. 429 Nokka Vesa Oripään Vesa 23:46,8 +3:32,3 
25. 414 Koivuniemi Sakari Nokian Urheilijat 23:59,3 +3:44,8 
26. 434 Uusitalo Tuomas Espoon Tapiot 24:05,0 +3:50,6 
27. 424 Lehto Tuomas Espoon Tapiot 24:06,8 +3:52,4 
28. 403 Hautapakka Emil Espoon Tapiot 24:31,9 +4:17,5 
29. 405 Helkama Niilo Salon Vilpas 24:42,4 +4:28,0 
30. 421 Kärkkäinen Mikko Kauhavan Wisa 26:10,2 +5:55,7 
31. 430 Pirhonen Nuutti Salon Vilpas 27:00,6 +6:46,2 


Miehet 4 km

1. 3 Järvenpää Jarkko Tampereen Pyrintö 12:08,9  
2. 44 Piesanen Jaakko Saarijärven Pullistus 12:13,8 +4,8 
3. 62 Vattulainen Arttu Joensuun Kataja 12:23,0 +14,0 
4. 2 Mikkonen Samu Joensuun Kataja 12:30,0 +21,0 
5. 7 Granberg Hannu Lahden Ahkera 12:30,6 +21,7 
6. 5 Saleva Eero Helsingin Kisa-Veikot 12:39,9 +31,0 
7. 10 Finnholm Jimmy IK Falken 12:52,9 +43,9 
8. 8 Nummela Aki Helsingin Kisa-Veikot 12:59,0 +50,0 
9. 9 Piipponen Ilari Karhulan Katajaiset 13:03,4 +54,4 
10. 30 Launto Antton Sauvon Urheilijat 13:05,2 +56,3 
11. 4 Jantunen Panu Helsingin Kisa-Veikot 13:07,4 +58,5 
12. 29 Kärjä Tapani Kalajoen Junkkarit 13:11,7 +1:02,7 
13. 15 Harjamäki Joonas Viipurin Urheilijat 13:16,6 +1:07,6 
14. 33 Lövdal Victor Vasa IS 13:17,4 +1:08,4 
15. 51 Rauma Matti Turun Urheiluliitto 13:18,6 +1:09,6 
16. 13 Asikainen Aaro Joensuun Kataja 13:19,1 +1:10,2 
17. 27 Klemola Väinö Kuopion Reipas 13:19,8 +1:10,8 
18. 43 Ojansivu Antti Kankaanpään Seudun Leisku 13:20,1 +1:11,2 
19. 32 Leinonen Jaakko Ylikiimingin Nuijamiehet 13:20,5 +1:11,5 
20. 17 Heikkilä Niklas Kuusankosken Urheiluseura 13:21,8 +1:12,8 
21. 50 Ranta-Aho Antti Vasa IS 13:21,9 +1:13,0 
22. 34 Maamela Sami Anjalan Liitto 13:22,0 +1:13,0 
23. 41 Nikkanen Markku Limingan Niittomiehet 13:22,8 +1:13,9 
24. 11 Aho Tuomas Limingan Niittomiehet 13:24,2 +1:15,3 
25. 45 Poutiainen Kari Limingan Niittomiehet 13:24,3 +1:15,3 
26. 18 Holopainen Vili Joensuun Kataja 13:27,3 +1:18,4 
27. 31 Lehtinen Joonas Turun Urheiluliitto 13:35,7 +1:26,7 
28. 60 Träskelin Joakim Vasa IS 13:42,5 +1:33,6 
29. 56 Ruostetsaari Pauli Gamlakarleby IF 13:43,2 +1:34,2 
30. 23 Järvelä Juha Kurikan Ryhti 13:44,2 +1:35,2 
31. 25 Karjalainen Jiri Joensuun Kataja 13:47,1 +1:38,2 
32. 58 Sällinen Mika Gamlakarleby IF 13:47,9 +1:39,0 
33. 19 Hulkko Joni Jalasjärven Jalas 13:48,6 +1:39,6 
34. 20 Härtull Jonas Gamlakarleby IF 13:50,4 +1:41,4 
35. 52 Rautiainen Samuel Viipurin Urheilijat 13:50,8 +1:41,8 
36. 36 Mäki Joni Pyhäjärven Pohti 13:55,0 +1:46,1 
37. 53 Rehnström Dennis Jyväskylän Kenttäurheilijat 13:56,0 +1:47,0 
38. 48 Rahkola Mikko Pudasjärven Urheilijat 14:00,4 +1:51,4 
39. 63 Videman Emil Viipurin Urheilijat 14:01,8 +1:52,9 
40. 42 Nyyssönen Juha Kylmäkosken Veikot 14:04,3 +1:55,4 
41. 14 Brunila Johannes Turun Urheiluliitto 14:11,4 +2:02,4 
42. 59 Teijula Markus Naantalin Löyly 14:13,2 +2:04,2 
43. 49 Rajamäki Markus Elimäen Vauhti 14:19,0 +2:10,0 
44. 16 Hassi Lauri Oriveden Ponnistus 14:31,7 +2:22,7 
45. 65 Vuorinen Lauri IF Raseborg 14:41,1 +2:32,1 
46. 37 Naskali Riku-Antti Kylmäkosken Veikot 14:44,2 +2:35,3 
47. 61 Vanhanen Jari Sjundeå IF 14:45,5 +2:36,6 
48. 12 Ahola Asmo Endurance Ultrarunning Team Fi 14:46,8 +2:37,8 
49. 35 Manninen Topi Joensuun Kataja 14:58,2 +2:49,3 
50. 47 Pyylampi Tomi Joensuun Kataja 15:10,3 +3:01,4 
51. 66 Vänttinen Christian Naantalin Löyly 16:15,4 +4:06,4 
52. 22 Jokinen Kasper Naantalin Löyly 16:32,7 +4:23,7 
53. 54 Ronkainen Jarkko Vaasan Vasama 17:37,3 +5:28,3 
 67 Ylisaukko-Oja Jani Arctic Athletics Rovaniemi Kesk.  

 
 
 
SM-maasto 06.05.2018 Perniö, tulokset © www.kokkens.fi