Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
05.07. klo 18:00 Suomi 100 - Keihäs, Kuula, 400 m ja 800 m Tulokset (päivitetty: 22:20 05.07.2017)
Suomi 100 kilpailu - Siilinjärvi 05.07.2017

M 800m

1)   Elias Kortelainen                JoensKa                   2.11,7h           
     Joonas Pyykönen                  ValtVa                    DNS               


M Kuula

     Panu Tirkkonen                   KeitKu                    DNS               


N Kuula

1)   Saara Porthan                    SiilPo                    10,64             
     10,26  x      10,64  10,30  10,37  10,43  



P9 400m

1)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    1.30,7h           
2)   Leevi Kinnunen                   SiilPo                    1.34,2h           


T9 400m

1)   Melissa Vanhanen                 KuopRei                   1.20,3h           
2)   Nea Puurunen                     SiilPo                    1.23,5h           
3)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    1.24,6h           
4)   Noora Savolainen                 MaanMa                    1.26,0h           
5)   Adeliina Laitinen                PihtipTui                 1.28,3h           
6)   Milja Leskinen                   SiilPo                    1.29,0h           
7)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    1.32,3h           
8)   Tinja Jalava                     SiilPo                    1.37,7h           
9)   Ella Naumanen                    SiilPo                    1.38,8h           
10)  Emilia Hyvärinen                 SiilPo                    1.47,5h           


P9 Keihäs

1)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    11,66             
     11,66  8,67   8,13   6,79   

2)   Leevi Kinnunen                   SiilPo                    8,67              
     8,67   8,00   8,23   8,52   

     Aaron Markkanen                  SiilPo                    DNS               


T9 Keihäs

1)   Nea Puurunen                     SiilPo                    10,61             
     8,21   10,61  7,78   10,04  

2)   Milja Leskinen                   SiilPo                    8,94              
     8,94   8,64   x      x      

3)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    7,13              
     7,13   6,40   6,27   6,13   

4)   Tiia Koponen                     SiilPo                    6,19              
     5,84   5,54   6,19   4,95   

5)   Emilia Hyvärinen                 SiilPo                    4,45              
     3,43   4,26   4,45   3,58   

6)   Hilma Lamminmäki                 SiilPo                    3,88              
     x      3,88   3,18   3,27   



P10 400m

1)   Elias Vanhanen                   KuopRei                   1.08,3h           
2)   Eeti Soininen                    SiilPo                    1.27,1h           
     Lauri Juvonen                    SiilPo                    DNS               


T10 400m

1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    1.17,8h           
2)   Anni Törrönen                    SiilPo                    1.26,0h           
3)   Ada Kajander                     KuopRei                   1.29,1h           
4)   Tuija Koponen                    SiilPo                    1.36,7h           
     Iiris Airaksinen                 SiilPo                    DNS               


P10 Keihäs

1)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    20,22             
     19,89  15,60  19,45  19,96  19,85  20,22  

2)   Eeti Soininen                    SiilPo                    15,31             
     15,31  12,64  x      14,23  x      x      



T10 Keihäs

1)   Minja Korhonen                   SiilPo                    12,44             
     11,19  12,44  9,63   10,63  9,35   10,71  

2)   Anni Törrönen                    SiilPo                    10,72             
     10,72  9,74   9,90   9,93   8,97   9,65   

3)   Tuija Koponen                    SiilPo                    10,20             
     7,32   10,20  8,13   9,46   7,29   9,14   

4)   Ada Kajander                     KuopRei                   6,29              
     6,29   5,39   3,35   x      4,96   x      

     Iiris Airaksinen                 SiilPo                    DNS               


P11 400m

1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    1.13,7h           
2)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    1.17,7h           


T11 400m

1)   Nea Savolainen                   MaanMa                    1.15,6h           
2)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    1.20,4h           


P11 Keihäs

1)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    25,84             
     25,84  x      25,40  x      x      x      

2)   Samu Miettinen                   SiilPo                    24,76             
     19,79  18,38  24,76  19,67  23,49  23,47  



T11 Keihäs

1)   Minttu Lehtonen                  SiilPo                    10,45             
     9,34   9,01   9,78   10,33  10,45  9,89   



P12 400m

1)   Veeti Paavola                    SiilPo                    1.14,1h           


T12 400m

1)   Netta Korhonen                   SiilPo                    1.18,3h           
2)   Aada Laitinen                    PihtipTui                 1.19,1h           
3)   Piitu Soininen                   SiilPo                    1.23,0h           


P12 Keihäs

1)   Veeti Paavola                    SiilPo                    27,58             
     24,41  24,31  27,58  26,01  x      22,74  



T12 Keihäs

1)   Piitu Soininen                   SiilPo                    20,20             
     18,96  20,20  19,29  19,35  18,85  18,83  

2)   Netta Korhonen                   SiilPo                    18,72             
     18,72  x      18,03  17,96  18,08  x      

3)   Eveliina Sairanen                SiilPo                    12,68             
     11,09  10,41  9,97   12,06  10,03  12,68  



P13 400m

1)   Eemi Naumanen                    SiilPo                    1.07,1h           
2)   Jalmari Bergqvist                MaanMa                    1.08,7h           
3)   Riku Tenhunen                    SiilPo                    1.16,5h           


T13 400m

1)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    1.07,3h           


P13 Keihäs

1)   Riku Tenhunen                    SiilPo                    36,76             
     35,51  34,91  35,65  x      x      36,76  

2)   Jalmari Bergqvist                MaanMa                    30,24             
     27,02  27,14  x      28,69  25,75  30,24  



T13 Keihäs

1)   Minttu Turunen                   KuopRei                   35,29             
     35,29  32,69  32,91  34,30  31,37  34,54  

2)   Emma Kammonen                    SiilPo                    28,64             
     x      22,84  28,64  24,93  24,69  22,70  

3)   Tilda Korhonen                   SiilPo                    19,77             
     18,74  19,77  18,52  x      16,66  16,34  



P14 800m

1)   Kasperi Soranta                  SiilPo                    2.44,3h           


T14 800m

1)   Saara Penttinen                  IisVi                     2.37,5h           
2)   Siiri Ukkonen                    SiilPo                    3.07,6h           
     Anni Föhr                        NilsNu                    DNS               


P14 Keihäs

1)   Kasperi Soranta                  SiilPo                    21,54             
     x      21,51  x      21,54  20,23  20,29  



P15 800m

1)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.34,3h           


T15 800m

1)   Vera Nylander                    SiilPo                    2.36,3h           
2)   Tessa Tiihonen                   SiilPo                    2.55,9h           


T15 Keihäs

     Olivia Lähdesmäki                JyväskKU                  DNS               


M17 800m

1)   Anssi Kuittinen                  LeppävVi                  2.12,1h           
2)   Juuso Kuosma                     MaanMa                    2.32,3h           
     Ville Korhonen                   SiilPo                    DNS               


N17 800m

1)   Aada Föhr                        NilsNu                    2.35,5h           


M17 Keihäs

1)   Juho Varkoi                      KuopRei                   51,98             
     49,77  x      50,49  48,55  48,30  51,98  

2)   Atte Nyyssönen                   KaavKai                   38,60             
     33,99  x      35,33  37,01  36,23  38,60  

     Ville Korhonen                   SiilPo                    DNS               


M19 Kuula

1)   Lauri Lindqvist                  SiilPo                    16,25             
     x      x      16,25  x      x      x