Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Seurakilpailu
08.06. klo 18:00 Silja Line Seurakisat Tulokset (päivitetty: 15:00 09.06.2016)
Hankasalmen Hangan Silja Line Seurakisat Aseman urheilukentällä ke 8.6.2016

Osallistujia 53

Tulokset:

P15 100m

1. Pauli Simonen 13,3
2. Onni Ikonen 15,8

P15 1000m

1. Onni Ikonen 3.31,9


P13 60m

1. Joel Varis 9,1
2. Elias Lundberg 9,5

P13 1000m

1. Johannes Merikanto 3.28,6
2. Elias Merikanto 4.18,0
3. Elias Lundberg 4.28,0
4. Joel Varis 4.33,0

P13 keihäs

1. Johannes Merikanto 29,17
2. Elias Merikanto 26,07
3. Joel Varis 25,40
4. Aleksi Häkkinen 22,37


P11 60m

1. Tommi Liukkonen 9,8
2. Aleksi Häkkinen 10,1

P11 1000m

1. Veeti Tikka 4.11,0
2. Tommi Liukkonen 4.23,0
3. Aleksi Häkkinen 4.41,0

P11 kiekko

1. Tommi Liukkonen 22,10
2. Aleksi Häkkinen 13,48


P9 40m

1. Jere Höylä 7,1
2. Jimi Seppänen 7,2
3. Toni Liukkonen 7,3
4. Martti Simonen 7,5
5. Antti Viinikainen 8,1
6. Lauri Saksinen 8,3
7. Oskari Hänninen 8,6

P9 1000m

1. Lauri Saksinen 4.44,0
2. Jere Höylä 4.51,0
3. Jimi Seppänen 5.02,0

P9 kiekko

1. Lauri Saksinen 13,47
2. Martti Simonen 9,40
3. Jere Höylä 8,64


P7 40m

1. Patrik Hämäläinen 8,1
2. Miika Oikari 8,6
3. Veikko Häkkinen 9,3

P7 keihäs

1. Miika Oikari 6,25


P5 40m

1. Aleksi Suuronen 10,4
2. Jonne Kauppinen 10,6
3. Kosti Höylä 16,7
4. Hugo Hyvönen 38,9

P5 pituus

1. Aleksi Suuronen 1,72
2. Jonne Kauppinen 1,58
3. Kosti Höylä 0,80


N 1000m

1. Tuija Manninen 3.49,0
2. Päivi Taskinen-Kekki 4.52,0


N17 100m

1. Sanna Kekki 13,4


T15 100m

1. Roosa Hämäläinen 14,5


T13 60m

1. Roosa Hämäläinen 9,8
2. Ada Kekki 10,0

T13 kiekko

1. Siiri Nemtsinkoff 18,59
2. Saara Saksinen 14,26
3. Jasmin Kaikuranta 11,00


T11 60m

1. Justine Hämäläinen 9,4
2. Rebekka Vuori 9,9
3. Teresa Tiainen 10,1

T11 1000m

1. Saara Saksinen 4.49,0

T11 kiekko

1. Rebekka Vuori 15,48
2. Saara Saksinen 14,18
3. Teresa Tiainen 12,88


T9 40m

1. Neea Viitaharju JKU 7,5
2. Nella Suuronen 7,8
3. Pinja Jäppinen 7,9
4. Maria Maukonen 8,1
5. Safira Pynnönen 8,4
6. Nea Oikari 8,8
7. Nea Kekki 9,3
8. Jesmina Kaikuranta 9,8

T9 1000m

1. Neea Viitaharju JKU 4.34,0
2. Nea Kekki 5.12,0
3. Nella Suuronen 5.22,0
4. Nea Oikari 5.56,0
5. Jemina Kaikuranta 7.01,0
6. Jesmina Kaikuranta 7.06,0

T9 kiekko

1. Neea Viitaharju JKU 13,51
2. Maria Maukonen 9,78
3. Jesmina Kaikuranta 6,04
4. Nea Oikari 5,54
5. Nella Suuronen 5,38
6. Safira Pynnönen 4,78


T7 40m
1. Hertta Hyvönen 8,1
2. Minna Maukonen 8,3
3. Siiri Sulonen 8,3
4. Vilma Kauppinen 9,2
5. Saimi Saksinen 9,4
6. Jade Seppänen 10,1
7. Olga Solehmainen 11,4

T7 1000m

1. Minna Maukonen 5.10,0
2. Hertta Hyvönen 5.21,0
3. Saimi Saksinen 5.39,0

T7 keihäs

1. Minna Maukonen 5,82
2. Hertta Hyvönen 4,87
3. Saimi Saksinen 3,34
4. Vilma Kauppinen 3,24
5. Olga Solehmainen 2,38


T5 40m

1. Vilma Hänninen 9,8
2. Linnea Saksinen 11,0
3. Martta Maukonen 11,4
4. Oona Solehmainen 14,0

T5 1000m

1. Linnea Saksinen 7.32

T5 pituus

1. Martta Maukonen 1,36
2. Vilma Hänninen 1,30
3. Linnea Saksinen 1,02