Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
15.06. klo 18:00 Aluemestaruusviestit Tulokset (päivitetty: 22:31 15.06.2016)
Aluemestaruusviestit
Huittisten Keskusurheilukenttä
15.6.2016

LOPPUTULOKSET

M 4 x 100 m


  1. Tampereen Pyrintö 1                               42,14
        Jani Koskela
        Ville Aarnivala
        Aleksi Suni
        Jouko Juntunen

  2. Hämeenlinnan Tarmo                                42,50
        Aaro Forss
        Arttu Seppänen
        Sampo Kiviharju
        Niko Nyman

  3. Turun Urheiluliitto 1                             42,86
        Juho Launto
        Cheela Changala
        Pasi Roslund
        Eetu Viitala

  4. Noormarkun Nopsa                                  43,72
        Tommi Kukkula
        Eemeli Välimäki
        Niko Kekki
        Antti Lempinen

  5. Tampereen Urheilijat -38                          43,88
        Rashiid Jamac
        Patrik Daymond
        Jon Forss
        Niklas Kivipuro

  6. Oriveden Ponnistus                                44,10
        Joni Ruokaismäki
        Juuso Hassi
        Mikko Pellinen
        Jussi Lepistö


M 4 x 400 m


  1. Tampereen Pyrintö 1                             3.20,67
        Jani Koskela
        Urho Kujanpää
        Jaakko Laakso
        Jouko Juntunen

  2. Turun Urheiluliitto 1                           3.23,49
        Juho Launto
        Cheela Changala
        Jukka-Pekka Smolander
        Ville Wendelin

  3. Oriveden Ponnistus                              3.26,06
        Joni Ruokaismäki
        Lauri Hassi
        Juuso Hassi
        Janne Hautala

  4. Noormarkun Nopsa                                3.28,46
        Teemu Lankinen
        Eemeli Välimäki
        Einari Välimäki
        Antti Lempinen

  5. Turun Urheiluliitto 2                           3.29,56
        Eetu Viitala
        Pasi Roslund
        Kennedy Charicha
        Henri Hagelberg

     Porin Yleisurheilu                                  DNS
        Tommi Sundell
        Simo Haavisto
        Iiro Heino
        Ville Tähtinen


M 4 x 1500 m


  1. Turun Urheiluliitto 1                          17.16,94
        Antti Uusitupa
        Matti Rauma
        Niklas Wihlman
        Kennedy Charicha

  2. Oriveden Ponnistus                             18.00,00
        Juha-Pekka Kumpula
        Lauri Hassi
        Janne Hautala
        Mikko Pellinen

  3. Teivo Stayers                                  18.12,61
        Lassi Hopeasalo
        Eetu Kannisto
        Aki Niemi
        Teppo Syrjälä


P15 4 x 800 m


  1. Turun Urheiluliitto 1                           8.59,68
        Mikko Vesma
        Robin Lainto
        Wiljami Itämeri
        Matias Vesma

  2. Porin Yleisurheilu                              9.27,59
        Jeremy Rouvali
        Patrik Jakonen
        Huugo Honkasalo
        Joonas Lakkamäki

  3. Noormarkun Nopsa                                9.30,10
        Oskari Lahtinen
        Pyry Willman
        Salomon Koivisto
        Niklas Erkintalo

  4. Tampereen Pyrintö 1                             9.41,30
        Joel Turkka
        Henrik Laitinen
        Kasperi Valonen
        Ville Suoniemi

  5. Turun Urheiluliitto 2                          10.45,62
        Jeremi Siimes
        Teemu Brasier
        Mathias Gustafsson
        Pyry Suojanen


P15 4 x 80 m aj


  1. Tampereen Pyrintö 1                               49,26
        Joel Turkka
        Okko Savola
        Ari Mahmoudian
        Ville Suoniemi

  2. Turun Urheiluliitto 1                             55,34
        Aleksi Aalto
        Wiljami Itämeri
        Mathias Gustafsson
        Jeremi Siimes


M17 4 x 100 m

  1. Naantalin Löyly 1                                 45,39
  2. Tammelan Ryske                                    45,75
  3. Turun Urheiluliitto 1                             46,03
  4. Noormarkun Nopsa                                  46,56
  5. Tampereen Pyrintö 1                               46,99
  6. Tampereen Pyrintö 2                               49,65
  7. Naantalin Löyly 2                                 50,06
  8. Turun Urheiluliitto 3                             50,62
  9. Tampereen Pyrintö 3                               52,46
 10. Turun Urheiluliitto 4                             55,35
     Turun Urheiluliitto 2                                DQ

Erä 1                

  1. Tammelan Ryske                                    45,75
        Juuso Kuusinen
        Oskari Kaseva
        Eetu Kurkikangas
        Atte Kurkikangas

  2. Noormarkun Nopsa                                  46,56
        Tommi Lund
        Asseri Välimäki
        Leevi Vihtalahti
        Santeri Välimäki

  3. Naantalin Löyly 2                                 50,06
        Tuukka Koski
        Jami Vepsä
        Kasper Jokinen
        Topi Haapasaari

  4. Turun Urheiluliitto 3                             50,62
        Aleksi Aalto
        Wiljami Itämeri
        Robin Lainto
        Jeremi Siimes

  5. Tampereen Pyrintö 3                               52,46
        Juuso Nurminen
        Tomas Capiten
        Kasperi Valonen
        Tuomas Smolander

  6. Turun Urheiluliitto 4                             55,35
        Mathias Gustafsson
        Matias Vesma
        Pyry Suojanen
        Teemu Brasier


Erä 2                

  1. Naantalin Löyly 1                                 45,39
        Matias Niinimaa
        Elias Tuominen
        Pauli Raitanen
        Aatu Koivisto

  2. Turun Urheiluliitto 1                             46,03
        Joonas Salminen
        Jaakko Juvonen
        Eetu Kuusela
        Niklas Karlstedt

  3. Tampereen Pyrintö 1                               46,99
        Otto Rinne
        Riku Ahvenniemi
        Juho Yli-Rajala
        Lauri Savolainen

  4. Tampereen Pyrintö 2                               49,65
        Henrik Laitinen
        Ari Mahmoudian
        Ville Suoniemi
        Joel Turkka

     Turun Urheiluliitto 2                                DQ
        Ville Aaltonen
        Mikko Valtanen
        Elmo Kekkonen
        Leevi Leino


M17 4 x 300 m


  1. Tammelan Ryske                                  2.32,44
        Juuso Kuusinen
        Oskari Kaseva
        Eetu Kurkikangas
        Atte Kurkikangas

  2. Turun Urheiluliitto 1                           2.33,79
        Niklas Karlstedt
        Niklas Lainto
        Elmo Kekkonen
        Eetu Kuusela

  3. Noormarkun Nopsa                                2.35,07
        Asseri Välimäki
        Leevi Vihtalahti
        Hermanni Haaparanta
        Santeri Välimäki

  4. Tampereen Pyrintö 1                             2.39,99
        Riku Ahvenniemi
        Otto Rinne
        Lauri Savolainen
        Juho Yli-Rajala

  5. Turun Urheiluliitto 2                           2.47,54
        Joonas Salminen
        Eetu Lindholm
        Matias Lehtiaho
        Ville Aaltonen


M17 4 x 100 m aj


  1. Turun Urheiluliitto 1                           1.02,11
        Elmo Kekkonen
        Jaakko Juvonen
        Niklas Karlstedt
        Eetu Kuusela


M17 3 x 800 m


  1. Turun Urheiluliitto 1                           6.33,24
        Eetu Lindholm
        Matias Lehtiaho
        Niklas Lainto

  2. Naantalin Löyly 1                               6.43,69
        Aatu Koivisto
        Kasper Jokinen
        Elias Tuominen

  3. Naantalin Löyly 2                               7.32,34
        Tuukka Koski
        Jami Vepsä
        Topi Haapasaari


M19 4 x 100 m


  1. Tampereen Urheilijat -38                          42,55
        Aleksi Pelto
        Ilari Ryyppö
        Aleksi Heimonen
        Lauri Eneh

  2. Tampereen Pyrintö 1                               43,71
        Joonatan Sateila
        Ilari Ahonen
        Urho Kujanpää
        Anssi Pajukanta

  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu                       43,91
        Juuso Petäjäsuo
        Santeri Kuusiniemi
        Nico Nurmesniemi
        Matias Mustonen

  4. Turun Urheiluliitto 1                             44,38
        Harald Spoof
        Mikko Orava
        Lauri Siltanen
        Joona Forsgren

  5. Turun Weikot Yleisurheilu                         44,92
        Mikael Nordqvist
        Lasse Nordqvist
        Miikkael Lehtinen
        Daniel Ofosu

  6. Kankaanpään Seudun Leisku                         46,40
        Joni Ojala
        Eelis Hirvinen
        Juho Tuominen
        Lauri Niemi

  7. Hämeenlinnan Tarmo                                46,85
        Olli-Oskari Suonmaa
        Tuomo Rämö
        Johannes Hartikainen
        Eemeli Tikkanen


M19 4 x 400 m


  1. Tampereen Urheilijat -38                        3.24,88
        Ilari Ryyppö
        Lauri Eneh
        Patrik Daymond
        Aleksi Heimonen

  2. Turun Urheiluliitto 1                           3.34,60
        Joona Forsgren
        Harald Spoof
        Mikko Orava
        Lauri Siltanen

  3. Turun Weikot Yleisurheilu                       3.47,02
        Miikkael Lehtinen
        Lasse Nordqvist
        Mikael Nordqvist
        Daniel Ofosu

     Hämeenlinnan Tarmo                                  DNS
        Olli-Oskari Suonmaa
        Eemeli Tikkanen
        Johannes Hartikainen
        Tuomo Rämö


M19 4 x 100 m aj


  1. Tampereen Urheilijat -38                          55,87
        Niklas Kivipuro
        Aleksi Heimonen
        Lauri Eneh
        Aleksi Pelto

  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu                       57,86
        Santeri Kuusiniemi
        Juuso Petäjäsuo
        Matias Mustonen
        Nico Nurmesniemi

  3. Turun Urheiluliitto 1                             58,25
        Mikko Orava
        Joona Forsgren
        Lauri Siltanen
        Ville Waher

  4. Hämeenlinnan Tarmo                              1.03,50
        Tuomo Rämö
        Eemeli Tikkanen
        Olli-Oskari Suonmaa
        Johannes Hartikainen


M19 3 x 800 m


     Turun Urheiluliitto 1                               DNS
        Elmo Kekkonen
        Abdoullah Yousfi
        Kalle Linnasaari


N 4 x 100 m


  1. Noormarkun Nopsa                                  48,73
        Annika Mäenpää
        Jenni Lope
        Hanna Liupakka
        Anna Kohtamäki

  2. Tampereen Pyrintö 1                               49,63
        Essi Syrjälä
        Heta Haapala
        Sara-Leena Kamppuri
        Jenna-Riina Virolainen

     Turun Urheiluliitto 1                                DQ
        Emma Niemi
        Heidi Saarinen
        Ada Rautiainen
        Maria Taittonen


N 4 x 400 m


  1. Noormarkun Nopsa                                4.02,17
        Jonna Kangasniemi
        Jenni Lope
        Annika Mäenpää
        Anna Kohtamäki

  2. Turun Urheiluliitto 1                           4.14,88
        Emma Niemi
        Laura Valli
        Nora Rantanen
        Silja Pelto-Piri

  3. Turun Urheiluliitto 2                           4.44,18
        Ella Schrey
        Elina Salomaa
        Bea Österman
        Sofia Järvinen


N 4 x 800 m


  1. Turun Urheiluliitto 1                          10.21,90
        Hanna Uski
        Helen Urho
        Sofia Järvinen
        Johanna Sällinen

  2. Tampereen Pyrintö 1                            10.26,27
        Essi Syrjälä
        Eevi Siniketo
        Veronika Virtapohja
        Maarit Kuhmonen

  3. Laitilan Jyske                                 10.41,99
        Taisa Bragge
        Maria Antola
        Alice Reivo
        Kirsi Kuuttila


T15 4 x 800 m


  1. Raision Kuula 1                                10.01,83
        Jeannette Latva
        Isabella Latva
        Linnea Loukola
        Johanna Kylmänen

  2. Turun Urheiluliitto 1                          11.04,46
        Daniela Sandås
        Pinja Naula
        Maria Palmu
        Ilona Ruohola

  3. Raision Kuula 2                                11.26,81
        Fiia Kajula
        Tilda Kajula
        Ida-Maria Hallongren
        Vilma Stenvall

  4. Tampereen Pyrintö 1                            11.57,31
        Julia Pihkanen
        Lotta Alasaukko-Oja
        Emma Haapamäki
        Pinja Heinonen

     Lauttakylän Luja                                    DNF
        Niina Mäkelä
        Lilli Virtanen
        Khanity Dougherty
        Nea Peltola


T15 4 x 80 m aj

  1. Tampereen Pyrintö 1                               50,29
  2. Noormarkun Nopsa                                  52,08
  3. Tampereen Pyrintö 2                               53,75
  4. Raision Kuula 1                                   54,13
  5. Tampereen Pyrintö 3                               56,78
  6. Lauttakylän Luja                                  57,03

Erä 1                

  1. Noormarkun Nopsa                                  52,08
        Milla Iisakkala
        Charlotta Pettersson
        Nora Riitaoja
        Pritne Lember

  2. Tampereen Pyrintö 2                               53,75
        Oona Huura
        Veera Uusinoka
        Julia Pihkanen
        Alina Nissinen

  3. Tampereen Pyrintö 3                               56,78
        Piia Ala-Hakuni
        Aada Pasanen
        Lotta Alasaukko-Oja
        Rosa Muurasniemi


Erä 2                

  1. Tampereen Pyrintö 1                               50,29
        Pinja Heinonen
        Salla Tuominen
        Pihla Aro
        Kaisa Pousi

  2. Raision Kuula 1                                   54,13
        Johanna Kylmänen
        Ida-Maria Hallongren
        Linnea Loukola
        Jeannette Latva

  3. Lauttakylän Luja                                  57,03
        Lilli Virtanen
        Niina Mäkelä
        Nea Peltola
        Aino Eno


N17 4 x 100 m

  1. Tampereen Pyrintö 1                               49,16
  2. Tampereen Pyrintö 2                               50,18
  3. Hämeenlinnan Tarmo                                50,57
  4. Turun Urheiluliitto 1                             51,08
  5. Turun Weikot Yleisurheilu                         51,38
  6. Tampereen Pyrintö 3                               51,56
  7. Turun Urheiluliitto 2                             52,09
  8. Turun Toverit                                     52,20
  9. Noormarkun Nopsa                                  52,23
 10. Tampereen Pyrintö 4                               52,93
 11. Turun Urheiluliitto 4                             53,02
 12. Säkylän Urheilijat                                53,45
 13. Kankaanpään Seudun Leisku                         54,24
 14. Turun Urheiluliitto 5                             55,20
 15. Turun Urheiluliitto 3                           1.03,29

Erä 1                

  1. Turun Toverit                                     52,20
        Nea Rekola
        Jonna Aarnijärvi
        Ada Ojuva
        Eeva Koivu

  2. Noormarkun Nopsa                                  52,23
        Milla Iisakkala
        Elli Uusitalo
        Julia Ylikahri
        Pritne Lember

  3. Tampereen Pyrintö 4                               52,93
        Alina Nissinen
        Pihla Aro
        Oona Huura
        Kaisa Pousi

  4. Turun Urheiluliitto 4                             53,02
        Emilia Kaskinen
        Vilma Virtanen
        Ida Tolonen
        Ilona Ruohola

  5. Turun Urheiluliitto 5                             55,20
        Valentina Eskelinen
        Meeri Mattila
        Ella Ipogah
        Judith Kavander


Erä 2                

  1. Turun Weikot Yleisurheilu                         51,38
        Serina Anton
        Marika Aarnio
        Oona Lius
        Evelina Ojaniittu

  2. Tampereen Pyrintö 3                               51,56
        Lotta Alasaukko-Oja
        Veera Uusinoka
        Salla Tuominen
        Pinja Heinonen

  3. Säkylän Urheilijat                                53,45
        Sonja Puumalainen
        Sofia Vatka
        Sanni Ääri
        Elli-Noora Jalonen

  4. Kankaanpään Seudun Leisku                         54,24
        Annika Hohkuri
        Senja Lammi
        Emilia Väisänen
        Inka Heininen

  5. Turun Urheiluliitto 3                           1.03,29
        Milja Heikura
        Minja Dahlberg
        Pinja Naula
        Kiia Jalonen


Erä 3                

  1. Tampereen Pyrintö 1                               49,16
        Olivia Ben Khalifa
        Tiia Tammisalo
        Frida Hämäläinen
        Alisa Aalto

  2. Tampereen Pyrintö 2                               50,18
        Olivia Mäkinen
        Satu-Maaria Pentinlehto
        Oona Hietala
        Nea Seppälä

  3. Hämeenlinnan Tarmo                                50,57
        Iida Lehtonen
        Nea Laine
        Jenni Rämö
        Petra Kallionpää

  4. Turun Urheiluliitto 1                             51,08
        Malin Eriksson
        Kaisa Hirvi
        Maija Lehti
        Viola Järvinen

  5. Turun Urheiluliitto 2                             52,09
        Enni Harittu
        Nea Vahanne
        Hilla Puntala
        Kaisla Koskela


N17 4 x 300 m

  1. Tampereen Pyrintö 1                             2.51,91
  2. Noormarkun Nopsa                                2.55,57
  3. Tampereen Pyrintö 2                             2.56,20
  4. Turun Weikot Yleisurheilu                       2.59,11
  5. Hämeenlinnan Tarmo                              3.02,27
  6. Turun Urheiluliitto 2                           3.02,75
  7. Turun Urheiluliitto 1                           3.05,90
  8. Turun Toverit                                   3.07,03
  9. Säkylän Urheilijat                              3.07,75
 10. Kankaanpään Seudun Leisku                       3.14,31
 11. Liedon Parma                                    3.14,55
 12. Turun Urheiluliitto 3                           3.18,89

Erä 1                

  1. Noormarkun Nopsa                                2.55,57
        Pritne Lember
        Charlotta Pettersson
        Nora Riitaoja
        Julia Ylikahri

  2. Turun Weikot Yleisurheilu                       2.59,11
        Greta Neffling
        Evelina Ojaniittu
        Serina Anton
        Oona Lius

  3. Hämeenlinnan Tarmo                              3.02,27
        Nea Laine
        Iida Lehtonen
        Enni Saarinen
        Petra Kallionpää

  4. Turun Urheiluliitto 1                           3.05,90
        Hilla Puntala
        Nea Vahanne
        Kaisa Hirvi
        Enni Harittu

  5. Turun Toverit                                   3.07,03
        Jonna Aarnijärvi
        Eeva Koivu
        Ada Ojuva
        Emma Sipilä

  6. Säkylän Urheilijat                              3.07,75
        Sonja Puumalainen
        Elli-Noora Jalonen
        Sanni Ääri
        Sofia Vatka


Erä 2                

  1. Tampereen Pyrintö 1                             2.51,91
        Alisa Aalto
        Satu-Maaria Pentinlehto
        Jemina Forss
        Tiia Tammisalo

  2. Tampereen Pyrintö 2                             2.56,20
        Kiia Keinonen
        Aino Sikkinen
        Nea Seppälä
        Oona Hietala

  3. Turun Urheiluliitto 2                           3.02,75
        Maija Lehti
        Maria Taittonen
        Kaisla Koskela
        Kiia Jalonen

  4. Kankaanpään Seudun Leisku                       3.14,31
        Inka Heininen
        Senja Lammi
        Iida Kiviranta
        Heli Tuominen

  5. Liedon Parma                                    3.14,55
        Helena Saarinen
        Fanni Lehtinen
        Miina Rahtu
        Ella Koho

  6. Turun Urheiluliitto 3                           3.18,89
        Ida Tolonen
        Vilma Virtanen
        Valentina Eskelinen
        Judith Kavander


N17 4 x 100 m aj


  1. Tampereen Pyrintö 1                               59,70
        Nea Seppälä
        Olivia Mäkinen
        Olivia Ben Khalifa
        Frida Hämäläinen

  2. Turun Urheiluliitto 1                           1.03,00
        Maija Lehti
        Nea Vahanne
        Maria Taittonen
        Viola Järvinen

  3. Hämeenlinnan Tarmo                              1.05,48
        Iida Lehtonen
        Nea Laine
        Petra Kallionpää
        Enni Saarinen

  4. Liedon Parma                                    1.13,08
        Helena Saarinen
        Miina Rahtu
        Fanni Lehtinen
        Ella Koho


N17 3 x 800 m


  1. Tampereen Pyrintö 1                             7.25,60
        Aino Sikkinen
        Kiia Keinonen
        Jemina Forss

  2. Turun Urheiluliitto 1                           8.25,00
        Ella Schrey
        Elina Salomaa
        Bea Österman

  3. Säkylän Urheilijat                              8.29,98
        Sanni Ääri
        Elli-Noora Jalonen
        Sofia Vatka


N19 4 x 100 m


  1. Turun Urheiluliitto 1                             50,25
        Eeva Paavilainen
        Emma Hyvärinen
        Lotta Vento
        Nora Rantanen

  2. Lempäälän Kisa Yleisurheilu                       51,45
        Nea Karppinen
        Eerika Reunanen
        Noora Leppimaa
        Venla Ranta

  3. Tampereen Pyrintö 1                               51,85
        Neea Zins
        Julia Enarvi
        Ilona Luoma
        Arlena Mikkonen

     Tampereen Urheilijat -38                             DQ
        Emmi Ranta-Ojala
        Sara Hämäläinen
        Saara Vuorela
        Merette Koskenniemi


N19 4 x 400 m


  1. Turun Urheiluliitto 1                           4.06,68
        Emma Hyvärinen
        Helen Urho
        Ada Rautiainen
        Viola Järvinen

  2. Turun Weikot Yleisurheilu                       4.07,85
        Jutta Lukkala
        Marika Aarnio
        Taika Koilahti
        Ilona Pulkkinen

  3. Lempäälän Kisa Yleisurheilu                     4.08,36
        Nea Karppinen
        Noora Leppimaa
        Venla Ranta
        Eerika Reunanen


N19 4 x 100 m aj


  1. Turun Urheiluliitto 1                           1.03,94
        Nora Rantanen
        Helen Urho
        Lotta Vento
        Emma Hyvärinen


N19 3 x 800 m


  1. Tampereen Urheilijat -38                        7.48,99
        Jonna Tanskanen
        Nea Nurmisto
        Emmi Ranta-Ojala

__________________________________*************__________________________

Aluemestaruusviestit
Huittisten Keskusurheilukenttä
15.6.2016

TULOKSET

M 4 x 100 m: 1) Tampereen Pyrintö 1 42,14, (Jani Koskela, Ville Aarnivala, Aleksi Suni, Jouko Juntunen), 2) Hämeenlinnan Tarmo 42,50, (Aaro
Forss, Arttu Seppänen, Sampo Kiviharju, Niko Nyman), 3) Turun Urheiluliitto 1 42,86, (Juho Launto, Cheela Changala, Pasi Roslund, Eetu Viitala),
4) Noormarkun Nopsa 43,72, (Tommi Kukkula, Eemeli Välimäki, Niko Kekki, Antti Lempinen), 5) Tampereen Urheilijat -38 43,88, (Rashiid Jamac,
Patrik Daymond, Jon Forss, Niklas Kivipuro), 6) Oriveden Ponnistus 44,10, (Joni Ruokaismäki, Juuso Hassi, Mikko Pellinen, Jussi Lepistö).

M 4 x 400 m: 1) Tampereen Pyrintö 1 3.20,67, (Jani Koskela, Urho Kujanpää, Jaakko Laakso, Jouko Juntunen), 2) Turun Urheiluliitto 1
3.23,49, (Juho Launto, Cheela Changala, Jukka-Pekka Smolander, Ville Wendelin), 3) Oriveden Ponnistus 3.26,06, (Joni Ruokaismäki, Lauri Hassi,
Juuso Hassi, Janne Hautala), 4) Noormarkun Nopsa 3.28,46, (Teemu Lankinen, Eemeli Välimäki, Einari Välimäki, Antti Lempinen), 5)
Turun Urheiluliitto 2 3.29,56, (Eetu Viitala, Pasi Roslund, Kennedy Charicha, Henri Hagelberg), Porin Yleisurheilu DNS, (Tommi Sundell, Simo Haavisto,
Iiro Heino, Ville Tähtinen).

M 4 x 1500 m: 1) Turun Urheiluliitto 1 17.16,94, (Antti Uusitupa, Matti Rauma, Niklas Wihlman, Kennedy Charicha), 2) Oriveden Ponnistus 18.00,00,
(Juha-Pekka Kumpula, Lauri Hassi, Janne Hautala, Mikko Pellinen), 3) Teivo Stayers 18.12,61, (Lassi Hopeasalo, Eetu Kannisto, Aki Niemi, Teppo
Syrjälä).

P15 4 x 800 m: 1) Turun Urheiluliitto 1 8.59,68, (Mikko Vesma, Robin Lainto, Wiljami Itämeri, Matias Vesma), 2) Porin Yleisurheilu 9.27,59,
(Jeremy Rouvali, Patrik Jakonen, Huugo Honkasalo, Joonas Lakkamäki), 3) Noormarkun Nopsa 9.30,10, (Oskari Lahtinen, Pyry Willman, Salomon
Koivisto, Niklas Erkintalo), 4) Tampereen Pyrintö 1 9.41,30, (Joel Turkka, Henrik Laitinen, Kasperi Valonen, Ville Suoniemi), 5) Turun
Urheiluliitto 2 10.45,62, (Jeremi Siimes, Teemu Brasier, Mathias Gustafsson, Pyry Suojanen).

P15 4 x 80 m aj: 1) Tampereen Pyrintö 1 49,26, (Joel Turkka, Okko Savola, Ari Mahmoudian, Ville Suoniemi), 2) Turun Urheiluliitto 1 55,34,
(Aleksi Aalto, Wiljami Itämeri, Mathias Gustafsson, Jeremi Siimes).

M17 4 x 100 m: 1) Naantalin Löyly 1 45,39, 2) Tammelan Ryske 45,75, 3) Turun Urheiluliitto 1 46,03, 4) Noormarkun Nopsa 46,56, 5) Tampereen
Pyrintö 1 46,99, 6) Tampereen Pyrintö 2 49,65, 7) Naantalin Löyly 2 50,06, 8) Turun Urheiluliitto 3 50,62, 9) Tampereen Pyrintö 3
52,46, 10) Turun Urheiluliitto 4 55,35, Turun Urheiluliitto 2 DQ. Erä 1: 1) Tammelan Ryske 45,75, (Juuso Kuusinen, Oskari Kaseva, Eetu
Kurkikangas, Atte Kurkikangas), 2) Noormarkun Nopsa 46,56, (Tommi Lund, Asseri Välimäki, Leevi Vihtalahti, Santeri Välimäki), 3)
Naantalin Löyly 2 50,06, (Tuukka Koski, Jami Vepsä, Kasper Jokinen, Topi Haapasaari), 4) Turun Urheiluliitto 3 50,62, (Aleksi Aalto, Wiljami
Itämeri, Robin Lainto, Jeremi Siimes), 5) Tampereen Pyrintö 3 52,46, (Juuso Nurminen, Tomas Capiten, Kasperi Valonen, Tuomas Smolander), 6)
Turun Urheiluliitto 4 55,35, (Mathias Gustafsson, Matias Vesma, Pyry Suojanen, Teemu Brasier), Erä 2: 1) Naantalin Löyly 1 45,39, (Matias
Niinimaa, Elias Tuominen, Pauli Raitanen, Aatu Koivisto), 2) Turun Urheiluliitto 1 46,03, (Joonas Salminen, Jaakko Juvonen, Eetu Kuusela, Niklas
Karlstedt), 3) Tampereen Pyrintö 1 46,99, (Otto Rinne, Riku Ahvenniemi, Juho Yli-Rajala, Lauri Savolainen), 4) Tampereen Pyrintö 2 49,65,
(Henrik Laitinen, Ari Mahmoudian, Ville Suoniemi, Joel Turkka), Turun Urheiluliitto 2 DQ, (Ville Aaltonen, Mikko Valtanen, Elmo Kekkonen, Leevi
Leino).

M17 4 x 300 m: 1) Tammelan Ryske 2.32,44, (Juuso Kuusinen, Oskari Kaseva, Eetu Kurkikangas, Atte Kurkikangas), 2) Turun Urheiluliitto 1 2.33,79,
(Niklas Karlstedt, Niklas Lainto, Elmo Kekkonen, Eetu Kuusela), 3) Noormarkun Nopsa 2.35,07, (Asseri Välimäki, Leevi Vihtalahti, Hermanni
Haaparanta, Santeri Välimäki), 4) Tampereen Pyrintö 1 2.39,99, (Riku Ahvenniemi, Otto Rinne, Lauri Savolainen, Juho Yli-Rajala), 5)
Turun Urheiluliitto 2 2.47,54, (Joonas Salminen, Eetu Lindholm, Matias Lehtiaho, Ville Aaltonen).

M17 4 x 100 m aj: 1) Turun Urheiluliitto 1 1.02,11, (Elmo Kekkonen, Jaakko Juvonen, Niklas Karlstedt, Eetu Kuusela).

M17 3 x 800 m: 1) Turun Urheiluliitto 1 6.33,24, (Eetu Lindholm, Matias Lehtiaho, Niklas Lainto), 2) Naantalin Löyly 1 6.43,69, (Aatu Koivisto,
Kasper Jokinen, Elias Tuominen), 3) Naantalin Löyly 2 7.32,34, (Tuukka Koski, Jami Vepsä, Topi Haapasaari).

M19 4 x 100 m: 1) Tampereen Urheilijat -38 42,55, (Aleksi Pelto, Ilari Ryyppö, Aleksi Heimonen, Lauri Eneh), 2) Tampereen Pyrintö 1 43,71,
(Joonatan Sateila, Ilari Ahonen, Urho Kujanpää, Anssi Pajukanta), 3) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 43,91, (Juuso
Petäjäsuo, Santeri Kuusiniemi, Nico Nurmesniemi, Matias Mustonen), 4) Turun Urheiluliitto 1 44,38, (Harald Spoof, Mikko Orava, Lauri
Siltanen, Joona Forsgren), 5) Turun Weikot Yleisurheilu 44,92, (Mikael Nordqvist, Lasse Nordqvist, Miikkael Lehtinen, Daniel Ofosu), 6)
Kankaanpään Seudun Leisku 46,40, (Joni Ojala, Eelis Hirvinen, Juho Tuominen, Lauri Niemi), 7) Hämeenlinnan Tarmo 46,85, (Olli-Oskari
Suonmaa, Tuomo Rämö, Johannes Hartikainen, Eemeli Tikkanen).

M19 4 x 400 m: 1) Tampereen Urheilijat -38 3.24,88, (Ilari Ryyppö, Lauri Eneh, Patrik Daymond, Aleksi Heimonen), 2) Turun Urheiluliitto 1
3.34,60, (Joona Forsgren, Harald Spoof, Mikko Orava, Lauri Siltanen), 3) Turun Weikot Yleisurheilu 3.47,02, (Miikkael Lehtinen, Lasse Nordqvist,
Mikael Nordqvist, Daniel Ofosu), Hämeenlinnan Tarmo DNS, (Olli-Oskari Suonmaa, Eemeli Tikkanen, Johannes Hartikainen, Tuomo Rämö).

M19 4 x 100 m aj: 1) Tampereen Urheilijat -38 55,87, (Niklas Kivipuro, Aleksi Heimonen, Lauri Eneh, Aleksi Pelto), 2) Lempäälän Kisa
Yleisurheilu 57,86, (Santeri Kuusiniemi, Juuso Petäjäsuo, Matias Mustonen, Nico Nurmesniemi), 3) Turun Urheiluliitto 1 58,25, (Mikko Orava,
Joona Forsgren, Lauri Siltanen, Ville Waher), 4) Hämeenlinnan Tarmo 1.03,50, (Tuomo Rämö, Eemeli Tikkanen, Olli-Oskari Suonmaa,
Johannes Hartikainen).

M19 3 x 800 m: Turun Urheiluliitto 1 DNS, (Elmo Kekkonen, Abdoullah Yousfi, Kalle Linnasaari).

N 4 x 100 m: 1) Noormarkun Nopsa 48,73, (Annika Mäenpää, Jenni Lope, Hanna Liupakka, Anna Kohtamäki), 2) Tampereen Pyrintö 1
49,63, (Essi Syrjälä, Heta Haapala, Sara-Leena Kamppuri, Jenna-Riina Virolainen), Turun Urheiluliitto 1 DQ, (Emma Niemi, Heidi Saarinen, Ada
Rautiainen, Maria Taittonen).

N 4 x 400 m: 1) Noormarkun Nopsa 4.02,17, (Jonna Kangasniemi, Jenni Lope, Annika Mäenpää, Anna Kohtamäki), 2) Turun Urheiluliitto
1 4.14,88, (Emma Niemi, Laura Valli, Nora Rantanen, Silja Pelto-Piri), 3) Turun Urheiluliitto 2 4.44,18, (Ella Schrey, Elina Salomaa, Bea
Österman, Sofia Järvinen).

N 4 x 800 m: 1) Turun Urheiluliitto 1 10.21,90, (Hanna Uski, Helen Urho, Sofia Järvinen, Johanna Sällinen), 2) Tampereen Pyrintö 1
10.26,27, (Essi Syrjälä, Eevi Siniketo, Veronika Virtapohja, Maarit Kuhmonen), 3) Laitilan Jyske 10.41,99, (Taisa Bragge, Maria Antola,
Alice Reivo, Kirsi Kuuttila).

T15 4 x 800 m: 1) Raision Kuula 1 10.01,83, (Jeannette Latva, Isabella Latva, Linnea Loukola, Johanna Kylmänen), 2) Turun Urheiluliitto 1
11.04,46, (Daniela Sandås, Pinja Naula, Maria Palmu, Ilona Ruohola), 3) Raision Kuula 2 11.26,81, (Fiia Kajula, Tilda Kajula, Ida-Maria
Hallongren, Vilma Stenvall), 4) Tampereen Pyrintö 1 11.57,31, (Julia Pihkanen, Lotta Alasaukko-Oja, Emma Haapamäki, Pinja Heinonen),
Lauttakylän Luja DNF, (Niina Mäkelä, Lilli Virtanen, Khanity Dougherty, Nea Peltola).

T15 4 x 80 m aj: 1) Tampereen Pyrintö 1 50,29, 2) Noormarkun Nopsa 52,08, 3) Tampereen Pyrintö 2 53,75, 4) Raision Kuula 1 54,13, 5)
Tampereen Pyrintö 3 56,78, 6) Lauttakylän Luja 57,03. Erä 1: 1) Noormarkun Nopsa 52,08, (Milla Iisakkala, Charlotta Pettersson, Nora
Riitaoja, Pritne Lember), 2) Tampereen Pyrintö 2 53,75, (Oona Huura, Veera Uusinoka, Julia Pihkanen, Alina Nissinen), 3) Tampereen Pyrintö 3
56,78, (Piia Ala-Hakuni, Aada Pasanen, Lotta Alasaukko-Oja, Rosa Muurasniemi), Erä 2: 1) Tampereen Pyrintö 1 50,29, (Pinja Heinonen, Salla
Tuominen, Pihla Aro, Kaisa Pousi), 2) Raision Kuula 1 54,13, (Johanna Kylmänen, Ida-Maria Hallongren, Linnea Loukola, Jeannette Latva), 3)
Lauttakylän Luja 57,03, (Lilli Virtanen, Niina Mäkelä, Nea Peltola, Aino Eno).

N17 4 x 100 m: 1) Tampereen Pyrintö 1 49,16, 2) Tampereen Pyrintö 2 50,18, 3) Hämeenlinnan Tarmo 50,57, 4) Turun Urheiluliitto 1 51,08,
5) Turun Weikot Yleisurheilu 51,38, 6) Tampereen Pyrintö 3 51,56, 7) Turun Urheiluliitto 2 52,09, 8) Turun Toverit 52,20, 9) Noormarkun Nopsa
52,23, 10) Tampereen Pyrintö 4 52,93, 11) Turun Urheiluliitto 4 53,02, 12) Säkylän Urheilijat 53,45, 13) Kankaanpään Seudun
Leisku 54,24, 14) Turun Urheiluliitto 5 55,20, 15) Turun Urheiluliitto 3 1.03,29. Erä 1: 1) Turun Toverit 52,20, (Nea Rekola, Jonna
Aarnijärvi, Ada Ojuva, Eeva Koivu), 2) Noormarkun Nopsa 52,23, (Milla Iisakkala, Elli Uusitalo, Julia Ylikahri, Pritne Lember), 3) Tampereen
Pyrintö 4 52,93, (Alina Nissinen, Pihla Aro, Oona Huura, Kaisa Pousi), 4) Turun Urheiluliitto 4 53,02, (Emilia Kaskinen, Vilma Virtanen, Ida
Tolonen, Ilona Ruohola), 5) Turun Urheiluliitto 5 55,20, (Valentina Eskelinen, Meeri Mattila, Ella Ipogah, Judith Kavander), Erä 2: 1) Turun
Weikot Yleisurheilu 51,38, (Serina Anton, Marika Aarnio, Oona Lius, Evelina Ojaniittu), 2) Tampereen Pyrintö 3 51,56, (Lotta Alasaukko-Oja, Veera
Uusinoka, Salla Tuominen, Pinja Heinonen), 3) Säkylän Urheilijat 53,45, (Sonja Puumalainen, Sofia Vatka, Sanni Ääri, Elli-Noora
Jalonen), 4) Kankaanpään Seudun Leisku 54,24, (Annika Hohkuri, Senja Lammi, Emilia Väisänen, Inka Heininen), 5) Turun
Urheiluliitto 3 1.03,29, (Milja Heikura, Minja Dahlberg, Pinja Naula, Kiia Jalonen), Erä 3: 1) Tampereen Pyrintö 1 49,16, (Olivia Ben
Khalifa, Tiia Tammisalo, Frida Hämäläinen, Alisa Aalto), 2) Tampereen Pyrintö 2 50,18, (Olivia Mäkinen, Satu-Maaria
Pentinlehto, Oona Hietala, Nea Seppälä), 3) Hämeenlinnan Tarmo 50,57, (Iida Lehtonen, Nea Laine, Jenni Rämö, Petra
Kallionpää), 4) Turun Urheiluliitto 1 51,08, (Malin Eriksson, Kaisa Hirvi, Maija Lehti, Viola Järvinen), 5) Turun Urheiluliitto 2
52,09, (Enni Harittu, Nea Vahanne, Hilla Puntala, Kaisla Koskela).

N17 4 x 300 m: 1) Tampereen Pyrintö 1 2.51,91, 2) Noormarkun Nopsa 2.55,57, 3) Tampereen Pyrintö 2 2.56,20, 4) Turun Weikot Yleisurheilu
2.59,11, 5) Hämeenlinnan Tarmo 3.02,27, 6) Turun Urheiluliitto 2 3.02,75, 7) Turun Urheiluliitto 1 3.05,90, 8) Turun Toverit 3.07,03, 9)
Säkylän Urheilijat 3.07,75, 10) Kankaanpään Seudun Leisku 3.14,31, 11) Liedon Parma 3.14,55, 12) Turun Urheiluliitto 3 3.18,89.
Erä 1: 1) Noormarkun Nopsa 2.55,57, (Pritne Lember, Charlotta Pettersson, Nora Riitaoja, Julia Ylikahri), 2) Turun Weikot Yleisurheilu 2.59,11,
(Greta Neffling, Evelina Ojaniittu, Serina Anton, Oona Lius), 3) Hämeenlinnan Tarmo 3.02,27, (Nea Laine, Iida Lehtonen, Enni Saarinen, Petra
Kallionpää), 4) Turun Urheiluliitto 1 3.05,90, (Hilla Puntala, Nea Vahanne, Kaisa Hirvi, Enni Harittu), 5) Turun Toverit 3.07,03, (Jonna
Aarnijärvi, Eeva Koivu, Ada Ojuva, Emma Sipilä), 6) Säkylän Urheilijat 3.07,75, (Sonja Puumalainen, Elli-Noora Jalonen, Sanni
Ääri, Sofia Vatka), Erä 2: 1) Tampereen Pyrintö 1 2.51,91, (Alisa Aalto, Satu-Maaria Pentinlehto, Jemina Forss, Tiia Tammisalo),
2) Tampereen Pyrintö 2 2.56,20, (Kiia Keinonen, Aino Sikkinen, Nea Seppälä, Oona Hietala), 3) Turun Urheiluliitto 2 3.02,75, (Maija
Lehti, Maria Taittonen, Kaisla Koskela, Kiia Jalonen), 4) Kankaanpään Seudun Leisku 3.14,31, (Inka Heininen, Senja Lammi, Iida Kiviranta,
Heli Tuominen), 5) Liedon Parma 3.14,55, (Helena Saarinen, Fanni Lehtinen, Miina Rahtu, Ella Koho), 6) Turun Urheiluliitto 3 3.18,89, (Ida Tolonen,
Vilma Virtanen, Valentina Eskelinen, Judith Kavander).

N17 4 x 100 m aj: 1) Tampereen Pyrintö 1 59,70, (Nea Seppälä, Olivia Mäkinen, Olivia Ben Khalifa, Frida
Hämäläinen), 2) Turun Urheiluliitto 1 1.03,00, (Maija Lehti, Nea Vahanne, Maria Taittonen, Viola Järvinen), 3) Hämeenlinnan
Tarmo 1.05,48, (Iida Lehtonen, Nea Laine, Petra Kallionpää, Enni Saarinen), 4) Liedon Parma 1.13,08, (Helena Saarinen, Miina Rahtu, Fanni
Lehtinen, Ella Koho).

N17 3 x 800 m: 1) Tampereen Pyrintö 1 7.25,60, (Aino Sikkinen, Kiia Keinonen, Jemina Forss), 2) Turun Urheiluliitto 1 8.25,00, (Ella Schrey,
Elina Salomaa, Bea Österman), 3) Säkylän Urheilijat 8.29,98, (Sanni Ääri, Elli-Noora Jalonen, Sofia Vatka).

N19 4 x 100 m: 1) Turun Urheiluliitto 1 50,25, (Eeva Paavilainen, Emma Hyvärinen, Lotta Vento, Nora Rantanen), 2) Lempäälän Kisa
Yleisurheilu 51,45, (Nea Karppinen, Eerika Reunanen, Noora Leppimaa, Venla Ranta), 3) Tampereen Pyrintö 1 51,85, (Neea Zins, Julia Enarvi, Ilona
Luoma, Arlena Mikkonen), Tampereen Urheilijat -38 DQ, (Emmi Ranta-Ojala, Sara Hämäläinen, Saara Vuorela, Merette Koskenniemi).

N19 4 x 400 m: 1) Turun Urheiluliitto 1 4.06,68, (Emma Hyvärinen, Helen Urho, Ada Rautiainen, Viola Järvinen), 2) Turun Weikot Yleisurheilu
4.07,85, (Jutta Lukkala, Marika Aarnio, Taika Koilahti, Ilona Pulkkinen), 3) Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4.08,36, (Nea Karppinen, Noora
Leppimaa, Venla Ranta, Eerika Reunanen).

N19 4 x 100 m aj: 1) Turun Urheiluliitto 1 1.03,94, (Nora Rantanen, Helen Urho, Lotta Vento, Emma Hyvärinen).

N19 3 x 800 m: 1) Tampereen Urheilijat -38 7.48,99, (Jonna Tanskanen, Nea Nurmisto, Emmi Ranta-Ojala).

-------------------------------*****************----------------------------
Kiitos kilpailijoille, huoltajille ja talkoolaisille (sekä säälle)!!