Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
08.06. klo 18:00 Eteläisen alueen am-esteet Tulokset (päivitetty: 21:19 08.06.2015)
Alueelliset estejuoksut
TULOKSET
M 3000 m ej


     Teppo Syrjälä                           1975 TeivoSt           9.55,68 up
  1. Henrik Kymäläinen                       1995 EspTa            10.12,32
  2. Oscar Härkönen                          1992 EsboIF           10.21,17
  3. Kerkko Visuri                           1994 HIFK             10.24,68
  4. Samuli Manninen                         1995 HIFK             10.41,47
     Juha Heininen                                PorvU            12.20,80 up
     Ismaeel Nakuda                          1992 JanJa            12.32,56 up
  5. Jukka-Pekka Hassinen                    1960 KU-58            12.39,79

M19 3000 m ej


  1. Jere Alen                               1998 KarkkPo           9.53,25
  2. Markus Nikander                         1997 LänsiUU          11.09,94

M17 2000 m ej


  1. Tomi Lehto                              1999 EspTa             6.22,34
  2. Joni Hava                               1999 KU-58             6.55,52
  3. Eemil Ferrand                           1998 HelsTa            7.14,91
  4. Aarni Laakkonen                         1998 HelsTa            7.39,09
  5. Amos Häikiö                             1998 HelsTa            8.02,12

N 3000 m ej


  1. Eeva Ahervo                             1989 KU-58            11.53,82
  2. Emma Hakala                             1993 HIFK             12.09,37

N19 3000 m ej


     Alisa Vainio                            1997 LappUM           10.57,38 up
     Hanna Uski                              1997 TuUL             10.57,87 up
  1. Sofia Muinonen                          1996 EspTa            11.30,92
  2. Jasmin Koivunen                         1997 EsboIF           12.33,34

N17 2000 m ej


     Anna Hyvärinen                          1998 TuUL              7.26,43 up
     Emma Katajalaakso                       1999 KannU             7.30,17 up
  1. Katri Gauriloff                         1999 KeskiUYU          7.50,11
     Sara-Elise Ruokonen                     1999 KuusjHu           7.55,20 up
  2. Ida Andersson                           1998 NurmijYU          7.55,82
  3. Hanna Holmström                         1998 HangöIK           8.55,15