Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
17.01. klo 12:00 Avoimet Keski-Suomen juniorihallit Tulokset (päivitetty: 18:26 17.01.2015)
Avoimet Keski-Suomen juniorihallit
Hipposhalli
17.1.2014

TULOKSET

M 60 m                              2. juoksu

  1. Perttu Noponen                          MikkKV               7,05
  2. Teemu Veteläsuo                         LappVei              7,05
  3. Heikki Nieminen                         JanJa                7,08
  4. Eerikki Pekkola                         TampKT               7,24
  5. Mikko Rummukainen                       RistU                7,31
  5. Tuomas Rouvali                          KuopRei              7,31
  7. Antti Ruuti                             JyväskKU             7,39
  8. Sami Kääriäinen                         VarkKV               7,45
  9. Mikko Takkinen                          KuusEV               7,51
 10. Kalle Harmaala                          JyväskKU             7,52
 10. Aatu Savolainen                         ÄänekU               7,52
 12. Vikke Elfving                           MikkKV               7,62
 13. Mikke Paajanen                          MikkKV               8,85

Erä 1                

  1. Mikko Takkinen                          KuusEV               7,51
  2. Aatu Savolainen                         ÄänekU               7,52
  3. Vikke Elfving                           MikkKV               7,62
  4. Mikke Paajanen                          MikkKV               8,85

Erä 2                

  1. Perttu Noponen                          MikkKV               7,05
  2. Teemu Veteläsuo                         LappVei              7,05
  3. Heikki Nieminen                         JanJa                7,08
  4. Eerikki Pekkola                         TampKT               7,24
  5. Mikko Rummukainen                       RistU                7,31
  5. Tuomas Rouvali                          KuopRei              7,31
  7. Antti Ruuti                             JyväskKU             7,39
  8. Sami Kääriäinen                         VarkKV               7,45
  9. Kalle Harmaala                          JyväskKU             7,52

M 60 m                              1. juoksu

  1. Heikki Nieminen                         JanJa                7,07
  2. Teemu Veteläsuo                         LappVei              7,08
  3. Perttu Noponen                          MikkKV               7,12
  4. Eerikki Pekkola                         TampKT               7,24
  5. Tuomas Rouvali                          KuopRei              7,29
  6. Mikko Rummukainen                       RistU                7,31
  7. Sami Kääriäinen                         VarkKV               7,37
  8. Kalle Harmaala                          JyväskKU             7,48
  9. Antti Ruuti                             JyväskKU             7,52
 10. Mikko Takkinen                          KuusEV               7,53
 11. Aatu Savolainen                         ÄänekU               7,56
 12. Vikke Elfving                           MikkKV               7,59
 13. Tommi Halonen                           IisVi                7,91
 14. Mikke Paajanen                          MikkKV               8,75

Erä 1                

  1. Eerikki Pekkola                         TampKT               7,24
  2. Tuomas Rouvali                          KuopRei              7,29
  3. Mikko Rummukainen                       RistU                7,31
  4. Antti Ruuti                             JyväskKU             7,52
  5. Aatu Savolainen                         ÄänekU               7,56
  6. Tommi Halonen                           IisVi                7,91
  7. Mikke Paajanen                          MikkKV               8,75

Erä 2                

  1. Heikki Nieminen                         JanJa                7,07
  2. Teemu Veteläsuo                         LappVei              7,08
  3. Perttu Noponen                          MikkKV               7,12
  4. Sami Kääriäinen                         VarkKV               7,37
  5. Kalle Harmaala                          JyväskKU             7,48
  6. Mikko Takkinen                          KuusEV               7,53
  7. Vikke Elfving                           MikkKV               7,59

M 150 m

  1. Eerikki Pekkola                         TampKT              17,10
  2. Antti Ruuti                             JyväskKU            17,46
  3. Mikko Rummukainen                       RistU               17,55
  4. Vikke Elfving                           MikkKV              17,56
  5. Sami Kääriäinen                         VarkKV              17,65
  6. Mikko Takkinen                          KuusEV              18,24
     Aaron Savolainen                        JyväskKU              DNS

Erä 1                

  1. Antti Ruuti                             JyväskKU            17,46
  2. Mikko Rummukainen                       RistU               17,55
  3. Sami Kääriäinen                         VarkKV              17,65

Erä 2                

  1. Eerikki Pekkola                         TampKT              17,10
  2. Vikke Elfving                           MikkKV              17,56
  3. Mikko Takkinen                          KuusEV              18,24
     Aaron Savolainen                        JyväskKU              DNS

M 800 m


  1. Lauri Hassi                             OrivPo            1.59,23
  2. Samu Nerg                               JyväskKU          2.08,06
  3. Aleksi Niemelä                          JyväskKU          2.09,79
  4. Konsta Vilkman                          JyväskKU          2.10,23

P9 150 m

  1. Elmer Vauhkonen                         LapinlVe            23,52
  2. Adiel Rahkonen                          JyväskKU            24,93
  3. Tommi Järvenpää                         KeurKi              24,99
  4. Henri Hiironen                          PihtipTui           27,05
  5. Robin Baldwin                           JyväskKU            29,58
  6. Eemil Hintikka                          JyväskKU            31,52
  7. Konsta Vuorela                          JyväskKU            32,26
     Ahti Suikki                             JuvU                  DNS

Erä 1                

  1. Adiel Rahkonen                          JyväskKU            24,93
  2. Tommi Järvenpää                         KeurKi              24,99
  3. Konsta Vuorela                          JyväskKU            32,26

Erä 2                

  1. Henri Hiironen                          PihtipTui           27,05
  2. Eemil Hintikka                          JyväskKU            31,52

Erä 3                

  1. Elmer Vauhkonen                         LapinlVe            23,52
  2. Robin Baldwin                           JyväskKU            29,58
     Ahti Suikki                             JuvU                  DNS

P9 Pituus

  1. Adiel Rahkonen                          JyväskKU             3,60                
          3,60
              
  2. Topi Räsänen                            ViitVie              3,48                
          3,48
              
  3. Tommi Järvenpää                         KeurKi               3,40                
          3,40
              
  4. Elias Vanhanen                          KuopRei              2,87                
          2,87
              
  5. Mico Lampinen                           HKV                  2,85                
          2,85
              
  6. Robin Baldwin                           JyväskKU             2,78                
          2,78
              
  7. Eemil Hintikka                          JyväskKU             2,60                
          2,60
              

P9 Kuula

  1. Mico Lampinen                           HKV                  8,21
           8,21
  2. Topi Räsänen                            ViitVie              7,33
           7,33
  3. Tommi Järvenpää                         KeurKi               6,02
           6,02
  4. Joakim Tuomola                          VehmU                3,94
           3,94

P10 60 m


  1. Lassi Nalkki                            JyväskKU             9,57
  2. Jaakko Pänkäläinen                      KeurKi               9,73
  3. Arttu Leivonen                          JyväskKU            10,01
  4. Aksu Kauppinen                          SuolU               10,18
  5. Oskari Niskala                          JyväskKU            10,67

P10 1000 m


  1. Luukas Kontro                           JyväskKU          3.46,50
  2. Sisu Sorri                              JyväskKU          3.50,85
  3. Elias Vanhanen                          KuopRei           4.06,42
  4. Konsta Heljasvuo                        KeurKi            4.08,13
  5. Konsta Vuorela                          JyväskKU          4.17,46
  6. Eemil Hintikka                          JyväskKU          4.32,84
  7. Jaakko Pänkäläinen                      KeurKi            4.37,09

P10 Korkeus

  1. Arttu Leivonen                          JyväskKU              120
         100 105 110 115 118 120 123
           O   O   O  XO   O  XO XXX
  2. Lassi Nalkki                            JyväskKU              118
         095 100 105 110 115 118 120
           O   O   O   O XXO XXO XXX
  3. Aksu Kauppinen                          SuolU                 105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO XXX

P10 Kolmiloikka

  1. Arttu Leivonen                          JyväskKU             7,07                
          7,07
              
  2. Oskari Niskala                          JyväskKU             6,51                
          6,51
              

P10 Junnukeihäs

  1. Antton Hellberg                         SeinäjSU            28,28
          28,28
  2. Arttu Leivonen                          JyväskKU            21,75
          21,75
  3. Eeli Koskinen                           KaipVi              20,66
          20,66
  4. Lassi Nalkki                            JyväskKU            15,39
          15,39
  5. Luukas Kontro                           JyväskKU            13,08
          13,08
  6. Joakim Tuomola                          VehmU               12,93
          12,93

P11 150 m

  1. Juho Kallio                             LapVi               21,78
  2. Ville Vanhanen                          KuopRei             22,13
  3. Kosti Pusaaniemi                        JyväskKU            22,58
  4. Miska Johansson                         HartVoi             25,11
  5. Eelis Hintikka                          JyväskKU            27,06

Erä 1                

  1. Miska Johansson                         HartVoi             25,11
  2. Eelis Hintikka                          JyväskKU            27,06

Erä 2                

  1. Juho Kallio                             LapVi               21,78
  2. Ville Vanhanen                          KuopRei             22,13
  3. Kosti Pusaaniemi                        JyväskKU            22,58

P11 60 m aj


  1. Ville Vanhanen                          KuopRei             10,60
  2. Kosti Pusaaniemi                        JyväskKU            10,75
  3. Eelis Hintikka                          JyväskKU            13,59

P11 Pituus

  1. Ville Vanhanen                          KuopRei              4,30                
          4,30
              
  2. Kosti Pusaaniemi                        JyväskKU             4,09                
          4,09
              
  3. Miska Johansson                         HartVoi              3,79                
          3,79
              
  4. Eelis Hintikka                          JyväskKU             3,40                
          3,40
              
  5. Eetu Sirkka                             JoutsPo              3,38                
          3,38
              

P11 Kuula

  1. Antton Hellberg                         SeinäjSU             8,14
           8,14
  2. Mico Lampinen                           HKV                  7,32
           7,32
  3. Eelis Hintikka                          JyväskKU             7,21
           7,21
  4. Miska Johansson                         HartVoi              7,20
           7,20
  5. Eetu Sirkka                             JoutsPo              6,43
           6,43

P11 4 x 200 m


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.21,69
        Luukas Kontro
        Adiel Rahkonen
        Eelis Hintikka
        Sisu Sorri

  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2              2.35,55
        Lassi Nalkki
        Arttu Leivonen
        Oskari Niskala
        Konsta Vuorela


P12 60 m


  1. Leevi-Kalle Heikkilä                    JyväskKU             8,47
  2. Eemil Porvari                           HartVoi              8,57
  3. Matias Vainionpää                       JyväskKU             9,14
  4. Miska Käyhkö                            SavonlRie            9,39
  5. Aukusti Jaskari                         SeinäjSU             9,58
  6. Lauri Koskelainen                       KarhKa              10,10

P12 1000 m


  1. Miska Käyhkö                            SavonlRie         3.22,35
  2. Lauri Koskelainen                       KarhKa            3.44,01

P12 Korkeus

  1. Veeti Lettojärvi                        PertPo                135
         110 115 120 125 130 135 140
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Jussi Vuorinen                          ÄänekU                130
         120 125 130 135
           O   O   O XXX
  3. Joona Penttinen                         MultJy                110
         100 105 110 115
           O   O  XO XXX

P12 Kolmiloikka

  1. Veeti Lettojärvi                        PertPo               9,05                
          9,05
              
  2. Miska Käyhkö                            SavonlRie            8,90                
          8,90
              
  3. Jussi Vuorinen                          ÄänekU               8,56                
          8,56
              
  4. Matias Vainionpää                       JyväskKU             8,46                
          8,46
              
  5. Aukusti Jaskari                         SeinäjSU             8,17                
          8,17
              

P12 Junnukeihäs

  1. Joona Penttinen                         MultJy              24,47
          24,47

P13 200 m


  1. Albert Vauhkonen                        LapinlVe            27,77
  2. Tobias Honkanen                         PertPo              30,87

P13 60 m aj


  1. Eemil Porvari                           HartVoi             10,11
  2. Arttu Peltola                           JyväskKU            10,13
  3. Jonatan Kinnunen                        SaarijPu            10,67
  4. Tobias Honkanen                         PertPo              11,10
  5. Richard Liemula                         KuopRei             11,32

P13 Seiväs

     Arttu Peltola                           JyväskKU               NH
         190
         XX-

P13 Pituus

  1. Eemil Porvari                           HartVoi              4,96                
          4,96
              
  2. Jonatan Kinnunen                        SaarijPu             4,89                
          4,89
              
  3. Tobias Honkanen                         PertPo               4,43                
          4,43
              
  4. Viljam Wacklin                          SuolU                4,26                
          4,26
              
  5. Richard Liemula                         KuopRei              4,09                
          4,09
              
  6. Aukusti Jaskari                         SeinäjSU             3,86                
          3,86
              
     Oskari Valoranta                        JyväskKU               NM                
        
        

P13 Kuula

  1. Juho Kuvaja                             SeinäjSU             9,50
           9,50
  2. Toni Haapapuro                          PihtipTui            8,53
           8,53
  3. Tobias Honkanen                         PertPo               8,24
           8,24
  4. Miika Huikko                            JyväskKU             8,23
           8,23
  5. Viljam Wacklin                          SuolU                7,75
           7,75
  6. Oskari Valoranta                        JyväskKU             6,03
           6,03

P14 60 m


  1. Leevi Ryynänen                          KuopRei              8,77
  2. Rasmus Härkönen                         JyväskKU             8,78
  3. Severi Niittymäki                       SavonlRie            8,82
  4. Juho Savolainen                         KuopRei              8,93
  5. Juho Ikonen                             VarkKV               9,21

P14 1000 m


  1. Eemil Helander                          JyväskKU          2.57,94
  2. Juho Savolainen                         KuopRei           3.16,31
  3. Rasmus Härkönen                         JyväskKU          3.23,81
  4. Tommi Ilomäki                           JyväskKU          3.24,51
  5. Severi Niittymäki                       SavonlRie         3.39,96
  6. Onni Ikonen                             HankasHa          3.40,80
  7. Juho Ikonen                             VarkKV            3.45,74
  8. Leevi Ryynänen                          KuopRei           3.49,27

P14 Korkeus

  1. Arttu Mattila                           ÄänekU                188
         175 180 185 188 190
           O   O   O   O XXX
  2. Henrik Porvari                          HartVoi               150
         135 140 145 150 155
           O   O   O  XO XXX
  3. Heikki Vuorinen                         ÄänekU                140
         135 140 145
           O   O XXX
  3. Rasmus Härkönen                         JyväskKU              140
         130 135 140 145
           O   O   O XXX
  5. Severi Niittymäki                       SavonlRie             140
         130 135 140 145
           O  XO   O XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Juho Nieminen                           JyväskKU              180
         170 175 180 185
           O   O XXO XXX

P14 Kolmiloikka

  1. Heikki Vuorinen                         ÄänekU               9,48                
          9,48
              

P15 200 m

  1. Jesse Väyrynen                          JyväskKU            24,15
  2. Juuso Peltola                           JyväskKU            25,11
  3. Pietari Valoranta                       JyväskKU            27,26
  4. Lauri Koivisto                          KaipVi              28,16
     Juho Nieminen                           JyväskKU              DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Iiro Surkka                             JyväskKU            23,80

Erä 1                

  1. Pietari Valoranta                       JyväskKU            27,26
  2. Lauri Koivisto                          KaipVi              28,16
Kilpailun ulkopuolella
     Iiro Surkka                             JyväskKU            23,80

Erä 2                

  1. Jesse Väyrynen                          JyväskKU            24,15
  2. Juuso Peltola                           JyväskKU            25,11
     Juho Nieminen                           JyväskKU              DNS

P15 Seiväs

  1. Juuso Peltola                           JyväskKU              270
         230 240 250 260 270 280
         XXO   O  XO  XO   O XXX

P15 Pituus

  1. Juho Nieminen                           JyväskKU             6,07                
          6,07
              
  2. Lauri Koivisto                          KaipVi               4,71                
          4,71
              
  3. Pietari Valoranta                       JyväskKU             4,69                
          4,69
              

P15 Kuula

  1. Juho Nieminen                           JyväskKU            12,95
          12,95
  2. Juuso Peltola                           JyväskKU            10,92
          10,92
  3. Juuso Vanhanen                          KuopRei             10,79
          10,79
  4. Pietari Valoranta                       JyväskKU             7,98
           7,98

P15 4 x 200 m


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              1.52,35
        Jesse Väyrynen
        Juho Nieminen
        Valtteri Konttinen
        Eemil Helander

  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2              1.55,28
        Juuso Peltola
        Pietari Valoranta
        Rasmus Härkönen
        Ville Haapamäki


N 60 m                              2. juoksu

  1. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             7,58
  2. Aino Pulkkinen                          ÄänekU               7,83
  3. Aino Mikkola                            KuopRei              7,85
  4. Heidi Erkinheimo                        SeinäjSU             7,85
  5. Jutta Heikkinen                         JoensKa              7,87
  6. Janita Tammisalo                        JyväskKU             7,88
  7. Maria Huntington                        TampPy               8,05
  8. Jenny Asplund                           LarsmoIF             8,08
  9. Johanna Hokkanen                        KangasnKa            8,10
 10. Reetta Aaltonen                         JyväskKU             8,13
 11. Sara Francis                            KiuruvU              8,15
 12. Emilia Poimaa                           KuopRei              8,27
 12. Laura Rautiainen                        SaarijPu             8,27
 14. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU             8,38
 15. Netta Tuppurainen                       IisVi                8,43
 16. Eveliina Kumpulainen                    KuopRei              8,45
 17. Elisa Juntunen                          ÄänekU               8,55
     Hertta Heikkinen                        JoensKa                DQ

Erä 1                

  1. Maria Huntington                        TampPy               8,05
  2. Reetta Aaltonen                         JyväskKU             8,13
  3. Sara Francis                            KiuruvU              8,15
  4. Emilia Poimaa                           KuopRei              8,27
  4. Laura Rautiainen                        SaarijPu             8,27
  6. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU             8,38
  7. Netta Tuppurainen                       IisVi                8,43
  8. Eveliina Kumpulainen                    KuopRei              8,45
  9. Elisa Juntunen                          ÄänekU               8,55

Erä 2                

  1. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             7,58
  2. Aino Pulkkinen                          ÄänekU               7,83
  3. Aino Mikkola                            KuopRei              7,85
  4. Heidi Erkinheimo                        SeinäjSU             7,85
  5. Jutta Heikkinen                         JoensKa              7,87
  6. Janita Tammisalo                        JyväskKU             7,88
  7. Jenny Asplund                           LarsmoIF             8,08
  8. Johanna Hokkanen                        KangasnKa            8,10
     Hertta Heikkinen                        JoensKa                DQ

N 60 m                              1. juoksu

  1. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             7,62
  2. Aino Pulkkinen                          ÄänekU               7,77
  3. Heidi Erkinheimo                        SeinäjSU             7,81
  4. Aino Mikkola                            KuopRei              7,82
  5. Hertta Heikkinen                        JoensKa              7,84
  6. Janita Tammisalo                        JyväskKU             7,90
  6. Jutta Heikkinen                         JoensKa              7,90
  8. Johanna Hokkanen                        KangasnKa            8,07
  9. Jenny Asplund                           LarsmoIF             8,14
 10. Maria Huntington                        TampPy               8,15
 11. Reetta Aaltonen                         JyväskKU             8,16
 12. Sara Francis                            KiuruvU              8,18
 13. Laura Rautiainen                        SaarijPu             8,25
 14. Emilia Poimaa                           KuopRei              8,28
 15. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU             8,40
 16. Eveliina Kumpulainen                    KuopRei              8,42
 16. Netta Tuppurainen                       IisVi                8,42
 18. Elisa Juntunen                          ÄänekU               8,53
 19. Hilla Nieminen                          JyväskKU             8,54
 20. Lotta Laurikainen                       JyväskKU             8,59
 21. Iina-Sofia Karonen                      JyväskKU             8,70
 22. Eveliina Koskinen                       VarkKV               8,72
 23. Jonna Malinen                           JyväskKU             8,74
 24. Hanna Siiskonen                         JoensKa              8,75
 24. Sara Heino                              JyväskKU             8,75
 26. Laura Lundberg                          VarkKV               8,84
 27. Vilma Kivelä                            JyväskKU             8,87

Erä 1                

  1. Aino Pulkkinen                          ÄänekU               7,77
  2. Aino Mikkola                            KuopRei              7,82
  3. Maria Huntington                        TampPy               8,15
  4. Laura Rautiainen                        SaarijPu             8,25
  5. Emilia Poimaa                           KuopRei              8,28
  6. Lotta Laurikainen                       JyväskKU             8,59
  7. Iina-Sofia Karonen                      JyväskKU             8,70
  8. Jonna Malinen                           JyväskKU             8,74
  9. Vilma Kivelä                            JyväskKU             8,87

Erä 2                

  1. Emmi Mäkinen                            JyväskKU             7,62
  2. Hertta Heikkinen                        JoensKa              7,84
  3. Jenny Asplund                           LarsmoIF             8,14
  4. Reetta Aaltonen                         JyväskKU             8,16
  5. Sara Francis                            KiuruvU              8,18
  6. Elisa Juntunen                          ÄänekU               8,53
  7. Hilla Nieminen                          JyväskKU             8,54
  8. Eveliina Koskinen                       VarkKV               8,72
  9. Hanna Siiskonen                         JoensKa              8,75

Erä 3                

  1. Heidi Erkinheimo                        SeinäjSU             7,81
  2. Janita Tammisalo                        JyväskKU             7,90
  2. Jutta Heikkinen                         JoensKa              7,90
  4. Johanna Hokkanen                        KangasnKa            8,07
  5. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU             8,40
  6. Eveliina Kumpulainen                    KuopRei              8,42
  6. Netta Tuppurainen                       IisVi                8,42
  8. Sara Heino                              JyväskKU             8,75
  9. Laura Lundberg                          VarkKV               8,84

N 150 m

  1. Hertta Heikkinen                        JoensKa             19,08
  2. Aino Mikkola                            KuopRei             19,10
  3. Jutta Heikkinen                         JoensKa             19,18
  4. Johanna Hokkanen                        KangasnKa           19,40
  5. Ada Koistinen                           JyväskKU            19,51
  6. Maria Huntington                        TampPy              19,58
  7. Elisa Oksanen                           TampPy              19,84
  8. Netta Tuppurainen                       IisVi               20,28
  9. Eveliina Kumpulainen                    KuopRei             20,33
 10. Vilhelmiina Tornberg                    JyväskKU            20,58
 11. Piia Peets                              JyväskKU            20,63
 12. Heini Ikonen                            JyväskKU            20,87
 13. Sara Heino                              JyväskKU            21,01
 14. Eveliina Koskinen                       VarkKV              21,42
 15. Laura Lundberg                          VarkKV              21,97

Erä 1                

  1. Ada Koistinen                           JyväskKU            19,51
  2. Netta Tuppurainen                       IisVi               20,28
  3. Eveliina Koskinen                       VarkKV              21,42

Erä 2                

  1. Maria Huntington                        TampPy              19,58
  2. Eveliina Kumpulainen                    KuopRei             20,33
  3. Sara Heino                              JyväskKU            21,01
  4. Laura Lundberg                          VarkKV              21,97

Erä 3                

  1. Jutta Heikkinen                         JoensKa             19,18
  2. Elisa Oksanen                           TampPy              19,84
  3. Vilhelmiina Tornberg                    JyväskKU            20,58
  4. Piia Peets                              JyväskKU            20,63

Erä 4                

  1. Hertta Heikkinen                        JoensKa             19,08
  2. Aino Mikkola                            KuopRei             19,10
  3. Johanna Hokkanen                        KangasnKa           19,40
  4. Heini Ikonen                            JyväskKU            20,87

N 800 m


  1. Hilkka Kontro                           HKV               2.18,83
  2. Tuulia Viberg                           JyväskKU          2.22,04

T9 150 m

  1. Emmi Savenius                           VehmU               25,07
  2. Pirkko Järvikylä                        SuolU               25,39
  3. Sofia Moreno                            PylkönmY            25,85
  4. Jonna Romo                              KangasnKa           26,18
  5. Nea Koppeli                             JyväskKU            27,68
  6. Ninni Korpinen                          SuolU               28,11
  7. Selma Möller                            SuolU               28,47
  8. Mimmi Kärkkäinen                        JyväskKU            29,23
  9. Minttu Järvinen                         KeurKi              29,53
 10. Iita Pänkäläinen                        KeurKi              29,89
 11. Malva Teerijoki                         JyväskKU            30,10
 12. Venla Honkonen                          SuolU               31,42
 13. Emma Hiironen                           PihtipTui           31,91

Erä 1                

  1. Pirkko Järvikylä                        SuolU               25,39
  2. Sofia Moreno                            PylkönmY            25,85
  3. Mimmi Kärkkäinen                        JyväskKU            29,23

Erä 2                

  1. Emmi Savenius                           VehmU               25,07
  2. Jonna Romo                              KangasnKa           26,18
  3. Selma Möller                            SuolU               28,47
  4. Minttu Järvinen                         KeurKi              29,53

Erä 3                

  1. Ninni Korpinen                          SuolU               28,11
  2. Malva Teerijoki                         JyväskKU            30,10
  3. Emma Hiironen                           PihtipTui           31,91

Erä 4                

  1. Nea Koppeli                             JyväskKU            27,68
  2. Iita Pänkäläinen                        KeurKi              29,89
  3. Venla Honkonen                          SuolU               31,42

T9 Pituus

  1. Emmi Savenius                           VehmU                3,56                
          3,56
              
  2. Pirkko Järvikylä                        SuolU                3,39                
          3,39
              
  3. Jonna Romo                              KangasnKa            3,36                
          3,36
              
  4. Sofia Moreno                            PylkönmY             3,08                
          3,08
              
  5. Nea Koppeli                             JyväskKU             3,00                
          3,00
              
  6. Venla Honkonen                          SuolU                2,80                
          2,80
              
  7. Ninni Korpinen                          SuolU                2,76                
          2,76
              
  8. Minttu Järvinen                         KeurKi               2,73                
          2,73
              
  9. Mimmi Kärkkäinen                        JyväskKU             2,52                
          2,52
              
 10. Malva Teerijoki                         JyväskKU             2,51                
          2,51
              
 11. Selma Möller                            SuolU                2,46                
          2,46
              

T9 Kuula

  1. Pirkko Järvikylä                        SuolU                5,24
           5,24
  2. Malva Teerijoki                         JyväskKU             4,46
           4,46
  3. Emmi Savenius                           VehmU                4,15
           4,15
  4. Sofia Moreno                            PylkönmY             4,04
           4,04
  5. Mimmi Kärkkäinen                        JyväskKU             3,76
           3,76
  6. Malviina Koskinen                       KaipVi               3,61
           3,61
  7. Minttu Järvinen                         KeurKi               3,33
           3,33
  8. Selma Linden                            ElimVau              3,20
           3,20

T10 60 m

  1. Hilma Kinnunen                          JyväskKU             9,44
  2. Iida Pajunen                            JyväskKU             9,70
  3. Selma Häkkinen                          JyväskKU             9,82
  4. Sanni Vainionpää                        JyväskKU             9,93
  5. Elli Isoluoma                           JyväskKU             9,96
  6. Ea Vuori                                MäntsU              10,00
  7. Tuuli Järvinen                          KeurKi              10,18
  8. Noora Salmi                             JyväskKU            10,26
  9. Saga Koppeli                            JyväskKU            10,35
 10. Amalia Lindén                           ElimVau             10,37
 11. Inkeri Kaseva                           ForssSa             10,47
 12. Iida Upla                               PylkönmY            10,49
 13. Anni Härkönen                           JyväskKU            10,51
 14. Viivi Kupiainen                         HartVoi             10,55
 15. Saana Paananen                          VehmU               10,74
 15. Maisa Moisio                            KaipVi              10,74
 17. Emmi Mäkäläinen                         JyväskKU            10,79
 18. Ellen Immonen                           JyväskKU            10,84
 19. Tea Konttinen                           JyväskKU            10,85
 20. Vilma Honkonen                          SuolU               11,04
 21. Nea Laine                               PylkönmY            11,05
 22. Minea Heino                             JyväskKU            11,52
 23. Eevi Kannelniemi                        JyväskKU            11,57
 24. Venla Vuorela                           JyväskKU            13,01

Erä 1                

  1. Anni Härkönen                           JyväskKU            10,51
  2. Ellen Immonen                           JyväskKU            10,84
  3. Tea Konttinen                           JyväskKU            10,85
  4. Minea Heino                             JyväskKU            11,52
  5. Eevi Kannelniemi                        JyväskKU            11,57
  6. Venla Vuorela                           JyväskKU            13,01

Erä 2                

  1. Sanni Vainionpää                        JyväskKU             9,93
  2. Saga Koppeli                            JyväskKU            10,35
  3. Amalia Lindén                           ElimVau             10,37
  4. Iida Upla                               PylkönmY            10,49
  5. Viivi Kupiainen                         HartVoi             10,55
  6. Maisa Moisio                            KaipVi              10,74
  7. Emmi Mäkäläinen                         JyväskKU            10,79
  8. Vilma Honkonen                          SuolU               11,04
  9. Nea Laine                               PylkönmY            11,05

Erä 3                

  1. Hilma Kinnunen                          JyväskKU             9,44
  2. Iida Pajunen                            JyväskKU             9,70
  3. Selma Häkkinen                          JyväskKU             9,82
  4. Elli Isoluoma                           JyväskKU             9,96
  5. Ea Vuori                                MäntsU              10,00
  6. Tuuli Järvinen                          KeurKi              10,18
  7. Noora Salmi                             JyväskKU            10,26
  8. Inkeri Kaseva                           ForssSa             10,47
  9. Saana Paananen                          VehmU               10,74

T10 1000 m


  1. Ea Vuori                                MäntsU            3.46,58
  2. Iida Pajunen                            JyväskKU          3.49,20
  3. Tea Konttinen                           JyväskKU          3.56,13
  4. Amalia Lindén                           ElimVau           4.04,80
  5. Saga Koppeli                            JyväskKU          4.17,94
  6. Emmi Mäkäläinen                         JyväskKU          4.21,49
  7. Ellen Immonen                           JyväskKU          4.27,41
  8. Anni Härkönen                           JyväskKU          4.30,79
  9. Eevi Kannelniemi                        JyväskKU          4.30,80
 10. Viivi Rahkonen                          ViitVie           4.35,14
 11. Venla Vuorela                           JyväskKU          4.50,48
 12. Iita Pänkäläinen                        KeurKi            5.08,53

T10 Korkeus

  1. Selma Häkkinen                          JyväskKU              124
         100 105 110 114 118 122 124 126
           O   O   O   O   O XXO   O XXX
  2. Tuuli Järvinen                          KeurKi                118
         105 110 114 118 122
           O   O   O  XO XXX
  3. Iida Pajunen                            JyväskKU              118
         100 105 110 114 118 122
           O   O XXO   O  XO XX-
  4. Hilma Kinnunen                          JyväskKU              114
         095 100 105 110 114 118
           O   O   O XXO XXO XXX
  5. Viivi Kupiainen                         HartVoi               114
         090 095 100 105 110 114 118
          XO   O   O XXO  XO XXO XXX
  6. Saana Paananen                          VehmU                 105
         090 095 100 105 110
           O   O   O   O XXX
  7. Amalia Lindén                           ElimVau               105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO   O XXX
  8. Maisa Moisio                            KaipVi                105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O  XO XXO   O XXX
  9. Noora Salmi                             JyväskKU              100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O   O XXX
 10. Iida Upla                               PylkönmY              100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O  XO  X-
 10. Anni Härkönen                           JyväskKU              100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O  XO XXX
 12. Minea Heino                             JyväskKU              100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O   O XXO XXX
 13. Nea Laine                               PylkönmY              095
         090 085 090 095 100
           O   O   O   O XXX
 13. Emmi Mäkäläinen                         JyväskKU              095
         080 085 090 095 100
           O   O   O   O XXX
 13. Ea Vuori                                MäntsU                095
         085 090 095 100
           O   O   O XXX
 16. Tea Konttinen                           JyväskKU              085
         085 090
           O XXX

T10 Kolmiloikka

  1. Hilma Kinnunen                          JyväskKU             8,67                
          8,67
              
  2. Iida Pajunen                            JyväskKU             7,77                
          7,77
              
  3. Noora Salmi                             JyväskKU             7,71                
          7,71
              
  4. Viivi Kupiainen                         HartVoi              7,21                
          7,21
              
  5. Inkeri Kaseva                           ForssSa              7,11                
          7,11
              
  6. Ea Vuori                                MäntsU               6,94                
          6,94
              
  7. Tea Konttinen                           JyväskKU             6,83                
          6,83
              
  8. Maisa Moisio                            KaipVi               6,62                
          6,62
              
  9. Emmi Mäkäläinen                         JyväskKU             6,50                
          6,50
              
 10. Ellen Immonen                           JyväskKU             6,39                
          6,39
              
 11. Anni Härkönen                           JyväskKU             6,22                
          6,22
              
 12. Eevi Kannelniemi                        JyväskKU             5,92                
          5,92
              

T10 Junnukeihäs

  1. Inkeri Kaseva                           ForssSa             18,95
          18,95
  2. Sinja Johansson                         HartVoi             16,18
          16,18
  3. Amalia Lindén                           ElimVau             15,65
          15,65
  4. Viivi Kupiainen                         HartVoi             15,06
          15,06
  5. Vilma Honkonen                          SuolU               14,90
          14,90
  6. Saana Paananen                          VehmU               14,59
          14,59
  7. Tuuli Järvinen                          KeurKi              12,55
          12,55
  8. Birgit Tuomola                          VehmU               12,46
          12,46
  9. Iida Pajunen                            JyväskKU            12,45
          12,45
 10. Ellen Immonen                           JyväskKU            10,94
          10,94
 11. Anni Lukkarinen                         JyväskKU            10,49
          10,49
 12. Tea Konttinen                           JyväskKU            10,31
          10,31
 13. Emmi Mäkäläinen                         JyväskKU             8,81
           8,81
 14. Anni Härkönen                           JyväskKU             8,52
           8,52

T11 150 m

  1. Alisa Seilonen                          JyväskKU            22,29
  2. Krista Manninen                         VehmU               22,66
  3. Olivia Asikainen                        KaipVi              23,39
  4. Jenni Kiminkinen                        PylkönmY            23,70
  5. Elli Huovinen                           JyväskKU            23,76
  6. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU            24,59
  7. Iida Pajunen                            JyväskKU            24,64
  8. Erin Kainulainen                        SavonlRie           24,77
  9. Kerttu Saksala                          UurU                25,25
 10. Riikka Sorri                            PylkönmY            26,02
 11. Sanni Ojanperä                          JyväskKU            26,23
 12. Ilona Järvenpää                         KeurKi              26,52
 13. Saana Paananen                          VehmU               26,86
 14. Sinna Korpinen                          SuolU               27,32
 15. Nelli Pajula                            JyväskKU            27,96
 16. Emilia Immonen                          JyväskKU            29,43

Erä 1                

  1. Kerttu Saksala                          UurU                25,25
  2. Riikka Sorri                            PylkönmY            26,02
  3. Sanni Ojanperä                          JyväskKU            26,23
  4. Emilia Immonen                          JyväskKU            29,43

Erä 2                

  1. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU            24,59
  2. Ilona Järvenpää                         KeurKi              26,52
  3. Sinna Korpinen                          SuolU               27,32
  4. Nelli Pajula                            JyväskKU            27,96

Erä 3                

  1. Elli Huovinen                           JyväskKU            23,76
  2. Iida Pajunen                            JyväskKU            24,64
  3. Erin Kainulainen                        SavonlRie           24,77
  4. Saana Paananen                          VehmU               26,86

Erä 4                

  1. Alisa Seilonen                          JyväskKU            22,29
  2. Krista Manninen                         VehmU               22,66
  3. Olivia Asikainen                        KaipVi              23,39
  4. Jenni Kiminkinen                        PylkönmY            23,70

T11 60 m aj

  1. Alisa Seilonen                          JyväskKU            10,62
  2. Krista Manninen                         VehmU               10,88
  3. Olivia Asikainen                        KaipVi              11,19
  4. Elli Isoluoma                           JyväskKU            11,39
  5. Erin Kainulainen                        SavonlRie           11,50
  6. Elli Huovinen                           JyväskKU            11,74
  7. Sanni Ojanperä                          JyväskKU            12,09
  8. Tea Konttinen                           JyväskKU            14,38
  9. Inkeri Kaseva                           ForssSa             17,27

Erä 1                

  1. Olivia Asikainen                        KaipVi              11,19
  2. Elli Isoluoma                           JyväskKU            11,39
  3. Sanni Ojanperä                          JyväskKU            12,09
  4. Tea Konttinen                           JyväskKU            14,38
  5. Inkeri Kaseva                           ForssSa             17,27

Erä 2                

  1. Alisa Seilonen                          JyväskKU            10,62
  2. Krista Manninen                         VehmU               10,88
  3. Erin Kainulainen                        SavonlRie           11,50
  4. Elli Huovinen                           JyväskKU            11,74

T11 1000 m kävely


  1. Emilia Malinen                          PylkönmY          5.58,65
  2. Siiri Yijälä                            KaipVi            6.10,58
  3. Birgit Tuomola                          VehmU             7.24,15
  4. Emilia Immonen                          JyväskKU          9.10,69

T11 Pituus

  1. Alisa Seilonen                          JyväskKU             4,19                
          4,19
              
  2. Olivia Asikainen                        KaipVi               4,13                
          4,13
              
  3. Krista Manninen                         VehmU                4,01                
          4,01
              
  4. Elli Isoluoma                           JyväskKU             3,86                
          3,86
              
  5. Elli Huovinen                           JyväskKU             3,73                
          3,73
              
  6. Erin Kainulainen                        SavonlRie            3,66                
          3,66
              
  7. Jenni Kiminkinen                        PylkönmY             3,64                
          3,64
              
  8. Nanna Leivonen                          JyväskKU             3,63                
          3,63
              
  9. Kerttu Saksala                          UurU                 3,56                
          3,56
              
 10. Riikka Sorri                            PylkönmY             3,40                
          3,40
              
 11. Sanni Ojanperä                          JyväskKU             3,28                
          3,28
              
 12. Ilona Järvenpää                         KeurKi               3,19                
          3,19
              
 13. Siiri Yijälä                            KaipVi               3,18                
          3,18
              
 14. Nelli Pajula                            JyväskKU             3,10                
          3,10
              
 15. Jonna Ahola                             KaipVi               3,08                
          3,08
              
 16. Vilma Honkonen                          SuolU                3,06                
          3,06
              
 17. Sinna Korpinen                          SuolU                2,82                
          2,82
              
 18. Emilia Immonen                          JyväskKU             2,68                
          2,68
              

T11 Kuula

  1. Nanna Leivonen                          JyväskKU             8,92
           8,92
  2. Selma Häkkinen                          JyväskKU             6,28
           6,28
  3. Jonna Ahola                             KaipVi               5,75
           5,75
  3. Lotta Voutilainen                       JyväskKU             5,75
           5,75
  5. Nelli Pajula                            JyväskKU             5,62
           5,62
  6. Anja Savolainen                         ÄänekU               5,50
           5,50
  7. Emilia Immonen                          JyväskKU             5,24
           5,24
  8. Riikka Sorri                            PylkönmY             5,18
           5,18
  9. Birgit Tuomola                          VehmU                5,13
           5,13
 10. Ilona Järvenpää                         KeurKi               4,88
           4,88

T12 60 m

  1. Aada Mikkilä                            SeinäjSU             8,85
  2. Heidi Salminen                          JyväskKU             8,96
  3. Sofia Ylinen                            SeinäjSU             8,97
  4. Nenna Helppolainen                      PielavSa             9,16
  4. Minttu Laaksonen                        JyväskKU             9,16
  6. Gea Zitting                             JyväskKU             9,19
  7. Saara Niittymäki                        SavonlRie            9,38
  8. Tessa Moisio                            KaipVi               9,41
  8. Piia Kalliomäki                         ÄänekU               9,41
  8. Venla Saari                             JyväskKU             9,41
 11. Vilja Sievinen                          JyväskKU             9,79
 12. Nana Matikainen                         JyväskKU             9,80
 13. Jenna Lahti                             SuolU                9,90
 14. Fiinu Puustinen                         JyväskKU            10,00
 15. Siiri Pollari                           JyväskKU            10,01
 16. Viivi Raatikainen                       ViitVie             10,09
 17. Safi Dada Bunani                        JyväskKU            10,17
 18. Nelli Pajula                            JyväskKU            10,67
 19. Ilona Ottelin                           JyväskKU            10,93

Erä 1                

  1. Siiri Pollari                           JyväskKU            10,01
  2. Safi Dada Bunani                        JyväskKU            10,17
  3. Nelli Pajula                            JyväskKU            10,67
  4. Ilona Ottelin                           JyväskKU            10,93

Erä 2                

  1. Piia Kalliomäki                         ÄänekU               9,41
  1. Venla Saari                             JyväskKU             9,41
  3. Vilja Sievinen                          JyväskKU             9,79
  4. Nana Matikainen                         JyväskKU             9,80
  5. Jenna Lahti                             SuolU                9,90
  6. Fiinu Puustinen                         JyväskKU            10,00
  7. Viivi Raatikainen                       ViitVie             10,09

Erä 3                

  1. Aada Mikkilä                            SeinäjSU             8,85
  2. Heidi Salminen                          JyväskKU             8,96
  3. Sofia Ylinen                            SeinäjSU             8,97
  4. Nenna Helppolainen                      PielavSa             9,16
  4. Minttu Laaksonen                        JyväskKU             9,16
  6. Gea Zitting                             JyväskKU             9,19
  7. Saara Niittymäki                        SavonlRie            9,38
  8. Tessa Moisio                            KaipVi               9,41

T12 1000 m


  1. Venla Saari                             JyväskKU          3.27,12
  2. Neea Rantala                            IlmajKi           3.36,75
  3. Sini Rahkonen                           ViitVie           3.42,65
  4. Iiris Helander                          JyväskKU          3.43,97
  5. Safi Dada Bunani                        JyväskKU          3.56,58
  6. Jenna Lahti                             SuolU             4.09,90

T12 Korkeus

  1. Aada Mikkilä                            SeinäjSU              145
         135 140 145 150
         XXO  XO   O XXX
  2. Nanna Leivonen                          JyväskKU              130
         110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Venla Saari                             JyväskKU              130
         100 105 125 130 135
           O   O  XO XXO XXX
  4. Sofia Ylinen                            SeinäjSU              125
         115 120 125 130
           O   O   O XXX
  5. Minttu Laaksonen                        JyväskKU              125
         110 115 120 125 130
           O  XO   O XXO XXX
  6. Fiinu Puustinen                         JyväskKU              120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO XXX
  6. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU              120
         105 110 115 120 125
           O   O   O  XO XXX
  8. Riikka Sorri                            PylkönmY              120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXO XXX
  9. Maria Yijälä                            KaipVi                115
         110 115 120
           O   O XXX
 10. Saara Niittymäki                        SavonlRie             115
         110 115 120
           O  XO XXX
 11. Vera Vertanen                           JyväskKU              105
         100 105 110
           O   O  X-

T12 Kolmiloikka

  1. Aada Mikkilä                            SeinäjSU             9,69                
          9,69
              
  2. Nenna Helppolainen                      PielavSa             9,46                
          9,46
              
  3. Sofia Ylinen                            SeinäjSU             9,29                
          9,29
              
  4. Piia Kalliomäki                         ÄänekU               8,63                
          8,63
              
  5. Gea Zitting                             JyväskKU             8,36                
          8,36
              
  6. Minttu Laaksonen                        JyväskKU             8,31                
          8,31
              
  7. Fiinu Puustinen                         JyväskKU             7,97                
          7,97
              
  8. Siiri Pollari                           JyväskKU             7,83                
          7,83
              
  9. Vera Vertanen                           JyväskKU             7,43                
          7,43
              
     Siiri Loukasmäki                        PylkönmY               NM                
        
        

T12 Junnukeihäs

  1. Viivi Raatikainen                       ViitVie             28,98
          28,98
  2. Neea Rantala                            IlmajKi             24,13
          24,13
  3. Nanna Leivonen                          JyväskKU            23,60
          23,60
  4. Nenna Helppolainen                      PielavSa            21,92
          21,92
  5. Vera Vertanen                           JyväskKU            18,28
          18,28
  6. Nelli Pajula                            JyväskKU            16,45
          16,45
  7. Jonna Ahola                             KaipVi              13,86
          13,86

T13 200 m

  1. Aada Mikkilä                            SeinäjSU            29,04
  2. Milla Pirkkalainen                      SavonlRie           29,32
  3. Ella Kainulainen                        SavonlRie           29,49
  4. Siiri Salo                              JyväskKU            29,70
  5. Emmi Pennanen                           JyväskKU            29,93
  6. Heidi Salminen                          JyväskKU            30,02
  7. Johanna Kulmala                         PylkönmY            30,11
  8. Niina Karttunen                         SavonlRie           30,21
  9. Saga Sievänen                           JyväskKU            30,34
 10. Ada Zitting                             JyväskKU            30,37
 11. Pinja Tenhunen                          ÄänekU              30,41
 12. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU            30,73
 13. Neili Marjanen                          JyväskKU            30,77
 14. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU            31,36
 15. Venla Saari                             JyväskKU            31,40
 16. Sofia Ylinen                            SeinäjSU            31,64
 17. Maija Huovinen                          JyväskKU            32,98
 18. Olivia Piira                            VarkKV              33,87
 19. Essi Rissanen                           VarkKV              33,93
 20. Jenna Lahti                             SuolU               34,75
 21. Emilia Mäkelä                           JyväskKU            35,79

Erä 1                

  1. Venla Saari                             JyväskKU            31,40
  2. Olivia Piira                            VarkKV              33,87
  3. Jenna Lahti                             SuolU               34,75
  4. Emilia Mäkelä                           JyväskKU            35,79

Erä 2                

  1. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU            30,73
  2. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU            31,36
  3. Maija Huovinen                          JyväskKU            32,98

Erä 3                

  1. Heidi Salminen                          JyväskKU            30,02
  2. Saga Sievänen                           JyväskKU            30,34
  3. Ada Zitting                             JyväskKU            30,37
  4. Essi Rissanen                           VarkKV              33,93

Erä 4                

  1. Siiri Salo                              JyväskKU            29,70
  2. Niina Karttunen                         SavonlRie           30,21
  3. Pinja Tenhunen                          ÄänekU              30,41
  4. Sofia Ylinen                            SeinäjSU            31,64

Erä 5                

  1. Ella Kainulainen                        SavonlRie           29,49
  2. Johanna Kulmala                         PylkönmY            30,11
  3. Neili Marjanen                          JyväskKU            30,77

Erä 6                

  1. Aada Mikkilä                            SeinäjSU            29,04
  2. Milla Pirkkalainen                      SavonlRie           29,32
  3. Emmi Pennanen                           JyväskKU            29,93

T13 60 m aj


  1. Neea Käyhkö                             SavonlRie           10,36
  2. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU            10,45
  3. Heidi Salminen                          JyväskKU            10,97
  4. Niina Karttunen                         SavonlRie           11,08
  5. Isa Kannisto                            JyväskKU            11,32
  6. Ada Zitting                             JyväskKU            11,72
  7. Lilli Kärkkäinen                        JyväskKU            12,47

T13 1000 m kävely


  1. Siina Sahlberg                          VähänkVie         5.06,39
  2. Maria Yijälä                            KaipVi            6.08,63

T13 Seiväs

  1. Tessa Moisio                            KaipVi                190
         140 150 160 170 180 190 200
           O   -   O   O  XO  XO XXX
  2. Nelli Pajula                            JyväskKU              130
         090 100 110 120 130 140
           O   -   O  XO XXO XXX

T13 Pituus

  1. Eucabeth Kivikangas                     AlajA                4,75                
          4,75
              
  2. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU             4,59                
          4,59
              
  3. Neea Käyhkö                             SavonlRie            4,39                
          4,39
              
  4. Saga Sievänen                           JyväskKU             4,28                
          4,28
              
  5. Siiri Salo                              JyväskKU             4,22                
          4,22
              
  6. Milla Pirkkalainen                      SavonlRie            4,20                
          4,20
              
  7. Beda Salmi                              JyväskKU             4,14                
          4,14
              
  8. Annika Ahonen                           JyväskKU             4,07                
          4,07
              
  9. Johanna Kulmala                         PylkönmY             4,06                
          4,06
              
 10. Pinja Tenhunen                          ÄänekU               4,01                
          4,01
              
 11. Lilli Kärkkäinen                        JyväskKU             4,00                
          4,00
              
 12. Tessa Moisio                            KaipVi               3,97                
          3,97
              
 13. Anni Gustafsson                         JyväskKU             3,87                
          3,87
              
 14. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU             3,86                
          3,86
              
 15. Essi Rissanen                           VarkKV               3,83                
          3,83
              
 16. Olivia Piira                            VarkKV               3,79                
          3,79
              
 16. Nea Roiha                               ParikkU              3,79                
          3,79
              
 18. Maija Huovinen                          JyväskKU             3,69                
          3,69
              
 19. Ada Zitting                             JyväskKU             3,52                
          3,52
              
 20. Isa Kannisto                            JyväskKU             3,49                
          3,49
              
 21. Emilia Mäkelä                           JyväskKU             3,16                
          3,16
              
 22. Ilona Ottelin                           JyväskKU             2,89                
          2,89
              

T13 Kuula

  1. Nea Roiha                               ParikkU              9,74
           9,74
  2. Aino Savolainen                         ÄänekU               9,01
           9,01
  3. Viivi Raatikainen                       ViitVie              8,95
           8,95
  4. Annika Ahonen                           JyväskKU             8,61
           8,61
  5. Anniina Äikäs                           OrivPo               8,09
           8,09
  6. Essi Rissanen                           VarkKV               8,05
           8,05
  7. Olivia Piira                            VarkKV               7,92
           7,92
  8. Emma Siirilä                            JyväskKU             7,74
           7,74
  9. Riina Honkonen                          SuolU                5,71
           5,71
 10. Jenna Lahti                             SuolU                5,44
           5,44

T13 4 x 200 m

  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.03,81
  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 6              2.04,82
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 5              2.06,96
  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2              2.08,14
  5. Jyväskylän Kenttäurheilijat 8              2.10,85
  6. Jyväskylän Kenttäurheilijat 4              2.13,66
  7. Vehmaisten Urheilijat                      2.20,22
  8. Jyväskylän Kenttäurheilijat 3              2.21,39
  9. Jyväskylän Kenttäurheilijat 9              2.30,96
 10. Jyväskylän Kenttäurheilijat 10             2.32,44

Erä 1                

  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 6              2.04,82
        Gea Zitting
        Miina-Maria Tuomala
        Isa Kannisto
        Siiri Salo

  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 5              2.06,96
        Ada Zitting
        Vilma Lehtoranta
        Lilli Kärkkäinen
        Saga Sievänen

  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 8              2.10,85
        Vilja Sievinen
        Minttu Laaksonen
        Siiri Pollari
        Nana Matikainen

  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 9              2.30,96
        Iida Pajunen
        Emilia Immonen
        Saga Koppeli
        Nelli Pajula

  5. Jyväskylän Kenttäurheilijat 10             2.32,44
        Noora Salmi
        Ellen Immonen
        Tea Konttinen
        Emmi Mäkäläinen


Erä 2                

  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.03,81
        Wilhelmiina Harju
        Annika Ahonen
        Anni Gustafsson
        Beda Salmi

  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2              2.08,14
        Alisa Seilonen
        Elli Huovinen
        Venla Saari
        Heidi Salminen

  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 4              2.13,66
        Emmi Pennanen
        Vera Vertanen
        Ilona Ottelin
        Neili Marjanen

  4. Vehmaisten Urheilijat                      2.20,22
        Emmi Savenius
        Birgit Tuomola
        Saana Paananen
        Krista Manninen

  5. Jyväskylän Kenttäurheilijat 3              2.21,39
        Fiinu Puustinen
        Mimosa Teerijoki
        Safi Dada Bunani
        Iiris Helander


T14 60 m

  1. Laura Koivisto                          JyväskKU             8,35
  1. Neea Puskala                            ÄhtU                 8,35
  3. Inka Puumalainen                        MikkKV               8,42
  4. Janette Tanninen                        MultJy               8,62
  5. Eucabeth Kivikangas                     AlajA                8,63
  6. Vilma Siirilä                           JyväskKU             8,88
  6. Riina Heikkonen                         LappUM               8,88
  8. Noora Katalkin                          JyväskKU             8,93
  9. Saara Mynttinen                         JyväskKU             8,95
 10. Aada Mäkelä                             JyväskKU             9,02
 11. Maija Sippola                           SeinäjSU             9,18
 12. Roosa Loukasmäki                        PylkönmY             9,24
 13. Anniina Salo                            ÄhtU                 9,53
 14. Anna Hirvonen                           KuopRei              9,68
 15. Nora Österberg                          VarkKV               9,70
 16. Pieta Martikainen                       VarkKV              10,10
 17. Iina Sihvonen                           JyväskKU            10,15

Erä 1                

  1. Saara Mynttinen                         JyväskKU             8,95
  2. Aada Mäkelä                             JyväskKU             9,02
  3. Roosa Loukasmäki                        PylkönmY             9,24
  4. Anniina Salo                            ÄhtU                 9,53
  5. Anna Hirvonen                           KuopRei              9,68
  6. Nora Österberg                          VarkKV               9,70
  7. Pieta Martikainen                       VarkKV              10,10
  8. Iina Sihvonen                           JyväskKU            10,15

Erä 2                

  1. Laura Koivisto                          JyväskKU             8,35
  1. Neea Puskala                            ÄhtU                 8,35
  3. Inka Puumalainen                        MikkKV               8,42
  4. Janette Tanninen                        MultJy               8,62
  5. Eucabeth Kivikangas                     AlajA                8,63
  6. Vilma Siirilä                           JyväskKU             8,88
  6. Riina Heikkonen                         LappUM               8,88
  8. Noora Katalkin                          JyväskKU             8,93
  9. Maija Sippola                           SeinäjSU             9,18

T14 1000 m


  1. Lotta Mäkinen                           JyväskKU          3.10,21
  2. Julia Ijäs                              JyväskKU          3.13,05
  3. Jenni Ijäs                              JyväskKU          3.13,09
  4. Krista Manninen                         VehmU             3.18,02
  5. Emmi Pennanen                           JyväskKU          3.23,00
  6. Ella Kainulainen                        SavonlRie         3.25,25

T14 Korkeus

  1. Janette Tanninen                        MultJy                164
         135 140 145 150 155 158 161 164 166
           O   O   O   O  XO  XO  XO XXO XXX
  2. Jessica Kähärä                          MikkKV                161
         145 150 155 158 161 164
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Noora Hellberg                          SeinäjSU              161
         145 150 155 158 161 164
           O   O   O   O XXO XXX
  4. Rebekka Sukselainen                     EspTa                 155
         140 146 150 155 158
           O   O  XO   O XXX
  5. Elisa Asikainen                         KaipVi                145
         130 135 140 145 150
           O   O   O  XO XXX
  6. Rosanna Ahola                           KaipVi                140
         135 140 145
           O XXO XXX
  7. Annika Ahonen                           JyväskKU              135
         125 130 135 140
          XO  XO   O XXX

T14 Kolmiloikka

  1. Jessica Kähärä                          MikkKV              10,90                
         10,90
              
  2. Laura Koivisto                          JyväskKU            10,87                
         10,87
              
  3. Janette Tanninen                        MultJy              10,34                
         10,34
              
  4. Lotta Mäkinen                           JyväskKU            10,04                
         10,04
              
  5. Riina Heikkonen                         LappUM               9,93                
          9,93
              
  6. Elisa Asikainen                         KaipVi               9,49                
          9,49
              
  7. Pihla Johansson                         JoutsPo              8,91                
          8,91
              
  8. Roosa Loukasmäki                        PylkönmY             8,10                
          8,10
              
  9. Pieta Martikainen                       VarkKV               7,69                
          7,69
              
     Vilma Siirilä                           JyväskKU               NM                
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Janika Heikkinen                        VarkKV              10,71                
         10,71
              

T15 200 m

  1. Siiri Rainio                            JyväskKU            26,95
  2. Pinja Hirvilahti                        KaipVi              27,03
  3. Laura Koivisto                          JyväskKU            27,55
  4. Eucabeth Kivikangas                     AlajA               27,58
  5. Sara Francis                            KiuruvU             27,99
  6. Neea Puskala                            ÄhtU                28,34
  7. Heidi Haapamäki                         JyväskKU            28,88
  8. Neea Flyktman                           KaipVi              28,91
  9. Sanna Kekki                             HankasHa            29,35
 10. Anna Koivisto                           KaipVi              29,64
 11. Vilma Siirilä                           JyväskKU            30,06
 12. Saara Mynttinen                         JyväskKU            30,39
 13. Viivi Voutilainen                       JyväskKU            30,57
 14. Unna Sinivuori                          JyväskKU            31,75
     Katariina Saarelainen                   JyväskKU              DNS
     Terhi Suikki                            JuvU                  DNS
     Roosa Mähönen                           JyväskKU              DNS
     Oona Koistinen                          JyväskKU               DQ
Kilpailun ulkopuolella
     Heini Ikonen                            JyväskKU            28,37

Erä 1                

  1. Neea Flyktman                           KaipVi              28,91
  2. Saara Mynttinen                         JyväskKU            30,39
  3. Viivi Voutilainen                       JyväskKU            30,57
  4. Unna Sinivuori                          JyväskKU            31,75

Erä 2                

     Katariina Saarelainen                   JyväskKU              DNS
     Terhi Suikki                            JuvU                  DNS
     Oona Koistinen                          JyväskKU               DQ

Erä 3                

  1. Heidi Haapamäki                         JyväskKU            28,88
  2. Sanna Kekki                             HankasHa            29,35
  3. Vilma Siirilä                           JyväskKU            30,06
Kilpailun ulkopuolella
     Heini Ikonen                            JyväskKU            28,37

Erä 4                

  1. Siiri Rainio                            JyväskKU            26,95
  2. Laura Koivisto                          JyväskKU            27,55
  3. Eucabeth Kivikangas                     AlajA               27,58
  4. Anna Koivisto                           KaipVi              29,64

Erä 5                

  1. Pinja Hirvilahti                        KaipVi              27,03
  2. Sara Francis                            KiuruvU             27,99
  3. Neea Puskala                            ÄhtU                28,34
     Roosa Mähönen                           JyväskKU              DNS

T15 60 m aj


  1. Siiri Rainio                            JyväskKU             9,21
  2. Noora Hellberg                          SeinäjSU             9,77
  3. Jessica Kähärä                          MikkKV               9,85
  4. Heidi Haapamäki                         JyväskKU            10,58
  5. Anna Koivisto                           KaipVi              11,30

T15 Seiväs

Kilpailun ulkopuolella
     Krista Koskinen                         KaipVi                320
         290 300 310 320 330
          XO   O   O XXO -XX
     Monika Ahonen                           JyväskKU              330
         280 290 300 310 320 330 340
           O   O   O   O   O  XO XXX

T15 Pituus

  1. Siiri Rainio                            JyväskKU             4,96                
          4,96
              
  2. Inka Puumalainen                        MikkKV               4,93                
          4,93
              
  3. Oona Nieminen                           JyväskKU             4,92                
          4,92
              
  4. Pinja Hirvilahti                        KaipVi               4,87                
          4,87
              
  5. Roosa Mähönen                           JyväskKU             4,82                
          4,82
              
  6. Jenny Asplund                           LarsmoIF             4,71                
          4,71
              
  7. Aada Mäkelä                             JyväskKU             4,67                
          4,67
              
  8. Noora Katalkin                          JyväskKU             4,48                
          4,48
              
  9. Aino Hovinen                            KaipVi               4,43                
          4,43
              
 10. Rebekka Sukselainen                     EspTa                4,42                
          4,42
              
 11. Neea Flyktman                           KaipVi               4,29                
          4,29
              
 12. Vilma Siirilä                           JyväskKU             4,27                
          4,27
              
 13. Anna Koivisto                           KaipVi               4,23                
          4,23
              
 14. Heidi Haapamäki                         JyväskKU             4,16                
          4,16
              
 15. Maija Sippola                           SeinäjSU             3,99                
          3,99
              
Kilpailun ulkopuolella
     Vilma Kivelä                            JyväskKU             4,31                
          4,31
              
     Jonna Malinen                           JyväskKU             4,34                
          4,34
              
Kilpailun ulkopuolella
     Tiia Schutskoff                         JyväskKU             4,09                
          4,09
              

T15 Kuula

  1. Rebekka Sukselainen                     EspTa               11,72
          11,72
  2. Assi Jämsen                             JyväskKU            10,08
          10,08
  3. Saara Mynttinen                         JyväskKU             8,63
           8,63
  4. Neea Flyktman                           KaipVi               8,60
           8,60
  5. Unna Sinivuori                          JyväskKU             8,43
           8,43
  6. Aino Hovinen                            KaipVi               8,05
           8,05
  7. Viivi Voutilainen                       JyväskKU             7,26
           7,26
Kilpailun ulkopuolella
     Lotta Koistinen                         JyväskKU             8,51
           8,51

N17 60 m aj


  1. Monika Ahonen                           JyväskKU             9,25
  2. Nora-Julia Isoluoma                     JyväskKU             9,39
  3. Ada Koistinen                           JyväskKU             9,51
  4. Vilhelmiina Tornberg                    JyväskKU             9,61