Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
15.07. klo 17:30 Aluemestaruuskilpailut M/N (Helsy ja Uudy) Tulokset (päivitetty: 21:16 17.07.2014)
Aluemestaruuskilpailut M/N, Helsy ja Uudy
Nurmijärvi, Klaukkala
15.-16.7.2014

TULOKSET
15.7.2014 ja 16.7.2014

15.7.2014

M 200 m

  1. Tuomas Kaukolahti                       1994 KU-58               22,45
  2. Niklas Bryggare                         1997 HKV                 22,74
  3. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU             23,33
  4. Jimi Råman                              1996 HKV                 23,37
  5. Joel Eronen                             1993 TapE                23,41
  6. Diari Sharifi                           1992 EspTa               23,47
  7. Arttu Paananen                          1997 HKV                 23,57
  7. Joni Heikkilä                           1997 HKV                 23,57
  9. Elias Mäkelä                            1995 HKV                 23,67
 10. Ville-Veikko Hanninen                   1994 JanJa               23,74
 11. Tatu Tyrväinen                          1998 LänsiUU             23,97
 12. Alex Vääränen                           1998 HelsTa              24,31
 13. Henry Ojala                             1998 VeikkVei            24,34
 14. Juhana Eliala                           1995 VihdVie             24,36
 15. Elmo Rantala                            1997 HKV                 24,41
 16. Miikka Kelo                             1985 KeskiUYU            24,67
 17. Pyry Keränen                            1997 KarkkPo             25,06
 18. Jan Särömaa                             1966 HKV                 25,12
 19. Valtteri Välläri                        1998 JanJa               25,20
 20. Ilari Keränen                           1998 KarkkPo             25,32
 21. Jaakko Lintula                          1998 EspTa               25,80
 22. Pyry Laakso                             1988 HelsTa              26,17
 23. Taisto Miettinen                        1965 HKV                 26,26
 24. Seppo Tenitz                            1951 ViipU               30,94
 25. Risto Karasmaa                          1950 HelsTa              33,14
     Mikke Jaakkola                          1997 LänsiUU               DNS

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Elias Mäkelä                            1995 HKV                 23,67
  2. Juhana Eliala                           1995 VihdVie             24,36
  3. Pyry Keränen                            1997 KarkkPo             25,06
  4. Jan Särömaa                             1966 HKV                 25,12
  5. Jaakko Lintula                          1998 EspTa               25,80
  6. Taisto Miettinen                        1965 HKV                 26,26
  7. Seppo Tenitz                            1951 ViipU               30,94
  8. Risto Karasmaa                          1950 HelsTa              33,14

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Joel Eronen                             1993 TapE                23,41
  2. Tatu Tyrväinen                          1998 LänsiUU             23,97
  3. Alex Vääränen                           1998 HelsTa              24,31
  4. Henry Ojala                             1998 VeikkVei            24,34
  5. Elmo Rantala                            1997 HKV                 24,41
  6. Miikka Kelo                             1985 KeskiUYU            24,67
  7. Ilari Keränen                           1998 KarkkPo             25,32
  8. Pyry Laakso                             1988 HelsTa              26,17

Erä 3                Tuuli: +1,9

  1. Tuomas Kaukolahti                       1994 KU-58               22,45
  2. Niklas Bryggare                         1997 HKV                 22,74
  3. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU             23,33
  4. Jimi Råman                              1996 HKV                 23,37
  5. Diari Sharifi                           1992 EspTa               23,47
  6. Joni Heikkilä                           1997 HKV                 23,57
  7. Ville-Veikko Hanninen                   1994 JanJa               23,74
     Mikke Jaakkola                          1997 LänsiUU               DNS

Erä 4                Tuuli: +1,1

  1. Arttu Paananen                          1997 HKV                 23,57
  2. Valtteri Välläri                        1998 JanJa               25,20

M 800 m

  1. Aki Nummela                             1985 HKV               1.57,85
  2. Samuel Vorselman                        1997 HKV               1.59,85
  3. Jere Vilenius                           1996 KeskiUYU          2.02,26
  4. Aki Rissanen                            1982 ViipU             2.03,12
  5. Ismo Salminen                           1984 ViipU             2.05,99
  6. Otso Friman                             1997 EspTa             2.08,63
  7. Mika Savolainen                         1966 LänsiUU           2.09,49
  8. Jussi Hirvelä                           1997 RekRai            2.10,06
  9. Jani-Vesa Viljola                       1971 HKV               2.10,32
 10. Valtteri Sarasmaa                       1996 EspTa             2.10,77
 11. Markus Nikander                         1997 LänsiUU           2.14,02
 12. Max Mandelin                            1999 EspTa             2.14,02
 13. Oscar Härkönen                          1992 EspTa             2.15,16
 14. Artturi Salonen                         1999 LänsiUU           2.17,45
 15. Joni Oilinki                            1973 KU-58             2.18,08
 16. Mikko Pohjanvirta                       1993 RekRai            2.18,74
 17. Ville Koskela                           1977 HKV               2.18,89
 18. Tuomo Vanhanen                          1963 TapE              2.19,07
 19. Christer Strömberg                      1960 HKV               2.19,38
 20. Amos Häikiö                             1998 HelsTa            2.32,41
 21. Mika Wallenius                          1962 HelsJy            2.37,24
 22. Samuel Taipale                          1991 EspTa             2.51,39
     Jani Henriksson                         1975 PakVi                 DNF
Kilpailun ulkopuolella
     Dmitry Kobernik                              HelsJy            2.22,27

Erä 1                

  1. Valtteri Sarasmaa                       1996 EspTa             2.10,77
  2. Markus Nikander                         1997 LänsiUU           2.14,02
  3. Max Mandelin                            1999 EspTa             2.14,02
  4. Artturi Salonen                         1999 LänsiUU           2.17,45
  5. Joni Oilinki                            1973 KU-58             2.18,08
  6. Ville Koskela                           1977 HKV               2.18,89
  7. Tuomo Vanhanen                          1963 TapE              2.19,07
  8. Christer Strömberg                      1960 HKV               2.19,38
  9. Amos Häikiö                             1998 HelsTa            2.32,41
 10. Mika Wallenius                          1962 HelsJy            2.37,24
 11. Samuel Taipale                          1991 EspTa             2.51,39
Kilpailun ulkopuolella
     Dmitry Kobernik                              HelsJy            2.22,27

Erä 2                

  1. Aki Nummela                             1985 HKV               1.57,85
  2. Samuel Vorselman                        1997 HKV               1.59,85
  3. Jere Vilenius                           1996 KeskiUYU          2.02,26
  4. Aki Rissanen                            1982 ViipU             2.03,12
  5. Ismo Salminen                           1984 ViipU             2.05,99
  6. Otso Friman                             1997 EspTa             2.08,63
  7. Mika Savolainen                         1966 LänsiUU           2.09,49
  8. Jussi Hirvelä                           1997 RekRai            2.10,06
  9. Jani-Vesa Viljola                       1971 HKV               2.10,32
 10. Oscar Härkönen                          1992 EspTa             2.15,16
 11. Mikko Pohjanvirta                       1993 RekRai            2.18,74
     Jani Henriksson                         1975 PakVi                 DNF

M 5000 m


  1. Aki Nummela                             1985 HKV              15.19,00
  2. Tommi Hytönen                           1990 KU-58            15.21,58
  3. Henrik Kymäläinen                       1995 EspTa            16.05,15
  4. Tuomo Göös                                   RunClub          16.12,87
  5. Jari Niemi                              1993 RekRai           16.16,12
  6. Mikko Kuusela                           1987 KU-58            16.27,09
  7. Jussi Makkonen                          1983 HKV              16.27,79
  8. Aki Ojanen                              1979 KU-58            16.30,88
  9. Janne Niemi                             1994 JanJa            16.49,88
 10. Lasse Hakulinen                         1983 HelsTa           17.08,28
 11. Juha Löppönen                           1978 HelsJy           17.09,63
 12. Toni Piispa                             1991 KU-58            17.12,70
 13. Jari Nylander                           1981 HelsTa           17.17,33
 14. Mikko Järvinen                          1982 RunClub          17.29,27
 15. Oskari Toppari                          1998 EspTa            17.43,54
 16. Jari Uusitalo                           1963 PorvU            17.57,63
 17. Liiban Hagiali                          1996 EspTa            18.40,45
 18. Jari Pekonen                            1965 HamE             18.40,92
 19. Jan Alden                               1963 PorvU            18.43,78
 20. Sampo Luukkainen                        1974 RunClub          18.55,15
 21. Aarni Laakkonen                         1998 HelsTa           19.02,87
 22. Hannu Parviainen                        1950 EspTa            19.30,34
 23. Jarmo Viitanen                          1960 KU-58            19.47,78
     Jukka Pasanen                           1980 HKV                   DNF
Kilpailun ulkopuolella
     Dmitry Kobernik                              HelsJy           19.13,85

M 400 m aj


  1. Joni Rouhiainen                         1994 KeskiUYU            58,07
  2. Esa Paukku                              1966 HelsTa            1.19,48

M Seiväs

  1. Niko Koskinen                           1996 JanJa                 475
         460 475 500
          XO   O XXX
  2. Jussi Kaavi                             1990 HKV                   430
         430 445
           O XXX
  3. Andreas Lindström                       1995 KU-58                 430
         280 300 320 340 360 380 400 415 430 445
           - XXO   O   -   O  XO   O XXO   O XXX
  4. Petri Ihander                           1996 KeskiUYU              430
         400 415 430 445
           O XXO XXO XXX
  5. Vimme Veikkolainen                      1997 VihdVie               400
         380 400 415
         XXO   O XXX
  6. Pekka Sutinen                           1957 RiihimKi              340
         280 300 320 340 360
           -   -   -   O XXX
  7. Esa Paukku                              1966 HelsTa                300
         280 300 320
          XO  XO XXX

M Pituus

  1. Lauri Arpiainen                         1996 EspTa                6,89 +1,8           
             X  6,89     X  6,61     X     X
          +0,7  +1,8  +1,2  +0,2  +0,6  +1,0
  2. Petri Ihander                           1996 KeskiUYU             6,72 +1,5           
          6,29     X  6,43     X  6,38  6,72
          -0,4  +0,5  +1,8  +0,2  +0,1  +1,5
  3. Miika Mäkinen                           1995 RiihimKi             6,57  0,0           
          6,33  6,28  6,40  6,29  6,31  6,57
          -1,4  +0,9  +1,0  +1,3  -0,3   0,0
  4. Oskar Niva                              1996 EspTa                6,57 +1,9           
          6,21  6,57  5,04     -  6,40     X
           0,0  +1,9  +1,6        +1,4  +1,4
  5. Miikka Kelo                             1985 KeskiUYU             6,53 -0,1           
          6,22  6,35  6,35  6,25  6,44  6,53
          -1,4  +1,3  +1,2  +0,9  +0,8  -0,1
  6. Ville-Veikko Hanninen                   1994 JanJa                6,42 +0,4           
          5,97  6,19  6,28  6,08  6,42  6,31
           0,0  +0,7  +0,3  +0,4  +0,4  +0,3
  7. Valtteri Välläri                        1998 JanJa                6,36 +1,9           
          6,19     X  6,36  5,92     X  6,20
          -0,9  +0,2  +1,9  +0,6  +0,8   0,0
  8. Abhijit Shirshikar                      1991 HelsTa               6,25 +0,2           
             X  6,11  6,21  5,91  6,25     X
          -0,3  +2,0  +1,8  +0,1  +0,2  +0,5
  9. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU              5,97 +0,4           
          5,54     X  5,97
          +2,0  +1,3  +0,4
 10. Mikke Jaakkola                          1997 LänsiUU              5,96 +1,1           
          5,96  4,39  4,54      
          +1,1  +1,5  +1,2      
 11. Ilari Keränen                           1998 KarkkPo              5,79  0,0           
          5,67  5,79  5,64
          +0,2   0,0  +1,6
 12. Riku Valtonen                           1994 HKV                  5,75 +1,3           
          4,65     X  5,75
          -1,1  +1,4  +1,3
 13. Tuure Hollo                             1990 LänsiUU              5,62 +0,2           
          5,62     X     X
          +0,2  -1,6  +1,8
 14. Pyry Keränen                            1997 KarkkPo              5,61 +0,6           
          5,45  5,61     X
          +0,2  +0,6  +2,0
 15. Pekka Nurmi                             1981 KU-58                5,50 +2,0           
          5,44  5,42  5,50
          +0,5  +0,2  +2,0
 16. Alex Vääränen                           1998 HelsTa               5,36 -0,3           
          5,30  5,36     X
          +0,3  -0,3  +0,3
 17. Jaakko Lintula                          1998 EspTa                5,17 +1,4           
             X  5,17  5,15
          +0,9  +1,4  +0,6
 18. Pyry Laakso                             1988 HelsTa               5,04 -0,4           
             X  5,04  4,83      
           0,0  -0,4  +0,3      
     Joonas Hyvärinen                        1995 KeskiUYU               NM -0,4           
             X     X     X      
          -0,4  +1,3  +1,4      

M Moukari

  1. Aleksi Nieminen                         1990 RekRai              57,97
          57,97  57,97      X  56,70      X  57,35
  2. Tuomas Kalliovaara                      1992 LänsiUU             50,69
          42,37  49,25  48,49  49,59  50,63  50,69
  3. Mika Nikula                                  EspTa               46,60
          43,27      X  43,29  46,46  46,60      X
  4. Sami Siren                              1972 HKV                 44,98
              X  44,29  44,98  43,97      X      X
  5. Aleksanteri Sonninen                    1998 VeikkVei            40,40
          39,36      X  39,08      X  36,77  40,40
  6. Sami Kilpeläinen                        1977 VantSa              35,19
          32,54  33,71  35,06  35,19  33,28      X
  7. Harri Kivikko                                HKV                 32,23
          32,23      X      X  30,92      X  30,60
  8. Pekka Nurmi                             1981 KU-58               31,43
          28,77  30,93  31,27  31,14  31,43      X
  9. Tuomas Kaukolahti                       1994 KU-58               26,06
          26,06      X      X
 10. Juha Heinänen                           1984 LänsiUU             24,19
          24,10  24,19      -
 11. Risto Karasmaa                          1950 HelsTa              19,03
          19,03      X      X

M Keihäs

  1. Severi Aalto                            1993 NurmijYU            69,46
          62,40  64,26      X      X  67,25  69,46
  2. Joonas Hyvärinen                        1995 KeskiUYU            58,26
          56,70  55,54  57,30  58,26  55,12  57,90
  3. Miika Mäkinen                           1995 RiihimKi            56,19
              X  56,19      X  54,16      X      X
  4. Samuli Bryggare                         1991 HKV                 54,17
          52,81      X  54,17  51,08  52,42      X
  5. Miikka Kelo                             1985 KeskiUYU            52,17
          48,98  48,93  48,45  49,08      X  52,17
  6. Toni Rahunen                            1972 TapE                51,67
          50,40  51,67      X  49,60  49,79  48,35
  7. Niko Pronin                             1994 HKV                 48,84
          48,84  46,47  48,00  48,15  48,24  47,13
  8. Juhana Eliala                           1995 VihdVie             46,48
          46,48      X      -      -      X  41,80
  9. Juha Heinänen                           1984 LänsiUU             44,64
          44,64  43,86      -
 10. Pekka Nurmi                             1981 KU-58               44,24
          42,31  44,24      X
 11. Sami Kilpeläinen                        1977 VantSa              41,96
          41,96  41,18      X
 12. Marko Hallanaro                         1985 LänsiUU             41,77
          41,77      X  39,98
 13. Pyry Laakso                             1988 HelsTa              36,05
          35,30  33,35  36,05
 14. Risto Karasmaa                          1950 HelsTa              23,65
          23,65      X      X
     Jani Lehtonen                           1990 ViipU                 DNS
        
     Miro Määttänen                          1996 EspTa                 DNS
        

N 200 m

  1. Hilla Uusimäki                          1996 KU-58               25,40
  2. Eveliina Määttänen                      1995 KeskiUYU            25,68
  3. Sanni Mahonen                           1998 KeskiUYU            26,18
  4. Kamilla Nurminen                        1995 HKV                 26,22
  5. Tiia Ylä-Peräinen                       1994 LänsiUU             27,28
  6. Hanna Liukka                            1994 KeskiUYU            27,38
  7. Mari Karjanlahti                        1995 NummKip             27,40
  8. Annika Harri                            1993 HKV                 27,68
  9. Iida Loukkaanhuhta                      1997 EspTa               27,71
 10. Rosanna Rajulin                         1998 KeskiUYU            27,80
 11. Olivia Mikkola                          1997 HyvsU               27,88
 12. Sara Papunen                            1996 JanJa               28,11
 13. Riikka Rajamäki                         1994 KeskiUYU            28,14
 14. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               28,26
 15. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU            28,32
 16. Virpi Råman                             1967 HKV                 28,35
 17. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi            28,93
 18. Milla Latvasalo                         1998 KU-58               29,16
 19. Milja Rantanen                          1999 NummKip             29,27
 20. Yvonn Lindholm                          1991 EspTa               30,47
     Katriina Linnakoski                     1996 NummKip               DNS
     Senja Virta                             1994 VihdVie                DQ

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Tiia Ylä-Peräinen                       1994 LänsiUU             27,28
  2. Olivia Mikkola                          1997 HyvsU               27,88
  3. Riikka Rajamäki                         1994 KeskiUYU            28,14
  4. Milla Latvasalo                         1998 KU-58               29,16
  5. Yvonn Lindholm                          1991 EspTa               30,47
     Katriina Linnakoski                     1996 NummKip               DNS
     Senja Virta                             1994 VihdVie                DQ

Erä 2                Tuuli: -0,6

  1. Mari Karjanlahti                        1995 NummKip             27,40
  2. Annika Harri                            1993 HKV                 27,68
  3. Sara Papunen                            1996 JanJa               28,11
  4. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               28,26
  5. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU            28,32
  6. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi            28,93
  7. Milja Rantanen                          1999 NummKip             29,27

Erä 3                Tuuli: +0,4

  1. Hilla Uusimäki                          1996 KU-58               25,40
  2. Eveliina Määttänen                      1995 KeskiUYU            25,68
  3. Sanni Mahonen                           1998 KeskiUYU            26,18
  4. Kamilla Nurminen                        1995 HKV                 26,22
  5. Hanna Liukka                            1994 KeskiUYU            27,38
  6. Iida Loukkaanhuhta                      1997 EspTa               27,71
  7. Rosanna Rajulin                         1998 KeskiUYU            27,80
  8. Virpi Råman                             1967 HKV                 28,35

N 800 m


  1. Suvi Selvenius                          1980 HKV               2.13,82
  2. Henni Tofferi                           1986 ViipU             2.17,94
  3. Noora Wallenius                         1996 KeskiUYU          2.18,99
  4. Essi Kivelä                             1997 EspTa             2.23,10
  5. Laura Salminen                          1987 ViipU             2.24,94
  6. Anna Hovi                               1997 VeikkVei          2.28,17
  7. Alma-Sofia Mäkelä                       1996 KU-58             2.29,19
  8. Anu Katajisto                           1978 ViipU             2.29,45
  9. Elise Kumlin                            1993 ViipU             2.40,16
 10. Salme Pihjala                           1956 EspTa             2.53,48
     Carita Riutta                           1987 HKV                   DNF

N 5000 m


  1. Hanna Jantunen                          1977 EspTa            17.08,71
  2. Anne-Mari Hyryläinen                    1978 HelsJy           17.31,43
  3. Minna Syvälä                            1979 EspTa            18.27,95
  4. Sofia Muinonen                          1996 EspTa            18.40,06
  5. Eeva Ahervo                             1989 KU-58            19.02,98
  6. Jaana Leivo                             1982 KU-58            19.05,23
  7. Veera Lehto                             1984 HelsJy           19.28,93
  8. Päivi Kokko                             1979 HelsJy           19.30,48
  9. Minna Maasilta                          1986 RunClub          19.35,40
 10. Soili Kosonen                           1981 KU-58            19.49,21
 11. Riikka Räisänen                         1977 KeskiUYU         20.17,70
 12. Saara Malinen                           1988 RunClub          20.18,72
 13. Hele Haapaniemi                         1993 EspTa            20.41,08
 14. Paula Jääskeläinen                      1983 KU-58            20.51,67
 15. Laura Hievanen                          1986 RunClub          20.54,22
 16. Sandra Riihola                          1986 KerU             22.05,40
 17. Sanna Malinen                           1986 RunClub          22.09,14
 18. Joanna Rintala                          1987 KerU             24.24,39

N 400 m aj


  1. Eveliina Määttänen                      1995 KeskiUYU          1.01,24
  2. Hilla Uusimäki                          1996 KU-58             1.01,56
  3. Annika Hannola                          1997 HKV               1.04,77
  4. Nea Pronin                              1997 HKV               1.05,01
  5. Moona Latvala                           1992 HKV               1.05,61
  6. Tiia Ylä-Peräinen                       1994 LänsiUU           1.07,23
  7. Hanna Liukka                            1994 KeskiUYU          1.07,32

N Seiväs

  1. Sanni Pajasmaa                          1999 NurmijYU              370
         320 330 340 355 365 370 380
           O   -   O   O  XO  XO XXX
  2. Kati Rinnekari                          1999 NurmijYU              330
         270 285 300 310 320 330 340
           O   O   O   O  XO   O XXX
  3. Henna Harmoinen                         1992 KU-58                 300
         255 270 285 300 310
           O   -   O   O XXX
  4. Siiri Saalo                             2000 HyvsU                 285
         270 285 300
          XO  XO XXX
  5. Yvonn Lindholm                          1991 EspTa                 240
         225 240 255 270 285
           O XXO   -   - XXX
     Laura Antikainen                        1992 HyvsU                  NH
         240
         XXX
     Julia Uutela                            1995 TapE                   NH
         320
         XXX

N Pituus

  1. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58                5,87 +0,3           
          5,79     X  5,32  5,56  5,52  5,87
          +1,3        +0,5  +0,8  +2,6  +0,3
  2. Elina Kostiainen                        1992 VihdVie              5,66  0,0           
             X     X  5,66     X     X     X
                       0,0                  
  3. Sara Vorselman                          1995 HKV                  5,62 +0,7           
          5,62  5,62  5,54
          +0,7  +1,1   0,0
  4. Tiia Rikamaa                            1993 KU-58                5,55 +1,3           
          4,12  5,44  5,47  5,39  5,55     X
          +1,2  +1,7  +0,4  +1,1  +1,3      
  5. Jenny Uusitalo                          1988 VihdVie              5,48 +1,3           
             X  5,18     X  5,19  5,48  5,32
                +0,7        +1,4  +1,3  +1,4
  6. Tiia-Mari Sulkio                        1991 JanJa                5,33 +0,8           
          5,33  4,94  5,25  3,62  3,99     X
          +0,8  +1,0  +1,0  +1,8  +0,7      
  7. Nea Pronin                              1997 HKV                  5,20 +1,6           
          5,20  5,11     X     -     -     -
          +1,6  +1,3                        
  8. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU             5,14 +1,1           
          4,70     X  5,14     X     X     -
          +0,9        +1,1                  
  9. Rosanna Rajulin                         1998 KeskiUYU             5,12 +1,6           
          4,84  5,12     -
          +0,2  +1,6      
 10. Ella Junnila                            1998 JanJa                5,08 +1,0           
          4,66  4,94  5,08
          +0,7  +1,2  +1,0
 11. Emilia Palmu                            1997 JanJa                5,08 +1,2           
          5,08     X     X
          +1,2            
 12. Natalie Uljas                           1995 EspTa                5,03 +0,8           
          5,03  4,95     X
          +0,8  +1,7      
 13. Mervi Tulonen                           1994 VeikkVei             4,99 +1,0           
          4,68  4,93  4,99
          +0,3  +1,6  +1,0
 14. Iina-Kaisa Mäkelä                       1999 KeskiUYU             4,93 +1,7           
             X  4,93  4,90
                +1,7  -0,1
 15. Heini Gråsten                           1991 KeskiUYU             4,75 -0,1           
          4,54  4,54  4,75
          +0,8  +0,1  -0,1
 16. Minja Nurminen                          1998 NurmijYU             4,72 +0,9           
          4,54  4,72  4,72
          +0,8  +0,9  +1,1
 17. Nelli Kostekivi                         1998 JanJa                4,54 +1,0           
          4,44  4,54     X
          +1,5  +1,0      
 18. Emilia Mikkola                          1999 HyvsU                4,11 +0,1           
             X  4,11     X
                +0,1      
     Mari Paananen                           1991 KeskiUYU              DNS                
        
        

N Moukari

  1. Heli Rinnekari                          1994 NurmijYU            58,96
          58,96  57,81      X  57,69  58,14      X
  2. Ilse Kaaja                              1992 EspTa               56,41
          55,75  55,86      X      X  56,41  55,37
  3. Nina Schvedoff                          1985 KeskiUYU            55,37
          53,45      X  54,94  55,37  54,80  53,86
  4. Niia Immonen                            1996 KeskiUYU            50,67
          49,77  50,04  50,30  48,47  49,55  50,67
  5. Katri Vuorvirta                         1996 EspTa               39,95
          38,48  39,95  38,88  38,66      X      X
  6. Hilma Koskinen                          1997 JanJa               36,62
              X      X  36,62      X      X      X
  7. Harriet Åhlgren                         1988 RekRai              34,57
          34,57      X      X      X  34,10      X
  8. Yvonn Lindholm                          1991 EspTa               30,60
          30,46      X  29,84  30,60      X      X
  9. Mari Paananen                           1991 KeskiUYU            27,92
          27,39      X  27,92
 10. Rita Lindberg                           1978 TapE                23,82
          22,63      X  23,82
     Katriina Sonninen                       1998 VeikkVei               NM
               

N Keihäs

  1. Anni Taponen                            1990 JanJa               49,77
          47,65  47,93  45,45  49,77  49,55  46,69
  2. Viivi Kuismanen                         1995 HKV                 45,12
          40,76  41,72  43,37  44,62  44,99  45,12
  3. Amanda Räty                             1995 KeskiUYU            44,77
              X  44,77  44,40  42,49  44,17      X
  4. Heta Paavola                            2000 KerU                42,96
          40,48  41,08  41,41  41,93  42,96  41,52
  5. Jasmin Peiponen                         1996 RiihimKi            39,16
          36,29  39,16  36,07  33,03      X  36,49
  6. Riikka Rajamäki                         1994 KeskiUYU            37,43
          34,61  37,15      X  34,94  37,43  34,18
  7. Henna Harmoinen                         1992 KU-58               36,59
          36,59      -      -  31,98  31,00      X
  8. Yvonn Lindholm                          1991 EspTa               33,25
          31,04  33,25  30,66  31,54      X      X
  9. Vilma Hakala                            1998 LänsiUU             30,90
              X  29,92  30,90
 10. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU            30,59
          27,44  30,59  29,25
 11. Mari Paananen                           1991 KeskiUYU            28,83
          27,26  25,69  28,83
 12. Emilia Palmu                            1997 JanJa               27,73
              X  26,23  27,73
 13. Rita Lindberg                           1978 TapE                20,59
          20,59  20,29      X



TULOKSET 16.7.2014

M 100 m Finaali


                     Tuuli: 0.0

  1. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            11,12
  2. Micke Nikkanen                          1992 EspTa               11,24
  3. Arttu Paananen                          1997 HKV                 11,36
  4. Julius Kasule                           1986 ViipU               11,38
  5. Joel Eronen                             1993 TapE                11,55
  6. Petri Ihander                           1996 KeskiUYU            11,56
     Joni Heikkilä                           1997 HKV                   DNS
     Niklas Bryggare                         1997 HKV                   DNS

M 100 m alkuerät

  1. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            10,99
  2. Micke Nikkanen                          1992 EspTa               11,12
  3. Joni Heikkilä                           1997 HKV                 11,22
  4. Julius Kasule                           1986 ViipU               11,26
  5. Petri Ihander                           1996 KeskiUYU            11,32
  6. Arttu Paananen                          1997 HKV                 11,33
  7. Niklas Bryggare                         1997 HKV                 11,40
  8. Joel Eronen                             1993 TapE                11,41
  9. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU             11,46
 10. Miika Mäkinen                           1995 RiihimKi            11,54
 11. Oskar Fagerman                               HKV                 11,55
 12. Elias Mäkelä                            1995 HKV                 11,79
 13. Tatu Tyrväinen                          1998 LänsiUU             11,81
 14. Abhijit Shirshikar                      1991 HelsTa              11,87
 15. Miikka Kelo                             1985 KeskiUYU            11,95
 16. Alex Vääränen                           1998 HelsTa              12,14
 17. Pyry Keränen                            1997 KarkkPo             12,16
 18. Jaakko Lintula                          1998 EspTa               12,46
 19. Pyry Laakso                             1988 HelsTa              12,54
 20. Niko Nummela                            1982 HKV                 12,63
 21. Taisto Miettinen                        1965 HKV                 12,83
 22. Jari Pantzar                            1957 HKV                 13,13
 23. Risto Karasmaa                          1950 HelsTa              15,78
     Ville-Veikko Hanninen                   1994 JanJa                  DQ

Erä 1                Tuuli: +0.3

  1. Arttu Paananen                          1997 HKV                 11,33
  2. Elias Mäkelä                            1995 HKV                 11,79
  3. Abhijit Shirshikar                      1991 HelsTa              11,87
  4. Jaakko Lintula                          1998 EspTa               12,46
     Ville-Veikko Hanninen                   1994 JanJa                  DQ

Erä 2                Tuuli: +2.2

  1. Joni Heikkilä                           1997 HKV                 11,22
  2. Niklas Bryggare                         1997 HKV                 11,40
  3. Oskar Fagerman                               HKV                 11,55
  4. Pyry Keränen                            1997 KarkkPo             12,16
  5. Taisto Miettinen                        1965 HKV                 12,83

Erä 3                Tuuli: +2.6

  1. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            10,99
  2. Petri Ihander                           1996 KeskiUYU            11,32
  3. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU             11,46
  4. Miika Mäkinen                           1995 RiihimKi            11,54
  5. Alex Vääränen                           1998 HelsTa              12,14
  6. Niko Nummela                            1982 HKV                 12,63
  7. Risto Karasmaa                          1950 HelsTa              15,78

Erä 4                Tuuli: +2.1

  1. Micke Nikkanen                          1992 EspTa               11,12
  2. Julius Kasule                           1986 ViipU               11,26
  3. Joel Eronen                             1993 TapE                11,41
  4. Tatu Tyrväinen                          1998 LänsiUU             11,81
  5. Miikka Kelo                             1985 KeskiUYU            11,95
  6. Pyry Laakso                             1988 HelsTa              12,54
  7. Jari Pantzar                            1957 HKV                 13,13

M 400 m

  1. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            50,04
  2. Joni Rouhiainen                         1994 KeskiUYU            53,28
  3. Valtteri Sarasmaa                       1996 EspTa               53,60
  4. Jere Vilenius                           1996 KeskiUYU            53,73
  5. Tatu Tyrväinen                          1998 LänsiUU             53,89
  6. Alex Vääränen                           1998 HelsTa              55,26
  7. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU             55,38
  8. Henry Ojala                             1998 VeikkVei            55,64
  9. Henrik Kymäläinen                       1995 EspTa               56,06
 10. Jan Särömaa                             1966 HKV                 56,14
 11. Mika Savolainen                         1966 LänsiUU             56,37
 12. Jaakko Lintula                          1998 EspTa               57,18
 13. Niko Nummela                            1982 HKV                 59,18
 14. Christer Strömberg                      1960 HKV                 59,27
 15. Tuomo Vanhanen                          1963 TapE                59,73
 16. Ville Koskela                           1977 HKV                 59,92
 17. Jari Pantzar                            1957 HKV               1.01,72
     Jerri Råman                             1995 HKV                   DNF
     Tuure Hollo                             1990 LänsiUU               DNS

Erä 1                

  1. Jaakko Lintula                          1998 EspTa               57,18
  2. Niko Nummela                            1982 HKV                 59,18
  3. Christer Strömberg                      1960 HKV                 59,27
  4. Tuomo Vanhanen                          1963 TapE                59,73
  5. Ville Koskela                           1977 HKV                 59,92
  6. Jari Pantzar                            1957 HKV               1.01,72

Erä 2                

  1. Tatu Tyrväinen                          1998 LänsiUU             53,89
  2. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU             55,38
  3. Henry Ojala                             1998 VeikkVei            55,64
  4. Henrik Kymäläinen                       1995 EspTa               56,06
  5. Jan Särömaa                             1966 HKV                 56,14
  6. Mika Savolainen                         1966 LänsiUU             56,37

Erä 3                

  1. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            50,04
  2. Joni Rouhiainen                         1994 KeskiUYU            53,28
  3. Valtteri Sarasmaa                       1996 EspTa               53,60
  4. Jere Vilenius                           1996 KeskiUYU            53,73
  5. Alex Vääränen                           1998 HelsTa              55,26
     Jerri Råman                             1995 HKV                   DNF
     Tuure Hollo                             1990 LänsiUU               DNS

M 1500 m

  1. Jani Strömsholm                         1976 KU-58             4.12,86
  2. Henrik Kymäläinen                       1995 EspTa             4.13,22
  3. Jari Niemi                              1993 RekRai            4.18,69
  4. Aki Ojanen                              1979 KU-58             4.20,76
  5. Ismo Salminen                           1984 ViipU             4.25,80
  6. Janne Niemi                             1994 JanJa             4.26,27
  7. Jussi Hirvelä                           1997 RekRai            4.27,09
  8. Otso Friman                             1997 EspTa             4.29,26
  9. Mikko Kuusela                           1987 KU-58             4.30,34
 10. Samuel Korhonen                         1998 KU-58             4.30,41
 11. Toni Piispa                             1991 KU-58             4.33,05
 12. Juha Löppönen                           1978 HelsJy            4.33,13
 13. Kalle Rytkönen                          1988 PakVi             4.35,13
 14. Timo Leppäkorpi                         1971 KU-58             4.38,46
 15. Markus Nikander                         1997 LänsiUU           4.40,05
 16. Jukka Pasanen                           1980 HKV               4.40,44
 17. Mikko Pohjanvirta                       1993 RekRai            4.40,89
 18. Max Mandelin                            1999 EspTa             4.43,06
 19. Liiban Hagiali                          1996 EspTa             4.49,62
 20. Ismo Ylenius                            1981 JanJa             4.50,61
 21. Joni Oilinki                            1973 KU-58             4.52,70
 22. Aarni Laakkonen                         1998 HelsTa            4.54,05
 23. Jari Pekonen                            1965 HamE              5.10,22
 24. Sampo Luukkainen                        1974 RunClub           5.12,94
 25. Amos Häikiö                             1998 HelsTa            5.14,88
 26. Mika Wallenius                          1962 HelsJy            5.15,60
 27. Pertti Pylvänäinen                      1962 PakVi             5.17,24
 28. Jarmo Viitanen                          1960 KU-58             5.25,22
 29. Jarno Warsa-Ritaranta                   1975 HelsTa            5.39,68
Kilpailun ulkopuolella
     Dmitry Kobernik                              HelsJy            5.03,66

Erä 1                

  1. Toni Piispa                             1991 KU-58             4.33,05
  2. Kalle Rytkönen                          1988 PakVi             4.35,13
  3. Markus Nikander                         1997 LänsiUU           4.40,05
  4. Jukka Pasanen                           1980 HKV               4.40,44
  5. Liiban Hagiali                          1996 EspTa             4.49,62
  6. Ismo Ylenius                            1981 JanJa             4.50,61
  7. Joni Oilinki                            1973 KU-58             4.52,70
  8. Aarni Laakkonen                         1998 HelsTa            4.54,05
  9. Jari Pekonen                            1965 HamE              5.10,22
 10. Sampo Luukkainen                        1974 RunClub           5.12,94
 11. Amos Häikiö                             1998 HelsTa            5.14,88
 12. Mika Wallenius                          1962 HelsJy            5.15,60
 13. Pertti Pylvänäinen                      1962 PakVi             5.17,24
 14. Jarmo Viitanen                          1960 KU-58             5.25,22
 15. Jarno Warsa-Ritaranta                   1975 HelsTa            5.39,68
Kilpailun ulkopuolella
     Dmitry Kobernik                              HelsJy            5.03,66

Erä 2                

  1. Jani Strömsholm                         1976 KU-58             4.12,86
  2. Henrik Kymäläinen                       1995 EspTa             4.13,22
  3. Jari Niemi                              1993 RekRai            4.18,69
  4. Aki Ojanen                              1979 KU-58             4.20,76
  5. Ismo Salminen                           1984 ViipU             4.25,80
  6. Janne Niemi                             1994 JanJa             4.26,27
  7. Jussi Hirvelä                           1997 RekRai            4.27,09
  8. Otso Friman                             1997 EspTa             4.29,26
  9. Mikko Kuusela                           1987 KU-58             4.30,34
 10. Samuel Korhonen                         1998 KU-58             4.30,41
 11. Juha Löppönen                           1978 HelsJy            4.33,13
 12. Timo Leppäkorpi                         1971 KU-58             4.38,46
 13. Mikko Pohjanvirta                       1993 RekRai            4.40,89
 14. Max Mandelin                            1999 EspTa             4.43,06

M 110 m aj


                     Tuuli: +1.2

  1. Tuure Hollo                             1990 LänsiUU              16,1
  2. Esa Paukku                              1966 HelsTa               19,7

M 10 000 m kävely


  1. Artturi Oila                            1996 EspTa            46.59,44
  2. Pasi Moisander                          1972 VihdVie        1.02.20,03

M Korkeus

  1. Julius Kuusela                          1998 LänsiUU               182
         177 182 187
           O   O XXX
  2. Andreas Lindström                       1995 KU-58                 177
         162 167 172 177 182
           O   O   O XXO XXX
  2. Esko Mäki                                    LänsiUU               177
         147 152 157 162 167 172 177    
           O   -   O   O   O   O XXO    
  4. Ville-Veikko Hanninen                   1994 JanJa                 167
         162 167 172
           O   O XXX
  5. Petri Ihander                           1996 KeskiUYU              167
         167 172
          XO XXX
  6. Esa Paukku                              1966 HelsTa                152
         147 152 157
           O   O XXX

M Kolmiloikka

  1. Janne Harju                             1979 ViipU               15,16 +1.3           
         14,83     X     X     X 14,87 15,16
          +0.9  +0.4  +2.0  +0.6  -1.1  +1.3
  2. Tommi Huoponen                          1992 EspTa               14,52 -0.7           
         13,82 14,15 14,10 14,20     X 14,52
          -0.1  +1.9  +1.2  +2.0  +0.2  -0.7
  3. Miikka Kelo                             1985 KeskiUYU            14,39 +1.2           
         13,49 13,67 13,68 13,68 14,39 14,16
          +2.2  +1.0  +0.3  +0.2  +1.2  +0.6
  4. Marko Leino                             1971 HKV                 13,86 +1.0           
         13,38     X 13,86 13,85 13,81     X
          -0.9  +0.1  +1.0  +1.2  +1.2  +0.9
  5. Oskar Niva                              1996 EspTa               13,77 +0.3           
             X     X 13,77     -     X     -
          +0.7  +2.0  +0.3        +1.1      
  6. Eren Gürler                             1985 LeppSi              13,66 +2.2 13,54 +0.1
             X 13,66 13,38 13,48     X 13,54
          +1.3  +2.2  +2.0  +0.9  +0.6  +0.1
  7. Veikko Nugraha                          1997 EspTa               13,59 +0.6           
             X     X 13,59     X     X 11,95
           0.0  +1.4  +0.6  +1.7  +0.5  +0.5
  8. Kaius Huoponen                          1993 EspTa               13,22  0.0           
         13,22     X     -
           0.0  +2.2      
  9. Valtteri Välläri                        1998 JanJa               12,66 +1.5           
             X 12,66     X      
           0.0  +1.5  +0.5      
 10. Julius Kuusela                          1998 LänsiUU             12,61 +1.2           
             X 12,61 12,58
          -0.9  +1.2  +1.5
 11. Esko Mäki                                    LänsiUU             12,61  0.0           
         12,61 12,51     X
           0.0  +0.1  +0.6
 12. Riku Valtonen                           1994 HKV                 12,48 +1.4           
         12,21 12,48     X
          +1.9  +1.4  +1.9
 13. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU             12,27 +1.8           
             X     - 12,27
           0.0  +1.5  +1.8
 14. Pyry Keränen                            1997 KarkkPo             12,24 +1.7           
         12,19     X 12,24      
           0.0  +1.1  +1.7      
 15. Esa Paukku                              1966 HelsTa              10,88 +0.6           
         10,88     X     X
          +0.6  +1.0  +1.8
 16. Mauri Merikanto                         1954 HKV                 10,03  0.0           
         10,03     X     X
           0.0  +2.5  +0.9
     Toni Asikainen                          1990 NurmijYU               NM -0.4           
             X     X     X
          +0.1  +0.1  -0.4

M Kuula

  1. Pasi Lautala                            1980 HamE                15,54
          15,44  15,54  15,53  15,19  15,53  15,30
  2. Saku Paavola                            1988 KeskiUYU            14,52
              X  14,52      X      X      X      X
  3. Patrick Högström                        1985 HamE                14,10
          13,70  13,64  13,63  13,72  13,60  14,10
  4. Samuli Bryggare                         1991 HKV                 13,20
          12,84      X  13,20      -      -      -
  5. Miikka Kelo                             1985 KeskiUYU            12,45
          11,20  11,90  12,30      X  12,30  12,45
  6. Jani Seppälä                            1976 KerU                11,69
          10,55      X  11,33  11,28  11,69  11,26
  7. Sami Kilpeläinen                        1977 VantSa              10,90
          10,56  10,90  10,62  10,64  10,78  10,71
  8. Pekka Nurmi                             1981 KU-58               10,52
          10,29  10,49  10,52      X      X      X
  9. Juha Heinänen                           1984 LänsiUU             10,29
          10,26  10,29      X
 10. Petri Järvi                             1969 HelsTa               9,36
           9,12   9,12   9,36
 11. Pyry Laakso                             1988 HelsTa               8,65
           8,65      -      -
 12. Risto Karasmaa                          1950 HelsTa               7,07
              X   6,84   7,07
     Niko Pronin                             1994 HKV                    NM
              X      X      X

M Kiekko

  1. Mika Loikkanen                          1974 KeskiUYU            52,79
          52,74  52,37  52,79  51,55  52,16  52,37
  2. Saku Paavola                            1988 KeskiUYU            45,73
          45,73      X  44,77  43,49      X      X
  3. Sami Siren                              1972 HKV                 45,09
          45,09      X      X      X      X      X
  4. Oskari Perälampi                        1996 LänsiUU             44,95
          44,95      X      X  44,62  44,82  44,21
  5. Tuure Hollo                             1990 LänsiUU             43,35
          38,12  39,61  38,19      X  38,93  43,35
  6. Jani Seppälä                            1976 KerU                35,44
          34,69  33,22      X  33,46      X  35,44
  7. Sami Kilpeläinen                        1977 VantSa              32,85
              X  32,08      X  32,85      X  31,10
  8. Juha Heinänen                           1984 LänsiUU             31,75
              X      X  31,10  31,75  31,72      X
  9. Pekka Nurmi                             1981 KU-58               30,78
              X  30,78  29,78
 10. Miika Mäkinen                           1995 RiihimKi            30,00
          30,00      X      X       
 11. Esa Paukku                              1966 HelsTa              29,91
          26,61  28,97  29,91
 12. Risto Karasmaa                          1950 HelsTa              19,50
          18,80  19,50      X
 13. Petri Järvi                             1969 HelsTa              19,08
          19,08  18,65  17,63
     Pasi Lautala                            1980 HamE                  DNS
        
     Samuli Bryggare                         1991 HKV                   DNS
        
     Tuomas Kaukolahti                       1994 KU-58                 DNS
        

N 100 m Finaali


                     Tuuli: +2.0

  1. Eveliina Määttänen                      1995 KeskiUYU            12,23
  2. Iiris Peterzéns                         1998 EspTa               12,24
  3. Hilla Uusimäki                          1996 KU-58               12,31
  4. Kamilla Nurminen                        1995 HKV                 12,35
  5. Annika Hannola                          1997 HKV                 12,48
  6. Sanni Mahonen                           1998 KeskiUYU            12,58
  7. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58               12,66
  8. Tiia Rikamaa                            1993 KU-58               12,75

N 100 m alkuerät

  1. Iiris Peterzéns                         1998 EspTa               12,21
  2. Eveliina Määttänen                      1995 KeskiUYU            12,28
  3. Hilla Uusimäki                          1996 KU-58               12,40
  4. Kamilla Nurminen                        1995 HKV                 12,46
  5. Annika Hannola                          1997 HKV                 12,54
  6. Sanni Mahonen                           1998 KeskiUYU            12,58
  7. Tiia Rikamaa                            1993 KU-58               12,60
  8. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58               12,62
  9. Kristiina Vuorvirta                     1994 HKV                 12,69
 10. Elina Kostiainen                        1992 VihdVie             12,93
 10. Olivia Mikkola                          1997 HyvsU               12,93
 12. Sara Vorselman                          1995 HKV                 12,96
 13. Iida Loukkaanhuhta                      1997 EspTa               13,08
 14. Tiia Ylä-Peräinen                       1994 LänsiUU             13,11
 15. Tiia-Mari Sulkio                        1991 JanJa               13,22
 16. Tuuli Pasanen                           1998 NummKip             13,28
 17. Sara Papunen                            1996 JanJa               13,34
 18. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               13,47
 19. Senja Virta                             1994 VihdVie             13,54
 20. Melina Rajulin                          2000 KeskiUYU            13,63
 21. Heini Gråsten                           1991 KeskiUYU            13,85
 22. Emilia Palmu                            1997 JanJa               13,88
 23. Vilma Hakala                            1998 LänsiUU             13,89
 24. Nelly Roukala                           1998 KeskiUYU            13,99
 25. Nelli Kostekivi                         1998 JanJa               14,23
 26. Anni Ihaniemi                           1996 HelsTa              15,53
     Katriina Linnakoski                     1996 NummKip               DNS

Erä 1                Tuuli: +1.0

  1. Annika Hannola                          1997 HKV                 12,54
  2. Tiia Rikamaa                            1993 KU-58               12,60
  3. Elina Kostiainen                        1992 VihdVie             12,93
  4. Tiia Ylä-Peräinen                       1994 LänsiUU             13,11
  5. Tiia-Mari Sulkio                        1991 JanJa               13,22
  6. Tuuli Pasanen                           1998 NummKip             13,28
     Katriina Linnakoski                     1996 NummKip               DNS

Erä 2                Tuuli: +2.1

  1. Iiris Peterzéns                         1998 EspTa               12,21
  2. Eveliina Määttänen                      1995 KeskiUYU            12,28
  3. Sanni Mahonen                           1998 KeskiUYU            12,58
  4. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               13,47
  5. Senja Virta                             1994 VihdVie             13,54
  6. Vilma Hakala                            1998 LänsiUU             13,89
  7. Anni Ihaniemi                           1996 HelsTa              15,53

Erä 3                Tuuli: +2.1

  1. Kamilla Nurminen                        1995 HKV                 12,46
  2. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58               12,62
  3. Olivia Mikkola                          1997 HyvsU               12,93
  4. Iida Loukkaanhuhta                      1997 EspTa               13,08
  5. Melina Rajulin                          2000 KeskiUYU            13,63
  6. Nelly Roukala                           1998 KeskiUYU            13,99

Erä 4                Tuuli: +0.5

  1. Hilla Uusimäki                          1996 KU-58               12,40
  2. Kristiina Vuorvirta                     1994 HKV                 12,69
  3. Sara Vorselman                          1995 HKV                 12,96
  4. Sara Papunen                            1996 JanJa               13,34
  5. Heini Gråsten                           1991 KeskiUYU            13,85
  6. Emilia Palmu                            1997 JanJa               13,88
  7. Nelli Kostekivi                         1998 JanJa               14,23

N 400 m

  1. Eveliina Määttänen                      1995 KeskiUYU            57,87
  2. Annika Harri                            1993 HKV                 59,66
  3. Moona Latvala                           1992 HKV               1.00,33
  4. Kira Kruuti                             1998 HKV               1.00,96
  5. Carita Riutta                           1987 HKV               1.01,29
  6. Hanna Liukka                            1994 KeskiUYU          1.01,95
  7. Iida Loukkaanhuhta                      1997 EspTa             1.02,45
  8. Nea Pronin                              1997 HKV               1.02,46
  9. Anna Hovi                               1997 VeikkVei          1.03,33
 10. Anniina Tuomela                         1997 KU-58             1.03,75
 11. Tiia Ylä-Peräinen                       1994 LänsiUU           1.03,82
 12. Anu Katajisto                           1978 ViipU             1.07,11
 13. Laura Hievanen                          1986 RunClub           1.07,17

Erä 1                

  1. Kira Kruuti                             1998 HKV               1.00,96
  2. Iida Loukkaanhuhta                      1997 EspTa             1.02,45
  3. Anna Hovi                               1997 VeikkVei          1.03,33
  4. Tiia Ylä-Peräinen                       1994 LänsiUU           1.03,82
  5. Anu Katajisto                           1978 ViipU             1.07,11
  6. Laura Hievanen                          1986 RunClub           1.07,17

Erä 2                

  1. Eveliina Määttänen                      1995 KeskiUYU            57,87
  2. Annika Harri                            1993 HKV                 59,66
  3. Moona Latvala                           1992 HKV               1.00,33
  4. Carita Riutta                           1987 HKV               1.01,29
  5. Hanna Liukka                            1994 KeskiUYU          1.01,95
  6. Nea Pronin                              1997 HKV               1.02,46
  7. Anniina Tuomela                         1997 KU-58             1.03,75

N 1500 m


  1. Suvi Selvenius                          1980 HKV               4.34,27
  2. Nina Chydenius                          1990 ViipU             4.35,01
  3. Henni Tofferi                           1986 ViipU             4.40,70
  4. Noora Wallenius                         1996 KeskiUYU          4.44,93
  5. Viivi Rantanen                          1993 NummKip           4.46,97
  6. Nora Horn                               1992 PorvU             4.48,30
  7. Carita Riutta                           1987 HKV               4.57,05
  8. Sofia Muinonen                          1996 EspTa             5.00,16
  9. Päivi Kokko                             1979 HelsJy            5.02,53
 10. Anu Katajisto                           1978 ViipU             5.10,06
 11. Laura Hievanen                          1986 RunClub           5.23,16
 12. Elise Kumlin                            1993 ViipU             5.25,15
 13. Minna Maasilta                          1986 RunClub           5.29,53
 14. Saara Malinen                           1988 RunClub           5.30,15
 15. Johanna Harju                           1995 LänsiUU           5.40,53
 16. Sandra Riihola                          1986 KerU              5.42,94
 17. Joanna Rintala                          1987 KerU              6.15,86
     Laura Salminen                          1987 ViipU                 DNF

N 100 m aj


                     Tuuli: -0.4

  1. Hilla Uusimäki                          1996 KU-58               15,07
  2. Sara Papunen                            1996 JanJa               15,72
  3. Mervi Tulonen                           1994 VeikkVei            15,77
  4. Nea Pronin                              1997 HKV                 15,92
  5. Ella Junnila                            1998 JanJa               16,15
  6. Riikka Rajamäki                         1994 KeskiUYU            19,57
     Janette Rinne                           1996 HKV                   DNS

N 5000 m kävely


  1. Sanna Rajala                            1988 VihdVie          28.16,68
     Amanda Åström                           1995 EsboIF                DNF

N Korkeus

  1. Hanna Liukka                            1994 KeskiUYU              157
         142 147 152 157 160
           O   O   O   O XXX
  2. Ella Junnila                            1998 JanJa                 157
         152 157 165
           O  XO XXX
  3. Veera Tulonen                           1997 VeikkVei              152
         142 147 152 157
           O   O   O XXX
     Mervi Tulonen                           1994 VeikkVei              DNS
        
        

N Kolmiloikka

  1. Jenny Uusitalo                          1988 VihdVie             12,16  0.0           
             X 11,90 12,16     X 12,07 12,11
          +0.3   0.0   0.0  +0.3  +0.3  +1.0
  2. Teija Hannila                           1980 ViipU               12,06 +0.1           
         11,76 11,75 12,06     -     -     -
           0.0  -0.8  +0.1                  
  3. Tiia-Mari Sulkio                        1991 JanJa               11,70 +1.0           
             X     X 11,66     X     X 11,70
          +0.4   0.0  -0.4  +0.8  +0.9  +1.0
  4. Elina Kostiainen                        1992 VihdVie             11,54 +0.8           
         11,47     X 11,54 11,28 11,36     X
           0.0   0.0  +0.8  +1.0  +0.7  +0.5
  5. Pia Virtanen                            1982 KeskiUYU            11,04 +0.3           
             X 10,66 10,82     X     X 11,04
           0.0  -0.3   0.0  +0.8  -0.2  +0.3
  6. Iina-Kaisa Mäkelä                       1999 KeskiUYU            10,83 -0.1           
             X 10,16 10,44 10,41 10,77 10,83
          +0.1  +0.2   0.0  +0.1  +0.5  -0.1
  7. Henna Harmoinen                         1992 KU-58               10,76  0.0           
         10,46 10,73 10,65     X     X 10,76
          +0.2  +0.1  -0.1  +1.6  +0.8   0.0
  8. Nelly Roukala                           1998 KeskiUYU            10,39 +0.7           
         10,14 10,38 10,04     X 10,30 10,39
          +0.4  +0.8   0.0  +0.6  +0.3  +0.7
  9. Nelli Kostekivi                         1998 JanJa                9,96 +0.1           
             X  9,93  9,96      
          +0.1   0.0  +0.1      
     Milla Latvasalo                         1998 KU-58                  NM -0.2           
             X     X     X
          -0.2   0.0   0.0

N Kuula

  1. Minna Henttonen                         1975 MäntsU              12,40
          12,24  12,09  11,93      X  12,23  12,40
  2. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU            11,99
          11,02  11,32      X  11,20  11,86  11,99
  3. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58               11,53
          11,41  11,53      X  10,95      X      X
  4. Viivi Kuismanen                         1995 HKV                 11,51
          11,26  11,15      X  10,87  11,51  11,27
  5. Vuokko Rajamäki                         1989 KeskiUYU            11,50
          10,97  10,80  10,92  11,28  11,50  11,45
  6. Amanda Räty                             1995 KeskiUYU            11,14
          10,46  11,14  11,12  11,00      X  11,08
  7. Vilma Paakkala                          1996 EspTa               11,02
          10,47  10,95      X      X  11,02  10,74
  8. Henna Harmoinen                         1992 KU-58               10,45
          10,45      X      X      -  10,16  10,05
  9. Anni Siirola                            1996 RiihimKi            10,21
           9,58  10,21   9,92
 10. Emilia Palmu                            1997 JanJa                9,80
           9,80   9,23   9,32
 11. Janette Rinne                           1996 HKV                  9,16
           9,16   8,56   8,84
 12. Riikka Rajamäki                         1994 KeskiUYU             9,09
           9,09   8,68      X
 13. Sara Papunen                            1996 JanJa                8,81
              X   8,81      X
 14. Mari Paananen                           1991 KeskiUYU             8,30
           7,99   8,20   8,30
 15. Anna Niskala                            1996 LänsiUU              7,74
           7,10   7,74      X
 16. Rita Lindberg                           1978 TapE                 7,42
           7,41   7,42   7,02
     Jenny Uusitalo                          1988 VihdVie               DNS
        

N Kiekko

  1. Vuokko Rajamäki                         1989 KeskiUYU            45,52
          42,41  44,42  43,63  42,29  45,52      X
  2. Vilma Paakkala                          1996 EspTa               44,38
          43,02  44,38  44,28      X      X      X
  3. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU            42,40
          39,63  40,72  41,35      X  42,40      X
  4. Anni Siirola                            1996 RiihimKi            41,45
          39,25      X  39,66  39,30  41,45  41,04
  5. Johanna Lehtiö                          1997 KU-58               37,93
          36,06  35,07      X  37,93      X      X
  6. Amanda Räty                             1995 KeskiUYU            37,83
          36,88  35,67  36,50  37,83  36,63  36,15
  7. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58               36,45
          34,91      X  35,45  36,45  35,47  36,01
  8. Hanna-Mari Saalo                        1998 HyvsU               32,96
          32,08  32,96      X                     
  9. Mari Paananen                           1991 KeskiUYU            31,87
              X  31,87  30,58      -      -      -
 10. Minna-Maija Kemppi                      1990 EspTa               27,34
          27,34      X      X                     
 11. Anna Torikka                            1998 KarkkPo             24,55
          22,34  24,55      X                     
 12. Rita Lindberg                           1978 TapE                22,48
              X  20,36  22,48                     
 13. Anna Niskala                            1996 LänsiUU             20,27
              X  20,27      X                     
     Paula Katajisto                         1997 EspTa                  NM
        
     Harriet Åhlgren                         1988 RekRai                DNS