Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
19.07. klo 13:00 Häme Games Tulokset (päivitetty: 13:42 21.07.2014)
Häme Games 2014
Riihimäki Peltosaari
19.7.2014

TULOKSET

M 60 m

  1. Markus Skyttä                           1995 KouvU                6,95
  2. Ilari Mäkinen                           1995 HIFK                 7,02
  3. Arttu Seppänen                          1995 HämeenlTa            7,06
  4. Jari Suikka                             1981 LappUM               7,07
  5. Aaro Forss                              1988 HämeenlTa            7,20
  6. Ville Posti                             1988 VehkVei              7,21
  7. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU             7,26
  8. Juha Hakuli                             1981 VarkKV               7,30
  9. Miika Mäkinen                           1995 RiihimKi             7,36
 10. Jasu Asikainen                          1995 MikkKV               7,38
 11. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU              7,39
 12. Jarkko Pesola                           1979 PorvU                7,42
 13. Ilari Saunamäki                         1993 RiihimKi             7,61
 14. Mikko Korhonen                          1981 EsboIF               7,70
 15. Mikko Vuorisalo                              SahalYUT             7,73

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Ville Posti                             1988 VehkVei              7,21
  2. Jarkko Pesola                           1979 PorvU                7,42
  3. Ilari Saunamäki                         1993 RiihimKi             7,61

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU             7,26
  2. Miika Mäkinen                           1995 RiihimKi             7,36
  3. Jasu Asikainen                          1995 MikkKV               7,38
  4. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU              7,39
  5. Mikko Korhonen                          1981 EsboIF               7,70
  6. Mikko Vuorisalo                              SahalYUT             7,73

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Markus Skyttä                           1995 KouvU                6,95
  2. Ilari Mäkinen                           1995 HIFK                 7,02
  3. Arttu Seppänen                          1995 HämeenlTa            7,06
  4. Jari Suikka                             1981 LappUM               7,07
  5. Aaro Forss                              1988 HämeenlTa            7,20
  6. Juha Hakuli                             1981 VarkKV               7,30

M 100 m

  1. Elmo Lakka                              1993 JyväskKU            10,63
  2. Joona-Ville Heinä                       1989 HIFK                10,78
  3. Markus Skyttä                           1995 KouvU               10,79
  4. Ilari Mäkinen                           1995 HIFK                10,86
  5. Juho Kaihlajärvi                        1990 JyväskKU            10,99
  6. Arttu Seppänen                          1995 HämeenlTa           11,03
  7. Jari Suikka                             1981 LappUM              11,04
  7. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            11,04
  9. Erik Back                               1994 HIFK                11,07
 10. Ville Posti                             1988 VehkVei             11,18
 11. Antti Raskinen                          1990 AnjLi               11,30
 12. Aaro Forss                              1988 HämeenlTa           11,32
 13. Jarkko Pesola                           1979 PorvU               11,44
 14. Mikko Rummukainen                       1992 RistU               11,45
 15. Juha Hakuli                             1981 VarkKV              11,58
 16. Ville-Veikko Hanninen                   1994 JanJa               11,60
 17. Jasu Asikainen                          1995 MikkKV              11,66
 18. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU             11,70
 19. Henrik Petäjäjärvi                      1993 JyväskKU            11,85
 20. Mika Pylvänen                           1976 JyväskKU            11,87
 21. Ville Kiviniemi                         1990 KuopRei             11,91
 22. Antti Tanhuamäki                        1988 SavonlRie           11,92
 23. Ilari Saunamäki                         1993 RiihimKi            11,97
 24. Mikko Korhonen                          1981 EsboIF              12,08
     Julius Kasule                           1986 ViipU                 DNF

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Aaro Forss                              1988 HämeenlTa           11,32
  2. Antti Tanhuamäki                        1988 SavonlRie           11,92
  3. Ilari Saunamäki                         1993 RiihimKi            11,97
  4. Mikko Korhonen                          1981 EsboIF              12,08

Erä 2                Tuuli: +1,4

  1. Mikko Rummukainen                       1992 RistU               11,45
  2. Juha Hakuli                             1981 VarkKV              11,58
  3. Ville-Veikko Hanninen                   1994 JanJa               11,60
  4. Jasu Asikainen                          1995 MikkKV              11,66
  5. Santeri Tanner                          1996 LänsiUU             11,70
  6. Mika Pylvänen                           1976 JyväskKU            11,87

Erä 3                Tuuli: +1,5

  1. Arttu Seppänen                          1995 HämeenlTa           11,03
  2. Erik Back                               1994 HIFK                11,07
  3. Ville Posti                             1988 VehkVei             11,18
  4. Antti Raskinen                          1990 AnjLi               11,30
  5. Jarkko Pesola                           1979 PorvU               11,44
  6. Henrik Petäjäjärvi                      1993 JyväskKU            11,85
  7. Ville Kiviniemi                         1990 KuopRei             11,91

Erä 4                Tuuli: +0,6

  1. Elmo Lakka                              1993 JyväskKU            10,63
  2. Joona-Ville Heinä                       1989 HIFK                10,78
  3. Markus Skyttä                           1995 KouvU               10,79
  4. Ilari Mäkinen                           1995 HIFK                10,86
  5. Juho Kaihlajärvi                        1990 JyväskKU            10,99
  6. Jari Suikka                             1981 LappUM              11,04
  6. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            11,04
     Julius Kasule                           1986 ViipU                 DNF

M 200 m

  1. Johan Versluis                          1992 HIFK                22,06
  2. Valtteri Ahtamo                              JyväskKU            22,12
  3. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            22,16
  4. Erik Back                               1994 HIFK                22,23
  5. Juho Kaihlajärvi                        1990 JyväskKU            22,27
  6. Markus Skyttä                           1995 KouvU               22,60
  7. Jari Suikka                             1981 LappUM              22,71
  8. Antti Raskinen                          1990 AnjLi               22,73
  9. Ossi Linkoaho                           1990 HKV                 22,90
 10. Jarkko Pesola                           1979 PorvU               23,53
 11. Henrik Petäjäjärvi                      1993 JyväskKU            23,67
 12. Ville-Pekka Backlund                    1987 KuopRei             23,91
 13. Ville Kiviniemi                         1990 KuopRei             24,10
 14. Mika Pylvänen                           1976 JyväskKU            24,38
 15. Mikko Huotari                                ViipU               25,01
 16. Kimmo Vainio                            1967 LahdA               27,29

Erä 1                Tuuli: +1,2

  1. Antti Raskinen                          1990 AnjLi               22,73
  2. Jarkko Pesola                           1979 PorvU               23,53
  3. Henrik Petäjäjärvi                      1993 JyväskKU            23,67
  4. Ville-Pekka Backlund                    1987 KuopRei             23,91
  5. Ville Kiviniemi                         1990 KuopRei             24,10
  6. Mika Pylvänen                           1976 JyväskKU            24,38
  7. Mikko Huotari                                ViipU               25,01
  8. Kimmo Vainio                            1967 LahdA               27,29

Erä 2                Tuuli: -0,4

  1. Johan Versluis                          1992 HIFK                22,06
  2. Valtteri Ahtamo                              JyväskKU            22,12
  3. Oskari Lehtonen                         1997 NurmijYU            22,16
  4. Erik Back                               1994 HIFK                22,23
  5. Juho Kaihlajärvi                        1990 JyväskKU            22,27
  6. Markus Skyttä                           1995 KouvU               22,60
  7. Jari Suikka                             1981 LappUM              22,71
  8. Ossi Linkoaho                           1990 HKV                 22,90

M 1500 m


  1. Alexander Nilsson                                              4.01,27
  2. Rami Tuokko                             1987 TuUL              4.01,77
  3. Väinö Klemola                           1982 KuopRei           4.06,39
  4. Markus Hämäläinen                       1992 HamPo             4.14,19
  5. Anssi Huostila                          1995 LammSä            4.14,99
  6. Jouni Leppäsaajo                        1985 ViipU             4.19,13
  7. Aki Ojanen                              1979 KU-58             4.19,80
  8. Jari Niemi                              1993 RekRai            4.20,60
  9. Sebastian Nilsson                                              4.21,54
 10. Ismo Salminen                           1984 ViipU             4.25,32
 11. Reijo Ronnila                           1988 HeinI             4.26,68
 12. Mika Huotari                            1998 KU-58             4.32,84
 13. Sergei Simanov                               RiihimKi          4.35,49
 14. Jesse Loisa                             1987 LappUM            4.36,77
     Joonas Kostiainen                       1987 KU-58                 DNS

M 110 m aj


                     Tuuli: +0,7

  1. Elmo Lakka                              1993 JyväskKU            14,06
  2. Joona-Ville Heinä                       1989 HIFK                14,15
  3. Otto Seppälä                            1985 LammKo              14,43
  4. Pasi Roslund                            1992 TuUL                14,60
  5. Samuel Rautapalo                        1995 HKV                 14,74
  6. Otto Raja-Aho                           1988 ÄhtU                15,19
  6. Juha-Matti Iso-Jaakkola                 1991 LauttLu             15,19
  8. Antti Tanhuamäki                        1988 SavonlRie           16,44

M Korkeus

  1. Otto Takala                             1989 JoutsPo               195
         180 185 190 195 198
           O   O XXO XXO XXX
     Panu Saramäki                           1993 MultJy                 NH
        
        
     Urpo Sippola                            1982 LaukU                 DNS
        
        
     Lauri Stenroth                          1986 JanJa                 DNS
        
        
     Valtteri Mattila                        1995 ÄänekU                DNS
        
        

M Pituus

  1. Petri Ihander                           1996 KeskiUYU             6,79 +1,4           
          6,39     X  6,37  6,47  6,42  6,79
          +0,5        +0,9  +1,0  -0,7  +1,4
  2. Ville-Veikko Hanninen                   1994 JanJa                6,39 +0,9           
          6,16  6,17  6,27  6,33  6,39  6,33
          +0,8  +0,9  -0,7  +1,4  +0,9  +1,0
  3. Miika Mäkinen                           1995 RiihimKi             6,32 +2,7  6,29 +0,2
          6,29  6,08  6,02  6,32     X  4,46
          +0,2  +0,4  -0,1  +2,7        +1,4
  4. Joonas Hyvärinen                        1995 KeskiUYU             5,92 +0,3           
             X     X     X  5,92     X     X
                            +0,3            

M Kolmiloikka

  1. Ville Mylläri                           1985 HeinävYU            15,58 +3,2 14,99 +0,8
         14,99 15,58     X     X     -     -
          +0,8  +3,2                        
  2. Tommi Huoponen                          1992 EspTa               14,45 +0,3           
             X 14,35 12,77 14,45 14,41     X
                +0,4  +1,7  +0,3  +0,4      
  3. Marko Leino                             1971 HKV                 13,70 +1,3           
             X 13,63     X 13,70     X     X
                +1,6        +1,3            
  4. Jere Mäkelä                             1993 NurmijYU            13,44 +0,6           
             X 12,84     X 13,05 11,34 13,44
                +1,2        +1,5  -0,2  +0,6
  5. Oskar Niva                              1996 EspTa               13,33 +2,5           
         13,33     X     -     -     -     -
          +2,5                              
  6. Kaius Huoponen                          1993 EspTa               13,31 +1,1           
             X 13,16 13,31 13,12     - 13,27
           0,0  +1,5  +1,1  +1,6        -0,6
  7. Mikko Rummukainen                       1992 RistU               13,21 -0,7           
         13,18 13,01 11,81 13,04     X 13,21
          +1,6  +0,6  +0,6  +0,4        -0,7
  8. Riku Valtonen                           1994 HKV                 12,95 +2,8           
             X 12,95     X     X     X     X
                +2,8                        
  9. Niko Avikainen                          1996 HKV                 12,01 +1,2           
         11,85     X 12,01 11,86     X     X
          +1,6        +1,2  +1,5            

M Kuula

  1. Ville Huuskonen                         1988 KeskiUYU            13,72
          13,45      X  13,13      X      X  13,72
  2. Ville-Pekka Backlund                    1987 KuopRei             11,44
          11,05  11,04  11,13      X  11,15  11,44
     Saku Paavola                            1988 KeskiUYU                X
              X      X      X      X      X      X

M Keihäs

  1. Joonas Hyvärinen                        1995 KeskiUYU            57,36
          57,36  57,28  56,60      X      X  57,35
  2. Miika Mäkinen                           1995 RiihimKi            53,58
          52,53      X  53,58  51,94      X  51,79
  3. Mikko Karppanen                         1992 TampU               51,89
              X  49,51  51,89      X      X  48,22
  4. Petri Ihander                           1996 KeskiUYU            49,96
          46,68  49,73  46,73  49,96      X      X
     Rami Hovinen                            1985 EsboIF                 NM
              X      X      X      X      X
     Miro Määttänen                          1996 EspTa                  NM
              X      X      X      X      X

N 60 m

  1. Kristiina Mäkelä                        1992 OrimJy               8,00
  2. Titta Mehtänen                          1995 TampPy               8,03
  3. Sara Vorselman                          1995 HKV                  8,17
  4. Riina Meriläinen                        1991 JyväskKU             8,17
  5. Jenna Pihkola                           1994 LahdA                8,22
  6. Elina Kostiainen                        1992 VihdVie              8,23
  7. Olivia Mikkola                          1997 HyvsU                8,23
  8. Vilma Lahti                             1994 HämeenlTa            8,27
  9. Tanja Sorvari                           1998 HyvsU                8,45
 10. Johanna Petäjä                          1993 ForssSa              8,54
 11. Jonna Härkönen                          1998 HämeenlTa            8,56
 12. Juuli Lahti                             1995 HämeenlTa            8,60
 13. Hanna-Mari Saalo                        1998 HyvsU                8,72
 14. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi             8,73
 15. Pinja Nyman                             1972 HKV                  8,93
 16. Ida Forsstèn                            1998 HyvsU                9,12

Erä 1                Tuuli: +0,5

  1. Tanja Sorvari                           1998 HyvsU                8,45
  2. Pinja Nyman                             1972 HKV                  8,93
  3. Ida Forsstèn                            1998 HyvsU                9,12

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Sara Vorselman                          1995 HKV                  8,17
  2. Riina Meriläinen                        1991 JyväskKU             8,17
  3. Johanna Petäjä                          1993 ForssSa              8,54
  4. Jonna Härkönen                          1998 HämeenlTa            8,56
  5. Juuli Lahti                             1995 HämeenlTa            8,60
  6. Hanna-Mari Saalo                        1998 HyvsU                8,72
  7. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi             8,73

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Kristiina Mäkelä                        1992 OrimJy               8,00
  2. Titta Mehtänen                          1995 TampPy               8,03
  3. Jenna Pihkola                           1994 LahdA                8,22
  4. Elina Kostiainen                        1992 VihdVie              8,23
  5. Olivia Mikkola                          1997 HyvsU                8,23
  6. Vilma Lahti                             1994 HämeenlTa            8,27

N 100 m

  1. Kristiina Mäkelä                        1992 OrimJy              12,52
  1. Iina Lehtimäki                          1997 KuusKi              12,52
  3. Titta Mehtänen                          1995 TampPy              12,71
  4. Jenna Pihkola                           1994 LahdA               12,83
  5. Riina Meriläinen                        1991 JyväskKU            12,84
  6. Ella Lötjönen                           1998 MikkKV              12,87
  7. Olivia Mikkola                          1997 HyvsU               12,92
  8. Nea Pronin                              1997 HKV                 13,21
  9. Johanna Petäjä                          1993 ForssSa             13,48
 10. Jenni Peräinen                          1995 TampPy              13,53
 11. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               13,61
 12. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi            13,64
 13. Aliisa Kunttu                           1998 KuusKi              13,71
 14. Jonna Härkönen                          1998 HämeenlTa           13,73
 15. Juuli Lahti                             1995 HämeenlTa           13,89
 16. Pinja Nyman                             1972 HKV                 14,43

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Johanna Petäjä                          1993 ForssSa             13,48
  2. Jenni Peräinen                          1995 TampPy              13,53
  3. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               13,61
  4. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi            13,64
  5. Aliisa Kunttu                           1998 KuusKi              13,71
  6. Jonna Härkönen                          1998 HämeenlTa           13,73
  7. Juuli Lahti                             1995 HämeenlTa           13,89
  8. Pinja Nyman                             1972 HKV                 14,43

Erä 2                Tuuli: +0,9

  1. Kristiina Mäkelä                        1992 OrimJy              12,52
  1. Iina Lehtimäki                          1997 KuusKi              12,52
  3. Titta Mehtänen                          1995 TampPy              12,71
  4. Jenna Pihkola                           1994 LahdA               12,83
  5. Riina Meriläinen                        1991 JyväskKU            12,84
  6. Ella Lötjönen                           1998 MikkKV              12,87
  7. Olivia Mikkola                          1997 HyvsU               12,92
  8. Nea Pronin                              1997 HKV                 13,21

N 200 m

  1. Ifeoma Chukwuma                         1987 HKV                 24,86
  2. Eliisa Räsänen                          1996 TampPy              25,57
  3. Iina Lehtimäki                          1997 KuusKi              25,84
  4. Ella Lötjönen                           1998 MikkKV              26,66
  5. Sara Vorselman                          1995 HKV                 27,03
  6. Pauliina Pessi                          1996 TuUL                27,27
  7. Tiia-Mari Sulkio                        1991 JanJa               27,57
  8. Virpi Råman                             1967 HKV                 27,63
  9. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               27,78
 10. Aliisa Kunttu                           1998 KuusKi              28,13
 11. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi            28,17

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Pauliina Pessi                          1996 TuUL                27,27
  2. Virpi Råman                             1967 HKV                 27,63
  3. Aliisa Kunttu                           1998 KuusKi              28,13
  4. Sari Pikkarainen                        1971 RiihimKi            28,17

Erä 2                Tuuli: +0,5

  1. Ifeoma Chukwuma                         1987 HKV                 24,86
  2. Eliisa Räsänen                          1996 TampPy              25,57
  3. Iina Lehtimäki                          1997 KuusKi              25,84
  4. Ella Lötjönen                           1998 MikkKV              26,66
  5. Sara Vorselman                          1995 HKV                 27,03
  6. Tiia-Mari Sulkio                        1991 JanJa               27,57
  7. Anniina Tuomela                         1997 KU-58               27,78

N 1500 m


  1. Henni Tofferi                           1986 ViipU             4.34,89
  2. Meri Rantanen                           1993 NummKip           4.37,26
  3. Emma Hyyppä                             1995 LahdA             4.40,08
  4. Viivi Rantanen                          1993 NummKip           4.40,62
  5. Pihla Hokkanen                          1993 SavonlRie         4.40,82
  6. Silja Meronen                           1996 OrimJy            4.42,52
  7. Noora Wallenius                         1996 KeskiUYU          4.44,02
  8. Ilona Välimäki                          1992 UudKK             4.49,37
  9. Eija Kellokoski-Kari                    1973 VetU              4.53,69
 10. Aurora Holopainen                       1992 PorvU             4.54,96
 11. Päivi Knutar                            1976 KälvTa            4.55,13
 12. Sara Lankinen                           1994 KU-58             4.57,68
 13. Roosa Rantanen                          1995 KarhKa            4.58,27
 14. Laura Salminen                          1987 ViipU             4.58,35
 15. Sofia Mast                              1997 NastNa            5.02,12
 16. Saara Malinen                           1988 RunClub           5.31,33
     Hilkka Kontro                           1986 HKV                   DNF
     Sofie Lövdahl                           1993 VasaIS                DNS
     Saara Nikander                          1994 LänsiUU               DNS

N 100 m aj


                     Tuuli: +0,4

  1. Cecilia Sandell                         1995 HIFK                14,40
  2. Paula Kuronen                           1989 MikkKV              14,57
  3. Pauliina Pessi                          1996 TuUL                15,32
  4. Nea Pronin                              1997 HKV                 15,34
     Jutta Ylitalo                           1995 HämeenlTa             DNS

N Korkeus

  1. Ella Junnila                            1998 JanJa                 163
         150 155 160 163 167
           O XXO  XO  XO XXX
  2. Paula Kuronen                           1989 MikkKV                160
         150 155 160 163
           O   O  XO XXX

N Kolmiloikka

  1. Elina Kostiainen                        1992 VihdVie             11,78 +0,6           
             X     X     X     X     X 11,78
                                        +0,6
  2. Vilma Lahti                             1994 HämeenlTa           11,54 +0,8           
             X 11,26     X     X 10,40 11,54
                +0,8              +1,6  +0,8
  3. Johanna Hokkanen                        1995 KangasnKa           11,16 -0,7           
             X 11,16     X     X 11,16 11,14
                +0,3              -0,7  +0,2
  4. Jutta Ylitalo                           1995 HämeenlTa           11,10 +0,4           
         10,92 11,10     X 11,06     X     X
          +1,7  +0,4        -1,3            
  5. Pia Virtanen                            1982 KeskiUYU            11,05 +0,4           
         11,05     X 11,02     X 10,86     X
          +0,4        +0,8        -0,3      
  6. Tanja Sorvari                           1998 HyvsU                9,59 +1,8           
          9,16  9,49  9,59  9,57     X     X
          +1,7  +0,2  +1,8  +1,4            
  7. Ida Forsstèn                            1998 HyvsU                9,19 +0,6           
             X  8,63  8,47  8,84  8,84  9,19
                +0,6  +0,4  +1,1  -0,3  +0.6

N Kuula

  1. Maria Pulkkinen                         1989 MerikI              13,40
          13,06  12,87  12,34  11,83      X  13,40
  2. Maarit Iso-Jaakkola                     1989 PunkalKu            12,74
          12,65      X  12,74      X  12,53      X
  3. Vera Räsänen                            1967 LahdA               12,59
          12,59      X      X      X  12,09      X
  4. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU            11,42
          11,10      X      X      X  11,42  11,30
  5. Anne-Mari Lehtiö                        1995 KU-58               11,20
          11,00      X  10,75      X  11,20      X
  6. Anni Siirola                            1996 RiihimKi            10,47
           9,81   9,88      X      X  10,47      X
     Senja Mäkitörmä                         1994 VarpVi                 NM
        
     Hannele Kuutti                          1984 SavonlRie             DNS
        
     Suvi Helin                              1985 TampPy                DNS
        
     Kaisa Kymäläinen                        1994 OrivPo                DNS
        

N Kiekko

  1. Katri Hirvonen                          1990 JoensKa             51,81
           5,11      X  51,81      X      X      X
  2. Tanja Komulainen                        1980 TampPy              50,78
          49,41      X      X      X  50,78      X
  3. Elina Mattila                           1989 TuUL                48,39
          46,42  48,39      X  48,12      X      X
  4. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               48,36
              X  45,05      X  48,36      X      X
  5. Hanna Rintamäki                         1992 IFFemman            46,97
          45,15      X      X  46,97      X  43,49
  6. Vuokko Rajamäki                         1989 KeskiUYU            45,81
          43,24      X  45,81      X  42,80  43,79
  7. Kaisa Ilonen                            1992 KangKi              41,36
          41,36      X      X      X      X      X
  8. Anni Siirola                            1996 RiihimKi            41,29
          38,97  41,29      X      X      X      X
  9. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU            40,55
          38,37  40,55      X
 10. Johanna Lehtiö                          1997 KU-58               39,29
          39,29      X      X
 11. Emma Rintamäki                          1994 IFFemman            37,92
              X  37,92  37,69
 12. Sanni Salmio                            1998 KuusKi              36,63
          36,63  35,90  33,77
 13. Hanna-Mari Saalo                        1998 HyvsU               35,73
          33,27  35,73  34,78      -      -      -
 14. Sini Lippojoki                          1996 JoutsKu             30,89
          28,12      X  30,89
     Paula Katajisto                         1997 EspTa                 DNS
        

N Moukari

  1. Krista Tervo                            1997 KarhKa              57,86
          57,86  55,31      X      X  56,40  54,58
  2. Amina Saada                             1989 HIFK                56,18
              X  56,18  55,19  54,23      X      X
  3. Hannele Kuutti                          1984 SavonlRie           55,83
          54,18  55,14  55,83      X  53,70  55,45
  4. Nina Schvedoff                          1985 KeskiUYU            54,24
          53,48  54,24  54,02  52,04  53,97  53,97
  5. Niia Immonen                            1996 KeskiUYU            52,48
              X  52,48      X      X      X      X

N Keihäs

  1. Anni Taponen                            1990 JanJa               49,37
          44,83  46,66  49,19  47,15  49,37  48,39
  2. Jatta-Mari Jääskeläinen                 1994 TuUL                49,21
              X  47,68  49,21      X      X      X
  3. Henna Takkinen                          1994 PiikkKe             46,89
          46,89      X  44,96      X      -      -
  4. Miia Makkonen                           1994 SysmSi              44,91
          41,83      X  44,91  44,82      X      X
  5. Sanne Erkkola                           1994 TurWei              44,78
          44,78  43,67  43,66      X  43,79  44,50
  6. Marika Lähteenmäki                      1991 IkaalU              42,55
          39,60  38,94  39,79  41,77  42,55  39,46
  7. Meri Rautamies                          1994 VehkVei             40,52
          40,52  39,42  39,37  39,98  39,70  40,12
  8. Anni Vihtonen                           1998 KarhKa              39,60
          36,11  37,49  34,99      X      X  39,60
  9. Paula Kuronen                           1989 MikkKV              29,53
          29,53  28,41  29,20      -      -      -
     Jenna Sikiö                             1986 HKV                   DNS
        
     Anni Siirola                            1996 RiihimKi              DNS