Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
06.10. klo 13:00 Espoonlahden Heittokisat 2018 Aikataulu (päivitetty: 13:44 05.10.2018)
Tervetuloa Espoonlahden Heittokisoihin ennätysjahtiin!

Alla la 6.10. heittoryhmät aikatauluineen - 
kiekkoryhmiä on 6 ja kuularyhmiä 5.

Aikataulu on tiukka, jotta saadaan varmasti heitettyä kaikki 
kisaheitot ennen auringonlaskua. Jälki-ilmoittauneet heittävät 
viimeisen kiekkoryhmän jälkeen.

Kisapaikalla on edullinen buffet ja kuumana käyvä makkaragrilli sekä 
Urheiluväline- ja jalkinekauppa Sport Mixer monipuolisine tuotteineen.

Tsemppiä kaikille kisoihin!


6.10. KIEKKORYHMÄT					
					
KIEKKORYHMÄ 1 klo 12 - 12.55					
Sarja	Nimi		        Seura 		        PB
T09	Emma Härkönen		Espoon Tapiot		0,00
P09	Elmeri Härkönen		Espoon Tapiot		0,00
T09	Charlotte Knape		IF Sibbo-Vargarna	15,86
T09	Mila Mäkinen		Porin Yleisurheilu	17,39
T13	Tara Hatakka		Vantaan Salamat		18,27
T09	Isabella Tuulari	Espoon Tapiot		18,35
T11	Emilia Liljendal	Borgå Akilles		19,19
T11	Kiia Mäkinen		Porin Yleisurheilu	20,35
T13	Iiris Ojala		Espoon Tapiot		22,01
N17	Lyydia Herrala		Töysän Veto		25,80
N17	Saskia Nahi		Espoon Tapiot		33,86
N17	Emma Uosukainen		Espoon Tapiot		38,35
T11	Pinja Kärhä		Loimaan Jankko		39,43
P13	Mico Lampinen		Someron Esa		47,19
M17	Max Lampinen		Someron Esa		0,00
					
					
KIEKKORYHMÄ 2 klo 13.15 - 14.10					
P09	Oliver Liljendal	Borgå Akilles		15,41
P09	Tapio Jallinoja		Espoon Tapiot		15,53
P09	Kevin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	16,43
P11	Aarni Ikäheimo		Espoon Tapiot		17,66
P09	Jimmy Tormilainen	Tampereen Pyrintö 	21,20
P11	Jesse Kaipiainen	Keski-Uudenmaan YU	21,90
P11	Aapo Vanhanen		Espoon Tapiot		25,44
P11	Jussi Koskela		Kangasalan Kisa		28,84
P13	Mikael Böckerman	Esbo IF		        30,23
P13	Tomi Kuusisto		Turun Urheiluliitto	33,76
P13	Pyry Selin		Lahden Ahkera		34,21
P11	Riku Naula		Turun Urheiluliitto	39,22
P13	Onni Rustholkarhu	Lahden Ahkera		42,19
P13	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat	46,03
P13	Manu Kankaanniemi	Vammalan seudun Voima	46,70
					
					
KIEKKORYHMÄ 3 klo 14.30 - 15.25					
T15	Iiris Ojala		Espoon Tapiot		21,88
T13	Elmiina Siikala		Espoon Tapiot		23,85
T13	Aino Ikäheimo		Espoon Tapiot		26,04
T13	Ella Råstedt		Esbo IF		        26,46
T13	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		32,90
T15	Pinja Kärhä		Loimaan Jankko		33,58
T13	Julia Nystrand		Esbo IF		        35,33
P15	Mico Lampinen		Someron Esa		38,77
T13	Sanni-Maria Mäkelä	Noormarkun Nopsa	39,60
T13	Mea Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäk.	42,20
T13	Ellen Uschanow		Raision Kuula 		46,34
T15	Pinja Naula		Turun Urheiluliitto	47,25
T15	Nellinoora Maunula	Helsingfors IFK		48,69
T15	Enni Aula		Pohjan Koitto		49,53
P15	Max Lampinen		Someron Esa		53,66
					
					
KIEKKORYHMÄ 4 klo 15.40 - 16.25					
T15	Ella Räisänen		Espoon Tapiot		9,18
T11	Jessica Björksten	Borgå Akilles		29,08
P15	Pyry Selin		Lahden Ahkera		0,00
P15	Leo Rautiainen		Kenttäurheilijat -58	32,43
P13	Riku Naula		Turun Urheiluliitto	33,23
P15	Onni Rustholkarhu	Lahden Ahkera		33,62
P15	Robin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	34,06
P15	Juho Suominen		Piikkiön Kehitys	37,72
P15	Samuel Shams		Kenttäurheilijat -58	39,20
P15	Lari Nikkanen		Naantalin Löyly		47,25
P15	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot		49,00
P15	Ahti Pokkinen		IF Sibbo-Vargarna	51,01
P15	Miika Lahtonen		Mynämäen Isku		61,93
					
					
KIEKKORYHMÄ 5 klo 16.40 - 17.25					
T09	Lumina Uschanow		Raision Kuula		19,53
N	Silja Viitala		Espoon Tapiot		24,68
N17	Emmy Ollas		Borgå Akilles		31,77
N	Kirsi Ahonen		Espoon Tapiot		34,05
T15	Mea Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäk.	35,56
T15	Ellen Uschanow		Raision Kuula 		38,40
N	Nellinoora Maunula	Helsingfors IFK		38,48
M22	Tuure Viitala		Espoon Tapiot		38,55
M17	Aaro Viitala		Espoon Tapiot		38,70
M17	Kaius Kaleva		Espoon Tapiot		41,06
N	Enni Aula		Pohjan Koitto		42,18
P13	Joona Nieminen		Espoon Tapiot		49,00
T15	Patricia Kellgren	Helsingfors IFK		55,51
					
					
KIEKKORYHMÄ 6 klo 17.40 - 18.30					
T09	Ella Räisänen		Espoon Tapiot		12,92
M55	Petri Korander 		Vihdin Viesti		31,87
M17	Ahti Pokkinen		IF Sibbo-Vargarna	32,23
M	Juha-Matti Iso-Jaakkola	Lauttakylän Luja	33,15
M17	Jonathan Lindroos	Espoon Tapiot		34,57
M17	Lari Nikkanen		Naantalin Löyly		34,64
M	Marko Honkaharju	Espoon Tapiot		35,64
M60	Timo Taajaranta		Porvoon Urheilijat 	38,66
M70	Harri Suominen		Muuramen Yritys 	41,35
M65	Carl-Gunnar Modeen	Esbo If		        42,56
M	Jani Seppälä		Keravan Urheilijat	42,86
M17	Miika Lahtonen		Mynämäen Isku		46,24
M65	Keijo Aaltonen 		Kiimingin Urheilijat 	46,91
M	Saku Paavola		Keski-Uudenmaan YU	47,20



6.10. KUULARYHMÄT					
					
KUULARYHMÄ 1 klo 12 - 					
Sarja	Nimi		        Seura 		        PB
P09	Tapio Jallinoja		Espoon Tapiot		5,21
P09	Oliver Liljendal	Borgå Akilles		5,40
P11	Aarni Ikäheimo		Espoon Tapiot		6,70
P09	Kevin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	8,75
P11	Jesse Kaipiainen	Keski-Uudenmaan YU	9,22
P11	Aapo Vanhanen		Espoon Tapiot		9,27
P13	Aatu Kangasniemi	Porvoon Urheilijat	15,54
									
					
KUULARYHMÄ 2 klo 13.15 -					
T09	Emma Härkönen		Espoon Tapiot		0,00
P09	Elmeri Härkönen		Espoon Tapiot		0,00
T11	Emilia Liljendal	Borgå Akilles		5,97
T09	Charlotte Knape		IF Sibbo-Vargarna	6,10
T13	Tara Hatakka		Vantaan Salamat		6,14
T09	Isabella Tuulari	Espoon Tapiot		7,12
T13	Ella Råstedt		Esbo IF		        7,38
M	Aaro Viitala		Espoon Tapiot		7,85
T13	Elmiina Siikala		Espoon Tapiot		8,34
T13	Iiris Ojala		Espoon Tapiot		8,78
T13	Aino Ikäheimo		Espoon Tapiot		9,71
T13	Olivia Siitarinen	Espoon Tapiot		10,22
T13	Ellen Uschanow		Raision Kuula 		11,39
N17	Emma Uosukainen		Espoon Tapiot		11,62
T11	Pinja Kärhä		Loimaan Jankko		12,21
					
					
KUULARYHMÄ 3 klo 14.30 -					
T11	Jessica Björksten	Borgå Akilles		10,31
P15	Juho Suominen		Piikkiön Kehitys	10,73
P15	Lari Nikkanen		Naantalin Löyly		11,25
P15	Robin Hildén		IF Sibbo-Vargarna	11,54
P15	Leo Rautiainen		Kenttäurheilijat -58	12,32
P15	Ahti Pokkinen		IF Sibbo-Vargarna	14,80
P15	Miika Lahtonen		Mynämäen Isku		17,00
					
					
KUULARYHMÄ 4 klo 15.40 -					
T09	Lumina Uschanow		Raision Kuula		7,39
T15	Ellen Uschanow		Raision Kuula 		9,19
M22	Tuure Viitala		Espoon Tapiot		9,95
T13	Mea Toivonen		Uudenkaupungin Kenttäk.	11,37
M17	Kaius Kaleva		Espoon Tapiot		11,57
N	Kirsi Ahonen		Espoon Tapiot		11,76
P13	Joona Nieminen		Espoon Tapiot		11,94
M17	Aaro Viitala		Espoon Tapiot		12,40
T15	Pinja Naula		Turun Urheiluliitto	12,49
T15	Patricia Kellgren	Helsingfors IFK		16,03
					
					
KUULARYHMÄ 5 klo 16.40 -					
T13	Jessica Björksten	Borgå Akilles		7,54
M55	Petri Korander 		Vihdin Viesti		9,79
M	Juha-Matti Iso-Jaakkola	Lauttakylän Luja	11,66
M70	Harri Suominen		Muuramen Yritys 	11,74