Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
la-su 25.-26.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta15.05.
su 26.05.pkPyrinnön heitotTampere24.05.
su 26.05.pkHeittokisatVehmaa22.05.
su 26.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
su 26.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
su 26.05.pkPaavon KisaSaarijärvi23.05.
su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
su 26.05.pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
su 26.05.ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
su 26.05.pkSeiväs-kisaVähäkyrö, Vaasa25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki25.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
ti 28.05.pkMoukarimittelötLappeenranta27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki27.05.
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.pkKuortaneen seiväskisaKuortane30.05.
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi -
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkHeittokisatTyrnävä30.05.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa04.06.
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio05.06.
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa04.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.pk47.KuulakarnevaalitHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame -
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki07.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani10.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi12.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola13.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat13.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa15.06.
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano -
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pkSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä06.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä06.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu16.06.
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio18.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi20.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa21.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -