Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Maaliskuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 25.05.pmpm-junnuottelut 1Hyvinkää23.05.
la 25.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku, Länsikeskus19.05.
la 25.05.pkVilpas Track GamesSalo22.05.
la 25.05.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaIitti22.05.
la 25.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
la 25.05.pmAvoimet pm-sisumaastot ja pm-maastotKurikka22.05.
la 25.05.pkHiirenkorvakisojen lisälajiRovaniemi24.05.
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
la 25.05.pkAktia-VeteraanikilpailutVantaa23.05.
la 25.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola23.05.
la 25.05.pmHämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelytNokia22.05.
la-su 25.-26.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta15.05.
la 25.05.pk58-VitonenVantaa22.05.
la 25.05.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas21.05.
la 25.05.pkkauden avausalavieska24.05.
la 25.05.pkSäästöpankin keväeheitotSomero22.05.
la 25.05.pkseiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
la 25.05.akParkano GamesParkano22.05.
la 25.05.kansKultainen KeihäsVantaa -
su 26.05.pkPyrinnön heitotTampere24.05.
su 26.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
su 26.05.pkHeittokisatVehmaa22.05.
su 26.05.pkPaavon KisaSaarijärvi23.05.
su 26.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
su 26.05.pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
su 26.05.ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
su 26.05.pkSeiväs-kisaVähäkyrö, Vaasa25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki25.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.pkMoukarimittelötLappeenranta27.05.
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.pkKuortaneen seiväskisaKuortane30.05.
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki27.05.
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi -
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkHeittokisatTyrnävä30.05.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa04.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio05.06.
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa04.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.pk47.KuulakarnevaalitHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame -
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki07.06.
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani10.06.
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi12.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat13.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa15.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano -
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.pkSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä06.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä06.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu16.06.
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio18.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.