Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Helmikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05         1 2 3
06 4 5 6 7 8 9 10
07 11 12 13 14 15 16 17
08 18 19 20 21 22 23 24
09 25 26 27 28      
  Maaliskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden juhannusheitotKouvola -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.pkKU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA IIIKangasala17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala17.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.seuraSeurakisatKiukainen18.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano17.06.
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatViiala -
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.pkSeiväskilpailuImatra16.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.seuraSeurakisatPyhäjoki19.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä09.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.seuraSeurakisatHaukipudas18.06.
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatKerava18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 19.06.pkKiekkokisaAlavieska18.06.
ke 19.06.pkJyryn juhannuskisatHelsinki -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 26.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 1Mariehamn -
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
to 27.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 2Mariehamn -
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.pkLajikarnevaalien leirikilpailuLohja -
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa02.07.
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHeinola01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
to 04.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
to 04.07.akRT NykarlebyNykarleby30.06.
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali29.06.
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
ma 08.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 08.07.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 08.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 08.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ma 08.07.pkKalajoen kisatKalajoki05.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 08.07.pkVihdin Viestin kansallisetVihti, Nummela05.07.
ma 08.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.07.
ma 08.07.pkLahden piirin heittocupin osakilpailuOrimattila05.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatHimanka08.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatTammela04.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatOulu -
ti 09.07.seuraSeurakisatLiperi -
ti 09.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.07.
ti 09.07.pkAiukuisurheilijoiden heinäheitotKouvola 09.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.07.ak3. TilastopajacupTurku06.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 09.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu07.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen07.07.
ti 09.07.pkOrimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila05.07.
ti 09.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame08.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatIitti08.07.
ti-ke 09.-10.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P9-13, osa 1Kouvola03.07.
ti 09.07.pmHämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v.Urjala06.07.
ti 09.07.pkAvoin pk-kilpailuKajaani07.07.
ti 09.07.pkParkU KesäkisatParkano07.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatParkano07.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 10.07.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 10.07.pkPaunu Games IIIJämsä07.07.
ke 10.07.pkXXXVII Knattekarnevalen (mångkamp)Vasa08.07.
ke 10.07.pkJunnukisatLieksa09.07.
ke 10.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15Hämeenlinna08.07.
ke 10.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Loimaa05.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatPori08.07.
ke 10.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju09.07.
ke 10.07.pkTahto-kisatHuittinen08.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlämaa10.07.
ke 10.07.pkKeskiviikon tuloskisaSaarijärvi09.07.
ke 10.07.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki07.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatLeppävirta10.07.
to 11.07.pkHäme Games juniorRiihimäki08.07.
to 11.07.pkVesan KisatRaahe08.07.
to 11.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 11.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 11.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo06.07.
to 11.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.07.pkSisulisätOrivesi09.07.
to 11.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15Akaa, Toijala09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatSäkylä11.07.
pe-la 12.-13.07.akHannes Junior GamesKuopio08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala -
la 13.07.pkYleisurheilukisatRanua 4 27429.06.
la 13.07.pk20. Kikkan kisatMarttila10.07.
la-su 13.-14.07.pmPohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17vOulu09.07.
la 13.07.pmKePYn otteluhuipentuma 9-15 vuotiaatKokkola09.07.
la 13.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski12.07.
la 13.07.pkKarhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailuKauhajoki11.07.
la 13.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali09.07.
su 14.07.pkPk-heittokisatRistiina11.07.
su 14.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå09.07.
su 14.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo11.07.
su 14.07.pkKnattestafett DMNedervetil / Alaveteli10.07.
su 14.07.pkHeinäseiväsNaantali12.07.
su 14.07.pkalavieska viikon kilpailualavieska12.07.
su 14.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 15.07.pkHeinäheitotLaitila12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPori13.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää12.07.
ma 15.07.pkMikkeli avoin ABC 3Mikkeli13.07.
ma 15.07.pkAvoimet aluekisatJoutsa12.07.
ma 15.07.pkTarmon AluekilpailutVihti12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPosio -
ma 15.07.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 15.07.pkViikkokisatUrjala13.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka15.07.
ti 16.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu15.07.
ti 16.07.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen15.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.07.ak4. TilastopajacupTurku13.07.
ti 16.07.pkINKERI-kisatImatra10.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti-ke 16.-17.07.pmHämSY:n 17v pm-kilpailutYlöjärvi13.07.
ti 16.07.pkKansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisatTöysä14.07.
ti 16.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatParkano15.07.
ti 16.07.pkKV:n avoimet kilpailutKokkola13.07.
ti 16.07.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani14.07.
ti 16.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti 16.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski15.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 16.07.seuraSeurakisatIitti15.07.
ti-ke 16.-17.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutKankaanpää13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 16.07.akAvoimet pm-esteet M/NTurku13.07.
ke 17.07.pkJunnut radalleTampere15.07.
ke 17.07.pkJunnukisatLieksa16.07.
ke 17.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.07.seuraSeurakisatPolvijärvi16.07.
ke 17.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.07.
ke 17.07.seuraSeurakisatNedervetil16.07.
ke 17.07.seuracupSeuracup 2. osakilpailuSuomussalmi14.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 17.07.pkForssan Salaman 2. ViikkokisatForssa16.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti09.07.