Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Näytä piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Piirin myöntämä kilpailu
Limingan Uudenvuodenjuoksu 2025
ke 31.12.Liminka, Liminka
Järjestävä seuraLimingan Niittomiehet
WA-luokka-
WWW 
Sarjat/Lajit 31.12. klo 18:00 alkaen:
Lajien lisätiedot 
Ilmoittautuminen 28.12.2025 mennessä
Lisätiedot: Lasten juoksut ovat ilmaisia ja myös sarjat 9/11/13 ovat saadun sponsoriavun myötä ilmaisia. N/M 17 10 € ja muut sarjat 20 €. Limingan Niittomiesten yleisurheilulisenssin omaavilla ei ilmoittautumismaksua
Ilmoittautumismaksut 20€ / laji, jälki-ilmoittautuminen 30 € / laji.
Tilille FI31 5233 0820 0163 58
Tiedustelut Henkilö/Toimisto: Vesa Kallio
Sähköpostiosoite: lnmyleisurheilu@gmail.com
Puhelin: 040 1944736
Tulospalvelu
Lisätietoja Lastenjuoksu 300 m on ilmainen ja kaikki palkitaan mitalilla.
Nuorten juoksuissa T/P 9/11/13 kolme parasta palkitaan.
N/M 17 sarjoissa ilmoittautumismaksu 10 € ja jälki-ilmoittautuminen 20 €
Lisäksi 5km ja 10 km hölkkäsarjat joissa ilmoittautumismaksu 20 €.
Kaikki 5 km ja 10 km juoksijat saavat maaliin tullessaan Uudenvuodenjuoksun mitalin. Lisäksi kilpasarjoissa palkitaan kolme parasta kustakin sarjasta. Hölkkäsarjoissa ei palkita erikseen kolmea parasta.

Yleisurheilulisenssin omistavat voivat ilmoittautua kisaan kisaan kilpailukalenterin kautta tai sähköpostilla. Sähköpostilla kisaan voi ilmoittautua osoitteella lnmyleisurheilu@gmail.com . Laita sähköpostiin seuraavat tiedot: nimi, sarja, matka ja seura/kunta. Ilmoittautumisen yhteydessä ilmoittautumismaksu maksetaan LNM tilille FI31 5233 0820 0163 58. Jälki-ilmoittautuminen paikanpäällä mahdollista korotetulla maksulla. Hölkkäsarjoihin voi ilmoittautua ainoastaan sähköpostilla.