Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
04.08. klo 13:00 Pohojalaasen Timanttiliigan osakilpailu Ilmoittautuneet
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB
P13 200m
1	Arttu Saari	Evijärven Urheilijat	35,69	35,69
2	Eeli Keckman	Kyrön Voima	31,16	31,16
3	Taavi Lauttamus	Kauhavan Wisa	27,92	27,92
4	Veeti Pihlaja	Seinäjoen Seudun Urheilijat		30,51
P13 800m
1	Eetu Eeli	Alavuden Urheilijat	2.57,75	2.57,75
2	Veikka Ylihärsilä	Jalasjärven Jalas	2.36,58	2.36,58
3	Mika Kärkkäinen	Kauhavan Wisa	2.36,73	2.36,73
P13 Kolmiloikka
1	Arttu Saari	Evijärven Urheilijat	8,62	8,62
2	Eeli Keckman	Kyrön Voima	9,81	9,81
3	Elmo Jukkola	Lohtajan Veikot	9,53	9,53
4	Oskari Kärki	Vaasan Vasama	9,25	9,25
P13 Moukari
1	Eeli Keckman	Kyrön Voima	20,54	20,54
2	Lassi Tuomisto	Ilmajoen Kisailijat	23,49	23,49
T13 200m
1	Emmi Väänänen	Ähtärin Urheilijat	30,48	30,48
2	Enni Övermark	Kauhavan Wisa		30,94
3	Heidi Nyrhinen	Vähänkyrön Viesti	29,33	29,33
4	Julia Ojala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	28,99	28,99
5	Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit		33,64
6	Milja Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti	31,64	31,64
7	Sara Takala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	27,10	27,10
8	Tytti Vilpakka	Vähänkyrön Viesti	28,09	28,09
T13 Kolmiloikka
1	Jenni Pihlaja	Jalasjärven Jalas	9,03	9,03
2	Milja Mäkiranta	Vähänkyrön Viesti	9,44	9,44
3	Tytti Vilpakka	Vähänkyrön Viesti	10,32	10,32
4	Linnea Hirvelä	Lapuan Virkiä	10,27	10,27
T13 Moukari
1	Ella Mäntylä	Vähänkyrön Viesti	36,20	36,20
2	Pinja Kärhä	Loimaan Jankko	44,00	44,00
3	Senja Kärhä	Loimaan Jankko	16,81	16,81
4	Venla Kärhä	Loimaan Jankko	39,23	39,23
5	Venla Mäki	Alavuden Urheilijat	33,33	33,33
6	Viivi Louko	Lapuan Virkiä	40,88	40,88
T15 200m
1	Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa		26,92
2	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä		28,29
3	Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula		28,43
4	Vilma Jukkola	Lohtajan Veikot	28,48	28,48
T15 1000m
1	Anni Takamaa	Lapuan Virkiä	3.27,90	3.27,90
2	Johanna Mäki-Tuuri	Töysän Veto		3.37,69
3	Reija-Elina Jylhä	Halsuan Toivo		3.12,78
4	Saana Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.57,37	2.57,37
5	Senja Gustafsson	Kauhavan Wisa		3.29,17
6	Veera Vähäkangas	Ylivieskan Kuula		3.39,84
T15 Pituus
1	Eerika Koivuniemi	Kauhavan Wisa	5,18	5,18
2	Inka-Maria Ylitalo	Lapuan Virkiä	4,96	4,96
3	Oona Kiljala	Ylivieskan Kuula	5,10	5,17
T15 Keihäs
1	Joanna Kangas	Seinäjoen Seudun Urheilijat	40,01	40,01
2	Katariina Leppäaho	Alajärven Ankkurit	27,07	27,07
3	Minna Hollanti	Gamlakarleby IF		
4	Nathalie Nyback	IF Nykarlebynejden	26,44	26,44
5	Saga Kurunmäki	Lehtimäen Jyske	32,73	33,30
6	Veera Sauna-Aho	Kuortaneen Kunto	44,01	44,01
P15 200m
1	Aleksi Luomala	Kauhavan Wisa	26,46	26,46
2	Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		25,51
3	Juho Kallio	Lapuan Virkiä		26,53
4	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		27,71
5	Tomi Simonen	Alavieskan Viri		29,29
6	Valtteri Louko	Lapuan Virkiä		26,51
P15 1000m
1	Reko Hakomäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	3.28,22	3.15,76
P15 Pituus
1	Aukusti Jaskari	Seinäjoen Seudun Urheilijat	5,87	5,87
2	Eetu Jokela	Alavieskan Viri	5,94	5,94
3	Jesse Tuomisto	Ilmajoen Kisailijat	5,26	5,26
4	Samuli Takkunen	Alavieskan Viri	5,42	5,42
5	Tomi Simonen	Alavieskan Viri	5,52	5,52
P15 Kiekko
1	Aleksi Luomala	Kauhavan Wisa	31,14	31,14
2	Iisakki Kiviniemi	Jalasjärven Jalas	29,39	29,39
3	Juho Leveelahti	Virtain Urheilijat	49,97	49,97
4	Olavi Yli-Mannila	Alajärven Ankkurit	39,52	39,52
N17 100m
1	Aino Viljanmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,34	13,34
2	Minttu Rinne	Saarijärven Pullistus		13,04
3	Minttu-Maaria Alanen	Vaasan Vasama	12,17	12,17
N17 2000m esteet
1	Meri Suomalainen	Vähänkyrön Viesti		7.55,93
2	Sofia Fogström	Vasa IS	7.45,94	7.45,94
3	Veera Hakomäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	7.57,08	7.38,36
N17 Korkeus
1	Emilia Rantala	Valkeakosken Haka	158	158
2	Hilda Haavisto	Kannuksen Ura	152	153
3	Minttu Rinne	Saarijärven Pullistus		166
4	Nea Luokkanen	Himangan Urheilijat	163	163
N17 Kuula
1	Emilia Kangas	Seinäjoen Seudun Urheilijat	15,26	15,26
2	Wilma Sundqvist	IF Kraft		10,11
M17 100m
1	Eero-Matias Viitala	Kannuksen Ura	11,67	11,67
2	Jere Virta	Vaasan Toverit		
3	Joona Kiviaho	Ähtärin Urheilijat	11,41	11,41
4	Oskari Käpyaho	Lapuan Virkiä		12,63
5	Roope Saari	Kuortaneen Kunto	12,01	12,01
M17 800m
1	Atte Kortehisto	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.07,95	2.07,95
2	Juho Seppälä	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.09,91	2.09,91
3	Tommi Saarinen	Alavuden Urheilijat	2.19,53	2.19,53
4	Topi Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.20,73	2.20,73
5	Valtteri Luomala	Kauhavan Wisa	2.05,29	2.05,29
M17 2000m esteet
1	Rasmus Lerstrand	Vasa IS		
M17 Pituus
1	Jere Virta	Vaasan Toverit	5,64	5,64
2	Johannes Haavisto	Himangan Urheilijat	6,45	6,45
3	Roope Saari	Kuortaneen Kunto	5,98	5,98
4	Tomi Valkama	Kauhavan Wisa	6,85	6,85
M17 Moukari
1	Aaro Kari	Kauhavan Wisa	45,70	45,70
M17 Keihäs
1	Eetu Peltokangas	Toholammin Urheilijat	69,85	69,85
2	Juho Järvinen	Karstulan Kiva	68,55	68,55
3	Juho Takanen	Kuortaneen Kunto	65,23	65,23