Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Maantiekisat
22.09. klo 12:00 28. Kuortaneen maastofinaali Ilmoittautuneet
		Kuortaneen Maastofinaali ennnakkoilmoittautuneet myös sposti
				
Numero		Sukunimi	Etunimi	Seura
T9 1,7km		
24		Korkiakangas	Sara	Alahärmän Kisa
25		Lehtimäki	Vendi	Forssan Salama
26		Yli-Peltola	Anni	Jalasjärven Jalas
27		Tarkiainen	Aino	Joroisten Urheilijat
29		Ristiluoma	Alisa	Kurikan Ryhti
30		Kanto	Veera	Seinäjoen Seudun Urheilijat
31		Kärki	Saranna	Seinäjoen Seudun Urheilijat
32		Hietamäki	Anni	Seinäjoen Seudun Urheilijat
33		Rautiainen	Petra	Äänekosken Urheilijat
				
P9 1,7km		
26		Takala	Rasmus	Alahärmän Kisa
27		Tuomela	Veeti	Kauhavan Wisa
28		Rajaniemi	Leo	Lahden Ahkera
29		Rinne	Eric	Lahden Ahkera
30		Appel	Emil	Malax IF friidrott
31		Kemppainen	Niilo	Nastolan Naseva
32		Mourujärvi	Jere	Nurmijärven Yleisurheilu
33		Hyvärinen	Vilppu	Tampereen Pyrintö
34		Saari	Ilmari	Ähtärin Urheilijat
				
T10 1,7km		
20		Korhonen	Sanni	IF Femman
21		Kock	Ellen	IK Falken
22		Marjanen	Viola	Kaipolan Vire
23		Uitto	Saana	Kauhavan Wisa
24		Piispanen	Ida	Nastolan Naseva
25		Anttila	Iida	Nivalan Urheilijat
26		Kärki	Mirella	Seinäjoen Seudun Urheilijat
27		Aulamo	Roosa	Tampereen Pyrintö
28		Vähäoja	Janette	Tampereen Pyrintö
29		Jokiaho	Viola	Ähtärin Urheilijat
30		Saari	Minttu	Ähtärin Urheilijat
				
P10 1,7km		
21		Jylhä	Riko-Matti	Halsuan Toivo
22		Hannikainen	Aarne	Helsingin Kisa-Veikot
23		Wikblom	Sander	IF Nykarlebynejden
24		Kock	Arvid	IK Falken
25		Mäkelä	Matti	Ilmajoen Kisailijat
26		Kykyri	Luka	Kälviän Tarmo
27		Ramstedt	Marius	Malax IF friidrott
28		Kemppainen	Elias	Nastolan Naseva
29		Koski	Juuso	Seinäjoen Seudun Urheilijat
				
T11 1,7km		
2		Leppäaho	Katariina	Alajärven Ankkurit
3		Lehtimäki	Miranda	Forssan Salama
5		Vallinoja	Taimi	Helsingin Kisa-Veikot
6		Niemelä	Jiina	Ilmajoen Kisailijat
7		Kukkula	Nanna	Kalannin Vankka
8		Tuomela	Vilma	Kauhavan Wisa
10		Karkiainen	Hetaliina	Keuruun Kisailijat
12		Rajaniemi	Sara	Lahden Ahkera
13		Näykki	Mirva	Lapuan Virkiä
14		Jäkkö	Jonna	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
20		Piispanen	Emmi	Nastolan Naseva
21		Peltola	Inka	Vehmaisten Urheilijat
				
P11 1,7km		
22		Vuorela	Konsta	Jyväskylän Kenttäurheilijat
23		Tossavainen	Kalle	Jyväskylän Kenttäurheilijat
24		Viitakoski	Ville	Mikkelin Kilpa-Veikot
25		Mourujärvi	Jonne	Nurmijärven Yleisurheilu
26		Tytärniemi	Jani	Reisjärven Pilke
27		Haapamäki	Joni	Seinäjoen Seudun Urheilijat
30		Riihimäki	Marius	Tampereen Pyrintö
31		Ortju	Leevi	Tampereen Pyrintö
32		Tyystjärvi	Kaleva	Vähänkyrön Viesti
				
T12 1,7km		
31		Kuoppa-Aho	Seliina	Alajärven Ankkurit
32		Eronen	Jenniina	Espoon Tapiot
33		Hulkko	Lotta	Jalasjärven Jalas
34		Kuusisto	Christine	Jyväskylän Kenttäurheilijat
35		Reinikainen	Emilia	Kalajoen Junkkarit
36		Rinne	Sofia	Lahden Ahkera
37		Kumara	Olivia	Laihian Luja
38		Kangas	Oona	Nivalan Urheilijat
39		Kärki	Sorella	Seinäjoen Seudun Urheilijat
40		Kero	Linnea	Turun Urheiluliitto
41		Mäkiranta	Milja	Vähänkyrön Viesti
				
P12 1,7km		
28		Wikblom	Melker	IF Nykarlebynejden
29		Kiviharju	Samuel	Ilmajoen Kisailijat
30		Ylihärsilä	Veikka	Jalasjärven Jalas
31		Knuutila	Tino	Kankaanpään Seudun Leisku
32		Rautiainen	Patrik	Äänekosken Urheilijat
				
T13 3,3km		
13		Hannikainen	Elma	Helsingin Kisa-Veikot
14		Korhonen	Emma	IF Femman
15		Stråka	Tilde	IF Nykarlebynejden
16		Immonen	Ellen	Jyväskylän Kenttäurheilijat
17		Karkiainen	Helmi	Keuruun Kisailijat
18		Johnsson	Jenni	Lahden Ahkera
19		Tuomola	Birgit	Lahden Ahkera
20		Hietamäki	Sini	Seinäjoen Seudun Urheilijat
21		Tyystjärvi	Sirja	Vähänkyrön Viesti
				
P13 3,3km		
21		Ylihärsilä	Vikki	Jalasjärven Jalas
22		Kontro	Luukas	Jyväskylän Kenttäurheilijat
23		Kärkkäinen	Mika	Kauhavan Wisa
24		Mustonen	Anssi	Koiviston Kipinä
25		Keckman	Eeli	Kyrön Voima
				
T14 3,3km		
30		Jylhä	Reija-Elina	Halsuan Toivo
31		Westerlund	Teodora	IF Drott
32		Paavola	Kiia	Jyväskylän Kenttäurheilijat
33		Kykyri	Melissa	Kälviän Tarmo
34		Koivuniemi	Pauliina	Vammalan seudun Voima
				
P14 3,3km		
21		Ekola	Juuso	Kauhavan Wisa
22		Hakomäki	Reko	Seinäjoen Seudun Urheilijat
23		Järvinen	Patrik	Tampereen Pyrintö
24		Hirvilampi	Otto	Ähtärin Urheilijat
				
T15 3,3km		
71		Mattila	Veera	Vammalan seudun Voima
70		Maukonen	Jenna	Suolahden Urho
72		Saari	Venla	Jyväskylän Kenttäurheilijat
				
P15 3,3km		
65		Hautala	Wäinö	Lahden Ahkera
66		Hernesmaa	Markus	Kannuksen Ura
67		Heikkerö	Joona	Porvoon Urheilijat
68		Pihlajamäki	Teemu	Lapuan Virkiä
69		Kupiainen	Tuukka	Tampereen Pyrintö
70		Nikula	Onni	Tampereen Pyrintö
				
N17 3,3km		
15		Laitila	Laura	Jalasjärven Jalas
16		Marjanen	Venla	Kaipolan Vire
17		Keiski	Kaisla	Kälviän Tarmo
18		Rintala	Selina	Seinäjoen Seudun Urheilijat
19		Hakomäki	Veera	Seinäjoen Seudun Urheilijat
				
M17 5km		
58		Luomala	Valtteri	Kauhavan Wisa
59		Hautala	Walte	Lahden Ahkera
				
N19 3,3km		
80		Kivenmäki	Sara	Kuortaneen Kunto
81		Mäki-Panula	Tiina	Seinäjoen Seudun Urheilijat
82		Tukeva	Maija	Ähtärin Urheilijat
				
M19 5km		
58		Abdulkadir Abdi	Amiin	Seinäjoen Seudun Urheilijat
59		Ahmed	Mohammed	Seinäjoen Seudun Urheilijat
				
N 5km		
10		Moskari	Jenni	Kenttäurheilijat -58
11		Korkealaakso	Moona	Lappeenrannan Urheilu-Miehet
				
M 8,3km		
24		Kaas	Jan	Gamlakarleby IF
25		Härtull	Jonas	Gamlakarleby IF
26		Ramstedt	Thomas	IF Fyren
27		Hulkko	Joni	Jalasjärven Jalas
28		Ingo	Jonas	Vasa IS
				
N40 3,3km		
24		Tuunanen	Mervi	Häjyt
25		Kiviharju	Minna	Ilmajoki
26		Mustonen	Katja	Koiviston Kipinä
27		Joensuu	Kristiina	Lehtimäen Jyske
				
M60 3,3km		
29		Koskela	Jari	
				
N60 3,3km		
28		Tuunanen	Terttu	Häjyt

M70 1,7km
                Finning         Ahti   Kunto-Pirkat