Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
08.04. klo 15:30 11th Helsinki Indoor Tetradecathlon Ilmoittautuneet
M 60 m

Erä / Heat 1
 1  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 2  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 3  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 4  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 5  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
 6      Georg Dunkel                        KU-58                                                     

Erä / Heat 2
 1  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
 2  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
 3  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 4  605 Juha Helander                       FIN                                                       
 5  356 Mikael Tåg                          FIN  
 6  655 Adrian Essex                        GBR                                                       

Erä / Heat 3
 1  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       
 2  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 3  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
 4  506 Günther Schmid                      GER                                                       
 5  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
 6      Christer Strömberg                  HKV                                      

Erä / Heat 4
 1  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
 2  171 Bart Mulder                         NED                                                       
 3  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
 4  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
 5  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
 6  407 Jeroen Vis                          NED                                                       

Erä / Heat 5
 1      Tuukka Heinonen                     HelsTa                                                    
 2    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
 3    6 James Shaw                          GBR                                                       
 4  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 5  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
 6  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       

N 60 m

Erä / Heat 1
 1  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 2    2 Christelle Kizola                   FIN                                                       
 3    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 4  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
 5  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 6  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       

Erä / Heat 2
 2      Eeva Eisanen                        HelsTa                                                    
 3      Meri Suomalainen                    VähänkVie                                                 
 4      Vilja Hekkala                       HelsTa                                                    
 5      Pinja Ohtonen                       HKV                                                       

M Pituus / Long jump

Ryhmä / Group 1
 1  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 2  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
 3  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 4  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
 5  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
 6  171 Bart Mulder                         NED                                                       
 7  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
 8  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
 9  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
10  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
11  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
12  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
13  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
14    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
15  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
16    6 James Shaw                          GBR                                                       

Ryhmä / Group 2
 1  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 2  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 3  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
 4  506 Günther Schmid                      GER                                                       
 5  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 6  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       
 7  605 Juha Helander                       FIN                                                       
 8  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 9  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
10  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
11  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       

N Pituus / Long jump

Ryhmä / Group 2
 1  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
 2  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 3  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 4    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 5  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 6    2 Christelle Kizola                   FIN                                                       

M 800 m

Erä / Heat 1
 1  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 2  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 3  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
 4  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
 5  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 6  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 6  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       

Erä / Heat 2
 1  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
 2  605 Juha Helander                       FIN                                                       
 3  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
 4  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 5  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
 6  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       
 6  456 Markus Stiegler                     GER                                                       

Erä / Heat 3
 1  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 2  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
 3    6 James Shaw                          GBR                                                       
 4  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
 5  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 6  506 Günther Schmid                      GER                                                       
 6  405 Henry Andberg                       FIN                                                       

Erä / Heat 4
 1  171 Bart Mulder                         NED                                                       
 2  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
 3  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 4  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
 5    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
 6  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       

N 800 m

 1  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 2  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 3  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 4    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 5  352 Linda Holmström                     SWE                                                       

M Kuula / Shot put

Ryhmä / Group 1
 1  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
 2  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
 3  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
 4    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
 5  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 6  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
 7  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
 8  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
 9  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
10  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
11  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
12  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
13  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
14  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
15    6 James Shaw                          GBR                                                       

Ryhmä / Group 2
 1  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 2  171 Bart Mulder                         NED                                                       
 3  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 4  605 Juha Helander                       FIN                                                       
 5  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 6  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 7  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 8  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
 9  506 Günther Schmid                      GER                                                       
10  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
11  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
12  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       

N Kuula / Shot put

Ryhmä / Group 2
 1  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 2  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 3  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
 4    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 5  191 Yalda Amini                         AFG                                                       

M 400 m

Erä / Heat 1
 1  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 2  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 3  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 4  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 5  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
 6  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       

Erä / Heat 2
 1  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
 2  605 Juha Helander                       FIN                                                       
 3  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       
 4  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 5  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
 6  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       

Erä / Heat 3
 2  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
 3  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 4  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
 5  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
 6  506 Günther Schmid                      GER                                                       

Erä / Heat 4
 2  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
 3  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 4  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
 5  171 Bart Mulder                         NED                                                       
 6  405 Henry Andberg                       FIN                                                       

Erä / Heat 5
 2  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 3    6 James Shaw                          GBR                                                       
 4    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
 5  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
 6  197 Jere Liskojärvi                     FIN  

N 400 m

Erä / Heat 1
 2  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 3  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 4  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 5    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 6  352 Linda Holmström                     SWE                                                       

Erä / Heat 2
 2  102 Pinja Ohtonen                       HKV                                                       
 3  104 Sofia Tabit                         HelsTa                                                    
 4  101 Silja Laaksonen                     HelsTa                                                    
 5  103 Meri Suomalainen                    VähänkVie                                                 

M 400 m

Erä / Heat 6
 1  107 Exaucé Nunes                        HelsTa
 2
 3
 4  105 Christer Strömberg                  HKV                                                       
 5  106 Atte Timgren                        HKV                                                       

M Korkeus / High jump

Ryhmä / Group 1
124 - 130 + 3 cm
 1  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
 2  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
 3  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
 4  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
 5    6 James Shaw                          GBR                                                       
 6  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 7  171 Bart Mulder                         NED                                                       
 8  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 9  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
10  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       
11  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
12  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
13  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
14    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       

Ryhmä / Group 2
88 - 94 - 100 - 106 + 3 cm
 1  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
 2  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 3  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 4  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 5  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 6  506 Günther Schmid                      GER                                                       
 7  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 8  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 9  605 Juha Helander                       FIN                                                       
10  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
11  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
12  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
13  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       

N Korkeus / High jump

Ryhmä / Group 2
88 - 94 - 100 - 106 + 3 cm
 1    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 2  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 3  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
 4  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 5  501 Barbara Hillmann                    GER  

N 3000 m

 3  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 4    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 5  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 6  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 7  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
                                                     
M 3000 m

Erä / Heat 1
 1  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 2  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 3  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 4  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
 5  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
 6  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       

Erä / Heat 2
 1  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
 2  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 3  506 Günther Schmid                      GER                                                       
 4  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
 5  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
 6  605 Juha Helander                       FIN                                                       

Erä / Heat 3
 1  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
 2  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 3  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 4  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 5  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
 6  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
 7  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       

Erä / Heat 4
 1  171 Bart Mulder                         NED                                                       
 2  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
 3  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
 4  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 5  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
 6  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 7    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
 8    6 James Shaw                          GBR 


SUNNUNTAI / SUNDAY 9.4.       

N17 Moukari / Hammer throw

 1      Lia Catania                         HelsTa                                                    
 2      Eva-Lotta Vendla                    HelsTa                                                                                           

N Painonheitto / Weight throw

 1  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 2  353 Linda Holmström                     SWE                                                       
 3    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 4  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 5  351 Melanie Englmann                    GER                                                       

M Painonheitto / Weight throw

 1  605 Juha Helander                       FIN                                                       
 2  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 3  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 4  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 5  171 Bart Mulder                         NED                                    
 6  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
 7  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
 8  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
 9  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
10  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
11  506 Günther Schmid                      GER                                                       
12  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
13  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
14  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       
15  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
16  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
17  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
18  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
19  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
20  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
21  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
22  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
23  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
24  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
25  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
26    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
27    6 James Shaw                          GBR                                                       

M 60 m aj / Hurdles

Erä / Heat 1
 2    6 James Shaw                          GBR                                                       
 3    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
 4  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
 5  405 Henry Andberg                       FIN                                 


Erä / Heat 2
 1  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 2  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
 3  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
 4  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 5  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
 6  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       

Erä / Heat 3
 1  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
 2  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
 3  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 4  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
 5  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
 6  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       

Erä / Heat 4
 2  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 3  171 Bart Mulder                         NED                                                       
 4  506 Günther Schmid                      GER                                                       
 5  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       

Erä / Heat 5
 2  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 3  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 4  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       
 5  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       

Erä / Heat 6
 2  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 3  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 4  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 5  605 Juha Helander                       FIN                                                       

N 60 m aj / Hurdles

 1  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 2    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 3  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
 4  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 6  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       

M Seiväs / Pole vault

Ryhmä / Group 1
180 - 200 + 10 cm
 1  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 2  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
 3  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
 4  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 5  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 6    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
 7  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
 8  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 9    6 James Shaw                          GBR                                                       
10  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
11  171 Bart Mulder                         NED                                                       
12  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
13  506 Günther Schmid                      GER                                                       
14  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       

Ryhmä / Group 2
120 - 140 + 10 cm
 1  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 2  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
 3  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 4  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
 5  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
 6  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 7  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 8  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
 9  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
10  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
11  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
12  605 Juha Helander                       FIN                                                       
13  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL   

N Seiväs / Pole vault

Ryhmä / Group 2
120 - 140 + 10 cm
 1  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 2  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
 3  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 4  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 5    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
                                                    
N 1500 m

 1  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 2  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
 3  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 4    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 5  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       

M 1500 m


N 200 m

Erä / Heat 1
 2  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 3  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 4  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 5  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
 6    1 Matleena Helander                   FIN                                                       

M 200 m

Erä / Heat 1
 1  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 2  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 3  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
 4  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 5  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 6  406 Matts Nylund                        FIN                                                       

Erä / Heat 2
 1  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
 2  605 Juha Helander                       FIN                                                       
 3  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 4  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
 5  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
 6  456 Markus Stiegler                     GER                                                       

Erä / Heat 3
 1  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 2  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 3  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
 4  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 5  506 Günther Schmid                      GER                                                       
 6  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       

Erä / Heat 4
 2  171 Bart Mulder                         NED                                                       
 3  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
 4  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
 5  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
 6  357 Joe McGrath                         GBR                                                       

Erä / Heat 5
 2  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 3    6 James Shaw                          GBR                                                       
 4    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
 5  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
 6      Tuukka Heinonen                     HelsTa                                                    

N 200 m

Erä / Heat 2
 4      Vilja Hekkala                       HelsTa                                                    
 5      Sofia Tabit                         HelsTa                                                    

M Kolmiloikka / Triple jump

Ryhmä / Group 1
 1  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
 2  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
 3  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN                                                       
 4  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
 5  406 Matts Nylund                        FIN                                                       
 6  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 7  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
 8  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 9  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
10  171 Bart Mulder                         NED                                                       
11  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
12  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
13  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
14  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
15    6 James Shaw                          GBR                                                       
16    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       

Ryhmä / Group 2
 1  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 2  605 Juha Helander                       FIN                                                       
 3  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 4  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 5  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       
 6  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
 7  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 8  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 9  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
10  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
11  506 Günther Schmid                      GER                                                       

N Kolmiloikka / Triple jump

Ryhmä / Group 2
 1  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 2  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 3    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 4  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 5  352 Linda Holmström                     SWE                                                       

MX 5000 m

Erä / Heat 1
 1  351 Melanie Englmann                    GER                                                       
 2  501 Barbara Hillmann                    GER                                                       
 3  191 Yalda Amini                         AFG                                                       
 4    1 Matleena Helander                   FIN                                                       
 5  352 Linda Holmström                     SWE                                                       
 6  657 Lasse Kyrö                          FIN                                                       
 7  658 Risto Karasmaa                      FIN                                                       
 8  655 Adrian Essex                        GBR                                                       
 9  356 Mikael Tåg                          FIN                                                       
10  406 Matts Nylund                        FIN        

M 5000 m                                               

Erä / Heat 2
 1  605 Juha Helander                       FIN                                                       
 2  558 Timo Vähäkuopus                     FIN                                                       
 3  557 Yukio Sasano                        JPN                                                       
 4  556 Jukka-Pekka Hassinen                FIN                                                       
 5  555 Friedhelm Dreckmeier                BEL                                                       
 6  507 Tuomo Vanhanen                      FIN                                                       
 7  506 Günther Schmid                      GER                                                       
 8  505 Esa Paukku                          FIN                                                       
 9  456 Markus Stiegler                     GER                                                       
10  455 Geoff Butler                        GBR                                                       
11  171 Bart Mulder                         NED                                                       

Erä / Heat 3
 1    5 Dennis Coehoorn                     NED                                                       
 2    6 James Shaw                          GBR                                                       
 3  407 Jeroen Vis                          NED                                                       
 4  405 Henry Andberg                       FIN                                                       
 5  357 Joe McGrath                         GBR                                                       
 6  355 Carl McMullen                       GBR                                                       
 7  221 Martijn Flipsen                     NED                                                       
 8  197 Jere Liskojärvi                     FIN                                                       
 9  196 Arsi Leinonen                       FIN                                                       
10  195 Bram Van Hastenberg                 NED                                                       
11  408 Jarno Warsa-Ritaranta               FIN