Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta
Piilota piirin myöntämät kilpailut
Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli
Luokitus
pp
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
kk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
vvvv
2023
2024
2025
-
pp
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
kk
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
vvvv
2023
2024
2025
Ei valintaa
SM-kilpailut
GP
IAAF
EA
Tähtikisat
Piirin myöntämä kilpailu
Karnevaalit
Kansalliset
am-kilpailut
Aluekisat
Piiriottelu
pm-kilpailut
seuracup
Hallikilpailu
Maantiekisat
Kilpakävelyt
Metsä-seurakisat
Sarja
Ikä
Ei valintaa
Miesten
Naisten
Molemmat
Ei valintaa
Yleinen
22
19
17
16
15
14
13
12
11
10
9
30
35
40
45
50
55
60
65
75
70
80
85
90
95
Piiri
Laji
Ei valintaa
Åland
Etelä-Karjala
Etelä-Pohjanmaa
Etelä-Savo
Häme
Helsinki
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Kymenlaakso
Lahti
Länsi-Pohja
Lappi
Muu piiri
Nyland-Åboland
Österbotten
Pohjois-Karjala
Pohjois-Pohjanmaa
Pohjois-Savo
Satakunta
Uusimaa
Varsinais-Suomi
Ei valintaa
40m
50m
60m
80m
100m
150m
200m
300m
400m
600m
800m
1000m
1500m
maili
2000m
3000m
5000m
10000m
40m aj
60m aj
80m aj
100m aj
110m aj
200m aj
300m aj
400m aj
1000m ej
1500m ej
2000m ej
3000m ej
korkeus
seiväs
pituus
3-loikka
vauhditon korkeus
vauhditon pituus
kuula
kiekko
moukari
keihäs
pallo
junnukeihäs
painonheitto
2-ottelu
miniottelu (40m + 1000m)
miniottelu (40m + korkeus)
miniottelu (kuula + keihäs)
miniottelu (kuula + pituus)
miniottelu (1000m + korkeus)
miniottelu (pituus + keihäs)
3-ottelu
4-ottelu
5-ottelu
7-ottelu
8-ottelu
10-ottelu
heitto 4-ottelu
heitto 5-ottelu
600m kävely
1000m kävely
2000m kävely
3000m kävely
5000m kävely
10000m kävely
1 km kävely
2 km kävely
3 km kävely
5km kävely
10km kävely
20km kävely
30km kävely
35km kävely
50km kävely
1000m viesti
3 x 400m
3 x 600m
3 x 80m aj
3 x 3000m kävely
3 x 5000m kävely
4 x 50m
4 x 100m
4 x 200m
4 x 300m
4 x 400m
4 x 600m
3 x 800 m
4 x 800m
4 x 1500m
4 x 60m aj
4 x 80m aj
4 x 100m aj
5 x 80m
6 x 400m
6 x 60m
8 x 40m
8 x 50m
12 x 100m
16 x 60m
16 x 100m
18 x 80m
18 x 100m
1200+400+800+1600m
katuviesti
maraton
puolimaraton
maantiejuoksu
maastojuoksu
4 km
5 km
6 km
10 km
12 km
15 km
maantiejuoksu 6,7km
maantiejuoksu 21km
maantiejuoksu 10km
maastojuoksu 5km
maantiejuoksu 1km
maastojuoksu 2,4km
maantiejuoksu 3,1km
maantiejuoksu 3,21km
maantiejuoksu 50km
maantiejuoksu 100km
maantiejuoksu 48km
maantiejuoksu 12,5km
maantiejuoksu 13km
maastojuoksu 25km
maantiejuoksu 222km
maantiejuoksu 1,72km
maastojuoksu 18km
maastojuoksu 9km
maastojuoksu 4km
maastojuoksu 2km
maantiejuoksu 6,1km
maastojuoksu 4,7km
maantiejuoksu 33km
maastojuoksu 11km
maantiejuoksu 8,3km
maantiejuoksu 2,4km
maantiejuoksu 5km
maantiejuoksu5km
maantiejuoksu 10,55km
maantiejuoksu 2,7km
maantiejuoksu 1,8km
maantiejuoksu 0,9km
maastojuoksu 3km
maastojuoksu 1km
maantiejuoksu 7,9km
maantiejuoksu 10,2km
maantiejuoksu 2,5km
maantiejuoksu 3km
maantiejuoksu 2km
maantiejuoksu 8,2km
maantiejuoksu 1,2km
maantiejuoksu 0,6km
maantiejuoksu 7km
maantiejuoksu 4km
maantiejuoksu 3,4km
maantiejuoksu 0,7km
maantiejuoksu 20km
maantiejuoksu 19,2km
maantiejuoksu 7,2km
maantiejuoksu 3,6km
maastojuoksu 10,55km
maastojuoksu 2,5km
maantiejuoksu 6km
maantiejuoksu 31km
maastojuoksu 20km
maantiejuoksu 22km
maantiejuoksu 1,9km
maantiejuoksu 1,1km
maantiejuoksu 12,3km
maantiejuoksu 4,9km
maantiejuoksu 1,7km
maastojuoksu 6km
maastojuoksu 12km
maantiejuoksu 1,5km
maantiejuoksu 10,5km
maastojuoksu 10km
maastojuoksu 6,0km
maastojuoksu 4,5km
maastojuoksu 3,0km
maastojuoksu 2,2km
maastojuoksu 1,5km
maantiejuoksu 11km
maantiejuoksu 5,5km
maantiejuoksu 7,5km
maantiejuoksu 3,5km
maantiejuoksu 2,0km
maantiejuoksu 1,0km
maantiejuoksu 6,0km
maantiejuoksu 4,0km
maantiejuoksu 3,0km
maantiejuoksu 9,2km
maantiejuoksu 4,6km
maantiejuoksu 8km
maantiejuoksu 3,2km
maantiejuoksu 900km
maastojuoksu 3,2km
maastojuoksu 1,8km
maastojuoksu 900km
maantiejuoksu 3,3km
maantiejuoksu3,3km
maastojuoksu 15,2km
maastojuoksu 10,2km
maantiejuoksu 5,2km
maantiejuoksu 25km
maantiejuoksu 16km
maantiejuoksu 9km
maastojuoksu 60km
maantiejuoksu 7,8km
maantiejuoksu 12km
maantiejuoksu 8,5km
maantiejuoksu 4,5km
maantiejuoksu 2,6km
maastojuoksu 21km
maastojuoksu 13km
maantiejuoksu 1,3km
maantiejuoksu 70km
maantiejuoksu 17km
maantiejuoksu 14,5km
maantiejuoksu 5,7km
maastojuoksu 3,3km
maastojuoksu 8,3km
maastojuoksu 1,7km
maantiejuoksu 21,1km
maantiejuoksu 42,2km
maastojuoksu 3,5km
maastojuoksu 2,0km
maastojuoksu 1,0km
maantiejuoksu 13,6km
maantiejuoksu 6,8km
maantiejuoksu 7,4km
maantiejuoksu 10,00km
maastojuoksu 0,9km
maantiejuoksu 9,6km
maantiejuoksu 5,6km
maantiejuoksu 6,2km
maantiejuoksu 6,4km
maantiejuoksu 4,7km
maastojuoksu 5,5km
maantiejuoksu 6,72km
maastojuoksu 3,22km
maastojuoksu 1,61km
maantiejuoksu 1,61km
maantiejuoksu 8,05km
maastojuoksu 0,80km
maastojuoksu0,80km
maastojuoksu 1,2km
maantiejuoksu 15,2km
maastojuoksu 4,8km
maantiejuoksu 7,0km
maantiejuoksu 15km
maastojuoksu 21,1km
maastojuoksu 8km
maantiejuoksu 10,35km
maastojuoksu 1,4km
maastojuoksu 0,7km
maastojuoksu 2,25km
maantiejuoksu 8,4km
maantiejuoksu 1,4km
maantiejuoksu 7,55km
maastojuoksu 14km
maantiejuoksu 14km
maantiejuoksu 2,3km
maantiejuoksu 17,4km
maantiejuoksu 6,5km
maastojuoksu 15km
maantiejuoksu 0,8km
maastojuoksu 1,6km
maastojuoksu 4,1km
maastojuoksu 2,7km
maastojuoksu 0,5km
maastojuoksu 0,2km
maastojuoksu 0,3km
maantiejuoksu 5,1km
maastojuoksu 29,5km
maantiejuoksu 16,5km
maastojuoksu 16,5km
maantiejuoksu 6,6km
maantiejuoksu 1,6km
maantiejuoksu 4,8km
maantiejuoksu 0,4km
maantiejuoksu 10,0km
maantiejuoksu 5,00km
maantiejuoksu 10,54km
maantiejuoksu 5,27km
maantiejuoksu 9,0km
maantiejuoksu 5,3km
maantiejuoksu 3,7km
maantiejuoksu 0,65km
maantiejuoksu 60km
maantiejuoksu 510,5km
maastojuoksu 0,8km
maantiejuoksu 16,6km
maantiejuoksu16,6km
maantiejuoksu 5,8km
maastojuoksu 7km
maantiejuoksu 7,3km
maastojuoksu 4,3km
maastojuoksu 8,6km
maantiejuoksu 4,3km
maantiejuoksu 6,9km
maantiejuoksu 42km
maastojuoksu 2,8km
maastojuoksu 1,9km
maastojuoksu 0,93km
maantiejuoksu 9,3km
maantiejuoksu 6,3km
maastojuoksu 6,3km
maastojuoksu 3,15km
maantiejuoksu 3,15km
maantiejuoksu 21,2km
maantiejuoksu 2,2km
maantiejuoksu 8,9km
maastojuoksu 0,4km
maastojuoksu 0,1km
maastojuoksu 0,6km
maantiejuoksu 0,3km
maastojuoksu 4,6km
maantiejuoksu 26km
maantiejuoksu26km
maastojuoksu 9,8km
maastojuoksu 7,5km
maastojuoksu 16km
maastojuoksu 30km
maantiejuoksu 10,3km
maantiejuoksu 10,6km
maantiejuoksu 3,8km
maantiejuoksu 7,1km
maantiejuoksu 8,7km
maastojuoksu 23km
maastojuoksu 11,5km
maastojuoksu23km
maastojuoksu 0,94km
maastojuoksu 5,0km
maastojuoksu 4,0km
maastojuoksu 0,75km
maantiejuoksu 0,5km
maantiejuoksu 9,5km
maastojuoksu 45km
maantiejuoksu 11,2km
maastojuoksu 2,3km
maastojuoksu 8,8km
maastojuoksu 4,4km
maantiejuoksu 1,84km
maantiejuoksu 0,92km
maastojuoksu 1,1km
maastojuoksu 5,7km
maastojuoksu 3,8km
maastojuoksu 7,1km
maantiejuoksu 2,8km
maastojuoksu 3,75km
3
maastojuoksu 0,40km
maastojuoksu 0,20km
maastojuoksu 600km
maastojuoksu 300km
maastojuoksu 1,3km
maastojuoksu 500km
maantiejuoksu 5,4km
maastojuoksu 6,8km
maantiejuoksu 10,25km
maantiejuoksu 17,3km
maantiejuoksu 17,5km
maantiejuoksu 11,6km
maantiejuoksu 15,4km
maantiejuoksu 2,9km
maastojuoksu 0,65km
maastojuoksu 22km
maastojuoksu 03km
maantiejuoksu 4,4km
maantiejuoksu 1,05km
maantiejuoksu 11,20km
maantiejuoksu 12,20km
maantiejuoksu 38km
maantiejuoksu 23km
maastojuoksu 38km
maantiejuoksu 0,2km
maastojuoksu 6,6km
maastojuoksu 9,9km
maantiejuoksu 10,8km
maastojuoksu 5,4km
maastojuoksu 4,05km
maastojuoksu 1,35km
maastojuoksu 12,8km
maastojuoksu 7,2km
maastojuoksu12,8km
maastojuoksu 6,5km
maantiejuoksu 9,8km
maantiejuoksu 4,35km
maantiejuoksu 5,0km
maantiejuoksu5,0km
maastojuoksu 10,5km
maantiejuoksu 9,4km
maantiejuoksu9,4km
maastojuoksu 0,35km
maastojuoksu 12,6km
maantiejuoksu 105km
maastojuoksu 3,6km
maantiejuoksu 8,70km
maastojuoksu 0,15km
maastojuoksu 9,5km
maantiejuoksu 19km
maastojuoksu 19km
maantiejuoksu 20,1km
maantiejuoksu 2,1km
maastojuoksu 12,5km
maantiejuoksu 11,4km
maastojuoksu 0,45km
maastojuoksu 2,1km
maastojuoksu 24km
maastojuoksu 22,5km
maantiejuoksu 11,8km
maastojuoksu 11,8km
maantiejuoksu 3,9km
maastojuoksu 3,4km
maastojuoksu 42,2km
maastojuoksu 36km
maastojuoksu 3,9km
maastojuoksu 3,1km
maastojuoksu 8,5km
maastojuoksu 8,50km
maastojuoksu 0,52km
maastojuoksu 0,26km
maastojuoksu 0,25km
Mkeihas
Nkeihas
Mkorkeus
maastojuoksu 6,2km
maastojuoksu6,2km
maantiejuoksu 8,90km
maantiejuoksu 4,45km
maastojuoksu 06km
maantiejuoksu 9,9km
Mkuula
Nkuula
maantiejuoksu 24km
maastojuoksu 6,4km
maastojuoksu6,4km
M100m
M400m
Mtuolikeihas
Mtuolikiekko
N100m
N400m
Ntuolikeihas
Ntuolikiekko
0,6km
maantiejuoksu 2,75km
maantiejuoksu 8,6km
maastojuoksu 2,6km
Mtuolikuula
Ntuolikuula
M100mkelaus
M400mkelaus
N100mkelaus
N400mkelaus
60m kelaus
100m kelaus
150m kelaus
200m kelaus
300m kelaus
400m kelaus
600m kelaus
800m kelaus
1000m kelaus
1500m kelaus
3000m kelaus
5000m kelaus
10000m kelaus
puolimaraton kelaus
maraton kelaus
tuolikuula
tuolikeihäs
tuolikiekko
keilanheitto
Päivämäärä
Luokittelu
Kilpailu
Paikkakunta
Ilm. päättyy
WA
23.04.
pk
Aikuisurheilijoiden PM-maastojuoksut
Toivakka
21.04. 23:59
-
29.04.
pm
Sisulisämaastot, lisälajeina M/N, M/N17,19
Keuruu
24.04. 23:59
-
01.05.
maraton
Saarijärven Vappumaraton
Saarijärvi
27.04. 23:59
-
16.05.
pk
Heittokilpailut
Jyväskylä
15.05. 23:59
-
17.05.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
23.05.
pk
Toukokuun kisat
Jyväskylä
19.05. 23:59
-
24.05.
pk
Paunucup I
Jämsä
21.05. 23:59
-
25.05.
pk
Helatorstain nuorisokisat
Äänekoski
22.05. 23:59
-
29.05.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
29.05.
seura
Silja Line Seurakisat
Pihtipudas
-
-
30.05.
seura
Seurakisat
viitasaari
-
-
31.05.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
31.05.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
04.06.
pk
Paavon Kisa
Saarijärvi
31.05. 23:59
-
05.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
06.06.
pk
Pihtiputaan Tuiskun kilpailut
Pihtipudas
02.06. 23:59
-
07.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
07.06.
pk
Viispiikkinen Cup
Saarijärvi
06.06. 23:59
-
12.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
13.06.
pk
Järvituuli Cup osa 1
Keuruu
12.06. 23:59
-
13.06.
pk
Seuracup 1. osakilpailu
Pihtipudas
09.06. 23:59
-
14.06.
pk
Paunucup II
Jämsä
11.06. 23:59
-
14.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
15.06.
pm
Sisulisä pm viestit
Äänekoski
10.06. 23:59
-
18.06.
kans
Viitasaaren Kansalliset
Viitasaari
15.06. 23:59
-
19.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
19.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Pihtipudas
-
-
19.06.
seura
Seurakisat
Multia
-
-
20.06.
pk
Piirin myöntämä kilpailu
MUURAME
19.06. 23:59
-
20.06.
seura
Seurakisat
Viitasaari
-
-
20.06.
seura
Seurakisat
Järvituuli Cup osa 2
19.06. 23:59
-
20.06.
pk
Viispiikkinen Cup
Kivijärvi
19.06. 23:59
-
21.06.
tähti
81.Saarijärven Juhannuskisat
Saarijärvi
16.06. 23:59
-
21.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
21.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
23.06.
pk
51.Keuruun Juhannuskisat
Keuruu
18.06. 23:59
-
25.06.
pk
Nuorten Juhannuskisat
Saarijärvi
20.06. 23:59
-
27.06.
pk
Järvituuli Cup osa 3
Keuruu
26.06. 23:59
-
28.06.
pk
Keihäskarnevaalien juniorikisat
Pihtipudas
25.06. 23:59
-
29.06.-02.07.
karn
Jämsän kestävyysjuoksu-, pituus- ja 3-loikkakarnevaalit
Jämsä
26.06. 23:59
-
29.06.-02.07.
karn
Keihäskarnevaalit
Pihtipudas
25.06. 23:59
-
29.06.
karn
Aitajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
27.06. 23:59
-
01.07.
pk
Keihäskarnevaalien leirikilpailut
Pihtipudas
30.06. 23:59
-
02.07.
karn
Pikajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
28.06. 23:59
-
03.07.
seura
Seurakisat
Multia
-
-
04.07.
pk
Järvituuli Cup osa 4
Keuruu
03.07. 23:59
-
04.07.
seura
Seurakisat
Viitasaari
-
-
05.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
06.07.
pk
Viispiikkinen Cup
Saarijärvi / Pylkönmäki
-
-
08.07.
pk
Pihtiputaan Tuiskun kilpailut
Pihtipudas
03.07. 23:59
-
11.07.
pk
Järvituuli Cup osa 5
Keuruu
10.07. 23:59
-
11.07.
pk
Piirin myöntämä kkilpailu
MUURAME
10.07. 23:59
-
12.07.
pk
Paunucup III
Jämsä
09.07. 23:59
-
12.07.
pk
Viispiikkinen Cup
Karstula
11.07. 23:59
-
12.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
15.07.
pk
SAUL SM-moniottelut
Laukaa
04.07. 23:59
-
15.07.
pm
sisulisä pm ottelut
Äänekoski
10.07. 23:59
-
15.07.
pk
43. Pentin Olympialaiset
Saarijärvi / Pylkönmäki
-
-
15.07.
pk
POPPI-Olympialaiset
Kannonkoski
14.07. 23:59
-
16.07.
pk
Vakkahölkkä
Toivakka
-
-
17.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Pihtipudas
-
-
18.07.
pk
Järvituuli Cup osa 6
Keuruu
17.07. 23:59
-
19.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
25.07.
pk
Järvituuli Cup osa 7
Keuruu
24.07. 23:59
-
26.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
31.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Pihtipudas
-
-
02.08.
pk
Seuracup osa 2
Jämsä
30.07. 23:59
-
02.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
08.08.
seura
Seurakisat
Keuruu
-
-
08.08.
pk
Viitasaaren iltakisat
Viitasaari
06.08. 23:59
-
09.08.
pk
Paunucup IV
Jämsä
06.08. 23:59
-
09.08.
kans
Äänekoski Games
Äänekoski
04.08. 23:59
-
09.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä PERUTTU
-
-
10.08.
pk
Viispiikkinen-cup
Kannonkoski
09.08. 23:59
-
12.-13.08.
pm
Pm-Sisulisähuipentuma
Saarijärvi
07.08. 23:59
-
16.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
19.08.
am
Aluehuipentuma 12-13. v
Saarijärvi
17.08. 23:59
-
20.08.
pk
50. Auliksen olympialaiset
Jämsä
17.08. 23:59
-
22.08.
pk
Järvituuli Cup osa 9
Keuruu
21.08. 23:59
-
22.08.
seura
Seurakisat
Viitasaari
-
-
24.08.
pk
Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut
Äänekoski
21.08. 23:59
-
25.08.
pk
26. Sakun Hölkkä
Saarijärvi / Pylkönmäki
-
-
30.08.
pk
Elokuun kisat
Jyväskylä
26.08. 23:59
-
02.09.
pk
syysheitot
Äänekoski / Suolahti
-
-
03.09.
pk
Järvituuli Cup osa 10
Keuruu
01.09. 23:59
-
09.09.
pk
Alueelliset syyskisat
Äänekoski
06.09. 23:59
-
10.09.
po
Supersisuottelut
Saarijärvi
05.09. 23:59
-
15.-16.09.
maraton
Finlandia Marathon
Jyväskylä
-
-
16.09.
SM
SM-maraton
Jyväskylä
08.09. 23:59
-
26.09.
pk
Heittokisa
Jyväskylä
25.09. 23:59
-
26.09.
pk
syysseiväs
Keuruu
25.09. 23:59
-
17.01.
halli
Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut
Jyväskylä
10.01. 23:59
-
20.01.
halli
Avoimet Keski-Suomen juniorihallit
Jyväskylä
15.01. 23:59
-
03.02.
halli
Hipposhallit, osa 1
Jyväskylä
28.01. 23:59
-
10.02.
halli
Hipposhallit, osa 2
Jyväskylä
04.02. 23:59
-
03.-04.03.
SM
SM-hallimoniottelut
Jyväskylä
25.02. 23:59
-
24.03.
halli
Junior Indoor Meeting - JIM
Jyväskylä
19.03. 23:59
-
28.04.
pk
Kuokkalan Kirmaisu
Jyväskylä
25.04. 23:59
-
28.04.
pm
Sisulisämaastot, lisälajeina M/N, M/N 17-19
Keuruu
23.04. 23:59
-
15.05.
pk
Heittokilpailut
Jyväskylä
14.05. 23:59
-
21.05.
pk
Paunucup I
Jämsä
18.05. 23:59
-
22.05.
seura
Seurakisat
Keuruu
-
-
22.05.
pk
Toukokuun kisat
Jyväskylä
18.05. 23:59
-
23.05.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
26.05.
pk
Pihtiputaan Tuiskun toukokuun kisat
Pihtipudas
22.05. 23:59
-
26.05.
pk
Toukokuun nuorisokisat
Äänekoski
23.05. 23:59
-
29.05.
pk
JärvituuliCup 1
Keuruu
27.05. 23:59
-
29.05.
seura
Seurakisat
Viitasaari
-
-
30.05.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
30.05.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
03.06.
pk
Paavon Kisa
Saarijärvi
31.05. 23:59
-
04.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
06.06.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
06.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
07.06.
kans
Äänekoski Games
Äänekoski
03.06. 23:59
-
09.06.
tähti
Jyväskylä Games
Jyväskylä
03.06. 23:59
-
11.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
12.06.
pk
JärvituuliCup 2
Keuruu
10.06. 23:59
-
12.06.
pk
Piirin myöntämä kilpailu
Muurame
11.06. 23:59
-
12.06.
seura
Seurakisat
Viitasaari
-
-
13.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
13.06.
pk
Viispiikkinen Cup
Saarijärvi
11.06. 23:59
-
18.06.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
18.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
18.06.
kans
Viitasaaren Kansalliset
Viitasaari
15.06. 23:59
-
19.06.
pk
Seuracup lisälajit
Jyväskylä
17.06. 23:59
-
19.06.
seuracup
Seuracup 1
Jyväskylä
17.06. 23:59
-
20.06.
pk
Paunucup II
Jämsä
17.06. 23:59
-
20.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
20.06.
pk
Viispiikinen Cup II osakilpailu
Kivijärvi
20.06. 23:59
-
22.06.
kans
52. Keuruun Juhannuskisat
Keuruu
17.06. 23:59
-
24.06.
tähti
82.Saarijärven Juhannuskisat
Saarijärvi
18.06. 23:59
-
26.06.
pk
JärvituuliCup 3
Keuruu
24.06. 23:59
-
27.06.
pk
Keihäskarnevaalien juniorikisat
Pihtipudas
24.06. 23:59
-
28.06.-01.07.
karn
Jämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalit
Jämsä
25.06. 23:59
-
28.06.-01.07.
karn
Keihäskarnevaalit
Pihtipudas
23.06. 23:59
-
28.06.
karn
Aitajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
25.06. 23:59
-
30.06.
pk
Keihäskarnevaalien leirikilpailu
Pihtipudas
29.06. 23:59
-
01.07.
karn
Pikajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
28.06. 23:59
-
04.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
05.07.
pk
VKS- cup Pylkönmäen osakilpailu
Pylkönmäki/Saarijärvi
-
-
10.07.
pk
JärvituuliCup 4
Keuruu
09.07. 23:59
-
10.07.
pk
Piirin myöntämä kilpailu
Muurame
09.07. 23:59
-
10.07.
seura
Seurakisat
Viitasaari
-
-
11.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
11.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
14.07.
pk
POPPI-Olympialaiset
Kannonkoski
13.07. 23:59
-
16.07.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
16.07.
pk
Heinäkuun nuorisokisat
Äänekoski
13.07. 23:59
-
18.07.
pk
Paunucup III
Jämsä
15.07. 23:59
-
19.-22.07.
SM
Kalevan kisat
Jyväskylä
11.07. 23:59
-
19.07.
pk
Viispiikkinen cup
Karstula
18.07. 23:59
-
21.07.
pk
44. Pentin olympialaiset
Pylkönmäki/Saarijärvi
-
-
21.07.
pk
Kalevan kisat - Masters kutsukisa 100 m
Jyväskylä
22.06. 23:59
-
24.07.
pk
JärvituuliCup 5
Keuruu
22.07. 23:59
-
25.07.
seuracup
Seuracup osa 2.
Saarijärvi
22.07. 23:59
-
25.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
26.07.
seura
Seurakisat
Multia
-
-
28.07.
pk
Tuloskisat
Pihtipudas
25.07. 23:59
-
30.07.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
02.08.
pk
Viispiikkinen-Cup
Kannonkoski
01.08. 23:59
-
04.-05.08.
pm
Pm-sisulisähuipentuma
Jämsä
30.07. 23:59
-
07.08.
pk
JärvituuliCup 6
Keuruu
05.08. 23:59
-
10.-12.08.
SM
SM-kilpailut P/T14,15
Saarijärvi
02.08. 23:59
-
14.08.
pk
Paunucup IV
Jämsä
11.08. 23:59
-
15.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
19.08.
pk
51. Auliksen olympialaiset
Jämsä
16.08. 23:59
-
21.08.
pk
Elokuun kisat
Jyväskylä
18.08. 23:59
-
21.08.
seura
Seurakisat
Viitasaari
-
-
23.08.
pk
Avoimet Äänekosken kaupunginmestaruuskisat
Äänekoski
20.08. 23:59
-
25.08.
pk
SM-heitto 5-ottelu
Jyväskylä
-
-
25.08.
pm
pm-sisulisäviestit
Jyväskylä
20.08. 23:59
-
28.08.
pk
paunucup V
Jämsä (Jämsänkoski)
25.08. 23:59
-
28.08.
pk
Hippokisat Pihtipudas
Pihtipudas
27.08. 23:59
-
31.08.
pk
27. Sakun Hölkkä
Pylkönmäki/Saarijärvi
-
-
01.09.
pk
Kuohun Tasoittava
Vaajakoski
-
-
04.09.
pk
JärvituuliCup 7
Keuruu
02.09. 23:59
-
14.-15.09.
maraton
Finlandia Marathon
Jyväskylä
-
-
15.09.
pk
Alueelliset syyskisat
Äänekoski
12.09. 23:59
-
16.09.
pk
Keuruun syysseiväs
Keuruu
14.09. 23:59
-
19.09.
pm
pm-sisulisäottelut T/P 9-13
Jyväskylä
14.09. 23:59
-
20.09.
seura
Seurakisat
Multia
-
-
25.09.
pk
Heittokisa
Jyväskylä
24.09. 23:59
-
07.10.
pk
Syysmoukari
Petäjävesi
06.10. 23:59
-
05.01.
pk
Seuraottelu JKU-OP-TP-Reipas
Jyväskylä
02.01. 23:59
-
19.01.
pk
Avoimet Keski-Suomen juniorihallit
Jyväskylä
14.01. 23:59
-
02.-03.02.
halli
Hipposhallit
Jyväskylä
27.01. 23:59
-
22.-24.02.
pk
SAUL:n SM-hallit
Jyväskylä
-
-
16.03.
halli
Junior Indoor Meeting - JIM
Jyväskylä
11.03. 23:59
-
20.04.
pk
Pentin Pinkaisu XIII
Vaajakoski
-
-
27.04.
pk
Kuokkalan Kirmaisu
Jyväskylä
-
-
28.04.
pm
Piirinmestaruus-maastot
Jämsä
25.04. 23:59
-
13.05.
pk
ECCC karsintakilpailu
Jyväskylä
-
-
14.05.
pk
Heittokilpailut
Jyväskylä
13.05. 23:59
-
15.05.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
19.05.
pm
pm-ottelut 9-15v
Jyväskylä
15.05. 23:59
-
20.05.
pk
Paunu Games I
Jämsä
17.05. 23:59
-
21.05.
pk
Keuruun kevätkuula
Keuruu
20.05. 23:59
-
21.05.
seura
Seurakisat
Keuruu
20.05. 23:59
-
22.05.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
20.05. 23:59
-
23.05.
pk
Toukokuun kisat
Jyväskylä
20.05. 23:59
-
25.05.
pk
Pihtiputaan Tuiskun kilpailut
Pihtipudas
21.05. 23:59
-
26.05.
pk
Paavon Kisa
Saarijärvi
23.05. 23:59
-
27.05.
seura
Seurakisat
Hankasalmi
-
-
29.05.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
27.05. 23:59
-
29.05.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
30.05.
pk
Toukokuun nuorisokisat
Äänekoski
26.05. 23:59
-
31.05.
seura
Silja Line Seurakisat
Konnevesi
31.05. 23:59
-
03.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Äänekoski
-
-
04.06.
pk
JärvituuliCup 1
Keuruu
03.06. 23:59
-
04.06.
seura
Seurakisat
Keuruu
03.06. 23:59
-
04.06.
seura
Seurakisat
Viitasaari
03.06. 23:59
-
05.06.
pk
Paunu Games II
Jämsä
02.06. 23:59
-
05.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
04.06. 23:59
-
08.06.
seuracup
Seuracup 1
Jyväskylä
05.06. 23:59
-
10.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
10.06.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
11.06.
pk
JärvituuliCup 2
Keuruu
10.06. 23:59
-
11.06.
pk
Piirin myöntämä kilpailu
Muurame
10.06. 23:59
-
12.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
12.06.
pk
Viispiikkinen Cup
Saarijärvi
10.06. 23:59
-
17.06.
seuracup
Seuracup I
Jämsä
14.06. 23:59
-
17.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
19.06.
pk
Motonet GP Jyväskylä - lisälajit
Jyväskylä
09.06. 23:59
-
19.06.
GP
Motonet GP Jyväskylä
Jyväskylä
09.06. 23:59
-
19.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
18.06. 23:59
-
19.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
21.06.
kans
53. Keuruun Juhannuskisat
Keuruu
17.06. 23:59
-
23.06.
kans
Kansainväliset 83.Saarijärven Juhannuskisat
Saarijärvi
17.06. 23:59
-
24.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
24.06.
seura
Seurakisat
Hankasalmi
-
-
24.06.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
25.06.
seura
Seurakisat
Viitasaari
24.06. 23:59
-
25.06.
pk
JKU Masters
Jyväskylä
21.06. 23:59
-
26.06.
pk
Keihäskarnevaalien juniorikilpailut
Pihtipudas
22.06. 23:59
-
26.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
25.06. 23:59
-
27.-30.06.
karn
Jämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalit
Jämsä
24.06. 23:59
-
27.-30.06.
karn
Keihäskarnevaalit
Pihtipudas
22.06. 23:59
-
27.06.
karn
Aitajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
24.06. 23:59
-
29.06.
pk
Keihäskarnevaalien leirikilpailut
Pihtipudas
-
-
30.06.
karn
Pikajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
27.06. 23:59
-
02.07.
pk
JärvituuliCup 3
Keuruu
01.07. 23:59
-
03.07.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
02.07. 23:59
-
03.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
04.07.
pk
Viispiikkinen cup
Saarijärvi
-
-
08.07.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
09.07.
pk
Piirin myöntämä kilpailu
Muurame
08.07. 23:59
-
10.07.
pk
Paunu Games III
Jämsä
07.07. 23:59
-
10.07.
pk
Keskiviikon tuloskisa
Saarijärvi
09.07. 23:59
-
12.07.
pk
Heinäheitot
Petäjävesi
11.07. 23:59
-
13.07.
pk
POPPI-Olympialaiset
Kannonkoski
12.07. 23:59
-
16.07.
pk
JärvituuliCup 4
Keuruu
15.07. 23:59
-
16.07.
pk
Tuiskun tuloskisat
Pihtipudas
13.07. 23:59
-
17.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
17.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
18.07.
pk
Heinäkuun nuorisokisat
Äänekoski
15.07. 23:59
-
18.07.
pk
Viispiikkinen cup
Karstula
17.07. 23:59
-
20.07.
pk
45. Pentin Olympialaiset
Saarijärvi
-
-
22.07.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
24.07.
pk
Paunu Games IV
Jämsä
21.07. 23:59
-
27.-28.07.
pm
pm-sisulisähuipentuma
Jyväskylä
23.07. 23:59
-
29.07.
seura
Seurakisat
Hankasalmi
-
-
31.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
05.08.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
06.08.
seuracup
Seuracup osa 2
Saarijärvi
02.08. 23:59
-
07.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
08.08.
kans
Äänekoski Games
Äänekoski
05.08. 23:59
-
08.08.
pk
Viispiikkinen-Cup
Kannonkoski
07.08. 23:59
-
13.08.
seura
Seurakisat
Viitasaari
12.08. 23:59
-
14.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
18.08.
pk
52. Auliksen Olympialaiset
Jämsä
15.08. 23:59
-
20.08.
pk
JärvituuliCup 6
Keuruu
18.08. 23:59
-
21.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
22.08.
pk
Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut
Äänekoski
19.08. 23:59
-
24.08.
pm
pm-sisulisäviestit
Jyväskylä
20.08. 23:59
-
25.08.
pk
Kuohun Tasoittava 5000m
Jyväskylä / Vaajakoski
-
-
26.08.
seura
Seurakisat
Hankasalmi
-
-
27.08.
pk
Elokuun kisat
Jyväskylä
24.08. 23:59
-
27.08.
seura
Seurakisat
Viitasaari
26.08. 23:59
-
28.08.
pk
Paunu Games V
Jämsä
25.08. 23:59
-
30.08.
pk
28. Sakun hölkkä
Saarijärvi
-
-
01.09.
pk
LU 90 v - Juhlavuoden Juniorijuoksut JuokseVille
Laukaa
-
-
07.09.
pm
Sisulisäottelut II T/P9-13
Äänekoski
03.09. 23:59
-
11.09.
pk
Paunu Games VI
Jämsä
08.09. 23:59
-
13.-14.09.
maantie
Finlandia Marathon ja Valon Kymppi
Jyväskylä
-
-
14.09.
pk
Keuruun Syysseiväs
Keuruu
11.09. 23:59
-
24.09.
pk
Heittokisa
Jyväskylä
23.09. 23:59
-
14.12.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 2/5
Jyväskylä
-
-
18.01.
halli
Junior Indoor Meeting - JIM
Jyväskylä
13.01. 23:59
-
25.01.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 3/5
Jyväskylä
-
-
31.01.
pk
Aikuisurheilijoiden Hipposhallit
Jyväskylä
26.01. 23:59
-
01.-02.02.
halli
Hipposhallit
Jyväskylä
27.01. 23:59
-
29.02.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 4/5
Jyväskylä
-
-
14.03.
halli
Avoimet Keski-Suomen juniorihallit
Jyväskylä
09.03. 23:59
-
28.03.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 5/5 PERUTTU
Jyväskylä
-
-
16.05.
pm
pm-ottelut 9-15v
Jyväskylä
-
-
01.06.
pk
Keihään kutsukilpailu
Jyväskylä
-
-
03.06.
pk
Nuorten koronakisat
Saarijärvi
02.06. 23:59
-
06.06.
pk
Harju Cup 1
Jyväskylä
02.06. 23:59
-
08.06.
pk
Alueelliset kesäkuun nuorisokisat
Äänekoski
05.06. 23:59
-
09.06.
seura
Seurakisat
Keuruu
-
-
09.06.
pk
Keuruun kuulakisa
Keuruu
09.06. 23:59
-
10.06.
pk
Paunu Games I
Jämsä
07.06. 23:59
-
10.06.
seura
Seurakisat
Hankasalmi
09.06. 23:59
-
10.06.
pk
Viispiikkinen Cup
Saarijärvi
09.06. 23:59
-
13.06.
pk
Harju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15v
Jyväskylä
09.06. 23:59
-
13.06.
pk
Keuruun Kesäkisat
Keuruu
-
-
16.06.
seura
Seurakisat
Keuruu
-
-
16.06.
pk
Yleisurheilukilpailut
Muurame
15.06. 23:59
-
17.06.
pk
Junnujen heittokisat
Jyväskylä
16.06. 23:59
-
17.06.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
17.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
16.06. 23:59
-
17.06.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
20.06.
kans
Kansainväliset 84.Saarijärven Juhannuskisat
Saarijärvi
15.06. 23:59
-
23.06.
seura
Seurakisat
Keuruu
-
-
23.06.
pk
Keuruun seiväskilpailu
Keuruu
23.06. 23:59
-
24.06.
pk
Paunu Games II
Jämsä
21.06. 23:59
-
24.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
23.06. 23:59
-
28.06.
pk
Harju Cup 3
Jyväskylä
23.06. 23:59
-
29.06.
seura
Seurakisat
Hankasalmi
09.06. 23:59
-
29.06.
seura
Seurakisat
Hankasalmi
28.06. 23:59
-
30.06.
seura
Seurakisat
Keuruu
-
-
01.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
04.07.
pk
Pihtiputaan Tuiskun tuloskisat
Pihtipudas
01.07. 23:59
-
06.07.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
07.07.
pk
Keuruun pituuskisa
Keuruu
06.07. 23:59
-
08.07.
pk
Paunu Games III
Jämsä
05.07. 23:59
-
08.07.
GP
Motonet GP Jyväskylä
Jyväskylä
29.06. 23:59
-
09.07.
pk
Viispiikkis- cup
Karstula
07.07. 23:59
-
11.07.
pk
Nuorten Paavonkisa
Saarijärvi
10.07. 23:59
-
13.07.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
14.07.
pk
Yleisurheilukilpailut
Muurame
13.07. 23:59
-
15.07.
pk
Kolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPo
Jämsä
10.07. 23:59
-
15.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
16.07.
pk
Heinäkuun nuorisokisat
Äänekoski
13.07. 23:59
-
18.07.
pk
46. Pentin Olympialaiset
Pylkönmäki
16.07. 23:59
-
20.07.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
21.07.
pk
Keuruun 3-loikka
Keuruu
20.07. 23:59
-
22.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
23.07.
pk
Viispiikkinen Cup, III-osakilpailu
Kyyjärvi
22.07. 23:59
-
24.-26.07.
pm
Pm-sisulisähuipentuma
Jämsä
18.07. 23:59
-
27.07.
seura
Seurakisat
Hankasalmi
26.07. 23:59
-
27.07.
kans
Äänekoski Games
Äänekoski
23.07. 23:59
-
27.07.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
29.07.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
02.08.
am
Aluemestaruusviestit
Saarijärvi
28.07. 23:59
-
02.08.
pk
Pihtiputaan Tuiskun tuloskisat
Pihtipudas
30.07. 23:59
-
03.08.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
04.08.
pk
Keuruun seiväskilpailu
Keuruu
03.08. 23:59
-
05.08.
pk
Paunu Games IV
Jämsä
02.08. 23:59
-
06.08.
pk
Vks cup Pylkönmäki
Pylkönmäki
06.08. 23:59
-
12.08.
seuracup
Seuracup KeSy
Jyväskylä
10.08. 23:59
-
12.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Uurainen
-
-
12.08.
seura
Silja Line Seurakisat
Jämsä
-
-
16.08.
pk
53. Auliksen Olympialaiset
Jämsä
13.08. 23:59
-
19.08.
pk
Pihtiputaan Tuiskun tuloskisat
Pihtipudas
18.08. 23:59
-
20.08.
pk
Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut
Äänekoski
17.08. 23:59
-
26.08.
pm
pm-viestit 9-15-v
Jyväskylä
23.08. 23:59
-
27.08.
pk
Viispiikkinen cup
Kivijärvi
-
-
28.08.
pk
Paunu Games V
Jämsä
25.08. 23:59
-
29.08.
pk
Kuohun Tasoittava 5000m
Jyväskylä / Vaajakoski
-
-
01.09.
pk
Harju Cup 4
Jyväskylä
29.08. 23:59
-
02.09.
pk
Syysheitot I
Jämsä
30.08. 23:59
-
09.09.
pk
Syysheitot II
Jämsä
06.09. 23:59
-
10.-13.09.
pk
SAUL SM-kilpailut
Jyväskylä
01.09. 23:59
-
12.09.
po
Sisulisäottelut ll
Saarijärvi
07.09. 23:59
-
17.09.
pk
Keuruun syysseiväs
Keuruu
16.09. 23:59
-
19.09.
maantie
Finlandia Marathon / SAUL SM-maraton
Jyväskylä
-
-
20.09.
pm
Avoimet Keski-Suomen Piirinmestaruusmaastot
Jämsä
16.09. 23:59
-
20.09.
pk
Petäjäveden moukarikilpailut
Petäjävesi
-
-
23.09.
pk
Heittokisat
Jyväskylä
21.09. 23:59
-
14.11.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 1/5
Jyväskylä
-
-
12.12.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 2/5 PERUTTU
Jyväskylä
-
-
16.01.
halli
PERUTTU Junior Indoor Meeting - JIM
Jyväskylä
11.01. 23:59
-
24.01.
pk
Hipposhallin kutsukilpailu
Jyväskylä
20.01. 23:59
-
30.01.
pk
Hipposhallin kutsukilpailu
Jyväskylä
27.01. 23:59
-
06.-07.02.
halli
Hipposhallit
Jyväskylä
31.01. 23:59
-
20.-21.02.
SM
SM-hallit
Jyväskylä
14.02. 23:59
-
06.-07.03.
SM
SM-hallimoniottelut PERUTTU
Jyväskylä
28.02. 23:59
-
20.03.
halli
Avoimet Keski-Suomen juniorihallit PERUTTU
Jyväskylä
15.03. 23:59
-
03.05.
pm
Avoimet Keski-Suomen Piirinmestaruusmaastot
Keuruu
30.04. 23:59
-
13.05.
seura
Seurakisat
Muurame
12.05. 23:59
-
17.05.
pk
Paunu Games I
Jämsä
14.05. 23:59
-
18.05.
pk
Heittokisat
Jyväskylä
17.05. 23:59
-
22.05.
pm
Sisuottelut I
Jämsä
18.05. 23:59
-
25.05.
ak
Harju Cup 1
Jyväskylä
22.05. 23:59
-
30.05.
pk
Paavon Kisa
Saarijärvi
27.05. 23:59
-
31.05.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
02.06.
pk
Motonet GP Jyväskylä - lisälajit
Jyväskylä
26.05. 23:59
-
02.06.
GP
Motonet GP Jyväskylä
Jyväskylä
25.05. 23:59
-
02.06.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
02.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
01.06. 23:59
-
07.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
09.06.
pk
Paunu Games II
Jämsä
06.06. 23:59
-
09.06.
seuracup
SeuraCup I
Saarijärvi
07.06. 23:59
-
12.06.
pk
SAUL SM-viestit
Jyväskylä
-
-
14.06.
pk
Alueelliset nuorisokisat
Äänekoski
11.06. 23:59
-
15.06.
pk
Piirin myöntämä kilpailu
Muurame
14.06. 23:59
-
16.06.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
19.06.
ak
Harju Cup 2
Jyväskylä
15.06. 23:59
-
21.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
23.06.
pk
Paunu Games III
Jämsä
20.06. 23:59
-
23.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
23.06.
pk
Viispiikkinen cup
Kivijärvi
22.06. 23:59
-
25.06.
kans
54. Keuruun Juhannuskisat
Keuruu
20.06. 23:59
-
27.06.
pk
Nuorten juhannuskisa
Saarijärvi
21.06. 23:59
-
27.06.
kans
Kansainväliset 85. Saarijärven juhannuskisat
Saarijärvi
21.06. 23:59
-
28.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
30.06.
pk
Keihäskarnevaalien juniorikilpailut
Pihtipudas
25.06. 23:59
-
30.06.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
30.06.
pk
ViiisPiikkinen Cup
Saarijärvi
29.06. 23:59
-
01.-03.07.
karn
Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit
Jämsä
28.06. 23:59
-
01.-04.07.
karn
Keihäskarnevaalit
Pihtipudas
25.06. 23:59
-
01.07.
karn
Aitajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
29.06. 23:59
-
04.07.
karn
Pikajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
02.07. 23:59
-
07.07.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
07.07.
seura
Seurakisat
Uurainen
-
-
08.07.
pk
Viispiikkinen cup
Karstula
06.07. 23:59
-
13.07.
pk
Piirin myöntämä kilpailu
Muurame
13.07. 23:59
-
13.07.
pk
Viispiikkinen-Cup 2021 IV osakilpailu
Kyyjärvi
12.07. 23:59
-
14.07.
pk
Paunu Games IV
Jämsä
11.07. 23:59
-
15.07.
pk
Keuruun piirikunnalliset
Keuruu
14.07. 23:59
-
16.-18.07.
pm
PM-Sisulisähuipentuma
Saarijärvi
11.07. 23:59
-
17.07.
pk
47. Pentin Olympialaiset
Saarijärvi
14.07. 23:59
-
19.07.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
21.07.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
26.07.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
27.07.
seura
Seurakisat
Kyyjärvi
-
-
28.07.
kans
Äänekoski Games
Äänekoski
24.07. 23:59
-
28.07.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
29.07.
pk
Viispiikkinen cup
Saarijärvi
27.07. 23:59
-
31.07.
pk
Tuiskun Tuloskisat
Pihtipudas
28.07. 23:59
-
02.08.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
04.08.
pk
Paunu Games V
Jämsä
01.08. 23:59
-
07.-08.08.
pk
SAUL SM-ottelut
Jyväskylä
27.07. 23:59
-
07.-08.08.
pk
Parayleisurheilun SM-kilpailut
Jyväskylä
25.07. 23:59
-
09.08.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
11.08.
seuracup
Seuracup 2 KeSY
Jyväskylä
09.08. 23:59
-
11.08.
pk
Seuracup 2 KeSY - lisälajit
Jyväskylä
09.08. 23:59
-
11.08.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
11.08.
seura
Seurakisat
Uurainen
-
-
17.08.
pm
Pm-viestit 9-15v KeSY
Jyväskylä
15.08. 23:59
-
18.08.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
22.08.
pk
54. Auliksen Olympialaiset
Jämsä
19.08. 23:59
-
25.08.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
26.08.
pk
Avoimet kaupunginmestaruuskisat
Äänekoski
23.08. 23:59
-
01.09.
ak
Harju Cup 3 ja KeSY:n pm-ottelut osa 2 (9-13 v.)
Jyväskylä
29.08. 23:59
-
05.09.
pk
Kuohun Tasoittava
Vaajakoski
-
-
08.09.
pk
Syysheitot I
Jämsä
05.09. 23:59
-
09.09.
pk
Seiväskisa
Jyväskylä
08.09. 23:59
-
15.09.
pk
Syysheitot II
Jämsä
12.09. 23:59
-
17.-18.09.
maantie
Finlandia Marathon ja Valon Kymppi
Jyväskylä
-
-
18.09.
SM
SM-maraton
Jyväskylä
10.09. 23:59
-
18.09.
pk
Keuruun heittokisat
Keuruu
16.09. 23:59
-
26.09.
pk
Heittokilpailut
Viitasaari
24.09. 23:59
-
28.09.
pk
Heittokisat
Jyväskylä
26.09. 23:59
-
03.10.
pk
Petäjäveden moukarikisat
Petäjävesi
-
-
13.11.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 1/5
Jyväskylä
-
-
27.11.
pk
Lajikoulukisa
Jyväskylä
26.11. 23:59
-
30.11.
pk
Lajikoulukisa
Jyväskylä
29.11. 23:59
-
01.12.
pk
Lajikoulukisa
Jyväskylä
30.11. 23:59
-
05.12.
pk
Lajikoulukisa
Jyväskylä
04.12. 23:59
-
11.12.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 2/5
Jyväskylä
-
-
08.01.
pk
PERUTTU - Keski-Suomen talvijuoksusarja 3/5
Jyväskylä
-
-
14.01.
halli
Masters hallikisat, PERUTTU
Jyväskylä
10.01. 23:59
-
15.01.
halli
Junior Indoor Meeting - JIM, PERUTTU
Jyväskylä
10.01. 23:59
-
05.-06.02.
halli
Hipposhallit
Jyväskylä
02.02. 23:59
-
12.02.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 4/5
Jyväskylä
-
-
06.03.
pk
Hipposhallit 2
Jyväskylä
02.03. 23:59
-
12.03.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 5/5
Jyväskylä
-
-
26.03.
halli
Avoimet Keski-Suomen juniorihallit
Jyväskylä
21.03. 23:59
-
23.04.
pk
Pentin Pinkaisu
Vaajakoski, Jyväskylä
-
-
27.04.
pk
Lajikoulukisa
Jyväskylä
26.04. 23:59
-
28.04.
seura
Seurakisat
Jyväskylä
-
-
02.05.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
03.05.
pk
Lajikoulukisa
Jyväskylä
02.05. 23:59
-
07.05.
pk
Lajikoulukisa
Jyväskylä
05.05. 23:59
-
10.05.
pk
Heittokisat
Jyväskylä
08.05. 23:59
-
14.05.
pm
Kesyn pm-maastot
Keuruu
06.05. 23:59
-
17.05.
seura
Seurakisat
Jämsänkoski
-
-
18.05.
ak
Harju Cup 1
Jyväskylä
15.05. 23:59
-
22.05.
pk
Lajikoulukisa
Jyväskylä
20.05. 23:59
-
23.05.
pk
Paunu Games I
Jämsä
20.05. 23:59
-
25.05.
pk
Keskiviikko-kisat
Saarijärvi
-
-
25.05.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
26.05.
pm
pm-ottelut 9-15v
Jyväskylä
22.05. 23:59
-
01.06.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
01.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
02.06.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
07.06.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
07.06.
seura
Seurakisat
Viitasaari
06.06. 23:59
-
08.06.
pk
Paavon kisat
Saarijärvi
05.06. 23:59
-
09.06.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
13.06.
ak
Harju Cup 2
Jyväskylä
09.06. 23:59
-
14.06.
pk
Keuruun piirikunnalliset
Keuruu
13.06. 23:59
-
15.06.
pk
Paunu Games II
Jämsä
12.06. 23:59
-
15.06.
seura
Seurakisat
Uurainen
-
-
15.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
16.06.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
19.06.
kans
Saarijärven 86.Juhannuskisat
Saarijärvi
16.06. 23:59
-
21.06.
pk
Keuruun piirikunnalliset
Keuruu
20.06. 23:59
-
21.06.
pk
Piirin myöntämä kilpailu
Muurame
20.06. 23:59
-
21.06.
seura
Seurakisat
Viitasaari
20.06. 23:59
-
22.06.
seuracup
Seuracup 1 KeSy
Jyväskylä
20.06. 23:59
-
22.06.
pk
Seuracup 1 KeSy - lisälajit
Jyväskylä
20.06. 23:59
-
22.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
22.06.
pk
Viispiikkinen cup 2. osakilpailu
Kivijärvi
21.06. 23:59
-
23.06.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
24.06.
ak
55. Keuruun Juhannuskisat
Keuruu
20.06. 23:59
-
28.06.
pk
Hippo-kesäkisat
Jyväskylä
-
-
29.06.
pk
Keuruun piirikunnalliset
Keuruu
-
-
29.06.
pk
Viispiikkinen Cup
Saarijärvi
27.06. 23:59
-
30.06.-03.07.
karn
Keihäskarnevaalit
Pihtipudas
25.06. 23:59
-
30.06.
karn
Aitakarnevaalit
Jämsänkoski
28.06. 23:59
-
01.-02.07.
karn
Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit
Jämsä
27.06. 23:59
-
02.07.
pk
Keihäskarnevaalien leirikilpailut
Pihtipudas
02.07. 23:59
-
03.07.
karn
Pikajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
30.06. 23:59
-
06.07.
pk
Kolmikuntaottelu
Saarijärvi
04.07. 23:59
-
07.07.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
07.07.
pk
Viispiikkinen cup
Karstula
05.07. 23:59
-
11.07.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
13.07.
pk
Paunu Games III
Jämsä
10.07. 23:59
-
13.07.
seura
Seurakisat
Uurainen
-
-
13.07.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
14.07.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
16.07.
pk
48 Pentin olympialaiset
Saarijärvi
15.07. 23:59
-
18.07.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
20.07.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
20.07.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
21.07.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
21.07.
pk
Viispiikkinen Cup IV-osakilpailu
Kyyjärvi
20.07. 23:59
-
25.07.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
26.07.
pk
Motonet GP Jyväskylä - lisälajit
Jyväskylä
20.07. 23:59
-
26.07.
GP
Motonet GP Jyväskylä
Jyväskylä
20.07. 23:59
-
27.07.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
28.07.
ak
Äänekoski Games, PERUTTU
Äänekoski
24.07. 23:59
-
28.07.
pk
Kutsukilpailu N seiväs
Jyväskylä
-
-
30.-31.07.
pm
pm-sisulisähuipentuma
Jämsä
25.07. 23:59
-
31.07.
pk
Kuohun Tasoittava
Vaajakoski
-
-
03.08.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
03.08.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
03.08.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
09.08.
seuracup
SeuraCup II
Saarijärvi
05.08. 23:59
-
10.08.
pk
Paunu Games IV
Jämsä
07.08. 23:59
-
10.08.
seura
Seurakisat
Uurainen
-
-
10.08.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
16.08.
pk
Piirin myöntämä kilpailu
Muurame
15.08. 23:59
-
17.08.
pk
Viispiikkinen cup Pylkönmäki
Saarijärvi
-
-
21.08.
ak
Avoimet alueviestit ja pm-viestit 9-15v
Jyväskylä
17.08. 23:59
-
23.08.
seura
Seurakisat
Viitasaari
-
-
25.08.
pk
PERUTTU - Avoimet kaupunginmestaruuskisat
Äänekoski
22.08. 23:59
-
27.08.
pm
Sisuottelut II 9-13v
Saarijärvi
22.08. 23:59
-
28.08.
pk
55. Auliksen Olympialaiset
Jämsä
25.08. 23:59
-
31.08.
ak
Harju Cup 3
Jyväskylä
28.08. 23:59
-
07.09.
pk
Syysheitot I
Jämsä
04.09. 23:59
-
10.-11.09.
SM
SM-viestit
Jyväskylä
02.09. 23:59
-
13.09.
pk
Seiväskisa
Jyväskylä
12.09. 23:59
-
14.09.
pk
Syysheitot II
Jämsä
11.09. 23:59
-
16.-17.09.
maantie
Finlandia Marathon ja Valon Kymppi
Jyväskylä
-
-
18.09.
pm
avoimet Kesyn pm-maastot
keuruu
16.09. 23:59
-
19.09.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
22.09.
pk
Jyväskylän koululaismestaruuskisat
Jyväskylä
-
-
24.09.
pk
Heittokisat
Jyväskylä
22.09. 23:59
-
25.09.
pk
Heittokisat
Viitasaari
22.09. 23:59
-
09.10.
pk
Junnujen syysheitot
Viitasaari
08.10. 23:59
-
05.11.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 1/5
Jyväskylä
-
-
03.12.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 2/5
Jyväskylä
-
-
07.01.
pk
PERUTTU - Keski-Suomen talvijuoksusarja 3/5
Jyväskylä
-
-
14.-15.01.
halli
Hipposhallit 1
Jyväskylä
09.01. 23:59
F
21.01.
pk
Hallitonni
Jyväskylä
17.01. 23:59
-
04.-05.02.
halli
Hipposhallit 2
Jyväskylä
30.01. 23:59
F
11.02.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 4/5
Jyväskylä
-
-
25.02.
pk
SAUL SM-hallimoniottelut
Jyväskylä
15.02. 23:59
-
25.02.
pk
Junior Indoor Meeting - lisälajit
Jyväskylä
19.02. 23:59
-
25.02.
halli
Junior Indoor Meeting - JIM
Jyväskylä
19.02. 23:59
F
11.03.
pk
Keski-Suomen talvijuoksusarja 5/5
Jyväskylä
-
-
25.04.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
29.04.
pk
Pentin Pinkaisu
Vaajakoski, Jyväskylä
-
-
02.05.
pk
Lajikoulukisa
Jyväskylä
01.05. 23:59
-
03.05.
pm
Kesyn pm-maastot
Jyväskylä
01.05. 23:59
-
09.05.
pk
Heittokisat
Jyväskylä
07.05. 23:59
-
17.05.
pk
Paunu Games I
Jämsä
14.05. 23:59
-
18.05.
pk
Helatorstain kisat
Äänekoski
15.05. 23:59
-
18.05.
pk
Seuraottelu (JKU-Tapiot-HIFK-SSU)
Jyväskylä
14.05. 23:59
-
18.05.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
21.05.
pm
Pm-sisulisäottelut
Jämsä
17.05. 23:59
-
23.05.
ak
Harju Cup 1
Jyväskylä
20.05. 23:59
F
24.05.
seura
Seurakisat
Uurainen
-
-
24.05.
seura
Seurakisat
Jämsä
24.05. 23:59
-
24.05.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
30.05.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
31.05.
pk
Viispiikinen Cup
Saarijärvi
29.05. 23:59
-
05.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
06.06.
seura
Seurakisat
Viitasaari
05.06. 23:59
-
07.06.
pk
Motonet GP Jyväskylä - lisälajit
Jyväskylä
30.05. 23:59
-
07.06.
GP
Motonet GP Jyväskylä
Jyväskylä
30.05. 23:59
C
07.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
10.06.
pk
Paavon kisat
Saarijärvi
07.06. 23:59
F
12.06.
pk
Paunu Games II
Jämsä
09.06. 23:59
-
12.06.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
12.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
14.06.
pk
Jyväskylän keihäskoulun Pajulahti Cup
Jyväskylä
12.06. 23:59
-
14.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
14.06.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
15.06.
seura
Seurakisat
Keuruu
14.06. 23:59
-
19.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
20.06.
seura
Seurakisat
Viitasaari
19.06. 23:59
-
21.06.
ak
Harju Cup 2
Jyväskylä
18.06. 23:59
F
21.06.
pk
Harju Cup 2 lisälajit
Jyväskylä
18.06. 23:59
-
21.06.
seura
Seurakisat
Uurainen
-
-
21.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
21.06.
pk
Viispiikkinen cup
Kivijärvi
19.06. 23:59
-
22.06.
pk
Keuruun 56. Juhannuskisat -NUORET
Keuruu
18.06. 23:59
-
23.06.
kans
Keuruun 56. Juhannuskisat
Keuruu
18.06. 23:59
F
25.06.
kans
Saarijärven 87. Juhannuskisat
Saarijärvi
20.06. 23:59
F
26.06.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
26.06.
seura
Seurakisat
Äänekoski
-
-
27.06.
seuracup
Pohjola Seuracup I osakilpailu
Saarijärvi
22.06. 23:59
-
27.06.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
28.06.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
29.06.
karn
Keihäskarnevaalit, nuorten kisat
Pihtipudas
25.06. 23:59
F
29.06.
karn
Aitajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
27.06. 23:59
F
30.06.
karn
Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit
Jämsä
26.06. 23:59
F
01.07.
karn
Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit
Jämsä
26.06. 23:59
F
02.07.
karn
Keihäskarnevaalit, pääkilpailut
Pihtipudas
28.06. 23:59
D
02.07.
karn
Pikajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
29.06. 23:59
F
04.07.
pk
junnu- ja aikuiskisa 1
Keuruu
03.07. 23:59
-
05.07.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
09.07.
pk
Kuohun Tasoittava
Jyväskylä / Vaajakoski
-
-
11.07.
pk
junnu- ja aikuiskisa 2
Keuruu
10.07. 23:59
-
12.07.
pk
Heinäkuun kisat
Äänekoski
09.07. 23:59
-
12.07.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
12.07.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
15.07.
pk
49 Pentin olympialaiset
Saarijärvi
12.07. 23:59
-
17.07.
seura
Seurakisat
Pihtipudas
-
-
17.07.
pk
Kolmikuntaottelu
Jämsä
14.07. 23:59
-
18.07.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
18.07.
pk
Keuruun heinäheitot
Keuruu
17.07. 23:59
-
19.07.
seura
Seurakisat
Uurainen
-
-
19.07.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
20.07.
pk
Viitasaaren iltakisat
Viitasaari
16.07. 23:59
-
22.-23.07.
pm
PM-Sisulisähuipentuma
Saarijärvi
17.07. 23:59
-
25.07.
pk
junnu- ja aikuiskisa 3
Keuruu
24.07. 23:59
-
26.07.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
27.07.
pk
Viispiikkinen Cup, Kyyjärven osakilpailu
Kyyjärvi
-
-
31.07.
pk
Paunu Games III
Jämsä
28.07. 23:59
-
01.08.
pk
junnu- ja aikuiskisa 4
Keuruu
14.08. 23:59
-
02.08.
kans
Äänekoski Games
Äänekoski
31.07. 23:59
F
02.08.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
02.08.
pk
vks cup
Saarijärvi
-
-
07.08.
pk
Paunu Games IV
Jämsä
04.08. 23:59
-
09.08.
pk
Lisälajit Seuracup 2 KeSy
Jyväskylä
06.08. 23:59
-
09.08.
seuracup
Seuracup 2 KeSy
Jyväskylä
06.08. 23:59
-
09.08.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
14.08.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
15.08.
pk
MuurY yleisurheilukilpailut
Muurame
14.08. 23:59
-
15.08.
pk
junnu- ja aikuiskisa 4
Keuruu
14.08. 23:59
-
16.08.
seura
Seurakisat
Uurainen
-
-
16.08.
seura
Seurakisat
Saarijärvi
-
-
19.08.
pm
Sisulisäottelut II 9-13v
Saarijärvi
14.08. 23:59
-
19.-20.08.
SM
SM-moniottelut M/N22-19-17
Äänekoski
11.08. 23:59
-
19.-20.08.
SM
SM-moniottelut T/P15-14
Saarijärvi
11.08. 23:59
-
22.08.
seura
Seurakisat
Viitasaari
21.08. 23:59
-
23.08.
pm
Pm-viestit 9-15v KeSY
Jyväskylä
20.08. 23:59
-
27.08.
pk
56. Auliksen Olympialaiset
Jämsä
24.08. 23:59
-
30.08.
ak
Harju Cup 3
Jyväskylä
27.08. 23:59
F
30.08.
pk
Harju Cup 3 lisälajit
Jyväskylä
27.08. 23:59
-
30.08.
pk
vks cup
Saarijärvi
-
-
05.09.
pk
Jyväskylän keihäskoulun Pajulahti Cup
Jyväskylä
03.09. 23:59
-
06.09.
pk
Syysheitot I
Jämsä
03.09. 23:59
-
12.09.
pk
Seiväskisa
Jyväskylä
11.09. 23:59
-
13.09.
pk
Syysheitot II
Jämsä
10.09. 23:59
-
15.-16.09.
maantie
Finlandia Marathon ja Valon Kymppi
Jyväskylä
-
-
18.09.
seura
Seurakisat
Jämsä
-
-
21.09.
pk
Jyväskylän koululaismestaruuskisat
Jyväskylä
-
-
23.09.
pk
Heittokisat
Jyväskylä
21.09. 23:59
-
23.09.
pk
Moukarin syysheitot
Petäjävesi
-
-
24.09.
pk
Heittokisat
Viitasaari
21.09. 23:59
-
25.09.
pk
Maastocup
Jyväskylä
24.09. 23:59
-
13.01.
halli
Hipposhallit 1
Jyväskylä
08.01. 23:59
F
13.01.
pk
Hipposhallit 1 - lisälajit
Jyväskylä
08.01. 23:59
-
03.02.
halli
Hipposhallit 2
Jyväskylä
29.01. 23:59
F
03.02.
pk
Hipposhallit 2 - lisälajit
Jyväskylä
29.01. 23:59
-
06.02.
pk
Seiväskisa
Jyväskylä
05.02. 23:59
-
10.02.
halli
Hallitonni
Jyväskylä
-
-
10.02.
pk
Mastershallikisa
Jyväskylä
06.02. 23:59
-
16.-18.02.
pk
SAUL SM-hallit
Jyväskylä
07.02. 23:59
-
28.02.
pk
Seiväskisa
Jyväskylä
27.02. 23:59
-
16.03.
halli
Junior Indoor Meeting - JIM
Jyväskylä
11.03. 23:59
F
27.04.
pk
Pentin Pinkaisu
Vaajakoski / Jyväskylä
-
-
15.05.
ak
Harju Cup 1
Jyväskylä
12.05. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.05.
pk
Motonet GP Jyväskylä - lisälajit
Jyväskylä
15.05. 23:59
-
Ilmoittaudu
22.05.
GP
Motonet GP Jyväskylä
Jyväskylä
15.05. 23:59
D
Ilmoittaudu
27.05.
pk
Paunu Games I
Jämsä
24.05. 23:59
-
29.05.
pk
Viispiikkinen Cup
Saarijärvi
26.05. 23:59
-
Ilmoittaudu
30.05.
pk
Toukokuun kisat
Äänekoski
28.05. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.06.
pm
pm-ottelut 9-15v KeSY
Jyväskylä
02.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
08.06.
pk
Paavon kisat
Saarijärvi
05.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.06.
pk
Paunu Games II
Jämsä
07.06. 23:59
-
19.06.
ak
Harju Cup 2
Jyväskylä
16.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
21.06.
pk
Keuruun 57. Juhannuskisat -nuorten lajit
Keuruu
16.06. 23:59
-
21.06.
kans
Keuruun 57. Juhannuskisat
Keuruu
16.06. 23:59
F
Ilmoittaudu
23.06.
kans
Saarijärven 88. Juhannuskisat
Saarijärvi
17.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
26.06.
seuracup
Pohjola Seuracup piirikisa I
Jyväskylä
23.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.07.
karn
Keihäskarnevaalit, nuorten kisat
Pihtipudas
29.06. 23:59
-
Ilmoittaudu
04.07.
karn
Aitajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
05.-06.07.
karn
Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit
Jämsä
02.07. 23:59
F
Ilmoittaudu
07.07.
karn
Keihäskarnevaalit, pääkilpailut
Pihtipudas
01.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
07.07.
karn
Pikajuoksukarnevaalit
Jämsänkoski
04.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
10.07.
pk
Heinäkuun kisat
Äänekoski
08.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
24.07.
ak
Äänekoski Games
Äänekoski
21.07. 23:59
-
Ilmoittaudu
27.-28.07.
pk
Pm-sisulisähuipentuma
Jämsä
22.07. 23:59
-
05.08.
pk
Paunu Games III
Jämsä
02.08. 23:59
-
12.08.
seuracup
Pohjola Seuracup II
Saarijärvi
-
-
14.08.
ak
Harju Cup 3
Jyväskylä
11.08. 23:59
-
Ilmoittaudu
18.08.
pk
57. Auliksen Olympialaiset
Jämsä
15.08. 23:59
-
21.08.
pm
pm-viestit 9-15v KeSY
Jyväskylä
18.08. 23:59
-
07.09.
pm
Sisulisäottelut II 9-13v
Äänekoski
04.09. 23:59
-
Ilmoittaudu
09.09.
pk
Syysheitot I
Jämsä
06.09. 23:59
-
13.-14.09.
maantie
Finlandia Marathon
Jyväskylä
-
-
14.09.
SM
SM-maraton
Jyväskylä
06.09. 23:59
-
16.09.
pk
Syysheitot II
Jämsä
13.09. 23:59
-
© Amptech Oy 2005-2024