Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
23.04. pk Aikuisurheilijoiden PM-maastojuoksut Toivakka 21.04. 23:59 
29.04. pm Sisulisämaastot, lisälajeina M/N, M/N17,19 Keuruu 24.04. 23:59 
01.05. maraton Saarijärven Vappumaraton Saarijärvi 27.04. 23:59 
16.05. pk Heittokilpailut Jyväskylä 15.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Jämsä - 
23.05. pk Toukokuun kisat Jyväskylä 19.05. 23:59 
24.05. pk Paunucup I Jämsä 21.05. 23:59 
25.05. pk Helatorstain nuorisokisat Äänekoski 22.05. 23:59 
29.05. seura Seurakisat Äänekoski - 
29.05. seura Silja Line Seurakisat Pihtipudas - 
30.05. seura Seurakisat viitasaari - 
31.05. seura Seurakisat Saarijärvi - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
04.06. pk Paavon Kisa Saarijärvi 31.05. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Äänekoski - 
06.06. pk Pihtiputaan Tuiskun kilpailut Pihtipudas 02.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
07.06. pk Viispiikkinen Cup Saarijärvi 06.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat Äänekoski - 
13.06. pk Järvituuli Cup osa 1 Keuruu 12.06. 23:59 
13.06. pk Seuracup 1. osakilpailu Pihtipudas 09.06. 23:59 
14.06. pk Paunucup II Jämsä 11.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Saarijärvi - 
15.06. pm Sisulisä pm viestit Äänekoski 10.06. 23:59 
18.06. aa Viitasaaren Kansalliset Viitasaari 15.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Äänekoski - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Pihtipudas - 
19.06. seura Seurakisat Multia - 
20.06. pk Piirin myöntämä kilpailu MUURAME 19.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Viitasaari - 
20.06. seura Seurakisat Järvituuli Cup osa 2 19.06. 23:59 
20.06. pk Viispiikkinen Cup Kivijärvi 19.06. 23:59 
21.06. tähti 81.Saarijärven Juhannuskisat Saarijärvi 16.06. 23:59 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
23.06. pk 51.Keuruun Juhannuskisat Keuruu 18.06. 23:59 
25.06. pk Nuorten Juhannuskisat Saarijärvi 20.06. 23:59 
27.06. pk Järvituuli Cup osa 3 Keuruu 26.06. 23:59 
28.06. pk Keihäskarnevaalien juniorikisat Pihtipudas 25.06. 23:59 
29.06.-02.07. karn Jämsän kestävyysjuoksu-, pituus- ja 3-loikkakarnevaalit Jämsä 26.06. 23:59 
29.06.-02.07. karn Keihäskarnevaalit Pihtipudas 25.06. 23:59 
29.06. karn Aitajuoksukarnevaalit Jämsänkoski 27.06. 23:59 
01.07. pk Keihäskarnevaalien leirikilpailut Pihtipudas 30.06. 23:59 
02.07. karn Pikajuoksukarnevaalit Jämsänkoski 28.06. 23:59 
03.07. seura Seurakisat Multia - 
04.07. pk Järvituuli Cup osa 4 Keuruu 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Viitasaari - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
06.07. pk Viispiikkinen Cup Saarijärvi / Pylkönmäki - 
08.07. pk Pihtiputaan Tuiskun kilpailut Pihtipudas 03.07. 23:59 
11.07. pk Järvituuli Cup osa 5 Keuruu 10.07. 23:59 
11.07. pk Piirin myöntämä kkilpailu MUURAME 10.07. 23:59 
12.07. pk Paunucup III Jämsä 09.07. 23:59 
12.07. pk Viispiikkinen Cup Karstula 11.07. 23:59 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
15.07. pk SAUL SM-moniottelut Laukaa 04.07. 23:59 
15.07. pm sisulisä pm ottelut Äänekoski 10.07. 23:59 
15.07. pk 43. Pentin Olympialaiset Saarijärvi / Pylkönmäki - 
15.07. pk POPPI-Olympialaiset Kannonkoski 14.07. 23:59 
16.07. pk Vakkahölkkä Toivakka - 
17.07. seura Silja Line Seurakisat Pihtipudas - 
18.07. pk Järvituuli Cup osa 6 Keuruu 17.07. 23:59 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
25.07. pk Järvituuli Cup osa 7 Keuruu 24.07. 23:59 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Pihtipudas - 
02.08. pk Seuracup osa 2 Jämsä 30.07. 23:59 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
08.08. seura Seurakisat Keuruu - 
08.08. pk Viitasaaren iltakisat Viitasaari 06.08. 23:59 
09.08. pk Paunucup IV Jämsä 06.08. 23:59 
09.08. aa Äänekoski Games Äänekoski 04.08. 23:59 
09.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä PERUTTU - 
10.08. pk Viispiikkinen-cup Kannonkoski 09.08. 23:59 
12.-13.08. pm Pm-Sisulisähuipentuma Saarijärvi 07.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
19.08. am Aluehuipentuma 12-13. v Saarijärvi 17.08. 23:59 
20.08. pk 50. Auliksen olympialaiset Jämsä 17.08. 23:59 
22.08. pk Järvituuli Cup osa 9 Keuruu 21.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat Viitasaari - 
24.08. pk Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut Äänekoski 21.08. 23:59 
25.08. pk 26. Sakun Hölkkä Saarijärvi / Pylkönmäki - 
30.08. pk Elokuun kisat Jyväskylä 26.08. 23:59 
02.09. pk syysheitot Äänekoski / Suolahti - 
03.09. pk Järvituuli Cup osa 10 Keuruu 01.09. 23:59 
09.09. pk Alueelliset syyskisat Äänekoski 06.09. 23:59 
10.09. po Supersisuottelut Saarijärvi 05.09. 23:59 
15.-16.09. maraton Finlandia Marathon Jyväskylä - 
16.09. SM SM-maraton Jyväskylä 08.09. 23:59 
26.09. pk Heittokisa Jyväskylä 25.09. 23:59 
26.09. pk syysseiväs Keuruu 25.09. 23:59 
17.01. halli Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut Jyväskylä 10.01. 23:59Ilmoittaudu
20.01. halli Avoimet Keski-Suomen juniorihallit Jyväskylä 15.01. 23:59Ilmoittaudu
03.02. halli Hipposhallit, osa 1 Jyväskylä 28.01. 23:59Ilmoittaudu
10.02. halli Hipposhallit, osa 2 Jyväskylä 04.02. 23:59Ilmoittaudu
03.-04.03. SM SM-hallimoniottelut Jyväskylä 25.02. 23:59Ilmoittaudu
24.03. halli Junior Indoor Meeting - JIM Jyväskylä 19.03. 23:59Ilmoittaudu