Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
17.04. pk Avoimet pm-hallit ja FlyingFinns-hallitonnit Lahti (Nastola) 13.04. 23:59 
23.04. pk Radiomäen kevätheittokisat Lahti 21.04. 23:59 
29.04. seura Seurakisat Iitti 28.04. 23:59 
29.04. am Avoimet aluemestaruusmaastot, SM-maastojen esikisat Heinola 24.04. 23:59 
01.05. seura Seurakisat Iitti 30.04. 23:59 
03.05. seura Seurakisat Hartola - 
03.05. seura Seurakisat Heinola 01.05. 23:59 
06.05. maantiej. Flying Finns -junnumaastot Heinola 30.04. 23:59 
07.05. SM SM-maastot Heinola 30.04. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Heinola 08.05. 23:59 
11.05. pk Asikkalan Heittocup 1/4 Asikkala 08.05. 23:59 
11.05. seura Seurakisat Hartola - 
13.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 12.05. 23:59 
16.05. seura Seurakisat Iitti 15.05. 23:59 
17.05. pk Silja Line Koulukisat Iitin koululaisille Iitti 12.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Heinola 15.05. 23:59 
18.05. pk Fazer Reilu Cup I Lahti 15.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Lahti 15.05. 23:59 
20.05. pm LasY:n pm-maastot 9-15 -vuotiaat Lahti 16.05. 23:59 
23.05. seura Seurakisat Iitti 22.05. 23:59 
25.05. pk Päijänne-juoksu Padasjoki 21.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Asikkala - 
25.05. pk Seiväskoulun kevätkisa Lahti 22.05. 23:59 
25.05. pk Fazer Reilu Cup II Lahti 22.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Lahti 22.05. 23:59 
28.05. pm LasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osa Iitti 24.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Asikkala - 
05.06. seura Seurakisat Iitti 04.06. 23:59 
08.06. pk Asikkalan Heittocup 2/4 Asikkala 05.06. 23:59 
09.-11.06. aa Youth Athletics Games Lahti 01.06. 23:59 
09.06. eliit Lahden Eliittikisat Lahti 02.06. 23:59 
10.06. pk Vanhan ajan yleisurheilukilpailut Asikkala 05.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Orimattila 12.06. 23:59 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
15.06. pk Kiekkokisa Lahti - 
19.06. pm LasY:n pm-viestit 9-15 v. Lahti 16.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Nastola 25.06. 23:59 
27.06. pk Fazer Reilu Cup III Lahti 25.06. 23:59 
27.06. pk Radiomäen kiekkokisa Lahti 25.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Orimattila 26.06. 23:59 
27.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 26.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
29.06. seura Seurakisat Hollola - 
01.07. pk Kansalliset aikuisurheilun Mastokisat Lahti - 
03.07. pk Avoimet aluekilpailut Joutsa 01.07. 23:59 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
05.07. seura Seurakisat Hartola - 
06.07. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti (Nastola) 03.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Lahti (Nastola) 03.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Asikkala - 
11.07. pk Asikkalan Heittocup 3/4 Asikkala 06.07. 23:59 
11.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 10.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
12.07. seura Seurakisat Heinola 09.07. 23:59 
13.07. pk Fazer Reilu Cup V Lahti 10.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Lahti 10.07. 23:59 
18.-19.07. pm Pm-kilpailut 9-13v. 1.osa. Heinola 13.07. 23:59 
24.07. pk Hartolan Voiman 90v. juhlakilpailut Joutsa 20.07. 23:59 
25.07. pk Fazer Reilu Cup VI Lahti 23.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Lahti 22.07. 23:59 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 24.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Asikkala - 
29.07. tähti Orimattilan Tähtikisat Orimattila 26.07. 23:59 
01.08. seuracup Seuracup Iitti 30.07. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Hartola - 
03.08. maantiej. Iitti-hölkkä Iitti 30.07. 23:59 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 07.08. 23:59 
09.-10.08. pm LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2. Orimattila 05.08. 23:59 
11.08. pk Lahden Ahkera vs. Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 08.08. 23:59 
12.08. pk Radiomäen kiekkokisa Lahti - 
12.08. seura Seurakisat Asikkala - 
15.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 14.08. 23:59 
15.08. pk Silja Line Seurakisat Iitti - 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Nastola 15.08. 23:59 
19.08. pk Asikkalan Heittocup 4/4 Asikkala 16.08. 23:59 
20.08. pk Iitti Games Iitti 16.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Nastola 20.08. 23:59 
22.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 18.08. 23:59 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 21.08. 23:59 
23.08. pk Heinola Games Heinola 20.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Hartola - 
27.08. pm Sisulisä pm-ottelut osa 2 Joutsa 23.08. 23:59 
29.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 28.08. 23:59 
31.08. pk Radiomäen kiekonheittokisat Lahti 29.08. 23:59 
02.09. pk Salpausselkä XC-HALF-Maraton Lahti 28.08. 23:59 
03.09. maraton Vesijärvi puolikas Lahti - 
06.09. seura Seurakisat Heinola 04.09. 23:59 
07.09. pk Radiomäen keihäänheittokisat Lahti 05.09. 23:59 
07.09. pk Radiomäen syysseiväs Lahti 05.09. 23:59 
10.09. maraton 44. Lasse Viren hölkkä Myrskylä 06.09. 23:59 
11.09. pk Seuraottelu Orimattilan Jymy vs. Kenttäurheilijat -58 Orimattila 08.09. 23:59 
14.09. pk Radiomäen kuulantyöntökisat Lahti 12.09. 23:59 
21.09. pk Radiomäen moukarinheittokisat Lahti 19.09. 23:59 
27.09. pk Syyskisa Lahti 26.09. 23:59 
30.09. pk Syyskisa 2 Lahti 28.09. 23:59 
08.10. pk Radiomäen heitto-ottelu Lahti 05.10. 23:59 
28.-29.10. maantiej. Pajulahti Cross Country Carnival Nastola, Lahti 15.10. 23:59 
10.12. pk Nuorisohallit Lahti 06.12. 23:59 
16.12. pk Joulumarkkinajuoksu,Talvijuoksucup 2. osakilpailu Iitti, Kausala, Ravilinna veteraanitie 2 13.12. 23:59 
21.12. pk Seiväskoulun pikkujoulukisa Lahti Nastola 19.12. 23:59 
07.01. pk PersonalBest PikajuoksuCup 1/3 Lahti 03.01. 23:59 
07.01. halli Pikajuoksucup 1/3 Lahti 03.01. 23:59 
12.-14.01. halli Seiväshypyn talvikarnevaalit Lahti Nastola 08.01. 23:59 
14.01. pk PersonalBest PikajuoksuCup 2/3 Lahti 10.01. 23:59 
14.01. halli Pikajuoksucup 2/3 Lahti 10.01. 23:59 
20.01. SM Vammaisyleisurheilun avoimet SM-hallikilpailut liikunta-, näkö-, ja kehitysvammaisille sekä elinsiirron saaneille Lahti Nastola 09.01. 23:59 
04.02. pk PersonalBest PikajuoksuCup 3/3 Lahti 31.01. 23:59 
04.02. halli Pikajuoksucup 3/3 Lahti 31.01. 23:59 
11.02. halli Kansalliset hallikisat Lahti (Nastola) 07.02. 23:59 
18.02. pk Ahkeran leirikilpailu Lahti, Nastola, Pajulahti - 
13.03. seura Seurakisat Heinola 10.03. 23:59 
02.04. pm Avoimet pm-hallit ja FlyingFinns-hallitonnit Lahti (Nastola) 27.03. 23:59 
14.04. SM SM-maantiejuoksut Heinola 06.04. 23:59 
14.04. pk Kevätkirmaus Heinola, vierumäki 06.04. 23:59 
29.04. pk Lahden piirin Heittocup / Kevätheittokisat Lahti, Nastola 27.04. 23:59 
01.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 30.04. 23:59 
05.05. pk Lahden piirin heitto-cupin osakilpailu Iitti 03.05. 23:59 
07.05. seura Seurakisat Heinola 05.05. 23:59 
08.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 07.05. 23:59 
10.05. pk Päijänne-juoksu Padasjoki 06.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Lahti 07.05. 23:59 
10.05. pk Fazer Reilu Cup I Lahti 07.05. 23:59 
12.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 11.05. 23:59 
15.05. seura Seurakisat Orimattila - 
15.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 14.05. 23:59 
16.05. seura Seurakisat Heinola 13.05. 23:59 
17.05. pk Keihäsolympiadin leirikisa Lahti, Pajulahti - 
17.05. pk Fazer Reilu Cup II Lahti, Nastola 14.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Lahti, Nastola 14.05. 23:59 
19.05. pm LaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaat Myrskylä 15.05. 23:59 
22.05. seura Silja Line Seurakisat Iitti 21.05. 23:59 
23.05. pk Seiväskoulun kevätkisa Lahti, Pajulahti 21.05. 23:59 
24.05. pk Fazer Reilu Cup III Lahti 21.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Lahti 21.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Hartola - 
24.05. seura Seurakisat Asikkala 22.05. 23:59 
25.05. pk Silja Line Koulukisat Iitin koululaisille Iitti 22.05. 23:59 
29.05. seura Seurakisat Orimattila - 
03.06. pk Kansalliset Aikuisurheilun Nastokisat Lahti Nastola 28.05. 23:59 
04.06. seura Seurakisat Iitti 03.06. 23:59Ilmoittaudu
05.06. seura Seurakisat Orimattila - 
06.06. pm LasY:n pm-viestit 9-15 ., Lahti Lahti 01.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Asikkala 05.06. 23:59Ilmoittaudu
09.06. pm LasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osa Asikkala 05.06. 23:59Ilmoittaudu
19.06. seura Seurakisat Orimattila - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 19.06. 23:59Ilmoittaudu
26.06. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti 22.06. 23:59Ilmoittaudu
26.06. seura Seurakisat Lahti 22.06. 23:59Ilmoittaudu
26.06. seura Silja Line Seurakisat Iitti 26.06. 23:59Ilmoittaudu
27.06. pk Orimattilan Jymyn nuorisokilpailut Orimattila 25.06. 23:59Ilmoittaudu
27.06. tähti Eero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan Tähtikisat Orimattila 23.06. 23:59Ilmoittaudu
02.07. pk Avoimet aluekilpailut Joutsa 30.06. 23:59Ilmoittaudu
03.07. seura Seurakisat Orimattila - 
03.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 03.07. 23:59Ilmoittaudu
05.07. seura Seurakisat Hartola - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 03.07. 23:59Ilmoittaudu
07.-08.07. aa Lahti Junior Meeting Lahti 03.07. 23:59Ilmoittaudu
07.07. tähti Tähtikisat Lahti Lahti 02.07. 23:59Ilmoittaudu
10.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 10.07. 23:59Ilmoittaudu
12.07. pk Fazer Reilu Cup V Lahti 09.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Kansalliset aikuisyleisurheilukilpalut Kuhmoinen - 
17.-18.07. pm Pm-kilpailut 9-13-v. 1.osa Iitti 13.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. seura Seurakisat Hartola - 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 17.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 19.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Fazer Reilu Cup VI Lahti 20.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. seura Seurakisat Lahti 20.07. 23:59Ilmoittaudu
24.07. seura Seurakisat Orimattila - 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Iitti 24.07. 23:59Ilmoittaudu
26.07. po Piiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä Karjala Iitti 24.07. 23:59Ilmoittaudu
31.07. seura Seurakisat Orimattila - 
01.-02.08. pm Ke-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2 Lahti 27.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. maantiej. Iitti-hölkkä Iitti 29.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 31.07. 23:59Ilmoittaudu
05.08. seuracup Seuracup Iitti 03.08. 23:59Ilmoittaudu
09.08. seura Seurakisat Hartola - 
12.08. pk Elokisat Orimattila - 
14.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 14.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Heinola Games / Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Heinola 12.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. maantiej. Salpausselkä XC-HALF-Maraton Lahti - 
19.08. maraton Vesijärvi puolikas Lahti - 
21.08. seura Seurakisat Orimattila - 
21.08. seura Seurakisat Orimattila - 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Iitti 21.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. seura Seurakisat Hartola - 
25.08. pm Sisulisä PM-ottelut Joutsa 21.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. seura Seurakisat Orimattila - 
02.09. pk Radiomäen heitto-ottelu Lahti 30.08. 23:59Ilmoittaudu
09.09. maantiej. Lasse Viren hölkkä Myrskylä - 
16.09. pk 45. Herrala Hölkkä Hollola Herrala 07.09. 23:59 
23.09. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 20.09. 23:59Ilmoittaudu
26.-28.10. maantiej. Pajulahti Cross Country Carnival Nastola, Lahti - 
31.12. pk Yöjuoksu Orimattila -