Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
23.09. klo 10:00 Erän avoimet mestaruuskisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 121 henk. (250 lajisuoritusta)
M 100m (4)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Georg DunkelKenttäurheilijat -5814.20 / 15.23
Tuukka HeinonenHelsingin Tarmo11.10 / 11.12
Veli-Matti MannilaHelsingin Tarmo12.91 / 13.11
Seppo TenitzViipurin Urheilijat14.64 / 15.60
 
M 800m (1)
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK2:06.93 / -
 
M pituus (1)
Petri KoranderVihdin Viesti4.86 / 4.80
 
M keihäs (3)
Tuukka HeinonenHelsingin Tarmo61.03 / 55.49
Petri KoranderVihdin Viesti35.15 / 35.15
Toni RahunenTapanilan Erä53.65 / 48.38
 
N 100m (1)
Virpi VähäkangasKeravan Urheilijat14.25 / 14.69
 
N kiekko (3)
Milla KelonurmiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu49.15 / 40.62
Petra PikkarainenRiihimäen Kisko - / -
Tuula RuosteenojaLeppävaaran Sisu27.39 / -
 
M19 100m (1)
Samu LaaksoTapanilan Erä11.58 / 11.58
 
M19 pituus (1)
Samu LaaksoTapanilan Erä6.17 / 6.17
 
N19 800m (1)
Vilma KyyröKeravan Urheilijat2:38.19 / 2:38.30
 
N19 kuula (1)
Tuula RuosteenojaLeppävaaran Sisu7.21 / -
 
M17 100m (3)
Tomas JatskoTapanilan Erä12.28 / 12.28
Bradley KamangaVantaan Salamat12.27 / 12.27
Veeti KatainenKenttäurheilijat -58 - / -
 
N17 800m (1)
Ingrid JalasHelsingin Tarmo3:09.00 / 3:09.00
 
N17 kuula (3)
Adiel MekonenTapanilan Erä7.45 / 7.45
Petra PikkarainenRiihimäen Kisko10.10 / 10.10
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot13.67 / 13.41
 
P15 100m (2)
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot13.76 / 13.76
Leo RautiainenKenttäurheilijat -5812.70 / 12.70
 
P15 800m (3)
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat2:25.34 / 2:25.34
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot2:43.26 / 2:43.26
Veeti ValliKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:57.10 / 2:57.10
 
P15 pituus (4)
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat4.95 / 4.95
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot4.29 / 4.29
Leo RautiainenKenttäurheilijat -585.67 / 5.67
Samuel ShamsKenttäurheilijat -585.84 / 5.84
 
P15 keihäs (3)
Otto AhonenTampereen Pyrintö25.15 / 25.15
Jonathan EkbergEsbo IF33.66 / -
Leo RautiainenKenttäurheilijat -5842.73 / 42.73
 
P15 3000m kävely (3)
Otto AhonenTampereen Pyrintö18:04.68 / 19:55.69
Jonathan EkbergEsbo IF15:40.37 / 15:40.37
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat15:55.67 / 15:55.67
 
T15 100m (9)
Takwa AdamVantaan Salamat13.70 / 13.70
Milla AirolaVantaan Salamat15.28 / -
Alisa HollmenTapanilan Erä14.29 / 14.29
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat14.49 / 14.49
Venla LindroosRekolan Raikas15.17 / 15.17
Olivia MarttilaVantaan Salamat13.11 / 13.11
Vilma NieminenVantaan Salamat14.32 / 14.32
Inkaliina NurminenNurmijärven Yleisurheilu14.81 / 14.81
Ea VuoriMäntsälän Urheilijat15.15 / 15.15
 
T15 800m (8)
Takwa AdamVantaan Salamat - / -
Jenni KorvenpääKenttäurheilijat -582:42.02 / 2:42.02
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot2:35.76 / 2:38.04
Maisa MikkolaHelsingin Tarmo - / -
Vilma NieminenVantaan Salamat - / -
Emma NoponenVantaan Salamat2:59.76 / 2:59.76
Inkaliina NurminenNurmijärven Yleisurheilu2:38.74 / 2:38.74
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo2:24.34 / 2:24.34
 
T15 pituus (10)
Takwa AdamVantaan Salamat4.51 / 4.51
Alisa HollmenTapanilan Erä4.65 / 4.65
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat4.76 / 4.76
Venla LindroosRekolan Raikas4.05 / -
Olivia MarttilaVantaan Salamat4.80 / 4.80
Vilma NieminenVantaan Salamat - / -
Emma NoponenVantaan Salamat3.15 / 3.15
Inkaliina NurminenNurmijärven Yleisurheilu4.18 / 3.94
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot4.93 / 4.93
Hilla SaarinenEspoon Tapiot5.14 / 5.14
 
T15 keihäs (5)
Eevi-Maria HautalaTurun Urheiluliitto30.23 / 30.23
Maya-Maria HautalaTurun Urheiluliitto32.42 / 32.42
Alisa HollmenTapanilan Erä26.25 / 25.13
Vilma NieminenVantaan Salamat16.45 / -
Vivian SuominenHelsingfors IFK52.84 / 52.84
 
T15 3000m kävely (1)
Aava SevonkariKeravan Urheilijat18:10.11 / 18:16.22
 
P13 60m (3)
Alex BrofeldtKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.03 / 9.03
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot 8.79 / 8.79
Jaakko SiltalaHelsingin Kisa-Veikot 8.57 / 8.57
 
P13 800m (4)
Alex BrofeldtKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3:01.14 / 3:01.14
William ForsténEsbo IF2:44.66 / 2:44.66
Jaakko SiltalaHelsingin Kisa-Veikot2:24.62 / 2:25.31
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot2:42.55 / 2:44.46
 
P13 korkeus (1)
Alex BrofeldtKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.25 / 1.25
 
P13 keihäs (6)
William ForsténEsbo IF25.50 / 25.50
Pietari HanhisaloHelsingfors IFK28.68 / 28.68
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat40.06 / 40.06
Anton LeppäahoKenttäurheilijat -5833.57 / 33.57
Tiitus SiikalaKenttäurheilijat -5833.61 / 33.61
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot39.54 / 39.54
 
P13 2000m kävely (2)
Pekka PeltolaEsbo IF14:12.00 / 14:12.00
Niko RaevuoriHelsingin Tarmo15:38.22 / 15:38.22
 
T13 60m (10)
Isabella AaltonenHelsingin Kisa-Veikot 8.95 / 8.95
Olivia KollinEsbo IF 9.37 / 9.37
Kiia KoranderVihdin Viesti 9.88 / 9.88
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot 9.43 / 9.43
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.43 / 9.43
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat 9.07 / 9.07
Hilla SaarinenEspoon Tapiot 8.27 / 8.27
Emmi SatosuoKenttäurheilijat -58 8.43 / 8.43
Jenna VakkilainenVantaan Salamat 8.28 / 8.28
Terhi VehkoHelsingin Kisa-Veikot 8.67 / 8.67
 
T13 800m (6)
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset2:41.61 / 2:42.1h
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot3:12.10 / 3:12.10
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot2:35.88 / 2:35.88
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat2:24.47 / 2:24.47
Terhi VehkoHelsingin Kisa-Veikot3:02.47 / -
Ea VuoriMäntsälän Urheilijat2:27.27 / 2:27.27
 
T13 korkeus (3)
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot1.15 / 1.15
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot1.28 / 1.28
Jenna VakkilainenVantaan Salamat1.48 / 1.48
 
T13 keihäs (8)
Emma BacklundHelsingin Kisa-Veikot37.58 / 37.58
Eeva ForsmanTapanilan Erä14.03 / 14.03
Aino IkäheimoEspoon Tapiot18.73 / 18.73
Malin KarellSjundeå IF34.16 / 34.16
Kiia KoranderVihdin Viesti21.31 / 21.31
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot18.09 / 18.09
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.33 / 29.33
Ella RäisänenEspoon Tapiot8.84 / 8.84
 
T13 2000m kävely (1)
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset10:26.3h / 10:26.3h
 
P11 60m (7)
Aaron HalonenHelsingin Kisa-Veikot10.63 / -
Abdulrahman ImoroHelsingin Kisa-Veikot 8.75 / 8.75
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset 9.30 / 9.30
Aarni KivistöTapanilan Erä 9.85 / 9.85
Joonia MielityinenTapanilan Erä 9.89 / 9.89
Joona PaananenNurmijärven Yleisurheilu 9.86 / 9.86
Samuli SaarikoskiKeravan Urheilijat 9.65 / 9.65
 
P11 800m (5)
Aaron HalonenHelsingin Kisa-Veikot3:01.35 / 3:01.35
Abdulrahman ImoroHelsingin Kisa-Veikot2:54.20 / 3:02.09
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset2:50.2h / 2:50.2h
Anton PennanenEsbo IF - / -
Samuli SaarikoskiKeravan Urheilijat - / -
 
P11 korkeus (6)
Abdulrahman ImoroHelsingin Kisa-Veikot1.21 / 1.21
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset1.35 / 1.35
Aarni KivistöTapanilan Erä1.10 / 1.10
Joonia MielityinenTapanilan Erä1.10 / -
Jere PaananenNurmijärven Yleisurheilu1.20 / 1.20
Joona PaananenNurmijärven Yleisurheilu1.31 / 1.31
 
P11 kuula (6)
Pietari HanhisaloHelsingfors IFK - / -
Aarni IkäheimoEspoon Tapiot6.70 / 6.70
Abdulrahman ImoroHelsingin Kisa-Veikot8.69 / 8.69
Jesse KaipiainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.22 / 9.22
Aarni KivistöTapanilan Erä6.01 / 6.01
Joonia MielityinenTapanilan Erä5.00 / -
 
P11 1000m kävely (1)
Joona PaananenNurmijärven Yleisurheilu 6:52.96 / 6:52.96
 
T11 60m (8)
Frida BlomfeltEsbo IF 9.30 / 9.30
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot10.08 / 10.08
Tuulia KiuruTapanilan Erä10.72 / 10.72
Alva KollinEsbo IF 9.97 / 9.97
Jenna LindbergTapanilan Erä10.45 / 10.45
Favour NtuisonTapanilan Erä 9.39 / 9.39
Viiviliina NurminenNurmijärven Yleisurheilu 9.76 / 9.76
Natalie SaarinenEspoon Tapiot 9.55 / 9.55
 
T11 800m (4)
Frida BlomfeltEsbo IF2:57.39 / 2:57.39
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot2:59.06 / 2:59.06
Tuulia KiuruTapanilan Erä3:24.50 / -
Viiviliina NurminenNurmijärven Yleisurheilu3:23.78 / -
 
T11 korkeus (5)
Frida BlomfeltEsbo IF1.10 / 1.10
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot1.09 / 1.09
Tuulia KiuruTapanilan Erä1.15 / 1.15
Jenna LindbergTapanilan Erä1.00 / -
Favour NtuisonTapanilan Erä1.09 / 1.09
 
T11 kuula (6)
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot4.47 / 4.47
Tuulia KiuruTapanilan Erä6.12 / 6.12
Jenna LindbergTapanilan Erä5.62 / 5.62
Favour NtuisonTapanilan Erä7.53 / 7.53
Viiviliina NurminenNurmijärven Yleisurheilu6.63 / 6.63
Natalie SaarinenEspoon Tapiot10.28 / 10.28
 
T11 1000m kävely (2)
Noelle KollinEsbo IF 5:51.34 / 5:51.34
Matilda PennanenEsbo IF 5:30.48 / 5:42.5h
 
P9 60m (8)
Julius LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.58 / 10.58
Rony LindbergTapanilan Erä - / -
Jere PaananenNurmijärven Yleisurheilu10.26 / 10.26
Anton PennanenEsbo IF 9.86 / 9.86
Elis SundholmHelsingin Kisa-Veikot10.82 / 10.82
Elias UittamoHelsingin Kisa-Veikot10.22 / 10.22
Joel VirolainenTapanilan Erä10.00 / 10.00
Daniel ZakharovLahden Ahkera - / -
 
P9 400m (7)
Thomas KölvTapanilan Erä - / -
Julius LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Anton PennanenEsbo IF - / -
Elis SundholmHelsingin Kisa-Veikot 83.90 / 83.90
Elias UittamoHelsingin Kisa-Veikot 79.36 / 79.36
Joel VirolainenTapanilan Erä - / -
Daniel ZakharovLahden Ahkera - / -
 
P9 pituus (8)
Thomas KölvTapanilan Erä - / -
Julius LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.54 / 3.54
Rony LindbergTapanilan Erä2.43 / -
Jere PaananenNurmijärven Yleisurheilu3.55 / 3.55
Anton PennanenEsbo IF3.53 / 3.53
Elis SundholmHelsingin Kisa-Veikot3.24 / 3.24
Elias UittamoHelsingin Kisa-Veikot3.73 / 3.73
Joel VirolainenTapanilan Erä3.26 / 3.26
 
P9 kuula (5)
Rony LindbergTapanilan Erä4.63 / 4.63
Jere PaananenNurmijärven Yleisurheilu6.71 / 6.71
Elis SundholmHelsingin Kisa-Veikot5.78 / 5.78
Elias UittamoHelsingin Kisa-Veikot6.47 / 6.47
Joel VirolainenTapanilan Erä6.19 / 6.19
 
T9 60m (12)
Lily-Ann GöösTapanilan Erä - / -
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot10.45 / 10.45
Jessi JärvinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Verna KivistöTapanilan Erä - / -
Oona MarttinenTapanilan Erä - / -
Kiddist NieminenTapanilan Erä - / -
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot 9.74 / 9.74
Iida PerttulaHelsingin Kisa-Veikot 9.71 / 9.71
Ella RäisänenEspoon Tapiot - / -
Liia SuurjokiTapanilan Erä11.51 / -
Sara TuparinnePorvoon Urheilijat11.19 / 11.19
Emma ValkilaHelsingin Kisa-Veikot11.40 / 11.40
 
T9 400m (12)
Olivia AaltonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot 82.83 / 90.84
Jessi JärvinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Verna KivistöTapanilan Erä - / -
Oona MarttinenTapanilan Erä - / -
Kiddist NieminenTapanilan Erä - / -
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot 80.54 / 80.54
Iida PerttulaHelsingin Kisa-Veikot 82.78 / 82.78
Ella RäisänenEspoon Tapiot 78.85 / 78.85
Liia SuurjokiTapanilan Erä 87.69 / 87.69
Sara TuparinnePorvoon Urheilijat100.04 / -
Salla VakkilainenVantaan Salamat - / -
 
T9 pituus (10)
Olivia AaltonenHelsingin Kisa-Veikot3.64 / 3.64
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot3.22 / 3.22
Verna KivistöTapanilan Erä2.67 / 2.67
Oona MarttinenTapanilan Erä3.18 / 3.18
Kiddist NieminenTapanilan Erä2.92 / 2.92
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot3.89 / 3.89
Iida PerttulaHelsingin Kisa-Veikot3.60 / 3.60
Liia SuurjokiTapanilan Erä3.10 / 3.10
Sara TuparinnePorvoon Urheilijat2.91 / 2.91
Emma ValkilaHelsingin Kisa-Veikot2.90 / 2.90
 
T9 kuula (9)
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot2.83 / 2.83
Verna KivistöTapanilan Erä3.75 / 3.75
Oona MarttinenTapanilan Erä2.72 / 2.72
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot5.55 / 5.55
Iida PerttulaHelsingin Kisa-Veikot6.00 / 6.00
Liia SuurjokiTapanilan Erä5.00 / 5.00
Sara TuparinnePorvoon Urheilijat4.07 / 4.07
Salla VakkilainenVantaan Salamat3.45 / 3.45
Emma ValkilaHelsingin Kisa-Veikot6.10 / 6.10
 
P7 40m (2)
Rasmus JalkanenTapanilan Erä - / -
Otto MaisalmiTapanilan Erä - / -
 
P7 pituus (2)
Rasmus JalkanenTapanilan Erä - / -
Otto MaisalmiTapanilan Erä - / -
 
T7 40m (5)
Minea GöösTapanilan Erä - / -
Hilda HostikkaTapanilan Erä - / -
Emma PaananenNurmijärven Yleisurheilu 9.27 / 9.27
Linnea SeppänenKirkkonummen Urheilijat - / -
Ella TuparinnePorvoon Urheilijat - / -
 
T7 pituus (4)
Hilda HostikkaTapanilan Erä - / -
Emma PaananenNurmijärven Yleisurheilu1.91 / 1.83
Linnea SeppänenKirkkonummen Urheilijat - / -
Ella TuparinnePorvoon Urheilijat2.58 / 2.58