Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
10.07. klo 17:30 Aluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 160 henk. (182 lajisuoritusta)
M 200m (7)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Kaapo HavuluotoKurikan Ryhti25.81 / -
Mikko LaaksonenKaustisen Pohjan-Veikot22.09 / 22.36
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat21.43 / 21.43
Mikko RaittinenKurikan Ryhti22.50 / -
Antti TuomelaLaihian Luja21.98 / 22.27
Aleksi TuononenÄhtärin Urheilijat21.69 / 21.85
Niko VainionpääTeuvan Rivakka21.96 / 22.58
 
M 800m (7)
Robert HagströmGamlakarleby IF1:56.76 / 1:56.76
Jonas HärtullGamlakarleby IF2:04.05 / 2:05.90
Lauri HassiOriveden Ponnistus1:54.02 / 1:54.86
Kaapo HavuluotoKurikan Ryhti2:16.62 / -
Jussi HuuskonenJyväskylän Kenttäurheilijat1:54.40 / 1:57.27
Jussi RaittinenKurikan Ryhti1:52.08 / 1:54.77
Mikko RaittinenKurikan Ryhti1:51.99 / -
 
M 5000m (5)
Juha JärveläKurikan Ryhti16:25.87 / -
Valtteri LehtonenTurun Urheiluliitto - / -
Jaakko NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat14:21.58 / -
Antti Ranta-AhoVasa IS16:01.48 / 16:01.48
Miika TakalaJyväskylän Kenttäurheilijat14:28.11 / 15:16.99
 
M 400m aj (3)
Kaapo KangasJyväskylän Kenttäurheilijat 55.08 / -
Simo PaavolaLohtajan Veikot 74.15 / -
Jussi RaittinenKurikan Ryhti 55.84 / -
 
M korkeus (1)
Aleksi KlemolaUllavan Kilpa2.04 / 2.00
 
M 3-loikka (2)
Marko JokelaKristiinan Urheilijat15.08 / -
Emil KääntäAlavieskan Viri13.24 / -
 
M moukari (6)
Ilari HuttulaAlajärven Ankkurit59.81 / 54.24
Juhana MäkeläYlistaron Kilpa-Veljet61.82 / -
Juha Rinta-AhoTöysän Veto63.08 / 60.20
Simon SolvinIK Falken61.92 / 60.63
Tuomo TarvainenKauhavan Wisa60.80 / 53.93
Hongell VictorIF Åsarna56.60 / 55.36
 
M keihäs (9)
Martin GrandellVasa IS70.26 / 68.04
Jaakko Hauta-AhoTöysän Veto71.94 / 71.94
Juhani Hauta-AhoTöysän Veto63.44 / 62.28
Jami KinnunenÄänekosken Urheilijat78.44 / 78.44
Toni KuuselaKuortaneen Kunto75.63 / 72.82
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat70.77 / 64.32
Jarmo MarttilaKälviän Tarmo75.23 / 73.65
Eetu VanhamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat77.77 / 72.07
Antti VornanenIF Drott62.04 / 62.04
 
N 200m (16)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama25.65 / 26.29
Jonna AlkulaSeinäjoen Seudun Urheilijat25.32 / 26.73
Anna HämäläinenSeinäjoen Seudun Urheilijat23.70 / -
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat26.00 / -
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat26.59 / -
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat25.96 / 25.96
Anna JulinIF Nykarlebynejden24.57 / 25.50
Tuuli KujalaSeinäjoen Seudun Urheilijat27.51 / -
Maisa LaaksoIF Drott25.80 / 26.23
Jasmin LaaksoharjuSeinäjoen Seudun Urheilijat32.36 / -
Elina MyllymäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat27.45 / -
Jeanine NygårdIF Drott24.25 / 24.78
Eveliina OjalaSoinin Sisu25.70 / 26.27
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat27.74 / -
Aino PulkkinenÄänekosken Urheilijat23.84 / 23.84
Minttu RinneSaarijärven Pullistus28.37 / -
 
N 800m (17)
Johanna Ala-PöntiöKälviän Tarmo2:19.05 / 2:19.05
Sanna ErkinheimoLahden Ahkera2:24.36 / -
Janina HeinoTampereen Pyrintö2:12.35 / 2:27.47
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo2:14.97 / -
Emma KatajalaaksoKannuksen Ura2:13.30 / 2:22.28
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura2:16.40 / 2:16.40
Sanna KekkiHankasalmen Hanka2:23.51 / 2:23.51
Sara KivenmäkiKuortaneen Kunto2:31.82 / 2:37.98
Päivi KnutarKälviän Tarmo2:17.64 / 2:20.78
Jasmin LaaksoharjuSeinäjoen Seudun Urheilijat2:37.30 / 2:37.30
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:14.80 / 2:14.80
Ninni LöfKalajoen Junkkarit2:22.84 / 2:22.84
Tiina Mäki-PanulaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:21.70 / 2:21.70
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:21.16 / 2:21.16
Elina MyllymäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:14.73 / 2:16.33
Veera PuosiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Erika UtriainenVeitsiluodon Kisaveikot2:15.13 / 2:15.13
 
N 400m aj (6)
Pihla AroTampereen Pyrintö 65.73 / 65.73
Heidi HaapamäkiJyväskylän Kenttäurheilijat 70.02 / 70.03
Vilma HakalaEspoon Tapiot 66.42 / 66.42
Oona HujanenHelsingin Kisa-Veikot 59.57 / 62.04
Vilma JaatinenKalajoen Junkkarit 67.65 / 68.78
Janina JahkolaJyväskylän Kenttäurheilijat 65.13 / 67.48
 
N 3000m ej (2)
Pihla HokkanenSavonlinnan Riento10:54.05 / 11:20.41
Pinja KotinurmiLahden Ahkera - / -
 
N seiväs (5)
Eerika JouppilaSeinäjoen Seudun Urheilijat2.80 / 2.80
Tuuli KujalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.40 / 3.40
Linnea MarttalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.72 / 3.35
Tessa MyllymäkiJyväskylän Kenttäurheilijat3.60 / -
Susanna SeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat3.30 / 3.30
 
N pituus (9)
Henriikka AaltonenVaasan Vasama5.87 / 5.70
Janina JaatinenJyväskylän Kenttäurheilijat4.77 / 4.77
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat5.28 / -
Emmi MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat6.38 / 5.79
Miina PalonenViitasaaren Viesti5.79 / 5.35
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat5.45 / 5.25
Sini SanaslahtiKaipolan Vire5.95 / 5.95
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat5.18 / -
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot5.57 / 5.57
 
N kuula (6)
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.32 / 13.54
Jaana KivistöTeuvan Rivakka12.47 / -
Kaisa KymäläinenOriveden Ponnistus16.02 / 16.02
Anja LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat7.66 / -
Sofia PölkkySeinäjoen Seudun Urheilijat10.01 / -
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat9.04 / 9.04
 
N kiekko (6)
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu54.44 / 48.07
Jaana KivistöTeuvan Rivakka47.40 / 36.85
Heli KortesmäkiTeuvan Rivakka45.01 / 40.17
Piia KoskiTeuvan Rivakka44.47 / 44.47
Anja LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat28.12 / 27.17
Petra ValkamaIlmajoen Kisailijat37.35 / 37.35
 
M17 200m (8)
Rami KankaanpääIlmajoen Kisailijat24.77 / -
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa29.05 / -
Petteri MattilaKauhajoen Karhu27.11 / 27.76
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat22.75 / 22.75
Henrik NylundLappajärven Veikot27.16 / 27.16
Aapo PasanenSeinäjoen Seudun Urheilijat27.73 / -
Roope SaariKuortaneen Kunto24.54 / -
Eero-Matias ViitalaKannuksen Ura23.53 / 23.53
 
M17 800m (10)
Johannes HakalaEspoon Tapiot2:23.25 / -
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat2:04.85 / 2:04.85
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat2:03.20 / 2:03.22
Frans KoivulaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:06.20 / 2:07.71
Heikki KumaraLaihian Luja2:03.68 / 2:03.68
Topi LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:24.94 / 2:24.94
Valtteri LuomalaKauhavan Wisa2:05.29 / 2:05.29
Petteri MattilaKauhajoen Karhu2:05.16 / 2:05.16
Jarkko RantojaÄhtärin Urheilijat2:03.46 / 2:07.75
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat2:09.94 / 2:12.43
 
M17 3000m (4)
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat 9:15.13 / 9:15.13
Valtteri KonttinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat - / -
Eemeli KumaraLaihian Luja 9:51.01 / 10:02.89
 
M17 400m aj (1)
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
M17 korkeus (2)
Aatu HakalaYlivieskan Kuula1.47 / -
Jesse TuomistoIlmajoen Kisailijat1.50 / 1.50
 
M17 3-loikka (3)
Oskari KäpyahoLapuan Virkiä12.73 / 12.73
Simon NurminenKristiinan Urheilijat12.33 / 12.33
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat12.03 / 12.03
 
M17 moukari (2)
Aaro KariKauhavan Wisa45.52 / 45.52
Ville VannesluomaTöysän Veto41.21 / -
 
M17 keihäs (2)
Janne LäspäKaustisen Pohjan-Veikot51.93 / 51.93
Eetu PeltokangasToholammin Urheilijat69.85 / 69.85
 
N17 200m (14)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama25.65 / 26.29
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat27.87 / -
Ella HonkanenTeuvan Rivakka29.56 / 29.56
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa26.92 / -
Emilia KokkoLapuan Virkiä26.87 / 27.90
Johanna KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat27.16 / 27.16
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat26.17 / -
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat25.44 / 25.44
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat26.86 / -
Tuulia PaavolaLohtajan Veikot30.99 / -
Neea PuskalaÄhtärin Urheilijat26.71 / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat27.89 / -
Sara TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat27.58 / 27.58
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat27.63 / 27.63
 
N17 800m (6)
Iida HaukilahtiVetelin Urheilijat2:30.87 / -
Reija-Elina JylhäHalsuan Toivo2:30.36 / 2:30.36
Henna KukilaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:44.10 / 2:44.10
Kristiina KunnariSeinäjoen Seudun Urheilijat2:51.00 / 2:51.00
Ida MelenderSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Elina PaavolaLohtajan Veikot2:30.32 / 2:30.32
 
N17 100m aj (1)
Kaisa PukkinenVaasan Toverit15.37 / 15.37
 
N17 2000m ej (4)
Kaisla KeiskiKälviän Tarmo 8:36.02 / 8:36.02
Annika Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat 7:52.75 / -
Venla MarjanenKaipolan Vire - / -
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat 7:09.52 / -
 
N17 seiväs (3)
Olivia HärkönenVeitsiluodon Kisaveikot3.50 / 3.50
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot2.40 / 2.40
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti2.80 / 2.80
 
N17 pituus (8)
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.10 / 5.01
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat5.26 / 5.26
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa5.03 / 4.90
Ella KokkinenKaipolan Vire5.23 / 5.23
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat5.40 / 5.30
Kaisa PukkinenVaasan Toverit4.91 / 4.91
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat4.95 / 4.95
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat5.26 / 5.08
 
N17 kuula (2)
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat15.26 / 15.26
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti12.71 / 12.71
 
N17 kiekko (4)
Emilia IsojärviKeuruun Kisailijat33.86 / 33.86
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat37.80 / 35.28
Jenna RajalaKeuruun Kisailijat42.37 / 42.37
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti37.18 / 37.18
 
N17 5000m kävely (1)
Heta VeikkolaLapuan Virkiä25:28.21 / 25:28.21