Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
21.06. klo 17:00 SSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailu
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 168 henk. (266 lajisuoritusta)
M19 100m (10)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Adrian BjörkgrenIF Drott12.42 / 12.42
Alexander BjörkgrenIF Drott11.53 / 11.53
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna11.42 / 11.42
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat12.29 / -
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat13.82 / -
Veeti LehtiniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä11.99 / 11.99
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat11.27 / 11.27
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat12.15 / -
Antti VornanenIF Drott12.19 / -
 
M19 keihäs (1)
Antti VornanenIF Drott59.49 / 59.49
 
N19 100m (15)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama12.17 / 12.17
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.43 / 14.11
Madeleine GlasbergVasa IS12.76 / -
Anni GrekulaRaahen Vesa12.94 / -
Maria JääskäKaustisen Pohjan-Veikot12.87 / 13.18
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat12.29 / 12.57
Jasmin LaaksoharjuSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Heidi LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat13.13 / -
Emma LipkinIF Kraft12.82 / 13.26
Tiina Mäki-PanulaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat13.16 / -
Veera PeräläSeinäjoen Seudun Urheilijat12.72 / -
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat12.91 / 13.32
Selina RintalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.39 / 13.39
 
N19 3-loikka (3)
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat11.98 / -
Juulia MontonenSeinäjoen Seudun Urheilijat11.29 / -
Sofia StorbjörkIF Åsarna11.49 / 11.37
 
N19 keihäs (5)
Ronja KoivistoKauhavan Wisa40.95 / 39.52
Anja LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat33.54 / 33.54
Heidi LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat38.74 / -
Sofia PölkkySeinäjoen Seudun Urheilijat47.92 / 46.49
Laura SadeharjuSeinäjoen Seudun Urheilijat38.33 / 38.33
 
M17 800m (8)
Viktor BjörkellVasa IS2:14.16 / 2:17.31
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat2:03.20 / -
Eemeli KumaraLaihian Luja2:10.31 / -
Heikki KumaraLaihian Luja2:05.08 / 2:11.16
Topi LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:24.94 / 2:24.94
Joona LindgrenKauhavan Wisa2:06.86 / -
Valtteri LuomalaKauhavan Wisa2:07.71 / 2:07.71
Petteri MattilaKauhajoen Karhu2:07.25 / 2:12.89
 
M17 110m aj (4)
Alexander BjörkgrenIF Drott14.53 / 14.53
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna14.94 / 14.94
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku14.23 / 14.24
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
M17 pituus (5)
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat5.71 / -
Jimi NukalaVasa IS6.86 / -
Roope SaariKuortaneen Kunto5.77 / 5.71
Ville SaariKuortaneen Kunto5.63 / 5.63
Tomi ValkamaKauhavan Wisa6.85 / 6.85
 
M17 kuula (1)
Vesa LeveelahtiVirtain Urheilijat17.82 / 17.82
 
N17 800m (10)
Veera HakomäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:15.26 / 2:17.86
Pinja KoivistoKauhavan Wisa2:28.56 / 2:31.62
Soili KoivulaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:37.02 / 2:43.08
Jasmin LaaksoharjuSeinäjoen Seudun Urheilijat2:39.04 / 2:48.59
Laura LaitilaJalasjärven Jalas3:02.55 / -
Annika Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat2:27.31 / -
Ida MelenderSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Veera PeräläSeinäjoen Seudun Urheilijat2:13.73 / 2:13.73
Selina RintalaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:53.25 / 2:53.25
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti2:27.04 / 2:38.53
 
N17 100m aj (5)
Wilma JungarEsbo IF15.53 / 15.53
Sofia LindholmKuivasjärven Aura13.98 / 13.98
Kaisa PukkinenVaasan Toverit15.89 / -
Sonja StångKuivasjärven Aura14.24 / 14.24
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti17.50 / 17.50
 
N17 pituus (4)
Maria JääskäKaustisen Pohjan-Veikot5.13 / 5.13
Wilma JungarEsbo IF5.24 / 5.01
Väkeväinen PetraLappajärven Veikot4.87 / 4.57
Sonja StångKuivasjärven Aura5.26 / -
 
N17 kuula (1)
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat15.26 / 15.26
 
P15 800m (2)
Leonard MarkénIF VOM2:07.54 / 2:07.54
Jaakko SalomäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:26.57 / -
 
P15 100m aj (5)
Adrian BjörkgrenIF Drott15.41 / -
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat15.04 / 15.04
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat17.46 / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä14.23 / 14.23
Sameli PukkinenVaasan Toverit18.87 / -
 
P15 korkeus (6)
Niko ÄmmäläAlavuden Urheilijat1.62 / 1.62
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat1.50 / 1.49
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat1.31 / -
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat1.31 / -
Eero MäkinenÄhtärin Urheilijat1.56 / 1.53
Sameli PukkinenVaasan Toverit1.60 / -
 
P15 kiekko (6)
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Juho LeveelahtiVirtain Urheilijat46.83 / 46.83
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa - / -
Juho-Joel MäenpääLappajärven Veikot49.52 / 49.52
Teemu RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit36.55 / 36.55
 
T15 800m (10)
Hanna GranbäckIF Kraft2:41.45 / 2:41.45
Senja GustafssonKauhavan Wisa2:33.08 / 2:33.08
Viola GustafssonKauhavan Wisa2:36.05 / 2:36.05
Joanna HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Frida HäggkvistIF Kraft2:22.33 / 2:29.40
Reija-Elina JylhäHalsuan Toivo2:30.39 / -
Henna KukilaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:48.35 / 2:49.24
Kristiina KunnariSeinäjoen Seudun Urheilijat2:58.07 / 2:58.07
Johanna Mäki-TuuriTöysän Veto2:40.5h / -
Michelle NybackIF Nykarlebynejden2:51.62 / 3:12.38
 
T15 80m aj (9)
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Amanda KuljuIisalmen Visa12.61 / -
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat13.27 / -
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat13.16 / -
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat13.74 / 13.74
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Väkeväinen PetraLappajärven Veikot12.92 / 12.92
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.13 / -
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä12.80 / 13.33
 
T15 korkeus (6)
Laura-Kaisa AitanevaIlmajoen Kisailijat1.40 / 1.40
Amanda KuljuIisalmen Visa1.53 / 1.53
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat1.58 / 1.53
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat1.53 / 1.53
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat1.38 / 1.36
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä1.37 / -
 
T15 kiekko (4)
Joanna HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Terhi KangastieLappajärven Veikot - / -
Michelle NybackIF Nykarlebynejden27.35 / 27.35
Nathalie NybackIF Nykarlebynejden22.94 / 19.18
 
P13 1000m (6)
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat4:11.45 / -
Mika KärkkäinenKauhavan Wisa3:27.56 / 3:27.56
Eeli KeckmanKyrön Voima3:25.94 / 3:29.98
Topi RaunioKyrön Voima3:37.27 / 3:39.28
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3:10.35 / 3:12.53
Veikka YlihärsiläJalasjärven Jalas3:16.14 / 3:16.14
 
P13 60m aj (4)
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat12.37 / 12.42
Eeli KeckmanKyrön Voima11.56 / -
Veeti PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat10.06 / 10.06
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.75 / 9.75
 
P13 seiväs (5)
Juho AlasaariLaihian Luja4.31 / 4.31
Eeli KeckmanKyrön Voima1.50 / -
Santtu KoskiahoKarijoen Tappara5.20 / 5.20
Erkki SeppänenKauhavan Wisa1.90 / 1.90
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat4.70 / 4.70
 
P13 kuula (7)
Konsta KatajamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat6.17 / 6.17
Eeli KeckmanKyrön Voima9.86 / 9.86
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat8.75 / 8.75
Elias MäkinenÄhtärin Urheilijat8.40 / 8.40
Markus SalovaaraIlmajoen Kisailijat13.96 / 13.96
Erkki SeppänenKauhavan Wisa - / -
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat10.20 / 10.20
 
T13 1000m (9)
Sorella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat4:24.17 / 4:31.27
Maija KumaraLaihian Luja3:46.20 / 3:46.20
Sonja KunnariSeinäjoen Seudun Urheilijat4:20.96 / 4:20.96
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit - / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:59.15 / -
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti3:49.70 / -
Winnie MarkénIF VOM3:36.52 / 3:36.52
Tilde StråkaIF Nykarlebynejden3:20.4h / 3:20.4h
Anni TakamaaLapuan Virkiä3:31.43 / 3:31.43
 
T13 60m aj (8)
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit - / -
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot - / -
Sofia MattilaLapuan Virkiä11.39 / 11.39
Julia OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.07 / -
Aliina OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Anni RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti 9.75 / 9.75
 
T13 seiväs (8)
Erica HjerpeVasa IS4.25 / -
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat1.70 / 1.70
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot2.30 / 2.30
Essi MelenderVaasan Vasama3.60 / 3.60
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti2.51 / 2.51
Elli SeppänenKauhavan Wisa1.90 / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti - / -
Sofie WesterlundVasa IS3.82 / 3.82
 
T13 kuula (7)
Sanni Iso-KungasSeinäjoen Seudun Urheilijat4.64 / 4.64
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat7.14 / 7.14
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti8.53 / 8.53
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti14.03 / 14.03
Anni RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti5.94 / -
Elli SeppänenKauhavan Wisa9.57 / 9.57
 
P11 60m (5)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat - / -
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat10.12 / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Matti MäkeläIlmajoen Kisailijat - / -
Veeti MyllyperkiöSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.69 / 9.69
 
P11 pituus (6)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat3.84 / 3.84
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.96 / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.37 / -
Matti MäkeläIlmajoen Kisailijat3.35 / -
Veeti MyllyperkiöSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti3.40 / -
 
P11 keihäs (5)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat21.43 / -
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat28.85 / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat24.60 / 24.60
Matti MäkeläIlmajoen Kisailijat18.23 / -
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti9.51 / -
 
T11 60m (17)
Juulia HautamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat10.58 / 10.58
Aamu HietaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Linnea HirveläLapuan Virkiä 8.86 / 8.86
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat 9.95 / 9.95
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat11.14 / -
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti 9.49 / -
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa 9.59 / 9.59
Emmi KoskiLapuan Virkiä10.16 / 10.16
Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat10.29 / 10.29
Angelina LaurénIF Åsarna 9.10 / 9.10
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit 9.18 / 9.18
Neea RautiainenSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.85 / 9.85
Ylinen SohviAlavuden Urheilijat10.03 / -
Alisa TakamaaLapuan Virkiä 9.99 / 9.99
Jenniina TuuraKalajoen Junkkarit 9.33 / 9.33
Anniina ViitasaariAlajärven Ankkurit 9.96 / -
Viivi VisuriLaihian Luja 9.12 / 9.12
 
T11 pituus (15)
Juulia HautamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Aamu HietaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.56 / 3.56
Linnea HirveläLapuan Virkiä4.69 / 4.69
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat3.50 / -
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.17 / -
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti4.02 / 3.73
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa4.14 / 4.14
Emmi KoskiLapuan Virkiä3.12 / -
Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat3.58 / 3.58
Angelina LaurénIF Åsarna3.74 / 3.63
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit3.74 / -
Alisa TakamaaLapuan Virkiä3.40 / -
Jenniina TuuraKalajoen Junkkarit3.77 / 3.77
Anniina ViitasaariAlajärven Ankkurit3.94 / 3.94
Viivi VisuriLaihian Luja3.72 / 3.72
 
T11 keihäs (9)
Aamu HietaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat7.34 / -
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat26.35 / 26.35
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat18.32 / 18.32
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa15.06 / -
Emmi KoskiLapuan Virkiä11.14 / -
Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat21.05 / 19.79
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit24.34 / 24.34
Ylinen SohviAlavuden Urheilijat30.51 / 30.51
Alisa TakamaaLapuan Virkiä17.04 / 17.04
 
P9 40m (6)
Axel LaurénIF Åsarna 7.48 / 7.48
Eero OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 7.81 / 7.92
Romeo RäfsbäckMalax IF friidrott 6.91 / 6.91
Touko RaunioKyrön Voima - / -
Joona SuokkoLapuan Virkiä 7.08 / 7.08
Juho SuominenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
P9 korkeus (4)
Julius MäkirantaVähänkyrön Viesti0.90 / -
Eero OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat0.95 / -
Romeo RäfsbäckMalax IF friidrott1.00 / -
Juho SuominenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
P9 kuula (5)
Axel LaurénIF Åsarna4.14 / 4.14
Julius MäkirantaVähänkyrön Viesti4.43 / -
Eero OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat4.85 / 4.85
Romeo RäfsbäckMalax IF friidrott7.13 / 7.13
Juho SuominenSeinäjoen Seudun Urheilijat4.39 / 4.39
 
T9 40m (9)
Anna-Julia HaapamattiSeinäjoen Seudun Urheilijat 7.24 / 7.37
Angelina HeinäheimoLapuan Virkiä 7.52 / 7.52
Fanny HeinäheimoLapuan Virkiä - / -
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat 7.45 / 7.45
Saranna KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.35 / -
Anna KoskiLapuan Virkiä 7.94 / 7.94
Sini LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Lilia LatvalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 7.54 / 7.54
Elli PihlajaKurikan Ryhti 7.58 / -
 
T9 korkeus (5)
Anna-Julia HaapamattiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Angelina HeinäheimoLapuan Virkiä - / -
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat0.90 / -
Kerttu KatajamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Elli PihlajaKurikan Ryhti0.90 / -
 
T9 kuula (6)
Anna-Julia HaapamattiSeinäjoen Seudun Urheilijat5.21 / 5.21
Angelina HeinäheimoLapuan Virkiä4.90 / 4.90
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat4.37 / 4.37
Saranna KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat4.10 / 4.10
Kerttu KatajamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat4.00 / 4.00
Anna KoskiLapuan Virkiä4.60 / 4.60