Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
03.07. klo 17:00 Ilkka Games 14
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 147 henk. (237 lajisuoritusta)
M19 100m (8)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Kaapo HavuluotoKurikan Ryhti12.50 / -
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat11.90 / 11.90
Mika KetolaAlahärmän Kisa13.15 / -
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat13.65 / 13.65
Simon NurminenKristiinan Urheilijat12.84 / -
Veeti PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Roope SaariKuortaneen Kunto12.21 / 12.54
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat12.85 / 13.11
 
M19 800m (2)
Kaapo HavuluotoKurikan Ryhti2:16.62 / -
Joni HuhtalaKauhavan Wisa2:12.15 / 2:15.86
 
M19 kiekko (2)
Juhani Hauta-AhoTöysän Veto40.22 / -
Teemu KiveläKauhavan Wisa38.38 / 38.38
 
N19 800m (1)
Reeta FagerholmIF Drott2:34.52 / -
 
N19 100m aj (1)
Wera HuddVaasan Toverit - / -
 
N19 3-loikka (1)
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat11.98 / 11.79
 
N19 kiekko (2)
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu54.44 / 48.07
Petra ValkamaIlmajoen Kisailijat37.35 / 37.35
 
M17 800m (3)
Viktor BjörkellVasa IS2:14.16 / 2:14.60
Topi LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:24.94 / 2:24.94
Jarkko RantojaÄhtärin Urheilijat2:03.46 / -
 
M17 3-loikka (5)
Eetu JokelaAlavieskan Viri12.22 / 12.22
Oskari KäpyahoLapuan Virkiä12.69 / 12.69
Ari Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat9.93 / -
Simon NurminenKristiinan Urheilijat12.30 / 12.28
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat12.03 / 12.03
 
M17 kiekko (1)
Rami KankaanpääIlmajoen Kisailijat52.15 / 52.15
 
N17 100m (13)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama12.17 / 12.17
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.32 / 13.32
Tuuli KujalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.21 / -
Laura LaitilaJalasjärven Jalas - / -
Elina MantereLapuan Virkiä13.81 / -
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat13.16 / 13.43
Väkeväinen PetraLappajärven Veikot13.51 / 13.51
Kaisa PukkinenVaasan Toverit13.73 / 13.73
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat13.34 / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.20 / 13.20
Sara TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.14 / -
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat13.20 / 13.85
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä13.03 / 13.03
 
N17 800m (1)
Laura LaitilaJalasjärven Jalas3:02.26 / 3:02.26
 
N17 3-loikka (8)
Laura-Kaisa AitanevaIlmajoen Kisailijat9.15 / -
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.20 / 10.77
Laura LaitilaJalasjärven Jalas8.05 / -
Elina MantereLapuan Virkiä10.58 / 10.58
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat10.89 / 10.60
Väkeväinen PetraLappajärven Veikot9.76 / 8.91
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.22 / 11.22
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat10.88 / 10.65
 
N17 kiekko (1)
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat37.80 / 33.19
 
P15 800m (3)
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat2:10.71 / -
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat2:09.94 / -
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:35.12 / -
 
P15 300m aj (2)
Mika KetolaAlahärmän Kisa48.36 / -
Samuli TakkunenAlavieskan Viri - / -
 
P15 korkeus (5)
Niko ÄmmäläAlavuden Urheilijat1.66 / 1.66
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat1.51 / 1.51
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat1.60 / -
Mika KetolaAlahärmän Kisa1.62 / 1.62
Jesse TuomistoIlmajoen Kisailijat1.45 / -
 
P15 keihäs (9)
Taneli HietalaAlavieskan Viri37.59 / 34.22
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat34.67 / 34.67
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat45.93 / 45.93
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat34.19 / -
Iisakki KiviniemiJalasjärven Jalas - / -
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Erkki-Antti LaurilaLapuan Virkiä37.89 / 34.22
Veeti MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat29.74 / -
Santeri YliseläLapuan Virkiä47.25 / 47.25
 
T15 800m (1)
Hanna GranbäckIF Kraft2:35.93 / 2:35.93
 
T15 300m aj (2)
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat - / -
Sanni PynttäriAlavuden Urheilijat - / -
 
T15 korkeus (1)
Vilma Luoma-NirvaTeuvan Rivakka1.50 / 1.48
 
T15 keihäs (3)
Kira KoivistoLaihian Luja36.19 / 36.19
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat14.97 / -
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto43.31 / 43.31
 
P13 60m (6)
Axel GranbäckIF Kraft 8.88 / 8.88
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat 8.96 / 8.96
Taavi LauttamusKauhavan Wisa 8.63 / 8.63
Henrik LounelaIlmajoen Kisailijat 9.08 / 9.08
Aleksi PenttiläAlavuden Urheilijat 9.20 / 9.20
Joona SavukoskiKeuruun Kisailijat 9.17 / 9.17
 
P13 1000m (4)
Samuel KiviharjuIlmajoen Kisailijat - / -
Miiko LampinenTeuvan Rivakka3:44.02 / 3:44.02
Joona SavukoskiKeuruun Kisailijat3:19.34 / -
Veikka YlihärsiläJalasjärven Jalas3:15.33 / 3:15.33
 
P13 200m aj (1)
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat39.37 / -
 
P13 pituus (4)
Axel GranbäckIF Kraft - / -
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat4.04 / -
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat4.26 / 4.26
Henrik LounelaIlmajoen Kisailijat - / -
 
P13 kuula (4)
Jimi HaapamäkiIlmajoen Kisailijat - / -
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat7.38 / 7.24
Markus SalovaaraIlmajoen Kisailijat13.96 / 13.96
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat10.20 / 10.20
 
T13 60m (14)
Eveliina HuhtaluhtaAlahärmän Kisa 8.99 / 8.99
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat 9.01 / 9.34
Susanna KiviojaIlmajoen Kisailijat 9.34 / -
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot 9.54 / -
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat 9.36 / 9.36
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti 9.20 / 9.20
Sofia MattilaLapuan Virkiä 8.91 / 8.91
Andréa NybergPargas IF 9.28 / 9.28
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti 8.70 / 8.70
Julia OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.54 / 8.54
Birhane Rauha-MariaVaasan Toverit 9.37 / 9.37
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti 8.54 / 8.54
Milana VuorinenSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.98 / 8.98
Saana YritysAlavuden Urheilijat10.19 / 10.19
 
T13 1000m (5)
Venla KoivulaLaihian Luja3:50.23 / 3:50.23
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:58.82 / 2:58.82
Andréa NybergPargas IF3:29.17 / 3:34.25
Anni TakamaaLapuan Virkiä3:29.49 / 3:29.49
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti3:23.83 / 3:36.29
 
T13 200m aj (6)
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat - / -
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot - / -
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti - / -
Sofia MattilaLapuan Virkiä - / -
Aliina OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti32.82 / 32.82
 
T13 pituus (9)
Eveliina HuhtaluhtaAlahärmän Kisa4.41 / 4.41
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat - / -
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot3.83 / -
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat - / -
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti4.52 / 4.52
Sofia MattilaLapuan Virkiä4.16 / 4.16
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti3.74 / -
Julia OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat4.21 / -
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti4.40 / 4.40
 
T13 kuula (5)
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat8.85 / 8.85
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat - / -
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat - / -
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti14.03 / 14.03
Birhane Rauha-MariaVaasan Toverit8.10 / -
 
P11 60m (12)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat 9.70 / 9.70
Jonas BraxénVasa IS11.00 / 11.00
Juho HuhtaluhtaAlahärmän Kisa 9.82 / 9.82
Olli KetolaVaasan Vasama 9.97 / 9.97
Jerry KorpiSeinäjoen Seudun Urheilijat11.14 / 11.14
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat10.13 / 10.13
Tero LaitilaSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.22 / 9.22
Saveli MäenpääIlmajoen Kisailijat10.62 / 10.62
Matti MäkeläIlmajoen Kisailijat10.14 / 10.14
Huuko PalonenIlmajoen Kisailijat 9.61 / -
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti 9.38 / 9.38
Kaleva TyystjärviVähänkyrön Viesti 9.70 / 9.70
 
P11 1000m (6)
Jonas BraxénVasa IS4:26.16 / -
Jerry KorpiSeinäjoen Seudun Urheilijat4:08.24 / -
Matti MäkeläIlmajoen Kisailijat3:53.19 / 3:53.19
Santtu MylläriTeuvan Rivakka3:59.96 / -
Huuko PalonenIlmajoen Kisailijat3:44.55 / -
Kaleva TyystjärviVähänkyrön Viesti3:24.17 / 3:24.17
 
P11 korkeus (8)
Jonas BraxénVasa IS1.00 / 1.00
Juho HuhtaluhtaAlahärmän Kisa1.15 / 1.15
Saveli MäenpääIlmajoen Kisailijat - / -
Matti MäkeläIlmajoen Kisailijat - / -
Aapo MäntyläVähänkyrön Viesti1.16 / -
Santtu MylläriTeuvan Rivakka1.13 / -
Huuko PalonenIlmajoen Kisailijat1.20 / -
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti1.00 / -
 
P11 moukari (2)
Jonas BraxénVasa IS - / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
T11 60m (14)
Cinja BorgströmIF Sibbo-Vargarna10.21 / 10.21
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat 9.51 / -
Linnea HirveläLapuan Virkiä 8.86 / 8.86
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat 9.91 / 9.91
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti 9.32 / 9.32
Matilda KoivistoSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.44 / 9.44
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa 9.59 / 9.59
Emmi KoskiLapuan Virkiä10.04 / 10.04
Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat10.28 / 10.28
Janika LångsjöLapuan Virkiä10.20 / 10.20
Emilia PenttiläAlavuden Urheilijat10.31 / 10.31
Ylinen SohviAlavuden Urheilijat 9.63 / 9.63
Iida VainionpääIlmajoen Kisailijat10.07 / 10.07
Fiona Yli-SissalaAlajärven Ankkurit10.37 / 10.37
 
T11 1000m (3)
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa3:45.40 / 3:45.40
Janika LångsjöLapuan Virkiä4:12.92 / 4:17.30
Rebecca NybergPargas IF4:07.83 / 4:15.73
 
T11 korkeus (7)
Cinja BorgströmIF Sibbo-Vargarna1.10 / 1.10
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat1.15 / 1.15
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa1.25 / 1.25
Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat1.10 / 1.10
Janika LångsjöLapuan Virkiä1.10 / 1.10
Ylinen SohviAlavuden Urheilijat1.13 / 1.12
Fiona Yli-SissalaAlajärven Ankkurit - / -
 
T11 moukari (6)
Cinja BorgströmIF Sibbo-Vargarna - / -
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat - / -
Emmi KoskiLapuan Virkiä - / -
Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat - / -
Venla MäkiAlavuden Urheilijat - / -
Rebecca NybergPargas IF - / -
 
P9 40m (3)
Eino HuhtaluhtaAlahärmän Kisa 7.01 / 7.01
Eero LuhtanenJalasjärven Jalas - / -
Julius MäkirantaVähänkyrön Viesti 7.54 / 7.54
 
P9 1000m (4)
Eero LuhtanenJalasjärven Jalas - / -
Julius MäkirantaVähänkyrön Viesti4:55.05 / -
Rasmus TakalaAlahärmän Kisa - / -
Eetu TuunainenKauhajoen Karhu - / -
 
P9 korkeus (4)
Eino HuhtaluhtaAlahärmän Kisa - / -
Eero LuhtanenJalasjärven Jalas - / -
Eppu MäntyläVähänkyrön Viesti - / -
Eetu TuunainenKauhajoen Karhu - / -
 
T9 40m (10)
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat 7.41 / 7.41
Katariina KankaanpääIlmajoen Kisailijat - / -
Sanni KoivulaLaihian Luja 7.57 / 7.66
Taimi KoskenkorvaIlmajoen Kisailijat - / -
Anna KoskiLapuan Virkiä 7.55 / 7.55
Jenna-Justiina MäenpääLappajärven Veikot 7.56 / 7.56
Lotta UittoAlavuden Urheilijat - / -
Sara VakkilaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Camilla ViitamäkiIlmajoen Kisailijat - / -
Anni Yli-PeltolaJalasjärven Jalas - / -
 
T9 1000m (2)
Sara KorkiakangasAlahärmän Kisa - / -
Anni Yli-PeltolaJalasjärven Jalas - / -
 
T9 pituus (12)
Mira AlanenVähänkyrön Viesti - / -
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat3.03 / 3.03
Katariina KankaanpääIlmajoen Kisailijat2.81 / 2.81
Sanni KoivulaLaihian Luja2.65 / -
Sara KorkiakangasAlahärmän Kisa2.80 / 2.80
Taimi KoskenkorvaIlmajoen Kisailijat - / -
Anna KoskiLapuan Virkiä2.64 / -
Sini LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Jenna-Justiina MäenpääLappajärven Veikot3.22 / 3.22
Lotta UittoAlavuden Urheilijat - / -
Sara VakkilaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Camilla ViitamäkiIlmajoen Kisailijat - / -
 
P7 40m (2)
Eeli SavukoskiKeuruun Kisailijat 7.77 / 7.77
Daniel TuunainenKauhajoen Karhu - / -
 
P7 pallo (2)
Eeli SavukoskiKeuruun Kisailijat - / -
Daniel TuunainenKauhajoen Karhu - / -
 
T7 40m (3)
Vera KorkiakangasAlahärmän Kisa - / -
Emma LaasanenIlmajoen Kisailijat - / -
Sivea MäenpääIlmajoen Kisailijat - / -
 
T7 pallo (4)
Vera KorkiakangasAlahärmän Kisa - / -
Emma LaasanenIlmajoen Kisailijat - / -
Sivea MäenpääIlmajoen Kisailijat - / -
Henni TuomistoIlmajoen Kisailijat - / -