Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Karnevaalit
28.06. klo 15:00 Aitajuoksukarnevaalit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 183 henk. (243 lajisuoritusta)
M 110m aj (11)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku15.48 / 15.48
Juha-Matti Iso-JaakkolaLauttakylän Luja14.64 / -
Jesse JokinenSysmän Sisu15.41 / -
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma14.22 / 14.73
Henri KangasniemiIkaalisten Urheilijat15.42 / -
Otto KilpiJyväskylän Kenttäurheilijat14.04 / -
Jere LehtoOulun Pyrintö14.49 / -
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat14.29 / 14.40
Ville RajalaAlajärven Ankkurit14.13 / -
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat14.91 / 14.92
Vertti ViitalaHelsingfors IFK15.83 / 15.83
 
M 400m aj (10)
Jonni BlomqvistBorgå Akilles 53.75 / 53.75
Don-Zheni EkoebveHelsingfors IFK 52.01 / 55.01
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna 53.90 / 53.90
Petteri MonniJyväskylän Kenttäurheilijat 51.09 / 53.60
Jere PostiOulun Pyrintö 55.81 / 57.78
Samuli RaikunenLiedon Parma 55.52 / 56.09
Pekka SinkkonenHelsingfors IFK 53.85 / 54.01
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat 57.10 / 60.54
Valtteri ToimelaTampereen Pyrintö 52.47 / 53.20
Joni Vainio-KailaLaitilan Jyske 51.09 / 52.21
 
N 100m aj (18)
Ida Aidanpää-ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat13.08 / 15.61
Viivi AvikainenLahden Ahkera13.32 / 13.78
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö14.69 / 14.69
Jenni ElorantaVihdin Viesti16.06 / 17.05
Julia EnarviTampereen Pyrintö13.69 / -
Lotta HaralaTampereen Pyrintö13.25 / 13.40
Reetta HurskeTampereen Pyrintö13.16 / 13.36
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto14.02 / 14.02
Kia KemppainenLahden Ahkera14.32 / 14.76
Petra-Sofia LaaksoSavonlinnan Riento14.15 / 14.15
Elisa OksanenJyväskylän Kenttäurheilijat14.41 / -
Sanni PajasmaaHelsingfors IFK14.55 / 14.73
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot14.63 / 15.56
Janette RinneHelsingin Kisa-Veikot14.00 / 14.58
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.61 / 13.80
Sini ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.75 / -
Vilhelmiina TornbergJyväskylän Kenttäurheilijat15.27 / 15.27
Lotta VentoTurun Urheiluliitto14.86 / 15.20
 
N 400m aj (10)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat 62.45 / 63.26
Janina JahkolaJyväskylän Kenttäurheilijat 65.13 / 67.48
Helmi KortetmaaKannuksen Ura 65.46 / 65.46
Kia LaisiEspoon Tapiot 61.02 / 61.02
Mette LukinKuopion Reipas 65.26 / 66.75
Satu MatilainenJyväskylän Kenttäurheilijat 65.84 / -
Nea MattilaHelsingfors IFK 59.97 / 59.97
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 61.91 / 63.14
Noora ToivoToijalan Vauhti 59.28 / 61.19
Hilla UusimäkiKenttäurheilijat -58 56.33 / 58.85
 
M19 110m aj (3)
Eetu HietanenKuusankosken Kisa15.01 / -
Joni RuokaismäkiOriveden Ponnistus16.32 / -
Mark Szücs-BártfaiEspoon Tapiot14.43 / 14.43
 
M19 400m aj (2)
Markus HurriLiedon Parma 57.20 / 57.20
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat 63.29 / 63.29
 
N19 100m aj (7)
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö - / -
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.83 / 14.83
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat14.47 / 14.47
Vilma JaatinenKalajoen Junkkarit15.54 / 15.54
Camilla KohlEspoon Tapiot14.67 / 14.72
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet15.17 / 15.38
Ella NisulaKuivasjärven Aura - / -
 
N19 400m aj (2)
Vilma JaatinenKalajoen Junkkarit 67.65 / -
Heidi LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 67.67 / -
 
M17 110m aj (6)
Alexander BjörkgrenIF Drott14.53 / 14.53
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna14.94 / 14.94
Karim EchahidLahden Ahkera14.70 / 14.70
Abdinain MoalinHelsingfors IFK - / -
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.80 / 14.80
 
M17 400m aj (6)
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna 61.40 / 61.40
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot 53.14 / 53.14
Eero IlomäkiHelsingfors IFK 54.12 / 55.11
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat 65.70 / -
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK 59.64 / 59.64
Matvei TelovHelsingfors IFK 59.52 / 59.52
 
N17 100m aj (6)
Camilla ForsbergJyväskylän Kenttäurheilijat16.96 / 16.96
Niina KarttunenSavonlinnan Riento14.47 / 14.47
Neea KäyhköSavonlinnan Riento - / -
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat14.83 / 14.83
Vappu ValtonenEspoon Tapiot14.47 / 15.72
Jonna VoutilainenKuopion Reipas14.65 / 15.04
 
N17 400m aj (5)
Olivia ChandrasEspoon Tapiot - / -
Camilla ForsbergJyväskylän Kenttäurheilijat 77.71 / 77.71
Adeliina KemppainenPohjan Koitto - / -
Vilma LindroosPorin Tarmo 69.14 / -
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti 68.33 / -
 
P15 100m aj (6)
Adrian BjörkgrenIF Drott15.41 / -
Miska KäyhköSavonlinnan Riento15.81 / 15.81
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot16.86 / 17.12
Väinö RipattiSavonlinnan Riento16.01 / -
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK14.16 / 14.53
Sakari ValliusJoensuun Kataja15.70 / 15.70
 
P15 300m aj (3)
Matias AhtinenJoensuun Kataja45.12 / -
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot48.16 / -
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK41.25 / 41.25
 
T15 80m aj (16)
Kaisa ÄijäläNousiaisten Susi12.84 / 12.84
Alisa HollmenTapanilan Erä13.36 / 13.36
Iina HolopainenHelsingfors IFK12.55 / 12.80
Oona KiljalaYlivieskan Kuula12.11 / 12.36
Amanda KuljuIisalmen Visa12.61 / 13.57
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö12.77 / 12.77
Netta LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat12.88 / 12.88
Linda LeveelahtiHelsingin Kisa-Veikot11.61 / 11.61
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat12.65 / 12.65
Tessa MoisioKaipolan Vire14.03 / 14.03
Ilana OnnelaNaantalin Löyly12.13 / 12.32
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat12.91 / -
Helmi SaukkonenHelsingin Kisa-Veikot13.28 / 13.28
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot12.72 / 13.52
Saga VanninenTampereen Pyrintö11.46 / 11.46
Iida VerainenNousiaisten Susi11.64 / 12.42
 
T15 300m aj (8)
Kaisa ÄijäläNousiaisten Susi - / -
Siiri HihnalaOulun Pyrintö47.73 / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK46.67 / 46.67
Ilana OnnelaNaantalin Löyly47.39 / -
Aada PuosiEurajoen Veikot48.32 / -
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat45.22 / -
Helmi SaukkonenHelsingin Kisa-Veikot54.85 / -
Iida VerainenNousiaisten Susi44.97 / -
 
P14 100m aj (9)
Iivo HämäläinenViipurin Urheilijat - / -
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat17.18 / 17.18
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot20.39 / 20.39
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske15.40 / 15.40
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku17.03 / 17.03
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat15.58 / 15.58
Atte LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot16.66 / 16.66
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot15.51 / 15.51
 
P14 300m aj (7)
Iivo HämäläinenViipurin Urheilijat - / -
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat - / -
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat47.25 / 47.25
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot51.37 / 51.37
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat - / -
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
T14 80m aj (15)
Laura EinamoEspoon Tapiot12.88 / 12.88
Minea FogelholmEspoon Tapiot12.28 / 12.28
Carolina GrönroosLaitilan Jyske13.58 / -
Lotta JalonenJanakkalan Jana13.85 / 13.85
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat12.33 / 12.33
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus14.34 / 14.34
Carla LiukkonenEspoon Tapiot12.08 / 12.08
Laura LoponenOulun Pyrintö - / -
Viveka LoukolaRaision Kuula11.81 / 11.81
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat11.48 / 11.48
Julia SuhonenViipurin Urheilijat - / -
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat12.78 / 12.78
Anniina VaittinenEspoon Tapiot - / -
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat13.14 / 13.14
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä12.52 / 12.52
 
T14 300m aj (9)
Laura EinamoEspoon Tapiot - / -
Minea FogelholmEspoon Tapiot - / -
Carolina GrönroosLaitilan Jyske - / -
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus - / -
Carla LiukkonenEspoon Tapiot47.31 / -
Laura LoponenOulun Pyrintö - / -
Viveka LoukolaRaision Kuula46.09 / 46.09
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P13 60m aj (1)
Samuel KoskiViipurin Urheilijat10.60 / -
 
T13 60m aj (16)
Venla HämäläinenLiedon Parma12.15 / 12.92
Pihla JokinenLiedon Parma10.22 / 10.22
Lilli LehtoViipurin Urheilijat - / -
Lotta MetsärintaLaitilan Jyske10.18 / -
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot 9.92 / 9.92
Vilja RiihimäkiVantaan Salamat10.60 / 10.89
Elsa RönkköKeravan Urheilijat10.96 / 10.96
Amanda RontuKeravan Urheilijat10.59 / 10.59
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat10.65 / 10.65
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 9.63 / -
Jenna TarvoEspoon Tapiot10.80 / 10.80
Carmen VahaHelsingin Kisa-Veikot 9.78 / 9.78
Jenna VakkilainenVantaan Salamat 9.70 / 9.70
Martta ValtonenEspoon Tapiot - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti 9.64 / 9.64
Verna VuorelaLaitilan Jyske 9.71 / 9.71
 
T13 200m aj (8)
Lotta MetsärintaLaitilan Jyske35.05 / -
Vilja RiihimäkiVantaan Salamat37.46 / -
Jenna TarvoEspoon Tapiot - / -
Carmen VahaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat32.25 / -
Martta ValtonenEspoon Tapiot - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti33.90 / -
Verna VuorelaLaitilan Jyske35.34 / -
 
P12 60m aj (3)
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat10.41 / 10.41
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot 9.92 / 9.92
Juuso TiihonenKangasniemen Kalske10.80 / 10.80
 
P12 200m aj (3)
Ilari Ala-HarjaEspoon Tapiot - / -
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat35.01 / 35.01
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
T12 60m aj (20)
Sara AhlforsHelsingfors IFK11.31 / 11.31
Emilia ChandrasEspoon Tapiot11.15 / 11.15
Jenniina EronenEspoon Tapiot12.77 / 12.77
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.50 / 10.50
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves - / -
Saara HokkanenEspoon Tapiot11.28 / 11.28
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma10.20 / 10.20
Charlotte KajanderHelsingfors IFK10.25 / 10.25
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves10.61 / 10.61
Emma KoskinenEspoon Tapiot10.37 / 10.37
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot12.13 / 12.13
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.92 / 10.92
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat10.60 / 10.60
Salla MäkipereLiedon Parma10.95 / 10.95
Anni NurminenEspoon Tapiot12.00 / 12.00
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat10.69 / 10.69
Elli RantalaEspoon Tapiot11.67 / 11.67
Silja SaarinenVehmaisten Urheilijat - / -
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot 9.96 / 9.96
Jenna VirtaEspoon Tapiot - / -
 
T12 200m aj (22)
Sara AhlforsHelsingfors IFK - / -
Emilia ChandrasEspoon Tapiot - / -
Jenniina EronenEspoon Tapiot - / -
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu36.48 / -
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves - / -
Saara HokkanenEspoon Tapiot - / -
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma - / -
Charlotte KajanderHelsingfors IFK - / -
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK36.62 / -
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves - / -
Emma KoskinenEspoon Tapiot - / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat - / -
Salla MäkipereLiedon Parma - / -
Anni NurminenEspoon Tapiot - / -
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat36.50 / 36.50
Elli RantalaEspoon Tapiot - / -
Silja SaarinenVehmaisten Urheilijat - / -
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot - / -
Melina VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jenna VirtaEspoon Tapiot - / -
 
T11 60m aj (11)
Nelli FlyktmanKaipolan Vire11.19 / 11.19
Erika JuseliusHämeenlinnan Tarmo10.24 / 10.24
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK10.39 / 10.39
Viivi-Leena KariVetelin Urheilijat10.49 / 10.49
Iida KastarinenTampereen Pyrintö10.44 / 10.44
Juuli MarkkulaTampereen Pyrintö11.32 / 11.32
Melina VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat11.87 / 11.87
Enni VirjonenTurun Urheiluliitto10.32 / -
Lara VirkkunenAsikkalan Raikas12.04 / -
Iiris VoutilainenJoensuun Kataja11.22 / 11.22
Nella VoutilainenJoensuun Kataja12.62 / 12.62