Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piiriottelu
08.08. klo 18:00 N/M 17 Piiriottelu (EPU, Satakunta, Häme, Varsinais-Suomi)
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 180 henk. (226 lajisuoritusta)
M17 100m (8)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Lasse HämelahtiLängelmäen Urheilijat11.36 / 11.36
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku11.42 / 11.42
Patrik JakonenPorin Yleisurheilu11.53 / 11.53
Aatu KoivistoNaantalin Löyly11.40 / 11.40
Taavi LeppänenIkaalisten Urheilijat11.38 / 11.38
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat11.62 / 11.62
Akseli SautilaTurun Urheiluliitto11.60 / -
Teemu TuomelaAlajärven Ankkurit11.37 / 11.37
 
M17 400m (8)
Eetu KuuselaTurun Urheiluliitto 52.25 / 52.25
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Tomy NurmesniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu 52.40 / 52.40
Jarkko RantojaÄhtärin Urheilijat 55.04 / 55.04
Alexander RönnskärIK Falken 53.82 / 53.82
Elias TuominenNaantalin Löyly 50.40 / 50.40
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa 51.96 / 51.96
Leevi VihtalahtiNoormarkun Nopsa - / -
 
M17 800m (7)
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu2:05.45 / 2:05.45
Wiljami ItämeriTurun Urheiluliitto2:03.09 / 2:03.09
Joonatan JunkkalaVammalan seudun Voima2:00.08 / 2:00.08
Robin LaintoTurun Urheiluliitto2:02.90 / 2:02.90
Valtteri LuomalaKauhavan Wisa2:09.93 / 2:09.93
Aapo PasanenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:11.58 / 2:11.58
Eemeli RantanevaMerikarvian Into2:11.99 / 2:11.99
 
M17 3000m (8)
Huugo HonkasaloPorin Yleisurheilu - / -
Leevi KeronenLempäälän Kisa Yleisurheilu 9:11.85 / 9:13.32
Vilho KilpeläinenPiikkiön Kehitys 9:07.23 / 9:07.23
Joonas LakkamäkiPorin Yleisurheilu - / -
Valtteri LehtonenTurun Urheiluliitto 9:18.4h / 9:18.4h
Joona LindgrenKauhavan Wisa 9:40.88 / 9:40.88
Petteri MattilaKauhajoen Karhu - / -
Joona SointuVesilahden Visa - / -
 
M17 110m aj (5)
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku14.23 / 14.23
Tomy NurmesniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu15.52 / 15.52
Jeremi SiimesTurun Urheiluliitto - / -
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat14.75 / 14.75
Tomi ValkamaKauhavan Wisa15.39 / 15.39
 
M17 400m aj (5)
Markus HurriLiedon Parma 57.34 / 57.34
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä - / -
Kalle StylmanLiedon Parma 53.47 / 53.47
 
M17 korkeus (8)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.49 / -
Jaakko JuvonenTurun Urheiluliitto1.86 / -
Daniel KosonenTampereen Pyrintö2.00 / 2.00
Ari Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat1.62 / 1.62
Elias SaruTurun Urheiluliitto1.67 / 1.67
Leevi TöröläUlvila Sport Team1.65 / 1.65
Ville TukiTammelan Ryske1.85 / 1.85
Tomi ValkamaKauhavan Wisa1.85 / 1.83
 
M17 seiväs (7)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu3.30 / 3.30
Viljami MoranderSomerniemen Veikot3.52 / 3.52
Severi RautioRaision Kuula3.10 / 3.10
Jami SiiraTampereen Pyrintö4.60 / 4.60
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat4.50 / 4.50
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat4.50 / 4.50
Joni UolamoToijalan Vauhti4.30 / 4.30
 
M17 pituus (8)
Riku AhvenniemiTampereen Pyrintö6.67 / 6.67
Hermanni HaaparantaNoormarkun Nopsa5.65 / 5.59
Lasse HämelahtiLängelmäen Urheilijat6.78 / 6.78
Patrik JakonenPorin Yleisurheilu6.43 / 6.43
Aatu KoivistoNaantalin Löyly6.55 / 6.55
Simon NurminenKristiinan Urheilijat5.66 / 5.66
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat5.78 / 5.78
Jami VepsäNaantalin Löyly6.11 / 6.11
 
M17 3-loikka (8)
Riku AhvenniemiTampereen Pyrintö12.87 / 12.87
Hermanni HaaparantaNoormarkun Nopsa11.26 / 11.26
Oliver KärkiVaasan Vasama13.93 / 13.93
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima13.32 / 13.32
Tarmo SavolaLappajärven Veikot12.55 / 12.55
Jeremi SiimesTurun Urheiluliitto11.58 / 11.58
Ville TukiTammelan Ryske11.61 / 11.36
Jami VepsäNaantalin Löyly12.58 / 12.58
 
M17 kuula (9)
Rami KankaanpääIlmajoen Kisailijat14.57 / 14.57
Arttu KorkeasaloLielahden Kipinä21.23 / 20.81
Juho KuvajaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Oskari LahtinenNoormarkun Nopsa13.02 / 13.02
Aaro LeinonenRymättylän Soihtu16.62 / 16.62
Vesa LeveelahtiVirtain Urheilijat16.27 / 16.27
Miikka OinonenVammalan seudun Voima15.70 / 15.70
Olli SaarinenTurun Weikot Yleisurheilu12.80 / 12.80
Sami UurinmäkiSoinin Sisu12.42 / 12.42
 
M17 kiekko (8)
Markus AlajokiVammalan seudun Voima51.66 / 51.66
Rami KankaanpääIlmajoen Kisailijat43.71 / 43.71
Juhana KarjanlahtiAlajärven Ankkurit45.59 / 45.59
Johannes KivirantaKankaanpään Seudun Leisku - / -
Arttu KorkeasaloLielahden Kipinä51.60 / 51.60
Aaro LeinonenRymättylän Soihtu53.03 / 53.03
Heikki LeveelahtiVirtain Urheilijat52.39 / 52.39
Olli SaarinenTurun Weikot Yleisurheilu35.22 / 35.22
 
M17 moukari (8)
Elmeri EskolaSäkylän Urheilijat - / -
Juhana KarjanlahtiAlajärven Ankkurit66.26 / 66.26
Oskari LahtinenNoormarkun Nopsa66.45 / 66.45
Eino LaineKristiinan Urheilijat56.03 / 56.03
Väinö LaivoKalannin Vankka51.88 / 51.88
Vesa LeveelahtiVirtain Urheilijat54.06 / 54.06
Veikka RajalaTampereen Pyrintö51.98 / 51.98
Lauri TammiVahdon Tuisku48.64 / 48.64
 
M17 keihäs (8)
Markus AlajokiVammalan seudun Voima59.27 / 58.34
Joonatan KiviöTurun Urheiluliitto58.31 / 58.31
Viljami MoranderSomerniemen Veikot45.41 / 45.41
Teemu NarviKankaanpään Seudun Leisku72.80 / 72.76
Jami SiiraTampereen Pyrintö49.59 / 49.59
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat - / -
Joni UolamoToijalan Vauhti43.60 / 43.29
Aleksi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit66.54 / 66.54
 
M17 3000m kävely (5)
Otto AhonenTampereen Pyrintö18:45.85 / 18:45.85
Lauri JoukasYläneen Kiri14:27.93 / 15:35.7h
Valtteri KalantiHämeenlinnan Tarmo - / -
Pyry SuojanenTurun Urheiluliitto17:31.80 / 17:31.80
Santeri YliseläLapuan Virkiä19:05.33 / 19:05.33
 
N17 100m (8)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama12.18 / 12.18
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö12.61 / 12.61
Sofia KankaanpääTurun Urheiluliitto12.47 / 12.47
Eleonora KorpuaPorin Yleisurheilu13.13 / 13.13
Karoliina KujanpääValkeakosken Haka12.60 / 12.60
Johanna KylmänenRaision Kuula12.11 / 12.11
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu12.52 / 12.52
Neea PuskalaÄhtärin Urheilijat12.69 / 12.69
 
N17 400m (8)
Aino EnoLauttakylän Luja 61.26 / 61.26
Jemina ForssTampereen Pyrintö 58.02 / 58.75
Eeva KoivuTurun Toverit 62.88 / 62.88
Iida LehtonenHämeenlinnan Tarmo 60.85 / 61.61
Laura LepistöPorin Yleisurheilu 60.60 / 60.70
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 62.40 / 62.40
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu 64.60 / 64.60
Veera PeräläSeinäjoen Seudun Urheilijat 56.09 / 56.99
 
N17 800m (7)
Heidi FärmPorin Yleisurheilu2:29.33 / 2:30.81
Veera HakomäkiVähänkyrön Viesti2:17.66 / 2:17.66
Nelli HiippavuoriMaarian Mahti2:27.40 / 2:27.40
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö2:18.18 / 2:18.18
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:21.91 / 2:21.91
Lotta-Maria MaineLauttakylän Luja2:19.92 / 2:19.92
Sunna PenttinenTurun Urheiluliitto2:16.67 / 2:19.18
 
N17 3000m (8)
Heidi FärmPorin Yleisurheilu - / -
Julia JunkkalaVammalan seudun Voima11:32.79 / -
Pinja KoivistoKauhavan Wisa - / -
Isabella LatvaRaision Kuula10:53.23 / -
Annika Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat - / -
Bea ÖstermanTurun Urheiluliitto12:22.75 / -
Aino SikkinenTampereen Pyrintö10:42.56 / -
Sini TirriToijalan Vauhti10:24.68 / 10:24.68
 
N17 100m aj (8)
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö14.37 / 14.57
Sanni KettunenSalon Vilpas14.55 / -
Senja LammiKankaanpään Seudun Leisku15.26 / 15.26
Laura LepistöPorin Yleisurheilu15.92 / 15.92
Kaisa PousiTampereen Pyrintö14.51 / 14.51
Kaisa PukkinenVaasan Toverit15.89 / 15.89
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat15.14 / 15.14
Elina VerainenNousiaisten Susi16.58 / 16.58
 
N17 400m aj (7)
Ida-Maria HallongrenRaision Kuula 72.62 / 72.62
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö 60.69 / 62.15
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö 63.60 / 63.60
Adeliina HerralaKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu 65.79 / 68.27
Sini SiroParkanon Urheilijat - / -
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti 68.33 / 72.20
Sofia TriipponenRaision Kuula 70.85 / 70.85
 
N17 korkeus (8)
Adeliina HerralaKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.66 / 1.60
Oona HietalaTampereen Pyrintö1.62 / 1.62
Roosa Latva-LaturiAlajärven Ankkurit1.66 / 1.66
Nea LentoTampereen Pyrintö1.65 / 1.65
Wolferiina MörönenTurun Urheiluliitto1.50 / 1.48
Siiri TuominenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.55 / 1.55
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot1.69 / 1.69
Elina VerainenNousiaisten Susi1.58 / 1.58
 
N17 seiväs (8)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö3.00 / 3.00
Kiia JullenmaaPorin Yleisurheilu3.76 / 3.40
Oona KatunpääRaision Kuula2.45 / 2.45
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.55 / 3.55
Amanda LaurilaSomerniemen Veikot3.20 / 3.15
Veera MattilaVammalan seudun Voima2.60 / 2.60
Essi MelenderVaasan Vasama3.25 / 3.25
Aino SuorsaOriveden Ponnistus2.90 / 2.90
 
N17 pituus (8)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama5.76 / 5.76
Enni HarittuTurun Urheiluliitto5.20 / 5.20
Nelli-Rosa KorpuaPorin Yleisurheilu5.04 / 5.04
Nea LentoTampereen Pyrintö5.81 / 5.81
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö5.91 / 5.91
Noora RintalaVammalan seudun Voima5.05 / 5.00
Selma SaarinenLappajärven Veikot5.68 / 5.68
Siri SavolainenNaantalin Löyly5.19 / 5.19
 
N17 3-loikka (8)
Oona HietalaTampereen Pyrintö12.06 / 12.06
Emmi HirveläSeinäjoen Seudun Urheilijat11.57 / 11.23
Eeva KoivuTurun Toverit10.85 / 10.75
Nelli-Rosa KorpuaPorin Yleisurheilu11.65 / 11.65
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö11.88 / 11.53
Reeta RuohoPorin Tarmo12.02 / 10.98
Selma SaarinenLappajärven Veikot11.69 / 11.69
Siri SavolainenNaantalin Löyly11.20 / 11.20
 
N17 kuula (8)
Silja AhonenParkanon Urheilijat11.83 / 11.83
Kangas EmiliaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.92 / 13.92
Sara KillinenLapuan Virkiä13.72 / 13.04
Merette KoskenniemiTampereen Urheilijat -3811.90 / 11.90
Heidi NevalaKosken Kaiku13.59 / 13.59
Kaisa PousiTampereen Pyrintö11.12 / 10.91
Sini SiroParkanon Urheilijat11.33 / 11.33
Ilona VuoriMarttilan Murto12.93 / 12.93
 
N17 kiekko (8)
Silja AhonenParkanon Urheilijat40.62 / 40.62
Kangas EmiliaSeinäjoen Seudun Urheilijat36.35 / 36.35
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö28.04 / 28.04
Minna KahelinVähänkyrön Viesti34.05 / 34.05
Roosa NaulaTurun Urheiluliitto45.64 / 45.64
Siiri TuominenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu - / -
Maria VähätupaKalannin Vankka41.82 / 41.82
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö34.00 / 34.00
 
N17 moukari (8)
Amanda HeinoTampereen Pyrintö42.19 / 42.19
Sara KillinenLapuan Virkiä63.90 / 63.90
Silja KosonenSomeron Esa59.13 / 59.13
Tiia LindgrenPorin Tarmo34.68 / 34.68
Veera SihvonenVirtain Urheilijat46.69 / 44.97
Nelli VihtalahtiNoormarkun Nopsa34.84 / 34.84
Anniina WitkaSomeron Esa52.34 / 52.34
Janina YlinenKauhajoen Karhu50.86 / 50.86
 
N17 keihäs (7)
Anni-Linnea AlanenVaasan Vasama48.29 / 48.29
Annika JaloPaimion Urheilijat41.78 / 40.39
Pinja KiantaLempäälän Kisa Yleisurheilu41.15 / 40.29
Matilda LaurilaSomerniemen Veikot39.56 / 39.56
Sofia PölkkySeinäjoen Seudun Urheilijat53.28 / 53.28
Miia PuolakkaKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu44.42 / -
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö - / -
 
N17 3000m kävely (7)
Maria AntolaLaitilan Jyske18:57.14 / -
Fini BeckerTampereen Pyrintö - / -
Ronja HaavistoNokian Urheilijat18:37.7h / 18:37.7h
Venla-Nora NirkkonenTurun Weikot Yleisurheilu17:08.72 / 17:08.72
Siina SahlbergVähänkyrön Viesti15:31.77 / -
Iida SalmelaKauhavan Wisa18:01.21 / 18:01.21
Heta VeikkolaLapuan Virkiä15:18.31 / 15:18.31