Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
pm-kilpailut
12.08. klo 11:00 Sisuhuipentuma TP9-15
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 386 henk. (932 lajisuoritusta)
P15 100m (8)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Frans KoivulaVaasan Vasama - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä12.37 / 12.37
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa13.78 / 13.78
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat11.62 / 11.62
Roope SaariKuortaneen Kunto12.28 / 12.28
Ville SaariKuortaneen Kunto12.62 / 12.62
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat12.85 / 12.85
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat11.92 / 11.92
 
P15 300m (8)
Gabriel EklundTöysän Veto - / -
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat40.32 / 40.32
Mika KetolaAlahärmän Kisa61.9h / -
Topi LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat49.07 / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä42.03 / 42.03
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa45.83 / 45.83
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat38.47 / 38.47
Roope SaariKuortaneen Kunto42.37 / -
 
P15 800m (8)
Teemu HavimäkiKurikan Ryhti2:23.48 / 2:23.48
Eetu KeskinenVähänkyrön Viesti - / -
Frans KoivulaVaasan Vasama2:10.48 / 2:10.48
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat2:12.42 / 2:12.42
Heikki KumaraLaihian Luja2:05.08 / 2:05.08
Topi LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:27.79 / 2:27.79
Aapo PasanenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:11.58 / 2:11.58
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat2:13.43 / 2:13.43
 
P15 2000m (5)
Teemu HavimäkiKurikan Ryhti 7:01.04 / 7:01.04
Eetu KeskinenVähänkyrön Viesti - / -
Heikki KumaraLaihian Luja 6:13.95 / 6:13.95
Aapo PasanenSeinäjoen Seudun Urheilijat 6:15.63 / 6:33.45
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat 6:52.33 / 6:52.33
 
P15 100m aj (5)
Gabriel EklundTöysän Veto - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä14.70 / 14.70
Elias MuotioTeuvan Rivakka - / -
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat14.79 / -
Topi VälinenTöysän Veto22.14 / -
 
P15 300m aj (5)
Gabriel EklundTöysän Veto - / -
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat44.29 / 44.29
Valtteri LoukoLapuan Virkiä43.53 / 43.53
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat40.77 / 40.77
Topi VälinenTöysän Veto - / -
 
P15 korkeus (7)
Gabriel EklundTöysän Veto - / -
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat1.60 / 1.60
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa1.35 / 1.35
Oskari MelenderVaasan Vasama1.10 / -
Sameli PukkinenVaasan Toverit1.60 / 1.60
Jesse TuomistoIlmajoen Kisailijat1.45 / 1.45
Topi VälinenTöysän Veto1.35 / 1.35
 
P15 seiväs (4)
Juho AlasaariLaihian Luja3.60 / 3.60
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat2.95 / 2.95
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat2.95 / 2.95
Santeri YliseläLapuan Virkiä2.20 / 2.20
 
P15 pituus (12)
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat5.71 / 5.71
Oskari KäpyahoLapuan Virkiä5.52 / 5.52
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat5.06 / 5.06
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa4.73 / 4.73
Oskari MelenderVaasan Vasama3.88 / -
Sameli PukkinenVaasan Toverit5.20 / 5.20
Roope SaariKuortaneen Kunto5.44 / 5.44
Ville SaariKuortaneen Kunto5.48 / 5.48
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat5.31 / 5.31
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat5.78 / 5.78
Jesse TuomistoIlmajoen Kisailijat4.80 / 4.80
Jere VirtaVaasan Toverit5.02 / 5.02
 
P15 3-loikka (8)
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat11.45 / 11.45
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat11.42 / 11.42
Oskari KäpyahoLapuan Virkiä12.43 / 12.43
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat10.61 / 10.61
Oskari MelenderVaasan Vasama8.63 / -
Sameli PukkinenVaasan Toverit9.99 / -
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat11.13 / 10.84
Jesse TuomistoIlmajoen Kisailijat8.72 / -
 
P15 kuula (7)
Samuli HarjuTöysän Veto10.25 / 10.25
Eetu KeskinenVähänkyrön Viesti8.73 / 8.73
Topi KontolaLapuan Virkiä11.17 / 11.17
Juho KuvajaSeinäjoen Seudun Urheilijat15.16 / 15.16
Linus NurminenKristiinan Urheilijat13.75 / 13.75
Santeri SuutalaLapuan Virkiä12.20 / 12.20
Jaakko TenhunenLappajärven Veikot11.14 / 11.14
 
P15 kiekko (7)
Samuli HarjuTöysän Veto27.96 / -
Aaro KariKauhavan Wisa26.32 / -
Eetu KeskinenVähänkyrön Viesti25.84 / 25.84
Mika KetolaAlahärmän Kisa29.07 / 29.07
Juho KuvajaSeinäjoen Seudun Urheilijat43.47 / 43.47
Juho-Joel MäenpääLappajärven Veikot40.63 / 40.63
Touko PuroLappajärven Veikot46.62 / 46.62
 
P15 moukari (7)
Samuli HarjuTöysän Veto43.20 / 43.20
Aaro KariKauhavan Wisa37.92 / 37.92
Jony LindemanKristiinan Urheilijat61.18 / 61.18
Juho-Joel MäenpääLappajärven Veikot41.47 / 41.47
Linus NurminenKristiinan Urheilijat55.36 / 55.36
Jaakko TenhunenLappajärven Veikot48.07 / 48.07
Topi VälinenTöysän Veto38.67 / 38.67
 
P15 keihäs (6)
Samuli HarjuTöysän Veto40.90 / 40.90
Topi KontolaLapuan Virkiä35.09 / 35.09
Santeri SuutalaLapuan Virkiä58.06 / 58.06
Juho TakanenKuortaneen Kunto49.58 / 49.58
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat60.08 / 60.08
Santeri YliseläLapuan Virkiä37.74 / 37.74
 
T15 100m (14)
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.43 / 13.43
Siiri KallioniemiÄhtärin Urheilijat14.54 / 14.54
Senni KeckmanKyrön Voima - / -
Emilia KiveläÄhtärin Urheilijat14.11 / 14.11
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit12.79 / 12.79
Sofi KoivistoKauhajoen Karhu14.05 / 14.05
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat12.69 / 12.69
Maria LaurilaTeuvan Rivakka14.85 / 14.85
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat13.16 / 13.16
Sanni PynttäriAlavuden Urheilijat14.11 / 14.11
Emilia SorvistoAlahärmän Kisa - / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.49 / 13.49
Johanna TukevaJalasjärven Jalas15.35 / 15.35
Salla ViinamäkiLappajärven Veikot14.28 / 14.28
 
T15 300m (12)
Ella HonkanenTeuvan Rivakka50.09 / 50.09
Siiri KallioniemiÄhtärin Urheilijat48.30 / 48.30
Emilia KiveläÄhtärin Urheilijat49.27 / 49.27
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit41.74 / 42.50
Sofi KoivistoKauhajoen Karhu47.61 / -
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat42.49 / 42.49
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat45.13 / 45.13
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat42.47 / 44.16
Sanni PynttäriAlavuden Urheilijat47.94 / 47.94
Neea RantalaIlmajoen Kisailijat48.79 / 48.79
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti44.46 / 45.96
Salla ViinamäkiLappajärven Veikot48.29 / 48.29
 
T15 800m (8)
Senja GustafssonKauhavan Wisa2:40.18 / 2:40.18
Viola GustafssonKauhavan Wisa2:38.03 / 2:38.03
Senni KeckmanKyrön Voima2:59.42 / 2:59.42
Pinja KoivistoKauhavan Wisa2:29.90 / 2:29.90
Johanna Mäki-TuuriTöysän Veto2:40.5h / 2:40.5h
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:24.49 / 2:24.49
Siina SahlbergVähänkyrön Viesti2:32.77 / 2:32.77
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti2:27.04 / -
 
T15 2000m (8)
Veera HakomäkiVähänkyrön Viesti 6:42.65 / 6:52.52
Pinja KoivistoKauhavan Wisa 7:27.97 / 7:27.97
Laura LaitilaJalasjärven Jalas - / -
Johanna Mäki-TuuriTöysän Veto 7:47.98 / 7:47.98
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat7:27.08 / 7:27.08
Sara PentinmäkiJalasjärven Jalas 7:41.91 / 7:41.91
Siina SahlbergVähänkyrön Viesti 7:22.23 / -
Heta VeikkolaLapuan Virkiä 7:30.53 / 7:35.71
 
T15 80m aj (10)
Salla HautamäkiIlmajoen Kisailijat13.66 / 13.66
Ella HonkanenTeuvan Rivakka16.49 / 16.49
Sofi KoivistoKauhajoen Karhu14.82 / 14.82
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat11.96 / 11.96
Sanni PynttäriAlavuden Urheilijat - / -
Neea RantalaIlmajoen Kisailijat - / -
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti13.03 / 13.03
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.55 / 13.55
Johanna TukevaJalasjärven Jalas16.84 / 16.84
Veera ValliIlmajoen Kisailijat14.30 / -
 
T15 300m aj (6)
Annukka EtelämäkiIlmajoen Kisailijat56.17 / 56.17
Ella HonkanenTeuvan Rivakka56.08 / 56.08
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit47.05 / 47.05
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti48.49 / 48.49
Johanna TukevaJalasjärven Jalas58.06 / 58.06
Veera ValliIlmajoen Kisailijat - / -
 
T15 korkeus (5)
Silja ArohonkaSeinäjoen Seudun Urheilijat1.56 / 1.50
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara1.57 / 1.54
Roosa Latva-LaturiAlajärven Ankkurit1.66 / 1.66
Vilma Luoma-NirvaTeuvan Rivakka1.50 / 1.50
Jessika MursulaTöysän Veto1.45 / 1.45
 
T15 seiväs (3)
Annukka EtelämäkiIlmajoen Kisailijat2.10 / 2.10
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.55 / 3.55
Piitu VarpuluomaVähänkyrön Viesti2.00 / 2.00
 
T15 pituus (8)
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat4.98 / 4.98
Sofi KoivistoKauhajoen Karhu4.31 / 4.29
Maria LaurilaTeuvan Rivakka4.26 / 4.08
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat5.40 / 5.40
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat5.19 / 5.19
Emilia SorvistoAlahärmän Kisa - / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat4.74 / 4.74
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat5.26 / 5.26
 
T15 3-loikka (10)
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat10.92 / 10.92
Rebecca KontioKauhajoen Karhu8.43 / -
Vilma Luoma-NirvaTeuvan Rivakka10.02 / 10.02
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat10.89 / 10.47
Siina SahlbergVähänkyrön Viesti9.55 / 9.55
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat10.03 / -
Johanna TukevaJalasjärven Jalas8.51 / 8.51
Veera ValliIlmajoen Kisailijat9.40 / -
Heta VeikkolaLapuan Virkiä - / -
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat10.64 / 10.64
 
T15 kuula (8)
Emma ElomaaVaasan Vasama7.34 / 7.34
Essi HannukselaIlmajoen Kisailijat8.52 / 8.52
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit13.78 / 13.78
Hetafiia LähdeJalasjärven Jalas10.37 / 10.37
Tiia MatilaKuortaneen Kunto10.83 / 10.83
Jessika MursulaTöysän Veto11.76 / 11.76
Henna MuurimäkiLaihian Luja11.49 / 11.49
Susanna PekkanenKauhajoen Karhu8.61 / 8.61
 
T15 kiekko (7)
Emma ElomaaVaasan Vasama - / -
Essi HannukselaIlmajoen Kisailijat25.08 / -
Amanda KätkänahoTeuvan Rivakka22.99 / 22.99
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Jaana LeppinenKarijoen Tappara34.48 / 34.48
Jessika MursulaTöysän Veto30.58 / 30.58
Salla ViinamäkiLappajärven Veikot22.13 / 22.13
 
T15 moukari (7)
Amanda KätkänahoTeuvan Rivakka41.02 / 41.02
Jaana LeppinenKarijoen Tappara43.69 / 43.69
Johanna Mäki-TuuriTöysän Veto - / -
Jessika MursulaTöysän Veto41.37 / 41.37
Susanna PekkanenKauhajoen Karhu26.34 / 26.34
Maria SmedsKristiinan Urheilijat36.74 / 35.66
Natascha Yli-ValkamaKristiinan Urheilijat46.84 / 46.84
 
T15 keihäs (5)
Anni-Linnea AlanenVaasan Vasama48.42 / 48.42
Kiia KoivistoLaihian Luja32.06 / 32.06
Saga KurunmäkiLehtimäen Jyske33.30 / 29.64
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat36.78 / 36.78
Henriikka PölkkySeinäjoen Seudun Urheilijat34.84 / -
 
P13 60m (10)
Ruuben EklundTöysän Veto 8.63 / 8.63
Rasmus HautamäkiAlavuden Urheilijat 9.37 / -
Niko KorpeinenVähänkyrön Viesti 8.65 / 8.65
Ville LehtinenVaasan Vasama 8.06 / 8.06
Jonne LeppinenKurikan Ryhti 8.10 / 8.10
Eero MäkinenÄhtärin Urheilijat 8.08 / 8.08
Arttu RajalahtiÄhtärin Urheilijat 8.63 / 8.94
Tommi SaarinenAlavuden Urheilijat - / -
Teppo TuuriLapuan Virkiä 8.81 / 8.81
Tuomas YlimäkiVaasan Vasama 8.37 / 8.37
 
P13 200m (8)
Ruuben EklundTöysän Veto - / -
Rasmus HautamäkiAlavuden Urheilijat30.11 / -
Juho KallioLapuan Virkiä27.98 / -
Niko KorpeinenVähänkyrön Viesti28.60 / 28.60
Jonne LeppinenKurikan Ryhti28.11 / -
Eero MäkinenÄhtärin Urheilijat - / -
Tommi SaarinenAlavuden Urheilijat28.71 / 28.71
Teppo TuuriLapuan Virkiä29.34 / 29.34
 
P13 1000m (9)
Samuel AnttilaTöysän Veto4:01.03 / -
Juuso EkolaKauhavan Wisa4:08.27 / -
Reko HakomäkiVähänkyrön Viesti3:15.76 / 3:15.76
Rasmus HautamäkiAlavuden Urheilijat3:20.01 / -
Otto HirvilampiÄhtärin Urheilijat3:23.64 / 3:23.64
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat3:10.16 / 3:10.16
Jonne LeppinenKurikan Ryhti3:15.08 / 3:15.08
Tommi SaarinenAlavuden Urheilijat3:32.54 / 3:32.54
Hermanni VakkuriKauhajoen Karhu3:24.20 / 3:30.69
 
P13 60m aj (3)
Ruuben EklundTöysän Veto - / -
Antti EkolaTeuvan Rivakka19.98 / 19.98
Juho KallioLapuan Virkiä 9.52 / 9.52
 
P13 200m aj (2)
Ruuben EklundTöysän Veto - / -
Juho KallioLapuan Virkiä - / -
 
P13 korkeus (3)
Otto HirvilampiÄhtärin Urheilijat1.50 / 1.50
Eero MäkinenÄhtärin Urheilijat1.56 / 1.56
Matias MursulaTöysän Veto1.20 / 1.20
 
P13 seiväs (2)
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat2.80 / 2.80
Teppo TuuriLapuan Virkiä - / -
 
P13 pituus (7)
Juuso AlkulaJalasjärven Jalas - / -
Rasmus HautamäkiAlavuden Urheilijat4.24 / -
Niko KorpeinenVähänkyrön Viesti3.85 / -
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat4.49 / 4.49
Ville LehtinenVaasan Vasama5.02 / 5.02
Jonne LeppinenKurikan Ryhti4.86 / 4.86
Eero MäkinenÄhtärin Urheilijat4.83 / -
 
P13 3-loikka (3)
Juho KallioLapuan Virkiä11.19 / 11.19
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat8.50 / -
Ville LehtinenVaasan Vasama10.69 / 10.69
 
P13 kuula (9)
Antti EkolaTeuvan Rivakka7.45 / 7.45
Santeri HarjuTöysän Veto8.05 / 8.05
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat13.29 / 13.29
Mikko KallioniemiTöysän Veto9.57 / 9.57
Iisakki KiviniemiJalasjärven Jalas8.22 / 8.22
Niko KorpeinenVähänkyrön Viesti8.22 / -
Matias MursulaTöysän Veto8.89 / 8.89
Teemu RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat11.44 / 11.44
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit10.73 / 10.73
 
P13 kiekko (7)
Antti EkolaTeuvan Rivakka - / -
Santeri HarjuTöysän Veto22.71 / -
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat28.93 / -
Iisakki KiviniemiJalasjärven Jalas23.97 / 23.97
Teemu RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat31.51 / 31.51
Toivo TarvainenKauhavan Wisa27.58 / 27.58
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit38.09 / 38.09
 
P13 moukari (5)
Santeri HarjuTöysän Veto34.55 / 34.55
Atte JärvinenAlavuden Urheilijat29.31 / -
Mikko KallioniemiTöysän Veto34.83 / 34.83
Toivo TarvainenKauhavan Wisa38.78 / 38.78
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit41.18 / 41.18
 
P13 keihäs (7)
Santeri HarjuTöysän Veto32.95 / 32.00
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat49.74 / 49.74
Iisakki KiviniemiJalasjärven Jalas30.44 / 30.44
Teemu RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat42.60 / 42.60
Toivo TarvainenKauhavan Wisa31.50 / 31.50
Teppo TuuriLapuan Virkiä28.99 / 28.99
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit50.12 / 50.12
 
T13 60m (4)
Veera BohjanenIlmajoen Kisailijat8.98 / 8.98
Aino KoskelaLappajärven Veikot 8.56 / 8.64
Anni PeltoniemiAlavuden Urheilijat 9.54 / 9.54
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä 8.36 / 8.36
 
T13 200m (7)
Laura-Kaisa AitanevaIlmajoen Kisailijat - / -
Milla KalliokoskiIlmajoen Kisailijat33.81 / 33.81
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa26.92 / 26.92
Aino KoskelaLappajärven Veikot30.26 / 30.26
Netta MännikköJalasjärven Jalas31.79 / 31.79
Jenna OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä28.29 / 28.29
 
T13 1000m (3)
Fanni IsomäkiAlavuden Urheilijat3:40.27 / 3:40.27
Milla KalliokoskiIlmajoen Kisailijat4:28.61 / -
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa3:41.3h / -
 
T13 60m aj (4)
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat10.59 / 10.59
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.05 / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot10.41 / 10.41
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä10.09 / 10.09
 
T13 200m aj (4)
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Jenna OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot - / -
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä - / -
 
T13 korkeus (5)
Ilona HaapolahtiJalasjärven Jalas1.36 / 1.36
Milla KalliokoskiIlmajoen Kisailijat1.05 / -
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat1.39 / 1.39
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat1.20 / -
Jenna OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat1.42 / 1.42
 
T13 seiväs (2)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka1.70 / -
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat2.20 / 2.20
 
T13 pituus (2)
Emilia VäistöSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot4.87 / 4.87
 
T13 3-loikka (2)
Laura-Kaisa AitanevaIlmajoen Kisailijat9.15 / 9.15
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot9.76 / 9.76
 
T13 kuula (7)
Amanda HaapojaLapuan Virkiä8.11 / 8.11
Sofia KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat9.20 / -
Henna KoivulaTöysän Veto9.09 / 9.09
Emilia Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat9.34 / 9.34
Charoline LindholmTeuvan Rivakka7.82 / 7.82
Mimi NybackaVähänkyrön Viesti9.60 / 9.60
Emilia VäistöSeinäjoen Seudun Urheilijat11.67 / 11.67
 
T13 kiekko (9)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka22.09 / -
Terhi KangastieLappajärven Veikot25.03 / -
Sofia KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat29.67 / -
Henna KoivulaTöysän Veto27.72 / 27.72
Emilia KuusistoJalasjärven Jalas19.44 / 19.44
Noora LahdenmäkiAlavuden Urheilijat - / -
Emilia Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat18.31 / -
Mimi NybackaVähänkyrön Viesti30.03 / 30.03
Emilia VäistöSeinäjoen Seudun Urheilijat32.69 / 29.61
 
T13 moukari (9)
Milla KalliokoskiIlmajoen Kisailijat23.41 / -
Terhi KangastieLappajärven Veikot36.41 / 36.41
Sofia KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat30.39 / -
Henna KoivulaTöysän Veto33.12 / 33.12
Emilia KuusistoJalasjärven Jalas19.65 / 19.65
Noora LahdenmäkiAlavuden Urheilijat - / -
Olga LaineKristiinan Urheilijat27.29 / 27.29
Charoline LindholmTeuvan Rivakka30.97 / 30.97
Anni PeltoniemiAlavuden Urheilijat - / -
 
T13 keihäs (5)
Amanda HaapojaLapuan Virkiä28.93 / 28.55
Sofia KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat35.41 / 35.41
Henna KoivulaTöysän Veto30.55 / 30.55
Mimi NybackaVähänkyrön Viesti32.55 / 32.55
Emilia VäistöSeinäjoen Seudun Urheilijat41.60 / 41.60
 
P12 60m (11)
Julius HirveläLapuan Virkiä 8.71 / 8.71
Lauri JyräJalasjärven Jalas 9.17 / 9.81
Eemeli KantanenAlajärven Ankkurit 9.85 / -
Ville-Veikko Keski-LevijokiAlajärven Ankkurit 9.89 / 9.89
Taavi LauttamusKauhavan Wisa 8.70 / 8.70
Roy NukalaVaasan Vasama 8.78 / 8.80
Matias PalmuAlajärven Ankkurit10.09 / -
Iiro PeltoluhtaKauhavan Wisa 9.53 / 9.53
Veeti PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.69 / 8.69
Topi RaunioKyrön Voima - / -
Petteri TaijalaVaasan Toverit - / -
 
P12 200m (3)
Erno HonkanenTeuvan Rivakka33.56 / 33.56
Eeli KeckmanKyrön Voima31.91 / 31.91
Taavi LauttamusKauhavan Wisa29.50 / 29.50
 
P12 1000m (6)
Eeli KeckmanKyrön Voima3:25.94 / 3:25.94
Artturi MäkeläSeinäjoen Seudun Urheilijat3:34.99 / -
Matias PalmuAlajärven Ankkurit3:37.20 / 3:44.15
Iiro PeltoluhtaKauhavan Wisa - / -
Topi RaunioKyrön Voima - / -
Vikki Yli-HärsiläJalasjärven Jalas3:25.75 / 3:25.75
 
P12 60m aj (6)
Julius HirveläLapuan Virkiä10.29 / 10.29
Erno HonkanenTeuvan Rivakka14.04 / 14.04
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat12.49 / 12.49
Taavi LauttamusKauhavan Wisa11.71 / 11.71
Matias PalmuAlajärven Ankkurit - / -
Oskari VäistöSeinäjoen Seudun Urheilijat10.49 / 10.49
 
P12 200m aj (4)
Julius HirveläLapuan Virkiä - / -
Erno HonkanenTeuvan Rivakka - / -
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat - / -
Onni VälinenTöysän Veto - / -
 
P12 korkeus (4)
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat1.34 / 1.34
Taavi LauttamusKauhavan Wisa1.40 / 1.40
Iiro PollariKauhavan Wisa1.42 / 1.42
Onni VälinenTöysän Veto1.30 / -
 
P12 seiväs (3)
Chasimir LindholmTeuvan Rivakka1.55 / 1.55
Roy NukalaVaasan Vasama2.80 / 2.80
Onni VälinenTöysän Veto2.10 / 2.10
 
P12 pituus (8)
Julius HirveläLapuan Virkiä4.56 / 4.56
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat3.77 / 3.77
Eemeli KantanenAlajärven Ankkurit3.89 / -
Eeli KeckmanKyrön Voima4.28 / 4.28
Niko LahdenmäkiAlavuden Urheilijat3.29 / 3.29
Roy NukalaVaasan Vasama4.94 / 4.94
Veeti PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat4.46 / 4.46
Onni VälinenTöysän Veto3.96 / 3.96
 
P12 3-loikka (3)
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat8.54 / 8.54
Eeli KeckmanKyrön Voima9.34 / 9.34
Oskari VäistöSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
P12 kuula (5)
Ville-Veikko Keski-LevijokiAlajärven Ankkurit - / -
Matias KoskiniemiLaihian Luja9.17 / 9.17
Niko Mäki-MustapääKuortaneen Kunto10.65 / 10.65
Iiro PollariKauhavan Wisa12.28 / 12.28
Markus SalovaaraIlmajoen Kisailijat10.49 / 10.49
 
P12 kiekko (6)
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat22.27 / 22.27
Ville-Veikko Keski-LevijokiAlajärven Ankkurit25.91 / 25.91
Matias KoskiniemiLaihian Luja - / -
Niko MarttilaJalasjärven Jalas23.87 / 23.87
Veeti PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat25.25 / 25.25
Oskari VäistöSeinäjoen Seudun Urheilijat24.39 / 24.39
 
P12 moukari (3)
Jerry HarjuTöysän Veto - / -
Ville-Veikko Keski-LevijokiAlajärven Ankkurit29.48 / 29.48
Chasimir LindholmTeuvan Rivakka20.09 / 20.09
 
P12 keihäs (7)
Veeti JokelaAlavuden Urheilijat28.46 / 28.46
Eemeli KantanenAlajärven Ankkurit32.45 / 32.45
Chasimir LindholmTeuvan Rivakka24.06 / 24.06
Niko Mäki-MustapääKuortaneen Kunto40.10 / 40.10
Eemeli MäkifräntiläKauhavan Wisa21.30 / 21.30
Niko MarttilaJalasjärven Jalas30.68 / 30.68
Oskari VäistöSeinäjoen Seudun Urheilijat39.09 / 39.09
 
T12 60m (17)
Rauha-Maria BirhaneVaasan Toverit 9.41 / -
Aada KotimäkiPalosaaren Urheiluseura - / -
Saara Kurikka-OjaJalasjärven Jalas 9.82 / -
Linda LepolaKauhajoen Karhu 9.30 / 9.30
Nea LuomaKauhavan Wisa 9.23 / 9.23
Sofia MattilaLapuan Virkiä 9.17 / 9.17
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti 9.08 / 9.08
Julia OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.99 / 8.99
Jenni PihlajaJalasjärven Jalas 9.41 / 9.41
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti 8.90 / 8.90
Karoliina SaarimaaAlajärven Ankkurit - / -
Sara TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.49 / 8.49
Amanda TuomelaAlajärven Ankkurit 9.65 / 9.65
Linnea UusitaloAlavuden Urheilijat 9.42 / 9.42
Alisa ViinamäkiLappajärven Veikot 8.87 / 8.87
Tiina ViljanenTeuvan Rivakka - / -
Siiri YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.77 / 9.95
 
T12 200m (12)
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat - / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat30.19 / 30.19
Linda LepolaKauhajoen Karhu32.69 / 32.69
Nea LuomaKauhavan Wisa31.71 / 31.71
Sofia MattilaLapuan Virkiä31.08 / 31.08
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti31.58 / 31.58
Jenni PihlajaJalasjärven Jalas - / -
Sara TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat28.17 / 28.17
Anni TakamaaLapuan Virkiä32.55 / 32.55
Linnea UusitaloAlavuden Urheilijat32.51 / 32.51
Alisa ViinamäkiLappajärven Veikot30.27 / 30.27
Siiri YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat32.99 / 32.99
 
T12 1000m (5)
Sini HietamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat3:28.66 / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:59.15 / 2:59.15
Minea NäsiSeinäjoen Seudun Urheilijat3:23.92 / 3:23.92
Anni TakamaaLapuan Virkiä3:34.30 / 3:34.30
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti3:23.83 / 3:23.83
 
T12 60m aj (5)
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat11.59 / 11.59
Viivi LoukoLapuan Virkiä10.52 / 10.52
Julia OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.52 / 11.52
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti11.89 / 11.89
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti10.18 / 10.18
 
T12 200m aj (3)
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat - / -
Elli SeppänenKauhavan Wisa - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti - / -
 
T12 korkeus (9)
Elena Keski-NisulaKuortaneen Kunto1.33 / 1.33
Taru KillinenLapuan Virkiä1.34 / 1.34
Alisa KoivukangasEvijärven Urheilijat1.25 / 1.25
Linda LepolaKauhajoen Karhu1.10 / -
Nea LuomaKauhavan Wisa1.21 / -
Emma NesteAlavuden Urheilijat1.25 / 1.25
Eveliina PihlajaJalasjärven Jalas1.33 / 1.33
Karoliina SaarimaaAlajärven Ankkurit - / -
Amanda TuomelaAlajärven Ankkurit1.25 / 1.25
 
T12 seiväs (3)
Taru KillinenLapuan Virkiä1.80 / 1.80
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti1.80 / 1.80
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto - / -
 
T12 pituus (16)
Rauha-Maria BirhaneVaasan Toverit - / -
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat3.88 / 3.88
Alisa KoivukangasEvijärven Urheilijat3.80 / 3.80
Aada KotimäkiPalosaaren Urheiluseura - / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Viivi LoukoLapuan Virkiä4.31 / 4.31
Nea LuomaKauhavan Wisa3.72 / 3.72
Sofia MattilaLapuan Virkiä4.05 / 4.05
Julia OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat4.21 / 4.21
Jenni PihlajaJalasjärven Jalas - / -
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti4.24 / 4.24
Amanda TuomelaAlajärven Ankkurit3.79 / 3.79
Linnea UusitaloAlavuden Urheilijat3.65 / 3.65
Alisa ViinamäkiLappajärven Veikot - / -
Tiina ViljanenTeuvan Rivakka4.03 / 4.03
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti4.28 / 4.28
 
T12 3-loikka (11)
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti - / -
Julia OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Jenni PihlajaJalasjärven Jalas8.95 / 8.95
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti8.99 / 8.99
Elli SeppänenKauhavan Wisa - / -
Anni TakamaaLapuan Virkiä9.00 / 9.00
Amanda TuomelaAlajärven Ankkurit - / -
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti9.00 / 9.00
Linnea UusitaloAlavuden Urheilijat8.13 / 8.13
Alisa ViinamäkiLappajärven Veikot - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti9.68 / 9.68
 
T12 kuula (7)
Taru KillinenLapuan Virkiä7.86 / 7.86
Alisa KoivukangasEvijärven Urheilijat7.69 / 7.69
Viivi LoukoLapuan Virkiä9.68 / 9.68
Ella-Maria MarttilaVähänkyrön Viesti8.61 / 8.61
Emma NesteAlavuden Urheilijat6.88 / 6.88
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto7.94 / 7.94
Elli SeppänenKauhavan Wisa8.80 / 8.80
 
T12 kiekko (9)
Fanni KätkänahoTeuvan Rivakka26.37 / 26.37
Jemina KetolaKauhajoen Karhu13.84 / -
Alisa KoivukangasEvijärven Urheilijat22.29 / 22.29
Saara Kurikka-OjaJalasjärven Jalas12.22 / 12.22
Linda LepolaKauhajoen Karhu13.55 / -
Emma NesteAlavuden Urheilijat18.70 / 16.77
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto12.75 / -
Elli SeppänenKauhavan Wisa20.79 / -
Lyyli ToivolaTöysän Veto12.64 / -
 
T12 moukari (6)
Taru KillinenLapuan Virkiä30.00 / 30.00
Viivi LoukoLapuan Virkiä25.49 / -
Ella-Maria MarttilaVähänkyrön Viesti24.22 / 23.99
Julia NurminenKristiinan Urheilijat26.18 / 26.18
Lyyli ToivolaTöysän Veto19.04 / -
Anni YlinenAlavuden Urheilijat23.40 / 23.40
 
T12 keihäs (4)
Kira KoivistoLaihian Luja33.47 / 33.47
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto34.00 / 34.00
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti19.12 / -
Anni YlinenAlavuden Urheilijat22.94 / 22.94
 
P11 60m (12)
Eetu EeliAlavuden Urheilijat 9.36 / 9.36
Rasmus KoivistoKauhavan Wisa10.09 / 10.09
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat 9.03 / 9.03
Eero LehtoJalasjärven Jalas 9.42 / 9.42
Henrik LounelaIlmajoen Kisailijat 9.53 / 9.53
Aleksi PenttiläAlavuden Urheilijat 9.29 / 9.29
Oskari RaiskiAlavuden Urheilijat - / -
Samuli RajamäkiJalasjärven Jalas 9.56 / 9.56
Arttu SaariEvijärven Urheilijat 9.67 / 9.67
Einari SuksiTeuvan Rivakka 9.59 / 9.59
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.58 / 8.72
Veikka Yli-HärsiläJalasjärven Jalas 9.41 / 9.41
 
P11 1000m (6)
Eetu EeliAlavuden Urheilijat3:33.84 / 3:33.84
Aleksi HauhiaSeinäjoen Seudun Urheilijat3:30.86 / 3:31.91
Eetu JärvinenAlavuden Urheilijat3:36.81 / 3:36.81
Eero LehtoJalasjärven Jalas3:36.48 / -
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3:10.35 / 3:27.83
Veikka Yli-HärsiläJalasjärven Jalas3:23.78 / 3:23.78
 
P11 60m aj (4)
Henrik LounelaIlmajoen Kisailijat12.04 / 12.04
Aleksi PenttiläAlavuden Urheilijat11.02 / 11.02
Erkki SeppänenKauhavan Wisa12.47 / -
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat10.51 / -
 
P11 korkeus (6)
Jimi HaapamäkiIlmajoen Kisailijat1.25 / 1.25
Eetu JärvinenAlavuden Urheilijat1.15 / 1.15
Rasmus KoivistoKauhavan Wisa1.11 / 1.11
Lauri LahtinenKristiinan Urheilijat1.22 / 1.22
Erkki SeppänenKauhavan Wisa1.23 / 1.23
Einari SuksiTeuvan Rivakka1.11 / 1.11
 
P11 seiväs (1)
Otto LaukasVähänkyrön Viesti1.70 / 1.70
 
P11 pituus (10)
Aaro JärvinenAlavuden Urheilijat4.01 / 4.01
Aaro KarhuLapuan Virkiä3.12 / 3.12
Oskari KärkiVaasan Vasama3.74 / -
Rasmus KoivistoKauhavan Wisa3.58 / 3.58
Lauri LahtinenKristiinan Urheilijat4.09 / 4.09
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat4.26 / 4.26
Henrik LounelaIlmajoen Kisailijat3.90 / 3.90
Arttu SaariEvijärven Urheilijat3.90 / 3.84
Erkki SeppänenKauhavan Wisa4.09 / 4.09
Veikka Yli-HärsiläJalasjärven Jalas4.07 / 4.07
 
P11 3-loikka (6)
Oskari KärkiVaasan Vasama - / -
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat7.93 / -
Henrik LounelaIlmajoen Kisailijat8.53 / 8.53
Samuli RajamäkiJalasjärven Jalas7.60 / -
Erkki SeppänenKauhavan Wisa - / -
Arttu ViinamäkiJalasjärven Jalas - / -
 
P11 kuula (10)
Jimi HaapamäkiIlmajoen Kisailijat7.68 / 7.68
Aaro JärvinenAlavuden Urheilijat7.79 / 7.79
Rasmus KoivistoKauhavan Wisa5.25 / -
Lauri LahtinenKristiinan Urheilijat8.11 / 8.11
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat8.00 / 8.00
Elias MäkinenÄhtärin Urheilijat8.67 / 8.67
Oskari MatilaKuortaneen Kunto7.73 / 7.73
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit7.45 / 7.45
Arttu SavolaTöysän Veto6.44 / 6.44
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat7.95 / 7.95
 
P11 kiekko (6)
Jimi HaapamäkiIlmajoen Kisailijat18.55 / 18.41
Aaro JärvinenAlavuden Urheilijat23.09 / 23.09
Joonas KuusistoJalasjärven Jalas23.57 / 23.57
Elias MäkinenÄhtärin Urheilijat24.99 / 24.99
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit18.92 / 18.92
Arttu SaariEvijärven Urheilijat12.97 / -
 
P11 moukari (7)
Aaro JärvinenAlavuden Urheilijat - / -
Konsta KatajamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Joonas KuusistoJalasjärven Jalas - / -
Elias MäkinenÄhtärin Urheilijat - / -
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit - / -
Arttu SavolaTöysän Veto - / -
Arttu ViinamäkiJalasjärven Jalas - / -
 
P11 keihäs (6)
Aaro KarhuLapuan Virkiä21.49 / 21.49
Elias MäkinenÄhtärin Urheilijat20.16 / -
Tomek NiemiVähänkyrön Viesti41.10 / 41.10
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit29.43 / 29.43
Oskari RaiskiAlavuden Urheilijat - / -
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat33.90 / 33.90
 
T11 60m (16)
Anniina AnttilaJalasjärven Jalas 9.62 / 9.62
Eveliina HuhtaluhtaAlahärmän Kisa 9.12 / 9.12
Aina JaakkolaLapuan Virkiä9.82 / 9.82
Ella KankaanpääÄhtärin Urheilijat 9.87 / 9.87
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat 9.01 / 9.01
Susanna KiviojaIlmajoen Kisailijat 9.34 / 9.34
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat 9.25 / 9.25
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit 8.94 / 8.94
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti 8.91 / 8.91
Jennika OjalaSoinin Sisu 9.61 / 9.61
Aliina OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.68 / 9.68
Sini SammalistoLehtimäen Jyske 9.79 / 10.00
Selja SiukolaKuortaneen Kunto10.15 / -
Linda TyynismaaLaihian Luja 9.16 / 9.16
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat 9.50 / 9.50
Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Karhu10.23 / 10.23
 
T11 1000m (9)
Lotta HulkkoJalasjärven Jalas3:40.43 / 3:40.43
Serafina KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat3:55.72 / 3:55.72
Sorella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat4:24.17 / 4:24.17
Maija KumaraLaihian Luja3:48.77 / 3:48.77
Siiri MäenpääAlavuden Urheilijat3:49.98 / 3:56.52
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti3:50.56 / 3:50.56
Anni RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat3:51.07 / 3:51.07
Elviira SuksiTeuvan Rivakka3:45.99 / 3:45.99
Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Karhu3:56.39 / 3:56.39
 
T11 60m aj (7)
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat11.30 / 11.30
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot11.97 / -
Neea MakkonenIlmajoen Kisailijat - / -
Aliina OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Anni RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat11.96 / 11.96
Selja SiukolaKuortaneen Kunto - / -
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat - / -
 
T11 korkeus (6)
Ella KankaanpääÄhtärin Urheilijat1.06 / -
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat1.38 / 1.38
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti1.32 / 1.32
Aliina OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat0.92 / -
Sini SammalistoLehtimäen Jyske1.20 / 1.20
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat1.33 / 1.33
 
T11 seiväs (2)
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot2.20 / 2.20
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit - / -
 
T11 pituus (18)
Anniina AnttilaJalasjärven Jalas4.00 / 4.00
Eveliina HuhtaluhtaAlahärmän Kisa4.00 / -
Aina JaakkolaLapuan Virkiä3.87 / 3.87
Ella KankaanpääÄhtärin Urheilijat3.80 / 3.80
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat4.19 / 4.19
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat4.37 / 4.37
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat3.79 / 3.79
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit4.13 / 4.13
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot4.04 / 4.04
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti4.25 / 4.25
Neea MakkonenIlmajoen Kisailijat - / -
Jennika OjalaSoinin Sisu3.69 / 3.67
Selja SiukolaKuortaneen Kunto3.29 / -
Elviira SuksiTeuvan Rivakka3.32 / 3.32
Linda TyynismaaLaihian Luja4.43 / 4.43
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat4.07 / 4.07
Heta-Sofia VakkuriKauhajoen Karhu3.32 / 3.32
Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Karhu3.54 / 3.54
 
T11 3-loikka (6)
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat8.90 / 8.90
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit7.42 / -
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot8.13 / 8.13
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti8.56 / 8.56
Jennika OjalaSoinin Sisu - / -
Sini SammalistoLehtimäen Jyske - / -
 
T11 kuula (8)
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat9.77 / 9.77
Silja KurunmäkiLehtimäen Jyske9.21 / 9.21
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat6.87 / 6.87
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti14.86 / 14.86
Neea RannanpääLappajärven Veikot7.00 / 7.00
Fanny TairaKurikan Ryhti8.81 / 8.81
Heta-Sofia VakkuriKauhajoen Karhu6.91 / 6.91
Ilona YltiöÄhtärin Urheilijat8.91 / 8.91
 
T11 kiekko (8)
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat27.46 / 27.46
Ella KankaanpääÄhtärin Urheilijat13.09 / 13.09
Serafina KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat19.77 / 19.00
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti26.76 / 26.76
Jennika OjalaSoinin Sisu18.87 / 18.87
Neea RannanpääLappajärven Veikot17.64 / 17.64
Fanny TairaKurikan Ryhti16.78 / 16.25
Ilona YltiöÄhtärin Urheilijat21.48 / 21.48
 
T11 moukari (5)
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Serafina KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat - / -
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti - / -
Iina YlinenKauhajoen Karhu - / -
Ilona YltiöÄhtärin Urheilijat - / -
 
T11 keihäs (5)
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat32.28 / 32.28
Kaisa LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat22.14 / 22.14
Neea RannanpääLappajärven Veikot21.47 / -
Sini SammalistoLehtimäen Jyske18.93 / -
Fanny TairaKurikan Ryhti30.86 / 30.86
 
P10 60m (12)
Vilippus HonkalaKuortaneen Kunto - / -
Aleksi HonkolaKuortaneen Kunto10.26 / -
Aleksi JoutsiniemiLapuan Virkiä 9.22 / 9.22
Chevy LindholmTeuvan Rivakka10.85 / 10.85
Osku MäkiAlajärven Ankkurit - / -
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti 9.88 / 9.88
Mikael SalomaaKauhavan Wisa10.67 / 10.67
Antto SyrjänenÄhtärin Urheilijat 9.78 / 9.78
Elmeri TuomelaAlajärven Ankkurit 9.55 / 9.55
Aapo VälimäkiKuortaneen Kunto - / -
Viljami VisuriLaihian Luja 9.84 / 9.84
Saku YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
P10 1000m (4)
Väinö ToivolaTöysän Veto4:06.13 / 4:24.04
Kaleva TyystjärviVähänkyrön Viesti3:28.76 / 3:28.76
Aapo VälimäkiKuortaneen Kunto3:50.83 / -
Viljami VisuriLaihian Luja3:49.55 / -
 
P10 60m aj (8)
Vilippus HonkalaKuortaneen Kunto - / -
Aleksi JoutsiniemiLapuan Virkiä11.04 / 11.04
Chevy LindholmTeuvan Rivakka13.67 / 13.67
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti - / -
Mikael SalomaaKauhavan Wisa12.94 / 12.94
Väinö ToivolaTöysän Veto14.68 / -
Kaleva TyystjärviVähänkyrön Viesti12.53 / 12.53
Saku YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat12.42 / 12.42
 
P10 korkeus (3)
Vilippus HonkalaKuortaneen Kunto1.05 / -
Jimi JokelaKauhavan Wisa1.00 / -
Aapo MäntyläVähänkyrön Viesti1.11 / 1.11
 
P10 pituus (12)
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.91 / 3.91
Vilippus HonkalaKuortaneen Kunto3.45 / -
Aleksi HonkolaKuortaneen Kunto3.37 / -
Jimi JokelaKauhavan Wisa3.14 / 3.09
Aleksi JoutsiniemiLapuan Virkiä4.34 / 4.34
Roope MäkipeltoLehtimäen Jyske3.39 / 3.39
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti3.40 / 3.40
Mikael SalomaaKauhavan Wisa3.53 / 3.44
Jeremia SavilahtiKauhajoen Karhu3.70 / 3.70
Elmeri TuomelaAlajärven Ankkurit3.74 / 3.72
Kaleva TyystjärviVähänkyrön Viesti3.38 / -
Saku YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat3.31 / 3.31
 
P10 3-loikka (5)
Aleksi JoutsiniemiLapuan Virkiä - / -
Roope MäkipeltoLehtimäen Jyske7.68 / 7.68
Samuli RintamäkiVähänkyrön Viesti6.97 / 6.97
Kaleva TyystjärviVähänkyrön Viesti8.01 / 8.01
Saku YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
P10 kuula (5)
Sisu LaitalaJalasjärven Jalas8.84 / 8.84
Aapo MäntyläVähänkyrön Viesti7.63 / 7.63
Sakari SammalistoLehtimäen Jyske - / -
Jeremia SavilahtiKauhajoen Karhu6.98 / 6.98
Väinö ToivolaTöysän Veto - / -
 
P10 kiekko (9)
Jimi JokelaKauhavan Wisa11.64 / 11.64
Erkki Kurikka-OjaJalasjärven Jalas14.30 / 14.30
Sisu LaitalaJalasjärven Jalas26.71 / 26.71
Chevy LindholmTeuvan Rivakka9.77 / 9.77
Roope MäkipeltoLehtimäen Jyske - / -
Aapo MäntyläVähänkyrön Viesti15.39 / 15.39
Juho SaariIlmajoen Kisailijat - / -
Mikael SalomaaKauhavan Wisa14.25 / 14.25
Elmeri TuomelaAlajärven Ankkurit - / -
 
P10 moukari (4)
Erkki Kurikka-OjaJalasjärven Jalas - / -
Sisu LaitalaJalasjärven Jalas - / -
Juho SaariIlmajoen Kisailijat - / -
Väinö ToivolaTöysän Veto - / -
 
P10 keihäs (9)
Joni HaapamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat13.00 / -
Jimi JokelaKauhavan Wisa13.37 / -
Sisu LaitalaJalasjärven Jalas26.76 / 26.76
Osku MäkiAlajärven Ankkurit13.86 / 13.86
Roope MäkipeltoLehtimäen Jyske34.62 / 34.62
Aapo MäntyläVähänkyrön Viesti23.60 / 23.60
Veeti MyllyperkiöSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Elmeri TuomelaAlajärven Ankkurit - / -
Aapo VälimäkiKuortaneen Kunto - / -
 
T10 60m (10)
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat 9.54 / 9.54
Linnea HirveläLapuan Virkiä 9.60 / -
Emma-Kaisa KarjalainenÄhtärin Urheilijat - / -
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti 9.49 / 9.62
Ninni LepolaKauhajoen Karhu10.77 / 10.77
Mirva NäykkiLapuan Virkiä 9.64 / 9.64
Maria PeuralaLaihian Luja9.63 / 9.63
Emmi PiispanenAlajärven Ankkurit - / -
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit 9.51 / 9.51
Sohvi YlinenAlavuden Urheilijat10.03 / 10.03
 
T10 1000m (6)
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit3:55.21 / 4:03.71
Mirva NäykkiLapuan Virkiä3:56.64 / 3:56.64
Jiina NiemeläIlmajoen Kisailijat3:32.94 / 3:32.94
Elsi PukkinenVaasan Toverit4:10.30 / 4:10.30
Elisa RiihonenKauhajoen Karhu - / -
Liina ViinamäkiLappajärven Veikot4:17.47 / -
 
T10 60m aj (7)
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat - / -
Linnea HirveläLapuan Virkiä - / -
Ninni LepolaKauhajoen Karhu13.59 / 13.59
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit11.01 / 11.01
Sara MattilaÄhtärin Urheilijat11.84 / 11.84
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit - / -
Sohvi YlinenAlavuden Urheilijat12.08 / 12.08
 
T10 korkeus (5)
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat1.15 / 1.15
Linnea HirveläLapuan Virkiä1.10 / -
Ninni LepolaKauhajoen Karhu1.07 / 1.07
Elsi PukkinenVaasan Toverit1.15 / 1.15
Liina ViinamäkiLappajärven Veikot1.10 / 1.10
 
T10 pituus (13)
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat3.84 / 3.84
Teea HärsiläLapuan Virkiä3.95 / 3.95
Linnea HirveläLapuan Virkiä3.90 / -
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti4.02 / 4.02
Ninni LepolaKauhajoen Karhu3.14 / 3.14
Sara MattilaÄhtärin Urheilijat3.91 / 3.91
Jiina NiemeläIlmajoen Kisailijat3.85 / 3.85
Maria PeuralaLaihian Luja3.73 / 3.73
Emmi PiispanenAlajärven Ankkurit3.24 / 3.24
Elisa RiihonenKauhajoen Karhu - / -
Liina ViinamäkiLappajärven Veikot2.97 / -
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit3.99 / 3.99
Sohvi YlinenAlavuden Urheilijat3.58 / 3.58
 
T10 3-loikka (5)
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit6.54 / -
Sara MattilaÄhtärin Urheilijat - / -
Elsi PukkinenVaasan Toverit8.07 / 8.07
Sara VuorelaAlajärven Ankkurit - / -
Sohvi YlinenAlavuden Urheilijat - / -
 
T10 kuula (4)
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat9.25 / 9.25
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit6.07 / 6.07
Anni PulakkaTeuvan Rivakka7.00 / 7.00
Sara YlinenKauhajoen Karhu7.16 / 7.16
 
T10 kiekko (6)
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat17.49 / 17.49
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti18.83 / 18.83
Venla MäkiAlavuden Urheilijat17.90 / 17.90
Anni PulakkaTeuvan Rivakka12.90 / 12.90
Vilma Ylä-JussilaÄhtärin Urheilijat9.08 / 9.08
Sara YlinenKauhajoen Karhu16.36 / 16.36
 
T10 moukari (5)
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat - / -
Sofia Keski-NikkolaVähänkyrön Viesti - / -
Venla MäkiAlavuden Urheilijat - / -
Anni PulakkaTeuvan Rivakka - / -
Vilma Ylä-JussilaÄhtärin Urheilijat - / -
 
T10 keihäs (4)
Sanni JokelaAlavuden Urheilijat25.63 / 25.63
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit18.84 / 18.68
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit17.21 / 17.21
Anni PulakkaTeuvan Rivakka12.96 / -
 
P9 miniottelu (40m + 1000m) (7)
Paavo JärvinenLappajärven Veikot - / -
Ossi KallioAlavuden Urheilijat - / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Waltteri LehtoJalasjärven Jalas - / -
Manu MäenpääAlavuden Urheilijat - / -
Jaakko PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Ilmari SaariÄhtärin Urheilijat - / -
 
P9 miniottelu (40m + korkeus) (6)
Julius MäkirantaVähänkyrön Viesti - / -
Eero OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Matias OnnenlehtoKyrön Voima - / -
Aatu SaarimäkiÄhtärin Urheilijat - / -
Atte SaarimäkiÄhtärin Urheilijat - / -
Oiva VälinenTöysän Veto - / -
 
P9 miniottelu (kuula + keihäs) (7)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat - / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Samu LaitalaJalasjärven Jalas - / -
Eero OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Joona RannanpääLappajärven Veikot - / -
Aatu SaarimäkiÄhtärin Urheilijat - / -
Veeti SaarimäkiÄhtärin Urheilijat - / -
 
P9 miniottelu (kuula + pituus) (11)
Petteri AitanevaIlmajoen Kisailijat - / -
Matti MäkeläIlmajoen Kisailijat - / -
Julius MäkirantaVähänkyrön Viesti - / -
Eppu MäntyläVähänkyrön Viesti - / -
Matias OnnenlehtoKyrön Voima - / -
Jaakko PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Joona RannanpääLappajärven Veikot - / -
Atte SaarimäkiÄhtärin Urheilijat - / -
Oiva VälinenTöysän Veto - / -
Arttu YlinenKauhajoen Karhu - / -
Eetu YlinenKauhajoen Karhu - / -
 
P9 miniottelu (1000m + korkeus) (2)
Waltteri LehtoJalasjärven Jalas - / -
Oiva VälinenTöysän Veto - / -
 
P9 miniottelu (pituus + keihäs) (8)
Eevertti KantanenAlajärven Ankkurit - / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Matti MäkeläIlmajoen Kisailijat - / -
Eero MäkipeltoLehtimäen Jyske - / -
Matias OnnenlehtoKyrön Voima - / -
Aatu SaarimäkiÄhtärin Urheilijat - / -
Atte SaarimäkiÄhtärin Urheilijat - / -
Veeti SaarimäkiÄhtärin Urheilijat - / -
 
T9 miniottelu (40m + 1000m) (19)
Annika EkolaTeuvan Rivakka - / -
Viola JokiahoÄhtärin Urheilijat - / -
Ada KallioLaihian Luja - / -
Fiia KarjanlahtiIlmajoen Kisailijat - / -
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa - / -
Janika LångsjöLapuan Virkiä - / -
Joanna OjalaSoinin Sisu - / -
Pihla PeuraSoinin Sisu - / -
Elli PihlajaKurikan Ryhti - / -
Aada PiispanenAlajärven Ankkurit - / -
Adriana PitkänenTeuvan Rivakka - / -
Pihla PokelaLaihian Luja - / -
Minttu SaariÄhtärin Urheilijat - / -
Viola TakalaAlajärven Ankkurit - / -
Elina ViinamäkiJalasjärven Jalas - / -
Lotta ViinamäkiLappajärven Veikot - / -
Viivi VisuriLaihian Luja - / -
Saara Yli-KokkoKauhajoen Karhu - / -
 
T9 miniottelu (40m + korkeus) (14)
Aamu HietaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Sara HirvilampiÄhtärin Urheilijat - / -
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa - / -
Janika LångsjöLapuan Virkiä - / -
Hanna LaturiVähänkyrön Viesti - / -
Emma LatvalaLappajärven Veikot - / -
Joanna OjalaSoinin Sisu - / -
Emilia PenttiläAlavuden Urheilijat - / -
Camilla SaaranluomaKauhajoen Karhu - / -
Alisa TakamaaLapuan Virkiä - / -
Saana UittoKauhavan Wisa - / -
Neea ValkeinenSoinin Sisu - / -
Viivi VisuriLaihian Luja - / -
 
T9 miniottelu (kuula + keihäs) (8)
Annika EkolaTeuvan Rivakka - / -
Viola JokiahoÄhtärin Urheilijat - / -
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Emmi KoskiLapuan Virkiä - / -
Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat - / -
Janika LångsjöLapuan Virkiä - / -
Sanni PaavolaKuortaneen Kunto - / -
Alisa TakamaaLapuan Virkiä - / -
 
T9 miniottelu (kuula + pituus) (12)
Annika EkolaTeuvan Rivakka - / -
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Ada KallioLaihian Luja - / -
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa - / -
Emmi KoskiLapuan Virkiä - / -
Emma LatvalaLappajärven Veikot - / -
Mikaela NurminenKristiinan Urheilijat - / -
Joanna OjalaSoinin Sisu - / -
Emilia PenttiläAlavuden Urheilijat - / -
Juulia SaariIlmajoen Kisailijat - / -
Neea ValkeinenSoinin Sisu - / -
 
T9 miniottelu (1000m + korkeus) (5)
Viola JokiahoÄhtärin Urheilijat - / -
Ada KallioLaihian Luja - / -
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Adriana PitkänenTeuvan Rivakka - / -
Elina ViinamäkiJalasjärven Jalas - / -
 
T9 miniottelu (pituus + keihäs) (11)
Kerttu HautamäkiSoinin Sisu - / -
Aamu HietaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Viola JokiahoÄhtärin Urheilijat - / -
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa - / -
Olivia LaasanenIlmajoen Kisailijat - / -
Janika LångsjöLapuan Virkiä - / -
Hanna LaturiVähänkyrön Viesti - / -
Joanna OjalaSoinin Sisu - / -
Adriana PitkänenTeuvan Rivakka - / -
Saara SaranpääSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Alisa TakamaaLapuan Virkiä - / -