Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
16.08. klo 17:30 Intersport-kisat, Etelä-Pohojalaasen timanttiliigan 4.osakilpailu
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 175 henk. (253 lajisuoritusta)
M 100m (6)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
David BammVasa IS11.25 / 11.25
Joni HuhtalaKauhavan Wisa13.32 / 13.32
Sebastian KarhusaariViipurin Urheilijat11.72 / 11.72
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat10.71 / 10.71
Tha TaLarsmo IF11.28 / 11.28
Kaappo TalvitieLapuan Virkiä11.59 / 11.59
 
M 200m (8)
David BammVasa IS23.13 / 23.13
Joni HuhtalaKauhavan Wisa26.59 / 27.05
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat23.80 / -
Sebastian KarhusaariViipurin Urheilijat24.35 / 24.35
Tuomas KellokoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat24.44 / -
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat21.81 / 21.81
Tha TaLarsmo IF22.98 / 22.98
Teemu TuomelaAlajärven Ankkurit23.68 / 23.68
 
M 1500m (1)
Sampo SeppäAlajärven Ankkurit 4:25.47 / -
 
M pituus (5)
Jarmo KalevaTeuvan Rivakka7.31 / 7.31
Juho KallioLapuan Virkiä5.14 / 5.14
Oskari KäpyahoLapuan Virkiä5.52 / 5.52
Ville SaariKuortaneen Kunto5.49 / 5.49
Tomi ValkamaKauhavan Wisa6.44 / 6.41
 
M kuula (3)
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat14.90 / 14.80
Niklas LoukolaSeinäjoen Seudun Urheilijat17.14 / 16.10
Petteri PeitsoSeinäjoen Seudun Urheilijat11.64 / 10.88
 
M kiekko (5)
Johan ÅkerlundIF Länken58.23 / 51.87
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat41.51 / 41.00
Niklas LoukolaSeinäjoen Seudun Urheilijat41.53 / -
Pyry NiskalaSeinäjoen Seudun Urheilijat61.66 / 61.66
Petteri PeitsoSeinäjoen Seudun Urheilijat40.45 / 34.61
 
N 100m (9)
Felicia ÅbackaIF Fyren12.36 / 12.42
Jonna AlkulaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.14 / 12.14
Maria HerralaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.54 / 12.54
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat12.29 / 12.60
Anneka KruutiSeinäjoen Seudun Urheilijat12.65 / 12.77
Mathilda KvistVasa IS12.78 / 13.47
Heidi LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat13.13 / 13.13
Juulia MontonenSeinäjoen Seudun Urheilijat12.94 / 12.97
Jennifer RoosLarsmo IF12.73 / 12.86
 
N 200m (12)
Jonna AlkulaSeinäjoen Seudun Urheilijat25.32 / 25.32
Fina BackholmVasa IS29.01 / -
Maria HerralaSeinäjoen Seudun Urheilijat25.95 / 26.33
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat26.08 / 26.08
Anneka KruutiSeinäjoen Seudun Urheilijat26.29 / 26.49
Tuuli KujalaSeinäjoen Seudun Urheilijat27.51 / -
Mathilda KvistVasa IS26.08 / 26.08
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat26.25 / 26.25
Tiina Mäki-PanulaSeinäjoen Seudun Urheilijat31.90 / -
Eveliina OjalaSoinin Sisu25.70 / 25.80
Neea PuskalaÄhtärin Urheilijat26.71 / 26.77
Alina StrömbergLarsmo IF25.35 / 25.35
 
N pituus (8)
Henriikka AaltonenVaasan Vasama5.87 / 5.69
Adeliina HerralaKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu5.57 / 5.57
Emmi HirveläSeinäjoen Seudun Urheilijat5.30 / 5.27
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.99 / 4.99
Viivi LehtinenVaasan Vasama5.36 / 5.05
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat4.94 / 4.93
Juulia MontonenSeinäjoen Seudun Urheilijat5.06 / -
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot5.41 / 5.26
 
N kuula (1)
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.32 / 13.95
 
N kiekko (3)
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu54.44 / 46.68
Piia SiikalaSeinäjoen Seudun Urheilijat34.66 / 29.55
Petra ValkamaIlmajoen Kisailijat34.39 / 34.39
 
M17 100m (4)
Petteri MattilaKauhajoen Karhu13.45 / 13.45
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat11.46 / 11.46
Teemu TuomelaAlajärven Ankkurit11.37 / 11.37
Tomi ValkamaKauhavan Wisa11.97 / 11.97
 
M17 400m (5)
Frans KoivulaVaasan Vasama - / -
Veeti LehtiniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat 56.81 / 56.81
Matti RaittinenKurikan Ryhti 51.99 / -
Jarkko RantojaÄhtärin Urheilijat 54.88 / 54.88
Antti VornanenIF Drott 53.09 / 53.09
 
M17 1500m (4)
Abdu AhmedSeinäjoen Seudun Urheilijat 4:37.98 / 4:37.98
Mikko KärkkäinenKauhavan Wisa 4:54.97 / 4:54.97
Joona LindgrenKauhavan Wisa 4:28.79 / 4:28.79
Petteri MattilaKauhajoen Karhu 4:30.18 / 4:30.18
 
M17 seiväs (3)
Santtu KoskiahoKarijoen Tappara5.10 / 5.10
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.16 / 5.16
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat4.75 / 4.75
 
M17 3-loikka (4)
Ari Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat9.93 / 9.93
Simon NurminenKristiinan Urheilijat12.29 / 12.29
Tarmo SavolaLappajärven Veikot13.03 / 13.03
Antti VornanenIF Drott12.82 / 12.82
 
M17 kuula (3)
Teemu HassinenSeinäjoen Seudun Urheilijat11.18 / 11.18
Aaro Iso-KungasSeinäjoen Seudun Urheilijat12.19 / 12.19
Rami KankaanpääIlmajoen Kisailijat14.57 / 14.57
 
N17 100m (5)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama12.18 / 12.18
Anja LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat15.15 / -
Viivi LehtinenVaasan Vasama12.45 / 12.76
Neea PuskalaÄhtärin Urheilijat12.69 / 12.69
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat13.34 / 13.34
 
N17 1500m (1)
Annika Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat 5:18.79 / 5:18.79
 
N17 seiväs (4)
Aino AaltonenVasa IS3.10 / 3.10
Tuuli KujalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.20 / 3.00
Linnea MarttalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.60 / 3.60
Sofie WesterlundIF Drott3.71 / 3.71
 
N17 3-loikka (4)
Emmi HirveläSeinäjoen Seudun Urheilijat11.57 / 11.23
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat11.98 / 11.23
Kaisa PukkinenVaasan Toverit10.20 / 10.20
Selma SaarinenLappajärven Veikot11.69 / 11.69
 
N17 kuula (9)
Kangas EmiliaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.92 / 13.92
Adeliina HerralaKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu12.11 / 12.11
Alisa KeskinenVaasan Toverit12.15 / 12.15
Ronja KoivistoKauhavan Wisa12.75 / 12.41
Anja LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat9.40 / 9.40
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat11.05 / 10.81
Iiris MarjanenSeinäjoen Seudun Urheilijat9.92 / 9.42
Jessika MursulaTöysän Veto11.97 / 11.97
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot10.23 / 10.23
 
N17 keihäs (7)
Kangas EmiliaSeinäjoen Seudun Urheilijat37.10 / 37.10
Ronja KoivistoKauhavan Wisa44.03 / 44.03
Anja LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat36.56 / 36.56
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat34.97 / 34.97
Sofia PölkkySeinäjoen Seudun Urheilijat53.28 / 53.28
Laura SadeharjuSeinäjoen Seudun Urheilijat46.25 / 46.25
Tessa ToropainenSuolahden Urho42.08 / 42.08
 
P15 100m (4)
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat12.50 / 12.50
Sebastian NordbergIF Kraft12.50 / 12.50
Roope SaariKuortaneen Kunto12.28 / 12.28
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat13.08 / 13.08
 
P15 800m (5)
Viktor BjörkellVasa IS2:17.45 / 2:17.45
Teemu HavimäkiKurikan Ryhti2:23.48 / 2:23.48
Topi LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:27.79 / 2:27.79
Leonard MarkénIF VOM2:15.22 / 2:15.22
Sebastian NordbergIF Kraft2:20.36 / 2:20.36
 
P15 korkeus (5)
Gabriel EklundTöysän Veto1.53 / 1.53
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat1.60 / 1.60
Sameli PukkinenVaasan Toverit1.60 / 1.60
Jesse TuomistoIlmajoen Kisailijat1.45 / 1.45
Topi VälinenTöysän Veto1.40 / 1.40
 
P15 seiväs (8)
Juho AlasaariLaihian Luja3.62 / 3.62
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat2.95 / 2.95
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat3.00 / 3.00
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat2.90 / 2.90
Albin LundbergVasa IS3.90 / 3.90
Roy NukalaVaasan Vasama2.80 / 2.80
Sameli PukkinenVaasan Toverit2.80 / 2.80
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat2.50 / 2.50
 
P15 kuula (2)
Juho KuvajaSeinäjoen Seudun Urheilijat15.16 / 15.16
Linus NurminenKristiinan Urheilijat14.53 / 14.53
 
T15 100m (12)
Fina BackholmVasa IS12.88 / 12.88
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.43 / 13.43
Siiri KallioniemiÄhtärin Urheilijat14.54 / 14.54
Emilia KiveläÄhtärin Urheilijat14.11 / 14.11
Elise LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat12.69 / 12.69
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat12.79 / 12.79
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat14.09 / 14.09
Neea RantalaIlmajoen Kisailijat14.50 / 14.50
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti13.62 / 13.62
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.47 / 13.47
Johanna TukevaJalasjärven Jalas15.06 / 15.06
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat13.20 / 13.20
 
T15 800m (5)
Veera HakomäkiVähänkyrön Viesti2:15.26 / 2:15.26
Justiina JuntunenKälviän Tarmo2:23.68 / -
Pinja KoivistoKauhavan Wisa2:29.90 / 2:29.90
Laura LaitilaJalasjärven Jalas3:18.22 / -
Siiri YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
T15 300m aj (6)
Veera PeräläSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Neea RantalaIlmajoen Kisailijat - / -
Sini SiroParkanon Urheilijat50.93 / 50.93
Meri SuomalainenVähänkyrön Viesti48.49 / 48.49
Johanna TukevaJalasjärven Jalas56.66 / 56.66
Veera ValliIlmajoen Kisailijat50.89 / 50.89
 
T15 korkeus (4)
Silja ArohonkaSeinäjoen Seudun Urheilijat1.56 / 1.50
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat1.49 / -
Jessika MursulaTöysän Veto1.45 / 1.45
Johanna TukevaJalasjärven Jalas1.34 / 1.34
 
T15 seiväs (3)
Annukka EtelämäkiIlmajoen Kisailijat2.10 / 2.10
Essi MelenderVaasan Vasama3.25 / 3.25
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat2.20 / 2.20
 
T15 keihäs (5)
Anni-Linnea AlanenVaasan Vasama48.42 / 48.42
Fina BackholmVasa IS28.67 / 28.58
Erica LinnalaYlivieskan Kuula36.74 / 36.74
Viivi RaatikainenViitasaaren Viesti48.59 / 48.59
Wilma SundqvistIF Kraft45.60 / 45.60
 
P13 200m (2)
Ruuben EklundTöysän Veto29.13 / 29.13
Juho KallioLapuan Virkiä26.60 / 26.60
 
P13 1000m (4)
Reko HakomäkiVähänkyrön Viesti3:15.76 / 3:15.76
Jonne LeppinenKurikan Ryhti3:15.08 / 3:15.08
Oliver NordbergIF Kraft3:28.35 / 3:28.35
Veikka Yli-HärsiläJalasjärven Jalas3:21.58 / 3:21.58
 
P13 3-loikka (1)
Ruuben EklundTöysän Veto - / -
 
P13 keihäs (6)
Ruuben EklundTöysän Veto - / -
Juho KallioLapuan Virkiä47.24 / 47.24
Veeti KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat40.07 / 38.29
Jonne LeppinenKurikan Ryhti39.64 / 39.64
Teemu RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat42.60 / 42.60
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit50.12 / 50.12
 
T13 200m (6)
Senni HeikkiläTöysän Veto - / -
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa26.92 / 26.92
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat29.51 / 29.51
Jenna OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat32.81 / 32.81
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot29.98 / 30.13
Siiri YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat32.99 / 32.99
 
T13 1000m (3)
Sorella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat4:24.17 / 4:24.17
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:59.15 / 2:59.15
Tilde StråkaIF Nykarlebynejden3:24.63 / 3:24.63
 
T13 3-loikka (8)
Elizabeth FogdeMalax IF - / -
Mia KänsäkangasKokkolan Veikot8.40 / 8.40
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat8.22 / 8.22
Hanna LindbergIF Femman9.96 / 9.96
Sari RantojaAlavuden Urheilijat8.59 / 8.59
Elli SeppänenKauhavan Wisa8.61 / 8.61
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot9.76 / 9.76
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti9.81 / 9.81
 
T13 keihäs (7)
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat32.28 / 32.28
Henna KoivulaTöysän Veto33.48 / 33.48
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus42.49 / 42.49
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto34.00 / 34.00
Elli SeppänenKauhavan Wisa30.95 / 30.95
Emilia VäistöSeinäjoen Seudun Urheilijat43.13 / 43.13
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti27.08 / 27.08
 
P11 150m (9)
Axel GranbäckIF Kraft21.59 / 21.59
Juuso KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat29.36 / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Henrik LounelaIlmajoen Kisailijat23.98 / 23.98
Oliver NordbergIF Kraft24.09 / 24.17
Arttu SaariEvijärven Urheilijat25.48 / -
Erkki SeppänenKauhavan Wisa25.40 / -
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat21.24 / 21.24
Saku YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat26.97 / -
 
P11 pituus (7)
Axel GranbäckIF Kraft4.09 / 4.09
Juuso KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.20 / 3.14
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.26 / 3.26
Henrik LounelaIlmajoen Kisailijat3.90 / 3.90
Arttu SaariEvijärven Urheilijat3.90 / 3.90
Erkki SeppänenKauhavan Wisa4.09 / 4.09
Saku YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat3.55 / 3.55
 
P11 kuula (4)
Konsta KatajamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Aapo MäntyläVähänkyrön Viesti7.63 / 7.63
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat7.95 / 7.95
 
T11 150m (10)
Tora BackholmVasa IS25.31 / 25.31
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat27.29 / -
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat26.28 / 26.52
Kaisa LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti22.98 / 22.98
Aliina OjaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat23.99 / 23.99
Elsi PukkinenVaasan Toverit25.59 / 25.59
Anni RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat26.06 / -
Emmi VäänänenÄhtärin Urheilijat23.73 / 23.73
Sohvi YlinenAlavuden Urheilijat27.05 / -
 
T11 pituus (5)
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.17 / 3.17
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat3.98 / 3.98
Kaisa LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat3.26 / 3.26
Elsi PukkinenVaasan Toverit3.39 / 3.39
Sohvi YlinenAlavuden Urheilijat3.64 / 3.64
 
T11 kuula (8)
Tora BackholmVasa IS4.55 / -
Sanni Iso-KungasSeinäjoen Seudun Urheilijat4.70 / 4.70
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat9.77 / 9.77
Mirella KärkiSeinäjoen Seudun Urheilijat5.81 / 5.81
Kaisa LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat5.26 / 5.26
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti14.97 / 14.97
Anni RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat6.40 / 6.40
Sara YlinenKauhajoen Karhu8.28 / 8.28