Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
16.08. klo 17:30 Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Tulokset (päivitetty: 22:15 16.08.2018)
http://live.tuloslista.com/3231

Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut
Lempäälän Kisa Yleisurheilu
16.08.2018

N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Jasmin Juujärvi                  LempKiYU                  13,78             
2)   Vilma Lahti                      HämeenlTa                 13,88             
3)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  14,43             
     Ronja Kallionpää                 JanJa                     DNS               


M 100m
1)   Santeri Kuusiniemi               LempKiYU                  11,20             
2)   Riku Ahvenniemi                  TampPy                    11,55             
3)   Santtu Heikkinen                 LempKiYU                  12,45             
4)   Aleksi Vihriälä                                            12,57             
5)   Aleksi Kivelä                    LempKiYU                  12,66             
6)   Hannu Niemelä                    LempKi                    14,26             
     Aleksi Kuusinen                  TampPy                    DNS               
     Samuli Losoi                     NoormNo                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Riku Ahvenniemi                  TampPy                    11,55             
2)   Santtu Heikkinen                 LempKiYU                  12,45             
     Aleksi Kuusinen                  TampPy                    DNS               
     Samuli Losoi                     NoormNo                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Santeri Kuusiniemi               LempKiYU                  11,20             
2)   Aleksi Vihriälä                                            12,57             
3)   Aleksi Kivelä                    LempKiYU                  12,66             
4)   Hannu Niemelä                    LempKi                    14,26             


N 800m
Loppukilpailu
1)   Ilona Välimäki                   UudKK                     2.18,46           
2)   Lotta-Maria Maine                LauttLu                   2.20,74           
3)   Saara Sillanpää                  ForssSa                   2.23,81           
4)   Viivi Lankinen                   TuUL                      2.29,38           
5)   Janina Heino                     TampPy                    2.30,92           
6)   Ida Kannisto                                               2.31,78           
7)   Ida Andersson                    NurmijYU                  2.33,59           
8)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  2.34,52           
9)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   2.34,71           
10)  Ilona Hulshof                    ForssSa                   2.42,80           
11)  Jasmin Juujärvi                  LempKiYU                  2.52,36           
12)  Emma Ranta                       LempKiYU                  2.53,98           


M 800m
Loppukilpailu
1)   Aleksi Kivelä                    LempKiYU                  2.06,93           
2)   Marko Ruuti                                                2.38,87           


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Leevi Keronen                    LempKiYU                  8.46,02           
2)   Alexi Ruokamo                    PosPy                     9.22,91           
3)   Teppo Syrjälä                    TampPy                    9.31,83           
4)   Vilho Helenius                   NokU                      9.43,34           
5)   Joonas Kuisma                    TaMK                      9.50,29           
6)   Riku-Antti Naskali               KylmäkVei                 9.59,11           
7)   Samuli Kero                      VammsVoi                  10.19,42          


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Valtteri Välimäki                UudKK                     205               
     190    195    200    205    210    
     xo     o      o      o      xxx    

2)   Matias Mustonen                  LempKiYU                  200               
     185    190    195    200    205    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Hannu Niemelä                    LempKi                    145               
     135    145    148    
     -      o      xxx    

4)   Matti Saunanen                   IkaalU                    135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xxx    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jasmin Juujärvi                  LempKiYU                  151               
     130    135    140    145    148    151    154    
     o      o      ox     xo     xo     xxo    xxx    



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Suvi Eerikäinen                  JanJa                     11,28 +0,6          
     x      x      x      11,28  x      x      
                          +0,6                 

2)   Petra Kallionpää                 JanJa                     10,21 +0,4          
     10,07  x      x      10,11  10,21  x      
     +0,1                 +0,1   +0,4          

     Ronja Kallionpää                 JanJa                     DNS               


M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Henri-Jussi Kurvinen             VehmU                     62,78             
     62,24  62,78  61,80  x      59,80  60,29  

2)   Henri Valakoski                                            56,41             
     54,78  56,41  54,83  x      -      -      

3)   Juuso Petäjäsuo                  LempKiYU                  46,91             
     43,62  46,59  46,71  x      46,91  45,99  

4)   Aleksi Vihriälä                                            41,26             
     37,96  36,94  38,35  41,26  35,68  x      

5)   Marko Ruuti                                                34,79             
     34,27  33,49  32,97  34,79  34,67  33,52  

6)   Hannu Niemelä                    LempKi                    33,71             
     29,06  31,65  31,84  28,97  31,91  33,71  

7)   Pasi Teukku                                                32,93             
     x      28,35  32,93  27,92  29,07  30,49  

8)   Matti Saunanen                   IkaalU                    26,15             
     24,14  23,15  24,70  23,73  23,52  26,15  

9)   Onni Halstola                                              10,88             
     10,22  10,88  -      -      -      -      



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elisabeth Leino                                            31,65             
     28,74  28,96  31,65  x      28,34  28,93  

2)   Sanna Järnström                                            18,56             
     x      x      18,56  -      -      -      



T9 40m
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  7,04              
2)   Aada Viskari                     LempKiYU                  7,11              
3)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  7,36              
4)   Elena Ikola                      LempKiYU                  7,47              
5)   Saana Ahti                       LempKiYU                  7,52              
6)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  7,62              
7)   Iiris Aho                        LempKiYU                  7,76              
8)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,80              
9)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  7,84              
10)  Aino Väätäinen                   LempKiYU                  7,89              
11)  Ella Rajala                      LempKiYU                  7,92              
12)  Minea Järnström                  LempKiYU                  8,13              
13)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  8,16              
14)  Minttu Suominen                  LempKiYU                  8,22              
15)  Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  8,23              
16)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  8,29              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  7,04              
2)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  7,36              
3)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  7,62              
4)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  7,84              
5)   Minea Järnström                  LempKiYU                  8,13              
6)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  8,16              
7)   Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  8,23              
8)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  8,29              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Aada Viskari                     LempKiYU                  7,11              
2)   Elena Ikola                      LempKiYU                  7,47              
3)   Saana Ahti                       LempKiYU                  7,52              
4)   Iiris Aho                        LempKiYU                  7,76              
5)   Senni Rantala                    LempKiYU                  7,80              
6)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  7,89              
7)   Ella Rajala                      LempKiYU                  7,92              
8)   Minttu Suominen                  LempKiYU                  8,22              


P9 40m
1)   Anssi Hoffrén                    LempKiYU                  7,09              
2)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  7,13              
3)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  7,26              
4)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  7,27              
5)   Miko Mäkilä                      Lempäälä                  7,72              
6)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  8,17              
7)   Miska Mänty                      LempKiYU                  8,49              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  7,13              
2)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  7,27              
3)   Miko Mäkilä                      Lempäälä                  7,72              
4)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  8,17              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Anssi Hoffrén                    LempKiYU                  7,09              
2)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  7,26              
3)   Miska Mänty                      LempKiYU                  8,49              


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Saana Ahti                       LempKiYU                  4.13,64           
2)   Ella Rajala                      LempKiYU                  4.18,38           
3)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  4.21,36           
4)   Iiris Aho                        LempKiYU                  4.29,83           
5)   Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  4.37,69           
6)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  4.47,81           
7)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  4.48,60           
     Aino Väätäinen                   LempKiYU                  DNS               


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Anssi Hoffrén                    LempKiYU                  3.47,39           
2)   Miko Mäkilä                      Lempäälä                  4.07,31           
3)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  4.08,36           
4)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  4.09,66           
5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  4.17,82           
6)   Miska Mänty                      LempKiYU                  4.21,81           


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  3,42              
     3,18   3,42   3,28   
                          

2)   Aada Ylilehto                    LempKiYU                  3,18              
     3,18   2,81   2,82   
                          

3)   Nanna Salovaara                  LempKiYU                  3,17              
     3,17   3,09   x      
                          

4)   Saana Ahti                       LempKiYU                  3,16              
     x      3,16   3,05   
                          

5)   Ella Rajala                      LempKiYU                  3,03              
     3,03   2,82   2,91   
                          

6)   Elena Ikola                      LempKiYU                  3,01              
     2,87   3,01   2,98   
                          

7)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  2,99              
     2,92   2,85   2,99   
                          

8)   Aino Väätäinen                   LempKiYU                  2,94              
     2,88   2,93   2,94   
                          

9)   Aada Viskari                     LempKiYU                  2,89              
     2,89   2,79   2,88   
                          

10)  Minea Järnström                  LempKiYU                  2,80              
     2,80   2,63   2,69   
                          

11)  Iiris Aho                        LempKiYU                  2,76              
     2,74   2,70   2,76   
                          

12)  Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  2,75              
     2,61   2,75   2,41   
                          

13)  Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  2,70              
     2,70   2,57   2,65   
                          

14)  Minttu Suominen                  LempKiYU                  2,68              
     2,68   x      2,58   
                          

15)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  2,67              
     2,60   2,67   2,64   
                          

16)  Senni Rantala                    LempKiYU                  2,66              
     2,64   2,66   2,60   
                          

17)  Säde Rasinmäki                   LempKiYU                  2,40              
     2,21   2,39   2,40   
                          

     Meea Mäkinen                     LempKiYU                  DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  3,60              
     3,36   2,72   2,95   3,60   
                                 

2)   Anssi Hoffrén                    LempKiYU                  3,38              
     3,38   x      3,21   3,12   
                                 

3)   Toivo Eleinen                    LempKiYU                  3,33              
     3,33   3,10   3,10   3,01   
                                 

4)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  3,04              
     3,04   2,92   2,80   2,85   
                                 

5)   Miko Mäkilä                      Lempäälä                  2,89              
     2,89   2,61   2,88   2,82   
                                 

6)   Miska Mänty                      LempKiYU                  2,70              
     2,70   2,48   2,59   2,68   
                                 

7)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  2,65              
     2,65   2,58   2,55   2,63   
                                 



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elena Ikola                      LempKiYU                  5,53              
     5,02   5,53   5,47   4,66   

2)   Siru Rasinmäki                   LempKiYU                  5,36              
     4,86   5,36   3,98   5,16   

3)   Minja Penttilä                   LempKiYU                  4,91              
     2,68   3,50   4,91   4,82   

4)   Helmi Rajamäki                   LempKiYU                  4,84              
     4,37   4,84   4,75   4,46   

5)   Aada Viskari                     LempKiYU                  4,65              
     3,87   4,43   4,09   4,65   

6)   Iiris Aho                        LempKiYU                  4,29              
     4,29   4,29   3,98   3,72   

7)   Emmi Kallioinen                  LempKiYU                  4,19              
     4,19   4,04   4,09   3,83   

8)   Saana Ahti                       LempKiYU                  4,16              
     3,82   4,10   4,10   4,16   

9)   Ella Rajala                      LempKiYU                  4,03              
     3,71   4,03   3,60   3,90   

10)  Jenna Mäkynen                    LempKiYU                  3,97              
     3,97   3,51   3,42   3,39   

11)  Minttu Suominen                  LempKiYU                  3,72              
     3,72   3,37   3,70   3,12   

12)  Senni Rantala                    LempKiYU                  3,54              
     3,43   3,07   3,54   3,30   

13)  Minea Järnström                  LempKiYU                  3,23              
     3,23   3,14   3,16   3,23   

     Meea Mäkinen                     LempKiYU                  DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Akseli Koivula                   LempKiYU                  5,41              
     5,38   5,41   4,34   5,13   

2)   Eemeli Riikonen                  LempKiYU                  4,43              
     x      4,19   4,23   4,43   

3)   Miko Mäkilä                      Lempäälä                  4,34              
     3,46   4,34   3,88   3,67   

4)   Anssi Hoffrén                    LempKiYU                  4,33              
     3,77   4,33   3,71   3,49   

5)   Akseli Kuusjärvi                 LempKiYU                  3,53              
     2,94   3,12   3,53   3,28   



T11 60m
1)   Ainu Verho                       LempKiYU                  9,24              
2)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  9,46              
3)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  9,54              
4)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  9,61              
5)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,78              
6)   Viivi Manninen                   KestjNS                   10,04             
7)   Aino Aalto                       LempKiYU                  10,36             
8)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  10,44             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Ainu Verho                       LempKiYU                  9,24              
2)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  9,54              
3)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  9,78              
4)   Aino Aalto                       LempKiYU                  10,36             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  9,46              
2)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  9,61              
3)   Viivi Manninen                   KestjNS                   10,04             
4)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  10,44             


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  9,46              
2)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  9,57              
3)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  9,69              
4)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  9,80              
5)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  10,07             
6)   Aapeli Karislahti                LempKiYU                  10,11             
7)   Pietu Penttilä                   LempKiYU                  10,21             


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  3.33,68           
2)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  3.40,70           
3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  3.49,51           
4)   Aino Aalto                       LempKiYU                  4.13,29           
     Elli Särkinen                    LempKiYU                  DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Eerik Ruuti                      LempKiYU                  3.36,11           
2)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  3.42,85           
3)   Pietari Koivula                  LempKiYU                  3.44,90           
4)   Aapeli Karislahti                LempKiYU                  3.49,01           
5)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  3.49,03           
6)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  3.52,96           
     Aapo Närhi                       LempKiYU                  DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  4,18              
     4,15   4,18   4,06   4,03   
                                 

2)   Ainu Verho                       LempKiYU                  4,10              
     4,10   3,99   3,90   3,88   
                                 

3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  4,09              
     3,86   4,08   4,09   3,98   
                                 

4)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  3,81              
     3,62   3,78   3,76   3,81   
                                 

5)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  3,65              
     3,61   3,65   3,58   3,64   
                                 

6)   Aino Aalto                       LempKiYU                  3,24              
     3,16   -      3,18   3,24   
                                 

7)   Elli Särkinen                    LempKiYU                  3,22              
     3,10   2,90   3,16   3,22   
                                 



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  4,22              
     4,20   4,15   4,22   4,05   
                                 

2)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  4,02              
     x      3,88   4,00   4,02   
                                 

3)   Oliver Kaikkonen                 LempKiYU                  3,68              
     3,57   3,36   3,68   3,68   
                                 

4)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  3,59              
     3,59   3,43   3,43   x      
                                 

5)   Aapeli Karislahti                LempKiYU                  3,58              
     3,41   3,49   3,40   3,58   
                                 

6)   Pietu Penttilä                   LempKiYU                  3,56              
     3,42   3,47   3,20   3,56   
                                 



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  8,15              
     6,63   6,78   7,71   8,15   

2)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  7,32              
     6,84   7,30   7,15   7,32   

3)   Ainu Verho                       LempKiYU                  6,82              
     6,82   6,11   6,44   5,02   

4)   Nella Mäkynen                    LempKiYU                  6,44              
     5,94   6,44   5,75   5,55   

5)   Venla Vaittinen                  LempKiYU                  6,02              
     6,02   5,78   5,29   5,85   

6)   Aino Aalto                       LempKiYU                  5,25              
     5,18   5,25   x      5,01   



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aarne Kalela                     LempKiYU                  8,90              
     8,51   8,43   8,90   8,69   

2)   Aapo Närhi                       LempKiYU                  8,58              
     6,63   8,27   8,58   7,78   

3)   Noel Nikulainen                  LempKiYU                  7,11              
     7,11   x      6,89   6,86   

4)   Aapeli Karislahti                LempKiYU                  6,18              
     6,10   5,75   5,84   6,18   

5)   Peetu Jokinen                                              6,02              
     5,49   6,00   6,02   5,84   



T13 60m
1)   Krista Lehti                     TampPy                    8,73              
2)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  9,18              
3)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  9,18              
4)   Anni Forss                       TampPy                    9,81              
5)   Birgit Tuomola                   KestjNS                   9,88              
6)   Miisa Turunen                    ToijVau                   9,90              
7)   Miia Teliranta                                             10,11             
8)   Veera Rantala                    LempKiYU                  10,17             
9)   Lotta Salmisto                   Lempäälä                  10,23             
10)  Anniina Niinimäki                                          10,40             
11)  Emma Karjalainen                                           10,65             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  9,18              
2)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  9,18              
3)   Birgit Tuomola                   KestjNS                   9,88              
4)   Miisa Turunen                    ToijVau                   9,90              
5)   Miia Teliranta                                             10,11             
6)   Lotta Salmisto                   Lempäälä                  10,23             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Krista Lehti                     TampPy                    8,73              
2)   Anni Forss                       TampPy                    9,81              
3)   Veera Rantala                    LempKiYU                  10,17             
4)   Anniina Niinimäki                                          10,40             
5)   Emma Karjalainen                                           10,65             


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  8,65              
2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  8,69              
3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  9,17              
4)   Eero Ranta                       LempKiYU                  9,99              


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Selene Rossi                     EspTa                     3.10,26           
2)   Birgit Tuomola                   KestjNS                   3.25,59           
3)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  3.32,15           
4)   Anna Hynönen                                               3.42,20           
5)   Heidi Salonen                    Lempäälä                  3.56,20           
6)   Julia Saarinen                                             3.58,70           
7)   Milja Arjaluoto                                            3.59,64           
     Lotta Salmisto                   Lempäälä                  DNF               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  3.29,47           
2)   Petteri Haapaniemi               LempKiYU                  3.31,42           
3)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  3.42,90           
4)   Antti Urvanta                                              4.15,50           


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  149               
     125    130    135    140    147    149    151    
     o      -      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  135               
     105    110    115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      o      o      ox     xxx    

3)   Krista Lehti                     TampPy                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      xo     xo     o      xxx    

4)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    125               
     115    120    125    130    
     o      o      xxo    xxx    

5)   Anni Forss                       TampPy                    120               
     110    115    120    
     o      o      o      

5)   Veera Rantala                    LempKiYU                  120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xx-    

7)   Heidi Salonen                    Lempäälä                  120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

8)   Anna Hynönen                                               110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

9)   Lotta Salmisto                   Lempäälä                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xo     xxx    

10)  Julia Saarinen                                             105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    

     Miisa Turunen                    ToijVau                                     


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  151               
     125    130    135    140    147    149    151    156    
     o      -      o      -      o      -      o      xxx    

2)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Eero Ranta                       LempKiYU                  120               
     110    115    120    125    
     o      o      xo     xxx    

5)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  115               
     110    115    120    
     o      o      xxx    



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Martta Laine                     ValkHa                    35,03             
     35,03  x      33,66  x      

2)   Birgit Tuomola                   KestjNS                   33,14             
     x      33,03  31,89  33,14  

3)   Krista Lehti                     TampPy                    23,40             
     x      22,18  x      23,40  

4)   Ella Råstedt                     EsboIF                    23,35             
     23,35  x      x      x      

5)   Pinja Kukko                      LempKiYU                  19,59             
     x      13,45  16,18  19,59  

6)   Ellanoora Haapalehto             LempKiYU                  16,47             
     x      x      x      16,47  

7)   Veera Rantala                    LempKiYU                  15,66             
     15,66  x      12,16  x      

8)   Anni Forss                       TampPy                    12,98             
     12,98  12,89  x      12,97  

9)   Fanny Björksten                                            11,98             
     10,62  x      9,50   11,98  

10)  Anna Hynönen                                               11,90             
     11,55  11,67  11,90  10,98  

11)  Lotta Salmisto                   Lempäälä                  11,11             
     x      11,11  x      x      

12)  Julia Saarinen                                             10,89             
     x      9,06   10,75  10,89  

13)  Heidi Salonen                    Lempäälä                  10,78             
     10,78  x      x      x      



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kalle Äijälä                     PälkLL                    35,07             
     35,07  35,06  x      x      

2)   Miika Niemelä                    LempKiYU                  29,10             
     x      x      x      29,10  

3)   Luukas Lipponen                  LempKiYU                  26,74             
     26,74  x      25,35  x      

4)   Saku Lehtonen                    LempKiYU                  24,91             
     24,91  22,32  x      21,36  

5)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  17,97             
     17,97  10,90  17,47  x      

6)   Jesse Salo                       LempKiYU                  17,68             
     x      17,68  x      x      

7)   Eero Ranta                       LempKiYU                  17,67             
     15,01  x      x      17,67  



T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Krista Manninen                  KestjNS                   13,67             
2)   Sohvi Kenttälä                   VehmU                     13,72             
3)   Vilma Väliharju                  TampPy                    13,87             
4)   Anni Tiensuu                     LempKiYU                  13,88             
5)   Kristiina Laitinen               LempKiYU                  14,60             


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,5
1)   Leevi Lampén                     LempKiYU                  13,02             
2)   Patrik Järvinen                  TampPy                    13,51             


T15 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    5.52,70           
2)   Fanny Kero                       IFRaseb                   6.08,78           
3)   Ella Råstedt                     EsboIF                    7.01,61           


P15 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Roni Rämä                        LahdA                     5.01,00           
2)   Konsta Manninen                  KestjNS                   5.07,75           
     Patrik Järvinen                  TampPy                    DNS               


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Vilma Väliharju                  TampPy                    145               
     125    130    135    140    145    148    
     o      o      o      o      o      xxx    



P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Leevi Lampén                     LempKiYU                  154               
     145    148    154    164    
     o      o      xo     x--    

     Tuomas Närhi                     LempKiYU                                    
     145    
     DNS    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Leevi Lampén                     LempKiYU                  13,47             
     13,47  13,20  x      x      x      12,87  

2)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  12,08             
     x      11,96  11,55  12,08  11,07  x      

3)   Tuomas Närhi                     LempKiYU                  8,00              
     7,86   x      7,91   8,00   7,77   7,60   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kristiina Laitinen               LempKiYU                  10,39             
     9,95   10,39  x      x      9,68   9,96   



M50 3000m
Loppukilpailu
1)   Timo Soukka                                                12.08,11