Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
05.09. klo 18:00 Viiskunta kisat Tulokset (päivitetty: 21:41 05.09.2018)
Viiskunta kisat
Kuortaneen Kunto
05.09.2018 Kuortaneen urheilukenttä

T9 60m
1)   Camilla Viitamäki                IlmajKi                   10,08             
2)   Taimi Koskenkorva                IlmajKi                   10,41             
3)   Lotta Uitto                      AlavU                     10,48             
4)   Iines Onnela                     AlavU                     10,70             
4)   Aada Piispanen                   AlajA                     10,70             
6)   Jadessa Syrjälä                  ÄhtU                      10,90             
7)   Alisa Koskinen                   ÄhtU                      10,94             
8)   Lempi Saarenpää                  SoinSi                    11,02             
9)   Roosa Suutarinen                 ÄhtU                      12,16             
10)  Veera Saari                      KuortKu                   12,37             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Taimi Koskenkorva                IlmajKi                   10,41             
2)   Aada Piispanen                   AlajA                     10,70             
2)   Iines Onnela                     AlavU                     10,70             
4)   Jadessa Syrjälä                  ÄhtU                      10,90             
5)   Veera Saari                      KuortKu                   12,37             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Camilla Viitamäki                IlmajKi                   10,08             
2)   Lotta Uitto                      AlavU                     10,48             
3)   Alisa Koskinen                   ÄhtU                      10,94             
4)   Lempi Saarenpää                  SoinSi                    11,02             
5)   Roosa Suutarinen                 ÄhtU                      12,16             


P9 150m
1)   Ossi Kallio                      AlavU                     24,43             
2)   Sisu Suutarinen                  ÄhtU                      24,59             
3)   Joona Suokko                     LapVi                     24,61             
4)   Eero Luhtanen                    JalasjJa                  25,16             
5)   Juho Riihimäki                   KuortKu                   25,65             
6)   Eemi Asunmaa                     AlavU                     25,84             
7)   Julius Syrjälä                   ÄhtU                      26,32             
8)   Joonatan Kotkaniemi              AlavU                     28,52             
9)   Samuel Kuoppa-Aho                AlajA                     28,74             
10)  Elmeri Ylä-Jussila               ÄhtU                      29,51             
     Peetu Mattila                    ÄhtU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Joona Suokko                     LapVi                     24,61             
2)   Eero Luhtanen                    JalasjJa                  25,16             
3)   Juho Riihimäki                   KuortKu                   25,65             
4)   Eemi Asunmaa                     AlavU                     25,84             
5)   Samuel Kuoppa-Aho                AlajA                     28,74             
     Peetu Mattila                    ÄhtU                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Ossi Kallio                      AlavU                     24,43             
2)   Sisu Suutarinen                  ÄhtU                      24,59             
3)   Julius Syrjälä                   ÄhtU                      26,32             
4)   Joonatan Kotkaniemi              AlavU                     28,52             
5)   Elmeri Ylä-Jussila               ÄhtU                      29,51             


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Suokko                     LapVi                     3,52              
     3,52   3,42   x      3,18   x      3,27   
                                               

2)   Ossi Kallio                      AlavU                     3,50              
     3,46   3,31   3,50   3,35   3,40   3,39   
                                               

3)   Sisu Suutarinen                  ÄhtU                      3,37              
     3,37   3,28   x      x      3,31   3,25   
                                               

4)   Juho Riihimäki                   KuortKu                   3,35              
     3,15   3,15   3,04   x      x      3,35   
                                               

5)   Eemi Asunmaa                     AlavU                     3,28              
     3,00   3,28   2,95   3,00   3,01   2,80   
                                               

6)   Eero Luhtanen                    JalasjJa                  3,20              
     3,15   3,16   3,19   3,20   3,04   3,08   
                                               

7)   Julius Syrjälä                   ÄhtU                      3,17              
     3,03   x      3,08   3,16   3,17   2,88   
                                               

8)   Elmeri Ylä-Jussila               ÄhtU                      2,90              
     2,55   2,81   2,90   2,66   2,65   2,30   
                                               

9)   Samuel Kuoppa-Aho                AlajA                     2,83              
     2,62   2,81   2,83   
                          

10)  Joonatan Kotkaniemi              AlavU                     2,82              
     2,65   2,82   2,74   
                          

11)  Veeti Saarimäki                  ÄhtU                      2,71              
     2,55   2,71   2,67   
                          

12)  Rauno Sulkava                    ÄhtU                      2,65              
     2,65   x      2,47   
                          

     Peetu Mattila                    ÄhtU                      DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Camilla Viitamäki                IlmajKi                   3,44              
     3,32   3,33   3,28   3,21   3,25   3,44   
                                               

2)   Lotta Uitto                      AlavU                     3,30              
     3,25   3,12   3,30   3,19   3,18   3,28   
                                               

3)   Aada Piispanen                   AlajA                     3,28              
     3,28   3,21   3,17   3,12   2,93   3,23   
                                               

4)   Jadessa Syrjälä                  ÄhtU                      3,14              
     3,14   3,11   -      2,99   2,95   3,02   
                                               

5)   Iines Onnela                     AlavU                     3,09              
     2,98   3,09   2,89   2,92   2,93   2,98   
                                               

6)   Taimi Koskenkorva                IlmajKi                   3,08              
     2,99   3,02   3,05   -      2,96   3,08   
                                               

7)   Lempi Saarenpää                  SoinSi                    2,93              
     2,93   2,84   2,79   2,77   2,51   2,66   
                                               

8)   Alisa Koskinen                   ÄhtU                      2,86              
     2,83   2,85   2,86   2,68   2,85   2,78   
                                               

9)   Pihla Reinikainen                KuortKu                   2,79              
     2,73   2,55   2,76   2,79   2,77   2,72   
                                               

10)  Veera Saari                      KuortKu                   2,55              
     2,38   2,38   2,55   2,33   2,28   2,37   
                                               

11)  Roosa Suutarinen                 ÄhtU                      2,48              
     2,43   -      2,20   2,48   2,43   2,31   
                                               



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Vilippus Honkala                 KuortKu                   9,38              
2)   Atte Saarimäki                   ÄhtU                      9,68              
3)   Aatu Saarimäki                   ÄhtU                      10,21             
4)   Miko Nortunen                    ÄhtU                      10,25             
5)   Sakari Sammalisto                LehtimJy                  10,87             


T11 60m
1)   Katariina Leppäaho               AlajA                     9,27              
2)   Minttu Saari                     ÄhtU                      9,51              
3)   Sanni Jokela                     AlavU                     9,77              
4)   Emmi Piispanen                   AlajA                     9,79              
5)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,92              
6)   Sara Hirvilampi                  ÄhtU                      10,01             
7)   Adanna Perttula                  AlahKi                    10,34             
8)   Vilma Ylä-Jussila                ÄhtU                      10,35             
9)   Viola Takala                     AlajA                     10,54             
10)  Nuppu Saarenpää                  SoinSi                    10,77             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Minttu Saari                     ÄhtU                      9,51              
2)   Emmi Piispanen                   AlajA                     9,79              
3)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      9,92              
4)   Adanna Perttula                  AlahKi                    10,34             
5)   Vilma Ylä-Jussila                ÄhtU                      10,35             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Katariina Leppäaho               AlajA                     9,27              
2)   Sanni Jokela                     AlavU                     9,77              
3)   Sara Hirvilampi                  ÄhtU                      10,01             
4)   Viola Takala                     AlajA                     10,54             
5)   Nuppu Saarenpää                  SoinSi                    10,77             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilippus Honkala                 KuortKu                   4,16              
     4,16   4,04   4,02   4,04   3,95   3,91   
                                               

2)   Atte Saarimäki                   ÄhtU                      3,87              
     3,67   3,87   3,52   3,48   3,57   -      
                                               

3)   Aleksi Honkola                   KuortKu                   3,83              
     2,60   3,74   3,77   3,40   3,83   3,83   
                                               

4)   Osku Mäki                        AlajA                     3,64              
     3,56   3,54   3,51   3,51   3,64   3,36   
                                               

5)   Miko Nortunen                    ÄhtU                      3,25              
     -      -      3,23   -      3,18   3,25   
                                               

6)   Sakari Sammalisto                LehtimJy                  3,17              
     3,17   -      2,92   3,00   -      -      
                                               

     Aatu Saarimäki                   ÄhtU                      DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Katariina Leppäaho               AlajA                     3,83              
     3,70   3,83   3,69   3,73   3,56   3,66   
                                               

2)   Sanni Jokela                     AlavU                     3,75              
     3,64   3,72   3,67   3,57   3,72   3,75   
                                               

3)   Minttu Saari                     ÄhtU                      3,73              
     3,59   3,49   3,66   3,41   3,62   3,73   
                                               

4)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      3,65              
     3,65   3,49   3,48   3,50   3,55   3,36   
                                               

5)   Emmi Piispanen                   AlajA                     3,65              
     3,44   3,48   3,44   3,55   3,46   3,65   
                                               

6)   Nuppu Saarenpää                  SoinSi                    3,24              
     3,24   3,01   3,01   2,85   -      -      
                                               

7)   Vilma Ylä-Jussila                ÄhtU                      3,20              
     3,20   -      -      3,12   3,10   2,88   
                                               

8)   Viola Takala                     AlajA                     3,20              
     3,07   3,20   2,98   2,98   2,73   3,00   
                                               

9)   Adanna Perttula                  AlahKi                    3,15              
     2,97   3,01   3,06   2,98   3,15   3,11   
                                               

     Sara Mattila                     ÄhtU                      DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Atte Saarimäki                   ÄhtU                      8,14              
     x      8,14   7,97   7,20   7,11   7,71   

2)   Aatu Saarimäki                   ÄhtU                      7,77              
     7,77   7,12   7,74   7,59   6,31   -      

3)   Eetu Ylinen                      KauhajKa                  6,99              
     6,57   6,44   6,18   6,63   6,50   6,99   

4)   Aleksi Honkola                   KuortKu                   6,85              
     6,27   6,19   6,15   6,63   6,30   6,85   

5)   Miko Nortunen                    ÄhtU                      6,64              
     4,71   6,64   4,77   4,47   4,71   4,49   

6)   Arttu Ylinen                     KauhajKa                  6,59              
     6,15   5,92   6,49   5,77   6,59   6,31   

7)   Osku Mäki                        AlajA                     6,42              
     6,20   6,42   6,15   5,67   -      -      

8)   Eemeli Kallio                    AlavU                     6,31              
     5,49   5,84   6,31   5,82   5,67   5,88   

9)   Vilippus Honkala                 KuortKu                   6,18              
     5,96   5,78   6,18   

10)  Veeti Saarimäki                  ÄhtU                      6,05              
     5,86   5,76   6,05   

11)  Sakari Sammalisto                LehtimJy                  5,90              
     5,90   5,69   5,70   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Ylinen                      KauhajKa                  9,44              
     8,99   8,37   8,83   9,23   9,44   8,66   

2)   Sanni Jokela                     AlavU                     9,36              
     8,08   8,47   8,99   9,36   9,05   8,86   

3)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      6,93              
     6,24   6,16   6,46   6,52   6,93   6,48   

4)   Vilma Ylä-Jussila                ÄhtU                      5,94              
     5,59   5,44   5,16   5,77   5,45   5,94   

5)   Emmi Piispanen                   AlajA                     5,59              
     5,59   5,35   5,50   -      -      -      

6)   Viivi Saari                      KuortKu                   5,45              
     4,63   5,45   5,39   -      -      -      

7)   Sanni Paavola                    KuortKu                   5,10              
     x      5,10   4,99   -      -      -      

8)   Adanna Perttula                  AlahKi                    5,07              
     4,73   4,41   4,84   5,07   4,15   -      

9)   Viola Takala                     AlajA                     4,64              
     3,97   4,64   3,89   

10)  Nuppu Saarenpää                  SoinSi                    3,71              
     3,71   3,45   3,50   

     Katariina Leppäaho               AlajA                     NM                
     -      -      -      

     Sohvi Ylinen                     AlavU                     DNS               


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Vilho Stenman                    UurU                      8,51              
2)   Eetu Eeli                        AlavU                     9,11              
3)   Aapeli Hietakangas               ÄhtU                      9,44              
4)   Arttu Saari                      EvijU                     9,68              
5)   Veeti Jokela                     AlavU                     9,80              
6)   Matti Kivenmäki                  KuortKu                   10,04             
7)   Topias Koskinen                  ÄhtU                      10,19             


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Sini Sammalisto                  LehtimJy                  9,01              
2)   Milana Vuorinen                  SeinäjSU                  9,04              
3)   Selja Siukola                    KuortKu                   9,07              
4)   Vilma Takanen                    KuortKu                   9,11              
5)   Seliina Kuoppa-Aho               AlajA                     9,29              
6)   Ilona Takala                     AlajA                     9,38              
     Milja-Maria Lahti                AlajA                     DNS               


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Selja Siukola                    KuortKu                   128               
     107    115    120    125    128    130    
     -      o      o      o      o      xxx    

2)   Katariina Leppäaho               AlajA                     125               
     107    115    120    125    128    
     -      o      o      xo     xxx    

3)   Sini Sammalisto                  LehtimJy                  120               
     107    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

     Ilona Takala                     AlajA                                           
     DNS    

     Viivi Saari                      KuortKu                                         
     DNS    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aapeli Hietakangas               ÄhtU                      3,92              
     x      3,74   3,76   3,70   3,92   3,90   
                                               

2)   Eetu Järvinen                    AlavU                     3,80              
     3,55   3,54   3,70   3,80   3,79   3,71   
                                               

3)   Arttu Saari                      EvijU                     3,66              
     3,60   x      3,66   x      3,59   3,56   
                                               

4)   Veeti Jokela                     AlavU                     3,52              
     x      3,52   3,51   x      x      x      
                                               

5)   Topias Koskinen                  ÄhtU                      3,48              
     3,48   x      3,47   x      x      3,43   
                                               

6)   Oskari Matila                    KuortKu                   3,32              
     x      3,26   x      3,26   x      3,32   
                                               

7)   Matti Kivenmäki                  KuortKu                   3,09              
     x      x      3,05   3,09   x      2,97   
                                               



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Niko Mäki-Mustapää               KuortKu                   48,71             
     48,71  45,75  46,02  -      -      -      

2)   Eemeli Kantanen                  AlajA                     43,54             
     42,29  42,30  -      40,35  40,43  43,54  

3)   Eevert Haapala                   SeinäjSU                  39,37             
     34,36  36,99  38,26  35,32  28,44  39,37  

4)   Henri Pitkäkangas                AlajA                     35,45             
     33,13  33,13  34,30  34,96  35,45  34,78  

5)   Aapeli Hietakangas               ÄhtU                      33,46             
     -      31,91  32,86  29,72  32,22  33,46  

6)   Veeti Jokela                     AlavU                     32,06             
     29,31  32,06  -      23,76  29,28  31,49  

7)   Eevertti Kantanen                AlajA                     31,06             
     29,88  31,06  30,33  30,01  -      -      

8)   Topias Koskinen                  ÄhtU                      28,28             
     24,40  25,07  24,52  26,46  25,26  28,28  

9)   Atte Saarimäki                   ÄhtU                      27,95             
     23,12  26,69  27,95  -      -      -      

10)  Aatu Saarimäki                   ÄhtU                      26,94             
     26,94  25,11  23,99  -      26,53  26,03  

11)  Veeti Saarimäki                  ÄhtU                      23,14             
     22,11  -      22,64  21,02  22,63  23,14  

12)  Eetu Järvinen                    AlavU                     21,49             
     20,62  21,02  21,49  20,97  -      -      

     Sisu Suutarinen                  ÄhtU                      DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veera Sauna-Aho                  KuortKu                   41,91             
     38,53  40,36  40,64  38,23  41,91  41,71  

2)   Joanna Kangas                    SeinäjSU                  38,33             
     35,00  34,59  34,19  36,40  -      38,33  

3)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     30,60             
     30,60  26,88  -      24,92  26,87  28,18  

4)   Emmi Pitkäkangas                 AlajA                     27,50             
     27,50  21,04  22,25  25,09  26,00  -      

5)   Katariina Leppäaho               AlajA                     26,98             
     24,97  25,72  26,00  26,98  23,78  23,40  

6)   Ilona Takala                     AlajA                     22,27             
     19,31  22,27  19,80  19,60  21,57  20,61  

7)   Sini Sammalisto                  LehtimJy                  22,22             
     22,13  22,22  19,09  17,04  20,08  -      

8)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      16,83             
     16,05  15,12  16,83  14,85  -      -      

9)   Alisa Koskinen                   ÄhtU                      15,93             
     10,85  15,52  15,93  15,23  15,64  14,01  

     Sanni Jokela                     AlavU                     DNS               


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Mika Ketola                      AlahKi                    12,49             
2)   Patrick Jokela                   AlavU                     12,61             
3)   Olavi Yli-Mannila                AlajA                     12,80             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Sofia Ylinen                     SeinäjSU                  13,02             
2)   Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                      14,15             
3)   Ninja Foxell                     VasaIS                    14,29             
UPK  Aliisa Luukkainen                SavonlRie                 13,11             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mika Ketola                      AlahKi                    165               
     145    150    155    160    165    170    
     o--    o--    o--    o--    xo-    xxx    

2)   Eero Mäkinen                     ÄhtU                      160               
     145    150    155    160    165    
     ---    ---    o--    o--    xxx    

     Matti Kivenmäki                  KuortKu                                        
     DNS    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
     Elena Ohra-Aho                   ÄhtU                                            
     DNS    



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Vilma Räsänen                    ViitVie                   47,10             
     46,10  -      -      -      47,10  -      

2)   Tiia Matila                      KuortKu                   24,78             
     -      -      -      24,72  -      24,78  

3)   Terhi Kangastie                  LappVei                   21,84             
     -      -      -      21,84  -      -      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Patrick Jokela                   AlavU                     50,71             
     47,99  48,74  49,37  50,41  48,02  50,71  

     Erkki-Antti Laurila              LapVi                     DNS               


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Lassi Hakonen                    PihtipTui                 23,40             
2)   Roope Saari                      KuortKu                   24,07             
3)   Joona Kiviaho                    ÄhtU                      24,13             
4)   Valtteri Luomala                 KauhWi                    25,92             
5)   Pyry Suutarinen                  ÄhtU                      26,46             
     Iiro Suutarinen                  ÄhtU                      24,56             
     Joni Huhtala                     KauhWi                    26,44             


M17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pyry Suutarinen                  ÄhtU                      160               
     155    160    165    
     xo-    xo-    xxx    

UPK  Elina Smolander                  LapVi                     183               
     155    160    165    170    173    178    183    187    
     -      -      -      -      o      o      xxo    xxx    



N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Elina Mantere                    LapVi                     4,75              
     3,35   x      4,75   x      x      4,46   
                                               



M17 Kuula
Loppukilpailu
     Vesa Leveelahti                  VirtU                     DNS               


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Kangas                    SeinäjSU                  15,22             
     14,27  14,68  14,82  x      x      15,22  

2)   Linn Sund                        VasaIS                    13,68             
     13,68  13,49  x      13,47  x      x      

3)   Vilma Räsänen                    ViitVie                   12,96             
     12,89  x      x      12,71  12,96  12,88