Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
10.07. klo 17:30 Kesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa II Tulokset (päivitetty: 11:37 11.07.2018)
KU-68 Viikkokisa II 10.07 2018
Kyötikkälän urheilukeskus
10.7.2018

TULOKSET

P6 60 m

  1. Rasmus Takaniemi                             ValkHa              11,90
  2. Aleksi Feodoroff                             TampPy              12,20
  3. Touko Välimaa                           2012 KangU               12,90
  4. Eetu Aho                                     KangU               13,01
  5. Elias Nieminen                          2012 KangU               13,81
  6. Max Saarinen                            2012 KangU               14,27
  7. Juho Ahokas                             2012 KangU               14,53
  8. Eero Hänninen                           2014 TampU               14,55
  9. Santeri Leinonen                        2012 KangU               15,56

Erä 1                Tuuli: -1,1

  1. Aleksi Feodoroff                             TampPy              12,20
  2. Eetu Aho                                     KangU               13,01
  3. Elias Nieminen                          2012 KangU               13,81
  4. Santeri Leinonen                        2012 KangU               15,56

Erä 2                Tuuli: +1,0

  1. Rasmus Takaniemi                             ValkHa              11,90
  2. Touko Välimaa                           2012 KangU               12,90
  3. Max Saarinen                            2012 KangU               14,27
  4. Juho Ahokas                             2012 KangU               14,53
  5. Eero Hänninen                           2014 TampU               14,55

P6 Kuula

  1. Max Saarinen                            2012 KangU                2,84
           1,98   2,13   2,26   2,84
  2. Aleksi Feodoroff                             TampPy               2,77
           2,73   2,18   2,74   2,77
  3. Juho Ahokas                             2012 KangU                2,62
           2,62   2,60   2,13   1,78
  4. Touko Välimaa                           2012 KangU                1,91
           1,88   1,70   1,91   1,80
  5. Elias Nieminen                          2012 KangU                1,84
           1,47   1,72   1,84      -
  6. Santeri Leinonen                        2012 KangU                1,67
           1,60   1,67   1,48   1,49

P6 Pallonheitto

  1. Rasmus Takaniemi                             ValkHa              14,68
          14,68  14,05
  2. Sisu Tanner                             2012 ValkHa              13,51
          13,51  13,39
  3. Juho Ahokas                             2012 KangU                9,81
           9,81   9,77
  4. Aleksi Feodoroff                             TampPy               9,50
           9,50   8,29
  5. Max Saarinen                            2012 KangU                8,67
           8,02   8,67
  6. Elias Nieminen                          2012 KangU                8,50
           4,95   8,50
  7. Tuomo Mäkelä                            2012 KangU                8,35
           8,35   7,99
  8. Touko Välimaa                           2012 KangU                8,24
           4,72   8,24
  9. Eero Hänninen                           2014 TampU                6,44
           5,40   6,44
 10. Santeri Leinonen                        2012 KangU                6,23
           6,23   5,60
P7 60 m

  1. Samuel Kulmala                          2011 VehmU               11,13
  2. Pontus Pyykkö                           2011 KangU               11,47
  3. Atte Hukkanen                           2011 VehmU               11,82
  4. Sasu Kanninen                           2011 KangU               12,01
  5. Hermanni Joenniemi                      2011 KangU               12,15
  6. Julius Saario                           2011 KangU               12,25
  7. Daniel Eränen                           2011 KangU               12,52
  8. Andreas Apajalahti                      2011 KangU               12,65
  9. Jimi Suhonen                                 LempKiYU            12,75

Erä 1                Tuuli: -0,8

  1. Pontus Pyykkö                           2011 KangU               11,47
  2. Hermanni Joenniemi                      2011 KangU               12,15
  3. Andreas Apajalahti                      2011 KangU               12,65
  4. Jimi Suhonen                                 LempKiYU            12,75

Erä 2                Tuuli: -1,3

  1. Samuel Kulmala                          2011 VehmU               11,13
  2. Atte Hukkanen                           2011 VehmU               11,82
  3. Sasu Kanninen                           2011 KangU               12,01
  4. Julius Saario                           2011 KangU               12,25
  5. Daniel Eränen                           2011 KangU               12,52

P7 Kuula

  1. Hermanni Joenniemi                      2011 KangU                3,36
           3,28   3,18   3,15   3,36
  2. Andreas Apajalahti                      2011 KangU                3,24
           3,24   2,44   1,89   2,96
  3. Julius Saario                           2011 KangU                3,19
           2,42   3,12   3,03   3,19
  4. Pontus Pyykkö                           2011 KangU                2,70
           2,60   2,33   2,65   2,70
  5. Daniel Eränen                           2011 KangU                2,67
           1,81   1,99   2,67      -
  6. Atte Häkkänen                           2011 KangU                2,33
           2,33   2,14   1,98   1,94

        

P7 Pallonheitto

  1. Hermanni Joenniemi                      2011 KangU               15,10
          15,10  14,34
  2. Atte Hukkanen                           2011 VehmU               14,91
          14,91  12,57
  3. Rasmus Haanpää                          2011 ViialVa             14,25
          14,06  14,25
  4. Jimi Suhonen                                 LempKiYU            13,49
          13,49  11,38
  5. Pontus Pyykkö                           2011 KangU               12,98
          11,84  12,98
  6. Andreas Apajalahti                      2011 KangU               12,98
          12,98  11,53
  7. Daniel Eränen                           2011 KangU               11,27
          11,27  10,76
  8. Julius Saario                           2011 KangU               10,91
          10,61  10,91
  9. Sasu Kanninen                           2011 KangU               10,37
          10,37      -
 10. Samuel Kulmala                          2011 VehmU                7,78
           7,01   7,78

P8 60 m

  1. Tomas Vasylenko                         2010 TampU               10,73
  2. Väinö Savolainen                        2010 KangU               11,22
  3. Atte Leino                              2010 KangU               11,61
  4. Akseli Nikkilä                          2010 KangU               11,80
  5. Saku Paajanen                           2010 KangU               11,88
  6. Kaius Niukkanen                         2010 KangU               11,99
  7. Eino Liuha                              2010 KangU               12,12
  8. Eeli Ihalainen                          2010 KangU               12,51
  9. Aleksi Hänninen                         2010 TampU               12,55
 10. Konsta Koski                            2010 KangU               12,64
 11. Veikka Nieminen                         2010 KangU               12,86
 12. Elias Lehtinen                          2010 KangU               13,12
 13. Eeli Martikainen                        2010 KangU               13,52
 14. Oskari Nömmik                           2010 KangU               13,59
 15. Kalle Kytölä                            2010 KangU               13,76

Erä 1                Tuuli: -0,5

  1. Tomas Vasylenko                         2010 TampU               10,73
  2. Akseli Nikkilä                          2010 KangU               11,80
  3. Saku Paajanen                           2010 KangU               11,88
  4. Kaius Niukkanen                         2010 KangU               11,99
  5. Aleksi Hänninen                         2010 TampU               12,55
  6. Konsta Koski                            2010 KangU               12,64
  7. Veikka Nieminen                         2010 KangU               12,86
  8. Eeli Martikainen                        2010 KangU               13,52

Erä 2                Tuuli: -1,2

  1. Väinö Savolainen                        2010 KangU               11,22
  2. Atte Leino                              2010 KangU               11,61
  3. Eino Liuha                              2010 KangU               12,12
  4. Eeli Ihalainen                          2010 KangU               12,51
  5. Elias Lehtinen                          2010 KangU               13,12
  6. Oskari Nömmik                           2010 KangU               13,59
  7. Kalle Kytölä                            2010 KangU               13,76

P8 1000 m


  1. Tomas Vasylenko                         2010 TampU             4.15,96
  2. Rasmus Haanpää                          2011 ViialVa           4.23,15
  3. Eino Liuha                              2010 KangU             4.25,22
  4. Miska Mänty                             2010 LempKiYU          4.26,78
  5. Viljo Linnamaa                          2010 KangKi            4.28,59
  6. Väinö Savolainen                        2010 KangU             4.35,03
  7. Akseli Nikkilä                          2010 KangU             5.06,71
     Atte Leino                              2010 KangU                 DNF

P8 Pituus

  1. Tomas Vasylenko                         2010 TampU                3,28                
          3,28  3,10  3,15  2,91
                                
  2. Väinö Savolainen                        2010 KangU                2,68                
          2,68  2,54  2,64  2,46
                                
  3. Atte Leino                              2010 KangU                2,67                
          2,67  2,59  2,50  2,32
                                
  4. Viljo Linnamaa                          2010 KangKi               2,65                
          2,52     X     X  2,65
                                
  5. Miska Mänty                             2010 LempKiYU             2,62                
          2,62  2,49  2,50  2,55
                                
  6. Eeli Ihalainen                          2010 KangU                2,57                
          2,37  2,50  2,50  2,57
                                
  7. Akseli Nikkilä                          2010 KangU                2,56                
             X     X  2,30  2,56
                                
  8. Aleksi Hänninen                         2010 TampU                2,50                
          2,45  2,50  2,16  2,34
                                
  9. Konsta Koski                            2010 KangU                2,40                
          2,40  2,11  2,24  1,98
                                
 10. Aatos Reimari                           2010 KangU                2,24                
             X     X  2,24  2,06
                                
 11. Eeli Martikainen                        2010 KangU                2,19                
          2,19  2,05  1,84     X
                                
 12. Joona Honkola                           2010 KangU                2,17                
          2,17  1,91  1,97  2,13
                                
 13. Veikka Nieminen                         2010 KangU                2,14                
          2,04  2,03  2,14  1,93
                                
 14. Elias Lehtinen                          2010 KangU                2,14                
          1,97  2,04  2,14  2,00
                                
 15. Kalle Kytölä                            2010 KangU                1,77                
          1,69     X  1,75  1,77
                                
           
        
        

P8 Kiekko

  1. Akseli Nikkilä                          2010 KangU               12,96
          11,31  11,32   7,95  12,96
  2. Atte Leino                              2010 KangU               12,51
          10,80  11,18  11,10  12,51
  3. Viljo Linnamaa                          2010 KangKi              10,40
          10,40  10,01      X   8,16
  4. Kaius Niukkanen                         2010 KangU                9,50
           7,60   8,82   9,50   8,20
  5. Eeli Ihalainen                          2010 KangU                8,50
           8,50   7,75   6,17   7,69
  6. Väinö Savolainen                        2010 KangU                7,69
           6,34   7,32   7,69      X
  7. Eeli Martikainen                        2010 KangU                7,46
           7,46   5,96   5,54   6,40
  8. Saku Paajanen                           2010 KangU                7,21
              X   5,24   7,21   5,88
  9. Elias Lehtinen                          2010 KangU                7,03
           6,27   7,03   5,96   5,82
 10. Konsta Koski                            2010 KangU                6,50
              X   6,50   5,81      X
 11. Eino Liuha                              2010 KangU                6,39
              X   6,17   6,39      X
 12. Veikka Nieminen                         2010 KangU                5,08
              X   4,77      X   5,08
 13. Aleksi Hänninen                         2010 TampU                4,44
           4,35      X   4,44   3,09

P9 60 m

  1. Eemeli Riikonen                         2009 LempKiYU             9,90
  2. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa             10,29
  3. Roope Jaakkola                               PälkLL              10,43
  4. Tomas Timonen                           2009 KangU               10,45
  5. Kasper Ketola                           2009 PälkLL              10,47
  6. Jussi Patronen                          2009 LempKiYU            10,49
  7. Akseli Koivula                          2009 LempKiYU            10,73
  8. Valtteri Vigren                         2009 TampU               10,91
  9. Eetu Taipale                            2009 PälkLL              11,32
  9. Nilo Lehtonen                           2009 KangU               11,32
 11. Kalle Äijälä                            2009 KangU               11,37
 12. Rauli Kiilholma                         2009 TampU               11,39
 13. Atte Leino                              2010 KangU               11,57
 14. Niilo Takaniemi                         2009 ValkHa              11,58
 15. Joona Ratilainen                        2010 ToijVau             11,77
 16. Akseli Kuusjärvi                        2010 LempKiYU            11,86
 17. Otto Yli-Kuha                                KangU               13,01

Erä 1                Tuuli: -1,2

  1. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa             10,29
  2. Kasper Ketola                           2009 PälkLL              10,47
  3. Jussi Patronen                          2009 LempKiYU            10,49
  4. Kalle Äijälä                            2009 KangU               11,37
  5. Rauli Kiilholma                         2009 TampU               11,39
  6. Otto Yli-Kuha                                KangU               13,01

Erä 2                Tuuli: +0,4

  1. Roope Jaakkola                               PälkLL              10,43
  2. Tomas Timonen                           2009 KangU               10,45
  3. Valtteri Vigren                         2009 TampU               10,91
  4. Eetu Taipale                            2009 PälkLL              11,32
  5. Akseli Kuusjärvi                        2010 LempKiYU            11,86

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Eemeli Riikonen                         2009 LempKiYU             9,90
  2. Akseli Koivula                          2009 LempKiYU            10,73
  3. Nilo Lehtonen                           2009 KangU               11,32
  4. Atte Leino                              2010 KangU               11,57
  5. Niilo Takaniemi                         2009 ValkHa              11,58
  6. Joona Ratilainen                        2010 ToijVau             11,77

P9 1000 m


  1. Tomas Timonen                           2009 KangU             3.59,24
  2. Kasper Ketola                           2009 PälkLL            4.05,55
  3. Eemeli Riikonen                         2009 LempKiYU          4.16,88
  4. Akseli Kuusjärvi                        2010 LempKiYU          4.31,07
  5. Valtteri Vigren                         2009 TampU             4.36,90
  6. Kalle Äijälä                            2009 KangU             4.38,58
  7. Rasmus Ijäs                             2009 KangKi            4.45,75
  8. Otto Yli-Kuha                                KangU             6.29,93


P9 Pituus

  1. Eemeli Riikonen                         2009 LempKiYU             3,23                
          3,23  3,15  3,08  3,22
                                
  2. Akseli Koivula                          2009 LempKiYU             3,23                
          3,04  2,81  3,23  2,92
                                
  3. Kalle Äijälä                            2009 KangU                3,14                
          2,96  2,76  2,96  3,14
                                
  4. Kasper Ketola                           2009 PälkLL               3,11                
          3,08  3,04  3,11     -
                                
  5. Niilo Takaniemi                         2009 ValkHa               2,94                
          2,94  2,89  2,91  2,79
                                
  6. Valtteri Vigren                         2009 TampU                2,94                
          2,74  2,59  2,76  2,94
                                
  7. Roope Jaakkola                               PälkLL               2,92                
          2,92  2,75  2,70  2,86
                                
  8. Rauli Kiilholma                         2009 TampU                2,90                
          2,90  2,72  2,55  2,56
                                
  9. Eetu Taipale                            2009 PälkLL               2,88                
          2,73  2,76  2,86  2,88
                                
 10. Juho Hukkanen                           2009 VehmU                2,80                
          2,80     -  2,64  2,74
                                
 11. Tomas Timonen                           2009 KangU                2,70                
          2,70  2,44     -  2,60
                                
 12. Akseli Kuusjärvi                        2010 LempKiYU             2,60                
          2,58  2,60  2,36  2,30
                                
 13. Jussi Patronen                          2009 LempKiYU             2,50                
          2,45  2,37  2,50  2,33
                                
 14. Joona Ratilainen                        2010 ToijVau              2,49                
          2,49  2,38  2,20  2,43
                                
 15. Otto Yli-Kuha                                KangU                1,74                
          1,71  1,72  1,64  1,74
                                

P9 Kiekko

  1. Juho Hukkanen                           2009 VehmU               17,25
          15,69  14,25  14,69  17,25
  2. Valtteri Haanpää                        2010 ViialVa             13,42
          11,36  13,42  11,36  11,69
  3. Samu Pentinniemi                        2009 ViialVa             12,79
          12,79  12,20      X   9,44
  4. Eemeli Riikonen                         2009 LempKiYU            12,08
          10,14   8,68   7,53  12,08
  5. Eetu Taipale                            2009 PälkLL              12,07
              X  12,07   8,45      X
  6. Kalle Äijälä                            2009 KangU               12,03
              X   9,75      X  12,03
  7. Atte Leino                              2010 KangU               11,93
          11,29   9,91  11,93  11,92
  8. Valtteri Vigren                         2009 TampU               11,65
           8,54  11,02  11,65  11,15
  9. Rauli Kiilholma                         2009 TampU               11,15
          11,15  10,24  10,40      X
 10. Tomas Timonen                           2009 KangU               10,55
              X      X  10,55      X
 11. Joona Ratilainen                        2010 ToijVau              9,31
           9,31   8,79      X      X
 12. Akseli Kuusjärvi                        2010 LempKiYU             6,37
              X   6,37   6,08      -
 13. Otto Yli-Kuha                                KangU                5,08
           4,85   5,08      X   4,95
        

P11 100 m

  1. Samuel Ruohonen                         2007 TampU               15,73
  2. Aarne Kalela                            2007 LempKiYU            15,74
  3. Elias Niemi                             2007 KangU               15,87
  4. Aapo Närhi                              2007 LempKiYU            15,90
  5. Pietari Koivula                         2007 LempKiYU            16,13
  6. Viljami Kuusjärvi                       2008 LempKiYU            16,52
  7. Eeli Ala-Lahti                          2007 KangU               16,81
  8. Juho Hänninen                           2007 TampU               16,82
  9. Olli Uusitalo                           2008 KangU               16,86
 10. Aapeli Karislahti                       2008 LempKiYU            17,00
 11. Antto Suvanto                           2008 KangU               17,78
 12. Otto Säily                              2007 KangU               18,74
 13. Nooa Honkola                            2008 KangU               20,06

Erä 1                Tuuli: -0,8

  1. Samuel Ruohonen                         2007 TampU               15,73
  2. Aarne Kalela                            2007 LempKiYU            15,74
  3. Viljami Kuusjärvi                       2008 LempKiYU            16,52
  4. Eeli Ala-Lahti                          2007 KangU               16,81
  5. Juho Hänninen                           2007 TampU               16,82
  6. Antto Suvanto                           2008 KangU               17,78
  7. Otto Säily                              2007 KangU               18,74

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Elias Niemi                             2007 KangU               15,87
  2. Aapo Närhi                              2007 LempKiYU            15,90
  3. Pietari Koivula                         2007 LempKiYU            16,13
  4. Olli Uusitalo                           2008 KangU               16,86
  5. Aapeli Karislahti                       2008 LempKiYU            17,00
  6. Nooa Honkola                            2008 KangU               20,06

P11 1000 m


  1. Pietari Koivula                         2007 LempKiYU          3.43,42
  2. Eeli Ala-Lahti                          2007 KangU             3.49,24
  3. Olli Uusitalo                           2008 KangU             3.49,82
  4. Jaakko Veijola                          2007 HämeenlTa         3.50,50
  5. Viljami Kuusjärvi                       2008 LempKiYU          3.54,61
  6. Aapeli Karislahti                       2008 LempKiYU          3.58,30
  7. Niilo Linnamaa                          2008 KangKi            4.09,05


P11 Korkeus

  1. Aarne Kalela                            2007 LempKiYU              127
         109 112 115 118 121 121 124 127 130
           O  XO   O   O   O   O  XO   O XXX
  2. Jaakko Veijola                          2007 HämeenlTa             127
         112 115 118 121 124 127 130
           O   O   O   O  XO  XO   -
  3. Samuel Ruohonen                         2007 TampU                 127
         109 112 115 118 121 123 127 130
           O  XO   O   O   O   O XXO XXX
  4. Aapo Närhi                              2007 LempKiYU              121
         103 106 109 112 115 118 121 124
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  5. Juho Hänninen                           2007 TampU                 118
         091 094 097 100 103 106 109 112 115 118 121
           O   O   O   O   O   O  XO   O XXO  XO XXX
  6. Viljami Kuusjärvi                       2008 LempKiYU              109
         100 103 106 109 112
           O   O   O   O XXX
  7. Elias Niemi                             2007 KangU                 109
         097 100 103 106 109 112
         XXO   O   O   O   O XXX
  8. Aapeli Karislahti                       2008 LempKiYU              106
         094 097 100 103 106 109
           O   O   O  XO  XO XXX
  8. Niilo Linnamaa                          2008 KangKi                106
         091 094 097 100 103 106 109
           O   O   O   O  XO  XO XXX

P11 Moukari

  1. Joakim Tuomola                          2007 KestjNS             19,49
          19,24  19,05  19,49  18,77
  2. Aapo Närhi                              2007 LempKiYU            17,62
              X      X  17,62      X
  3. Aapeli Karislahti                       2008 LempKiYU            14,38
          12,53  11,07      X  14,38
  4. Eeli Ala-Lahti                          2007 KangU               14,27
          14,27  13,04  13,57      X
  5. Matias Kuikko                           2007 KangU               11,58
              X  11,58      X      X
  6. Viljami Kuusjärvi                       2008 LempKiYU            10,23
              X      X  10,23      X
  7. Juho Hänninen                           2007 TampU                9,98
              X      X   5,39   9,98

P13 100 m

  1. Miika Niemelä                           2005 LempKiYU            13,62
  2. Juho Talvitie                           2005 TampPy              14,07
  3. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa           14,67
  4. Eelis Kuusjärvi                         2006 LempKiYU            14,81
  5. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU               15,05
  6. Eemil Kulmala                           2005 VehmU               15,41
  7. Aleksi Ratilainen                       2005 ToijVau             15,54
  8. Joona Taipale                           2006 PälkLL              16,51
  9. Otso Luodeslampi                        2006 LempKiYU            16,97

Erä 1                Tuuli: -0,2

  1. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa           14,67
  2. Eelis Kuusjärvi                         2006 LempKiYU            14,81
  3. Eemil Kulmala                           2005 VehmU               15,41
  4. Aleksi Ratilainen                       2005 ToijVau             15,54
  5. Joona Taipale                           2006 PälkLL              16,51

Erä 2                Tuuli: +0,2

  1. Miika Niemelä                           2005 LempKiYU            13,62
  2. Juho Talvitie                           2005 TampPy              14,07
  3. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU               15,05
  4. Otso Luodeslampi                        2006 LempKiYU            16,97

P13 1000 m


  1. Konsta Manninen                         2006 KestjNS           3.06,23
  2. Akseli Pitkänen                         2005 TeiskU            3.18,36
  3. Paavo Mäntyvaara                        2006 TeiskU            3.30,42
  4. Eemeli Aho                                   KangU             3.30,64
  5. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU             3.33,88
  6. Eelis Kuusjärvi                         2006 LempKiYU          3.34,68
  7. Akseli Aittoniemi                       2006 VehmU             3.42,69
  8. Miika Niemelä                           2005 LempKiYU          3.55,16
  9. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa         4.02,85
 10. Viljo Sykkö                             2006 VehmU             4.07,81

P13 Pituus

  1. Miika Niemelä                           2005 LempKiYU             4,56 -0,2           
          4,54  4,56  4,12     -
          -0,9  -0,2  -0,8  -0,6
  2. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            4,30 -0,1           
          4,00  4,30  4,18  4,10
          -0,1  -0,1  -1,0   0,0
  3. Eelis Kuusjärvi                         2006 LempKiYU             4,29 -0,6           
          4,10     -  4,29  4,14
          +0,2   0,0  -0,6  +0,7
  4. Juho Talvitie                           2005 TampPy               4,29 +0,2           
             -  4,12  4,29  2,73
          +0,1  +0,1  +0,2  -0,7
  5. Juho Herrala                            2006 KokemKV              4,05 +0,9           
          4,05  3,80  3,95  3,87
          +0,9  +0,2  +0,4  +0,1
  6. Eemil Kulmala                           2005 VehmU                4,02 -0,4           
          4,02  4,00  3,93     -
          -0,4  +0,1  +1,6  -0,1
  7. Kritte Koskenniemi                      2006 TampU                3,84 +1,4           
             -     -  3,84     -
          -0,5  -0,8  +1,4   0,0
  8. Aleksi Ratilainen                       2005 ToijVau              3,68  0,0           
          3,48  3,68     -  3,62
          -0,2   0,0  -0,2  +0,2
  9. Joona Taipale                           2006 PälkLL               3,47 -0,3           
          3,47  3,18  3,24  3,46
          -0,3   0,0  -0,5  +1,0              
        
        

P13 Moukari

  1. Onni Rustholkarhu                       2005 LahdA               42,47
          41,78  39,91  42,47  40,67
  2. Miika Niemelä                           2005 LempKiYU            27,10
              X  27,00  27,10  26,42
  3. Luukas Lipponen                         2005 LempKiYU            26,73
              X      X  26,73      X
  4. Juho Herrala                            2006 KokemKV             18,60
          18,60  17,75  16,94  18,48
  5. Otso Luodeslampi                        2006 LempKiYU            18,54
          14,93  16,37  17,71  18,54
  6. Jesse Salo                              2006 LempKiYU            18,35
          18,35  13,45      X      X
  7. Joona Taipale                           2006 PälkLL              18,28
          18,28  16,97  17,07  16,75
  8. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa           12,48
          12,48      X      X  11,69
  9. Eelis Kuusjärvi                         2006 LempKiYU            12,27
              X  12,27  11,44      -

P15 200 m


                     Tuuli: -2,1

  1. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU            25,96
  2. Konsta Kankainen                        2004 TampPy              27,23
  3. Ville Väliharju                         2004 TampPy              27,71
  4. Niklas Erholtz                               KangU               29,61

P15 800 m


  1. Jere Haapalainen                        2004 TampPy            2.10,53
  2. Konsta Mäntyvaara                       2003 TeiskU            2.21,20

P15 Korkeus

  1. Konsta Kankainen                        2004 TampPy                152
         140 143 146 149 152 155
           O   -   O  XO   O XXX
  2. Vikke Savola                            2004 TampPy                131
         125 128 131 134
           O X--   O XXX

P15 Kiekko

  1. Leevi Lampén                            2003 LempKiYU            40,20
              X  31,00  33,07      X  36,00  40,20
  2. Manu Mäenpää                            2003 LempKiYU            34,67
          31,00      X  34,55  34,34  32,09  34,67
  3. Konsta Kankainen                        2004 TampPy              33,28
          24,25  33,28      X  28,46  24,61      X
  4. Onni Rustholkarhu                       2005 LahdA               31,74
              X  23,79  30,30  30,86      X  31,74
  5. Vikke Savola                            2004 TampPy              29,02
          26,60  29,02      X  28,41      X  28,59
  6. Oskar Toomet                            2004 TampPy              25,22
              X  23,50  23,63  25,22  23,47      X

M17 200 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Okko Savola                             2002 TampPy              26,76
  2. Ari Mahmoudian                          2002 TampPy              28,33


M17 800 m


  1. Juho Uusitalo                           2002 KangU             2.20,07
  2. Vilho Mäntyvaara                        2001 TeiskU            2.20,27

M17 Korkeus

  1. Okko Savola                             2002 TampPy                173
         155 158 161 164 167 170 173 176
           O   -   O   -   O  XO XXO XXX

T6 60 m

  1. Elle Kultanen                           2012 KangU               12,89
  2. Aino Savolainen                         2012 KangU               13,30
  3. Mila Mikkola                            2012 KangU               13,36
  4. Reetta Peltola                          2012 KangU               13,52
  5. Ella Sorri                              2012 KangU               14,29
  6. Vilma Siiki                             2012 KangU               14,41
  7. Kreeta Keskinen                         2012 KangU               14,53
  8. Siiri Westerholm                        2012 KangU               14,66
  9. Hilda Hagelberg                         2012 KangU               14,79
 10. Elli Hoikkala                           2012 KangU               14,92
 11. Olivia Erholtz                               KangU               15,19
 12. Eeva-Maija Kortesniemi                  2012 KangU               21,20

Erä 1                Tuuli: -0,5

  1. Mila Mikkola                            2012 KangU               13,36
  2. Reetta Peltola                          2012 KangU               13,52
  3. Kreeta Keskinen                         2012 KangU               14,53
  4. Siiri Westerholm                        2012 KangU               14,66
  5. Elli Hoikkala                           2012 KangU               14,92
  6. Eeva-Maija Kortesniemi                  2012 KangU               21,20

Erä 2                Tuuli: -1,3

  1. Elle Kultanen                           2012 KangU               12,89
  2. Aino Savolainen                         2012 KangU               13,30
  3. Ella Sorri                              2012 KangU               14,29
  4. Vilma Siiki                             2012 KangU               14,41
  5. Hilda Hagelberg                         2012 KangU               14,79
  6. Olivia Erholtz                               KangU               15,19

T6 Kuula

  1. Aino Savolainen                         2012 KangU                2,22
              -   2,07   2,22   1,55
  2. Kreeta Keskinen                         2012 KangU                2,12
           2,12      -   1,54   1,91
  3. Elli Hoikkala                           2012 KangU                2,04
           2,04   1,77      -   1,94
  4. Ella Sorri                              2012 KangU                2,02
           2,02   1,40   1,64   1,52
  5. Eeva-Maija Kortesniemi                  2012 KangU                1,98
           1,68   1,95      -   1,98
  6. Reetta Peltola                          2012 KangU                1,78
           1,25   1,78   1,78   1,64
  7. Mila Mikkola                            2012 KangU                1,64
           1,53   1,56      -   1,64
  8. Siiri Westerholm                        2012 KangU                1,58
           1,29   1,09   1,34   1,58
  9. Saana Salo                              2012 KangU                1,54
              -   1,54   1,40   1,34
 10. Vilma Siiki                             2012 KangU                1,52
           1,45      -   1,32   1,52
 11. Hilda Hagelberg                         2012 KangU                1,51
           1,50      -   1,01   1,51

T6 Pallonheitto

  1. Aino Savolainen                         2012 KangU                9,27
           9,27   8,57
  2. Mila Mikkola                            2012 KangU                8,12
           8,12   6,53
  3. Eeva-Maija Kortesniemi                  2012 KangU                7,91
           7,40   7,91
  4. Saana Salo                              2012 KangU                6,44
           6,44   5,28
  5. Kreeta Keskinen                         2012 KangU                6,26
           4,85   6,26
  6. Olivia Erholtz                               KangU                6,25
           5,94   6,25
  7. Vilma Siiki                             2012 KangU                6,11
           6,11   5,49
  8. Elli Hoikkala                           2012 KangU                5,65
           5,65   5,20
  9. Reetta Peltola                          2012 KangU                5,64
           5,64   5,29
 10. Siiri Westerholm                        2012 KangU                4,83
           4,83   3,85
 11. Hilda Hagelberg                         2012 KangU                4,60
           4,38   4,60


T7 60 m

  1. Isla Juselius                           2011 HämeenlTa           11,03
  2. Silja Takaniemi                              ValkHa              11,67
  3. Minea Järnström                         2011 LempKiYU            12,15
  4. Veera Haltamo                           2011 KangU               12,31
  5. Veera Haanpää                           2011 ViialVa             12,43
  6. Hertta Rajamäki                         2011 LempKiYU            12,69
  7. Nelli Sajasalo                          2011 KangU               12,99
  8. Laura Haapasalo                         2011 KangU               13,33
  9. Eevi Virtanen                           2011 KangU               13,67
 10. Nella Haltamo                           2011 KangU               14,09
 11. Oona Nömmik                             2012 KangU               16,64

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Isla Juselius                           2011 HämeenlTa           11,03
  2. Silja Takaniemi                              ValkHa              11,67
  3. Veera Haltamo                           2011 KangU               12,31
  4. Hertta Rajamäki                         2011 LempKiYU            12,69
  5. Nella Haltamo                           2011 KangU               14,09

Erä 2                Tuuli: -1,3

  1. Minea Järnström                         2011 LempKiYU            12,15
  2. Veera Haanpää                           2011 ViialVa             12,43
  3. Nelli Sajasalo                          2011 KangU               12,99
  4. Laura Haapasalo                         2011 KangU               13,33
  5. Eevi Virtanen                           2011 KangU               13,67
  6. Oona Nömmik                             2012 KangU               16,64

T7 Kuula

  1. Isla Juselius                           2011 HämeenlTa            3,78
           3,63   3,78   3,05   3,72
  2. Minea Järnström                         2011 LempKiYU             3,03
           3,03      -   2,86   2,97
  3. Eevi Virtanen                           2011 KangU                2,70
           2,22      -   2,70      -
  4. Hertta Rajamäki                         2011 LempKiYU             2,62
           2,31   2,62      -      -
  5. Nelli Sajasalo                          2011 KangU                2,46
           2,28   2,46   2,20      -
  6. Laura Haapasalo                         2011 KangU                2,24
           2,24   1,96   1,69      -
  7. Nella Haltamo                           2011 KangU                2,18
              -   2,15   2,18      -
  8. Meea Järvinen                           2011 KangU                2,18
           1,89   1,90   1,59   2,18
  9. Veera Haltamo                           2011 KangU                2,12
           2,12   1,75   1,56   1,91

T7 Pallonheitto

  1. Minea Järnström                         2011 LempKiYU            15,80
          15,00  15,80
  2. Isla Juselius                           2011 HämeenlTa           14,50
          14,50      -
  3. Silja Takaniemi                              ValkHa              13,85
          12,72  13,85
  4. Veera Haanpää                           2011 ViialVa             11,08
          11,08  10,95
  5. Hertta Rajamäki                         2011 LempKiYU             9,79
           8,81   9,79
  6. Meea Järvinen                           2011 KangU                7,91
           7,91   4,89
  7. Nelli Sajasalo                          2011 KangU                7,60
           7,60   5,75
  8. Nella Haltamo                           2011 KangU                7,20
           7,20   7,05
  9. Laura Haapasalo                         2011 KangU                6,70
           6,45   6,70
 10. Veera Haltamo                           2011 KangU                5,26
           4,24   5,26
        

T8 60 m

  1. Tinja Pajunpää                          2010 LohtVei             10,85
  2. Alisa Nikkilä                           2010 KangU               10,92
  3. Iida Penttilä                           2010 KangU               11,15
  4. Iisa Suvanto                            2010 KangU               11,79
  5. Saini Kuikko                            2010 KangU               11,88
  6. Emilia Sandelin                         2010 KangU               12,01
  7. Riina Taipale                                PälkLL              12,14
  8. Alexandra Saario                        2010 KangU               12,78
  9. Nea Sorri                               2010 KangU               12,82
 10. Venla Leinonen                          2010 KangU               12,93
 11. Mona Silfverhuth                        2010 KangU               13,36

Erä 1                Tuuli: -1,1

  1. Iisa Suvanto                            2010 KangU               11,79
  2. Saini Kuikko                            2010 KangU               11,88
  3. Riina Taipale                                PälkLL              12,14
  4. Alexandra Saario                        2010 KangU               12,78
  5. Mona Silfverhuth                        2010 KangU               13,36

Erä 2                Tuuli: -0,4

  1. Tinja Pajunpää                          2010 LohtVei             10,85
  2. Alisa Nikkilä                           2010 KangU               10,92
  3. Iida Penttilä                           2010 KangU               11,15
  4. Emilia Sandelin                         2010 KangU               12,01
  5. Nea Sorri                               2010 KangU               12,82
  6. Venla Leinonen                          2010 KangU               12,93

T8 1000 m


  1. Saini Kuikko                            2010 KangU             4.39,87
  2. Alisa Nikkilä                           2010 KangU             4.49,82
  3. Emilia Sandelin                         2010 KangU             4.54,15
  4. Alexandra Saario                        2010 KangU             4.54,38
  5. Iida Penttilä                           2010 KangU             4.56,80
  6. Silja Takaniemi                              ValkHa            5.12,13


T8 Pituus

  1. Alisa Nikkilä                           2010 KangU                2,70                
          2,60  2,70  2,59  2,58
                                
  2. Iida Penttilä                           2010 KangU                2,59                
          2,59  2,32  2,22  2,15
                                
  3. Riina Taipale                                PälkLL               2,47                
          2,32  2,20  2,42  2,47
                                
  4. Saini Kuikko                            2010 KangU                2,42                
          2,16  2,05  2,42  2,34
                                
  5. Emilia Sandelin                         2010 KangU                2,37                
          2,16  2,31  2,37  2,14
                                
  6. Nea Sorri                               2010 KangU                2,22                
          1,88  2,04  2,22     -
                                
  7. Mona Silfverhuth                        2010 KangU                2,06                
          2,06  1,99  2,00  1,99
                                
  8. Alexandra Saario                        2010 KangU                1,93                
          1,93  1,48  1,68  1,86
                                
  9. Venla Leinonen                          2010 KangU                1,69                
          1,50  1,59  1,69  1,43
                                

T8 Kiekko

  1. Alisa Nikkilä                           2010 KangU                7,25
              X   6,28   6,35   7,25
  2. Iisa Suvanto                            2010 KangU                6,30
           6,30   5,93   4,53      X
  3. Iida Penttilä                           2010 KangU                6,16
           5,50   5,46   6,16   6,09
  4. Nea Sorri                               2010 KangU                5,51
           4,60   5,51   4,50      X
  5. Saini Kuikko                            2010 KangU                4,97
              X      X   4,66   4,97
  6. Emilia Sandelin                         2010 KangU                4,01
           3,30   1,87   3,31   4,01
  7. Alexandra Saario                        2010 KangU                3,93
           3,70   3,60   3,41   3,93
  8. Venla Leinonen                          2010 KangU                3,67
           2,55   3,67      X   3,67

T9 60 m

  1. Julia Suolaniemi                        2010 ToijVau              9,91
  2. Jeni Suhonen                            2009 LempKiYU            10,35
  3. Minja Penttilä                          2010 LempKiYU            10,40
  4. Matilda Krause                          2009 HIFK                10,47
  5. Fiona Giraut                            2009 VehmU               10,82
  6. Erika Salonen                           2009 VehmU               10,86
  7. Minja Kautto                            2010 LempKiYU            11,08
  8. Aada Ylilehto                           2009 LempKiYU            11,13
  9. Senni Rantala                           2010 LempKiYU            11,17
 10. Ella Rajala                             2010 LempKiYU            11,31
 11. Sofia Feodoroff                         2009 TampPy              11,34
 12. Lidia Karislahti                        2010 LempKiYU            11,60
 13. Jenna Mäkynen                           2010 LempKiYU            11,88
 14. Sofia Sievänen                          2009 KangU               12,04
 15. Helmi Rajamäki                          2009 LempKiYU            12,24
 16. Aino Patronen                           2010 LempKiYU            12,54
 17. Milla Sannamo                           2009 ToijVau             12,71


Erä 1                Tuuli: -1,7

  1. Jeni Suhonen                            2009 LempKiYU            10,35
  2. Matilda Krause                          2009 HIFK                10,47
  3. Minja Kautto                            2010 LempKiYU            11,08
  4. Ella Rajala                             2010 LempKiYU            11,31
  5. Helmi Rajamäki                          2009 LempKiYU            12,24
  6. Milla Sannamo                           2009 ToijVau             12,71

Erä 2                Tuuli: -0,6

  1. Julia Suolaniemi                        2010 ToijVau              9,91
  2. Fiona Giraut                            2009 VehmU               10,82
  3. Erika Salonen                           2009 VehmU               10,86
  4. Aada Ylilehto                           2009 LempKiYU            11,13
  5. Senni Rantala                           2010 LempKiYU            11,17
  6. Lidia Karislahti                        2010 LempKiYU            11,60
  7. Jenna Mäkynen                           2010 LempKiYU            11,88

Erä 3                Tuuli: -1,9

  1. Minja Penttilä                          2010 LempKiYU            10,40
  2. Sofia Feodoroff                         2009 TampPy              11,34
  3. Sofia Sievänen                          2009 KangU               12,04
  4. Aino Patronen                           2010 LempKiYU            12,54


T9 1000 m


  1. Julia Suolaniemi                        2010 ToijVau           4.02,78
  2. Hertta Pitkänen                         2009 TeiskU            4.16,02
  3. Ella Rajala                             2010 LempKiYU          4.24,62
  4. Aada Ylilehto                           2009 LempKiYU          4.32,10
  5. Fiona Giraut                            2009 VehmU             4.44,40
  6. Jenna Mäkynen                           2010 LempKiYU          4.52,24
  7. Helmi Rajamäki                          2009 LempKiYU          4.54,17
  8. Lidia Karislahti                        2010 LempKiYU          5.05,87


T9 Pituus

  1. Jeni Suhonen                            2009 LempKiYU             3,59                
          3,59  3,44  3,32  3,51
                                
  2. Julia Suolaniemi                        2010 ToijVau              3,56                
          3,32  3,50  3,56  3,42
                                
  3. Fiona Giraut                            2009 VehmU                3,27                
          3,18  3,01  3,27  3,04
                                
  4. Minja Penttilä                          2010 LempKiYU             3,24                
          3,24  3,14  2,97  3,07
                                
  5. Sofia Feodoroff                         2009 TampPy               3,11                
          3,11  3,00  2,93  3,00
                                
  6. Aada Ylilehto                           2009 LempKiYU             3,10                
          3,10  2,74  2,87  2,92
                                
  7. Erika Salonen                           2009 VehmU                3,07                
          3,02  3,04  3,07  2,94
                                
  8. Ella Rajala                             2010 LempKiYU             3,04                
          3,04  3,00  2,86  2,99
                                
  9. Matilda Krause                          2009 HIFK                 3,03                
          2,95  3,03  3,01  3,01
                                
 10. Senni Rantala                           2010 LempKiYU             2,88                
          2,88     X     X  2,65
                                
 11. Minja Kautto                            2010 LempKiYU             2,85                
          2,66  2,53  2,85  2,84
                                
 12. Lidia Karislahti                        2010 LempKiYU             2,79                
          2,79  2,72  2,60  2,67
                                
 13. Saima Hinkkala                          2009 KangU                2,76                
          2,76  2,64  2,58  2,72
                                
 14. Helmi Rajamäki                          2009 LempKiYU             2,71                
             X  2,71  2,70  2,62
                                
 15. Laura Koljonen                          2009 KangU                2,68                
          2,68  2,37  2,60  2,60
                                
 16. Sofia Sievänen                          2009 KangU                2,64                
          2,64  2,39  2,44  2,46
                                
 17. Jenna Mäkynen                           2010 LempKiYU             2,52                
          1,81  2,43  1,79  2,52
                                
 18. Aino Patronen                           2010 LempKiYU             2,47                
          2,35  2,39  2,45  2,47
                                
 19. Milla Sannamo                           2009 ToijVau              2,37                
          2,12  2,24  2,37  2,25
                                             
        

T9 Kiekko

  1. Meea Mäkinen                            2009 LempKiYU            14,53
          13,60   9,89  14,53  11,99
  2. Ella Rajala                             2010 LempKiYU            11,32
          11,32      X   9,64   9,61
  3. Fiona Giraut                            2009 VehmU               10,01
           9,69   9,82   8,99  10,01
  4. Saima Hinkkala                          2009 KangU                9,95
              X   9,72   7,95   9,95
  5. Helmi Rajamäki                          2009 LempKiYU             9,91
           9,91   9,66   9,21   8,85
  6. Sofia Feodoroff                         2009 TampPy               8,71
           5,18   7,89   8,71      X
  7. Senni Rantala                           2010 LempKiYU             7,74
           6,96   6,90   7,32   7,74
  8. Minja Kautto                            2010 LempKiYU             7,15
           5,73   6,38   6,52   7,15
  9. Jenna Mäkynen                           2010 LempKiYU             6,74
           6,35   6,74   6,67   6,09
 10. Lidia Karislahti                        2010 LempKiYU             5,51
           5,01      X   5,33   5,51

T11 100 m

  1. Beata Wirola                            2007 VehmU               14,51
  2. Niia Niemelä                            2007 LempKiYU            15,04
  3. Iina Niemelä                            2007 LempKiYU            15,31
  4. Erika Juselius                          2007 HämeenlTa           15,42
  4. Nella Mäkynen                           2007 LempKiYU            15,42
  4. Venla Vaittinen                         2008 LempKiYU            15,42
  7. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau             15,43
  8. Celina Salonen                          2007 NastNa              15,55
  9. Roosa Haanpää                           2007 ViialVa             16,29
 10. Cecilia Hirvelä                         2008 KangU               16,40
 11. Iiris Ijäs                              2007 KangKi              16,55
 12. Seela Turunen                           2008 ToijVau             16,96
 13. Tinja Kenttälä                          2007 VehmU               17,09
 14. Eevi Vatka                              2007 ToijVau             17,16
 15. Iina Turunen                            2008 ToijVau             17,19
 16. Saana Mäenpää                           2008 KangU               17,77
 17. Sani Saarinen                           2008 VehmU               17,91
 18. Lotta Sannamo                           2007 ToijVau             17,92
 19. Olivia Oksjoki                          2008 LempKiYU            18,19
 20. Inka Mäenpää                            2008 KangU               18,39
 21. Suvi Ervasti                            2008 KangU               18,42
 22. Alina Nikkilä                           2008 KangU               18,71
 23. Annika Aho                                   KangU               18,96

Erä 1                Tuuli: -0,2

  1. Beata Wirola                            2007 VehmU               14,51
  2. Niia Niemelä                            2007 LempKiYU            15,04
  3. Nella Mäkynen                           2007 LempKiYU            15,42
  4. Seela Turunen                           2008 ToijVau             16,96
  5. Iina Turunen                            2008 ToijVau             17,19
  6. Saana Mäenpää                           2008 KangU               17,77
  7. Inka Mäenpää                            2008 KangU               18,39

Erä 2                Tuuli: -0,7

  1. Iina Niemelä                            2007 LempKiYU            15,31
  2. Venla Vaittinen                         2008 LempKiYU            15,42
  3. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau             15,43
  4. Roosa Haanpää                           2007 ViialVa             16,29
  5. Cecilia Hirvelä                         2008 KangU               16,40
  6. Eevi Vatka                              2007 ToijVau             17,16
  7. Lotta Sannamo                           2007 ToijVau             17,92
  8. Alina Nikkilä                           2008 KangU               18,71

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Erika Juselius                          2007 HämeenlTa           15,42
  2. Celina Salonen                          2007 NastNa              15,55
  3. Iiris Ijäs                              2007 KangKi              16,55
  4. Tinja Kenttälä                          2007 VehmU               17,09
  5. Sani Saarinen                           2008 VehmU               17,91
  6. Olivia Oksjoki                          2008 LempKiYU            18,19
  7. Suvi Ervasti                            2008 KangU               18,42
  8. Annika Aho                                   KangU               18,96

T11 1000 m


  1. Iina Niemelä                            2007 LempKiYU          3.42,15
  2. Celina Salonen                          2007 NastNa            3.42,98
  3. Laura Ratilainen                        2007 ToijVau           3.45,33
  4. Tessa Pajunpää                          2007 LohtVei           3.48,52
  5. Iiris Ijäs                              2007 KangKi            3.50,07
  6. Nella Mäkynen                           2007 LempKiYU          3.50,08
  7. Niia Niemelä                            2007 LempKiYU          3.50,67
  8. Vilma Liuha                             2007 KangU             4.34,55
  9. Olivia Oksjoki                          2008 LempKiYU          4.43,54


T11 Korkeus

  1. Erika Juselius                          2007 HämeenlTa             141
         124 127 130 133 135 137 139 141 143
           O   O   O   O  XO   O XXO   O XXX
  2. Iina Niemelä                            2007 LempKiYU              130
         112 115 118 121 124 127 130 133
           O   -   O   O   O   O   O XXX
  3. Niia Niemelä                            2007 LempKiYU              124
         112 115 118 121 124 127
           O   -   O  XO XXO XXX
  4. Venla Vaittinen                         2008 LempKiYU              121
         100 103 106 109 112 115 118 121 124
           O   O   O   O   O   O   O   O XXX
  5. Nella Mäkynen                           2007 LempKiYU              115
         100 103 106 109 112 115 118
           O   O   O   O   O   O XXX
  6. Iina Turunen                            2008 ToijVau               115
         085 088 091 094 097 100 103 106 109 112 115 118
           O   O   O   O   O   O   O   O  XO XXO   O XXX
  7. Seela Turunen                           2008 ToijVau               103
         085 088 091 094 097 100 103 106
           O   O   O   O   O   O   O XX-
  8. Eevi Vatka                              2007 ToijVau               103
         085 088 091 094 097 100 103 106
           O   O   O   O   O  XO  XO X--
  9. Cecilia Hirvelä                         2008 KangU                 097
         088 091 094 097 100
           O   O   O   O   -
  9. Alina Nikkilä                           2008 KangU                 097
         085 088 091 094 097 100
           O   O   O   O   O XXX
 11. Vilma Liuha                             2007 KangU                 091
         085 088 091 094    
           O   O   O XXX    

T11 Moukari

  1. Roosa Haanpää                           2007 ViialVa             22,27
          22,27      X  20,31  22,15
  2. Eevi Vatka                              2007 ToijVau             20,95
          18,36      X  20,95      -
  3. Niia Niemelä                            2007 LempKiYU            16,61
          15,92  16,61      X      -
  4. Iina Niemelä                            2007 LempKiYU            15,91
          13,03      X  15,84  15,91
  5. Venla Vaittinen                         2008 LempKiYU            15,59
          13,55  15,59  11,80  13,15
  6. Alina Nikkilä                           2008 KangU               14,35
          14,35  13,41  12,42  10,40
  7. Lotta Sannamo                           2007 ToijVau             13,98
              X  11,19      X  13,98
  8. Nella Mäkynen                           2007 LempKiYU            13,19
          13,19  12,11  11,69   9,13
  9. Inka Mäenpää                            2008 KangU               10,61
          10,61      X      X   7,53
 10. Cecilia Hirvelä                         2008 KangU               10,20
           9,19  10,20      X   8,66
 11. Saana Mäenpää                           2008 KangU                9,40
           9,04   8,85      X   9,40

T13 100 m

  1. Emmi Mäkinen                            2006 VehmU               13,28
  2. Emilia Salonen                          2005 VehmU               13,70
  3. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy              14,02
  4. Viivi Närvä                             2005 ValkHa              14,18
  5. Silja Saarinen                          2006 VehmU               14,41
  6. Melissa Myllymäki                       2006 KangU               14,56
  7. Iiris Veijola                           2005 HämeenlTa           14,59
  8. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa           14,65
  9. Kiia Alenius                            2005 TampU               14,67
 10. Aada Mantere                            2006 KangU               14,81
 11. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           14,87
 12. Emilia Erholtz                          2005 KangU               14,91
 13. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa              14,94
 14. Pinja Kukko                             2006 LempKiYU            15,06
 15. Mathilda Wirola                         2005 VehmU               15,31
 16. Sirkku Tuominen                         2006 TampU               15,72
 17. Miisa Turunen                           2006 ToijVau             15,83
 18. Siiri Sahinoja                          2006 KangU               15,85
 19. Veera Rantala                           2006 LempKiYU            16,33
 20. Zlata Vasylenko                         2006 TampU               16,43
 21. Venla Äijälä                            2006 KangU               16,49

Erä 1                Tuuli: -0,2

  1. Emmi Mäkinen                            2006 VehmU               13,28
  2. Melissa Myllymäki                       2006 KangU               14,56
  3. Kiia Alenius                            2005 TampU               14,67
  4. Aada Mantere                            2006 KangU               14,81
  5. Sirkku Tuominen                         2006 TampU               15,72
  6. Miisa Turunen                           2006 ToijVau             15,83
  7. Zlata Vasylenko                         2006 TampU               16,43

Erä 2                Tuuli: -1,7

  1. Emilia Salonen                          2005 VehmU               13,70
  2. Viivi Närvä                             2005 ValkHa              14,18
  3. Silja Saarinen                          2006 VehmU               14,41
  4. Iiris Veijola                           2005 HämeenlTa           14,59
  5. Emilia Erholtz                          2005 KangU               14,91
  6. Pinja Kukko                             2006 LempKiYU            15,06
  7. Venla Äijälä                            2006 KangU               16,49

Erä 3                Tuuli: -1,3

  1. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy              14,02
  2. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa           14,65
  3. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           14,87
  4. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa              14,94
  5. Mathilda Wirola                         2005 VehmU               15,31
  6. Siiri Sahinoja                          2006 KangU               15,85
  7. Veera Rantala                           2006 LempKiYU            16,33

T13 1000 m


  1. Aura Kurkimaa                           2006 ToijVau           3.59,56
  2. Siiri Sahinoja                          2006 KangU             4.05,47


T13 Korkeus

  1. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa             153
         140 145 150 153 156
           O   O   O   O XXX
  2. Silja Saarinen                          2006 VehmU                 133
         121 124 127 130 133 136
          XO   O XXO   O XXO XXX
  3. Miisa Turunen                           2006 ToijVau               130
         110 115 118 121 124 127 130 133
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  4. Aura Kurkimaa                           2006 ToijVau               130
         110 115 118 121 124 127 130 133
           O   O  XO   O  XO XXO  XO XXX
  5. Venla Äijälä                            2006 KangU                 127
         105 110 115 118 121 124 127 130
           O   O   O   O   O   O   O XXX
  6. Melissa Myllymäki                       2006 KangU                 127
         105 110 115 118 121 124 127 130
           O   O   O  XO  XO   O  XO XXX
  7. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy                118
         100 105 110 115 118 121
           O   O   O   O   O XXX
  8. Veera Rantala                           2006 LempKiYU              115
         100 105 110 115 118
           O   O  XO   O XXX

        
        
T13 Moukari

  1. Birgit Tuomola                          2005 KestjNS             31,09
          31,01  29,63  31,09  30,20
  2. Martta Laine                            2006 ValkHa              30,43
          30,43  29,47      X  28,98
  3. Iiris Veijola                           2005 HämeenlTa           29,71
          27,91  26,92      X  29,71
  4. Elisabet Kujanpää                       2006 ValkHa              27,24
          26,55      X  27,24      X
  5. Viivi Närvä                             2005 ValkHa              24,22
          22,15      X  22,78  24,22
  6. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa           21,95
          17,94  19,86  21,95  20,66
  7. Venla Äijälä                            2006 KangU               19,90
          19,56      X  19,90      X
  8. Veera Rantala                           2006 LempKiYU            18,30
          17,87  18,30  17,61  18,17
  9. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           17,48
          17,48      X  15,50  15,10

Kilpailun ulkopuolella 3kg moukari
     Arlea Koskenniemi                       2003 TampU               44,20
          41,15  44,20      X  43,26

T15 200 m

  1. Moona Mäkelä                            2004 HämeenlTa           27,67
  2. Erika Välkkynen                         2004 HämeenlTa           28,08
  3. Emilia Salonen                          2005 VehmU               28,14
  4. Nadija Vasylenko                        2004 TampU               28,75
  5. Anniina Ahvenharju                      2004 HämeenlTa           28,89
  6. Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU               29,34
  7. Ella Ala-Lahti                          2003 LempKiYU            29,40
  8. Viivi Taipale                           2004 PälkLL              35,69
     Laura Einamo                            2004 EspTa                 DNS

Erä 1                Tuuli: -1,1

  1. Erika Välkkynen                         2004 HämeenlTa           28,08
  2. Emilia Salonen                          2005 VehmU               28,14
  3. Sohvi Kenttälä                          2004 VehmU               29,34
  4. Ella Ala-Lahti                          2003 LempKiYU            29,40
     Laura Einamo                            2004 EspTa                 DNS

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Moona Mäkelä                            2004 HämeenlTa           27,67
  2. Nadija Vasylenko                        2004 TampU               28,75
  3. Anniina Ahvenharju                      2004 HämeenlTa           28,89
  4. Viivi Taipale                           2004 PälkLL              35,69

T15 800 m


  1. Ida-Sofia Simola                        2004 HämeenlTa         2.40,21
  2. Serafina Salmi                          2004 TampU             2.43,97
  3. Silja Lamminmäki                        2003 KangU             2.49,16
  4. Anne Ahvenjärvi                              K-P               3.03,96
  5. Katriina Laurila                        1966 VammsVoi          3.04,75

T15 Pituus

  1. Moona Mäkelä                            2004 HämeenlTa            4,85 -0,8           
          4,69  4,82  4,85  4,82  4,48  4,42
           0,0  +0,3  -0,8  +0,6  +0,6  +0,3
  2. Jenna Saarilahti                        2004 TampPy               4,75 -0,1           
             -  4,52  4,75  4,46     -  4,71
          +0,1  -0,8  -0,1  +0,3  -0,3  +0,2
  3. Eerika Heiskala                         2004 TampPy               4,66  0,0           
             -  4,36  4,66  4,42  4,45  4,51
           0,0  -0,7   0,0  -0,7  +0,3  +0,2
  4. Anniina Ahvenharju                      2004 HämeenlTa            4,63 +0,2           
          4,63  4,20  4,49  4,44  4,36  4,37
          +0,2  -1,4  -0,2  +2,1  -1,0  +1,6
  5. Erika Välkkynen                         2004 HämeenlTa            4,51 -0,6           
             -     -  4,51  4,48  4,31     -
          -0,3  +0,2  -0,6  +0,8  +0,2      
  6. Anniina Huura                           2004 TampPy               4,40 +0,3           
             -  4,33  4,34  4,40  4,37     -
          +0,5  -0,6  -0,1  +0,3  +0,2  +0,1
  7. Sofia Irmola                            2004 TampPy               4,13 +0,7           
             -     -     -  3,97  4,05  4,13
          -1,6  +0,4  +0,1  -0,6   0,0  +0,7
  8. Viivi Taipale                           2004 PälkLL               3,63 -0,1           
          3,38  3,23  3,43  3,40  3,63  3,50
          -0,8  +0,6  -0,8  -0,3  -0,1  -0,2
  9. Laura Koskinen                          2004 TampPy               3,57 +0,6           
          3,46  3,39  3,53  3,38     -  3,57
          -0,5  -0,5  -0,5  -0,7  +0,1  +0,6              
        
        

T15 Kiekko

  1. Lyydia Herrala                          2004 TöysVe              35,50
          33,30  35,50      X      X      X  32,36
  2. Anu Lehtinen                            2003 TampU               33,85
          28,14  30,35  31,90      X  30,19  33,85
  3. Moona Mäkelä                            2004 HämeenlTa           33,26
              X  30,75  32,57  32,72  32,25  33,26
  4. Ella Ala-Lahti                          2003 LempKiYU            31,75
          29,69  30,91      X  30,46  29,03  31,75
  5. Viivi Taipale                           2004 PälkLL              29,94
          28,80  27,43  29,94  28,19  28,59      X

N17 200 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Veera Uusinoka                          2002 TampPy              27,85
  2. Lotta Alasaukko-Oja                     2002 TampPy              27,86
  3. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           27,99
  4. Alina Nissinen                          2002 TampPy              29,09
  5. Virpi Nikkilä                           2002 KangU               30,29
  6. Virpi Hannuksela                             KP                  30,31

N17 Pituus

  1. Alina Nissinen                          2002 TampPy               5,25  0,0           
          5,19  5,06  5,25  5,23     -  4,95
          +1,1  -2,5   0,0  +1,8   0,0  -0,5
  2. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa            5,24 -0,9           
          5,10  5,22  5,12  5,24  5,10  5,08
          -0,7  -0,3  +0,1  -0,9  -0,5  +0,7
  3. Veera Uusinoka                          2002 TampPy               5,05 +0,1           
          4,82  4,97     -  4,93     -  5,05
          +0,1  +0,2  -0,6   0,0  -0,2  +0,1
  4. Pinja Heinonen                          2001 TampPy               5,01 +0,5           
          5,01  4,80  4,97  4,67  4,77  4,86
          +0,5  +0,2  +0,3  -0,9  -0,3  -0,1
  5. Emilia Heino                            2002 TampPy               4,92 -0,6           
          4,92  4,41  4,79  4,76  3,49  4,81
          -0,6  -2,3  +0,5  +0,4  -0,1  +1,5
  6. Rosa Muurasniemi                        2002 TampPy               4,88  0,0           
          4,72  4,60  4,62  4,60     -  4,88
          -0,1  -0,1  -0,6   0,0  -0,5   0,0

        
Kilpailun ulkopuolella
     Katriina Aalto                          1999 ToijVau              4,70 +0,5           
          4,24  4,36  4,23  4,70     -     -
          -1,0  -0,1  -1,4  +0,5            
     Virpi Hannuksela                             KP                   4,31 -0,5           
          4,21  4,31  4,22  4,27  4,26  4,23
          -1,1  -0,5  -1,9  -0,4  -0,2  -1.4