Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
09.08. klo 17:00 Seuracup 2. osakilpailu Tulokset (päivitetty: 23:47 09.08.2017)
Tulokset sarakemuodossa
Seuracup 2. osakilpailu
Janakkalan Jana
09.08.2017

P11 150m
1)   Roni Heikkonen                   NurmijYU                  21,58             
2)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  22,79             
3)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     22,86             
4)   Aaron Ruotsala                   LänsiUU                   23,98             
5)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  24,04             
6)   Kasper Päivärinta                JanJa                     24,11             
7)   Eero Barck                       KeskiUYU                  24,29             
8)   Miro Lappalainen                 VihdVie                   24,30             
9)   Aleksi Pikkuhookana              VihdVie                   24,57             
10)  Joonas Laine                     RiihimKi                  25,52             
11)  Jaani Tanner                     LänsiUU                   27,19             
     Aaro Savikko                     JanJa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Rasmus Salmi                     HyvsU                     22,86             
2)   Kasper Päivärinta                JanJa                     24,11             
3)   Eero Barck                       KeskiUYU                  24,29             
4)   Aleksi Pikkuhookana              VihdVie                   24,57             
5)   Joonas Laine                     RiihimKi                  25,52             
6)   Jaani Tanner                     LänsiUU                   27,19             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Roni Heikkonen                   NurmijYU                  21,58             
2)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  22,79             
3)   Aaron Ruotsala                   LänsiUU                   23,98             
4)   Aleksi Jäske                     RiihimKi                  24,04             
5)   Miro Lappalainen                 VihdVie                   24,30             
     Aaro Savikko                     JanJa                     DNS               


T11 150m
1)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  23,45             
2)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  23,51             
3)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  24,42             
4)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   24,49             
5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  24,56             
6)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     24,66             
7)   Emma Hautamäki                   JanJa                     24,94             
8)   Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                  25,09             
9)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   25,18             
10)  Pinja Kylmänen                   NurmijYU                  25,42             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Sissi Kaksonen                   HyvsU                     24,66             
2)   Kukka-Sofia Lievonen             RiihimKi                  25,09             
3)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   25,18             
4)   Pinja Kylmänen                   NurmijYU                  25,42             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  23,45             
2)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  23,51             
3)   Tähkä-Alina Koskela              RiihimKi                  24,42             
4)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   24,49             
5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  24,56             
6)   Emma Hautamäki                   JanJa                     24,94             


P11 60m aidat
1)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  10,23             
2)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     11,23             
3)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  11,65             
4)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  12,30             
5)   Christian Lindberg               RiihimKi                  12,75             
6)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     13,38             
7)   Nuutti Stark                     VihdVie                   14,99             
     Henri Pulkki                     JanJa                     DNS               
     Veikka Lunden                    KeskiUYU                  DNS               
     Jesse Kettunen                   LänsiUU                   DNS               
     Luukas Lahti                     NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  12,30             
2)   Tuomas Räkköläinen               JanJa                     13,38             
3)   Nuutti Stark                     VihdVie                   14,99             
     Henri Pulkki                     JanJa                     DNS               
     Veikka Lunden                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  10,23             
2)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     11,23             
3)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  11,65             
4)   Christian Lindberg               RiihimKi                  12,75             
     Jesse Kettunen                   LänsiUU                   DNS               
     Luukas Lahti                     NurmijYU                  DNS               


T11 60m aidat
1)   Tuuli Kulju                      JanJa                     11,03             
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  11,15             
3)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  11,72             
4)   Vivia Rinta-Paavola              RiihimKi                  11,73             
5)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  11,94             
6)   Neela Jakonen                    HyvsU                     12,05             
7)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  12,48             
8)   Elli Paananen                    LänsiUU                   12,66             
9)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   13,45             
10)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  14,54             
     Karoliina Krook                  LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Tuuli Kulju                      JanJa                     11,03             
2)   Neela Jakonen                    HyvsU                     12,05             
3)   Laura Karusalmi                  VihdVie                   13,45             
4)   Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  14,54             
     Karoliina Krook                  LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  11,15             
2)   Sonja Koskela                    RiihimKi                  11,72             
3)   Vivia Rinta-Paavola              RiihimKi                  11,73             
4)   Sarla Kakkola                    NurmijYU                  11,94             
5)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  12,48             
6)   Elli Paananen                    LänsiUU                   12,66             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  120               
     96     100    104    108    112    116    120    124    
     o      -      o      o      xxo    xo     o      xxx    

2)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  120               
     108    112    116    120    124    
     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Rasmus Laapas                    NurmijYU                  116               
     100    104    108    112    116    120    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Aarni Piri                       HyvsU                     112               
     112    116    
     xxo    xxx    

5)   Eetu Autio                       JanJa                     108               
     96     100    104    108    112    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  108               
     96     100    104    108    112    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  108               
     100    104    108    
     o      xo     o      

7)   Lassi Saarnikko                  KeskiUYU                  108               
     96     100    104    108    112    
     o      xo     o      o      xxx    

9)   Sisu Malvela                     VihdVie                   96                
     80     84     88     92     96     100    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Daniel Ehrnsten                  LänsiUU                                     
     72     
     DNS    

     Lauri Kouhia                     HyvsU                                       
     72     
     DNS    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  127               
     112    116    120    124    127    130    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  120               
     104    108    112    116    120    124    
     o      o      xo     xo     xo     xxx    

3)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  116               
     100    104    108    112    116    120    
     o      o      o      o      xo     xxx    

4)   Ida Aarnio                       RiihimKi                  116               
     100    104    108    112    116    120    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

5)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  108               
     100    104    108    112    
     o      o      xo     xxx    

6)   Jenni Holopainen                 VihdVie                   96                
     72     76     80     84     88     92     96     100    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

7)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   88                
     72     76     80     84     88     92     
     o      o      o      o      xo     xxx    

     Peppi Ehrnsten                   LänsiUU                                     
     72     
     DNS    

     Sara Jousimaa                    HyvsU                                       
     72     
     DNS    



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Olavi Halonen                    HyvsU                     9,15              
     9,15   9,06   8,93   8,47   

2)   Valtteri Vasama                  NurmijYU                  8,01              
     8,01   x      7,37   7,55   

3)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  7,39              
     7,15   7,19   6,57   7,39   

4)   Pessi Lampinen                   RiihimKi                  7,26              
     6,72   6,87   6,41   7,26   

5)   Aapo Autio                       JanJa                     6,39              
     5,49   x      6,39   5,82   

6)   Otso Barck                       KeskiUYU                  6,36              
     5,64   5,65   6,36   x      

7)   Matias Hyttinen                  LänsiUU                   6,31              
     5,52   2,65   5,16   6,31   

8)   Aleksi Salminen                  RiihimKi                  5,66              
     5,66   5,58   5,58   5,52   

9)   Matias Räkköläinen               JanJa                     5,35              
     5,19   5,35   4,47   x      

10)  Aleksi Einesalo                  VihdVie                   5,33              
     5,33   4,99   4,94   4,98   

     Daniel Nylund                    LänsiUU                   DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  8,99              
     x      8,32   7,94   8,99   

2)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  8,26              
     8,26   x      8,05   8,15   

3)   Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  7,89              
     7,63   7,36   7,69   7,89   

4)   Nea Nummenpää                    JanJa                     7,35              
     7,35   6,89   7,23   6,78   

5)   Eerika Vilen                     RiihimKi                  6,32              
     6,32   6,09   5,89   6,20   

6)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  6,30              
     5,74   5,91   5,45   6,30   

7)   Nea Hyvärinen                    RiihimKi                  5,87              
     5,72   5,82   5,62   5,87   

8)   Elsa Pinola                      HyvsU                     5,79              
     5,38   5,57   5,54   5,79   

9)   Essi Räikkönen                   VihdVie                   5,43              
     4,95   5,36   5,43   5,23   

10)  Veera Joutlahti                  LänsiUU                   5,36              
     5,10   5,36   5,19   4,89   

11)  Peppi Rahkonen                   HyvsU                     4,89              
     4,75   4,55   4,89   4,76   



P11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kasperi Kemppainen               NurmijYU                  6.42,51           
2)   Niklas Pitkänen                  JanJa                     7.10,94           
3)   Aleksis Hurme                    HyvsU                     7.26,92           
4)   Christian Lindberg               RiihimKi                  7.29,56           
     Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  DNS               


T11 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  5.24,02           
2)   Maija Harju                      JanJa                     5.54,99           
3)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  5.55,02           
4)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   6.08,97           
5)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  6.14,56           
6)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   7.42,27           
7)   Essi Räikkönen                   VihdVie                   8.02,73           


T/P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Nurmijärven Yleisurheilu         NurmijYU                  8.13,48           
   1) Kasperi Kemppainen, 2) Sara Ahlfors, 
   3) Anton Kemppi, 4) Sara Parviainen
2)   Riihimäen Kisko                  RiihimKi                  8.25,88           
   1) Christian Lindberg, 2) Nea Hyvärinen, 
   3) Aleksi Jäske, 4) Kukka-Sofia Lievonen
3)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  8.30,93           
   1) Rasmus Kortesoja, 2) Helmi Cardona, 
   3) Alex Brofeldt, 4) Mila Heikkonen
4)   Hyvinkään seudun Urheilijat      HyvsU                     8.41,45           
   1) Olavi Halonen, 2) Sissi Kaksonen, 
   3) Eeli Rovasalo, 4) Neela Jakonen
5)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat       LänsiUU                   8.52,32           
   1) Aaron Ruotsala, 2) Elli Paananen, 
   3) Matias Hyttinen, 4) Jonna Jäkkö
6)   Vihdin Viesti                    VihdVie                   9.13,29           
   1) Miro Lappalainen, 2) Jenni Holopainen, 
   3) Aleksi Pikkuhookana, 4) Laura Karusalmi
7)   Janakkalan Jana                  JanJa                     9.20,48           
   1) Tuomas Räkköläinen, 2) Tuuli Kulju, 
   3) Kasper Päivärinta, 4) Maija Harju


P13 200m
1)   Matias Keskinen                  VihdVie                   28,05             
2)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   28,71             
3)   Petteri Kankkunen                KeskiUYU                  28,72             
4)   Topias Talvitie                  HyvsU                     28,75             
5)   Kasper Viitanen                  RiihimKi                  31,93             
6)   Jesse Suihkonen                  VihdVie                   32,25             
7)   Eelis Lähdemäki                  NurmijYU                  33,86             
8)   Aapo Kuikka                      JanJa                     35,32             
     Samuli Heiskanen                 NurmijYU                  DNS               
     Petrus Randelin                  KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Kasper Viitanen                  RiihimKi                  31,93             
2)   Eelis Lähdemäki                  NurmijYU                  33,86             
3)   Aapo Kuikka                      JanJa                     35,32             
     Samuli Heiskanen                 NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Matias Keskinen                  VihdVie                   28,05             
2)   Eetu Rantala                     LänsiUU                   28,71             
3)   Petteri Kankkunen                KeskiUYU                  28,72             
4)   Topias Talvitie                  HyvsU                     28,75             
5)   Jesse Suihkonen                  VihdVie                   32,25             
     Petrus Randelin                  KeskiUYU                  DNS               


T13 200m
1)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  29,04             
2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   29,75             
3)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     30,32             
4)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  30,63             
5)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  30,90             
6)   Thea Kolu                        NurmijYU                  31,05             
7)   Ella Kauranen                    LänsiUU                   31,18             
8)   Adalia Hurme                     HyvsU                     31,50             
9)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  31,67             
10)  Furaha Kadeyi                    JanJa                     31,93             
11)  Helmi Liikanen                   HyvsU                     32,17             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Sanni-Veera Viertola             RiihimKi                  30,63             
2)   Thea Kolu                        NurmijYU                  31,05             
3)   Adalia Hurme                     HyvsU                     31,50             
4)   Selma Mäenpää                    NurmijYU                  31,67             
5)   Furaha Kadeyi                    JanJa                     31,93             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  29,04             
2)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   29,75             
3)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     30,32             
4)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  30,90             
5)   Ella Kauranen                    LänsiUU                   31,18             
6)   Helmi Liikanen                   HyvsU                     32,17             


P13 60m aidat
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  9,67              
2)   Miko Koskelainen                 HyvsU                     10,12             
3)   Samuli Heiskanen                 NurmijYU                  11,57             
4)   Juho Mantila                     RiihimKi                  12,12             
5)   Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  12,46             
6)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   13,44             
     Thomas Heikkinen                 LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,5
1)   Miko Koskelainen                 HyvsU                     10,12             
2)   Samuli Heiskanen                 NurmijYU                  11,57             
     Thomas Heikkinen                 LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,0
1)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  9,67              
2)   Juho Mantila                     RiihimKi                  12,12             
3)   Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  12,46             
4)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   13,44             


T13 60m aidat
1)   Liina Tervo                      KeskiUYU                  9,74              
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  10,39             
3)   Lotta Jalonen                    JanJa                     10,62             
4)   Venla Lähdemäki                  HyvsU                     10,72             
5)   Greta Laukala                    NurmijYU                  11,06             
6)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  11,07             
7)   Noora Kortelainen                VihdVie                   11,56             
8)   Tiia Viramäki                    LänsiUU                   12,98             
     Lotte Karhu                      LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Noora Kortelainen                VihdVie                   11,56             
2)   Tiia Viramäki                    LänsiUU                   12,98             
     Lotte Karhu                      LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Liina Tervo                      KeskiUYU                  9,74              
2)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  10,39             
3)   Lotta Jalonen                    JanJa                     10,62             
4)   Venla Lähdemäki                  HyvsU                     10,72             
5)   Greta Laukala                    NurmijYU                  11,06             
6)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  11,07             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jaakko Salomäki                  KeskiUYU                  4,50 +1,4          
     4,23   4,50   4,39   4,30   
     -0,9   +1,4   -1,0   -0,3   

2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  4,37 +0,5          
     x      4,37   x      4,15   
     +0,3   +0,5   +0,8   -1,1   

3)   Eemil Laine                      NurmijYU                  4,08 -0,3          
     4,08   3,93   4,07   3,90   
     -0,3   +1,5   +1,7   -1,1   

4)   Joonatan Lindberg                RiihimKi                  4,07 -1,2          
     3,73   3,73   4,07   3,89   
     -0,7   -0,2   -1,2   -0,3   

5)   Topias Välläri                   JanJa                     3,82 +2,0          
     3,73   3,82   3,57   3,55   
     -0,5   +2,0   -0,3   -0,6   

6)   Jami Saari                       NurmijYU                  3,80 -0,6          
     3,77   3,80   x      x      
     +0,7   -0,6   +0,9   -1,1   

7)   Asla Piri                        HyvsU                     3,75 -1,2          
     3,57   3,75   3,33   3,64   
     +1,0   -1,2   -0,8   +0,5   

8)   Juuso Holopainen                 VihdVie                   3,21 +1,4          
     3,21   3,08   2,85   2,90   
     +1,4   -1,1   -1,0   +1,4   

     Leevi Lindgren                   LänsiUU                   DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kerttu Kivinen                   JanJa                     4,72 +0,3          
     4,50   4,48   4,72   4,56   
     -0,5   +1,2   +0,3   -0,4   

2)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  4,65 -0,9          
     4,16   4,35   4,30   4,65   
     +0,4   +0,6   -0,9   -0,9   

3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  4,59 +1,3          
     4,48   4,54   4,59   4,38   
     -0,6   +0,5   +1,3   -1,3   

4)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  3,99 -0,4          
     3,83   3,98   3,93   3,99   
     -1,1   +0,8   +1,9   -0,4   

5)   Annika Vilen                     RiihimKi                  3,90 +1,0          
     3,90   3,41   3,76   3,27   
     +1,0   +1,0   -0,2   +0,2   

6)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  3,88 +0,6          
     3,88   3,39   3,35   x      
     +0,6   +1,1   +0,7   -0,6   

7)   Aino Halonen                     HyvsU                     3,84 +2,1  3,81 -0,6
     3,81   3,84   3,80   3,77   
     -0,6   +2,1   -0,7   -1,5   

8)   Taika Malvela                    VihdVie                   3,76 +1,9          
     3,64   3,76   3,59   3,63   
     -0,3   +1,9   +0,6   +0,6   

9)   Moona Virtanen                   HyvsU                     3,51 +1,3          
     3,35   3,11   3,51   3,31   
     -1,0   -1,5   +1,3   -0,6   

10)  Julia Pitkänen                   JanJa                     3,33 -1,1          
     3,33   2,91   3,18   3,05   
     -1,1   +1,1   -1,3   -0,7   

     Johanna Pasanen                  LänsiUU                   DNS               
     Laura Kemola                     LänsiUU                   DNS               


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   11,10             
     11,10  10,50  x      11,01  

2)   Mikko Huhta                      NurmijYU                  10,36             
     10,09  x      10,28  10,36  

3)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  8,61              
     8,36   8,61   x      8,04   

4)   Toni Rinnekari                   NurmijYU                  7,75              
     x      7,33   7,75   x      

5)   Juho Nurminen                    RiihimKi                  7,59              
     6,96   7,21   7,30   7,59   

6)   Eelis Aramo                      HyvsU                     7,48              
     7,44   7,00   7,48   7,33   

7)   Saku Rönkkö                      VihdVie                   7,46              
     7,21   7,05   6,91   7,46   

8)   Akusti Ruokangas                 JanJa                     6,80              
     6,64   6,80   6,50   6,46   

9)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  6,01              
     6,01   5,91   5,85   x      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Rouvinen                  HyvsU                     11,46             
     10,43  11,46  x      10,58  

2)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  9,44              
     8,73   9,44   8,81   9,20   

3)   Salla Savikko                    JanJa                     9,33              
     8,04   8,48   9,33   7,47   

4)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  9,07              
     8,58   9,07   8,87   x      

5)   Oona Ketomäki                    NurmijYU                  8,91              
     8,46   8,91   x      8,67   

6)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   8,28              
     8,28   x      x      x      

7)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  8,07              
     8,07   7,99   x      7,94   

8)   Marianna Utulahti                VihdVie                   8,02              
     7,98   7,00   8,02   7,93   

9)   Vaula Pispala                    NurmijYU                  6,78              
     5,77   6,76   6,32   6,78   

10)  Lotta Lamminen                   HyvsU                     6,78              
     5,77   6,48   6,68   6,78   



P13 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  5.34,17           
2)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   5.51,71           
3)   Aapo Ruhanen                     NurmijYU                  6.07,67           
4)   Juuso Holopainen                 VihdVie                   6.45,15           


T13 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Laura Ylönen                     HyvsU                     5.36,79           
2)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  5.55,47           
3)   Julia Pitkänen                   JanJa                     6.33,81           


T/P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  7.40,53           
   1) Jaakko Salomäki, 2) Ida Cardona, 
   3) Miko Ojapelto, 4) Nora Koskela-Koivisto
2)   Riihimäen Kisko                  RiihimKi                  7.46,56           
   1) Juho Mantila, 2) Emmi Hietanen, 
   3) Joonatan Lindberg, 4) Elisa Alastalo
3)   Vihdin Viesti                    VihdVie                   8.14,81           
   1) Matias Keskinen, 2) Noora Kortelainen, 
   3) Juuso Holopainen, 4) Julia Suihkonen
4)   Nurmijärven Yleisurheilu         NurmijYU                  8.14,97           
   1) Samuli Heiskanen, 2) Greta Laukala, 
   3) Aapo Ruhanen, 4) Inkaliina Nurminen
5)   Hyvinkään seudun Urheilijat      HyvsU                     8.16,07           
   1) Miko Koskelainen, 2) Aino Halonen, 
   3) Asla Piri, 4) Adalia Hurme
6)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat       LänsiUU                   8.36,71           
   1) Eetu Rantala, 2) Vilma Meriläinen, 
   3) Oiva Ylä-Jarkko, 4) Tiia Viramäki
     Janakkalan Jana                  JanJa                     DNS               
   1) Aapo Kuikka, 2) Lotta Jalonen, 
   3) Topias Välläri, 4) Helmi Lipsanen


P15 300m
1)   Eeli Vuola                       HyvsU                     40,96             
2)   Matias Lautamäki                 JanJa                     41,75             
3)   Valtteri Keskinen                VihdVie                   41,95             
4)   Tuomas Risku                     KeskiUYU                  44,66             
5)   Joonas Pönni                     RiihimKi                  44,90             
6)   Elmo Niemi                       HyvsU                     45,16             
7)   Topias Kemppi                    NurmijYU                  47,42             
     Saku Rouvinen                    NurmijYU                  DNS               
     Ike Melnits                      LänsiUU                   DNS               
     Miro Moisio                      KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Matias Lautamäki                 JanJa                     41,75             
2)   Valtteri Keskinen                VihdVie                   41,95             
3)   Topias Kemppi                    NurmijYU                  47,42             
     Saku Rouvinen                    NurmijYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Eeli Vuola                       HyvsU                     40,96             
2)   Tuomas Risku                     KeskiUYU                  44,66             
3)   Joonas Pönni                     RiihimKi                  44,90             
4)   Elmo Niemi                       HyvsU                     45,16             
     Ike Melnits                      LänsiUU                   DNS               
     Miro Moisio                      KeskiUYU                  DNS               


T15 300m
1)   Anni Lähdemäki                   HyvsU                     45,18             
2)   Tia Palmunen                     HyvsU                     45,76             
3)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  46,10             
4)   Vilja Pispala                    NurmijYU                  47,93             
5)   Saana Kuusinen                   JanJa                     47,95             
6)   Noora Saaristo                   LänsiUU                   49,02             
7)   Binta Smith                      LänsiUU                   49,59             
8)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  49,72             
9)   Iida Ovaskainen                  RiihimKi                  52,54             
10)  Matilda Havukorpi                VihdVie                   53,65             
     Karoliina Isomäki                KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  46,10             
2)   Noora Saaristo                   LänsiUU                   49,02             
3)   Binta Smith                      LänsiUU                   49,59             
4)   Kajsa Henriksén                  NurmijYU                  49,72             
5)   Iida Ovaskainen                  RiihimKi                  52,54             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Anni Lähdemäki                   HyvsU                     45,18             
2)   Tia Palmunen                     HyvsU                     45,76             
3)   Vilja Pispala                    NurmijYU                  47,93             
4)   Saana Kuusinen                   JanJa                     47,95             
5)   Matilda Havukorpi                VihdVie                   53,65             
     Karoliina Isomäki                KeskiUYU                  DNS               


T15 80m aidat
1)   Ninni Gröhn                      LänsiUU                   12,32             
2)   Nelli Järvinen                   KeskiUYU                  12,47             
3)   Riina Virtanen                   HyvsU                     13,25             
4)   Aino Koskela                     RiihimKi                  13,32             
5)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  13,65             
6)   Noora Hietala                    HyvsU                     14,05             
7)   Emma Kuikka                      JanJa                     14,64             
8)   Varpu Virmavirta                 VihdVie                   16,03             
9)   Emmi Tuominen                    KeskiUYU                  16,45             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  13,65             
2)   Varpu Virmavirta                 VihdVie                   16,03             
3)   Emmi Tuominen                    KeskiUYU                  16,45             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Ninni Gröhn                      LänsiUU                   12,32             
2)   Nelli Järvinen                   KeskiUYU                  12,47             
3)   Riina Virtanen                   HyvsU                     13,25             
4)   Aino Koskela                     RiihimKi                  13,32             
5)   Noora Hietala                    HyvsU                     14,05             
6)   Emma Kuikka                      JanJa                     14,64             


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  14,95             
2)   Samu Käyhkö                      NurmijYU                  16,52             
3)   Justus Talvitie                  HyvsU                     18,03             
4)   Ville Harju                      JanJa                     19,59             
     Markus Sankari                   RiihimKi                  DNS               


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sulo Aalto                       JanJa                     10,49 -0,9          
     10,43  10,49  10,40  10,34  
     +0,4   -0,9   +0,6   -1,0   

2)   Kasperi Cederqvist               HyvsU                     9,95 +1,1          
     9,95   9,30   9,57   9,64   
     +1,1   -0,9   -0,4   +0,2   

3)   Joel Kuosmanen                   KeskiUYU                  9,72 -0,4          
     x      9,62   9,72   x      
     -0,3   -0,7   -0,4   +0,5   

4)   Sauli Mokkila                    NurmijYU                  9,25 -0,4          
     8,61   8,97   x      9,25   
     -0,4   -0,8   +0,3   -0,4   

5)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  8,33 -1,1          
     x      x      8,33   8,21   
     -1,0   -0,9   -1,1   -0,6   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jemina Saari                     NurmijYU                  10,28 -0,4          
     10,28  9,83   9,65   9,49   
     -0,4   -0,6   -0,5   -0,8   

2)   Ronja Kallionpää                 JanJa                     10,20 -1,0          
     x      x      9,93   10,20  
     +0,5   -0,6   -0,6   -1,0   

3)   Aada Palola                      KeskiUYU                  9,98 -0,4          
     x      9,98   9,77   9,55   
     +0,4   -0,4   -0,8   +0,6   

4)   Anni Napari                      VihdVie                   9,49 +0,4          
     9,39   9,35   9,10   9,49   
     -0,3   -0,9   -0,4   +0,4   

5)   Saara Rantanen                   HyvsU                     9,25 -0,2          
     9,04   9,07   9,25   8,87   
     +0,8   -1,0   -0,2   -0,3   

6)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  8,98 +0,2          
     8,98   8,72   8,86   x      
     +0,2   -0,2   +0,5   -0,3   

     Jenni Kallioniemi                NurmijYU                  DNS               
     Julianna Heikkinen               LänsiUU                   DNS               
     Sointu Salonen                   RiihimKi                  DNS               


P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Samu Käyhty                      NurmijYU                  45,23             
     x      45,23  x      x      

2)   Aleksi Viisanen                  NurmijYU                  43,45             
     42,62  42,03  40,11  43,45  

3)   Niklas Nokka                     JanJa                     28,20             
     28,20  x      x      25,81  

4)   Juho Kantoniemi                  HyvsU                     21,87             
     21,86  21,87  x      x      

5)   Rasmus Kujala                    KeskiUYU                  18,57             
     18,57  18,52  x      x      

     Aaron Utulahti                   VihdVie                   NM                
     x      x      x      x      

     Joonas Salzmann                  LänsiUU                                     


T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Elisa Huhta                      NurmijYU                  35,83             
     35,83  33,06  32,43  32,35  

2)   Petra Pikkarainen                RiihimKi                  34,21             
     34,21  33,10  x      x      

3)   Nea Hirvonen                     RiihimKi                  32,29             
     x      x      31,59  32,29  

4)   Olivia Palmu                     JanJa                     32,08             
     30,09  x      28,76  32,08  

5)   Sara Savikko                     JanJa                     30,47             
     30,47  x      29,41  x      

6)   Isla Sokoff                      HyvsU                     19,04             
     18,29  18,97  19,04  17,99  

7)   Emma Niemi                       KeskiUYU                  18,49             
     x      x      x      18,49  

8)   Laura Kankkunen                  KeskiUYU                  17,86             
     x      17,86  17,30  x      

9)   Magdaleena Havukorpi             VihdVie                   12,96             
     12,96  10,32  11,36  10,79  

     Aino Laitinen                    HyvsU                                       
     Sanni Kaarila                    NurmijYU                                    


P15 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sulo Aalto                       JanJa                     4.22,86           


T15 1000m kävely
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Laura Kankkunen                  KeskiUYU                  4.27,46           
2)   Pihla Poikolainen                HyvsU                     5.13,43           
3)   Nea Kylmänen                     NurmijYU                  5.43,99           
4)   Mette Martikainen                HyvsU                     5.52,37           
5)   Pilvi Ollinkangas                RiihimKi                  6.03,58           
6)   Matilda Havukorpi                VihdVie                   6.51,74           
     Aino Koskela                     RiihimKi                  DNS               
     Maija Jäkkö                      LänsiUU                   DNS               


T/P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Janakkalan Jana                  JanJa                     10.07,82          
   1) Matias Lautamäki, 2) Pinja Kourula, 
   3) Sulo Aalto, 4) Saana Kuusinen
2)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     KeskiUYU                  10.17,88          
   1) Aron Pyssysalo, 2) Hanna-Maija Siltanen, 
   3) Elias Risku, 4) Laura Kankkunen
3)   Hyvinkään seudun Urheilijat      HyvsU                     10.50,40          
   1) Eeli Vuola, 2) Tia Palmunen, 
   3) Noora Hietala, 4) Kasperi Cederqvist
4)   Nurmijärven Yleisurheilu         NurmijYU                  11.03,62          
   1) Samu Käyhkö, 2) Nea Kylmänen, 
   3) Topias Kemppi, 4) Kajsa Henriksén
5)   Riihimäen Kisko                  RiihimKi                  11.30,02          
   1) Markus Sankari, 2) Aino Koskela, 
   3) Joonas Pönni, 4) Henna Jalovaara
     Länsi-Uudenmaan Urheilijat       LänsiUU                   DNS               
   1) Jessica Pääkkönen, 2) Maija Jäkkö, 
   3) Joonas Salzmann, 4) Ike Melnits
     Vihdin Viesti                    VihdVie                   DNS               
   1) Matilda Havukorpi, 2) Anni Napari, 
   3) Valtteri Keskinen, 4) Aaron Utulahti


M17 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Matias Meriläinen                NurmijYU                  2.06,45           
2)   Olli Harju                       JanJa                     2.09,72           
3)   Aatu Komulainen                  KeskiUYU                  2.11,48           
4)   Jussi Alastalo                   RiihimKi                  2.13,85           
5)   Soini Virtanen                   VihdVie                   2.16,00           
6)   Lauri Aaltonen                   HyvsU                     2.20,62           
7)   Eelis Soikkeli                   KeskiUYU                  2.25,81           
     Leevi Kokkinen                   LänsiUU                   DNS               
     Severi Salonen                   LänsiUU                   DNS               


N17 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Hertta Hankimaa                  KeskiUYU                  2.22,75           
2)   Erin Karjalahti                  NurmijYU                  2.23,69           
3)   Eerika Salomäki                  KeskiUYU                  2.25,81           
4)   Vilma Rönkä                      HyvsU                     2.33,94           
5)   Veera Lahtinen                   JanJa                     2.44,51           
     Donna Laukka                     VihdVie                   DNS               
     Fanny Ranta                      LänsiUU                   DNS               
     Jenna Pohjonen                   JanJa                     DNS               
     Kea Kuusisto                     HyvsU                     DNS               
     Ruusu Meronen                    RiihimKi                  DNS               


M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Jermu Tarkiainen                 HyvsU                     420               
     400    420    430    
     o      xo     xxx    

2)   Lassi Saarela                    LänsiUU                   370               
     350    360    370    380    
     o      o      o      xxx    

3)   Onni Elo                         RiihimKi                  220               
     200    210    220    230    
     o      o      o      xxx    

4)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  200               
     200    210    220    
     o      -      xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     350               
     310    320    340    350    360    
     xo     o      o      xxo    xxx    

2)   Essi Kärhä                       NurmijYU                  270               
     230    250    260    270    280    
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Kiia Brandes                     HyvsU                     230               
     180    190    200    210    220    230    240    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

4)   Janna Vihtkari                   VihdVie                   230               
     210    220    230    240    
     o      o      xo     xxx    

5)   Vilja-Matilda Koskela            RiihimKi                  220               
     170    180    190    200    210    220    230    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

6)   Sara Niemi                       KeskiUYU                  210               
     150    160    170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      xo     o      o      xo     xxx    

     Petra Räty                       KeskiUYU                                    
     150    
     DNS    

     Vilja Westerberg                 LänsiUU                                     
     150    
     DNS    



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Onni Ruokangas                   JanJa                     56,66             
     56,66  -      -      -      

2)   Kimi Rinnekari                   NurmijYU                  51,98             
     51,98  48,21  48,39  -      

3)   Jere Nyfors                      KeskiUYU                  49,92             
     49,44  44,93  49,92  47,88  

4)   Niilo Kantoniemi                 HyvsU                     43,87             
     43,87  42,57  x      40,09  

5)   Aapo Nieminen                    HyvsU                     41,26             
     41,26  -      -      37,06  

     Jussi Mäenpää                    RiihimKi                                    
     Santtu Kotamäki                  NurmijYU                                    


N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Nelli Talvitie                   HyvsU                     40,08             
     40,08  37,35  39,58  37,38  

2)   Elliina Paju                     RiihimKi                  33,82             
     33,49  33,77  32,86  33,82  

3)   Sanni Kuparinen                  JanJa                     32,98             
     30,75  31,17  31,69  32,98  

4)   Siiri Nikula                     KeskiUYU                  30,96             
     28,95  x      30,96  27,17  

5)   Liina Ylikotila                  NurmijYU                  30,53             
     30,53  28,78  24,66  28,51  

6)   Helmiina Raninen                 LänsiUU                   28,99             
     28,99  26,56  27,63  x      

7)   Meeri Manninen                   KeskiUYU                  18,58             
     18,41  18,43  16,25  18,58  

     Ella Pullinen                    JanJa