Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
07.08. klo 18:00 Piirinkunnalliset Tulokset (päivitetty: 22:26 07.08.2017)
Piirikunnalliset
Kurikan Ryhti
07.08.2017


P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Eero Luhtanen                    JalasjJa                  7,51              
2)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   8,44              
     Aleksanteri Ylinen               SeinäjSU                  DNS               


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Anna Koski                       LapVi                     8,47              
2)   Sofia Koski                      SeinäjSU                  8,62              
3)   Emma Havuluoto                   KurikRy                   8,99              
4)   Eva Diakite                      KurikRy                   9,35              


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Eero Luhtanen                    JalasjJa                  14,54             
     14,54  

2)   Alex Lundfors                    MalaxIF                   12,32             
     12,32  

     Aleksanteri Ylinen               SeinäjSU                                    


T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Anna Koski                       LapVi                     15,05             
     15,05  

2)   Emma Havuluoto                   KurikRy                   9,66              
     9,66   

3)   Sofia Koski                      SeinäjSU                  7,41              
     7,41   

4)   Eva Diakite                      KurikRy                   6,98              
     6,98   



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Lewis Evbidaru                   IFLänken                  7,32              
2)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     7,46              
3)   Juuso Koski                      SeinäjSU                  7,71              
4)   Eero Ojala                       SeinäjSU                  7,81              
5)   Julius Mäkiranta                 VähänkVie                 7,96              


T9 40m
1)   Neea Rautiainen                  SeinäjSU                  7,05              
2)   Ada Kallio                       LaihLu                    7,18              
3)   Olivia Laasanen                  IlmajKi                   7,33              
4)   Elli Pihlaja                     KurikRy                   7,61              
5)   Camilla Saaranluoma              KauhajKa                  7,66              
6)   Iida Kananoja                    KauhajKa                  8,06              
7)   Enna Murtola                     KurikRy                   8,20              
8)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     8,30              
9)   Saara Yli-Kokko                  KauhajKa                  8,31              
10)  Inez Lundfors                    MalaxIF                   8,63              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,7
1)   Neea Rautiainen                  SeinäjSU                  7,05              
2)   Iida Kananoja                    KauhajKa                  8,06              
3)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     8,30              
4)   Saara Yli-Kokko                  KauhajKa                  8,31              
5)   Inez Lundfors                    MalaxIF                   8,63              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Ada Kallio                       LaihLu                    7,18              
2)   Olivia Laasanen                  IlmajKi                   7,33              
3)   Elli Pihlaja                     KurikRy                   7,61              
4)   Camilla Saaranluoma              KauhajKa                  7,66              
5)   Enna Murtola                     KurikRy                   8,20              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     4.09,38           
2)   Juuso Koski                      SeinäjSU                  4.15,10           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Ada Kallio                       LaihLu                    4.06,79           
2)   Elli Pihlaja                     KurikRy                   4.22,24           
3)   Inez Lundfors                    MalaxIF                   4.27,56           
4)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     4.37,83           
5)   Saara Yli-Kokko                  KauhajKa                  4.42,51           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juuso Koski                      SeinäjSU                  95                
     85     90     95     100    
     o      o      o      xxx    

2)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     90                
     75     80     85     90     95     
     o      o      o      xo     xxx    

3)   Eero Ojala                       SeinäjSU                  90                
     75     80     85     90     95     
     o      xo     o      xxo    xxx    

3)   Julius Mäkiranta                 VähänkVie                 90                
     75     80     85     90     95     
     o      xo     o      xxo    xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Camilla Saaranluoma              KauhajKa                  110               
     85     90     95     100    105    110    114    
     o      o      xo     o      xo     o      xxx    

2)   Ada Kallio                       LaihLu                    105               
     85     90     95     100    105    110    
     o      o      xo     o      o      xxx    

3)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     95                
     75     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Enna Murtola                     KurikRy                   95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Elli Pihlaja                     KurikRy                   90                
     75     80     85     90     95     
     o      xo     o      xo     xxx    



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Colin Evbidaru                   IFLänken                  9,29              
2)   Aleksi Joutsiniemi               LapVi                     9,52              
3)   Aleksi Penttilä                  AlavU                     9,64              
4)   Henrik Lounela                   IlmajKi                   9,73              
5)   Anttu Korhonen                   KurikRy                   9,86              
6)   Eetu Eeli                        AlavU                     9,88              
7)   Joona Säntti                     KurikRy                   10,49             
8)   Max Björses                      IFLänken                  10,85             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   9,54              
2)   Nea Haapamäki                    IlmajKi                   9,76              
3)   Sanni Jokela                     AlavU                     10,19             
4)   Katariina Leppäaho               AlajA                     10,33             
5)   Ella Huuskonen                   KurikRy                   10,34             
6)   Senni Huuskonen                  KurikRy                   10,69             


P11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Colin Evbidaru                   IFLänken                  22,98             
2)   Eetu Eeli                        AlavU                     24,49             
3)   Max Björses                      IFLänken                  25,58             
4)   Kaleva Tyystjärvi                VähänkVie                 25,89             


T11 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Aliina Ojaniemi                  SeinäjSU                  23,99             
2)   Milja Mäkiranta                  VähänkVie                 24,49             
3)   Miina-Liisa Yli-Kokko            KauhajKa                  24,62             
4)   Katariina Leppäaho               AlajA                     25,00             
5)   Elsi Pukkinen                    VaasTo                    25,59             
6)   Ella Huuskonen                   KurikRy                   25,97             
7)   Senni Huuskonen                  KurikRy                   26,20             
8)   Sara Lyytinen                    KurikRy                   27,84             


P11 600m
Loppukilpailu
1)   Kaleva Tyystjärvi                VähänkVie                 2.02,66           
2)   Henrik Lounela                   IlmajKi                   2.03,14           
3)   Max Björses                      IFLänken                  2.03,94           


T11 600m
Loppukilpailu
1)   Lotta Hulkko                     JalasjJa                  2.04,51           
2)   Miina-Liisa Yli-Kokko            KauhajKa                  2.10,69           
3)   Katariina Leppäaho               AlajA                     2.11,57           
4)   Neea Makkonen                    IlmajKi                   2.13,56           
5)   Ella Huuskonen                   KurikRy                   2.16,35           
6)   Senni Huuskonen                  KurikRy                   2.24,69           
7)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     2.29,80           
8)   Venla Mäki                       AlavU                     2.35,44           


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,0
1)   Aleksi Joutsiniemi               LapVi                     10,94             
2)   Aleksi Penttilä                  AlavU                     11,15             
3)   Henrik Lounela                   IlmajKi                   11,94             


T11 60m aidat
1)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   11,25             
2)   Nea Haapamäki                    IlmajKi                   11,73             
3)   Katariina Leppäaho               AlajA                     11,80             
4)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     12,33             
5)   Miina-Liisa Yli-Kokko            KauhajKa                  13,18             
6)   Ella Huuskonen                   KurikRy                   13,74             
7)   Senni Huuskonen                  KurikRy                   13,88             
8)   Sara Lyytinen                    KurikRy                   14,23             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,8
1)   Veera Ketonen                    IlmajKi                   11,25             
2)   Nea Haapamäki                    IlmajKi                   11,73             
3)   Katariina Leppäaho               AlajA                     11,80             
4)   Sohvi Ylinen                     AlavU                     12,33             
5)   Miina-Liisa Yli-Kokko            KauhajKa                  13,18             
6)   Sara Lyytinen                    KurikRy                   14,23             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,0
1)   Ella Huuskonen                   KurikRy                   13,74             
2)   Senni Huuskonen                  KurikRy                   13,88             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Säntti                     KurikRy                   110               
     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxx    

2)   Jussi Luoma-Nirva                TeuvRi                    95                
     85     90     95     100    
     o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Siiri Kvist                      SeinäjSU                  125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Elsi Pukkinen                    VaasTo                    105               
     90     95     100    105    110    
     o      xo     o      o      xxx    



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tomek Niemi                      VähänkVie                 42,83             
     37,75  40,59  39,68  39,78  42,83  41,36  

2)   Henri Pitkäkangas                AlajA                     30,33             
     29,54  29,60  30,33  30,26  30,26  29,76  

3)   Sisu Laitala                     JalasjJa                  26,28             
     26,28  25,37  24,06  19,38  20,34  21,98  

4)   Kristian Latva-Nikkola           KurikRy                   23,33             
     23,33  x      20,05  21,07  19,82  11,20  

5)   Joona Säntti                     KurikRy                   20,25             
     x      18,49  15,83  19,16  20,25  17,46  

6)   Anttu Korhonen                   KurikRy                   15,01             
     14,42  11,53  14,00  15,01  14,34  12,13  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Fanny Taira                      KurikRy                   26,35             
     24,62  24,81  26,35  25,81  26,14  22,43  

2)   Katariina Leppäaho               AlajA                     21,70             
     19,08  18,08  17,65  19,89  19,70  21,70  

3)   Emmi Pitkäkangas                 AlajA                     20,65             
     19,16  20,65  17,15  16,72  16,49  16,32  

4)   Sanni Jokela                     AlavU                     19,82             
     x      16,49  x      19,60  19,82  x      

5)   Milja Mäkiranta                  VähänkVie                 19,63             
     16,10  17,17  17,69  19,20  19,63  18,40  

6)   Olivia Laasanen                  IlmajKi                   19,55             
     17,15  19,55  17,48  19,05  16,32  15,97  

7)   Sara Lyytinen                    KurikRy                   18,40             
     15,85  15,37  15,44  17,77  16,89  18,40  



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Patrick Jokela                   AlavU                     8,57              
2)   Veeti Jokela                     AlavU                     10,23             


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     8,58              
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 9,22              
3)   Jenni Pihlaja                    JalasjJa                  9,44              
4)   Sirja Tyystjärvi                 VähänkVie                 9,61              
5)   Nina Huuskonen                   KurikRy                   9,63              


T13 600m
Loppukilpailu
1)   Nina Huuskonen                   KurikRy                   2.08,81           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,8
1)   Juho Kallio                      LapVi                     9,69              
2)   Veeti Jokela                     AlavU                     12,53             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -2,1
1)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     10,10             
2)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 10,30             
3)   Julia Ojala                      SeinäjSU                  11,07             
4)   Fanny Ojala                      SeinäjSU                  11,86             


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Inka-Maria Ylitalo               LapVi                     34,28             
2)   Tytti Vilpakka                   VähänkVie                 34,81             
3)   Jenna Ojaniemi                   SeinäjSU                  37,63             
4)   Sirja Tyystjärvi                 VähänkVie                 38,56             


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Julia Ojala                      SeinäjSU                  8,78              
     x      8,78   x      8,45   8,14   7,92   
                                               

2)   Jenni Pihlaja                    JalasjJa                  8,72              
     8,31   x      8,27   8,67   8,72   8,62   
                                               

3)   Siiri Kvist                      SeinäjSU                  8,22              
     7,98   8,22   8,18   7,91   7,98   x      
                                               

4)   Katariina Leppäaho               AlajA                     7,25              
     7,15   6,40   6,96   x      7,25   x      
                                               



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Patrick Jokela                   AlavU                     46,18             
     46,18  43,63  45,42  45,58  43,82  42,58  

2)   Niko Mäki-Mustapää               KuortKu                   44,74             
     39,03  40,83  44,74  41,12  40,12  x      

3)   Veeti Jokela                     AlavU                     25,05             
     23,60  x      24,42  x      25,05  x      

     Henri Pitkäkangas                AlajA                     30,27             
     27,12  29,14  28,57  30,27  28,42  x      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Fanny Taira                      KurikRy                   23,68             
     23,68  22,10  x      x      x      x      

2)   Sanni Jokela                     AlavU                     19,54             
     x      16,46  x      18,13  x      19,54  



T15 100m
1)   Saana Takala                     SeinäjSU                  13,83             
2)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  13,87             
3)   Matilda Uusitalo                 VähänkVie                 14,14             
4)   Meri Suomalainen                 VähänkVie                 14,18             
5)   Neea Rantala                     IlmajKi                   14,55             
6)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 14,98             
7)   Johanna Tukeva                   JalasjJa                  15,14             
8)   Ella Honkanen                    TeuvRi                    15,14             
9)   Iida Lounela                     IlmajKi                   15,50             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,4
1)   Saana Takala                     SeinäjSU                  13,83             
2)   Neea Rantala                     IlmajKi                   14,55             
3)   Ella Honkanen                    TeuvRi                    15,14             
4)   Iida Lounela                     IlmajKi                   15,50             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,8
1)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  13,87             
2)   Matilda Uusitalo                 VähänkVie                 14,14             
3)   Meri Suomalainen                 VähänkVie                 14,18             
4)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 14,98             
5)   Johanna Tukeva                   JalasjJa                  15,14             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Teemu Havimäki                   KurikRy                   7.00,47           


T15 80m aidat
1)   Vilma Mäki                       AlavU                     12,20             
2)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  13,26             
3)   Saana Takala                     SeinäjSU                  13,57             
4)   Meri Suomalainen                 VähänkVie                 14,33             
5)   Sanni Pynttäri                   AlavU                     14,92             
6)   Johanna Tikkala                  IFKraft                   15,21             
7)   Ella Honkanen                    TeuvRi                    16,48             
     Johanna Tukeva                   JalasjJa                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,2
1)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  13,26             
2)   Saana Takala                     SeinäjSU                  13,57             
3)   Sanni Pynttäri                   AlavU                     14,92             
4)   Ella Honkanen                    TeuvRi                    16,48             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,6
1)   Vilma Mäki                       AlavU                     12,20             
2)   Meri Suomalainen                 VähänkVie                 14,33             
3)   Johanna Tikkala                  IFKraft                   15,21             
     Johanna Tukeva                   JalasjJa                  DNS               


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Juho Kallio                      LapVi                     15,94             
2)   Sameli Pukkinen                  VaasTo                    18,87             


P15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Juho Kallio                      LapVi                     47,37             


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Veera Valli                      IlmajKi                   53,22             
2)   Johanna Tikkala                  IFKraft                   56,29             
3)   Johanna Tukeva                   JalasjJa                  58,40             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sameli Pukkinen                  VaasTo                    10,66 +0,7          
     9,83   10,66  10,29  x      x      10,51  
     +0,9   +0,7                        +1,1   

2)   Jere Virta                       VaasTo                    10,37 +3,0  10,09 +1,1
     10,02  10,08  10,03  9,99   10,09  10,37  
     +1,2   +1,8   +2,0   +2,3   +1,1   +3,0   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Meeri Elomaa                     SeinäjSU                  10,67 +2,7  10,63 +1,7
     10,43  10,41  10,58  10,67  10,63  x      
     +1,7   +1,8   +1,6   +2,7   +1,7          

2)   Aada Mikkilä                     SeinäjSU                  10,56 +1,2          
     9,93   10,56  x      10,05  10,02  10,09  
     +1,6   +1,2          +2,4   +1,7   +1,8   

3)   Sofia Ylinen                     SeinäjSU                  10,53 +1,6          
     10,29  10,43  10,46  10,53  10,43  10,38  
     +1,3   +1,7   +1,5   +1,6   +0,9   +1,1   

4)   Saana Takala                     SeinäjSU                  10,32 +1,9          
     9,81   10,01  10,14  10,15  x      10,32  
     +1,0   +0,5   +0,9   +1,0          +1,9   

5)   Vilma Luoma-Nirva                TeuvRi                    9,95 +1,5          
     9,76   9,95   9,64   9,48   9,36   x      
     +1,8   +1,5   +1,7   +2,3   +1,7          



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Henriikka Pölkky                 SeinäjSU                  33,99             
     33,71  33,99  31,76  30,82  31,86  x      

2)   Johanna Tikkala                  IFKraft                   23,90             
     23,90  19,40  x      21,07  x      21,97  

3)   Johanna Tukeva                   JalasjJa                  19,48             
     19,48  x      x      17,76  x      17,48