Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
12.08. klo 11:00 KUY:n Nuorisokansallinen Tulokset (päivitetty: 21:17 16.08.2017)
KUY:n Nuorisokansallinen
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
12.-13.08.2017

P9 40m
1)   Elias Kemppainen                 NastNa                    6,89              
2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  6,90              
3)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  7,10              
4)   Viljami Rojo                     KeskiUYU                  7,20              
5)   Kerkko Keijonen                  KeskiUYU                  7,21              
6)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,59              
7)   Leo Nurhonen                     KeskiUYU                  7,79              
8)   Sami Rekola                      TammRy                    7,80              
9)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  7,85              

Loppukilpailu erä 1
1)   Nuutti Leppänen                  KeskiUYU                  7,10              
2)   Jere Paananen                    NurmijYU                  7,59              
3)   Leo Nurhonen                     KeskiUYU                  7,79              
4)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  7,85              

Loppukilpailu erä 2
1)   Elias Kemppainen                 NastNa                    6,89              
2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  6,90              
3)   Viljami Rojo                     KeskiUYU                  7,20              
4)   Kerkko Keijonen                  KeskiUYU                  7,21              
5)   Sami Rekola                      TammRy                    7,80              


T9 40m
1)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   6,79              
2)   Amanda Rosnell                   KeskiUYU                  6,91              
3)   Brenda Jalkanen                  PorvU                     6,99              
4)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  7,09              
5)   Selma Asell                      LopU                      7,11              
6)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    7,12              
7)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   7,13              
8)   Anna Peltola                     HKV                       7,14              
9)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  7,37              
10)  Vera Ahlfors                     NurmijYU                  7,49              
11)  Sofia Sopanen                    MäntsU                    7,55              
12)  Ewaoluwa Oluseyi                 KeskiUYU                  7,82              
13)  Liia Suurjoki                    TapE                      7,88              
14)  Nette Sorsa                      KeskiUYU                  8,17              
     Matilda Mainio                   KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Selma Asell                      LopU                      7,11              
2)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  7,37              
3)   Vera Ahlfors                     NurmijYU                  7,49              
4)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    7,55              
5)   Ewaoluwa Oluseyi                 KeskiUYU                  7,82              
6)   Liia Suurjoki                    TapE                      7,88              
7)   Nette Sorsa                      KeskiUYU                  8,17              

Loppukilpailu erä 2
1)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   6,79              
2)   Amanda Rosnell                   KeskiUYU                  6,91              
3)   Brenda Jalkanen                  PorvU                     6,99              
4)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  7,09              
5)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    7,12              
6)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   7,13              
7)   Anna Peltola                     HKV                       7,14              
     Matilda Mainio                   KeskiUYU                  DNS               


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Elias Kemppainen                 NastNa                    3.43,09           
2)   Samuli Saarikoski                KerU                      3.52,46           
3)   Aarne Hannikainen                ViipU                     4.00,74           
4)   Kerkko Keijonen                  KeskiUYU                  4.05,92           
5)   Joona Paananen                   NurmijYU                  4.12,59           
6)   Leo Nurhonen                     KeskiUYU                  4.34,43           
7)   Aaron Podschivalow               RekRai                    4.49,42           
     Elias Uittamo                    HKV                       DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Brenda Jalkanen                  PorvU                     3.56,54           
2)   Taika Henttonen                  HKV                       4.00,73           
3)   Petra Pennanen                   HKV                       4.05,84           
4)   Anni Jantunen                    EspTa                     4.06,88           
5)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    4.08,55           
6)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  4.11,68           
7)   Maija Santanen                   JanJa                     4.20,19           
8)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    4.26,64           
9)   Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  4.28,88           
10)  Vera Ahlfors                     NurmijYU                  4.32,98           
11)  Liia Suurjoki                    TapE                      4.33,19           
12)  Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  5.17,86           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joona Paananen                   NurmijYU                  118               
     100    103    106    109    112    115    118    121    
     o      xo     xo     o      xo     o      o      xxx    

2)   Elias Kemppainen                 NastNa                    112               
     85     90     95     100    103    106    109    112    115    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    o      xxx    

3)   Aarne Hannikainen                ViipU                     100               
     80     85     90     95     100    103    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ruth Toivola                     HyvsU                     125               
     106    109    112    115    118    121    125    130    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Amanda Rosnell                   KeskiUYU                  106               
     85     90     95     100    103    106    109    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

3)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  106               
     85     90     95     100    103    106    109    
     xxo    o      o      o      xo     xo     xxx    

4)   Anna Peltola                     HKV                       103               
     90     95     100    103    106    
     o      xo     xo     xo     xxx    

5)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  90                
     85     90     95     
     o      o      xxx    

     Matilda Mainio                   KeskiUYU                                    
     85     
     DNS    



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vili Rasehorn                    RiihimKi                  3,84              
     3,75   3,84   3,60   3,63   3,75   3,76   
                                               

2)   Joona Paananen                   NurmijYU                  3,51              
     2,10   3,20   3,35   3,33   3,51   3,40   
                                               

3)   Elias Kemppainen                 NastNa                    3,49              
     3,49   3,37   3,44   3,24   3,31   x      
                                               

4)   Aarne Hannikainen                ViipU                     3,46              
     2,98   3,44   3,46   3,39   3,30   2,75   
                                               

5)   Viljami Rojo                     KeskiUYU                  3,26              
     3,14   3,16   3,13   3,26   3,07   3,24   
                                               

6)   Kerkko Keijonen                  KeskiUYU                  3,24              
     3,05   3,24   3,08   2,98   3,11   3,10   
                                               

7)   Jere Paananen                    NurmijYU                  2,92              
     2,82   2,92   x      2,89   2,70   2,64   
                                               

8)   Miikka Kuosmanen                 KeskiUYU                  2,84              
     2,73   2,82   2,84   2,66   2,74   2,45   
                                               

     Elias Uittamo                    HKV                       DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nea Hyrsylä                      VihdVie                   3,56              
     3,32   3,56   3,47   
                          

2)   Amanda Rosnell                   KeskiUYU                  3,52              
     3,22   3,20   3,52   2,91   3,19   3,24   
                                               

3)   Petra Pennanen                   HKV                       3,51              
     3,31   3,36   3,34   3,23   x      3,51   
                                               

4)   Kiia Hyrsylä                     VihdVie                   3,40              
     1,91   3,28   3,34   3,14   2,98   3,40   
                                               

5)   Anna Peltola                     HKV                       3,39              
     3,39   3,30   3,34   3,21   3,31   3,23   
                                               

6)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    3,31              
     3,16   3,31   3,26   3,07   3,11   3,24   
                                               

7)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  3,22              
     3,08   2,99   3,22   3,20   3,10   3,20   
                                               

8)   Enni Kenealy-Wirta               KeskiUYU                  3,19              
     3,19   3,15   3,16   3,07   x      3,15   
                                               

9)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  3,14              
     3,14   3,07   3,10   
                          

10)  Vera Ahlfors                     NurmijYU                  3,11              
     2,88   2,85   3,11   
                          

11)  Kiira Kilpinen                   LempKiYU                  3,09              
     2,89   3,09   3,02   
                          

12)  Maija Santanen                   JanJa                     3,08              
     3,04   3,00   3,08   
                          

13)  Lila Pieri                       RekRai                    3,02              
     2,73   3,02   2,87   
                          

14)  Saga Koivisto                    RekRai                    3,01              
     2,81   2,93   3,01   
                          

15)  Ewaoluwa Oluseyi                 KeskiUYU                  2,95              
     2,95   2,81   2,93   
                          

16)  Sofia Sopanen                    MäntsU                    2,91              
     2,91   2,87   2,88   
                          

17)  Liia Suurjoki                    TapE                      2,83              
     2,83   2,77   2,65   
                          

18)  Viivi Vesala                     LahdA                     2,80              
     2,80   2,70   2,69   
                          

19)  Nette Sorsa                      KeskiUYU                  2,56              
     2,56   2,49   2,52   
                          

     Anna Larjava                     KirkkonU                  DNS               
     Eva Lamppu                       EsboIF                    DNS               
     Matilda Mainio                   KeskiUYU                  DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kevin Hildén                     IFSibboV                  6,82              
     x      6,36   6,36   6,57   6,82   6,19   

2)   Elias Kemppainen                 NastNa                    6,38              
     6,08   6,05   6,35   5,57   6,38   5,52   

3)   Sami Rekola                      TammRy                    5,78              
     5,02   5,17   5,19   5,71   5,35   5,78   

4)   Joona Paananen                   NurmijYU                  5,66              
     5,53   5,66   5,56   x      5,47   x      

5)   Jere Paananen                    NurmijYU                  4,43              
     4,07   -      3,74   4,10   4,26   4,43   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kiira Johansson                  HeinI                     6,79              
     6,79   6,50   6,62   x      6,61   6,73   

2)   Ruth Toivola                     HyvsU                     6,42              
     6,13   x      6,09   6,37   5,61   6,42   

3)   Anna Peltola                     HKV                       6,29              
     5,76   6,29   5,46   6,22   5,50   5,52   

4)   Viiviliina Nurminen              NurmijYU                  5,87              
     5,63   5,48   5,87   5,86   5,14   5,75   

5)   Sanni Sopanen                    MäntsU                    5,62              
     x      5,30   5,62   5,33   5,29   4,81   

6)   Sofia Sopanen                    MäntsU                    4,52              
     4,42   4,41   4,22   4,52   3,91   4,25   

7)   Lila Pieri                       RekRai                    4,36              
     4,07   4,11   4,09   4,34   4,36   3,90   

8)   Kerttu Rantanen                  KeskiUYU                  4,14              
     3,94   4,13   x      3,72   4,14   3,75   

9)   Vera Ahlfors                     NurmijYU                  4,10              
     3,92   3,87   4,10   

10)  Liia Suurjoki                    TapE                      3,58              
     3,58   x      2,96   

11)  Amanda Rosnell                   KeskiUYU                  3,35              
     3,35   2,64   3,14   

     Matilda Mainio                   KeskiUYU                  DNS               


P11 60m
1)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     8,82              
2)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       8,93              
3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  9,20              
4)   Olaoluwa Oluseyi                 KeskiUYU                  9,46              
5)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  9,57              
6)   Paavo Koskimäki                  KerU                      9,71              
7)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  9,74              
8)   Mirko Lehikoinen                 KeskiUYU                  9,76              
9)   Erno Paappanen                   KerU                      9,76              
10)  Ville Rekola                     TammRy                    9,77              
11)  Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  9,80              
12)  Santeri Nurhonen                 KeskiUYU                  10,48             
     Tumi Siranko                     VantSa                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Olaoluwa Oluseyi                 KeskiUYU                  9,46              
2)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  9,74              
3)   Mirko Lehikoinen                 KeskiUYU                  9,76              
4)   Erno Paappanen                   KerU                      9,76              
5)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  9,80              
6)   Santeri Nurhonen                 KeskiUYU                  10,48             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     8,82              
2)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       8,93              
3)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  9,20              
4)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  9,57              
5)   Paavo Koskimäki                  KerU                      9,71              
6)   Ville Rekola                     TammRy                    9,77              
     Tumi Siranko                     VantSa                    DNS               


T11 60m
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,64              
2)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  8,97              
3)   Kiia Äikää                       HIFK                      9,01              
4)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      9,03              
5)   Jenni Väänänen                   HämeenlTa                 9,26              
6)   Emma Koskinen                    EspTa                     9,27              
7)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  9,45              
8)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,57              
8)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  9,57              
10)  Siru Huuskola                    KeskiUYU                  9,60              
11)  Elli Rantala                     EspTa                     9,71              
12)  Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,72              
13)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,73              
14)  Enni Rantala                     KeskiUYU                  9,76              
15)  Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  10,04             
16)  Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  10,20             
17)  Anni Veijalainen                 KeskiUYU                  10,24             
18)  Kira Koskiniemi                  HKV                       10,29             
19)  Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  10,31             
20)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  11,11             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Enni Rantala                     KeskiUYU                  9,76              
2)   Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  10,04             
3)   Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  10,20             
4)   Anni Veijalainen                 KeskiUYU                  10,24             
5)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  10,31             
6)   Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  11,11             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  9,45              
2)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  9,57              
3)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  9,60              
4)   Elli Rantala                     EspTa                     9,71              
5)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  9,72              
6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  9,73              
7)   Kira Koskiniemi                  HKV                       10,29             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +2,0
1)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,64              
2)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  8,97              
3)   Kiia Äikää                       HIFK                      9,01              
4)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      9,03              
5)   Jenni Väänänen                   HämeenlTa                 9,26              
6)   Emma Koskinen                    EspTa                     9,27              
7)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  9,57              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      3.39,89           
2)   William Forstén                  EsboIF                    3.42,26           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Marianne Salmi                   MäntsU                    3.23,14           
2)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  3.40,69           
3)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  3.41,97           
4)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  3.51,36           
5)   Denise Olander                   KerU                      3.53,26           
6)   Gaia Pieri                       RekRai                    3.58,98           
7)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  4.04,94           
8)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  4.09,93           
9)   Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  4.22,77           


P11 60m aidat
1)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  10,06             
2)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       10,28             
3)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     10,61             
4)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,62             
5)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  11,57             
6)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  11,66             
7)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  12,11             
8)   Erno Paappanen                   KerU                      12,26             
9)   Mirko Lehikoinen                 KeskiUYU                  12,72             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  11,57             
2)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  12,11             
3)   Erno Paappanen                   KerU                      12,26             
4)   Mirko Lehikoinen                 KeskiUYU                  12,72             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  10,06             
2)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       10,28             
3)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     10,61             
4)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   10,62             
5)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  11,66             


T11 60m aidat
1)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      10,58             
2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,64             
2)   Emma Koskinen                    EspTa                     10,64             
4)   Elmiina Siikala                  EspTa                     10,66             
5)   Kiia Äikää                       HIFK                      10,81             
6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  11,15             
7)   Elli Rantala                     EspTa                     11,41             
8)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  11,51             
9)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     11,82             
10)  Sara Ahlfors                     NurmijYU                  11,92             
11)  Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,97             
12)  Serafina Koivisto                RekRai                    12,02             
13)  Mona Lamppu                      EsboIF                    12,12             
14)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  12,69             
15)  Kira Koskiniemi                  HKV                       13,12             
16)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,28             
17)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  14,82             
     Helmi Cardona                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  11,51             
2)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     11,82             
3)   Serafina Koivisto                RekRai                    12,02             
4)   Mona Lamppu                      EsboIF                    12,12             
5)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  13,28             
6)   Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  14,82             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Elli Rantala                     EspTa                     11,41             
2)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  11,92             
3)   Heta Rantanen                    KeskiUYU                  11,97             
4)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  12,69             
5)   Kira Koskiniemi                  HKV                       13,12             
     Helmi Cardona                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,3
1)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      10,58             
2)   Emma Koskinen                    EspTa                     10,64             
2)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  10,64             
4)   Elmiina Siikala                  EspTa                     10,66             
5)   Kiia Äikää                       HIFK                      10,81             
6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  11,15             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      130               
     100    105    110    115    120    125    130    133    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

2)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      xo     o      xxx    

     Tumi Siranko                     VantSa                                      
     100    
     DNS    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      138               
     110    115    120    125    130    133    138    
     o      o      o      xo     xxo    o      xxo    

2)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  130               
     120    125    130    133    
     o      o      o      xxx    

3)   Elli Rantala                     EspTa                     130               
     105    110    115    120    125    130    133    
     o      o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

4)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

5)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  125               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      xo     o      o      o      

6)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  125               
     95     100    105    110    115    120    125    130    
     o      xo     o      o      o      xo     xo     xxx    

7)   Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    xxx    

7)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xxo    xxx    

9)   Emma Koskinen                    EspTa                     120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

10)  Sara Ahlfors                     NurmijYU                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      xo     o      xxo    xxx    

11)  Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  110               
     90     95     100    105    110    115    130    
     o      o      o      o      o      xxx    xxx    

12)  Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  110               
     100    105    110    115    
     xo     o      o      xxx    

     Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                                    
     90     
     DNS    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikael Böckerman                 EsboIF                    4,19              
     4,19   3,00   3,77   4,06   3,90   4,12   
                                               

2)   Eeli Rovasalo                    HyvsU                     4,14              
     4,03   4,05   4,14   4,13   4,13   4,07   
                                               

3)   Olaoluwa Oluseyi                 KeskiUYU                  4,14              
     3,92   3,98   4,02   3,76   4,14   4,08   
                                               

4)   Lauri Kylmäpuro                  HKV                       4,06              
     3,81   4,01   4,06   3,78   3,80   4,04   
                                               

5)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  3,80              
     3,44   3,38   3,80   3,59   3,53   3,67   
                                               

6)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      3,75              
     3,71   3,75   3,65   3,48   3,55   3,47   
                                               

7)   Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  3,62              
     3,62   3,45   x      3,54   3,44   3,51   
                                               

8)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  3,61              
     3,48   3,61   3,53   3,45   3,39   3,35   
                                               

9)   Erno Paappanen                   KerU                      3,60              
     3,60   3,38   3,33   
                          

10)  Jesse Kettunen                   LänsiUU                   3,56              
     3,52   3,56   3,53   
                          

11)  Paavo Koskimäki                  KerU                      3,42              
     3,42   3,29   3,33   
                          

12)  Santeri Nurhonen                 KeskiUYU                  3,20              
     3,12   2,94   3,20   
                          



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      4,35              
     4,22   4,22   4,25   4,22   x      4,35   
                                               

2)   Elmiina Siikala                  EspTa                     4,26              
     3,36   4,21   4,05   4,24   4,26   4,12   
                                               

3)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  4,21              
     4,14   3,87   3,73   4,04   4,01   4,21   
                                               

4)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  4,17              
     4,09   3,99   3,87   4,10   4,00   4,17   
                                               

5)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  4,14              
     4,04   4,00   4,14   3,96   4,00   4,08   
                                               

6)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     4,02              
     3,62   3,79   3,87   3,84   3,99   4,02   
                                               

7)   Elli Rantala                     EspTa                     4,02              
     3,89   3,76   3,89   3,76   x      4,02   
                                               

8)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  4,00              
     4,00   3,91   3,92   3,88   3,93   3,93   
                                               

9)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  3,87              
     3,65   3,87   3,75   
                          

10)  Serafina Koivisto                RekRai                    3,85              
     3,76   3,85   3,64   
                          

11)  Ella Råstedt                     EsboIF                    3,74              
     3,74   3,54   3,71   
                          

12)  Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  3,70              
     3,70   3,70   3,68   
                          

13)  Emma Koskinen                    EspTa                     3,68              
     3,39   3,33   3,68   
                          

14)  Mona Lamppu                      EsboIF                    3,65              
     3,65   3,57   3,55   
                          

15)  Enni Rantala                     KeskiUYU                  3,62              
     3,62   3,43   3,56   
                          

16)  Emma Lehtonen                    NurmijYU                  3,57              
     3,31   3,52   3,57   
                          

17)  Jenna Tolmala                    KeskiUYU                  3,49              
     3,49   3,47   3,26   
                          

18)  Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  3,49              
     3,49   3,37   3,42   
                          

19)  Sara Parviainen                  NurmijYU                  3,48              
     3,48   3,32   3,31   
                          

20)  Vera Wilenius                    RekRai                    3,47              
     3,25   3,08   3,47   
                          

21)  Gaia Pieri                       RekRai                    3,30              
     3,30   3,19   3,26   
                          

22)  Amanda Vitikka                   RekRai                    3,30              
     3,18   3,21   3,30   
                          

23)  Emma Wilenius                    RekRai                    3,27              
     3,17   x      3,27   
                          

24)  Anni Veijalainen                 KeskiUYU                  3,22              
     3,22   2,95   3,08   
                          

25)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  3,03              
     3,03   3,01   3,03   
                          

     Helmi Cardona                    KeskiUYU                  DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mico Lampinen                    HKV                       12,50             
     x      x      12,35  12,50  x      x      

2)   Aatu Kangasniemi                 PorvU                     11,70             
     x      x      11,70  x      11,18  11,45  

3)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  8,33              
     6,01   7,71   7,76   6,96   7,92   8,33   

4)   Emil Ylipekka                    RiihimKi                  8,11              
     7,52   x      x      8,06   x      8,11   

5)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      7,57              
     7,28   7,29   7,57   6,60   6,78   7,38   

6)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  7,00              
     7,00   6,83   6,80   6,86   6,79   6,63   

7)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   6,38              
     5,93   6,38   6,26   6,14   x      5,90   

8)   Erno Paappanen                   KerU                      5,86              
     5,29   x      5,70   5,86   5,52   5,15   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Ahlfors                     NurmijYU                  9,07              
     8,01   8,15   8,00   8,34   9,07   8,27   

2)   Charlotte Kajander               NurmijYU                  9,03              
     x      7,75   8,08   8,95   8,26   9,03   

3)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  8,04              
     8,04   7,34   6,65   7,69   7,55   8,00   

4)   Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  7,69              
     7,69   7,36   7,22   6,92   7,02   7,12   

5)   Jenni Väänänen                   HämeenlTa                 7,63              
     6,57   6,67   7,63   7,48   7,15   7,07   

6)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  7,37              
     7,05   7,15   6,97   6,19   6,42   7,37   

7)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  7,06              
     6,35   7,06   6,81   6,80   7,02   6,98   

8)   Kira Koskiniemi                  HKV                       6,56              
     6,56   6,40   6,03   5,70   6,08   6,19   

9)   Vera Wilenius                    RekRai                    6,10              
     5,58   5,86   6,10   

10)  Emma Wilenius                    RekRai                    5,81              
     5,28   5,81   5,28   

11)  Sara Parviainen                  NurmijYU                  5,58              
     5,25   5,36   5,58   

12)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  5,23              
     4,43   5,23   4,76   

13)  Amanda Vitikka                   RekRai                    4,60              
     3,39   4,46   4,60   

14)  Matilda Rontu                    KerU                      4,55              
     4,52   4,46   4,55   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mico Lampinen                    HKV                       43,84             
     39,36  43,84  40,10  x      x      x      

2)   Aatu Kangasniemi                 PorvU                     36,70             
     x      34,90  36,70  35,41  x      35,01  

3)   Mikael Böckerman                 EsboIF                    27,87             
     x      25,65  24,91  26,72  27,87  22,95  

4)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   20,75             
     17,66  20,75  17,85  x      x      18,06  

5)   Erno Paappanen                   KerU                      20,27             
     16,33  18,56  20,27  18,43  17,28  19,09  

6)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  19,88             
     x      x      16,48  x      19,88  x      

7)   Jesse Kaipiainen                 KeskiUYU                  17,92             
     14,31  17,31  17,14  14,63  x      17,92  

8)   Mirko Lehikoinen                 KeskiUYU                  16,86             
     12,99  13,01  16,86  13,92  13,88  16,40  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  20,41             
     x      x      19,54  20,41  20,27  x      

2)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  19,40             
     16,16  19,40  12,53  14,47  15,75  16,90  

3)   Jenni Väänänen                   HämeenlTa                 18,23             
     x      15,95  x      x      x      18,23  

4)   Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  17,92             
     x      17,92  x      14,03  x      x      

5)   Kira Koskiniemi                  HKV                       17,58             
     x      15,31  17,58  x      x      16,18  

6)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  17,16             
     16,89  x      16,12  13,75  13,28  17,16  

7)   Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  15,76             
     x      12,44  15,76  15,36  14,94  14,33  

8)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  14,95             
     11,95  14,87  13,09  x      x      14,95  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ville Rekola                     TammRy                    31,65             
     31,65  29,25  28,46  29,60  30,22  31,62  

2)   Elias Hietanen                   RiihimKi                  29,84             
     29,27  x      26,86  27,11  29,84  27,19  

3)   Erno Paappanen                   KerU                      25,53             
     25,53  19,87  24,16  25,33  23,31  22,78  

4)   Tuomas Teimonen                  NurmijYU                  24,83             
     24,83  21,29  22,14  24,35  18,34  21,79  

5)   Aaro Kiviluoto                   KerU                      22,59             
     19,73  13,69  18,64  21,72  22,32  22,59  

6)   Rasmus Kortesoja                 KeskiUYU                  22,09             
     21,04  22,09  x      20,20  x      19,49  

7)   William Forstén                  EsboIF                    20,79             
     18,30  18,79  20,79  19,24  16,25  20,26  

8)   Kasperi Hiidenniemi              KeskiUYU                  19,65             
     19,65  18,59  19,21  16,68  16,03  18,63  

9)   Mirko Lehikoinen                 KeskiUYU                  16,66             
     15,05  13,52  16,66  

10)  Aapo Laine                       SavonlRie                 16,50             
     x      x      16,50  

11)  Santeri Nurhonen                 KeskiUYU                  11,41             
     11,41  9,79   11,36  

12)  Alex Brofeldt                    KeskiUYU                  11,11             
     8,20   11,11  7,54   



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  24,48             
     21,37  21,60  19,84  21,54  21,66  24,48  

2)   Ella Råstedt                     EsboIF                    23,24             
     23,18  x      x      20,90  x      23,24  

3)   Jenni Väänänen                   HämeenlTa                 23,24             
     19,72  23,24  x      22,71  20,60  21,90  

4)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  23,15             
     21,87  20,59  x      23,15  -      21,77  

5)   Mea Heikkonen                    KeskiUYU                  19,02             
     15,21  16,76  18,35  19,02  16,35  15,97  

6)   Siru Huuskola                    KeskiUYU                  18,88             
     18,88  16,15  x      14,02  14,46  16,01  

7)   Sara Parviainen                  NurmijYU                  14,86             
     12,70  12,64  14,86  14,26  13,06  12,75  

8)   Eveliina Laaksamo                KeskiUYU                  14,29             
     10,30  10,93  14,29  12,70  10,16  12,48  

9)   Helmi Cardona                    KeskiUYU                  13,39             
     11,72  x      13,39  

10)  Heta Rantanen                    KeskiUYU                  13,21             
     11,41  11,21  13,21  

11)  Matilda Rontu                    KerU                      11,51             
     10,21  11,51  8,16   

12)  Kira Koskiniemi                  HKV                       9,49              
     x      9,49   7,48   

13)  Lumi Rytkönen                    KeskiUYU                  5,92              
     5,85   5,92   5,79   



P13 60m
1)   Miki Likander                    LappUM                    7,91              
2)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  8,20              
3)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       8,33              
4)   Miko Koskelainen                 HyvsU                     8,61              
5)   Lauri Mäkinen                    KU-58                     8,82              
6)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  8,83              
7)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  8,88              
8)   Tuomas Ahokas                    VantSa                    9,00              
9)   Miska Johansson                  HeinI                     9,12              
10)  Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  9,19              
11)  Einari Tiainen                   VantSa                    9,43              
12)  Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  9,49              
13)  Alec Ekblom                      HIFK                      9,58              
14)  Pyry Koskiniemi                  HKV                       9,87              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5
1)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  8,83              
2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  8,88              
3)   Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  9,19              
4)   Einari Tiainen                   VantSa                    9,43              
5)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  9,49              
6)   Alec Ekblom                      HIFK                      9,58              
7)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       9,87              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Miki Likander                    LappUM                    7,91              
2)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  8,20              
3)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       8,33              
4)   Miko Koskelainen                 HyvsU                     8,61              
5)   Lauri Mäkinen                    KU-58                     8,82              
6)   Tuomas Ahokas                    VantSa                    9,00              
7)   Miska Johansson                  HeinI                     9,12              


T13 60m
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      8,24              
2)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 8,27              
3)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     8,58              
4)   Hilla Saarinen                   EspTa                     8,65              
5)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  8,75              
6)   Anni Napari                      VihdVie                   8,79              
7)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  8,79              
8)   Vilma Toivonen                   HämeenlTa                 8,89              
9)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  8,91              
10)  Jenna Vakkilainen                VantSa                    8,92              
11)  Elsa Rönkkö                      KerU                      8,97              
12)  Lotta Jalonen                    JanJa                     9,00              
13)  Siiri Nikula                     KeskiUYU                  9,01              
14)  Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  9,02              
15)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    9,11              
16)  Inkeri Kaseva                    ForssSa                   9,21              
17)  Venla Lähdemäki                  HyvsU                     9,23              
18)  Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  9,25              
19)  Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  9,26              
20)  Naphat Nätti                     KeskiUYU                  9,30              
21)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,40              
22)  Siiri Palola                     KeskiUYU                  9,44              
23)  Ea Vuori                         MäntsU                    9,45              
24)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  9,49              
25)  Peppi Haataja                    KeskiUYU                  9,92              
26)  Noora Kallio                     KeskiUYU                  10,04             
     Evita Santala                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,9
1)   Venla Lähdemäki                  HyvsU                     9,23              
2)   Naphat Nätti                     KeskiUYU                  9,30              
3)   Siiri Palola                     KeskiUYU                  9,44              
4)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  9,49              
5)   Peppi Haataja                    KeskiUYU                  9,92              
6)   Noora Kallio                     KeskiUYU                  10,04             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Vilma Toivonen                   HämeenlTa                 8,89              
2)   Lotta Jalonen                    JanJa                     9,00              
3)   Inkeri Kaseva                    ForssSa                   9,21              
4)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  9,25              
5)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  9,40              
6)   Ea Vuori                         MäntsU                    9,45              
     Evita Santala                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,9
1)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  8,75              
2)   Anni Napari                      VihdVie                   8,79              
3)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  8,79              
4)   Siiri Nikula                     KeskiUYU                  9,01              
5)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  9,02              
6)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    9,11              
7)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  9,26              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +1,9
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      8,24              
2)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 8,27              
3)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     8,58              
4)   Hilla Saarinen                   EspTa                     8,65              
5)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  8,91              
6)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    8,92              
7)   Elsa Rönkkö                      KerU                      8,97              


P13 200m
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       27,51             
2)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  30,60             
3)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  30,64             
4)   Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  31,59             
5)   Eevert Haikola                   VantSa                    31,85             
6)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       31,90             
7)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  32,79             
8)   Jens-Aarne Kero                  IFRaseb                   32,89             
     Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       27,51             
2)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  30,64             
3)   Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  31,59             
4)   Kalle Gauriloff                  KeskiUYU                  32,79             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  30,60             
2)   Eevert Haikola                   VantSa                    31,85             
3)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       31,90             
4)   Jens-Aarne Kero                  IFRaseb                   32,89             
     Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  DNS               


T13 200m
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      26,91             
2)   Laura Einamo                     EspTa                     27,32             
3)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 27,72             
4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  28,73             
5)   Siiri Siirtola                   HKV                       29,22             
6)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  29,31             
7)   Sanja Siurala                    EspTa                     29,35             
8)   Minea Fogelholm                  EspTa                     29,37             
9)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    29,48             
10)  Ida Cardona                      KeskiUYU                  29,59             
11)  Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  29,99             
12)  Fanny Kero                       IFRaseb                   30,08             
13)  Sini-Minea Saarikoski            KerU                      30,25             
14)  Erin Kainulainen                 SavonlRie                 30,25             
15)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    30,60             
16)  Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  30,72             
17)  Lotta Jalonen                    JanJa                     30,83             
18)  Inkeri Kaseva                    ForssSa                   30,98             
19)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     30,99             
20)  Siiri Nikula                     KeskiUYU                  31,21             
21)  Ea Vuori                         MäntsU                    31,34             
22)  Jenny Eriksson                   PorvU                     31,79             
23)  Aura Pieri                       RekRai                    31,83             
24)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  32,02             
25)  Veera Spartioti                  EspTa                     32,18             
26)  Siiri Palola                     KeskiUYU                  32,32             
27)  Mira Martikainen                 HyvsU                     34,31             
     Naphat Nätti                     KeskiUYU                  DNS               
     Peppi Haataja                    KeskiUYU                  DNS               
     Iida Haajanen                    KeskiUYU                  DNS               
     Aino Risku                       KeskiUYU                  DNS               
     Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  28,73             
2)   Siiri Nikula                     KeskiUYU                  31,21             
3)   Aura Pieri                       RekRai                    31,83             
4)   Siiri Palola                     KeskiUYU                  32,32             
5)   Mira Martikainen                 HyvsU                     34,31             
     Iida Haajanen                    KeskiUYU                  DNS               
     Naphat Nätti                     KeskiUYU                  DNS               
     Peppi Haataja                    KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      30,25             
2)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 30,25             
3)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    30,60             
4)   Inkeri Kaseva                    ForssSa                   30,98             
5)   Jenny Eriksson                   PorvU                     31,79             
6)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  32,02             
7)   Veera Spartioti                  EspTa                     32,18             
     Aino Risku                       KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,4
1)   Siiri Siirtola                   HKV                       29,22             
2)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  29,59             
3)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  29,99             
4)   Fanny Kero                       IFRaseb                   30,08             
5)   Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  30,72             
6)   Lotta Jalonen                    JanJa                     30,83             
7)   Helmi Lipsanen                   JanJa                     30,99             
8)   Ea Vuori                         MäntsU                    31,34             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: -0,4
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      26,91             
2)   Laura Einamo                     EspTa                     27,32             
3)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 27,72             
4)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  29,31             
5)   Sanja Siurala                    EspTa                     29,35             
6)   Minea Fogelholm                  EspTa                     29,37             
7)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    29,48             
     Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Simeon Vorselman                 HKV                       3.04,78           
2)   Robin Fransman                   IFSibboV                  3.21,07           
3)   Mikael Koivisto                  KerU                      3.25,80           
4)   Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  3.45,21           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Elma Hannikainen                 ViipU                     3.03,24           
2)   Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 3.05,48           
3)   Selene Rossi                     EspTa                     3.15,93           
4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  3.17,95           
5)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      3.24,77           
6)   Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  3.38,97           
7)   Aino Risku                       KeskiUYU                  3.44,01           
8)   Lumia Soininen                   EspTa                     3.44,65           
9)   Noora Gustafsson                 NastNa                    3.45,03           
10)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  3.47,06           
11)  Aura Pieri                       RekRai                    3.48,58           
     Carla Jalkanen                   PorvU                     DNS               
     Ea Vuori                         MäntsU                    DNS               
     Elsa Rönkkö                      KerU                      DNS               
     Helmi Lipsanen                   JanJa                     DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       9,99              
2)   Aapo Nikkola                     HKV                       10,04             
3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  10,50             
4)   Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  12,49             
5)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       13,01             


T13 60m aidat
1)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 9,23              
2)   Liina Tervo                      KeskiUYU                  9,49              
3)   Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 9,66              
4)   Minea Fogelholm                  EspTa                     10,11             
5)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     10,12             
6)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,18             
7)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  10,21             
8)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  10,23             
9)   Hilla Saarinen                   EspTa                     10,38             
10)  Lotta Jalonen                    JanJa                     10,54             
11)  Erin Kainulainen                 SavonlRie                 10,68             
12)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    10,83             
13)  Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  10,92             
14)  Venla Lähdemäki                  HyvsU                     11,09             
15)  Jenna Vakkilainen                VantSa                    11,13             
16)  Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  11,15             
17)  Iita Räisänen                    KeskiUYU                  11,28             
18)  Amanda Rontu                     KerU                      11,33             
19)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  11,39             
20)  Salla Savikko                    JanJa                     12,02             
21)  Helmi Laine                      SavonlRie                 15,57             
     Ida Cardona                      KeskiUYU                  DNS               
     Sanja Siurala                    EspTa                     DNS               
     Oona Räisänen                    EspTa                     DNF               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 9,23              
2)   Liina Tervo                      KeskiUYU                  9,49              
3)   Noomi Malmgren                   SjundeåIF                 9,66              
4)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  10,21             
5)   Erin Kainulainen                 SavonlRie                 10,68             
6)   Iita Räisänen                    KeskiUYU                  11,28             
7)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  11,39             
8)   Salla Savikko                    JanJa                     12,02             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,1
1)   Lotta Jalonen                    JanJa                     10,54             
2)   Vilja Riihimäki                  VantSa                    10,83             
3)   Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  10,92             
4)   Venla Lähdemäki                  HyvsU                     11,09             
5)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  11,15             
6)   Amanda Rontu                     KerU                      11,33             
     Ida Cardona                      KeskiUYU                  DNS               
     Sanja Siurala                    EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,9
1)   Minea Fogelholm                  EspTa                     10,11             
2)   Alisa Tikkanen                   EspTa                     10,12             
3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  10,18             
4)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  10,23             
5)   Hilla Saarinen                   EspTa                     10,38             
6)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    11,13             
7)   Helmi Laine                      SavonlRie                 15,57             
     Oona Räisänen                    EspTa                     DNF               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aapo Nikkola                     HKV                       148               
     136    139    142    145    148    150    
     o      xo     o      xxo    xxo    xxx    

2)   Juuso Tuominen                   RiihimKi                  145               
     120    125    130    133    136    139    142    145    148    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xx     

3)   Mikael Koivisto                  KerU                      130               
     115    120    125    130    133    
     o      o      xo     xo     xxx    

4)   Eevert Haikola                   VantSa                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Pyry Selin                       KerU                      125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  125               
     115    120    125    130    
     o      xo     o      xxx    

7)   Tuomas Ahokas                    VantSa                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      xo     xxx    

8)   Einari Tiainen                   VantSa                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     xxo    xxx    

     Alex Vuori                       KeskiUYU                                    
     110    
     DNS    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  148               
     125    130    135    138    143    146    148    150    
     o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  135               
     120    125    130    135    138    
     o      xo     xo     xxo    xxx    

3)   Taika Nurro                      RekRai                    130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xx     

4)   Iita Räisänen                    KeskiUYU                  130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xx-    

4)   Liina Tervo                      KeskiUYU                  130               
     125    130    135    
     o      xo     xxx    

4)   Lotta Jalonen                    JanJa                     130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    

4)   Venla Lähdemäki                  HyvsU                     130               
     105    110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

8)   Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  125               
     115    120    125    130    
     o      o      o      xxx    

9)   Amanda Rontu                     KerU                      125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    

9)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    125               
     120    125    130    
     o      xo     xxx    

11)  Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  125               
     105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

12)  Moona Virtanen                   HyvsU                     115               
     105    110    115    120    
     o      xo     xxo    xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Miko Koskelainen                 HyvsU                     4,59 +3,3  4,39 +0,2
     4,36   4,54   4,39   4,59   x      4,37   
     +0,9   +3,2   +0,2   +3,3          +1,1   

2)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  4,46 +2,3  4,36 +1,3
     4,30   4,46   4,22   4,19   4,35   4,36   
     +2,5   +2,3   +1,3   +5,3   +4,8   +1,3   

3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  4,39 +0,1          
     x      3,95   4,13   4,17   4,16   4,39   
            +1,2   +1,2   +1,8   +2,9   +0,1   

4)   Lauri Mäkinen                    KU-58                     4,31 +1,5          
     4,16   4,18   4,18   4,15   3,95   4,31   
     +2,4   +1,8   +2,9   +4,8   +3,0   +1,5   

5)   Mikael Koivisto                  KerU                      4,13 +3,0  3,85 +1,7
     x      3,85   3,97   4,10   4,10   4,13   
            +1,7   +2,9   +2,3   +2,2   +3,0   

6)   Vertti Pietarinen                KeskiUYU                  4,05 +1,6          
     3,88   4,05   3,71   3,79   x      3,17   
     +2,1   +1,6   +2,9   +2,6          +1,6   

7)   Alec Ekblom                      HIFK                      3,97 +3,1  3,88 +0,9
     3,89   3,97   3,37   3,80   3,83   3,88   
     +2,2   +3,1   +1,9   +4,6   +3,5   +0,9   

8)   Einari Tiainen                   VantSa                    3,87 +2,2  3,84 +1,9
     3,87   3,72   x      3,82   3,84   -      
     +2,2   +0,7          +3,1   +1,9          

9)   Tuomas Ahokas                    VantSa                    3,76 +2,3  3,70 +1,4
     3,70   3,76   3,64   
     +1,4   +2,3   +2,1   

10)  Miko Ojapelto                    KeskiUYU                  3,70 +1,0          
     3,70   3,48   x      
     +1,0   +1,9          



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Laura Einamo                     EspTa                     5,03 +2,3  4,85 +0,9
     x      4,75   4,85   x      5,03   4,97   
            +0,7   +0,9          +2,3   +2,5   

2)   Teresa Perttilä                  HIFK                      4,66 +2,7  4,60 +0,8
     4,66   x      x      4,60   x      4,58   
     +2,7                 +0,8          +1,8   

3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  4,62 +3,0  4,45 +1,9
     4,59   4,45   x      4,62   x      x      
     +2,2   +1,9          +3,0                 

4)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  4,48 +1,2          
     4,33   4,20   x      x      4,48   4,46   
     +1,9   +1,5                 +1,2   +1,5   

5)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  4,47 +1,0          
     4,32   4,39   4,37   4,21   4,47   4,39   
     +1,3   +1,2   +1,9   +1,3   +1,0   +1,9   

6)   Anni Napari                      VihdVie                   4,35 +1,0          
     3,68   4,12   4,32   3,99   4,23   4,35   
     +2,7   +2,8   +2,5   -0,3   +2,2   +1,0   

7)   Venla Lähdemäki                  HyvsU                     4,30 +0,9          
     4,30   3,95   3,99   
     +0,9   +1,6   +2,1   

8)   Elsa Rönkkö                      KerU                      4,28 +2,3  4,25 +1,2
     x      x      4,25   4,13   x      4,28   
                   +1,2   +1,8          +2,3   

9)   Naphat Nätti                     KeskiUYU                  4,20 +0,7          
     3,72   x      4,20   
     +2,5          +0,7   

10)  Erin Kainulainen                 SavonlRie                 4,19 +2,5  3,80 +1,1
     4,19   3,80   3,65   
     +2,5   +1,1   +2,5   

11)  Inkaliina Nurminen               NurmijYU                  4,17 +2,2  4,14 +1,1
     3,68   4,14   4,17   
     +2,6   +1,1   +2,2   

12)  Julia Suihkonen                  VihdVie                   4,15 +0,2          
     4,15   4,02   3,96   
     +0,2   +1,6   +2,3   

13)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    4,13 +2,4  4,02 +2,0
     4,02   x      4,13   
     +2,0          +2,4   

14)  Helmi Laine                      SavonlRie                 4,04 +3,5  3,65 +2,0
     3,66   3,65   4,04   
     +2,7   +2,0   +3,5   

15)  Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  3,98 +1,3          
     x      3,75   3,98   
            +3,1   +1,3   

16)  Lotta Jalonen                    JanJa                     3,96 +1,1          
     3,88   3,78   3,96   
     +2,1   +0,7   +1,1   

17)  Inkeri Kaseva                    ForssSa                   3,92 +1,6          
     x      3,89   3,92   
            +0,7   +1,6   

18)  Aura Pieri                       RekRai                    3,87 +2,1          
     3,87   3,72   x      
     +2,1   +2,1          

19)  Amanda Rontu                     KerU                      3,76 +1,0          
     3,76   x      3,70   
     +1,0          +1,5   

20)  Siiri Palola                     KeskiUYU                  3,75 +1,2          
     x      3,63   3,75   
            +0,5   +1,2   

21)  Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  3,75 +1,8          
     3,75   x      x      
     +1,8                 

22)  Jenny Eriksson                   PorvU                     3,73 +2,3          
     x      x      3,73   
                   +2,3   

23)  Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  3,48 +1,7          
     3,35   3,48   3,42   
     +3,5   +1,7   +2,8   

24)  Moona Virtanen                   HyvsU                     3,42 +3,5  2,10 +1,7
     3,28   2,10   3,42   
     +2,1   +1,7   +3,5   

25)  Noora Kallio                     KeskiUYU                  2,82 +2,5          
     x      x      2,82   
                   +2,5   

     Evita Santala                    KeskiUYU                  DNS               
     Helmi Lipsanen                   JanJa                     DNS               
     Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  NM                
     x      x      x      
                          



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Robin Hildén                     IFSibboV                  11,29             
     10,11  10,73  11,29  11,06  10,64  x      

2)   Ville Kylmäpuro                  HKV                       9,49              
     9,06   9,27   x      x      8,76   9,49   

3)   Pyry Selin                       KerU                      8,82              
     7,90   8,33   8,70   8,61   8,60   8,82   

4)   Mikael Koivisto                  KerU                      8,82              
     8,45   8,57   8,38   8,82   8,41   6,44   

5)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  7,98              
     7,33   7,98   7,76   7,81   7,74   7,95   

6)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  6,88              
     6,15   6,78   6,88   6,62   6,88   6,53   

7)   Miska Podschivalow               RekRai                    6,72              
     6,72   6,04   6,36   6,56   6,17   6,09   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 12,26             
     11,89  12,26  x      x      x      x      

2)   Tiina Järvinen                   LahdA                     11,90             
     10,99  11,90  11,72  11,46  11,74  11,83  

3)   Emmi Malo                        LopU                      11,01             
     10,42  x      10,52  10,62  11,01  10,34  

4)   Inkeri Kaseva                    ForssSa                   10,18             
     9,06   9,02   9,86   9,61   9,58   10,18  

5)   Siru Myllykangas                 HeinI                     9,89              
     8,83   9,26   9,89   x      x      9,31   

6)   Salla Savikko                    JanJa                     9,65              
     8,84   8,74   8,01   8,25   9,35   9,65   

7)   Liina Tervo                      KeskiUYU                  9,09              
     8,39   7,79   8,94   8,68   9,09   8,50   

8)   Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  7,87              
     6,81   x      7,87   7,32   7,13   7,53   

9)   Iita Räisänen                    KeskiUYU                  7,13              
     6,91   7,13   7,04   

     Iida Haajanen                    KeskiUYU                  DNS               
     Noora Kallio                     KeskiUYU                  DNS               
     Siiri Nikula                     KeskiUYU                  DNS               


P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Max Lampinen                     HKV                       48,39             
     48,39  x      x      x      x      47,86  

2)   Samuel Shams                     KU-58                     37,86             
     x      x      28,47  x      32,39  37,86  

3)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   30,73             
     29,54  x      28,77  30,73  29,73  x      

4)   Robin Hildén                     IFSibboV                  29,86             
     x      27,05  28,80  29,86  x      x      

5)   Pyry Selin                       KerU                      29,36             
     26,93  28,12  x      x      29,36  x      

6)   Miska Johansson                  HeinI                     26,57             
     26,57  x      24,88  x      x      x      

7)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  25,23             
     23,52  25,23  22,84  x      21,35  21,21  

8)   Einari Tiainen                   VantSa                    18,02             
     x      x      13,66  18,02  x      x      

9)   Pyry Koskiniemi                  HKV                       12,00             
     x      12,00  x      



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emmi Malo                        LopU                      33,84             
     x      30,08  33,84  x      x      x      

2)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 32,44             
     31,28  32,44  x      x      x      x      

3)   Tiina Järvinen                   LahdA                     32,27             
     26,88  28,03  x      28,55  27,08  32,27  

4)   Vilma Toivonen                   HämeenlTa                 28,71             
     x      28,71  x      x      26,17  28,44  

5)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  25,60             
     25,09  x      x      22,95  23,79  25,60  

6)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  25,03             
     x      16,07  22,51  16,97  24,79  25,03  

7)   Emmi Kotamäki                    KarkkPo                   24,99             
     x      22,61  23,99  22,19  22,76  24,99  

8)   Sinja Johansson                  HeinI                     21,77             
     21,77  x      x      x      x      20,62  

9)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   19,90             
     19,90  17,41  18,98  

10)  Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  17,39             
     16,82  15,31  17,39  

11)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    16,07             
     x      16,00  16,07  

12)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  14,44             
     x      x      14,44  

     Hille Kankaanpää                 KeskiUYU                  NM                
     x      x      x      

     Julia Nystrand                   EsboIF                    NM                
     x      x      x      

     Sara Veijalainen                 KeskiUYU                  DNS               


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miki Likander                    LappUM                    49,40             
     49,05  46,59  45,47  44,39  48,63  49,40  

2)   Arno Toivola                     HyvsU                     45,68             
     43,57  45,00  x      x      x      45,68  

3)   Miki Makkonen                    LänsiUU                   42,62             
     42,62  x      x      42,55  x      -      

4)   Elmeri Rantalahti                HIFK                      39,98             
     38,27  37,49  39,58  36,54  38,21  39,98  

5)   Jerry Silomaa                    HIFK                      36,05             
     34,14  35,59  36,05  33,59  x      34,47  

6)   Robin Hildén                     IFSibboV                  33,90             
     32,53  32,72  33,90  x      32,17  x      

7)   Pyry Selin                       KerU                      33,09             
     33,09  32,25  30,47  31,32  31,36  30,73  

8)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  28,09             
     27,83  24,47  28,09  25,43  24,49  x      

9)   Alex Vuori                       KeskiUYU                  27,25             
     27,25  26,95  26,54  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emmi Hietanen                    RiihimKi                  38,17             
     36,87  38,17  x      x      x      x      

2)   Siiri Nikula                     KeskiUYU                  34,40             
     30,59  31,55  31,74  x      34,40  30,27  

3)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  29,91             
     27,41  28,89  29,85  28,37  28,01  29,91  

4)   Iida Haajanen                    KeskiUYU                  29,36             
     26,99  23,09  29,36  22,07  20,67  26,40  

5)   Inkeri Kaseva                    ForssSa                   28,94             
     22,69  28,94  28,81  24,31  26,49  24,93  

6)   Vilma Toivonen                   HämeenlTa                 27,89             
     27,89  x      x      23,23  24,04  24,90  

7)   Sinja Johansson                  HeinI                     24,95             
     22,06  21,93  24,95  23,65  23,95  24,36  

8)   Julia Suihkonen                  VihdVie                   23,73             
     20,96  23,61  23,54  22,15  23,73  21,49  

9)   Minea Fogelholm                  EspTa                     22,88             
     22,13  22,88  22,50  

10)  Taika Nurro                      RekRai                    21,04             
     21,04  20,35  20,62  

11)  Nelli Rosnell                    KeskiUYU                  18,89             
     12,50  18,89  13,07  

12)  Helmi Laine                      SavonlRie                 18,88             
     16,71  18,88  x      

13)  Amanda Rontu                     KerU                      15,50             
     15,50  14,52  15,03  

     Peppi Haataja                    KeskiUYU                  DNS               


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1)   Miro Moisio                      KeskiUYU                  12,38             
2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  12,41             
3)   Jussi Alastalo                   RiihimKi                  12,86             
4)   Sampo Väyrynen                   KeskiUYU                  13,07             
5)   Rasmus Kujala                    KeskiUYU                  13,65             
6)   Joona Heikkerö                   PorvU                     14,05             
     Daniel Keane                     KeskiUYU                  DNS               
     Joel Kuosmanen                   KeskiUYU                  DQ                


T15 100m
1)   Inka Pöyry                       HIFK                      12,71             
2)   Helmi Isometsä                   IFSibboV                  12,77             
3)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     12,95             
4)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     13,22             
5)   Emma Kuikka                      JanJa                     13,26             
6)   Minea Fogelholm                  EspTa                     13,32             
7)   Anni Lähdemäki                   HyvsU                     13,39             
7)   Olivia Marttila                  VantSa                    13,39             
9)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,41             
10)  Katri Kaijanniemi                VantSa                    13,47             
11)  Noora Hietala                    HyvsU                     13,49             
12)  Ella Sirmola                     LahdA                     13,57             
13)  Kiia Brandes                     HyvsU                     13,68             
14)  Silja Nieminen                   MäntsU                    13,73             
15)  Aada Palola                      KeskiUYU                  13,88             
16)  Annamari Asell                   LopU                      13,90             
17)  Oona Manninen                    HyvsU                     14,07             
18)  Ronja Kallionpää                 JanJa                     14,09             
19)  Minea Hölsö                      LahdA                     14,28             
20)  Adele Aiho                       HIFK                      15,37             
     Ariana Vaikla                    KeskiUYU                  DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,1
1)   Minea Fogelholm                  EspTa                     13,32             
2)   Aada Palola                      KeskiUYU                  13,88             
3)   Oona Manninen                    HyvsU                     14,07             
4)   Ronja Kallionpää                 JanJa                     14,09             
5)   Minea Hölsö                      LahdA                     14,28             
6)   Adele Aiho                       HIFK                      15,37             
     Ariana Vaikla                    KeskiUYU                  DQ                

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5
1)   Emma Kuikka                      JanJa                     13,26             
2)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  13,41             
3)   Noora Hietala                    HyvsU                     13,49             
4)   Ella Sirmola                     LahdA                     13,57             
5)   Kiia Brandes                     HyvsU                     13,68             
6)   Silja Nieminen                   MäntsU                    13,73             
7)   Annamari Asell                   LopU                      13,90             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,3
1)   Inka Pöyry                       HIFK                      12,71             
2)   Helmi Isometsä                   IFSibboV                  12,77             
3)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     12,95             
4)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     13,22             
5)   Anni Lähdemäki                   HyvsU                     13,39             
5)   Olivia Marttila                  VantSa                    13,39             
7)   Katri Kaijanniemi                VantSa                    13,47             


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Eeli Vuola                       HyvsU                     39,47             
2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  39,87             
3)   Miro Moisio                      KeskiUYU                  41,52             
4)   Joel Kuosmanen                   KeskiUYU                  44,80             


T15 300m
1)   Inka Pöyry                       HIFK                      41,25             
2)   Helmi Isometsä                   IFSibboV                  41,73             
3)   Anni Lähdemäki                   HyvsU                     44,86             
4)   Hanna-Maija Siltanen             KeskiUYU                  45,62             
5)   Vilma Ahvenainen                 HIFK                      45,81             
6)   Noora Hietala                    HyvsU                     46,08             
7)   Elma Hannikainen                 ViipU                     46,22             
8)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    47,14             
9)   Helmi Laine                      SavonlRie                 47,66             
     Emma Nyström                     HIFK                      DNF               
     Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Helmi Isometsä                   IFSibboV                  41,73             
2)   Anni Lähdemäki                   HyvsU                     44,86             
3)   Hanna-Maija Siltanen             KeskiUYU                  45,62             
4)   Helmi Laine                      SavonlRie                 47,66             
     Emma Nyström                     HIFK                      DNF               

Loppukilpailu erä 2
1)   Inka Pöyry                       HIFK                      41,25             
2)   Vilma Ahvenainen                 HIFK                      45,81             
3)   Noora Hietala                    HyvsU                     46,08             
4)   Elma Hannikainen                 ViipU                     46,22             
5)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    47,14             
     Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  DNS               


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Turkka Nieminen                  VammsVoi                  2.21,94           
2)   Elias Risku                      KeskiUYU                  2.24,20           
3)   Joona Heikkerö                   PorvU                     2.41,51           
     Roope Niemi                      RekRai                    DNS               
     Tuomas Risku                     KeskiUYU                  DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Emma Nyström                     HIFK                      2.30,07           
2)   Aino Tengvall                    RekRai                    2.50,16           
3)   Milla Airola                     VantSa                    2.51,45           


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Ramses Backman                   PorvU                     6.14,22           
2)   Jussi Alastalo                   RiihimKi                  6.21,93           
3)   Turkka Nieminen                  VammsVoi                  6.32,08           
4)   Tuomas Ruuskanen                 MäntsU                    6.35,43           
5)   Elias Risku                      KeskiUYU                  6.40,96           
6)   Roope Niemi                      RekRai                    6.52,74           
7)   Tero Korpi                       KU-58                     7.20,73           
8)   Joona Heikkerö                   PorvU                     7.43,07           
     Akseli Stark                     VihdVie                   DNS               
     Tuomas Risku                     KeskiUYU                  DNS               
     Tuomas Tanninen                  PorvU                     6.21,38           
     Ville Lehtoniemi                 PorvU                     6.25,81           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Nora Kytäjä                      LempKiYU                  7.14,71           
2)   Aino Vuorinen                    ValkHa                    7.32,15           
3)   Elisa Alastalo                   RiihimKi                  7.44,00           
4)   Anni Virta                       LempKiYU                  8.14,03           
5)   Aino Tengvall                    RekRai                    8.29,19           
6)   Mette Martikainen                HyvsU                     8.40,28           
7)   Ella Råstedt                     EsboIF                    8.55,61           
     Carla Jalkanen                   PorvU                     DNS               
     Ea Vuori                         MäntsU                    DNS               
     Janette Vänttinen                PorvU                     DNS               
     Rosa Niittyviita                 LahdA                     DNS               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Aada Palola                      KeskiUYU                  13,04             
2)   Emilia Kilpinen                  LempKiYU                  13,50             
2)   Riina Virtanen                   HyvsU                     13,50             
4)   Roberta Normour                  VantSa                    13,61             
5)   Noora Hietala                    HyvsU                     14,18             
6)   Minea Hölsö                      LahdA                     14,40             
7)   Iida Uosukainen                  EspTa                     15,42             
     Helmi Saukkonen                  HKV                       DNF               


P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Tomi Laakso                      TapE                      14,55             
2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  14,99             
3)   Patrick Lindberg                 KarkkPo                   19,14             
4)   Joona Heikkerö                   PorvU                     20,54             


P15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Tomi Laakso                      TapE                      41,99             
2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  44,65             
3)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 45,38             
4)   Joona Heikkerö                   PorvU                     56,10             


T15 300m aidat
1)   Mimi Kontala                     HKV                       46,97             
2)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 47,31             
3)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     47,48             
4)   Emilia Tapionlinna               LahdA                     47,85             
5)   Roosa Toivonen                   HKV                       48,68             
6)   Ella Sirmola                     LahdA                     50,55             
7)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    51,64             
8)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  52,19             
9)   Julianna Moberg                  MäntsU                    53,45             
10)  Helmi Saukkonen                  HKV                       54,85             

Loppukilpailu erä 1
1)   Pinja Kotinurmi                  LahdA                     47,48             
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    51,64             
3)   Nora Koskela-Koivisto            KeskiUYU                  52,19             
4)   Julianna Moberg                  MäntsU                    53,45             
5)   Helmi Saukkonen                  HKV                       54,85             

Loppukilpailu erä 2
1)   Mimi Kontala                     HKV                       46,97             
2)   Carla Liukkonen                  SjundeåIF                 47,31             
3)   Emilia Tapionlinna               LahdA                     47,85             
4)   Roosa Toivonen                   HKV                       48,68             
5)   Ella Sirmola                     LahdA                     50,55             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pihla Poikolainen                HyvsU                     143               
     125    128    131    134    137    140    143    146    
     o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

2)   Aada Palola                      KeskiUYU                  143               
     125    128    131    134    137    140    143    146    
     o      xo     o      o      xo     xxo    xxo    xxx    

3)   Hanna-Maija Siltanen             KeskiUYU                  140               
     125    128    131    134    137    140    143    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

4)   Emmi Tuominen                    KeskiUYU                  137               
     125    128    131    134    137    140    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

     Elina Pöllänen                   KarkkPo                                     
     120    
     DNS    

     Helmi Niemi                      RekRai                    NH                
     120    
     xxx    



P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kare Lysmä                       HKV                       160               
     140    145    148    151    154    157    160    162    
     o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  157               
     145    148    151    154    157    160    
     o      -      o      o      xo     xxx    

3)   Arvi Väre                        HämeenlTa                 145               
     125    130    135    140    145    148    
     o      o      o      xxo    o      xxx    

4)   Joona Heikkerö                   PorvU                     140               
     125    130    135    140    145    
     o      o      o      xo     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tomi Laakso                      TapE                      5,48 +2,2  5,38 -0,1
     x      x      x      5,38   x      5,48   
                          -0,1          +2,2   

2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  5,14 -0,5          
     4,79   4,91   5,14   4,96   5,03   5,02   
     -0,5   -0,2   -0,5   +0,0   -0,1   +0,4   

3)   Patrick Lindberg                 KarkkPo                   4,91 +0,4          
     4,79   4,25   4,91   x      4,48   x      
     -1,0   -0,6   +0,4          -0,3          

4)   Joona Heikkerö                   PorvU                     4,49 -0,8          
     4,31   4,45   4,45   4,44   4,49   4,46   
     -0,7   +0,4   +0,2   -0,8   -0,8   +1,0   

     Bienvenu Boukono                 RekRai                    DNS               


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Noora Hietala                    HyvsU                     5,18 +1,8          
     5,06   4,93   x      5,18   4,76   x      
     +2,5   +1,0          +1,8   +0,5          

2)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     5,01 +2,0          
     x      4,57   x      5,01   x      x      
            +2,4          +2,0                 

3)   Aino Koskimäki                   KerU                      4,82 +2,3  4,66 +1,6
     x      4,66   4,58   x      4,82   4,58   
            +1,6   +0,8          +2,3   +2,1   

4)   Ella Sirmola                     LahdA                     4,80 +2,1  4,51 +1,0
     4,46   4,69   4,80   3,81   4,59   4,51   
     +4,4   +2,9   +2,1   +1,8   +2,9   +1,0   

5)   Saga Vanninen                    TampPy                    4,79 +2,0          
     4,58   4,77   x      4,79   -      -      
     +2,7   +1,1          +2,0                 

6)   Riina Virtanen                   HyvsU                     4,77 +1,8          
     4,77   x      4,59   4,48   x      x      
     +1,8          +3,8   +2,0                 

7)   Emma Kuikka                      JanJa                     4,71 +1,4          
     4,41   x      4,71   x      4,38   x      
     -0,3          +1,4          +1,3          

8)   Aada Palola                      KeskiUYU                  4,66 +4,0  4,52 +0,9
     4,66   4,48   x      4,35   x      4,52   
     +4,0   +1,2          +1,9          +0,9   

9)   Amanda Ekblom                    HIFK                      4,46 +1,6          
     4,11   4,46   4,40   
     +0,4   +1,6   +1,1   

10)  Oona Manninen                    HyvsU                     4,43 +2,8  4,32 +2,0
     4,43   4,00   4,32   
     +2,8   +1,5   +2,0   

11)  Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  4,40 +3,1  4,15 +2,0
     4,40   4,15   4,19   
     +3,1   +2,0   +2,6   

12)  Ronja Kallionpää                 JanJa                     4,37 +2,1  4,06 +1,9
     4,17   4,37   4,06   
     +3,0   +2,1   +1,9   

13)  Amina El Mrabt                   EspTa                     4,33 +1,7          
     4,33   4,17   4,22   
     +1,7   +2,7   +1,8   

14)  Anni Lähdemäki                   HyvsU                     4,32 +2,3          
     4,10   4,32   4,05   
     +4,5   +2,3   +2,7   

15)  Minea Hölsö                      LahdA                     4,31 -0,1          
     4,18   4,31   4,26   
     +0,4   -0,1   +0,8   

16)  Laura Kankkunen                  KeskiUYU                  4,23 +3,1  4,21 +1,3
     x      4,23   4,21   
            +3,1   +1,3   

17)  Annamari Asell                   LopU                      4,19 +2,0          
     3,91   x      4,19   
     +2,2          +2,0   

18)  Sanni Suhonen                    EspTa                     4,15 +2,2  4,09 +1,1
     4,09   4,05   4,15   
     +1,1   +3,5   +2,2   

19)  Kiia Brandes                     HyvsU                     4,14 +1,1          
     3,97   4,14   x      
     +2,3   +1,1          

20)  Laura Nissinen                   EspTa                     4,12 +1,0          
     3,91   x      4,12   
     +2,4          +1,0   

21)  Venla Lindroos                   RekRai                    3,98 +2,8          
     x      x      3,98   
                   +2,8   

22)  Senja Laakso                     KerU                      3,13 +2,0          
     2,66   2,83   3,13   
     +2,1   +2,7   +2,0   

     Elina Kujala                     KeskiUYU                  DNS               
     Elina Pöllänen                   KarkkPo                   DNS               
     Emilia Tapionlinna               LahdA                     DNS               
     Marianna Halmetoja               TapE                      5,00 +1,2          
     x      4,76   x      4,76   4,68   5,00   
            +1,5          +1,0   +2,9   +1,2   

     Nea-Nora Heiskanen               KeskiUYU                  4,90 +1,6          
     4,42   4,57   4,66   4,38   x      4,90   
     +1,6   +1,8   +1,8   +2,5          +1,6   



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  11,86 +2,4  11,32 +1,8
     x      11,25  11,32  11,86  x      x      
            +0,8   +1,8   +2,4                 

2)   Joel Kuosmanen                   KeskiUYU                  9,75 +2,0          
     9,40   9,07   8,90   x      9,75   9,24   
     +2,6   +1,0   +0,6          +2,0   +0,8   

3)   Patrick Lindberg                 KarkkPo                   9,66 +2,0          
     x      9,66   x      9,66   -      x      
            +1,6          +2,0                 

4)   Joona Heikkerö                   PorvU                     9,02 +1,8          
     8,74   8,90   8,63   8,80   9,02   8,99   
     +2,3   +1,8   +1,8   +1,3   +1,8   +2,0   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aino Koskimäki                   KerU                      10,22 +0,0          
     10,22  9,57   x      9,77   x      9,77   
     +0,0   -1,1          +0,1          +0,2   

2)   Siiri Siirtola                   HKV                       9,92 -0,2          
     9,83   x      9,65   9,48   9,90   9,92   
     +2,4          -1,3   -1,6   -1,8   -0,2   

3)   Ida Cardona                      KeskiUYU                  9,80 +2,1  9,75 -0,9
     9,80   9,68   9,31   9,52   9,60   9,75   
     +2,1   +1,6   -2,2   -1,6   -1,3   -0,9   

4)   Aada Palola                      KeskiUYU                  9,76 +0,2          
     9,32   9,72   9,53   9,76   8,62   9,52   
     +0,1   -1,3   -0,4   +0,2   -3,8   +0,5   

5)   Emilia Kilpinen                  LempKiYU                  9,59 -0,5          
     x      9,59   9,44   9,45   9,57   9,47   
            -0,5   -1,3   +0,5   -1,4   -2,5   

6)   Amanda Ekblom                    HIFK                      9,27 +0,1          
     9,18   x      8,19   8,61   8,78   9,27   
     +0,0          -2,1   -0,5   +0,2   +0,1   

7)   Jenni Kallioniemi                NurmijYU                  9,27 -0,1          
     8,31   x      9,27   8,92   9,14   x      
     -0,2          -0,1   -2,1   +0,3          

8)   Heini Salonen                    TampPy                    9,08 -0,7          
     8,76   8,71   9,08   8,81   8,56   8,81   
     +1,1   +0,9   -0,7   -0,1   -2,0   -1,3   

9)   Kia Vesala                       LahdA                     9,03 -1,1          
     8,20   9,03   8,98   
     -0,7   -1,1   -1,6   

10)  Helmi Lipsanen                   JanJa                     8,94 -1,0          
     8,94   8,85   8,92   
     -1,0   -2,7   -3,1   

11)  Noora Sihvonen                   KeskiUYU                  8,88 +0,6          
     8,88   8,55   8,31   
     +0,6   -0,1   -0,5   

12)  Venla Lindroos                   RekRai                    8,86 +0,3          
     8,86   8,37   x      
     +0,3   -2,2          

13)  Vilja Riihimäki                  VantSa                    8,65 -1,4          
     x      8,52   8,65   
            -2,1   -1,4   

     Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  DNS               
     Emma Kuikka                      JanJa                     DNS               
     Emmi Ronkainen                   KeskiUYU                  NM                
     x      x      x      
                          

     Nea-Nora Heiskanen               KeskiUYU                  10,44 -0,5          
     x      10,19  10,44  10,40  10,32  x      
            -2,5   -0,5   -0,5   +0,3          



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  10,01             
     9,49   10,01  x      9,97   x      -      

2)   Joona Heikkerö                   PorvU                     8,15              
     7,76   7,42   7,75   8,15   8,12   7,63   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    11,56             
     10,90  11,06  11,02  11,15  x      11,56  

2)   Venla Toivola                    HyvsU                     9,72              
     x      x      9,66   9,72   x      x      

3)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  9,72              
     x      9,15   8,67   9,72   9,36   9,12   

4)   Laura Kankkunen                  KeskiUYU                  8,79              
     8,33   8,36   x      8,79   8,46   8,34   

5)   Emmi Tuominen                    KeskiUYU                  8,15              
     7,81   7,52   8,15   x      x      7,35   

6)   Ariana Vaikla                    KeskiUYU                  7,23              
     6,93   7,14   7,23   6,19   7,15   7,15   

7)   Senja Laakso                     KerU                      5,81              
     5,50   5,20   5,81   4,91   4,65   5,54   



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Ilmari Pehkonen                  RekRai                    38,21             
     x      x      32,01  38,21  35,36  x      

2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  29,40             
     x      28,76  27,82  27,95  29,40  x      

3)   Joona Heikkerö                   PorvU                     22,47             
     x      x      22,27  22,29  22,47  21,75  

     Aaro Viitala                     EspTa                     DNS               


T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nellinoora Maunula               ViipU                     37,57             
     33,36  37,57  x      x      34,42  36,39  

2)   Lotta Putkiranta                 EspTa                     35,74             
     35,74  31,75  34,40  x      33,98  35,69  

3)   Iida Uosukainen                  EspTa                     32,79             
     x      29,55  29,60  x      x      32,79  

4)   Ella-Maria Multala               KeskiUYU                  31,37             
     31,27  28,30  31,37  29,08  x      30,45  

5)   Oona Räisänen                    EspTa                     30,90             
     x      30,90  x      x      x      25,72  

6)   Ronja Kallionpää                 JanJa                     30,15             
     29,22  x      29,71  30,15  x      x      

7)   Petra Pikkarainen                RiihimKi                  24,97             
     x      24,33  24,97  x      x      24,26  

8)   Sonja Ferm                       RekRai                    22,69             
     19,42  22,69  x      -      -      -      

9)   Emmi Tuominen                    KeskiUYU                  20,57             
     x      18,17  20,57  

10)  Minea Hölsö                      LahdA                     20,17             
     x      x      20,17  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Nyfors                      KeskiUYU                  56,18             
     54,74  53,58  50,65  55,46  56,18  53,30  

2)   Henrik Tapio                     KeskiUYU                  43,56             
     37,59  43,56  x      x      x      -      

3)   Patrick Lindberg                 KarkkPo                   35,45             
     33,52  30,10  35,45  -      -      -      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Nellinoora Maunula               ViipU                     36,30             
     x      33,21  33,50  35,07  36,30  x      

2)   Silja Toivonen                   HämeenlTa                 36,27             
     35,54  32,25  36,27  -      x      35,79  

3)   Laura Kankkunen                  KeskiUYU                  28,30             
     x      24,46  22,46  24,44  28,30  27,55  

4)   Minea Hölsö                      LahdA                     25,34             
     25,34  x      23,86  21,75  23,16  23,91  

5)   Laura Nissinen                   EspTa                     21,98             
     x      20,76  x      18,81  21,98  21,45  

6)   Suvi Rantala                     HämeenlTa                 19,60             
     13,63  19,60  17,18  x      18,74  15,94  

     Emmi Tuominen                    KeskiUYU                  NM                
     x      x      x      x      x      x      

     Venla Toivola                    HyvsU                     DNS               


P15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Jerry Jokinen                    NaantLöy                  13.17,98          
2)   Valtteri Kalanti                 HämeenlTa                 14.56,29          


T15 3000m kävely
Loppukilpailu
1)   Laura Kankkunen                  KeskiUYU                  16.36,07          
2)   Pihla Poikolainen                HyvsU                     18.20,29          
3)   Siina Kanerva                    PälkLL                    18.36,66          
4)   Aava Sevonkari                   KerU                      19.01,50          
5)   Anna-Maj Vierikko                RekRai                    19.13,20          
6)   Mette Martikainen                HyvsU                     19.18,54          
7)   Helmi Köykkä                     RekRai                    19.41,37          
8)   Kea Kuusisto                     HyvsU                     20.31,99          


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Jaakko Poutanen                  KeskiUYU                  23,77             
2)   Eero Peltola                     LahdA                     23,83             
3)   Sami Laakkonen                   HKV                       24,07             
4)   Karim Echahid                    LahdA                     24,37             
5)   Kaapo Kerve                      TapE                      25,05             
6)   Eelis Soikkeli                   KeskiUYU                  25,58             
7)   Akim Rauf                        HKV                       26,10             


N17 200m
1)   Kerttu Latvala                   KeskiUYU                  24,87             
2)   Saara Keskitalo                  EspTa                     25,76             
3)   Reetta Kämäräinen                EspTa                     25,93             
4)   Eeva Immonen                     EspTa                     26,27             
5)   Camilla Kohl                     EspTa                     26,82             
6)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     26,86             
7)   Jessi Latvasalo                  KU-58                     27,62             
8)   Sinja Sarasto                    HyvsU                     28,06             
9)   Oona Manninen                    HyvsU                     29,27             
10)  Iina Rantala                     KeskiUYU                  29,38             
     Mikaela Levo                     IkaalU                    26,13             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Emma Rovasalo                    HyvsU                     26,86             
2)   Jessi Latvasalo                  KU-58                     27,62             
3)   Sinja Sarasto                    HyvsU                     28,06             
4)   Oona Manninen                    HyvsU                     29,27             
5)   Iina Rantala                     KeskiUYU                  29,38             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Kerttu Latvala                   KeskiUYU                  24,87             
2)   Saara Keskitalo                  EspTa                     25,76             
3)   Reetta Kämäräinen                EspTa                     25,93             
4)   Eeva Immonen                     EspTa                     26,27             
5)   Camilla Kohl                     EspTa                     26,82             
     Mikaela Levo                     IkaalU                    26,13             


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Elias Ahonen                     EspTa                     2.15,63           
2)   Soini Virtanen                   VihdVie                   2.17,59           
     Matias Äikäs                     KarkkPo                   DNS               


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Hertta Hankimaa                  KeskiUYU                  2.21,04           
2)   Ella Kainulainen                 SavonlRie                 2.23,99           
3)   Sara Niittyviita                 LahdA                     2.24,49           
4)   Lina Romberg                     PorvU                     2.33,64           
5)   Melina Lahdenperä                EspTa                     2.38,67           
6)   Meeri Manninen                   KeskiUYU                  2.42,76           
     Anni Luukkonen                   KeskiUYU                  DNS               
     Liisa Timonen                    EspTa                     DNS               
     Mona Af Forselles                RekRai                    DNS               
     Saara Sillanpää                  ForssSa                   DNS             


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    167               
     152    155    158    161    164    167    170    
     o      o      o      o      o      xo     xx-    

2)   Lotta Putkiranta                 EspTa                     167               
     146    149    152    155    158    161    164    167    170    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

3)   Peppi Siirtola                   HKV                       152               
     146    149    152    155    
     o      xo     o      xxx    

4)   Meeri Manninen                   KeskiUYU                  146               
     143    146    149    
     o      o      xxx    

5)   Neea Nurmi                       EspTa                     143               
     130    135    140    143    146    
     o      o      o      xxo    xxx    

     Joanna Sauren                    RekRai                                      
     130    
     DNS    

     Rebekka Sukselainen              EspTa                                       


M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Christian Hänninen               HKV                       6,12 +0,1          
     5,91   6,12   x      5,63   x      5,70   
     -0,2   +0,1          -0,1          -0,3   

2)   Karim Echahid                    LahdA                     5,73 -1,0          
     5,64   5,62   5,62   x      5,63   5,73   
     +0,6   -0,2   +0,3          +0,0   -1,0   

3)   Iisakki Torppa                   EspTa                     5,71 +0,3          
     5,15   5,71   x      5,70   x      x      
     +1,5   +0,3          -0,4                 

4)   Sami Laakkonen                   HKV                       5,71 -1,0          
     5,51   5,56   5,57   5,56   5,47   5,71   
     +0,5   -0,6   -1,4   -0,9   -2,8   -1,0   

5)   Samu Laakso                      TapE                      5,65 -1,4          
     5,51   5,54   5,49   5,51   5,57   5,65   
     -0,5   +0,0   -1,1   +1,4   +0,5   -1,4   

6)   Arttu Sandberg                   LahdA                     5,42 +1,1          
     5,33   5,25   5,42   5,03   -      -      
     +1,5   +0,3   +1,1   -0,9                 

7)   Akim Rauf                        HKV                       5,41 +2,0          
     x      x      5,41   3,12   x      5,40   
                   +2,0   +1,4          -0,2   

8)   Markus Sivula                    TapE                      5,32 +0,1          
     5,19   5,32   x      4,74   x      -      
     +0,8   +0,1          -1,0                 

9)   Kaapo Kerve                      TapE                      5,02 +0,7          
     x      x      5,02   
                   +0,7   



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Neea Nurmi                       EspTa                     10,24             
     9,56   9,64   9,27   x      9,65   10,24  

2)   Milla Rasinkangas                HyvsU                     10,12             
     9,84   9,51   10,12  9,73   10,07  9,68   

3)   Sonja Ferm                       RekRai                    9,90              
     9,29   9,48   x      8,64   9,90   9,60   

4)   Meeri Manninen                   KeskiUYU                  8,73              
     7,55   8,30   7,79   8,69   8,73   8,47   

     Rebekka Sukselainen              EspTa                     DNS               


M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Nyfors                      KeskiUYU                  49,95             
     47,91  49,95  48,57  46,92  47,91  48,72  

     Teemu Nikula                     KeskiUYU                  DNS               


M17 5000m kävely
Loppukilpailu
1)   Aatu Komulainen                  KeskiUYU                  23.47,25          


N17 5000m kävely
Loppukilpailu
1)   Saara Saalo                      KeskiUYU                  29.35,33          


M19 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Ilari Keränen                    KarkkPo                   23,08             
     Petri Ihander                    KeskiUYU                  23,40             
     Santeri Kaarnamo                 KeskiUYU                  25,16             


N19 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Sanni Mahonen                    KeskiUYU                  24,67             
2)   Nea Laine                        HämeenlTa                 25,67             
3)   Ruusu Nurmi                      KeskiUYU                  28,73             
4)   Rosa Lounela                     EspTa                     30,80             


M19 800m
Loppukilpailu
1)   Antton Koivisto                  KerU                      2.12,92           
2)   Aarni Laakkonen                  HelsTa                    2.24,36           


N19 800m
Loppukilpailu
1)   Marianne Salmi                   MäntsU                    2.41,12           
     Katri Djerf                      RunClub                   2.37,20           


N19 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ella Junnila                     JanJa                     180               
     155    158    161    164    167    170    175    180    185    
     xo     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Janina Pykäri                    KeskiUYU                  158               
     149    152    155    158    161    
     o      o      o      xo     xxx    



M19 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ilari Keränen                    KarkkPo                   6,38 +0,3          
     6,38   x      6,05   5,88   -      -      
     +0,3          -1,1   +0,1                 

     Heini Gråsten                    KeskiUYU                  4,36 -1,1          
     x      4,28   4,31   4,34   4,21   4,36   
            -2,0   +0,8   +0,4   +0,4   -1,1   

     Miikka Kelo                      KeskiUYU                  5,89 -0,9          
     5,88   5,79   x      5,69   5,89   5,84   
     +0,8   -0,2          +0,8   -0,9   +0,3   

     Niina Kelo                       KeskiUYU                  4,99 +0,5          
     4,99   4,92   x      4,76   4,97   4,95   
     +0,5   +0,6          -0,6   +1,3   -0,8   



M19 Keihäs
Loppukilpailu
     Joonas Hyvärinen                 KeskiUYU                  65,23             
     65,23  63,35  x      x      59,98  x      

     Miikka Kelo                      KeskiUYU                  45,64             
     44,75  45,64  x      44,99  42,44  44,93  

     Petri Ihander                    KeskiUYU                  53,74             
     x      x      53,74  53,60  x      52,95  



N19 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mette Gerkman                    EspTa                     37,03             
     x      x      x      -      36,63  37,03  

2)   Yasmin Laouari                   HKV                       27,31             
     x      x      x      27,31  x      x      

     Niina Kelo                       KeskiUYU                  42,66             
     41,28  x      41,76  42,08  x      42,66