Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
21.07. klo 18:00 Pyhäjärvi Games Tulokset (päivitetty: 18:50 22.07.2016)
Pyhäjärvi Games
Eura, Euran urheilukenttä
21.7.2015
(Korjattu 22.7.2016)

TULOKSET

M 200 m

  1. Henri Mutanen                           1993 TampPy              23,19
  2. Akseli Sautila                          2000 TuUL                23,47
  3. Tomi Mustonen                           1982 TurWei              23,54
  4. Kalle Kompuinen                              SäkU                23,58
  5. Eetu Kuusela                            2000 TuUL                24,25
  6. Iiro Surkka                                  JKU                 24,37
  7. Niklas Karlstedt                        1999 TuUL                24,45
     Jukka Moisio                            1987 TuUL                  DNF
     Joni Ojala                              1989 KokemKV               DNF

Erä 1                Tuuli: -1,5

  1. Henri Mutanen                           1993 TampPy              23,19
  2. Tomi Mustonen                           1982 TurWei              23,54
  3. Iiro Surkka                                  JKU                 24,37
  4. Niklas Karlstedt                        1999 TuUL                24,45
     Jukka Moisio                            1987 TuUL                  DNF

Erä 2                Tuuli: +0,2

  1. Akseli Sautila                          2000 TuUL                23,47
  2. Kalle Kompuinen                              SäkU                23,58
  3. Eetu Kuusela                            2000 TuUL                24,25
     Joni Ojala                              1989 KokemKV               DNF

P7 40 m

  1. Sampo Rintala                                LauttLu              7,50
  2. Samuel Salmela                               PunkalKu             7,57
  3. Leevi Hesso                                  KiukKi               7,72
  4. Aleksi Simpanen                              YlänKi               7,75
  5. Leevi Pein                                   KanksLei             7,77
  6. Roma Laamanen                                LauttLu              8,12
  7. Nico Välimäki                           2009 VammsVoi             8,34
  8. Lauri Ahlgren                                                     8,43
  9. Jami Nummi                                   KiukKi               9,01
 10. Albert Kaikkonen                             SäkU                 9,19
 11. Jaakko Hynnä                                 SäkU                 9,95
     Lauri Ahlgren                                KiukKi                DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Sampo Rintala                                LauttLu              7,50
  2. Samuel Salmela                               PunkalKu             7,57
  3. Aleksi Simpanen                              YlänKi               7,75
  4. Nico Välimäki                           2009 VammsVoi             8,34
  5. Jami Nummi                                   KiukKi               9,01
     Lauri Ahlgren                                KiukKi                DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Leevi Hesso                                  KiukKi               7,72
  2. Leevi Pein                                   KanksLei             7,77
  3. Roma Laamanen                                LauttLu              8,12
  4. Lauri Ahlgren                                                     8,43
  5. Albert Kaikkonen                             SäkU                 9,19
  6. Jaakko Hynnä                                 SäkU                 9,95

P9 40 m

  1. Eemil Siuko                             2007 PunkalKu             6,61
  2. Luukas Lehtinen                         2007 LapSa                6,79
  3. Martti Wallenius                        2007 KiukKi               6,83
  4. Aleksi Ahlfors                               RaumU                6,93
  5. Miiro Tähkänen                          2007 MerikI               6,96
  6. Theo Gullberg                           2007 VasaIS               7,01
  7. Veikko Hesso                                 KiukKi               7,24
  8. Joona Heino                             2007 KiukKi               7,24
  9. Arttu Maanpää                           2008 YlänKi               7,47
 10. Sakari Mäkelä                           2008 LauttLu              7,54
 11. Eemil Salmela                           2007 PunkalKu             7,57
 12. Kuisma Haapaniemi                       2008 KiukKi               7,58
 13. Nikolas Lindén                          2008 LoimLei              7,62
 14. Niklas Haanpää                          2008 SäkU                 7,88
 15. Kalle Eskola                            2007 YlänKi               8,15
 16. Konsta Saari                            2008 KiukKi               8,43
 17. Vilho Willman                                NoNo                 8,48
 18. Aleksi Mäkitalo                              SäkU                 8,87
     Eino Rantahalvari                       2009 SäkU                  DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Martti Wallenius                        2007 KiukKi               6,83
  2. Miiro Tähkänen                          2007 MerikI               6,96
  3. Arttu Maanpää                           2008 YlänKi               7,47
  4. Eemil Salmela                           2007 PunkalKu             7,57
  5. Vilho Willman                                NoNo                 8,48
     Eino Rantahalvari                       2009 SäkU                  DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Luukas Lehtinen                         2007 LapSa                6,79
  2. Aleksi Ahlfors                               RaumU                6,93
  3. Theo Gullberg                           2007 VasaIS               7,01
  4. Kuisma Haapaniemi                       2008 KiukKi               7,58
  5. Nikolas Lindén                          2008 LoimLei              7,62
  6. Niklas Haanpää                          2008 SäkU                 7,88

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Eemil Siuko                             2007 PunkalKu             6,61
  2. Veikko Hesso                                 KiukKi               7,24
  3. Joona Heino                             2007 KiukKi               7,24
  4. Sakari Mäkelä                           2008 LauttLu              7,54
  5. Kalle Eskola                            2007 YlänKi               8,15
  6. Konsta Saari                            2008 KiukKi               8,43
  7. Aleksi Mäkitalo                              SäkU                 8,87

P9 1000 m


  1. Aleksi Ahlfors                               RaumU             3.36,30
  2. Eemil Siuko                             2007 PunkalKu          3.46,80
  3. Sakari Mäkelä                           2008 LauttLu           3.59,40
  4. Theo Gullberg                           2007 VasaIS            4.00,40
  5. Arttu Maanpää                           2008 YlänKi            4.06,30
  6. Martti Wallenius                        2007 KiukKi            4.12,20
  7. Niklas Haanpää                          2008 SäkU              4.24,20
  8. Nikolas Lindén                          2008 LoimLei           4.25,90
  9. Eino Rantahalvari                       2009 SäkU              4.28,20
 10. Vilho Willman                                NoNo              4.29,60
 11. Konsta Saari                            2008 KiukKi            4.34,20
 12. Nico Välimäki                           2009 VammsVoi          4.48,70
     Luukas Lehtinen                              LapSa                 DNS

P9 Pituus

  1. Eemil Siuko                             2007 PunkalKu             4,03                
          4,03      
                    
  2. Luukas Lehtinen                         2007 LapSa                3,83                
          3,83      
                    
  3. Aleksi Ahlfors                               RaumU                3,70                
          3,70      
                    
  4. Theo Gullberg                           2007 VasaIS               3,68                
          3,68      
                    
  5. Martti Wallenius                        2007 KiukKi               3,57                
          3,57      
                    
  6. Miiro Tähkänen                          2007 MerikI               3,35                
          3,35      
                    
  7. Joona Heino                             2007 KiukKi               3,23                
          3,23      
                    
  8. Nikolas Lindén                          2008 LoimLei              3,22                
          3,22      
                    
  9. Veikko Hesso                                 KiukKi               3,15                
          3,15      
                    
 10. Kuisma Haapaniemi                       2008 KiukKi               3,09                
          3,09      
                    
 11. Arttu Maanpää                           2008 YlänKi               3,05                
          3,05      
                    
 12. Eemil Salmela                           2007 PunkalKu             3,00                
          3,00      
                    
 13. Kalle Eskola                            2007 YlänKi               2,82                
          2,82      
                    
 13. Samuel Salmela                          2009 PunkalKu             2,82                
          2,82      
                    
 15. Nico Välimäki                           2009 VammsVoi             2,71                
          2,71      
                    
 16. Vilho Willman                                NoNo                 2,68                
          2,68      
                    
 17. Aleksi Mäkitalo                                                   2,59                
          2,59      
                    
 18. Konsta Saari                            2008 KiukKi               2,44                
          2,44      
                    
     Sakari Mäkelä                           2008 LauttLu               DNS                
        
        
     Eino Rantahalvari                       2009 SäkU                  DNS                
        
        

P11 60 m

  1. Mikael Salmela                          2005 PunkalKu             9,35
  2. Martti Wallenius                        2007 KiukKi               9,49
  3. Matias Marila                                KokemKV              9,49
  4. Juhana Siivonen                         2005 SäkU                 9,57
  5. Konsta Reunanen                         2006 YlänKi               9,71
  6. Luukas Lehtinen                         2007 LapSa                9,94
  7. Jonni Hulmi                             2005 SäkU                10,04
  8. Vili Peippo                                  KiukKi              10,14
  9. Valtteri Heinonen                       2005 EurRai              10,15
 10. Akseli Mäkitalo                              SäkU                10,25
 11. Kalle Aaltonen                               USA                 10,55
 12. Lucas Airaksinen                        2006 LeppSi              10,65
 13. Antti Ranne                             2006 MerikI              10,66
 14. Severi Laine                            2006 LauttLu             10,82
 15. Valtteri Lampinen                       2006 PunkalKu            11,21

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Mikael Salmela                          2005 PunkalKu             9,35
  2. Martti Wallenius                        2007 KiukKi               9,49
  3. Jonni Hulmi                             2005 SäkU                10,04
  4. Vili Peippo                                  KiukKi              10,14
  5. Lucas Airaksinen                        2006 LeppSi              10,65
  6. Antti Ranne                             2006 MerikI              10,66
  7. Severi Laine                            2006 LauttLu             10,82

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Matias Marila                                KokemKV              9,49
  2. Juhana Siivonen                         2005 SäkU                 9,57
  3. Konsta Reunanen                         2006 YlänKi               9,71
  4. Luukas Lehtinen                         2007 LapSa                9,94
  5. Valtteri Heinonen                       2005 EurRai              10,15
  6. Akseli Mäkitalo                              SäkU                10,25
  7. Kalle Aaltonen                               USA                 10,55
  8. Valtteri Lampinen                       2006 PunkalKu            11,21

P11 150 m

  1. Matias Marila                                KokemKV             23,34
  2. Mikael Salmela                          2005 PunkalKu            23,49
  3. Martti Wallenius                        2007 KiukKi              23,59
  4. Valtteri Heinonen                       2005 EurRai              23,67
  5. Juhana Siivonen                         2005 SäkU                24,25
  6. Luukas Lehtinen                         2007 LapSa               24,57
  7. Konsta Reunanen                         2006 YlänKi              24,96
  8. Henri Hynnä                             2005 SäkU                25,17
  9. Vili Peippo                                  KiukKi              25,23
 10. Eero Pikkarainen                        2006 YlänKi              25,66
 11. Jonni Hulmi                             2005 SäkU                25,92
 12. Kalle Aaltonen                               USA                 26,50
 13. Akseli Mäkitalo                              SäkU                26,86
 14. Lucas Airaksinen                        2006 LeppSi              27,00
 15. Severi Laine                            2006 LauttLu             27,64
 16. Valtteri Lampinen                       2006 PunkalKu            31,04

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Luukas Lehtinen                         2007 LapSa               24,57
  2. Vili Peippo                                  KiukKi              25,23
  3. Jonni Hulmi                             2005 SäkU                25,92
  4. Kalle Aaltonen                               USA                 26,50
  5. Valtteri Lampinen                       2006 PunkalKu            31,04

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Matias Marila                                KokemKV             23,34
  2. Martti Wallenius                        2007 KiukKi              23,59
  3. Juhana Siivonen                         2005 SäkU                24,25
  4. Akseli Mäkitalo                              SäkU                26,86
  5. Severi Laine                            2006 LauttLu             27,64

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Mikael Salmela                          2005 PunkalKu            23,49
  2. Valtteri Heinonen                       2005 EurRai              23,67
  3. Konsta Reunanen                         2006 YlänKi              24,96
  4. Henri Hynnä                             2005 SäkU                25,17
  5. Eero Pikkarainen                        2006 YlänKi              25,66
  6. Lucas Airaksinen                        2006 LeppSi              27,00

P11 1000 m


  1. Valtteri Heinonen                       2005 EurRai            3.38,40
  2. Juhana Siivonen                         2005 SäkU              3.53,20
  3. Lucas Airaksinen                        2006 LeppSi            4.18,70
  4. Kalle Aaltonen                               USA               4.20,00

P11 Kuula

  1. Matias Marila                                KokemKV              7,88
           7,88
  2. Aaron Sillanpää                              KiukKi               6,77
           6,77
  3. Mikael Salmela                          2005 PunkalKu             6,44
           6,44
  4. Lucas Airaksinen                        2006 LeppSi               6,29
           6,29
  5. Akseli Mäkitalo                                                   5,80
           5,80
  6. Eemil Salmela                                                     5,51
           5,51
  7. Eero Pikkarainen                        2006 YlänKi               5,28
           5,28
  8. Severi Laine                            2006 LauttLu              5,13
           5,13
  9. Kalle Aaltonen                               USA                  5,01
           5,01

P13 60 m

  1. Trin Lipiäinen                               VamUrh               8,39
  2. Saine Kosti                                  KanksLei             8,62
  3. Aleksi Lampinen                         2004 PunkalKu             8,96
  4. Niko Mikkola                            2004 PorinYU              8,99
  5. Tino Johansson                               KiukKi               9,00
  6. Petteri Vihtalahti                           NoormNo              9,09
  7. Jesse Virtanen                          2003 LaitJy               9,38
  8. Miko Tähkänen                           2004 MerikI               9,49
  9. Eero Saariola                           2004 PorinTa              9,60
     Erkka Maine                             2004 LauttLu               DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Trin Lipiäinen                               VamUrh               8,39
  2. Saine Kosti                                  KanksLei             8,62
  3. Aleksi Lampinen                         2004 PunkalKu             8,96
  4. Tino Johansson                               KiukKi               9,00
     Erkka Maine                             2004 LauttLu               DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Niko Mikkola                            2004 PorinYU              8,99
  2. Petteri Vihtalahti                           NoormNo              9,09
  3. Jesse Virtanen                          2003 LaitJy               9,38
  4. Miko Tähkänen                           2004 MerikI               9,49
  5. Eero Saariola                           2004 PorinTa              9,60

P13 200 m

  1. Kosti Saine                             2004 KanksLei            28,01
  2. Aleksi Lampinen                         2004 PunkalKu            28,98
  3. Niko Mikkola                            2004 PorinYU             30,54
  4. Jesse Virtanen                          2003 LaitJy              30,55
  5. Eero Saariola                           2004 PorinTa             32,97
  6. Pietari Kiviranta                            KanksLei            33,12
  7. Miko Tähkänen                           2004 MerikI              34,98

Erä 1                Tuuli: -1,5

  1. Kosti Saine                             2004 KanksLei            28,01
  2. Niko Mikkola                            2004 PorinYU             30,54
  3. Eero Saariola                           2004 PorinTa             32,97

Erä 2                Tuuli: -1,2

  1. Aleksi Lampinen                         2004 PunkalKu            28,98
  2. Jesse Virtanen                          2003 LaitJy              30,55
  3. Pietari Kiviranta                            KanksLei            33,12
  4. Miko Tähkänen                           2004 MerikI              34,98

P13 Keihäs

  1. Eetu Jalonen                            2003 SäkU                36,48
          36,48
  2. Erkka Maine                             2004 LauttLu             36,18
          36,18
  3. Samuel Kotilehto                        2003 NaantLöy            35,86
          35,86
  4. Otto Hiivola                            2004 KalVa               32,86
          32,86
  5. Miko Tähkänen                           2004 MerikI              31,80
          31,80
  6. Petteri Vihtalahti                           NoormNo             31,49
          31,49
  7. Henri Hynnä                             2005 SäkU                31,40
          31,40
  8. Tim Heininen                            2003 RaumU               31,34
          31,34
  9. Jesse Virtanen                          2003 LaitJy              25,12
          25,12
 10. Pietari Kiviranta                            KanksLei            23,16
          23,16
 11. Eero Saariola                           2004 PorinTa             18,46
          18,46
 12. Aleksi Lampinen                         2004 PunkalKu            16,95
          16,95

P15 300 m


  1. Robert Silenko                          2002 LauttLu             41,60
  2. Johannes Kiviranta                           KanksLei            42,75
  3. Ilmari Vuorela                          2002 LaitJy              46,82
  4. Petri Hynnä                             2002 SäkU                49,43
     Väinö Laivo                             2001 KalVa                 DNS

P15 Pituus

  1. Aapo Karvinen                           2001 VammsVoi             5,46 +1,5           
          5,46      
          +1,5      
  2. Robert Silenko                          2002 LauttLu              5,08 +1,9           
          5,08      
          +1,9      
  3. Joonatan Huila                          2002 SäkU                 4,99 +0,6           
          4,99      
          +0,6      
  4. Johannes Kiviranta                           KanksLei             4,88 +0,6           
          4,88      
          +0,6      
  5. Trin Lipiäinen                               VamUrh               4,49 +1,6           
          4,49      
          +1,6      
  6. Tino Johansson                               KiukKi               4,47 +1,4           
          4,47      
          +1,4      
  7. Ilmari Vuorela                          2002 LaitJy               4,34 +0,9           
          4,34      
          +0,9      
  8. Petri Hynnä                             2002 SäkU                 4,31 +1,1           
          4,31      
          +1,1      
  9. Niko Mikkola                            2004 PorinYU              4,08 +3,0           
          4,08      
          +3,0      
     Väinö Laivo                             2001 KalVa                 DNS                
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Noora Rintala                                VammsVoi             4,61 +1,3           
          4,61      
          +1,3      

P15 Keihäs

  1. Johannes Kiviranta                           KanksLei            35,58
          35,58
  2. Petri Hynnä                             2002 SäkU                31,10
          31,10
  3. Tommi Vuohijoki                         2001 HarjavJy            28,28
          28,28

M17 100 m


                     Tuuli: -0,3

  1. Eetu Kuusela                            2000 TuUL                11,75
  2. Akseli Sautila                          2000 TuUL                11,77
  3. Leevi Vihtalahti                             NoormNo             12,00
  4. Niklas Karlstedt                        1999 TuUL                12,07
  5. Tuomas Eskola                           1999 LoimVoi             12,25
  6. Joonatan Huila                          2002 SäkU                12,53
  7. Mikko Valtanen                          1999 TuUL                12,79

M17 Korkeus

  1. Frans Isolauri                          2000 VehmKi                155
         155 158
                

M17 Kuula

  1. Tuomas Eskola                           1999 LoimVoi             11,31
          11,31

M19 100 m


                     Tuuli: NWND

  1. Iiro Surkka                                  JKU                 11,96

N 200 m

  1. Annika Mäenpää                          1992 NoormNo             25,78
  2. Säde Honkala                            1999 MietMP              26,95
  3. Saara Filppula                          2000 KiukKi              27,28
  4. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                27,70
  5. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                28,01
  6. Elisa Valtanen                               VsV                 28,24
  7. Maarit Nurmi                            2000 MerikI              29,45
     Lotta Vento                             1997 TuUL                  DNS
     Ada Rautiainen                          1998 TuUL                  DNS

Erä 1                Tuuli: -1,7

  1. Saara Filppula                          2000 KiukKi              27,28
  2. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                27,70
  3. Elisa Valtanen                               VsV                 28,24
     Lotta Vento                             1997 TuUL                  DNS
     Ada Rautiainen                          1998 TuUL                  DNS

Erä 2                Tuuli: -0,7

  1. Annika Mäenpää                          1992 NoormNo             25,78
  2. Säde Honkala                            1999 MietMP              26,95
  3. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                28,01
  4. Maarit Nurmi                            2000 MerikI              29,45

T7 40 m

  1. Sara Kunnas                             2009 RaumU                7,47
  2. Fanni Paija                                  UrjU                 7,68
  3. Milja Tähkänen                               MerikI               7,87
  4. Niina Paasikas                               KiukKi               8,13
  5. Maija Wallenius                         2009 KiukKi               8,17
  6. Emma Toivonen                                LoimLei              8,29
  7. Fanni Lampinen                               PunkalKu             8,45
  8. Anni Uotila                                  YlänKi               8,51
  9. Elina Kause                                  PorinYU              8,73
 10. Elisabeth Suoniemi                           KiukKi               9,16
 11. Rosaliina Nelimarkka                         UlvST                9,59
 12. Nelimarkka Anette                            UlvST               10,69

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Fanni Paija                                  UrjU                 7,68
  2. Niina Paasikas                               KiukKi               8,13
  3. Maija Wallenius                         2009 KiukKi               8,17
  4. Fanni Lampinen                               PunkalKu             8,45
  5. Elina Kause                                  PorinYU              8,73
  6. Nelimarkka Anette                            UlvST               10,69

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Sara Kunnas                             2009 RaumU                7,47
  2. Milja Tähkänen                               MerikI               7,87
  3. Emma Toivonen                                LoimLei              8,29
  4. Anni Uotila                                  YlänKi               8,51
  5. Elisabeth Suoniemi                           KiukKi               9,16
  6. Rosaliina Nelimarkka                         UlvST                9,59

T9 40 m

  1. Elle Kariniemi                          2007 LauttLu              6,90
  2. Nuppu Willman                                NoNo                 6,92
  3. Pinja Rintala                           2007 LauttLu              7,06
  4. Ella Kause                              2007 PorinYU              7,11
  5. Siiri Mäkelä                            2007 LauttLu              7,11
  6. Sofia Kunnas                            2007 RaumU                7,11
  7. Miina Paija                             2007 UrjU                 7,24
  8. Ellen Kaasalainen                            LauttLu              7,27
  9. Maija Vandell                           2007 KiukKi               7,33
 10. Eevi Palomäki                           2007 YlänKi               7,34
 11. Eevi Pohjolainen                        2008 LauttLu              7,35
 12. Pihla Ahlgren                           2007 KiukKi               7,39
 13. Inkeri Rantapelkonen                    2007 KiukKi               7,41
 14. Auni Viitasalo                               KiukKi               7,43
 15. Minka Rannanmäki                        2007 SäkU                 7,44
 16. Liina Laine                             2008 LauttLu              7,46
 17. Jenna Pelkonen                          2008 KiukKi               7,60
 18. Janella Aalto                           2007 KokemKV              7,63
 19. Anna Bergius                            2007 SäkU                 7,66
 20. Alma Kaikkonen                          2007 SäkU                 7,68
 21. Emilia Arola                            2008 PorinTa              7,75
 22. Ilona Rekola                            2008 YlänKi               7,76
 23. Vilma Toivonen                          2008 LoimLei              7,78
 24. Iida Saariola                           2008 PorinTa              7,97
 25. Venla Saari                             2008 KiukKi               8,05
 26. Netta Nummi                             2008 KiukKi               8,11
 27. Saana Salmi                             2007 YlänKi               8,15

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Sofia Kunnas                            2007 RaumU                7,11
  2. Miina Paija                             2007 UrjU                 7,24
  3. Pihla Ahlgren                           2007 KiukKi               7,39
  4. Auni Viitasalo                               KiukKi               7,43
  5. Jenna Pelkonen                          2008 KiukKi               7,60
  6. Janella Aalto                           2007 KokemKV              7,63

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Ella Kause                              2007 PorinYU              7,11
  2. Siiri Mäkelä                            2007 LauttLu              7,11
  3. Ellen Kaasalainen                            LauttLu              7,27
  4. Maija Vandell                           2007 KiukKi               7,33
  5. Emilia Arola                            2008 PorinTa              7,75
  6. Venla Saari                             2008 KiukKi               8,05
  7. Saana Salmi                             2007 YlänKi               8,15

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Nuppu Willman                                NoNo                 6,92
  2. Pinja Rintala                           2007 LauttLu              7,06
  3. Eevi Palomäki                           2007 YlänKi               7,34
  4. Inkeri Rantapelkonen                    2007 KiukKi               7,41
  5. Minka Rannanmäki                        2007 SäkU                 7,44
  6. Vilma Toivonen                          2008 LoimLei              7,78
  7. Iida Saariola                           2008 PorinTa              7,97

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Elle Kariniemi                          2007 LauttLu              6,90
  2. Eevi Pohjolainen                        2008 LauttLu              7,35
  3. Liina Laine                             2008 LauttLu              7,46
  4. Anna Bergius                            2007 SäkU                 7,66
  5. Alma Kaikkonen                          2007 SäkU                 7,68
  6. Ilona Rekola                            2008 YlänKi               7,76
  7. Netta Nummi                             2008 KiukKi               8,11

T9 1000 m


  1. Ella Kause                              2007 PorinYU           3.51,12
  2. Siiri Mäkelä                            2007 LauttLu           4.09,65
  3. Liina Laine                             2008 LauttLu           4.11,85
  4. Eevi Pohjolainen                        2008 LauttLu           4.14,26
  5. Jenna Pelkonen                          2008 KiukKi            4.15,46
  6. Auni Viitasalo                               KiukKi            4.19,99
  7. Ellen Kaasalainen                            LauttLu           4.21,44
  8. Miina Paija                             2007 UrjU              4.21,63
  9. Emilia Arola                            2008 PorinTa           4.35,92
 10. Ilona Rekola                            2008 YlänKi            4.42,87
 11. Maija Vandell                           2007 KiukKi            4.44,14
 12. Janella Aalto                           2007 KokemKV           4.52,28
 13. Venla Saari                             2008 KiukKi            4.53,94
 14. Vilma Toivonen                          2008 LoimLei           4.59,44

T9 Pituus

  1. Nuppu Willman                                NoNo                 4,02                
          4,02      
                    
  2. Elle Kariniemi                          2007 LauttLu              3,58                
          3,58                              
                                            
  3. Siiri Mäkelä                            2007 LauttLu              3,56                
          3,56                  
                                
  4. Miina Paija                             2007 UrjU                 3,51                
          3,51      
                    
  5. Sofia Kunnas                            2007 RaumU                3,43                
          3,43      
                    
  6. Ella Kause                              2007 PorinYU              3,34                
          3,34                  
                                
  7. Inkeri Rantapelkonen                    2007 KiukKi               3,29                
          3,29      
                    
  8. Eevi Palomäki                           2007 YlänKi               3,27                
          3,27
              
  9. Pinja Rintala                           2007 LauttLu              3,26                
          3,26                  
                                
 10. Liina Laine                             2008 LauttLu              3,05                
          3,05      
                    
 11. Anna Bergius                            2007 SäkU                 3,03                
          3,03                  
                                
 12. Pihla Ahlgren                           2007 KiukKi               2,98                
          2,98                  
                                
 13. Eevi Pohjolainen                        2008 LauttLu              2,97                
          2,97                  
                                
 14. Janella Aalto                           2007 KokemKV              2,95                
          2,95      
                    
 15. Sara Kunnas                             2009 RaumU                2,88                
          2,88                  
                                
 16. Maija Vandell                           2007 KiukKi               2,83                
          2,83      
                    
 17. Jenna Pelkonen                          2008 KiukKi               2,77                
          2,77                  
                                
 18. Milja Tähkänen                               MerI                 2,76                
          2,76                  
                                
 19. Alma Kaikkonen                          2007 SäkU                 2,65                
          2,65      
                    
 20. Iida Saariola                           2008 PorinTa              2,64                
          2,64      
                    
 21. Ilona Rekola                            2008 YlänKi               2,61                
          2,61                  
                                
 22. Saana Salmi                             2007 YlänKi               2,60                
          2,60      
                    
 23. Maija Wallenius                         2009 KiukKi               2,59                
          2,59                  
                                
 24. Netta Nummi                             2008 KiukKi               2,53                
          2,53      
                    
 25. Vilma Toivonen                          2008 LoimLei              2,52                
          2,52
              
 26. Venla Saari                             2008 KiukKi               2,38                
          2,38                  
                                
 27. Iina Kause                              2010 PorinYU              2,28                
          2,28      
                    
 28. Elisabeth Suoniemi                           KiukKi               1,93                
          1,93      
                    

T11 60 m

  1. Olivia Kärki                            2006 LauttLu              9,16
  2. Verna Vuorela                           2005 LaitJy               9,19
  3. Lotta Metsärinta                        2005 LaitJy               9,20
  4. Sani Rajala                             2005 EurajVei             9,26
  5. Jenni Sormunen                          2005 IkaalU               9,35
  6. Inni Lehtola                            2005 KiukKi               9,55
  7. Amanda Witikkala                        2006 KokemKV              9,59
  8. Elisa Tiuttu                            2006 LauttLu              9,63
  9. Minea Lindén                            2005 LoimLei              9,74
 10. Neea Nummi                              2006 KiukKi               9,77
 11. Eveliina Haviala                        2005 NakkVire             9,78
 12. Sara Peltonen                           2005 SäkU                 9,92
 13. Saga Puumalainen                        2005 SäkU                 9,98
 14. Reetta Ääri                             2005 SäkU                10,04
 15. Sanni Pihko                             2006 LauttLu             10,07
 16. Iida Simpanen                                YlänKi              10,13
 17. Joanna Hämäläinen                       2006 SäkU                10,28
 18. Rebecca Nelimarkka                      2006 UlvST               10,29
 19. Ronja Poikonen                          2005 KiukKi              10,32

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Lotta Metsärinta                        2005 LaitJy               9,20
  2. Jenni Sormunen                          2005 IkaalU               9,35
  3. Elisa Tiuttu                            2006 LauttLu              9,63
  4. Neea Nummi                              2006 KiukKi               9,77
  5. Saga Puumalainen                        2005 SäkU                 9,98
  6. Sanni Pihko                             2006 LauttLu             10,07

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Olivia Kärki                            2006 LauttLu              9,16
  2. Inni Lehtola                            2005 KiukKi               9,55
  3. Minea Lindén                            2005 LoimLei              9,74
  4. Sara Peltonen                           2005 SäkU                 9,92
  5. Iida Simpanen                                YlänKi              10,13
  6. Joanna Hämäläinen                       2006 SäkU                10,28
  7. Rebecca Nelimarkka                      2006 UlvST               10,29

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Verna Vuorela                           2005 LaitJy               9,19
  2. Sani Rajala                             2005 EurajVei             9,26
  3. Amanda Witikkala                        2006 KokemKV              9,59
  4. Eveliina Haviala                        2005 NakkVire             9,78
  5. Reetta Ääri                             2005 SäkU                10,04
  6. Ronja Poikonen                          2005 KiukKi              10,32

T11 150 m

  1. Jenni Sormunen                          2005 IkaalU              22,43
  2. Olivia Kärki                            2006 LauttLu             22,59
  3. Verna Vuorela                           2005 LaitJy              22,76
  4. Sani Rajala                             2005 EurajVei            22,81
  5. Lotta Metsärinta                        2005 LaitJy              22,84
  6. Minea Lindén                            2005 LoimLei             23,88
  7. Inni Lehtola                            2005 KiukKi              24,03
  8. Amanda Witikkala                        2006 KokemKV             24,05
  9. Eveliina Haviala                        2005 NakkVire            24,18
 10. Sara Peltonen                           2005 SäkU                24,20
 11. Saga Puumalainen                        2005 SäkU                24,53
 12. Julia Kaasalainen                            LauttLu             24,54
 13. Elisa Tiuttu                            2006 LauttLu             24,59
 14. Neea Nummi                              2006 KiukKi              24,63
 15. Juuli Pere                              2006 EurRai              25,32
 16. Sanni Pihko                             2006 LauttLu             25,51
 17. Rebecca Nelimarkka                      2006 UlvST               25,82
 18. Ronja Poikonen                          2005 KiukKi              26,07
 19. Iida Simpanen                                YlänKi              26,46
 20. Enny-Fiia Vehkaoja                           PorinTa             27,07
 21. Lotta Uotila                            2006 YlänKi              27,35

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Olivia Kärki                            2006 LauttLu             22,59
  2. Inni Lehtola                            2005 KiukKi              24,03
  3. Saga Puumalainen                        2005 SäkU                24,53
  4. Neea Nummi                              2006 KiukKi              24,63
  5. Enny-Fiia Vehkaoja                           PorinTa             27,07

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Sani Rajala                             2005 EurajVei            22,81
  2. Minea Lindén                            2005 LoimLei             23,88
  3. Elisa Tiuttu                            2006 LauttLu             24,59
  4. Sanni Pihko                             2006 LauttLu             25,51
  5. Iida Simpanen                                YlänKi              26,46
  6. Lotta Uotila                            2006 YlänKi              27,35

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Verna Vuorela                           2005 LaitJy              22,76
  2. Amanda Witikkala                        2006 KokemKV             24,05
  3. Julia Kaasalainen                            LauttLu             24,54
  4. Juuli Pere                              2006 EurRai              25,32
  5. Rebecca Nelimarkka                      2006 UlvST               25,82

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Jenni Sormunen                          2005 IkaalU              22,43
  2. Lotta Metsärinta                        2005 LaitJy              22,84
  3. Eveliina Haviala                        2005 NakkVire            24,18
  4. Sara Peltonen                           2005 SäkU                24,20
  5. Ronja Poikonen                          2005 KiukKi              26,07

T11 1000 m


  1. Amanda Witikkala                        2006 KokemKV           3.49,93
  2. Neea Pelkonen                           2005 KiukKi            3.56,06
  3. Minea Lindén                            2005 LoimLei           3.56,67
  4. Juuli Pere                              2006 EurRai            4.00,66
  5. Julia Kaasalainen                            LauttLu           4.02,55
  6. Fiona Kaikkonen                         2005 SäkU              4.05,19
  7. Sara Peltonen                           2005 SäkU              4.06,01
  8. Lotta Uotila                            2006 YlänKi            4.32,86
  9. Ronja Poikonen                          2005 KiukKi            4.35,79
     Eveliina Haviala                        2005 NakkVire              DNS

T11 Pituus

  1. Sani Rajala                             2005 EurajVei             4,26                
          4,26      
                    
  2. Olivia Kärki                            2006 LauttLu              4,12                
          4,12      
                    
  3. Verna Vuorela                           2005 LaitJy               4,10                
          4,10      
                    
  4. Eveliina Haviala                        2005 NakkVire             4,04                
          4,04
              
  5. Siiri Pein                                   KanksLei             4,01                
          4,01      
                    
  6. Jenni Sormunen                          2005 IkaalU               3,99                
          3,99      
                    
  7. Minea Lindén                            2005 LoimLei              3,92                
          3,92      
                    
  8. Lotta Metsärinta                        2005 LaitJy               3,86                
          3,86
              
  9. Inni Lehtola                            2005 KiukKi               3,73                
          3,73      
                    
 10. Rebecca Nelimarkka                      2006 UlvST                3,62                
          3,62
              
 11. Neea Pelkonen                           2005 KiukKi               3,54                
          3,54
              
 12. Fiona Kaikkonen                         2005 SäkU                 3,49                
          3,49      
                    
 13. Sanni Pihko                             2006 LauttLu              3,41                
          3,41      
                    
 14. Amanda Witikkala                        2006 KokemKV              3,40                
          3,40      
                    
 15. Neea Nummi                              2006 KiukKi               3,33                
          3,33      
                    
 16. Iida Simpanen                                YlänKi               3,30                
          3,30
              
 17. Saga Puumalainen                        2005 SäkU                 3,27                
          3,27      
                    
 18. Joanna Hämäläinen                       2006 SäkU                 3,09                
          3,09      
                    
 19. Lotta Uotila                            2006 YlänKi               3,04                
          3,04
              
 20. Ronja Poikonen                          2005 KiukKi               3,01                
          3,01      
                    
 20. Fredrica Suoniemi                       2005 KiukKi               3,01                
          3,01      
                    

T13 60 m

  1. Aada Puosi                              2003 EurajVei             8,61
  2. Vilma Reunanen                          2003 YlänKi               8,80
  3. Anni Koivunen                                KiukKi               8,84
  4. Siiri Elomaa                            2003 VammsVoi             8,84
  5. Jessica Hämäläinen                      2003 SäkU                 8,99
  6. Anni Nurminen                           2004 TampPy               9,00
  7. Charlotta Suoniemi                      2003 KiukKi               9,11
  8. Elli Tiuttu                             2004 LauttLu              9,16
  9. Ida Mäkinen                             2003 KiukKi               9,16
 10. Aino Lausniemi                          2004 LauttLu              9,22
 11. Anna Kahala                             2003 KiukKi               9,22
 12. Nina Välimäki                           2004 VammsVoi             9,22
 13. Noora Nevala                            2003 KokemKV              9,25
 14. Milla Rantala                                LoiLei               9,30
 15. Nelli Sandberg                          2004 SäkU                 9,45
 16. Helmi Siuko                             2004 PunkalKu             9,49
 17. Emmi Pohjolainen                        2004 LauttLu              9,60
 18. Venla Poikonen                          2003 KiukKi               9,61
 19. Kiia Hulmi                              2004 SäkU                 9,73
 20. Sanni Rannanmäki                        2004 SäkU                 9,73
 21. Sanni Ollonen                                KiukKi               9,77
 22. Jenina Luotonen                         2004 LaitJy               9,80
 23. Emilia Uotila                           2004 YlänKi              10,41
 24. Iida Lehtonen                           2004 LaitJy              10,55
     Ilona Ruohola                           2003 TuUL                  DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Vilma Reunanen                          2003 YlänKi               8,80
  2. Ida Mäkinen                             2003 KiukKi               9,16
  3. Anna Kahala                             2003 KiukKi               9,22
  4. Nina Välimäki                           2004 VammsVoi             9,22
  5. Sanni Ollonen                                KiukKi               9,77
  6. Emilia Uotila                           2004 YlänKi              10,41
     Ilona Ruohola                           2003 TuUL                  DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Charlotta Suoniemi                      2003 KiukKi               9,11
  2. Aino Lausniemi                          2004 LauttLu              9,22
  3. Milla Rantala                                LoiLei               9,30
  4. Venla Poikonen                          2003 KiukKi               9,61
  5. Kiia Hulmi                              2004 SäkU                 9,73
  6. Jenina Luotonen                         2004 LaitJy               9,80

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Anni Nurminen                           2004 TampPy               9,00
  2. Elli Tiuttu                             2004 LauttLu              9,16
  3. Noora Nevala                            2003 KokemKV              9,25
  4. Nelli Sandberg                          2004 SäkU                 9,45
  5. Helmi Siuko                             2004 PunkalKu             9,49
  6. Iida Lehtonen                           2004 LaitJy              10,55

Erä 4                Tuuli: NWND

  1. Aada Puosi                              2003 EurajVei             8,61
  2. Anni Koivunen                                KiukKi               8,84
  3. Siiri Elomaa                            2003 VammsVoi             8,84
  4. Jessica Hämäläinen                      2003 SäkU                 8,99
  5. Emmi Pohjolainen                        2004 LauttLu              9,60
  6. Sanni Rannanmäki                        2004 SäkU                 9,73

T13 200 m

  1. Aada Puosi                              2003 EurajVei             29,0
  2. Siiri Elomaa                            2003 VammsVoi             29,3
  2. Anni Koivunen                                KiukKi               29,3
  4. Ronja Niemi                                  MietMP              30,04
  5. Aino Lausniemi                          2004 LauttLu              30,3
  6. Jessica Hämäläinen                      2003 SäkU                 30,4
  7. Nina Välimäki                           2004 VammsVoi             30,5
  8. Ida Mäkinen                             2003 KiukKi               31,0
  9. Charlotta Suoniemi                      2003 KiukKi              31,04
 10. Anna Kahala                             2003 KiukKi               31,3
 11. Emmi Pohjolainen                        2004 LauttLu             32,05
 12. Helmi Siuko                             2004 PunkalKu             32,7
 13. Kiia Hulmi                              2004 SäkU                 33,0
 14. Jenina Luotonen                         2004 LaitJy               33,3
 15. Iida Lehtonen                           2004 LaitJy              35,36
     Ilona Ruohola                           2003 TuUL                  DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Meri Elomaa                             2002 VammsVoi             29,0

Erä 1                Tuuli: -0,8

  1. Ronja Niemi                                  MietMP              30,04
  2. Charlotta Suoniemi                      2003 KiukKi              31,04
  3. Emmi Pohjolainen                        2004 LauttLu             32,05
  4. Iida Lehtonen                           2004 LaitJy              35,36
     Ilona Ruohola                           2003 TuUL                  DNS

Erä 2                Tuuli: -1,5

  1. Aada Puosi                              2003 EurajVei             29,0
  2. Siiri Elomaa                            2003 VammsVoi             29,3
  3. Anna Kahala                             2003 KiukKi               31,3
  4. Helmi Siuko                             2004 PunkalKu             32,7
  5. Kiia Hulmi                              2004 SäkU                 33,0
  6. Jenina Luotonen                         2004 LaitJy               33,3

Erä 3                Tuuli: -1,7

  1. Anni Koivunen                                KiukKi               29,3
  2. Aino Lausniemi                          2004 LauttLu              30,3
  3. Jessica Hämäläinen                      2003 SäkU                 30,4
  4. Nina Välimäki                           2004 VammsVoi             30,5
  5. Ida Mäkinen                             2003 KiukKi               31,0
Kilpailun ulkopuolella
     Meri Elomaa                             2002 VammsVoi             29,0

T13 Korkeus

  1. Milla Rantala                                LoiLei                140
        
        
  2. Anna Kahala                             2003 KiukKi                135
        
        
  2. Anni Nurminen                           2004 TampPy                135
        
        
  4. Ida Mäkinen                             2003 KiukKi                135
        
        
  5. Nelli Sandberg                          2004 SäkU                  135
        
        
  6. Nina Välimäki                           2004 VammsVoi              125
        
        
  7. Noora Nevala                            2003 KokemKV               120
        
        
  8. Jenina Luotonen                         2004 LaitJy                120
        
        
  9. Emmi Pohjolainen                        2004 LauttLu               120
        
        
 10. Helmi Siuko                             2004 PunkalKu              115
        
        
 11. Emilia Uotila                           2004 YlänKi                110
         110
           O
 12. Katariina Taimen                        2004 YlänKi                095
        
        
     Elli Tiuttu                             2004 LauttLu               DNS
        
        

T15 300 m

  1. Kiia Jullenmaa                                                   42,62
  2. Lotta-Maria Maine                       2002 LauttLu             45,94
  3. Sanni Ääri                              2001 SäkU                47,07
  4. Sofia Vatka                             2001 SäkU                47,84
  5. Nea Peltola                                  LautLu              48,85
  6. Elisa Lähde                             2002 VammsVoi            49,15
  7. Elli-Maria Lehtonen                     2002 LaitJy              49,58
     Laura Lepistö                           2001 PorinYU               DNS

Erä 1                

  1. Lotta-Maria Maine                       2002 LauttLu             45,94
  2. Sanni Ääri                              2001 SäkU                47,07
  3. Sofia Vatka                             2001 SäkU                47,84
  4. Elli-Maria Lehtonen                     2002 LaitJy              49,58

Erä 2                

  1. Kiia Jullenmaa                                                   42,62
  2. Nea Peltola                                  LautLu              48,85
  3. Elisa Lähde                             2002 VammsVoi            49,15
     Laura Lepistö                           2001 PorinYU               DNS

T15 Kuula

  1. Laura Lepistö                           2001 PorinYU             10,20
          10,20
  2. Jenny Virta                             2001 UlvST               10,02
          10,02
  3. Sanni Ollonen                                KiukKi               9,24
           9,24
  4. Elisa Lähde                             2002 VammsVoi             8,27
           8,27
  5. Anna Niemi                              2002 MerikI               7,87
           7,87
  6. Eerika Lahti                                 LautLu               6,02
           6,02

N17 100 m

  1. Kiia Jullenmaa                                                   13,16
  2. Saara Filppula                          2000 KiukKi              13,25
  3. Laura Lepistö                           2001 PorinYU             13,53
  4. Nelli Rakkolainen                       2000 KokemKV             13,57
  5. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                13,61
  6. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                13,84
  7. Noora Rintala                                VammsVoi            14,21
  8. Maarit Nurmi                            2000 MerikI              14,24
  9. Alisa Heino                                  KiuKis              14,25
 10. Suvi Tamminen                                PorinTa             14,83
     Sanni Ääri                              2001 SäkU                  DNS
     Sofia Vatka                             2001 SäkU                  DNS

Erä 1                Tuuli: +1,2

  1. Kiia Jullenmaa                                                   13,16
  2. Saara Filppula                          2000 KiukKi              13,25
  3. Laura Lepistö                           2001 PorinYU             13,53
  4. Nelli Rakkolainen                       2000 KokemKV             13,57
  5. Alisa Heino                                  KiuKis              14,25
  6. Suvi Tamminen                                PorinTa             14,83

Erä 2                Tuuli: +1,0

  1. Jenna Kompuinen                         1999 SäkU                13,61
  2. Sofia Kompuinen                         1999 SäkU                13,84
  3. Noora Rintala                                VammsVoi            14,21
  4. Maarit Nurmi                            2000 MerikI              14,24
     Sanni Ääri                              2001 SäkU                  DNS
     Sofia Vatka                             2001 SäkU                  DNS

N17 Kuula

  1. Saara Filppula                          2000 KiukKi              10,63
          10,63
  2. Julia Huhtala                           2000 YlänKi               9,26
           9,26
  3. Alisa Heino                                  KiuKis               8,21
           8,21
     Reeta Ruoho                                  PorinTa               DNS