Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
30.07. klo 11:00 KUY:n Nuorisokansallinen Tulokset (päivitetty: 14:55 01.08.2016)
KUY:n Nuorisokansalliset
Hyrylän Urheilukeskus

30.-31.7.2016

TULOKSET

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                6,85
  2. Rasmus Kortesoja                        2007 KeskiUYU             7,21
  3. Lukas Hannonen                          2008 KeskiUYU             7,94
  4. Jesse Kaipiainen                        2008 KeskiUYU             8,03
  5. Wille Nordström                         2008 EsboIF               8,36
  6. Axel Hoffrén                            2007 KeskiUYU             8,62

P9 1000 m


  1. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU             3.42,92
  2. Eemeli Karjalainen                      2007 EsboIF            3.45,44
  3. Rasmus Kortesoja                        2007 KeskiUYU          3.57,76
  4. Lukas Hannonen                          2008 KeskiUYU          4.47,40
  5. Aaron Podschivalow                      2008 RekRai            4.53,71
  6. Jan Niittynen                           2007 NurmijYU          5.01,17
     Daniel Raatikainen                      2007 RekRai                DNS

P9 Korkeus

  1. Rasmus Kortesoja                        2007 KeskiUYU              090
         090 095
          XO XXX

P9 Pituus

  1. Aarni Anttila                           2007 HKV                  3,80                
          3,68     X  3,80  3,51  3,55  3,18
                                            
  2. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                3,69                
          3,69  3,51  3,51  3,56  3,47  3,59
                                            
  3. Rasmus Kortesoja                        2007 KeskiUYU             3,16                
          2,80  2,93  3,16  3,09  3,00  3,15
                                            
  4. Jan Niittynen                           2007 NurmijYU             2,76                
          2,54     X  2,28  2,72  2,76  2,62
                                            
  5. Daniel Raatikainen                      2007 RekRai               2,39                
          2,30  2,28  2,15  2,07  2,39  2,16
                                            
  6. Lukas Hannonen                          2008 KeskiUYU             2,29                
          2,29     X     X     X  2,00  1,91
                                            
  7. Wille Nordström                         2008 EsboIF               2,10                
          1,45  2,10  1,89  1,75  2,09  2,03
                                            

P9 Kuula

  1. Jesse Kaipiainen                        2008 KeskiUYU             6,24
           6,14      X      X   5,45   6,24   5,83
  2. Axel Hoffrén                            2007 KeskiUYU             4,49
           4,43   4,06   4,07   4,49   4,21   3,93
  3. Wille Nordström                         2008 EsboIF               3,68
              X   3,35   2,81   2,87   3,68   2,77
     Erkka-Voitto Heinonen                   2009 JyväskKU              DNS
        

P11 60 m


Erä 1                

  1. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58                9,14
  2. Tuomas Ahokas                           2005 VantSa               9,35
  3. Vilho Stenman                           2005 UurU                 9,52
  4. Antto-Ville Heinonen                    2006 JyväskKU             9,54
  5. Joona Taipale                           2006 PälkLL              10,41

Erä 2                

  1. Jeffrey Bach                            2005 HIFK                 8,63
  2. Kasper Hietanen                         2005 EspTa                9,68
  3. Juuso Tuominen                          2005 RiihimKi             9,73
  4. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 9,76
  5. Einari Tiainen                          2005 VantSa               9,78

P11 1000 m


  1. Vilho Stenman                           2005 UurU              3.31,43
  2. Veeti Savolainen                        2005 KerU              3.31,89
  3. Topias Piirainen                        2005 KeskiUYU          3.33,26
  4. Atte Kuusela                            2005 TammRy            3.38,95
  5. Kasper Hietanen                         2005 EspTa             3.44,01
  6. Einari Tiainen                          2005 VantSa            3.58,48

P11 60 m aj


                     Tuuli: +0,4

  1. Eino Sormunen                           2006 HKV                 10,90
  2. Eero Sormunen                           2006 HKV                 11,04
  3. Juuso Tuominen                          2005 RiihimKi            12,22

P11 Korkeus

  1. Kasper Hietanen                         2005 EspTa                 137
         100 105 110 115 120 125 130 135 137 140    
           O   O   O   O   O  XO  XO  XO XXO XXX    
  2. Juuso Tuominen                          2005 RiihimKi              130
         105 110 115 120 125 130 135    
           O   O   O   O XXO XXO XXX    
  3. Tuomas Ahokas                           2005 VantSa                120
         095 100 105 110 115 120 125    
           O   O   O  XO  XO XXO XXX    
  4. Joona Taipale                           2006 PälkLL                115
         100 105 110 115 120    
           O  XO  XO   O XXX    
  5. Einari Tiainen                          2005 VantSa                115
         100 105 110 115 120    
           O   O   O  XO XXX    
  6. Elias Hietanen                          2006 RiihimKi              115
         100 105 110 115 120    
           O  XO   O  XO XXX    
  7. Atte Kuusela                            2005 TammRy                110
         090 095 100 105 110 115    
           O   O   O   O   O XXX    
  8. Valter Nylund                           2006 IFSibboV              110
         100 105 110 115    
           O   O XXO XXX    

P11 Pituus

  1. Eero Sormunen                           2006 HKV                  4,26                
          4,01  4,05  3,95  4,26  4,02  4,03
                                            
  2. Eino Sormunen                           2006 HKV                  4,22                
          4,11  4,13  4,04  4,21  4,22  4,05
                                            
  3. Lauri Mäkinen                           2005 KU-58                4,17                
          3,92  3,85  4,02  4,17  3,83  4,09
                                            
  4. Vilho Stenman                           2005 UurU                 3,93                
             X  3,93  3,82  3,83  3,76  3,86
                                            
  5. Olavi Halonen                           2006 HyvsU                3,85                
          3,75  3,66  3,73  3,85  3,79  3,71
                                            
  6. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 3,83                
          3,79  3,81  3,81  3,83  3,75  3,76
                                            
  7. Tuomas Ahokas                           2005 VantSa               3,73                
          3,64  3,53  3,56     X  3,56  3,73
                                            
     Kasper Hietanen                         2005 EspTa                 DNS                
        
        

P11 Kuula

  1. Pyry Selin                              2005 KerU                 8,30
           7,81   7,85   8,08   8,30   8,20      X
  2. Olavi Halonen                           2006 HyvsU                7,47
           6,86   7,07   7,13   7,40   7,47   7,30
  3. Miska Podschivalow                      2005 RekRai               7,16
           6,83   6,95   6,82   7,16   6,75      X
  4. Eelis Aramo                             2005 HyvsU                6,83
           6,83   6,25   6,38   6,75   6,77   6,39
  5. Elias Hietanen                          2006 RiihimKi             6,39
           5,60   5,93   5,77   5,57   5,91   6,39
  6. Valter Nylund                           2006 IFSibboV             6,33
           5,69      X   5,77   5,37   6,33      X
     Kasper Hietanen                         2005 EspTa                 DNS
        

P11 Kiekko

  1. Mico Lampinen                           2006 HKV                 35,53
          33,97  31,12  30,60  35,53      X  34,91
  2. Aatu Kangasniemi                        2006 PorvU               30,25
          26,28  25,57  26,98  28,25      X  30,25
  3. Pyry Selin                              2005 KerU                26,42
          16,11  26,42      X      X      X  25,10
  4. Olavi Halonen                           2006 HyvsU               20,93
          14,36  19,88  20,93      X      X  17,95
  5. Eelis Aramo                             2005 HyvsU               20,01
          13,96  20,01  15,25  16,52  17,42  18,60
  6. Juuso Tuominen                          2005 RiihimKi            18,84
          18,63  17,12      X  15,65  18,84       

P11 Keihäs

  1. Pyry Selin                              2005 KerU                31,44
          31,44  30,90  29,71      X      X      X
  2. Antto-Ville Heinonen                    2006 JyväskKU            30,23
          27,74  30,23  27,79  29,06  30,06  29,62
  3. Elias Hietanen                          2006 RiihimKi            27,57
          27,57  26,12  27,00  26,20  23,72  26,13
  4. Atte Kuusela                            2005 TammRy              24,45
          24,05  20,40  22,41  24,45  21,10  21,72
  5. Joona Taipale                           2006 PälkLL              24,21
          20,42  21,90  20,19  23,25  22,43  24,21
  6. Kasper Hietanen                         2005 EspTa               22,92
          20,26  19,07  22,92  18,75  19,24  18,26
  7. Valter Nylund                           2006 IFSibboV            16,55
          16,04  15,78  15,36  14,13  15,96  16,55

P13 60 m

  1. Jaakko Linnus                           2003 TampPy               8,49
  2. Matias Komi                             2003 IFSibboV             8,50
  3. Topias Talvitie                         2004 HyvsU                8,76
  4. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                  8,93
  5. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  8,96
  6. Petrus Randelin                         2004 KeskiUYU             9,07
  7. Rasmus Kujala                           2003 KeskiUYU             9,17
  8. Emil Nylund                             2004 IFSibboV             9,19
  9. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU             9,20
 10. Kalle Gauriloff                         2004 KeskiUYU             9,68
 11. Joona Heikkerö                          2003 PorvU                9,72

Erä 1                Tuuli: +0,3

  1. Rasmus Kujala                           2003 KeskiUYU             9,17
  2. Emil Nylund                             2004 IFSibboV             9,19
  3. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU             9,20
  4. Kalle Gauriloff                         2004 KeskiUYU             9,68
  5. Joona Heikkerö                          2003 PorvU                9,72

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Jaakko Linnus                           2003 TampPy               8,49
  2. Matias Komi                             2003 IFSibboV             8,50
  3. Topias Talvitie                         2004 HyvsU                8,76
  4. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                  8,93
  5. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  8,96
  6. Petrus Randelin                         2004 KeskiUYU             9,07

P13 200 m


                     Tuuli: -1,1

  1. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                27,35
  2. Samu Käyhkö                             2003 NurmijYU            28,44
  3. Topias Talvitie                         2004 HyvsU               28,81
  4. Johannes Hakala                         2004 EspTa               29,20
  5. Petteri Kankkunen                       2004 KeskiUYU            30,79
  6. Emil Nylund                             2004 IFSibboV            31,35
  7. Kalle Gauriloff                         2004 KeskiUYU            33,24
     Jaakko Salomäki                         2004 KeskiUYU              DNS

P13 1000 m


  1. Joona Heikkerö                          2003 PorvU             3.32,86

P13 60 m aj


                     Tuuli: -1,0

  1. Matias Komi                             2003 IFSibboV            10,24
  2. Aapo Nikkola                            2004 HKV                 10,74
  3. Jaakko Salomäki                         2004 KeskiUYU            11,14
  4. Rasmus Kujala                           2003 KeskiUYU            11,35
  5. Juho Kantoniemi                         2003 HyvsU               11,36
  6. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU            11,44

P13 Korkeus

  1. Samu Käyhkö                             2003 NurmijYU              140
         115 120 125 130 135 140 143
           O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU              135
         115 120 125 130 135 140
           O   O   O  XO   O XXX
  3. Petrus Randelin                         2004 KeskiUYU              115
         110 115 120
           O  XO XXX
     Aapo Nikkola                            2004 HKV                   DNS
        
        
     Petteri Kankkunen                       2004 KeskiUYU              DNS
        
        
     Jaakko Salomäki                         2004 KeskiUYU              DNS
        
        

P13 Pituus

  1. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                 4,50 -0,7           
          3,97  4,18  4,49  4,23  4,35  4,50
          +0,3  -0,3  -0,4  -0,2  -0,1  -0,7
  2. Simeon Vorselman                        2004 HKV                  4,37 -0,6           
          4,06     X  4,28  2,50  4,37     X
          -0,3        -0,4  -0,1  -0,6      
  3. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  4,33 -2,3           
          4,16  4,22     X     X  1,76  4,33
          +0,5  -0,9              -1,1  -2,3
  4. Petrus Randelin                         2004 KeskiUYU             4,33 -1,0           
          3,94  4,33  4,07     X     X  3,77
          +0,1  -1,0  -0,4              -0,2
  5. Topias Talvitie                         2004 HyvsU                4,28 -0,5           
          4,11  4,14  3,89  3,99  3,60  4,28
          +0,2  -1,0  +0,1  -0,1  -0,1  -0,5
  6. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU             4,16 -0,6           
             X  3,99  4,08  3,69  4,15  4,16
                -1,2  +0,1  -0,3  -1,4  -0,6
  7. Juho Kantoniemi                         2003 HyvsU                4,10 -0,2           
          4,03  4,10  3,91  4,04  3,98  4,01
          -0,2  -0,2  -0,3  -0,2  -0,3  -0,8
  8. Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo              4,06 -0,1           
          4,06  4,00     X     X     X     X
          -0,1  -1,3                        
  9. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                  4,03 -0,2           
          3,77  4,03  3,93
          -0,7  -0,2  -0,5
 10. Miska Johansson                         2004 HeinI                3,93 +0,1           
          3,70  3,64  3,93
          -0,2  -0,4  +0,1
 11. Joona Heikkerö                          2003 PorvU                3,74 -0,4           
             X  3,67  3,74
                -0,8  -0.4

P13 Kuula

  1. Ahti Pokkinen                           2003 IFSibboV            12,01
          11,27  11,80  11,03      X  10,06  12,01
  2. Max Lampinen                            2004 HKV                 11,60
          11,38  11,60      X  11,54      X      X
  3. Justus Lind                             2003 OrimJy              10,13
           9,39  10,13      X      X  10,08   9,80
  4. Juho Kantoniemi                         2003 HyvsU                9,19
           9,19   8,28   8,61   8,47   8,62   8,68
     Petteri Kankkunen                       2004 KeskiUYU              DNS
        

P13 Kiekko

  1. Max Lampinen                            2004 HKV                 35,91
          35,91  32,79  34,75      X      X      X
  2. Justus Lind                             2003 OrimJy              35,24
          33,44  33,55  33,75      X  35,24  31,93
  3. Ahti Pokkinen                           2003 IFSibboV            33,90
          27,51  33,90  32,95      X  33,20      X
  4. Jaakko Linnus                           2003 TampPy              31,52
          28,37  25,69  30,94  30,00      X  31,52
  5. Joona Heikkerö                          2003 PorvU               27,04
          27,04  17,74  24,01      X  21,66  26,29
  6. Juho Kantoniemi                         2003 HyvsU               26,98
              X  24,35  24,26  26,05  26,98  23,74
  7. Kalle Gauriloff                         2004 KeskiUYU            18,10
              X      X  18,10      X      X      X
  8. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU            17,31
              X  17,31      X      X      X      X
     Jerry Silomaa                           2004 RekRai                DNS
        

P13 Keihäs

  1. Jaakko Linnus                           2003 TampPy              41,88
          36,75  39,93  39,88  36,66  36,56  41,88
  2. Arno Toivola                            2004 HyvsU               40,81
              X  39,37  40,81  39,58  40,12      X
  3. Ahti Pokkinen                           2003 IFSibboV            37,27
          37,27  28,88  31,70  30,57  25,95  34,89
  4. Justus Lind                             2003 OrimJy              36,28
          35,04  35,44  36,28  33,33  34,24      X
  5. Jerry Silomaa                           2004 RekRai              36,06
          34,95  36,06  34,63  32,59  33,44  33,25
  6. Juho Kantoniemi                         2003 HyvsU               33,96
          29,91  29,75  31,75  33,96  32,43  33,87
  7. Aapo Nikkola                            2004 HKV                 33,81
          33,81      X      X  29,19  33,10  32,31
  8. Simeon Vorselman                        2004 HKV                 33,36
          30,50  32,06  29,84  30,92  31,66  33,36
  9. Miska Johansson                         2004 HeinI               27,98
          27,36      X  27,98
 10. Joona Heikkerö                          2003 PorvU               27,62
          27,62  26,98  25,39
 11. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                 26,43
          24,21      X  26,43
 12. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU            25,37
          19,46  25,37      X

P15 100 m

  1. Mauno Havukorpi                         2001 VihdVie             11,65
  2. Eero Ilomäki                            2001 HIFK                11,67
  3. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                 11,84
  4. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa               11,95
  5. Vishal Ale                              2001 HIFK                12,47
  6. Eeka Kölhi                              2001 HIFK                12,53
  7. Jaakko Matilainen                       2001 VihdVie             13,06
  8. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa               13,22
  9. Edison Bach                             2002 HIFK                13,42
 10. Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo             14,26

Erä 1                Tuuli: +1,3

  1. Vishal Ale                              2001 HIFK                12,47
  2. Jaakko Matilainen                       2001 VihdVie             13,06
  3. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa               13,22
  4. Edison Bach                             2002 HIFK                13,42
  5. Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo             14,26

Erä 2                Tuuli: +0,9

  1. Mauno Havukorpi                         2001 VihdVie             11,65
  2. Eero Ilomäki                            2001 HIFK                11,67
  3. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                 11,84
  4. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa               11,95
  5. Eeka Kölhi                              2001 HIFK                12,53

P15 300 m

  1. Mauno Havukorpi                         2001 VihdVie             36,74
  2. Eero Ilomäki                            2001 HIFK                37,62
  3. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa               37,84
  4. Akseli Salin                            2001 HIFK                38,97
  5. Vishal Ale                              2001 HIFK                40,16
  6. Iisakki Torppa                          2001 EspTa               40,86
  7. Jaakko Matilainen                       2001 VihdVie             41,61
  8. Tomi Salmela                            2002 VihdVie             41,85
  9. Edison Bach                             2002 HIFK                44,97
     Pyry Kalanen                            2002 HyvsU                 DNS

Erä 1                

  1. Iisakki Torppa                          2001 EspTa               40,86
  2. Jaakko Matilainen                       2001 VihdVie             41,61
  3. Edison Bach                             2002 HIFK                44,97
     Pyry Kalanen                            2002 HyvsU                 DNS

Erä 2                

  1. Mauno Havukorpi                         2001 VihdVie             36,74
  2. Eero Ilomäki                            2001 HIFK                37,62
  3. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa               37,84
  4. Akseli Salin                            2001 HIFK                38,97
  5. Vishal Ale                              2001 HIFK                40,16
  6. Tomi Salmela                            2002 VihdVie             41,85

P15 800 m


  1. Atte Nevala                             2002 KU-58             2.09,65
  2. Matias Mononen                          2002 JanJa             2.18,96
  3. Eeli Vuola                              2002 HyvsU             2.25,28
  4. Tuomas Risku                            2002 KeskiUYU          2.28,62
  5. Rasmus Krogell                          2002 VantSa            2.29,23
  6. Elias Risku                             2002 KeskiUYU          2.35,07

P15 2000 m


  1. Atte Nevala                             2002 KU-58             6.14,56
  2. Ville Lehtoniemi                        2001 PorvU             6.34,93
  3. Tuomas Tanninen                         2001 PorvU             6.40,09
  4. Jussi Alastalo                          2002 RiihimKi          6.45,71
  5. Onni Koskela                            2002 IkaalU            7.05,64
  6. Elias Risku                             2002 KeskiUYU          7.12,61
     Rasmus Krogell                          2002 VantSa                DNF

P15 100 m aj

  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                14,69
  2. Jaakko Poutanen                         2001 KeskiUYU            14,75
  3. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa               15,61
  4. Andrei Kiviharju                        2002 VihdVie             18,03
  5. Aaron Utulahti                          2002 VihdVie             24,64
     Eero Ilomäki                            2001 HIFK                  DNS
     Akseli Salin                            2001 HIFK                  DNS
     Eeka Kölhi                              2001 HIFK                  DNS
     Roope Niemi                             2002 RekRai                DNS
     Pyry Kalanen                            2002 HyvsU                 DNS
     Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                  DNS
     Carl Af Forselles                            Ruotsi                DNS

Erä 1                Tuuli: -0,6

  1. Andrei Kiviharju                        2002 VihdVie             18,03
  2. Aaron Utulahti                          2002 VihdVie             24,64
     Roope Niemi                             2002 RekRai                DNS
     Pyry Kalanen                            2002 HyvsU                 DNS
     Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                  DNS
     Carl Af Forselles                            Ruotsi                DNS

Erä 2                Tuuli: -0,6

  1. Tomi Laakso                             2002 TapE                14,69
  2. Jaakko Poutanen                         2001 KeskiUYU            14,75
  3. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa               15,61
     Eero Ilomäki                            2001 HIFK                  DNS
     Akseli Salin                            2001 HIFK                  DNS
     Eeka Kölhi                              2001 HIFK                  DNS

P15 300 m aj


  1. Chibunna Ezeabasirim                    2001 HKV                 40,15
  2. Akseli Salin                            2001 HIFK                40,58
  3. Tomi Laakso                             2002 TapE                42,86
  4. Vishal Ale                              2001 HIFK                42,99
  5. Andrei Kiviharju                        2002 VihdVie             46,56
  6. Antti Pihlavisto                        2002 HKV                 47,77
  7. Roope Niemi                             2002 RekRai              48,62

P15 Korkeus

  1. Arttu Juvonen                           2001 VantSa                160
         150 155 160 164
           O   O   O XXX
  2. Aaron Utulahti                          2002 VihdVie               145
         140 145 150
         XXO XXO XXX
     Carl Af Forselles                            Ruotsi                DNS
        
        

P15 Pituus

  1. Carl Af Forselles                            Ruotsi               5,99  0,0           
             X     X  5,99     X  5,78  5,74
                       0,0        -0,3  -1,0
  2. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa                5,93 -0,6           
          5,93  5,70     X     X     X  5,39
          -0,6  -0,6                    -0,4
  3. Lassi Saarela                           2001 LänsiUU              5,64 +1,0           
          5,53     X  5,64  5,31  5,03  5,48
          +1,4        +1,0  -1,4  -1,3  +0,1
  4. Tomi Laakso                             2002 TapE                 5,59 +2,3  5,30 -0,6
          5,59     X     X  5,22  5,30  5,15
          +2,3              -1,4  -0,6  -0,5
  5. Iisakki Torppa                          2001 EspTa                5,47 +1,2           
             X  5,28  5,47  5,01  4,82  5,20
                -1,3  +1,2  -0,5  -1,4   0,0
  6. Karim Echahid                           2001 LahdA                5,17 +2,6  5,16 -0,9
          5,16  5,17  3,77  4,88     -     -
          -0,9  +2,6  -0,6  -1,2            
  7. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                5,05 +0,5           
             X  4,98  5,05  4,87     X  4,70
                +1,1  +0,5  -1,5        -0,9
  8. Aaron Utulahti                          2002 VihdVie              4,93 -0,7           
             X  4,86     X  4,93  2,88  4,88
                -0,2        -0,7  -1,4  -1,0
     Roope Niemi                             2002 RekRai                 NM                
             X     X     X      
                                

P15 Kolmiloikka

  1. Pyry Anttila                            2001 HKV                 12,62 +1,2           
             X 12,21     X 12,32     X 12,62
                +0,3        +1,2        +1,2
  2. Lassi Saarela                           2001 LänsiUU             12,50 +1,3           
         12,09     - 12,11 12,27     X 12,50
          +0,1        +1,4  +0,8        +1,3
  3. Evangelos Spartiotis                    2002 EspTa               12,05 +1,9           
             X     X 11,73     X 12,05     X
                      +1,1        +1,9      
  4. Antti Pihlavisto                        2002 HKV                  9,63 +0,9           
             X     X     -  9,63     -     -
                            +0,9            

P15 Kuula

  1. Ilmari Pehkonen                         2002 RekRai              10,55
          10,08   9,58  10,20  10,27  10,34  10,55
  2. Teemu Nikula                            2001 KeskiUYU             9,75
              X   9,17   9,07   9,75   9,33   9,17

P15 Kiekko

  1. Ilmari Pehkonen                         2002 RekRai              34,15
          34,15  33,27      X  29,78      X  28,10
  2. Aaro Viitala                            2002 EspTa               29,55
          24,83  28,05      X  29,55  27,00  25,60
  3. Joona Tuusjärvi                         2002 HIFK                28,49
              X  26,97  23,29  23,22  24,10  28,49
  4. Aaron Utulahti                          2002 VihdVie             28,33
          28,33      X  27,46      X      X      X
  5. Kalle Palola                            2002 HIFK                22,18
          22,18      X  20,79  19,35      X  18,73
  6. Roope Niemi                             2002 RekRai              18,34
          18,34      X      X      X  13,76  14,92

P15 Keihäs

  1. Topias Laine                            2001 HKV                 68,24
          61,17  68,24      X  65,41  61,62  67,82
  2. Jere Nyfors                             2002 HyvsU               48,03
          43,49  42,56  45,13  44,66  43,59  48,03
  3. Lorenz Quednau                          2001 HKV                 44,57
              X  43,45      X      X  44,57      X
  4. Teemu Nikula                            2001 KeskiUYU            41,58
          39,22  41,58      X  40,85  40,13  39,40
  5. Kalle Palola                            2002 HIFK                40,09
          33,60  36,30  35,38  33,79  35,35  40,09
  6. Andrei Kiviharju                        2002 VihdVie             36,54
          35,52  36,54      X      X      X      X
  7. Lassi Saarela                           2001 LänsiUU             34,55
          26,78  33,26      X  34,55      X  32,56
     Eeli Vuola                              2002 HyvsU                  NM
              X      -      -      -      -      -

M17 200 m


                     Tuuli: +0,4

  1. Akseli Salin                            2001 HIFK                24,03
  2. Arttu Saari                             1999 KeskiUYU            24,36
  3. Lauri Savolainen                        2000 HIFK                24,91
  4. Eeka Kölhi                              2001 HIFK                25,14
  5. Patrick Fält                            2000 RekRai              26,83

M17 800 m


  1. Samu Laakso                             2000 TapE              2.12,45
  2. Niila Stark                             1999 VihdVie           2.13,27

M17 Pituus

  1. Lauri Savolainen                        2000 HIFK                 5,32 +0,5           
          5,32
          +0.5

M17 Keihäs

  1. Patrick Fält                            2000 RekRai              21,08
          21,08      X      X      -      -      -

M19 200 m


                     Tuuli: +0,4

  1. Elmo Rantala                            1997 HKV                 24,41

T9 40 m

  1. Silja Filenius                          2007 KeskiUYU             6,71
  2. Inka Kuusela                            2007 TammRy               6,82
  3. Henni Piirainen                         2008 KeskiUYU             7,06
  4. Isla Vuohtoniemi                        2007 HIFK                 7,09
  5. Wiona Nokio                             2007 KarkkPo              7,14
  6. Neela Jakonen                           2007 HyvsU                7,16
  7. Heta Rantanen                           2007 KeskiUYU             7,18
  8. Denise Olander                          2007 KerU                 7,21
  9. Ella Huuskonen                          2007 KU-58                7,23
 10. Viiviliina Nurminen                     2008 NurmijYU             7,24
 11. Saana Kajander                          2007 KeskiUYU             7,25
 12. Amanda Rosnell                          2008 KeskiUYU             7,30
 13. Fanny-Amanda Seppälä                    2007 KeskiUYU             7,37
 14. Vanessa Laulumaa                        2007 LaitJy               7,39
 15. Anni Veijalainen                        2007 KeskiUYU             7,60
 16. Taika Henttonen                         2008 HKV                  7,74
 17. Aada Huuskonen                          2009 KU-58                7,87
 18. Loore Pella                             2007 KeskiUYU             8,20
 19. Hanna Ollila                            2008 EspTa                8,39
 20. Kerttu Rantanen                         2008 KeskiUYU             8,46

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Inka Kuusela                            2007 TammRy               6,82
  2. Henni Piirainen                         2008 KeskiUYU             7,06
  3. Ella Huuskonen                          2007 KU-58                7,23
  4. Viiviliina Nurminen                     2008 NurmijYU             7,24
  5. Vanessa Laulumaa                        2007 LaitJy               7,39
  6. Anni Veijalainen                        2007 KeskiUYU             7,60

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Wiona Nokio                             2007 KarkkPo              7,14
  2. Neela Jakonen                           2007 HyvsU                7,16
  3. Denise Olander                          2007 KerU                 7,21
  4. Amanda Rosnell                          2008 KeskiUYU             7,30
  5. Fanny-Amanda Seppälä                    2007 KeskiUYU             7,37
  6. Taika Henttonen                         2008 HKV                  7,74
  7. Hanna Ollila                            2008 EspTa                8,39

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Silja Filenius                          2007 KeskiUYU             6,71
  2. Isla Vuohtoniemi                        2007 HIFK                 7,09
  3. Heta Rantanen                           2007 KeskiUYU             7,18
  4. Saana Kajander                          2007 KeskiUYU             7,25
  5. Aada Huuskonen                          2009 KU-58                7,87
  6. Loore Pella                             2007 KeskiUYU             8,20
  7. Kerttu Rantanen                         2008 KeskiUYU             8,46

T9 1000 m


  1. Henni Piirainen                         2008 KeskiUYU          3.56,95
  2. Saana Kajander                          2007 KeskiUYU          4.00,12
  3. Heta Rantanen                           2007 KeskiUYU          4.05,65
  4. Denise Olander                          2007 KerU              4.12,29
  5. Viiviliina Nurminen                     2008 NurmijYU          4.18,16
  6. Taika Henttonen                         2008 HKV               4.19,93
  7. Hertta Niemi                            2007 RekRai            4.20,15
  8. Amanda Rosnell                          2008 KeskiUYU          4.24,74
     Nella Yrjälä                            2007 VantSa                DNF

T9 Korkeus

  1. Ruth Toivola                            2008 HyvsU                 115
         095 100 105 110 115 120
           O   O  XO XXO   O XXX
  2. Inka Kuusela                            2007 TammRy                110
         095 100 105 110 115
           O   O  XO   O XXX
  3. Heta Rantanen                           2007 KeskiUYU              105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  4. Ella Huuskonen                          2007 KU-58                 100
         080 085 090 095 100 105
           O   O   O XXO   O XXX
  5. Saana Kajander                          2007 KeskiUYU              100
         080 095 090 095 100 105
           O   O   O   O  XO XXX
  6. Neela Jakonen                           2007 HyvsU                 090
         080 085 090 095
           O  XO  XO XXX
  7. Vanessa Laulumaa                        2007 LaitJy                085
         080 085 090
           O   O XXX
     Loore Pella                             2007 KeskiUYU              DNS
        
        

T9 Pituus

  1. Isla Vuohtoniemi                        2007 HIFK                 3,50                
          3,37  3,35  3,29  3,22  3,39  3,50
                                            
  2. Saana Kajander                          2007 KeskiUYU             3,47                
          3,40  3,33  3,33  3,01  3,42  3,47
                                            
  3. Fanny-Amanda Seppälä                    2007 KeskiUYU             3,41                
             X  3,11  3,20  3,28  3,37  3,41
                                            
  4. Ella Huuskonen                          2007 KU-58                3,39                
          3,20  3,28     X  3,04  3,39  3,36
                                            
  5. Denise Olander                          2007 KerU                 3,22                
          3,08  3,08  3,04  3,12  3,22  3,00
                                            
  6. Sonja Koskela                           2007 RiihimKi             3,01                
          2,95  2,64  2,83  2,95  3,01  2,96
                                            
  7. Heta Rantanen                           2007 KeskiUYU             2,95                
          2,95      
                    
  8. Amanda Rosnell                          2008 KeskiUYU             2,93                
          2,85  2,63  2,93  2,64     X  2,88
                                            
  9. Hertta Niemi                            2007 RekRai               2,84                
          2,68  2,70  2,84
                          
 10. Anni Veijalainen                        2007 KeskiUYU             2,81                
          2,60  2,81  2,69      
                                
 11. Loore Pella                             2007 KeskiUYU             2,63                
          2,63  2,32  2,46      
                                
 12. Silja Konttinen                         2007 HIFK                 2,60                
          2,60  2,37  2,57      
                                
 13. Aada Huuskonen                          2009 KU-58                2,48                
          2,48  2,33  2,31      
                                
 14. Kerttu Rantanen                         2008 KeskiUYU             2,40                
          2,23  2,10  2,40
                          
 15. Vera Ahlfors                            2010 NurmijYU             2,14                
          2,09  2,14  2,07      
                                
     Silja Filenius                          2007 KeskiUYU              DNS                
        
        
     Henni Piirainen                         2008 KeskiUYU              DNS                
        
        

T9 Kuula

  1. Inka Kuusela                            2007 TammRy               5,93
           4,88   5,29   5,43   5,30   5,93   5,21
  2. Kiira Johansson                         2008 HeinI                5,84
           5,84   5,00   5,05   5,02      X   5,34
  3. Isla Vuohtoniemi                        2007 HIFK                 5,25
           4,34   4,72   4,77   4,76   5,13   5,25
  4. Viiviliina Nurminen                     2008 NurmijYU             5,17
           4,51   5,10   4,53   4,36   4,92   5,17
  5. Wiona Nokio                             2007 KarkkPo              5,00
           4,97   5,00   4,64   4,95   4,79   4,84
  6. Heta Rantanen                           2007 KeskiUYU             4,62
           4,47   4,55   4,44   4,57   4,62   4,36
  7. Neela Jakonen                           2007 HyvsU                4,46
           3,89   4,19   4,46   3,99   3,53   3,74
  8. Denise Olander                          2007 KerU                 4,06
           3,47   2,79   4,06   3,99   3,73   3,87
  9. Loore Pella                             2007 KeskiUYU             3,80
           3,80      X   3,02       

T11 60 m

  1. Ella Perttula                           2005 KU-58                9,21
  2. Nelli Rosnell                           2005 KeskiUYU             9,22
  3. Evita Santala                           2005 KeskiUYU             9,28
  4. Ruusu Saarela                           2005 EspTa                9,42
  5. Aino Risku                              2005 KeskiUYU             9,45
  6. Magdaleena Havukorpi                    2005 VihdVie              9,51
  7. Anniina Rahunen                         2005 EsboIF               9,53
  8. Vaula Pispala                           2005 NurmijYU             9,57
  9. Venla Lähdemäki                         2005 HyvsU                9,63
 10. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU             9,65
 11. Helmi Cardona                           2006 KeskiUYU             9,68
 12. Annika Laulumaa                         2005 LaitJy               9,81
 13. Maria Ollila                            2005 EspTa                9,93
 14. Sara Ahlfors                            2006 NurmijYU             9,98
 15. Ronja Julin                             2005 KeskiUYU            10,04
 16. Pinja Valppu                            2005 IFSibboV            10,11
 17. Jenna Tolmala                           2006 KeskiUYU            10,30
 18. Nora Korelin                            2006 HKV                 10,33
 19. Wilma Nordström                         2006 EsboIF              10,58
 20. Eveliina Laaksamo                       2006 KeskiUYU            10,59
 21. Emma Lehtonen                           2006 NurmijYU            10,87
 22. Sanni Lehtonen                          2006 NurmijYU            11,04
 23. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU            11,44

Erä 1                Tuuli: -0,8

  1. Jenna Tolmala                           2006 KeskiUYU            10,30
  2. Nora Korelin                            2006 HKV                 10,33
  3. Wilma Nordström                         2006 EsboIF              10,58
  4. Eveliina Laaksamo                       2006 KeskiUYU            10,59
  5. Emma Lehtonen                           2006 NurmijYU            10,87
  6. Sanni Lehtonen                          2006 NurmijYU            11,04
  7. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU            11,44

Erä 2                Tuuli: +0,4

  1. Venla Lähdemäki                         2005 HyvsU                9,63
  2. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU             9,65
  3. Helmi Cardona                           2006 KeskiUYU             9,68
  4. Annika Laulumaa                         2005 LaitJy               9,81
  5. Maria Ollila                            2005 EspTa                9,93
  6. Sara Ahlfors                            2006 NurmijYU             9,98
  7. Ronja Julin                             2005 KeskiUYU            10,04
  8. Pinja Valppu                            2005 IFSibboV            10,11

Erä 3                Tuuli: +1,3

  1. Ella Perttula                           2005 KU-58                9,21
  2. Nelli Rosnell                           2005 KeskiUYU             9,22
  3. Evita Santala                           2005 KeskiUYU             9,28
  4. Ruusu Saarela                           2005 EspTa                9,42
  5. Aino Risku                              2005 KeskiUYU             9,45
  6. Magdaleena Havukorpi                    2005 VihdVie              9,51
  7. Anniina Rahunen                         2005 EsboIF               9,53
  8. Vaula Pispala                           2005 NurmijYU             9,57

T11 1000 m


  1. Sini-Minea Saarikoski                   2005 KerU              3.30,21
  2. Birgit Tuomola                          2005 VehmU             3.30,35
  3. Annika Laulumaa                         2005 LaitJy            3.40,95
  4. Aino Risku                              2005 KeskiUYU          3.49,19
  5. Evita Santala                           2005 KeskiUYU          3.54,34
  6. Sara Ahlfors                            2006 NurmijYU          3.56,49
  7. Vaula Pispala                           2005 NurmijYU          3.57,37
  8. Sara Parviainen                         2006 NurmijYU          4.05,69
  9. Nora Korelin                            2006 HKV               4.13,28
     Ella Perttula                           2005 KU-58                 DNS

T11 60 m aj

  1. Nelli Rosnell                           2005 KeskiUYU            10,80
  2. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU            11,03
  3. Aino Risku                              2005 KeskiUYU            11,28
  4. Venla Lähdemäki                         2005 HyvsU               11,43
  5. Evita Santala                           2005 KeskiUYU            11,50
  5. Kiia Äikää                              2006 HIFK                11,50
  7. Magdaleena Havukorpi                    2005 VihdVie             11,75
  8. Birgit Tuomola                          2005 VehmU               11,81
  9. Vaula Pispala                           2005 NurmijYU            12,05
 10. Helmi Cardona                           2006 KeskiUYU            12,14
 11. Ronja Julin                             2005 KeskiUYU            12,70
 12. Pinja Valppu                            2005 IFSibboV            13,18
 13. Mea Heikkonen                           2006 KeskiUYU            13,83
 14. Nora Korelin                            2006 HKV                 14,15
 15. Nelli Tuominen                          2006 KeskiUYU            14,25
 16. Wilma Nordström                         2006 EsboIF              14,36
 17. Serafina Koivisto                       2006 RekRai              15,56
 18. Isabella Edelman                             NurmijYU            16,91

Erä 1                Tuuli: +1,2

  1. Venla Lähdemäki                         2005 HyvsU               11,43
  2. Evita Santala                           2005 KeskiUYU            11,50
  3. Vaula Pispala                           2005 NurmijYU            12,05
  4. Ronja Julin                             2005 KeskiUYU            12,70
  5. Nelli Tuominen                          2006 KeskiUYU            14,25
  6. Serafina Koivisto                       2006 RekRai              15,56

Erä 2                Tuuli: +1,9

  1. Magdaleena Havukorpi                    2005 VihdVie             11,75
  2. Helmi Cardona                           2006 KeskiUYU            12,14
  3. Pinja Valppu                            2005 IFSibboV            13,18
  4. Mea Heikkonen                           2006 KeskiUYU            13,83
  5. Nora Korelin                            2006 HKV                 14,15
  6. Wilma Nordström                         2006 EsboIF              14,36

Erä 3                Tuuli: +1,2

  1. Nelli Rosnell                           2005 KeskiUYU            10,80
  2. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU            11,03
  3. Aino Risku                              2005 KeskiUYU            11,28
  4. Kiia Äikää                              2006 HIFK                11,50
  5. Birgit Tuomola                          2005 VehmU               11,81
  6. Isabella Edelman                             NurmijYU            16,91

T11 Korkeus

  1. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                   135
         130 135 140
           O   O XXX
  2. Birgit Tuomola                          2005 VehmU                 125
         110 115 120 125 130
           O  XO   O   O XXX
  3. Saana Paananen                          2005 VehmU                 120
         115 120 125
           O   O XXX
  3. Magdaleena Havukorpi                    2005 VihdVie               120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O XXX
  3. Nelli Rosnell                           2005 KeskiUYU              120
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O XXX
  3. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU              120
         105 110 115 120 125
           O   O   O   O XXX
  7. Ella Perttula                           2005 KU-58                 120
         080 085 090 095 100 105 110 115 120 125
           O   -   O   O   O   O   O   O  XO   X
  8. Ruusu Saarela                           2005 EspTa                 120
         110 115 120 125
           O   O XXO XXX
  9. Ronja Julin                             2005 KeskiUYU              115
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O XXX
 10. Moona Virtanen                          2005 HyvsU                 115
         100 105 110 115 120
           O   O   O XXO XXX
 10. Eveliina Laaksamo                       2006 KeskiUYU              115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O XXO XXX
 12. Helmi Cardona                           2006 KeskiUYU              110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O   O XXX
 13. Pinja Valppu                            2005 IFSibboV              110
         095 100 105 110 115
           O   O   O  XO XXX
 13. Jenna Tolmala                           2006 KeskiUYU              110
         095 100 105 110 115
           O   O   O  XO XXX
 13. Emma Lehtonen                           2006 NurmijYU              110
         095 100 105 110 115
           O   O   O  XO XXX
 16. Wilma Nordström                         2006 EsboIF                105
         080 085 090 095 100 105 110
          XO   O XXO  XO   O  XO XXX
 17. Carla Koljonen                          2006 RekRai                090
         080 085 090 095
           O   O   O XXX

T11 Pituus

  1. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                4,53                
             X     X  4,52  4,44  4,53  4,35
                                            
  2. Julia Suihkonen                         2005 VihdVie              3,97                
          3,97  3,83  3,82  3,72  3,75  3,96
                                            
  3. Nelli Rosnell                           2005 KeskiUYU             3,93                
          3,76  3,90  3,75  3,79  3,93  3,92
                                            
  4. Aino Halonen                            2005 HyvsU                3,84                
          3,82  3,84  3,70  3,79  3,60  3,64
                                            
  5. Anniina Rahunen                         2005 EsboIF               3,83                
          3,71  3,83  3,50  3,64  3,64  3,52
                                            
  6. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU             3,80                
          3,78  3,72  3,57  3,72  3,80  3,74
                                            
  7. Ruusu Saarela                           2005 EspTa                3,77                
          3,64  3,71  3,73  3,61  3,72  3,77
                                            
  8. Evita Santala                           2005 KeskiUYU             3,71                
          3,48  3,59  3,71  3,39  3,70  3,71
                                            
  9. Serafina Koivisto                       2006 RekRai               3,64                
          3,64  3,62  3,58
                          
 10. Moona Virtanen                          2005 HyvsU                3,62                
          3,62  1,82  3,39
                          
 11. Helmi Cardona                           2006 KeskiUYU             3,60                
          3,55  3,60  3,45
                          
 12. Magdaleena Havukorpi                    2005 VihdVie              3,58                
          3,58  3,53  3,46
                          
 13. Jenna Tolmala                           2006 KeskiUYU             3,53                
          3,53  3,45  3,15
                          
 14. Ronja Julin                             2005 KeskiUYU             3,44                
          3,44     -  3,26
                          
 15. Vera Wilenius                           2006 RekRai               3,43                
          3,43  3,43  3,38
                          
 16. Sara Ahlfors                            2006 NurmijYU             3,43                
          3,43  3,36  3,37
                          
 17. Pinja Valppu                            2005 IFSibboV             3,39                
          3,39  3,24  3,22
                          
 18. Nora Korelin                            2006 HKV                  3,34                
          3,34  3,01  3,13
                          
 19. Erika Kankkunen                         2006 KeskiUYU             3,26                
          3,26  3,23  3,02
                          
 20. Sanni Lehtonen                          2006 NurmijYU             3,16                
          3,12  3,16  3,06
                          
 21. Emma Wilenius                           2006 RekRai               3,12                
             -  3,06  3,12
                          
 22. Nelli Tuominen                          2006 KeskiUYU             3,07                
          2,77  2,66  3,07
                          
 23. Eveliina Laaksamo                       2006 KeskiUYU             3,02                
          3,02  2,70  3,01
                          
 24. Mea Heikkonen                           2006 KeskiUYU             2,95                
          2,95  2,77  2,48
                          
 25. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             2,90                
          2,85  2,90  2,71
                          
 26. Emma Lehtonen                           2006 NurmijYU             2,72                
          2,72     -     -
                          
     Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU              DNS                
        
        

T11 Kuula

  1. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                 10,88
          10,88      X  10,48      X  10,44      X
  2. Emilia Rouvinen                         2005 HyvsU                9,52
           8,21   8,70   8,44   8,44   9,32   9,52
  3. Aino Laitinen                           2005 HyvsU                9,02
           8,24   8,68   9,02   8,74   8,83      X
  4. Birgit Tuomola                          2005 VehmU                8,93
           7,22   8,30   8,04   7,78   8,93   8,63
  5. Julia Suihkonen                         2005 VihdVie              6,99
              X   6,86   6,20   6,99   6,75   6,78
  6. Nelli Rosnell                           2005 KeskiUYU             6,86
           6,38   6,86   6,32   6,21   6,38   6,56
  7. Nelli Tuominen                          2006 KeskiUYU             6,84
           6,84   5,82   6,39   5,17   6,22   5,72
  8. Anniina Rahunen                         2005 EsboIF               6,72
           6,35   5,53   6,70   6,29   5,35   6,72
  9. Evita Santala                           2005 KeskiUYU             6,23
           5,89   6,23   5,92
 10. Ronja Julin                             2005 KeskiUYU             6,15
           5,32   6,15   6,08
 11. Aino Risku                              2005 KeskiUYU             6,10
           5,96   5,84   6,10
 12. Erika Kankkunen                         2006 KeskiUYU             5,86
           5,86   5,71   5,79
 13. Iiris Pousi                             2006 LahdA                5,73
           5,45   5,20   5,73
 14. Eveliina Laaksamo                       2006 KeskiUYU             5,62
           5,62   5,12   5,55
 15. Helmi Cardona                           2006 KeskiUYU             5,58
           4,97      X   5,58
 16. Sara Ahlfors                            2006 NurmijYU             5,53
           5,13   5,08   5,53
 17. Wilma Nordström                         2006 EsboIF               5,45
           5,45   5,03   5,02
 18. Emma Wilenius                           2006 RekRai               5,13
           4,75   4,07   5,13
 19. Isabella Edelman                        2006 NurmijYU             4,99
           4,99   4,71   4,90
 20. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU             4,78
              X      X   4,78
 21. Vera Wilenius                           2006 RekRai               4,22
           4,22      X   4,20       
 22. Jenna Tolmala                           2006 KeskiUYU             4,12
           4,12   3,35   3,99

T11 Kiekko

  1. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                 28,00
          26,85      X      X      X  28,00      X
  2. Birgit Tuomola                          2005 VehmU               25,86
              X  24,62  22,96  24,13  22,44  25,86
  3. Aino Laitinen                           2005 HyvsU               20,19
              X      X  14,35  20,19  19,89      X
  4. Emilia Rouvinen                         2005 HyvsU               18,41
              X  15,35      X  17,93  18,41  18,39
  5. Julia Suihkonen                         2005 VihdVie             18,09
              X      X  18,09      X  16,05  13,58
  6. Aino Halonen                            2005 HyvsU               15,96
              X  15,63  15,96  14,32      X  14,79
  7. Emma Lehtonen                           2006 NurmijYU            14,36
          12,53   9,40  14,36      X  10,90      -
  8. Helmi Cardona                           2006 KeskiUYU            13,34
          13,34  11,55  11,20  13,29   9,37      -
  9. Sara Ahlfors                            2006 NurmijYU            13,04
          10,54  11,36  13,04       
 10. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            13,02
          11,98  13,02  12,48       
 11. Sanni Lehtonen                          2006 NurmijYU            12,83
          11,73  11,22  12,83       
 12. Aino Risku                              2005 KeskiUYU            12,82
          12,82  11,96  12,00       
 13. Mea Heikkonen                           2006 KeskiUYU            12,55
          12,55  11,71      X
 14. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU            12,29
          12,29      X      X       
 15. Eveliina Laaksamo                       2006 KeskiUYU            12,16
          11,72  11,03  12,16       
 16. Iiris Pousi                             2006 LahdA               10,11
          10,11      X   8,26       

T11 Keihäs

  1. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                 29,05
          26,83  25,71  23,61  25,43  25,82  29,05
  2. Emilia Rouvinen                         2005 HyvsU               26,93
          21,57  21,34  21,75  26,93  22,99  21,86
  3. Aino Laitinen                           2005 HyvsU               21,61
          21,01  17,56  19,12  19,48      X  21,61
  4. Sinja Johansson                         2005 HeinI               19,85
          19,42  17,64  18,44  19,85      X  18,62
  5. Evita Santala                           2005 KeskiUYU            19,73
          16,16  15,84  17,76  16,71  17,36  19,73
  6. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU            19,67
          15,53  17,09  19,67      X  18,75      X
  7. Birgit Tuomola                          2005 VehmU               18,18
          17,44  17,74  16,45  18,18  16,41      -
  8. Saana Paananen                          2005 VehmU               18,05
          16,71  18,05  14,82      -      -      -
  9. Ella Perttula                           2005 KU-58               15,97
          15,97  13,78  15,91
 10. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            15,70
          13,55  15,70      X
 11. Helmi Cardona                           2006 KeskiUYU            14,30
          14,30  11,73  10,35
 12. Nelli Rosnell                           2005 KeskiUYU            13,70
          13,70   9,91  11,46
 13. Sanni Lehtonen                          2006 NurmijYU            13,16
          11,74  10,19  13,16
 14. Mea Heikkonen                           2006 KeskiUYU            11,73
          11,22  11,73  11,14
 15. Wilma Nordström                         2006 EsboIF               9,80
           8,01   8,25   9,80
 16. Sara Parviainen                         2006 NurmijYU             9,68
           6,52   7,95   9,68
 17. Eveliina Laaksamo                       2006 KeskiUYU             8,73
           7,47   3,92   8,73
 18. Carla Koljonen                          2006 RekRai               7,87
              X   5,04   7,87
 19. Ronja Julin                             2005 KeskiUYU             6,94
              X   6,94   5,82

T13 60 m

  1. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU             8,61
  2. Noomi Malmgren                          2004 SjundeåIF            8,62
  3. Silja Nieminen                          2003 MäntsU               8,70
  4. Venla Lehtonen                          2004 NurmijYU             8,74
  5. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                8,76
  6. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                8,83
  7. Jenni Natunen                           2003 PorvU                8,86
  8. Margarita Tsubareva                     2003 KeskiUYU             8,89
  9. Noora Hietala                           2003 HyvsU                8,92
 10. Vilja Pispala                           2003 NurmijYU             8,99
 11. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa            9,06
 12. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU             9,07
 13. Jelizaveta Tsubareva                    2004 KeskiUYU             9,10
 14. Kiia Brandes                            2003 HyvsU                9,12
 15. Ella-Maria Multala                      2003 KeskiUYU             9,13
 16. Iida Haajanen                           2004 KeskiUYU             9,18
 17. Viivi Nokio                             2003 KarkkPo              9,30
 18. Sara Veijalainen                        2004 KeskiUYU             9,40
 19. Vilma Mikkola                           2004 KeskiUYU             9,42
 19. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             9,42
 21. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                9,48
 22. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                 9,62
 23. Ellen Seisto                            2003 EspTa                9,63
 24. Janna Vihtkari                          2003 VihdVie              9,65
 25. Ariana Vaikla                           2003 KeskiUYU             9,67
 26. Elisabet Ivanova                        2003 HIFK                 9,81
 27. Iri Immonen                             2004 RekRai               9,83
 28. Mona Korelin                            2004 HKV                  9,85
 29. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU             9,88
 30. Netta Jakonen                           2004 HyvsU                9,90
     Varpu-Sofia Heinonen                    2003 JyväskKU              DNS

Erä 1                Tuuli: -1,0

  1. Ella-Maria Multala                      2003 KeskiUYU             9,13
  2. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                9,48
  3. Ellen Seisto                            2003 EspTa                9,63
  4. Ariana Vaikla                           2003 KeskiUYU             9,67
  5. Iri Immonen                             2004 RekRai               9,83
  6. Netta Jakonen                           2004 HyvsU                9,90

Erä 2                Tuuli: -0,2

  1. Vilma Mikkola                           2004 KeskiUYU             9,42
  2. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                 9,62
  3. Janna Vihtkari                          2003 VihdVie              9,65
  4. Elisabet Ivanova                        2003 HIFK                 9,81
  5. Mona Korelin                            2004 HKV                  9,85
  6. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU             9,88

Erä 3                Tuuli: -0,2

  1. Vilja Pispala                           2003 NurmijYU             8,99
  2. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa            9,06
  3. Iida Haajanen                           2004 KeskiUYU             9,18
  4. Viivi Nokio                             2003 KarkkPo              9,30
  5. Sara Veijalainen                        2004 KeskiUYU             9,40
  6. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             9,42

Erä 4                Tuuli: -0,4

  1. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                8,83
  2. Margarita Tsubareva                     2003 KeskiUYU             8,89
  3. Noora Hietala                           2003 HyvsU                8,92
  4. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU             9,07
  5. Jelizaveta Tsubareva                    2004 KeskiUYU             9,10
  6. Kiia Brandes                            2003 HyvsU                9,12

Erä 5                Tuuli: 0,0

  1. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU             8,61
  2. Noomi Malmgren                          2004 SjundeåIF            8,62
  3. Silja Nieminen                          2003 MäntsU               8,70
  4. Venla Lehtonen                          2004 NurmijYU             8,74
  5. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                8,76
  6. Jenni Natunen                           2003 PorvU                8,86
     Varpu-Sofia Heinonen                    2003 JyväskKU              DNS

T13 200 m

  1. Jonna Äikää                             2003 HIFK                28,48
  2. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU               28,51
  3. Silja Nieminen                          2003 MäntsU              28,94
  4. Aino Koskela                            2003 RiihimKi            29,16
  5. Kiia Brandes                            2003 HyvsU               29,43
  6. Hilla Saarinen                          2005 EspTa               29,57
  7. Helmi Lievonen                          2004 RiihimKi            29,87
  8. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            29,90
  9. Noora Hietala                           2003 HyvsU               30,05
 10. Katharina Marekwia                      2003 EspTa               30,42
 11. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU            30,47
 12. Iida Haajanen                           2004 KeskiUYU            30,86
 13. Sointu Salonen                          2003 RiihimKi            30,87
 14. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU            30,97
 15. Aino Tengvall                           2003 RekRai              30,97
 16. Ellen Seisto                            2003 EspTa               31,20
 17. Inkaliina Nurminen                      2004 NurmijYU            32,12
 18. Mona Korelin                            2004 HKV                 32,15
 19. Elisabet Ivanova                        2003 HIFK                32,17
 20. Sanni Suhonen                           2003 EspTa               32,23
     Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                 DNS
     Venla Lehtonen                          2004 NurmijYU              DNS
     Peppi Hänninen                          2004 KeskiUYU              DNS

Erä 1                Tuuli: +0,2

  1. Katharina Marekwia                      2003 EspTa               30,42
  2. Ellen Seisto                            2003 EspTa               31,20
  3. Mona Korelin                            2004 HKV                 32,15
  4. Elisabet Ivanova                        2003 HIFK                32,17
  5. Sanni Suhonen                           2003 EspTa               32,23
     Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                 DNS
     Peppi Hänninen                          2004 KeskiUYU              DNS

Erä 2                Tuuli: +0,1

  1. Kiia Brandes                            2003 HyvsU               29,43
  2. Helmi Lievonen                          2004 RiihimKi            29,87
  3. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            29,90
  4. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU            30,47
  5. Iida Haajanen                           2004 KeskiUYU            30,86
  6. Sointu Salonen                          2003 RiihimKi            30,87
  7. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU            30,97
  8. Aino Tengvall                           2003 RekRai              30,97

Erä 3                Tuuli: +0,3

  1. Jonna Äikää                             2003 HIFK                28,48
  2. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU               28,51
  3. Silja Nieminen                          2003 MäntsU              28,94
  4. Aino Koskela                            2003 RiihimKi            29,16
  5. Hilla Saarinen                          2005 EspTa               29,57
  6. Noora Hietala                           2003 HyvsU               30,05
  7. Inkaliina Nurminen                      2004 NurmijYU            32,12
     Venla Lehtonen                          2004 NurmijYU              DNS

T13 1000 m


  1. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi          3.20,92
  2. Noomi Malmgren                          2004 SjundeåIF         3.21,31
  3. Anni Riiheläinen                        2003 PorvU             3.25,78
  4. Saga Jäntti                             2004 PorvU             3.25,95
  5. Aino Tengvall                           2003 RekRai            3.37,21
  6. Netta Jakonen                           2004 HyvsU             3.38,23
  7. Vanessa Lindberg                        2004 RiihimKi          3.40,75
  8. Inkaliina Nurminen                      2004 NurmijYU          3.45,36
  9. Mona Korelin                            2004 HKV               3.50,39
 10. Iida Haajanen                           2004 KeskiUYU          3.56,60

T13 60 m aj

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               10,06
  2. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU            10,22
  3. Aino Koskela                            2003 RiihimKi            10,42
  4. Sointu Salonen                          2003 RiihimKi            10,53
  5. Jonna Äikää                             2003 HIFK                10,73
  6. Silja Nieminen                          2003 MäntsU              10,90
  7. Vilma Mikkola                           2004 KeskiUYU            10,94
  8. Noora Hietala                           2003 HyvsU               11,09
  9. Anni Junttila                           2003 PorvU               11,29
 10. Vilja Pispala                           2003 NurmijYU            11,48
 11. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            11,50
 12. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU            11,55
 13. Elisa Alastalo                          2004 RiihimKi            11,69
 14. Minea Fogelholm                         2004 EspTa               11,76
 15. Iida Haajanen                           2004 KeskiUYU            11,77
 16. Moona Hujanen                           2003 HyvsU               12,00
 17. Margarita Tsubareva                     2003 KeskiUYU            12,09
 18. Vanessa Lindberg                        2004 RiihimKi            12,18
 19. Jelizaveta Tsubareva                    2004 KeskiUYU            12,43
 20. Ella-Maria Multala                      2003 KeskiUYU            12,55
 21. Iita Räisänen                           2004 KeskiUYU            12,56
 22. Peppi Hänninen                          2004 KeskiUYU            13,05
 23. Luna Raatikainen                        2004 RekRai              13,37
 24. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU            13,58
     Emmi Tuominen                           2003 KeskiUYU              DNS
     Amina El Mrabt                          2003 EspTa                 DNS

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Anni Junttila                           2003 PorvU               11,29
  2. Iida Haajanen                           2004 KeskiUYU            11,77
  3. Moona Hujanen                           2003 HyvsU               12,00
  4. Jelizaveta Tsubareva                    2004 KeskiUYU            12,43
  5. Ella-Maria Multala                      2003 KeskiUYU            12,55
  6. Peppi Hänninen                          2004 KeskiUYU            13,05
  7. Luna Raatikainen                        2004 RekRai              13,37
  8. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU            13,58
     Emmi Tuominen                           2003 KeskiUYU              DNS

Erä 2                Tuuli: +0,1

  1. Sointu Salonen                          2003 RiihimKi            10,53
  2. Noora Hietala                           2003 HyvsU               11,09
  3. Vilja Pispala                           2003 NurmijYU            11,48
  4. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU            11,55
  5. Elisa Alastalo                          2004 RiihimKi            11,69
  6. Minea Fogelholm                         2004 EspTa               11,76
  7. Margarita Tsubareva                     2003 KeskiUYU            12,09
  8. Iita Räisänen                           2004 KeskiUYU            12,56
     Amina El Mrabt                          2003 EspTa                 DNS

Erä 3                Tuuli: +0,4

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               10,06
  2. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU            10,22
  3. Aino Koskela                            2003 RiihimKi            10,42
  4. Jonna Äikää                             2003 HIFK                10,73
  5. Silja Nieminen                          2003 MäntsU              10,90
  6. Vilma Mikkola                           2004 KeskiUYU            10,94
  7. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            11,50
  8. Vanessa Lindberg                        2004 RiihimKi            12,18

T13 Korkeus

  1. Sointu Salonen                          2003 RiihimKi              140
         125 130 135 140 145
           O   O   O   O XXX
  2. Aino Koskela                            2003 RiihimKi              140
         125 130 135 140 145
           O   O   O  XO XXX
  3. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                 135
         135    
          XO    
  4. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU                 130
         125 130 135
           O   O XXX
  4. Linnea Wiik                             2003 IFSibboV              130
         130 135
           O XXX
  4. Iita Räisänen                           2004 KeskiUYU              130
         120 125 130 135
           O   O   O XXX
  7. Vanessa Lindberg                        2004 RiihimKi              130
         125 130 135
          XO   O XXX
  8. Elisa Alastalo                          2004 RiihimKi              130
         110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O  XO XXX
  8. Vilma Mikkola                           2004 KeskiUYU              130
         120 125 130 135
           O   O  XO XXX
 10. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU              130
         120 125 130 135
           O  XO  XO XXX
 11. Taika Nurro                             2004 RekRai                125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O XXX
 11. Venla Lehtonen                          2004 NurmijYU              125
         115 120 125 130
           O   O   O XXX
 11. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU              125
         115 120 125 130
           O   O   O XXX
 11. Helmi Lievonen                          2004 RiihimKi              125
         115 120 125 130
           O   O   O XXX
 15. Kiia Brandes                            2003 HyvsU                 125
         110 115 120 125 130
           O   O   O XXO XXX
 16. Helmi Niemi                             2003 RekRai                120
         105 110 115 120 125
           O   O  XO  XO XXX
 17. Matilda Havukorpi                       2003 VihdVie               115
         110 115 120
           O XXO XXX
     Silja Nieminen                          2003 MäntsU                 NH
         135
         XXX
     Emmi Tuominen                           2003 KeskiUYU              DNS
        
        

T13 Pituus

  1. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU                4,52 -0,3           
          4,42  4,52     X  4,44  4,48  4,38
          -1,3  -0,3        +1,1   0,0  -1,1
  2. Noora Hietala                           2003 HyvsU                4,48 +0,4           
          4,30  4,34     X     X  4,48     X
          -0,9  -0,4              +0,4      
  3. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU             4,43 +0,8           
          4,16  4,33  4,30  4,20  4,43  4,20
          -1,6  -1,6  +0,3  +0,5  +0,8  +0,3
  4. Jenni Natunen                           2003 PorvU                4,26 -0,1           
          4,26  4,14  4,01  3,26  3,18  4,06
          -0,1  +1,1  +0,5  +1,5  -0,4  +0,1
  5. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                4,24 -0,5           
             X  4,24  4,23     X  4,08  4,04
                -0,5  +0,6        +0,2  -1,1
  6. Maryana Ishanova                        2003 HämeenlTa            4,12 -0,5           
          4,10  4,10  4,12  4,09  4,01  4,09
          +1,3  -1,4  -0,5  +0,5  -0,8  -0,6
  7. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                4,08 -0,7           
          3,90  4,02     X     X  4,08  3,88
          -0,9   0,0              -0,7  -1,2
  8. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             4,07 +1,4           
          3,94  4,04  4,07  3,96     X     X
          -0,4   0,0  +1,4  -0,2            
  9. Vilja Pispala                           2003 NurmijYU             3,98 -0,8           
          3,98  3,87  3,70
          -0,8  +0,6  -0,2
 10. Nellinoora Maunula                      2003 ViipU                3,97 +0,1           
          3,97  3,75  3,35
          +0,1  +1,0  -0,3
 11. Iida Haajanen                           2004 KeskiUYU             3,93 +0,5           
          3,92  3,92  3,93
          +0,4  -0,8  +0,5
 12. Vilma Mikkola                           2004 KeskiUYU             3,90 +0,6           
          3,66  3,86  3,90
          -1,1  -0,6  +0,6
 13. Meea Meronen                            2003 KU-58                3,90 -0,8           
          3,90     X     X
          -0,8            
 14. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                 3,87 -1,4           
          3,87  3,70  3,47
          -1,4  +0,2  +1,0
 15. Silja Nieminen                          2003 MäntsU               3,86 +0,8           
          3,86  3,39  3,73
          +0,8  +1,3  -0,7
 16. Amina El Mrabt                          2003 EspTa                3,82 +0,1           
          3,82  3,45     -
          +0,1  +0,4      
 17. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU             3,79 -0,2           
          3,70  3,79  3,65
          +1,4  -0,2  +0,1
 18. Janna Vihtkari                          2003 VihdVie              3,78 -0,4           
          3,78  3,68  3,76
          -0,4  +0,7  +0,7
 19. Inkaliina Nurminen                      2004 NurmijYU             3,73 +0,7           
          3,45  3,64  3,73
          -0,1  -0,3  +0,7
 20. Iita Räisänen                           2004 KeskiUYU             3,67  0,0           
          3,67  3,46  3,42
           0,0  -1,3  +1,6
 21. Sara Veijalainen                        2004 KeskiUYU             3,65 +1,0           
          2,89  3,47  3,65
          +0,1  +0,3  +1,0
 22. Ellen Seisto                            2003 EspTa                3,42 -0,6           
          3,42  1,76  2,17
          -0,6  -0,3  +1,2
 23. Kiia Brandes                            2003 HyvsU                3,36  0,0           
          3,36  3,30  3,17
           0,0  -0,1  +1,4
 24. Matilda Havukorpi                       2003 VihdVie              3,34 +0,2           
          3,34  3,23  3,03
          +0,2  +1,3  -0,5
 25. Netta Jakonen                           2004 HyvsU                3,30 -0,6           
          3,30  3,16  3,26
          -0,6  +0,1  +1,3
 26. Ariana Vaikla                           2003 KeskiUYU             3,30 +0,1           
          3,26  3,30  3,03
          -0,9  +0,1  +0,8
 27. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU             3,26 -1,8           
          3,26  3,14  3,03
          -1,8   0,0  +1,2
     Venla Lehtonen                          2004 NurmijYU               NM                
             X     X     X
                          
     Varpu-Sofia Heinonen                    2003 JyväskKU              DNS                
        
        

T13 Kuula

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               11,39
          11,39  10,81  11,34  11,15  11,30  10,64
  2. Meea Meronen                            2003 KU-58               10,81
          10,31  10,04  10,81      X  10,60  10,40
  3. Laila Lehtinen                          2003 HyvsU                9,25
           8,83   9,15   8,09      X      X   9,25
  4. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi             8,68
           8,24   8,50   8,04   8,68   8,22   8,59
  5. Vilma Mikkola                           2004 KeskiUYU             8,13
           6,96   7,62   7,56   7,34   7,88   8,13
  6. Petra Pikkarainen                       2003 RiihimKi             7,69
           7,69   7,52   7,30   6,76   6,78   7,25
  7. Moona Hujanen                           2003 HyvsU                7,28
           7,05   7,28   7,17   7,08   6,45   6,63
  8. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU                7,21
           7,21   6,65      X      -      -      -
  9. Taika Nurro                             2004 RekRai               7,18
           7,18   6,88   6,88
 10. Siiri Nikula                            2004 KeskiUYU             6,57
           5,61   6,57   6,09
 11. Ida Cardona                             2004 KeskiUYU             6,21
              X   5,95   6,21
 12. Sara Veijalainen                        2004 KeskiUYU             6,04
           6,04   5,26   5,81
 13. Peppi Hänninen                          2004 KeskiUYU             6,00
           5,14   5,66   6,00
 14. Iita Räisänen                           2004 KeskiUYU             5,88
           5,27   5,62   5,88
     Vivian Suominen                         2003 HIFK                  DNS
        
     Emmi Tuominen                           2003 KeskiUYU              DNS
        
     Liina Tervo                             2004 KeskiUYU              DNS
        
     Tiina Järvinen                          2004 LahdA                 DNS
        

T13 Kiekko

  1. Nellinoora Maunula                      2003 ViipU               32,37
              X      X  28,15  27,31  30,16  32,37
  2. Vivian Suominen                         2003 HIFK                32,28
          32,28  30,12  30,15  30,92  28,85  30,56
  3. Silja Nieminen                          2003 MäntsU              27,85
          26,20  27,85      X  26,59  27,20  25,86
  4. Liisa Tuusjärvi                         2003 HIFK                26,89
          21,82  26,89      X  21,18  25,02  24,81
  5. Viivi Taipale                           2004 PälkLL              24,37
          24,37      X  23,74      X  23,82      X
  6. Vilma Mikkola                           2004 KeskiUYU            24,08
          23,60      X  21,40      X  19,43  24,08
  7. Petra Pikkarainen                       2003 RiihimKi            23,72
          22,65  23,51  23,58  23,29  23,66  23,72
  8. Meea Meronen                            2003 KU-58               23,35
              X  23,35  20,59      X      X      X
  9. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU            22,90
          16,02  22,90  18,55
 10. Siiri Nikula                            2004 KeskiUYU            21,71
          18,22  21,71  20,20
 11. Ida Cardona                             2004 KeskiUYU            20,62
          20,11  15,94  20,62
 12. Emmi Kotamäki                           2004 KarkkPo             19,69
          19,69      X      X
 13. Iita Räisänen                           2004 KeskiUYU            19,28
          19,28      X      X
 14. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU            18,36
          14,48  14,31  18,36
     Iida Haajanen                           2004 KeskiUYU               NM
              X      X      X
     Helmi Köykkä                            2003 RekRai                DNS
        
     Varpu-Sofia Heinonen                    2003 JyväskKU              DNS
        

T13 Keihäs

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               40,99
          36,11  37,21  37,32  39,92  40,99      X
  2. Vivian Suominen                         2003 HIFK                40,23
          36,74  35,93  37,34  36,82  37,39  40,23
  3. Liisa Tuusjärvi                         2003 HIFK                31,19
          30,43  30,11  31,19  29,72  29,78  30,69
  4. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            29,68
          28,72  25,31  24,57  29,68  27,68  28,05
  5. Nellinoora Maunula                      2003 ViipU               27,62
          26,91  26,45  24,04      X  23,78  27,62
  6. Petra Pikkarainen                       2003 RiihimKi            26,06
          19,53  23,10  20,74  24,28  23,50  26,06
  7. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU               25,77
          23,98  25,52      X  25,77  24,82  24,61
  8. Ida Cardona                             2004 KeskiUYU            25,15
          25,06  23,42  22,25  25,15  24,28  24,95
  9. Vanessa Lindberg                        2004 RiihimKi            23,03
              X  23,03      X       
 10. Viivi Taipale                           2004 PälkLL              20,18
              X  19,53  20,18
 11. Viivi Nokio                             2003 KarkkPo             19,43
          16,31  16,71  19,43
 12. Minea Fogelholm                         2004 EspTa               17,95
          17,95  16,23  14,13
 13. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU            14,07
          10,58  14,07      -
 14. Matilda Havukorpi                       2003 VihdVie             13,88
          12,99  13,57  13,88
 15. Janna Vihtkari                          2003 VihdVie             12,96
          12,96  11,85  11,17

T15 100 m

  1. Kerttu Latvala                          2001 KeskiUYU            12,57
  2. Inka Pöyry                              2004 HIFK                13,00
  3. Jenny Sario                             2002 EspTa               13,38
  4. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               13,51
  5. Sandra Piippo-Pinho                     2002 HIFK                13,59
  6. Venla Laine                             2002 LahdA               13,69
  7. Karoliina Isomäki                       2002 KeskiUYU            13,73
  8. Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU            13,83
  9. Katja Ruth                              2001 HIFK                14,01
 10. Ella Sirmola                            2002 LahdA               14,30
 11. Anni Lähdemäki                          2002 HyvsU               14,31
 12. Nelli Talvitie                          2001 HyvsU               14,44
 13. Ida Lavi                                2001 HIFK                14,48
 14. Fanny Ranta                             2001 LänsiUU             14,49
 15. Essi Kärhä                              2002 NurmijYU            14,54
 16. Meri Kahila                             2002 PorvU               14,78
 17. Julia Fogelholm                         2002 EspTa               14,98
 18. Veera Vaattovaara                       2002 EspTa               17,01

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Anni Lähdemäki                          2002 HyvsU               14,31
  2. Nelli Talvitie                          2001 HyvsU               14,44
  3. Essi Kärhä                              2002 NurmijYU            14,54
  4. Julia Fogelholm                         2002 EspTa               14,98
  5. Veera Vaattovaara                       2002 EspTa               17,01

Erä 2                Tuuli: -0,8

  1. Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU            13,83
  2. Katja Ruth                              2001 HIFK                14,01
  3. Ella Sirmola                            2002 LahdA               14,30
  4. Ida Lavi                                2001 HIFK                14,48
  5. Fanny Ranta                             2001 LänsiUU             14,49
  6. Meri Kahila                             2002 PorvU               14,78

Erä 3                Tuuli: +1,0

  1. Kerttu Latvala                          2001 KeskiUYU            12,57
  2. Inka Pöyry                              2004 HIFK                13,00
  3. Jenny Sario                             2002 EspTa               13,38
  4. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               13,51
  5. Sandra Piippo-Pinho                     2002 HIFK                13,59
  6. Venla Laine                             2002 LahdA               13,69
  7. Karoliina Isomäki                       2002 KeskiUYU            13,73

T15 300 m

  1. Vilma Hakala                            2002 EspTa               43,39
  2. Karoliina Isomäki                       2002 KeskiUYU            45,59
  3. Cecilia Sinervo                         2001 HIFK                46,54
  4. Laura Kankkunen                         2002 KeskiUYU            46,83
  5. Sirke Seitsonen                         2002 RaisKu              46,94
  6. Katja Ruth                              2001 HIFK                46,95
  7. Iiris Koski                             2003 HIFK                47,20
  8. Anni Lähdemäki                          2002 HyvsU               47,60
  9. Iida Pousi                              2002 LahdA               47,72
 10. Kia Vesala                              2002 LahdA               51,33
     Kia Laisi                               2001 EspTa                 DNS
     Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU              DNS

Erä 1                

  1. Sirke Seitsonen                         2002 RaisKu              46,94
  2. Katja Ruth                              2001 HIFK                46,95
  3. Iiris Koski                             2003 HIFK                47,20
  4. Anni Lähdemäki                          2002 HyvsU               47,60
  5. Iida Pousi                              2002 LahdA               47,72

Erä 2                

  1. Vilma Hakala                            2002 EspTa               43,39
  2. Karoliina Isomäki                       2002 KeskiUYU            45,59
  3. Cecilia Sinervo                         2001 HIFK                46,54
  4. Laura Kankkunen                         2002 KeskiUYU            46,83
  5. Kia Vesala                              2002 LahdA               51,33
     Kia Laisi                               2001 EspTa                 DNS
     Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU              DNS

T15 800 m


  1. Ilona Mononen                           2003 JanJa             2.28,89
  2. Iiris Koski                             2003 HIFK              2.28,90
  3. Siiri Reinikainen                       2001 JoutsPo           2.34,74
  4. Liisa Urpola                            2002 EspTa             2.40,61
  5. Katharina Marekwia                      2003 EspTa             2.42,02

T15 2000 m


  1. Janette Vänttinen                       2002 PorvU             7.11,27
  2. Birgit Tuomola                          2005 VehmU             7.39,41
  3. Mette Juuti                             2002 KU-58             7.42,94
  4. Liisa Urpola                            2002 EspTa             7.43,21
  5. Suvi Rantala                            2002 HämeenlTa         7.56,38
  6. Ellen Seisto                            2003 EspTa             8.03,09

T15 80 m aj

  1. Inka Johansson                          2001 EspTa               13,04
  2. Merituuli Saarela                       2001 EspTa               13,11
  3. Petra Räty                              2001 KeskiUYU            13,20
  4. Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU            13,32
  5. Roberta Normour                         2002 VantSa              13,36
  6. Riina Virtanen                          2002 HyvsU               13,68
  7. Essi Kärhä                              2002 NurmijYU            13,78
  8. Anni Yrjälä                             2002 VantSa              14,03
  9. Ronja Kallionpää                        2002 HämeenlTa           14,28
 10. Laura Kankkunen                         2002 KeskiUYU            15,32
 11. Aada Palola                             2002 KeskiUYU            15,68
     Anni Sinelampi                          2001 LahdA                 DNS
     Katja Ruth                              2001 HIFK                  DNS
     Cecilia Sinervo                         2001 HIFK                  DNS
     Aino Ahtola                             2002 HKV                   DNS

Erä 1                Tuuli: +0,1

  1. Inka Johansson                          2001 EspTa               13,04
  2. Roberta Normour                         2002 VantSa              13,36
  3. Essi Kärhä                              2002 NurmijYU            13,78
  4. Anni Yrjälä                             2002 VantSa              14,03
  5. Ronja Kallionpää                        2002 HämeenlTa           14,28
  6. Laura Kankkunen                         2002 KeskiUYU            15,32
  7. Aada Palola                             2002 KeskiUYU            15,68
     Aino Ahtola                             2002 HKV                   DNS

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Merituuli Saarela                       2001 EspTa               13,11
  2. Petra Räty                              2001 KeskiUYU            13,20
  3. Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU            13,32
  4. Riina Virtanen                          2002 HyvsU               13,68
     Anni Sinelampi                          2001 LahdA                 DNS
     Katja Ruth                              2001 HIFK                  DNS
     Cecilia Sinervo                         2001 HIFK                  DNS

T15 300 m aj


  1. Kia Laisi                               2001 EspTa               46,55
  2. Merituuli Saarela                       2001 EspTa               47,77
  3. Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU            50,77
  4. Hanna Lammassaari                       2001 LahdA               51,07
  5. Inka Johansson                          2001 EspTa               52,46
  6. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU               56,56

T15 3000 m kävely


  1. Jenni Korvenpää                         2003 KU-58            18.16,09
  2. Roosa Lehtinen                          2001 TurWei           19.22,00
  3. Janica Rantanen                         2002 LempKiYU         20.20,81
  4. Mette Martikainen                       2002 HyvsU            20.37,60
  5. Viivi Kinnunen                          2001 JanJa            21.39,00
  6. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU            21.57,74

T15 Korkeus

  1. Cecilia Sinervo                         2001 HIFK                  145
         140 145 150
          XO   O XXX
  2. Katja Ruth                              2001 HIFK                  145
         130 135 140 145 150
           O  XO   O  XO XXX
  3. Ruusu Meronen                           2001 RiihimKi              140
         125 130 135 140 145
           O   O   O   O XXX
  3. Essi Kärhä                              2002 NurmijYU              140
         130 135 140 145
           O   O   O XXX
  5. Karoliina Isomäki                       2002 KeskiUYU              140
         125 130 135 140 145
           O   O   O  XO XXX
  6. Ida Lavi                                2001 HIFK                  140
         125 130 135 140 145
           O   O   O XXO XXX
  7. Nea-Nora Heiskanen                      2001 KeskiUYU              140
         130 135 140 145
           O  XO XXO XXX
  8. Vilja Westerberg                        2002 LänsiUU               140
         125 1301356 140 145
           O   O XXO XXO XXX
  9. Julianna Heikkinen                      2002 LänsiUU               130
         125 130 135
           O   O XXX

T15 Pituus

  1. Nora Tousignant                         2001 EspTa                4,90 +0,3           
          4,62  4,90  4,55  4,33  4,76  4,76
          -1,1  +0,3  +0,3  -0,9  -0,7  -0,1
  2. Merituuli Saarela                       2001 EspTa                4,78  0,0           
          4,68  4,78  4,60     -     -
          -0,2   0,0  -0,6            
  3. Nea-Nora Heiskanen                      2001 KeskiUYU             4,78 -0,1           
          3,16  4,78  4,27  4,27     X  4,55
          +0,4  -0,1  +0,2  -0,7        -0,8
  4. Ida Lavi                                2001 HIFK                 4,68 -0,8           
          4,61  3,66     X  2,57  3,54  4,68
          -0,1  +0,1        -1,3  -0,5  -0,8
  5. Jenny Sario                             2002 EspTa                4,63 +0,9           
          4,51  4,55  4,63  4,33  4,16  4,38
          -0,3  -0,6  +0,9  -0,7  -0,6  -0,1
  6. Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU             4,63 -1,1           
          4,63     X  4,45     X     X     X
          -1,1        +0,1                  
  7. Sofia Rantanen                          2001 HIFK                 4,57 -0,7           
          4,51  4,29  4,27  4,50  4,30  4,57
          -0,5  -0,1  -1,5  -0,1  -1,3  -0,7
  8. Essi Kärhä                              2002 NurmijYU             4,46 +2,3  4,34 -0,7
          4,46  4,34  3,94  3,95  4,13  4,33
          +2,3  -0,7        -1,2  -0,4  -1,1
  9. Riina Virtanen                          2002 HyvsU                4,40 +0,9           
          4,13  4,40  4,20
          -1,4  +0,9  -0,5
 10. Nelli Talvitie                          2001 HyvsU                4,35 -0,1           
          4,35  4,30  4,19
          -0,1  +0,5  -0,2
 11. Pihla Johansson                         2001 JoutsPo              4,33 -0,3           
          4,33  4,18  4,01
          -0,3  +0,1  -0,5
 12. Fanny Ranta                             2001 LänsiUU              4,20 -1,2           
          4,02  3,72  4,20
          -0,4  +0,6  -1,2
 13. Anni Lähdemäki                          2002 HyvsU                4,19 -0,1           
          3,98  4,10  4,19
          -0,4  +0,1  -0,1
 14. Vilja Westerberg                        2002 LänsiUU              4,15 +0,2           
          4,15  3,62  3,65
          +0,2  -0,2  -0,8
 15. Ella Sirmola                            2002 LahdA                4,13 +0,6           
          3,98  3,77  4,13
          -0,3  +0,3  +0,6
 16. Venla Laine                             2002 LahdA                4,11 -0,4           
          4,11  3,98  3,85
          -0,4  +2,4  +2,3
 17. Julianna Heikkinen                      2002 LänsiUU              3,96 -0,7           
          2,11  3,96     X      
          -2,0  -0,7            
 18. Veera Vaattovaara                       2002 EspTa                3,12 -0,5           
             X  3,12  2,56
                -0,5  +0,3
     Petra Räty                              2001 KeskiUYU              DNS                
        
        
     Laura Pella                             2002 KeskiUYU              DNS                
        
        

T15 Kolmiloikka

  1. Anni Sinelampi                          2001 LahdA               10,31 +0,3           
         10,06 10,06 10,24 10,19 10,31  9,94
           0,0  -0,7   0,0  -0,2  +0,3   0,0
  2. Nea-Nora Heiskanen                      2001 KeskiUYU            10,25 -0,1           
          9,65  9,99  9,87 10,20 10,25     X
          -0,3  -0,5  +0,7  +0,1  -0,1      
  3. Ronja Kallionpää                        2002 HämeenlTa            9,73 +0,2           
          9,73     X     X  9,54  9,53  9,65
          +0,2              +0,3  -0,7  -0,5
  4. Julianna Heikkinen                      2002 LänsiUU              9,41 -0,8           
          9,13  8,98  9,04  9,02  9,41  8,68
          +0,5  +1,5  +0,3  +0,6  -0,8  -0,8
  5. Jenni Kallioniemi                       2002 NurmijYU             8,97 +0,4           
          8,97  8,71     X     X  8,72  8,79
          +0,4  -0,4              -0,5  +0,1
  6. Varpu Virmavirta                        2002 VihdVie              8,89 +0,4           
          8,65  8,89  8,88  8,81  8,51  8,69
          +0,2  +0,4  +1,0  +1,2  +0,8  +0,7
  7. Kia Vesala                              2002 LahdA                8,70 +0,4           
          8,70  8,43     X  8,64  8,46  8,59
          +0,4  -0,7        +0,8  +1,4  +0,1
  8. Elisa Alastalo                          2004 RiihimKi             8,00 +0,4           
          8,00  7,90  8,00      
          +0,4   0,0  +0,8      
     Nella Hirvonen                          2002 LahdA                 DNS                
        
        
     Aino Ahtola                             2002 HKV                   DNS                
        
        
     Amina El Mrabt                          2003 EspTa                 DNS                
        
        

T15 Kuula

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               11,91
          11,23  11,08  10,96  11,35  11,91  11,41
  2. Sofia Rantanen                          2001 HIFK                11,55
          10,71  10,50  10,93  10,40  11,44  11,55
  3. Pinja Pikkarainen                       2001 RiihimKi            10,46
           9,68      X   9,59   9,79  10,39  10,46
  4. Nelma Nieminen                          2001 JanJa                9,16
           8,71      X      X      X   9,07   9,16
  5. Julia Fogelholm                         2002 EspTa                6,99
              X   6,18   6,14   6,99   6,11   5,67
     Vivian Suominen                         2003 HIFK                  DNS
        

T15 Kiekko

  1. Pinja Pikkarainen                       2001 RiihimKi            33,97
              X      X  33,97  33,46  32,83      X
  2. Nilla Rättyä                            2001 JanJa               31,02
          28,53  31,02      X  30,43  29,02      X
  3. Nelma Nieminen                          2001 JanJa               29,55
          29,55  28,88  28,55      X  22,82      X
  4. Milla Äikää                             2001 HIFK                27,67
          27,67  25,79  22,86  23,76  22,66      X
  5. Vivian Suominen                         2003 HIFK                24,48
              X      X  24,45  24,48      X      X
  6. Laura Kankkunen                         2002 KeskiUYU            23,29
              X      X  17,29      X  23,29      X
  7. Ronja Kallionpää                        2002 HämeenlTa           22,92
              X  20,49  18,95      X  22,92      X
  8. Petra Räty                              2001 KeskiUYU            19,66
              X  19,16      X      X      X  19,66
     Iida Pousi                              2002 LahdA                  NM
               

T15 Keihäs

  1. Pihla Johansson                         2001 JoutsPo             33,46
          29,35  26,61  28,28      X  29,69  33,46
  2. Milla Rasinkangas                       2001 HyvsU               32,63
          28,69  29,51  31,75  32,63      X  31,60
  3. Venla Toivola                           2002 HyvsU               30,91
          30,91  29,87  29,67      X  30,77      X
     Petra Räty                              2001 KeskiUYU              DNS
        
     Laura Pella                             2002 KeskiUYU              DNS
        
     Nella Hirvonen                          2002 LahdA                 DNS
        

N17 200 m

  1. Nea Mattila                             1999 HIFK                25,18
  2. Elina Kujala                            2000 KeskiUYU            25,67
  3. Sanni Pajasmaa                          1999 HIFK                25,98
  4. Nea Laine                               1999 HämeenlTa           26,67
  5. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               27,48
  6. Merituuli Saarela                       2001 EspTa               27,64
  7. Pinja Konttinen                         2000 HIFK                27,70
  8. Laura Luukkonen                         1999 KeskiUYU            27,76
  9. Sara Niemi                              2000 KeskiUYU            27,85
 10. Petra Kallionpää                        2000 HämeenlTa           28,20
 11. Sharon Laine                            2000 HIFK                28,28
 12. Susanna Kumpulainen                     1999 EspTa               28,97

Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               27,48
  2. Merituuli Saarela                       2001 EspTa               27,64
  3. Sara Niemi                              2000 KeskiUYU            27,85
  4. Petra Kallionpää                        2000 HämeenlTa           28,20
  5. Sharon Laine                            2000 HIFK                28,28
  6. Susanna Kumpulainen                     1999 EspTa               28,97

Erä 2                Tuuli: -0,7

  1. Nea Mattila                             1999 HIFK                25,18
  2. Elina Kujala                            2000 KeskiUYU            25,67
  3. Sanni Pajasmaa                          1999 HIFK                25,98
  4. Nea Laine                               1999 HämeenlTa           26,67
  5. Pinja Konttinen                         2000 HIFK                27,70
  6. Laura Luukkonen                         1999 KeskiUYU            27,76

N17 800 m


  1. Ruusu Nurmi                             1999 KeskiUYU          2.24,41
  2. Sharon Laine                            2000 HIFK              2.28,06
  3. Anni Luukkonen                          2000 KeskiUYU          2.28,50
  4. Mona Af Forselles                       2000 RekRai            2.35,48
  5. Oona Räisänen                           2004 EspTa             2.42,65
     Joanna Sauren                           2000 RekRai                DNS

N17 5000 m kävely


  1. Joanna Sauren                           2000 RekRai           30.02,04
  2. Netta Tuusjärvi                         2000 HIFK             30.38,75

N17 Korkeus

  1. Siiri Saalo                             2000 HyvsU                 155
         140 145 150 155 160
           O   O   O  XO XXX
  2. Merituuli Saarela                       2001 EspTa                 155
         140 145 150 155 160
           O   O   O XXO XXX
     Joanna Sauren                           2000 RekRai                DNS
        
        

N17 Kuula

  1. Iina-Kaisa Mäkelä                       1999 KeskiUYU            13,73
              X  13,15  13,01      X  13,15  13,73
  2. Saara Hakanen                           1999 KeskiUYU            12,06
          11,23  11,18      X      X  12,06  11,38
  3. Emmi Kemppainen                         1999 KeskiUYU            11,98
              X      X  11,64  11,78      X  11,98
  4. Minka Nurro                             1999 KU-58               11,15
              X      X      X  11,15  11,14      X

N19 200 m


                     Tuuli: +0,1
  1. Ida Forsstén                            1998 HyvsU               28,13
  2. Nelli Kantelinen                        1998 NurmijYU            28,37
  3. Hilla Vilkko                            2002 PorvU               28,51
  4. Yvonn Lindholm                          1991 HyvsU               29,16

N19 Korkeus

  1. Janina Pykäri                           1998 KeskiUYU              155
         140 145 150 155 160
           O   O   O  XO XXX
  2. Nelli Kantelinen                        1998 NurmijYU              145
         140 145 150    
           O  XO XXX    

N19 Keihäs

     Vivian Suominen                         2003 HIFK                  DNS