Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
20.02. klo 12:00 Alpi 50v hallikisat Tulokset (päivitetty: 15:01 20.02.2016)
Alpi 50v hallikisat
Aspen halli Haaparanta
20.2.2016

M 60m
1)    Ville Jänikselä                Lapuan Virkiä                  7,27     
2)    Aleksi Kokkonen                Lapin Lukko                    7,47     
3)    Osku Loukkola                  Oulun Pyrintö                  7,48     
4)    Janne Keskikastari             Oulaisten Huima                7,93     
5)    Jesse Haikola                  Pyhäjoen Wirta                 8,10     
      Micke Nikkanen                 Espoon Tapiot                  DNS      


M 800m
1)    Aleksi Härkönen                Pudasjärven Urheilijat         2.09,41  
      Topias Kontio                  Lapin Lukko                    DNS      


M Kuula
1)    Jari Viitaniemi                Alatornion Pirkat              11,07    
            11,07  10,97  10,81  10,92  x      x      


M Pituus
1)    Osku Loukkola                  Oulun Pyrintö                  6,05     
            4,09   5,97   6,03   6,05   4,99   -      
2)    Jesse Haikola                  Pyhäjoen Wirta                 5,16     
            5,09   4,96   4,81   5,04   -      5,16   


M 200m
1)    Jesse Haikola                  Pyhäjoen Wirta                 25,86    
2)    Janne Keskikastari             Oulaisten Huima                27,67    


N 800m
(ei urheilijoita)

N Kuula
(ei urheilijoita)

N Pituus
1)    Veera Pudas                    Veitsiluodon Kisaveikot        5,02     
            5,02   4,93   4,94   4,91   4,70   5,01   
2)    Carita Barsk                   Pohjan Koitto                  5,02     
            5,02   4,96   4,85   4,93   4,36   3,20   
      Matleena Kuure                 Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      


N 60m
1)    Ida Ravaska                    Veitsiluodon Kisaveikot        8,05     
2)    Emma Fingerroos                Raahen Vesa                    8,35     
3)    Emilia Segerlund               HSKT                           8,37     
4)    Veera Pudas                    Veitsiluodon Kisaveikot        8,43     
5)    Elli-Noora Ylimäki             Alatornion Pirkat              8,51     
6)    Erika Utriainen                Veitsiluodon Kisaveikot        8,67     


N 200m
1)    Ida Ravaska                    Veitsiluodon Kisaveikot        26,03    
2)    Emma Fingerroos                Raahen Vesa                    26,64    
3)    Erika Utriainen                Veitsiluodon Kisaveikot        28,15    
4)    Emilia Segerlund               HSKT                           28,21    
      Tiia-Noora Anttila             Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      
      Veera Pudas                    Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      

Loppukilpailu erä 1
1)    Ida Ravaska                    Veitsiluodon Kisaveikot        26,03    
2)    Emma Fingerroos                Raahen Vesa                    26,64    
3)    Emilia Segerlund               HSKT                           28,21    

Loppukilpailu erä 2
1)    Erika Utriainen                Veitsiluodon Kisaveikot        28,15    
      Tiia-Noora Anttila             Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      
      Veera Pudas                    Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      



P11 600m
1)    Aleksanteri Mursu              Pohjan Koitto                  2.06,21  
2)    Simon Bojang                   HSKT                           2.25,26  


P11 60m
1)    Aleksanteri Mursu              Pohjan Koitto                  9,70     
2)    Simon Bojang                   HSKT                           10,07    
3)    Elias Vanhapiha                Alatornion Pirkat              10,85    
      Lauri Taskil                   Alatornion Pirkat              DNS      


P11 Pituus
1)    Aleksanteri Mursu              Pohjan Koitto                  3,63     
            3,63   3,43   3,39   
2)    Simon Bojang                   HSKT                           3,39     
            3,10   3,30   3,39   
3)    Elias Vanhapiha                Alatornion Pirkat              2,87     
            2,47   2,87   x      
      Lauri Taskil                   Alatornion Pirkat              DNS      
            DNS    DNS    DNS    


T11 600m
1)    Anna-Sofia Orajärvi            Alatornion Pirkat              2.11,04  
2)    Sara Keskitalo                 Alatornion Pirkat              2.11,30  
3)    Frida Kilpiäinen               Veitsiluodon Kisaveikot        2.24,48  
4)    Lotta Pudas                    Veitsiluodon Kisaveikot        2.33,55  
5)    Pauliina Jänkälä               Alatornion Pirkat              2.39,19  


T11 Pituus
1)    Anna-Sofia Orajärvi            Alatornion Pirkat              3,59     
            3,49   3,59   3,44   
2)    Lotta Pudas                    Veitsiluodon Kisaveikot        3,19     
            3,19   3,17   3,09   
3)    Sara Keskitalo                 Alatornion Pirkat              2,97     
            2,79   2,97   2,93   
4)    Frida Kilpiäinen               Veitsiluodon Kisaveikot        2,88     
            2,80   2,85   2,88   
5)    Ella Martimo                   Veitsiluodon Kisaveikot        2,65     
            2,21   2,46   2,65   
      Emilia Häikiö                  Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      
            DNS    DNS    DNS    
      Jenni Enbuska                  Pohjan Koitto                  DNS      
            DNS    DNS    DNS    


T11 60m
1)    Anna-Sofia Orajärvi            Alatornion Pirkat              10,07    
2)    Sara Keskitalo                 Alatornion Pirkat              10,56    
3)    Pauliina Jänkälä               Alatornion Pirkat              10,70    
3)    Lotta Pudas                    Veitsiluodon Kisaveikot        10,70    
5)    Ella Martimo                   Veitsiluodon Kisaveikot        11,24    
6)    Frida Kilpiäinen               Veitsiluodon Kisaveikot        11,52    
      Jenni Enbuska                  Pohjan Koitto                  DNS      
      Emilia Häikiö                  Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      

Loppukilpailu erä 1
1)    Anna-Sofia Orajärvi            Alatornion Pirkat              10,07    
2)    Pauliina Jänkälä               Alatornion Pirkat              10,70    
3)    Ella Martimo                   Veitsiluodon Kisaveikot        11,24    
4)    Frida Kilpiäinen               Veitsiluodon Kisaveikot        11,52    

Loppukilpailu erä 2
1)    Sara Keskitalo                 Alatornion Pirkat              10,56    
2)    Lotta Pudas                    Veitsiluodon Kisaveikot        10,70    
      Jenni Enbuska                  Pohjan Koitto                  DNS      
      Emilia Häikiö                  Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      



T9 60m
1)    Elli Junes                     Alatornion Pirkat              10,69    
2)    Ruut Kannala                   Veitsiluodon Kisaveikot        11,04    
3)    Wilma Rantamaa                 Alatornion Pirkat              11,07    
4)    Kerttu Junes                   Alatornion Pirkat              11,13    
5)    Edith Kilpiäinen               Veitsiluodon Kisaveikot        11,16    
6)    Felicia Bojang                 HSKT                           11,46    
7)    Saara Kulju                    Alatornion Pirkat              11,97    
8)    Elli Kenttä                    Alatornion Pirkat              12,22    
9)    Lotta Palokangas               Alatornion Pirkat              13,26    
10)   Nella Kursula                  Alatornion Pirkat              13,71    
11)   Sini Kramsu                    Alatornion Pirkat              14,60    
12)   Eevi Kenttä                    Alatornion Pirkat              16,17    
      Hanna Taskila                  Alatornion Pirkat              DNS      

Loppukilpailu erä 1
1)    Elli Junes                     Alatornion Pirkat              10,69    
2)    Felicia Bojang                 HSKT                           11,46    
3)    Elli Kenttä                    Alatornion Pirkat              12,22    
4)    Lotta Palokangas               Alatornion Pirkat              13,26    
5)    Sini Kramsu                    Alatornion Pirkat              14,60    

Loppukilpailu erä 2
1)    Ruut Kannala                   Veitsiluodon Kisaveikot        11,04    
2)    Wilma Rantamaa                 Alatornion Pirkat              11,07    
3)    Edith Kilpiäinen               Veitsiluodon Kisaveikot        11,16    
      Hanna Taskila                  Alatornion Pirkat              DNS      

Loppukilpailu erä 3
1)    Kerttu Junes                   Alatornion Pirkat              11,13    
2)    Saara Kulju                    Alatornion Pirkat              11,97    
3)    Nella Kursula                  Alatornion Pirkat              13,71    
4)    Eevi Kenttä                    Alatornion Pirkat              16,17    



T9 Pituus
1)    Wilma Rantamaa                 Alatornion Pirkat              3,19     
            2,93   3,19   3,03   
2)    Elli Junes                     Alatornion Pirkat              2,80     
            2,79   2,68   2,80   
3)    Saara Kulju                    Alatornion Pirkat              2,78     
            x      2,78   2,77   
4)    Kerttu Junes                   Alatornion Pirkat              2,78     
            2,78   2,60   2,48   
5)    Ruut Kannala                   Veitsiluodon Kisaveikot        2,78     
            2,78   x      x      
6)    Edith Kilpiäinen               Veitsiluodon Kisaveikot        2,76     
            2,76   2,66   2,50   
7)    Felicia Bojang                 HSKT                           2,68     
            2,68   2,30   2,59   
8)    Elli Kenttä                    Alatornion Pirkat              2,45     
            2,39   2,27   2,45   
9)    Emma Uusiautti                 Alatornion Pirkat              2,12     
            2,12   1,98   2,03   
10)   Eevi Kenttä                    Alatornion Pirkat              1,63     
            x      1,63   x      
11)   Sini Kramsu                    Alatornion Pirkat              1,56     
            1,56   1,29   x      


T9 600m
1)    Edith Kilpiäinen               Veitsiluodon Kisaveikot        2.17,93  
2)    Ruut Kannala                   Veitsiluodon Kisaveikot        2.34,37  
3)    Saara Kulju                    Alatornion Pirkat              2.39,45  
4)    Felicia Bojang                 HSKT                           2.52,03  


P9 600m
1)    Onni Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        2.16,71  
2)    Santeri Kramsu                 Alatornion Pirkat              2.25,67  
3)    Jaakko Palokangas              Alatornion Pirkat              2.39,27  
      Henrik Kulju                   Alatornion Pirkat              DNS      
      Erik Kulju                     Alatornion Pirkat              DNS      
      Alex Bojang                    HSKT                           DNF      


P9 60m
1)    Santeri Kramsu                 Alatornion Pirkat              10,41    
2)    Onni Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        10,60    
3)    Alex Bojang                    HSKT                           10,86    
4)    Jaakko Palokangas              Alatornion Pirkat              11,87    
5)    Julius Mustajärvi              Alatornion Pirkat              13,90    
      Henrik Kulju                   Alatornion Pirkat              DNS      
      Erik Kulju                     Alatornion Pirkat              DNS      

Loppukilpailu erä 1
1)    Onni Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        10,60    
2)    Alex Bojang                    HSKT                           10,86    
3)    Julius Mustajärvi              Alatornion Pirkat              13,90    
      Henrik Kulju                   Alatornion Pirkat              DNS      

Loppukilpailu erä 2
1)    Santeri Kramsu                 Alatornion Pirkat              10,41    
2)    Jaakko Palokangas              Alatornion Pirkat              11,87    
      Erik Kulju                     Alatornion Pirkat              DNS      



P9 Pituus
1)    Santeri Kramsu                 Alatornion Pirkat              3,19     
            2,92   3,19   2,87   
2)    Onni Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        3,13     
            3,13   2,96   3,08   
3)    Alex Bojang                    HSKT                           2,66     
            x      2,20   2,66   
4)    Jaakko Palokangas              Alatornion Pirkat              2,49     
            2,37   2,27   2,49   
5)    Kalle Hirsivaara               Veitsiluodon Kisaveikot        2,45     
            2,38   2,45   2,43   
6)    Julius Mustajärvi              Alatornion Pirkat              2,08     
            2,08   1,77   1,83   
7)    Eeli Junes                     Alatornion Pirkat              2,01     
            2,01   x      x      
      Erik Kulju                     Alatornion Pirkat              DNS      
      Henrik Kulju                   Alatornion Pirkat              DNS      


P15 60m
(ei urheilijoita)

P15 Kuula
(ei urheilijoita)

P15 800m
(ei urheilijoita)

P15 Pituus
(ei urheilijoita)

T15 60m
1)    Elli-Noora Ylimäki             Alatornion Pirkat              8,54     
2)    Maria Peura                    Tervolan Terävä                8,69     
      Tiia-Noora Anttila             Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      


T15 Kuula
1)    Kerttu Kannala                 Veitsiluodon Kisaveikot        8,54     
            x      x      x      6,83   8,54   8,18   
2)    Maria Peura                    Tervolan Terävä                8,35     
            7,71   7,38   8,07   8,35   8,02   7,41   


T15 800m
1)    Anni Jauhola                   Alatornion Pirkat              2.44,96  


T15 Pituus
1)    Olivia Bojang                  HSKT                           5,03     
            4,65   5,03   4,86   4,65   
2)    Maria Peura                    Tervolan Terävä                5,01     
            4,94   5,01   4,92   x      
      Tiia-Noora Anttila             Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      
            DNS    DNS    DNS    DNS    


P13 Korkeus
1)    Onni Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        96       
            80     90     93     96     100    
            o      o      o      ox     xxx    


P13 800m
(ei urheilijoita)

P13 60m
(ei urheilijoita)

P13 Pituus
(ei urheilijoita)

T13 60m
1)    Kerttu Kannala                 Veitsiluodon Kisaveikot        9,31     
2)    Saana Peura                    Tervolan Terävä                9,32     
3)    Emma Raappana                  Alatornion Pirkat              9,79     
4)    Aada Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        9,99     
5)    Emmi Kenttä                    Alatornion Pirkat              10,94    
      Jenni Enbuska                  Pohjan Koitto                  DNS      
      Ella Vanhapiha                 Alatornion Pirkat              DNS      

Loppukilpailu erä 1
1)    Kerttu Kannala                 Veitsiluodon Kisaveikot        9,31     
2)    Saana Peura                    Tervolan Terävä                9,32     
3)    Emma Raappana                  Alatornion Pirkat              9,79     
4)    Aada Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        9,99     

Loppukilpailu erä 2
1)    Emmi Kenttä                    Alatornion Pirkat              10,94    
      Jenni Enbuska                  Pohjan Koitto                  DNS      
      Ella Vanhapiha                 Alatornion Pirkat              DNS      



T13 800m
1)    Emma Raappana                  Alatornion Pirkat              3.08,80  
      Aada Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        DNS      


T13 Korkeus
1)    Saana Peura                    Tervolan Terävä                130      
            110    115    120    123    127    130    
            o      o      o      o      o      o      
2)    Aada Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        120      
            110    115    120    123    
            o      o      o      x--    
3)    Emma Raappana                  Alatornion Pirkat              115      
            110    115    120    
            o      o      xxx    
4)    Emmi Kenttä                    Alatornion Pirkat              100      
            95     100    105    
            o      o      xxx    
      Ella Vanhapiha                 Alatornion Pirkat                       


T13 Pituus
1)    Kerttu Kannala                 Veitsiluodon Kisaveikot        4,41     
            4,28   4,26   4,32   4,41   
2)    Saana Peura                    Tervolan Terävä                3,95     
            3,47   3,69   3,95   3,82   
3)    Aada Hirsivaara                Veitsiluodon Kisaveikot        3,50     
            3,50   3,25   3,34   3,46   
4)    Emmi Kenttä                    Alatornion Pirkat              2,90     
            2,90   x      2,70   2,80   




© 2016 - Amptech Oy