Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
31.01. klo 11:00 Pohjois-Pohjanmaan avoimet hallit Tulokset (päivitetty: 16:30 31.01.2016)
Avoimet piirinmestaruus-hallit 
Ouluhalli
31.1.2016

TULOKSET

M 60 m                              finaali


  1. Samuel Purola                           OulPy                 7,0
  2. Micke Nikkanen                          EspTa                 7,0
  3. Heikki Polojärvi                        OulPy                 7,0
  4. Aleksi Kokkonen                         LapLu                 7,0
  5. Tuomas Määttä                           OulPy                 7,1

M 60 m                              alkuerä

  1. Samuel Purola                           OulPy                7,01
  2. Micke Nikkanen                          EspTa                7,20
  3. Heikki Polojärvi                        OulPy                7,34
  4. Aleksi Kokkonen                         LapLu                7,45
  5. Tuomas Määttä                           OulPy                7,45
  6. Osku Loukkola                           OulPy                7,53
  7. Veli Vuorenmaa                          RaahVe               7,73
  8. Janne Keskikastari                      OulHui               7,83
  9. Patrick Ikonen                          LimNM                7,87
 10. Petri Hälinen                           KuivAu               7,95
 11. Tuomas Hyykoski                         KuivAu               8,26
 12. Kai Koljonen                            HaukVei              9,00

Erä 1                

  1. Samuel Purola                           OulPy                7,01
  2. Micke Nikkanen                          EspTa                7,20
  3. Heikki Polojärvi                        OulPy                7,34
  4. Janne Keskikastari                      OulHui               7,83
  5. Patrick Ikonen                          LimNM                7,87
  6. Petri Hälinen                           KuivAu               7,95

Erä 2                

  1. Aleksi Kokkonen                         LapLu                7,45
  2. Tuomas Määttä                           OulPy                7,45
  3. Osku Loukkola                           OulPy                7,53
  4. Veli Vuorenmaa                          RaahVe               7,73
  5. Tuomas Hyykoski                         KuivAu               8,26
  6. Kai Koljonen                            HaukVei              9,00

M 400 m


  1. Juhapekka Tuomainen                     LapinlVe            58,58

M 1500 m


  1. Mikko Rahkola                           PudasjU           4.03,22
  2. Arttu Liipo                             YlikNM            4.07,94
  3. Samuli Hussa                            LimNM             4.09,29
  4. Markku Nikkanen                         LimNM             4.12,02
  5. Aleksi Härkönen                         PudasjU           4.15,59
  6. Miika Tenhunen                          NivU              4.17,36
  7. Jarkko Paukkeri                         LimNM             4.25,82
  8. Jani Määttä                             LimNM             4.38,94
  9. Samu Hanhela                            LNM               4.41,77
 10. Matias Ilmonen                          LimNM             4.49,99
 11. Tuomas Aho                              LNM               4.55,70

M 60 m aj


  1. Petri Lemmetyinen                       KU-58                8,55
  2. Tuomas Määttä                           OulPy                8,77

M Korkeus

  1. Matti Kostamo                           LeppävU               140
         130 135 140 145
           O XXO  XO X--
  2. Kai Koljonen                            HaukVei               135
         115 120 125 130 135 140 145
           O   O  XO  XO   O XXX    

M Seiväs

  1. Veli-Matti Kivilahti                    HaapajKi              460
         430 440 450 460 470
           O   -   O   O XXX
  2. Petri Lemmetyinen                       KU-58                 450
         400 420 430 440 450 460
          XO   O   O  XO  XO XXX
  3. Markus Tornberg                         RaahVe                370
         360 370 380
           O   O XXX

M Pituus

  1. Juho Mäntynen                           LapLu                6,73                
             X  6,50  6,73     X  6,58     -
                                            
  2. Osku Loukkola                           OulPy                5,99                
          4,53  5,99     X  3,52     X     -
                                            
  3. Patrick Ikonen                          LimNM                5,76                
          5,46  5,76     X     -  4,23  5,69
                                            

M Kuula

  1. Antti-Pekka Rönkkö                      KiimU               13,17
          12,63  12,98  13,07  13,17      X      X
  2. Jukka Saaranen                          PyPu                12,06
          11,04  11,68  11,60  11,41      X  12,06
  3. Tani Oikarainen                         PosPy               11,96
          10,72      X  11,96  11,40  11,39  11,12
  4. Markku Hanhela                          KiimU               10,72
          10,72  10,48  10,61      X      X      X
  5. Jouni Lohi                              KuusEV              10,50
           9,01   9,55  10,36  10,31   9,78  10,50
  6. Kasperi Pulkkinen                       KempKi              10,23
          10,05   9,74      X      X  10,23      X

M17 60 m


  1. Akseli Myllymäki                        OulPy                7,67
  2. Juha-Matti Broström                     OulPy                7,74
  3. Jesse Haikola                           PyhäjWi              8,05
  4. Joonas Karppinen                        KuivAu               8,06
  5. Elias Autio                             SiikalU              8,40

M17 300 m


  1. Samuel Purola                           OulPy               35,91
  2. Juha-Matti Broström                     OulPy               38,58

M17 1500 m


  1. Juho Keränen                            OulPy             4.27,96
  2. Ahti Saarela                            LimNM             4.40,95
  3. Antti Juvonen                           OulPy             5.09,61
  4. Johannes Helander                       LimNM             5.09,96
  5. Aarre Paukkeri                          LimNM             5.21,07

M17 60 m aj


  1. Joni Heikkinen                          OulPy                8,93

M17 Korkeus

  1. Elias Autio                             SiikalU               166
         155 160 163 166 170
          XO  XO   O XXO XXX

M17 Seiväs

  1. Juuso Tornberg                          RaahVe                220
         200 210 220 230
           O   O   O XXX
  2. Eetu Tornberg                           RaahVe                210
         180 190 200 210 220
           O   -   O   O XXX

M17 Pituus

  1. Joni Heikkinen                          OulPy                6,19                
          5,96  6,19  6,08     X  6,09  5,86
                                            
  2. Jesse Haikola                           PyhäjWi              5,44                
          3,45  5,44  5,39     X     X  5,15
                                            
  3. Joonas Karppinen                        KuivAu               5,16                
          5,15  4,92  5,03  5,16 4,80  4,99
                                      
     Akseli Myllymäki                        OulPy                 DNS                
        
        

M17 Kolmiloikka

  1. Joni Heikkinen                         OulPy               13,66                
         13,66 13,43 13,24     -     X     X
                                            

M17 Kuula

  1. Matias Päri                             LimNM               10,86
              X  10,69  10,20  10,86  10,52  10,44

M19 Kuula

  1. Juuso Moilanen                          TaivKuo             12,53
          11,60  11,93  12,52  11,85  12,53  12,44

M50 60 m aj


  1. Juha Valta                              OulPy                9,77

N 60 m                              finaali

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU                 7,3
  2. Riikka Kokko                            OulPy                 7,6
  3. Katri Mustola                           KalajJu               7,7
  4. Roosa Määttälä                          KokkVei               7,8
  5. Eveliina Bogdanoff                      KuivAu               8,22
  6. Emma Fingerroos                         RaahVe               8,27
  7. Essi Kurtti                             Oulpy                8,39

Erä 1                

  1. Eveliina Bogdanoff                      KuivAu               8,22
  2. Emma Fingerroos                         RaahVe               8,27
  3. Essi Kurtti                             Oulpy                8,39

Erä 2                

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU                 7,3
  2. Riikka Kokko                            OulPy                 7,6
  3. Katri Mustola                           KalajJu               7,7
  4. Roosa Määttälä                          KokkVei               7,8

N 60 m                              alkuerä

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU                7,51
  2. Riikka Kokko                            OulPy                7,71
  3. Katri Mustola                           KalajJu              7,88
  4. Roosa Määttälä                          KokkVei              8,04
  5. Ida Ravaska                             VeitsilKV            8,11
  6. Elina Lampela                           OulPy                8,17
  7. Eveliina Bogdanoff                      KuivAu               8,24
  8. Emma Fingerroos                         RaahVe               8,28
  9. Essi Kurtti                             Oulpy                8,33
 10. Iina Takkula                            OulPy                8,76
 11. Jemina Hummasti                         SalSa                8,78

Erä 1                

  1. Eveliina Bogdanoff                      KuivAu               8,24
  2. Emma Fingerroos                         RaahVe               8,28
  3. Essi Kurtti                             Oulpy                8,33
  4. Iina Takkula                            OulPy                8,76
  5. Jemina Hummasti                         SalSa                8,78

Erä 2                

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU                7,51
  2. Riikka Kokko                            OulPy                7,71
  3. Katri Mustola                           KalajJu              7,88
  4. Roosa Määttälä                          KokkVei              8,04
  5. Ida Ravaska                             VeitsilKV            8,11
  6. Elina Lampela                           OulPy                8,17

N 400 m


  1. Ida Ravaska                             VeitsilKV           57,95

N 800 m


  1. Mira Taulavuori                         OulPy             2.19,21
  2. Heidi Kokko                             IinY              2.39,61

N 1500 m


  1. Anna Haataja                            OulPy             4.51,93
  2. Erika Utriainen                         VeitsilKV         4.57,22
  3. Iida Haataja                            PudasjU           5.01,65
  4. Juliaana Näsi                           OulPy             5.22,27
  5. Sara Niva                               OulPy             5.39,78
  6. Emilia Paakkola                         LimNM             5.46,48

N 60 m aj


  1. Elina Lampela                           OulPy                8,95
  2. Julia Karjalainen                       OulPy                9,57

N 3000 m kävely


  1. Elina Heikkinen                         OulPy             15.06,5

N Korkeus

  1. Katri Mikkonen                          RaahVe                163
         155 160 163 166
         XXO  XO  XO XXX

N Pituus

  1. Roosa Määttälä                          KokkVei              5,76                
          5,41     -  4,08  5,42  5,52  5,76
                                            
  2. Annika Kylmänen                         KuivAu               5,57                
          5,40  5,25  5,50  5,50  5,49  5,57
                                            
  3. Eveliina Bogdanoff                      KuivAu               5,24                
          5,02     X     -     X  5,08  5,24
                                            
  4. Rosa Karppinen                          OulPy                5,18                
             X  5,02  5,10  5,04  4,99  5,18
                                            
  5. Sara Pudas                              AlavVi               5,11                
          4,83  5,03  4,87  4,95  5,11  5,08
                                            
  6. Lotta Makkonen                          KuusEV               5,01                
          4,77  4,96     X  5,01     X  5,01
                                            
  7. Julia Karjalainen                       OulPy                4,68                
          4,68  4,58     X     -     -     -
                                            
     Enni Hietapelto                         OulPy                 DNS                
        
        
     Elina Lampela                           OulPy                 DNS                
        
        

N Kuula

  1. Kerttu Klemetti                         KuusEV               9,48
              X   9,19   9,02   9,38   9,48   9,16
  2. Jenna Vanhala                           KuivAu               9,33
           9,10   9,33   8,18   8,52   8,12   8,03

N17 60 m                            finaali


  1. Mette Baas                              VeitsilKV             7,9
  2. Anni Grekula                            RaahVe                8,0
  3. Laura Kemppainen                        LapLu                 8,0
  4. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy                 8,0
  5. Emma Mäkikallio                         PohjKoi               8,0
  6. Mari Kahila                             OulPy                 8,1

N17 60 m                            alkuerä

  1. Mette Baas                              VeitsilKV            7,95
  2. Laura Kemppainen                        LapLu                8,26
  3. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,28
  4. Anni Grekula                            RaahVe               8,30
  5. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy                8,32
  6. Mari Kahila                             OulPy                8,41
  7. Veera Pudas                             VeitsilKV            8,44
  8. Siiri Lithovius                         LimNM                8,45
  9. Anniina Rissanen                        LapLu                8,61
 10. Nelli Mustola                           KalajJu              8,64
 11. Vilhelmiina Maaranto                    LimNM                8,79
 12. Aimée Kolehmainen                       OulPy                8,79
 13. Milla Nevalainen                        PohjKoi              8,84
 14. Taru Väisänen                           PohjKoi              8,88
 15. Sini Annamaa                            OulPy                8,99
 16. Katariina Kariniemi                     OulPy                9,26
 17. Saana Kokkonen                          LapLu                9,32

Erä 1                

  1. Aimée Kolehmainen                       OulPy                8,79
  2. Milla Nevalainen                        PohjKoi              8,84
  3. Sini Annamaa                            OulPy                8,99
  4. Katariina Kariniemi                     OulPy                9,26
  5. Saana Kokkonen                          LapLu                9,32

Erä 2                

  1. Laura Kemppainen                        LapLu                8,26
  2. Siiri Lithovius                         LimNM                8,45
  3. Anniina Rissanen                        LapLu                8,61
  4. Nelli Mustola                           KalajJu              8,64
  5. Vilhelmiina Maaranto                    LimNM                8,79
  6. Taru Väisänen                           PohjKoi              8,88

Erä 3                

  1. Mette Baas                              VeitsilKV            7,95
  2. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,28
  3. Anni Grekula                            RaahVe               8,30
  4. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy                8,32
  5. Mari Kahila                             OulPy                8,41
  6. Veera Pudas                             VeitsilKV            8,44

N17 300 m

  1. Laura Kemppainen                        LapLu               43,29
  2. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy               43,91
  3. Siiri Lithovius                         LimNM               44,92
  4. Pinja Kangas                            LimNM               45,21
  5. Anni Grekula                            RaahVe              45,66
  6. Nelli Mustola                           KalajJu             45,92
  7. Vilhelmiina Maaranto                    LimNM               47,99
  8. Veera Jussinniemi                       RaahVe              48,60
Kilpailun ulkopuolella
     Katri Mustola                           KalajJu             39,38
     Iina Takkula                            OulPy               46,53
     Julia Karjalainen                       OulPy               42,29

Erä 1                

Kilpailun ulkopuolella
     Katri Mustola                           KalajJu             39,38
     Iina Takkula                            OulPy               46,53
     Julia Karjalainen                       OulPy               42,29

Erä 2                

  1. Vilhelmiina Maaranto                    LimNM               47,99
  2. Veera Jussinniemi                       RaahVe              48,60

Erä 3                

  1. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy               43,91
  2. Siiri Lithovius                         LimNM               44,92
  3. Anni Grekula                            RaahVe              45,66

Erä 4                

  1. Laura Kemppainen                        LapLu               43,29
  2. Pinja Kangas                            LimNM               45,21
  3. Nelli Mustola                           KalajJu             45,92

N17 800 m


  1. Helmi Peipinen                          OulPy             2.32,91
  2. Emilia Nissinaho                        OulPy             2.34,26
  3. Olivia Koivuniemi                       KuivAu            2.34,86
  4. Lumi Laitinen                           OulPy             2.34,95
  5. Roosa Löf                               KalajJu           2.40,25
  6. Jasmin Ahola                            KuivAu            2.41,26
  7. Ilona Orava                             OulPy             2.41,96
  8. Inkeri Kylmänen                         LimNM             2.46,28
  9. Laura Paakkola                          LimNM             2.46,80
 10. Heini Niva                              OulPy             3.05,95

N17 60 m aj


  1. Karoliina Bogdanoff                     KuivAu               9,36
  2. Elina Mikkonen                          RaahVe               9,47
  3. Mimosa Wirkkala                         ToholU               9,52
  4. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy                9,56
  5. Annika Mertomaa                         SalSa               10,08

N17 Korkeus

  1. Sofia Heikonen                          VeitsilKV             163
         150 155 160 163 166
           O   O   O  XO XXX
  2. Mimosa Wirkkala                         ToholU                155
         145 150 155 160
           O  XO   O XXX
  3. Mari Kahila                             OulPy                 150
         135 140 145 150 155
           O   O   O   O XXX
  4. Katariina Kariniemi                     OulPy                 140
         135 140 145
           O   O XXX
  5. Henriikka Hovi                          KuusEV                140
         135 140 145
           O  XO XXX

N17 Seiväs

  1. Anniina Rissanen                        LapLu                 240
         210 220 230 240 250
          XO   O XXO   O XXX
  2. Mirjam Kuismin                          OulPy                 210
         190 200 210 220
           O   O XXO XXX

N17 Pituus

  1. Mette Baas                              VeitsilKV            5,43                
             X  5,10  4,95  5,23  5,43  5,29
                                            
  2. Carita Barsk                            PohjKoi              5,13                
          4,95  5,11  4,93  5,13     X  4,87
                                            
  3. Ella Nisula                             OulPy                5,10                
             X  4,94  4,83  4,73  5,10  3,90
                                            
  4. Karoliina Bogdanoff                     KuivAu               5,09                
          4,99  4,73  4,90  5,09  5,00  4,96
                                            
  5. Veera Pudas                             VeitsilKV            4,96                
          4,86  4,86  4,96     X  4,95  4,64
                                            
  6. Sonja Stång                             KuivAu               4,88                
          4,73     X     X  4,88  4,79  4,76
                                            
  7. Elina Mikkonen                          RaahVe               4,76                
          4,60  4,76  4,75  4,62  4,58     X
                                            
  8. Katriina Autti                          KuivAu               4,67                
          4,67  4,42  4,49  4,46     -     -
                                            
  9. Helmi Nikula                            OulPy                4,58                
             X  4,47  4,58      
                                
 10. Siiri Lithovius                         LimNM                4,56                
          4,56  4,54  4,22
                          
 11. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              4,55                
             X  4,55     X
                          
 12. Taru Väisänen                           PohjKoi              4,36                
             X  4,22  4,36
                          
 13. Aimée Kolehmainen                       OulPy                4,33                
          4,21  4,13  4,33      
                                
 14. Vilhelmiina Maaranto                    LimNM                4,24                
          4,24     X  4,12
                          
 15. Milla Nevalainen                        PohjKoi              4,09                
          3,32  3,88  4,09
                          
     Jasmin Männistö                         KuivAu                DNS                
        
        
     Pinja Kangas                            LimNM                 DNS                
        
        
     Sofia Lindholm                          KuivAu                DNS                
        
        

N17 Kolmiloikka

  1. Ella Nisula                             OulPy               10,95                
         10,62 10,67 10,83 10,95 10,88     X
                                            
  2. Helmi Nikula                            OulPy               10,37                
         10,26 10,36 10,00 10,37  9,98 10,18
                                            
  3. Sonja Stång                             KuivAu              10,29                
          9,86 10,10 10,24 10,29 10,22     X
                                            
  4. Venla Rutanen                           KuivAu              10,16                
          9,90  9,94 10,16  9,77  9,92  9,50
                                            
     Jasmin Männistö                         KuivAu                DNS                
        
        

N17 Kuula

  1. Annukka Saalismaa                       OulPy               12,37
          11,83  11,85  12,25      X      X  12,37
  2. Milla Koski-Vähälä                      LimNM               12,04
              X  11,47  12,04  11,66  11,80  12,00
  3. Katriina Autti                          KuivAu               9,51
           9,51      X   8,88   8,87      X   8,63