Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
08.08. klo 11:00 KUY:n nuorisokansallinen Tulokset (päivitetty: 09:33 10.08.2015)
KUY:n Nuorisokansalliset
Hyrylän Urheilukeskus
8.-9.8.2015

TULOKSET

P9 40 m

  1. Eino Sormunen                           HKV                  6,64
  2. Lauri Kylmäpuro                         HKV                  6,66
  3. Eero Sormunen                           HKV                  6,66
  4. Felix Kallio                            HKV                  6,98
  5. Aarni Anttila                           HKV                  7,04
  6. Aaro Kiviluoto                          KerU                 7,05
  7. Nooa Leppänen                           VantSa               7,11
  8. Kasperi Hiidenniemi                     KeskiUYU             7,29
  9. Elias Hietanen                          RiihimKi             7,48
 10. Evert Biskop                            GamlakIF             7,93
 11. Elias Walden                            KeskiUYU             8,51

Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Eino Sormunen                           HKV                  6,64
  2. Lauri Kylmäpuro                         HKV                  6,66
  3. Eero Sormunen                           HKV                  6,66
  4. Felix Kallio                            HKV                  6,98
  5. Aarni Anttila                           HKV                  7,04
  6. Aaro Kiviluoto                          KerU                 7,05

Erä 2                Tuuli: +0,8

  1. Nooa Leppänen                           VantSa               7,11
  2. Kasperi Hiidenniemi                     KeskiUYU             7,29
  3. Elias Hietanen                          RiihimKi             7,48
  4. Evert Biskop                            GamlakIF             7,93
  5. Elias Walden                            KeskiUYU             8,51

P9 Pituus

  1. Eino Sormunen                           HKV                  4,09                
          4,07  3,98  3,94  4,06  4,08  4,09
                                            
  2. Eero Sormunen                           HKV                  4,02                
          4,02  3,96  3,98  3,89  3,69  3,77
                                            
  3. Lauri Kylmäpuro                         HKV                  3,74                
          3,48  3,70  3,74  3,61  3,60  3,73
                                            
  4. Aarni Anttila                           HKV                  3,67                
          3,67  3,46  3,48  3,43  3,34  3,53
                                            
  5. Aaro Kiviluoto                          KerU                 3,66                
          3,50  3,56  3,38  3,63  3,66  3,55
                                            
  6. Felix Kallio                            HKV                  3,49                
          3,49  3,47     X  3,47     X  2,58
                                            
  7. Kasperi Hiidenniemi                     KeskiUYU             3,25                
          3,09  3,25  3,23  3,00  3,09  3,01
                                            
  8. Nooa Leppänen                           VantSa               3,12                
          2,72  2,22  3,02     X     X  3,12
                                            
  9. Elias Hietanen                          RiihimKi             2,91                
          2,78  2,91  2,90
                          
 10. Evert Biskop                            GamlakIF             2,87                
          2,87  2,83
                +2,7
 11. Elias Walden                            KeskiUYU             2,37                
          2,28  2,30  2,37
                          

P9 Kuula

  1. Mico Lampinen                           HKV                  9,20
           9,20   8,50      X   8,94   9,09      X
  2. Aatu Kangasniemi                        PorvU                8,59
           7,71   7,72   8,02   8,08   8,59   8,13
  3. Aaro Kiviluoto                          KerU                 6,48
           6,00   6,48   6,41   6,11   4,07   6,15
  4. Elias Hietanen                          RiihimKi             6,22
           5,40   5,91      X   6,22   6,11   6,02
  5. Kasperi Hiidenniemi                     KeskiUYU             5,81
           4,88   5,81   5,70   5,43   5,42   5,46
  6. Felix Kallio                            HKV                  5,51
           5,51   5,47   5,03   5,45   4,57   5,48
  7. Lauri Kylmäpuro                         HKV                  5,07
           5,07   5,00   4,66   4,44   4,50   4,85
  8. Nooa Leppänen                           VantSa               4,59
           4,14   4,30   4,59   3,84   3,97   3,55
  9. Aarni Anttila                           HKV                  4,18
           4,11   4,11   4,18
 10. Elias Walden                            KeskiUYU             2,60
              X   2,60       

P11 60 m

  1. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU             8,63
  2. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             8,85
  3. Miko Koskelainen                        HyvsU                8,86
  4. Aapo Nikkola                            HKV                  9,03
  5. Ville Kylmäpuro                         HKV                  9,12
  6. Jaakko Siltala                          HKV                  9,14
  7. Matias Keskinen                         VihdVie              9,23
  8. Konsta Keijonen                         KeskiUYU             9,38
  9. Lauri Mäkinen                           KU-58                9,42
 10. Max Lampinen                            HKV                  9,43
 11. Petrus Randelin                         KeskiUYU             9,43
 12. Petteri Kankkunen                       KeskiUYU             9,47
 13. Severi Lampinen                         KeskiUYU             9,60
 14. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU             9,62
 15. Alex Vuori                              KeskiUYU             9,63
 16. Kasper Biskop                           GamlakIF             9,66
 17. Tuomas Ahokas                           VantSa               9,67
 18. Miro Heikkonen                          KeskiUYU             9,67
 19. Eevert Haikola                          PakVe                9,68
 20. Eero Kukkula                            HKV                  9,87
 21. Martin Nurk                             RekRai              10,00
 22. Aku Hänninen                            HKV                 10,02
 23. Juuso Tuominen                          RiihimKi            10,07
 24. Alec Ekblom                             HIFK                10,23
 25. Aaro Räisänen                           KeskiUYU            10,69

Erä 1                Tuuli: +0,9

  1. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU             8,63
  2. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             8,85
  3. Miko Koskelainen                        HyvsU                8,86
  4. Aapo Nikkola                            HKV                  9,03
  5. Jaakko Siltala                          HKV                  9,14
  6. Max Lampinen                            HKV                  9,43
  7. Petrus Randelin                         KeskiUYU             9,43

Erä 2                Tuuli: +2,0

  1. Ville Kylmäpuro                         HKV                  9,12
  2. Matias Keskinen                         VihdVie              9,23
  3. Konsta Keijonen                         KeskiUYU             9,38
  4. Lauri Mäkinen                           KU-58                9,42
  5. Petteri Kankkunen                       KeskiUYU             9,47
  6. Miro Heikkonen                          KeskiUYU             9,67

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Severi Lampinen                         KeskiUYU             9,60
  2. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU             9,62
  3. Alex Vuori                              KeskiUYU             9,63
  4. Kasper Biskop                           GamlakIF             9,66
  5. Tuomas Ahokas                           VantSa               9,67
  6. Martin Nurk                             RekRai              10,00

Erä 4                Tuuli: +1,9

  1. Eevert Haikola                          PakVe                9,68
  2. Eero Kukkula                            HKV                  9,87
  3. Aku Hänninen                            HKV                 10,02
  4. Juuso Tuominen                          RiihimKi            10,07
  5. Alec Ekblom                             HIFK                10,23
  6. Aaro Räisänen                           KeskiUYU            10,69

P11 1000 m


  1. Matias Keskinen                         VihdVie           3.27,30
  2. Jaakko Siltala                          HKV               3.29,00
  3. Aku Hänninen                            HKV               3.40,84
  4. Eero Kukkula                            HKV               3.42,59
  5. Martin Nurk                             RekRai            3.50,30
  6. Konsta Keijonen                         KeskiUYU          4.20,18
     Severi Lampinen                         KeskiUYU              DNS

P11 60 m aj

  1. Otso Väyrynen                           KeskiUYU            10,27
  2. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU            10,28
  3. Simeon Vorselman                        HKV                 10,36
  4. Samuel Shams                            KU-58               10,76
  5. Lassi Pihlavisto                        HKV                 10,85
  6. Miko Koskelainen                        HyvsU               10,96
  7. Petrus Randelin                         KeskiUYU            11,12
  8. Aapo Nikkola                            HKV                 11,20
  9. Alex Vuori                              KeskiUYU            11,24
 10. Konsta Keijonen                         KeskiUYU            11,27
 11. Miro Heikkonen                          KeskiUYU            11,40
 12. Ville Kylmäpuro                         HKV                 11,44
 13. Eeli Jauhiainen                         KuusKi              12,18
 14. Eero Kukkula                            HKV                 12,39
 14. Miko Ojapelto                           KeskiUYU            12,39
 16. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU            12,95
 17. Juuso Tuominen                          RiihimKi            13,44
 18. Aaro Räisänen                           KeskiUYU            13,48

Erä 1                Tuuli: -0,9

  1. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU            10,28
  2. Miko Koskelainen                        HyvsU               10,96
  3. Aapo Nikkola                            HKV                 11,20
  4. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU            12,95
  5. Aaro Räisänen                           KeskiUYU            13,48

Erä 2                Tuuli: +0,6

  1. Simeon Vorselman                        HKV                 10,36
  2. Lassi Pihlavisto                        HKV                 10,85
  3. Konsta Keijonen                         KeskiUYU            11,27
  4. Miro Heikkonen                          KeskiUYU            11,40
  5. Ville Kylmäpuro                         HKV                 11,44
  6. Eero Kukkula                            HKV                 12,39

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Otso Väyrynen                           KeskiUYU            10,27
  2. Samuel Shams                            KU-58               10,76
  3. Petrus Randelin                         KeskiUYU            11,12
  4. Alex Vuori                              KeskiUYU            11,24
  5. Eeli Jauhiainen                         KuusKi              12,18
  6. Miko Ojapelto                           KeskiUYU            12,39
  7. Juuso Tuominen                          RiihimKi            13,44

P11 Korkeus

  1. Petrus Randelin                         KeskiUYU              130
         105 110 115 120 125 130 133
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Ville Kylmäpuro                         HKV                   130
         105 110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  3. Miro Heikkonen                          KeskiUYU              120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O  XO   O XXX
  4. Otso Väyrynen                           KeskiUYU              120
         105 110 115 120 125
           O   O  XO  XO XXX
  5. Jami Saari                              NurmijYU              120
         100 105 110 115 120 125
           O  XO   O   O XXO XXX
  6. Kasper Biskop                           GamlakIF              115
         095 100 105 110 115 120
           O   O   0   O   O XXX
  7. Severi Lampinen                         KeskiUYU              115
         100 105 110 115 120
          XO   O   O   O XXX
  7. Miko Koskelainen                        HyvsU                 115
         100 105 110 115 120
           O   O  XO   O XXX
  9. Alex Vuori                              KeskiUYU              115
         100 105 110 115 120
           0   O   O  XO XXX
 10. Juuso Tuominen                          RiihimKi              110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO XXX
 10. Eevert Haikola                          PakVe                 110
         105 110 115
           O  XO XXX
 12. Konsta Keijonen                         KeskiUYU              110
         095 100 105 110 115
           O   O   O XXO XXX
 13. Tuomas Ahokas                           VantSa                105
         095 100 105 110
           O   O   O XXX
     Aaro Räisänen                           KeskiUYU               NH
         100
         XXX

P11 Pituus

  1. Samuel Shams                            KU-58                4,83                
          4,41  4,51  4,40  4,58  4,71  4,83
                                            
  2. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU             4,79                
          4,76  4,69  4,79  4,72  4,60  4,78
                                            
  3. Simeon Vorselman                        HKV                  4,67                
          4,66  4,67  4,64  4,65  4,61  4,58
                                            
  4. Otso Väyrynen                           KeskiUYU             4,51                
          1,99  4,31  4,46  4,36  2,45  4,51
                                            
  5. Aapo Nikkola                            HKV                  4,26                
          4,08  4,26  4,09  4,05  4,19  4,10
                                            
  6. Lauri Mäkinen                           KU-58                4,25                
          4,13  4,25     X  3,92  4,14  3,83
                                            
  7. Petrus Randelin                         KeskiUYU             4,18                
          3,98     X  4,18  4,09  3,90  3,97
                                            
  8. Max Lampinen                            HKV                  4,11                
          4,11  3,87  3,60  3,97  3,73  3,90
                                            
  9. Lassi Pihlavisto                        HKV                  4,09                
          3,78  4,09  4,09
                          
 10. Konsta Keijonen                         KeskiUYU             4,01                
          4,00  4,01  3,92
                          
 11. Miska Johansson                         HartVoi              3,99                
          3,85  3,83  3,99
                          
 12. Miko Koskelainen                        HyvsU                3,98                
          3,81  3,98  3,75
                          
 13. Jami Saari                              NurmijYU             3,96                
          3,73  3,96  3,86
                          
 14. Alex Vuori                              KeskiUYU             3,95                
          3,95  3,95  3,70
                          
 15. Ville Kylmäpuro                         HKV                  3,87                
          3,87  3,74  3,80
                          
 16. Alec Ekblom                             HIFK                 3,74                
          3,74  3,63  3,64
                          
 17. Miro Heikkonen                          KeskiUYU             3,72                
          3,56  3,72  3,58
                          
 18. Miko Ojapelto                           KeskiUYU             3,66                
          3,66  3,56  3,52
                          
 19. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU             3,54                
          3,54  3,40  3,31
                          
 20. Aku Hänninen                            HKV                  3,51                
          3,51  3,13  3,29
                          
 21. Eeli Jauhiainen                         KuusKi               3,50                
          3,50  3,38  2,97
                          
 22. Juuso Tuominen                          RiihimKi             3,36                
          3,36     X  3,18
                          
 23. Aaro Räisänen                           KeskiUYU             3,30                
          3,29  3,20  3,30
                          
 24. Miska Podschivalow                      RekRai               2,98                
          1,79  2,98  2,94
                          

P11 Kuula

  1. Eino Pällijeff                          NivU                10,35
           9,80  10,20   9,67   9,92   9,44  10,35
  2. Max Lampinen                            HKV                 10,26
          10,03  10,26   9,43  10,10   9,93   9,97
  3. Miki Makkonen                           LänsiUU              8,68
           7,47   7,82   7,79   8,07   8,68   7,89
  4. Robin Hildén                            IFSibboV             8,45
           7,84   7,62   7,65   8,22   8,23   8,45
  5. Ville Kylmäpuro                         HKV                  8,13
           7,34   7,84   7,71   7,73   7,54   8,13
  6. Pyry Selin                              KerU                 7,29
           7,29   7,01   6,95   7,20   6,73      -
  7. Miska Podschivalow                      RekRai               6,87
           6,45   5,98   6,42   6,02      -   6,87
  8. Konsta Keijonen                         KeskiUYU             6,45
           6,43   6,15   6,12   6,19   6,33   6,45
  9. Aku Hänninen                            HKV                  6,30
           6,30   5,63   6,04
 10. Alex Vuori                              KeskiUYU             6,28
           6,25   5,88   6,28
 11. Miro Heikkonen                          KeskiUYU             5,95
           5,82   5,95   5,80
 12. Aaro Räisänen                           KeskiUYU             5,39
           5,34   5,39   5,39
 13. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU             4,76
           4,72   4,37   4,76

P11 Kiekko

  1. Samuel Shams                            KU-58               30,81
          22,18      X  29,44  29,81  26,59  30,81
  2. Max Lampinen                            HKV                 29,14
              X  27,16      X  24,10  29,14  27,32
  3. Mikko Huhta                             VihdVie             27,98
          24,00  27,98  27,06      X      X  25,97
  4. Pyry Selin                              KerU                25,59
          23,89  25,59      X  22,05  20,19  19,57
  5. Robin Hildén                            IFSibboV            24,11
          20,64  22,82      X  21,72  22,13  24,11
  6. Aatu Kangasniemi                        PorvU               23,85
          23,45  23,85  23,26  22,94  22,63  23,44
  7. Miki Makkonen                           LänsiUU             23,43
              X  20,98  21,94      X  23,43  23,02
  8. Aku Hänninen                            HKV                 21,79
          15,16      X  21,79  16,95      X      X
  9. Miska Johansson                         HartVoi             21,10
          21,10      X  19,91              
 10. Ville Kylmäpuro                         HKV                 18,93
              X      X  18,93
 11. Jerry Silomaa                           RekRai              17,20
          17,20      X      X                     
 12. Eino Pällijeff                          NivU                16,19
              X  16,19      X
 13. Aaro Räisänen                           KeskiUYU            15,14
          15,14      X      X
 14. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU            13,52
          13,46      X  13,52       
 15. Miro Heikkonen                          KeskiUYU            11,63
           9,90      X  11,63

P11 Keihäs

  1. Miki Makkonen                           LänsiUU             35,60
          29,26  33,11      X  33,14  30,00  35,60
  2. Jerry Silomaa                           RekRai              32,29
          28,53  30,79      X  28,98      X  32,29
  3. Aapo Nikkola                            HKV                 29,63
          26,30  22,43  25,89  27,20  29,63  26,78
  4. Lassi Pihlavisto                        HKV                 29,02
          29,02  27,26  28,85      X  24,89  28,48
  5. Sampo Väyrynen                          KeskiUYU            27,08
          27,08  22,16  26,65      X  22,62  24,61
  6. Robin Hildén                            IFSibboV            26,76
          26,76      X  26,66      X      X      X
  7. Miika Tuusjärvi                         HIFK                25,99
          22,99  21,23      X  25,68  25,99  25,17
  8. Petteri Kankkunen                       KeskiUYU            24,89
              X  23,26      X  17,10  24,89      X
  9. Alex Vuori                              KeskiUYU            21,25
          20,27  18,61  21,25
 10. Aaro Räisänen                           KeskiUYU            19,90
          19,85  17,20  19,90                     
 11. Eevert Haikola                          PakVe               19,83
          19,83  18,26  15,06
 12. Miro Heikkonen                          KeskiUYU            18,20
          15,25  16,35  18,20
 13. Aku Hänninen                            HKV                 13,98
          11,92  13,98  10,95
 14. Severi Lampinen                         KeskiUYU            13,51
          12,61  12,91  13,51
 15. Kalle Gauriloff                         KeskiUYU            11,65
          11,65  11,05  10,04

P13 60 m

  1. Tomi Laakso                             TapE                 8,05
  2. Atte Nevala                             KU-58                8,18
  3. Henrik Tapio                            KeskiUYU             8,25
  4. Aleksi Paavonsalo                       EspTa                8,35
  5. Juho Jylhämaa                           OrimJy               8,64
  6. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                8,66
  6. Viljami Paimen                          KeskiUYU             8,66
  8. Miro Moisio                             KeskiUYU             8,92
  9. Oliver Westerlund                       KU-58                8,97
 10. Patrick Lindberg                        LänsiUU              9,05
 11. Rasmus Kujala                           KeskiUYU             9,18
 12. Joona Heikkerö                          PorvU                9,29
 13. Joel Kuosmanen                          KeskiUYU             9,34
 14. Patrick Minnetian                       KerU                 9,36

Erä 1                Tuuli: +2,0

  1. Henrik Tapio                            KeskiUYU             8,25
  2. Viljami Paimen                          KeskiUYU             8,66
  3. Patrick Lindberg                        LänsiUU              9,05
  4. Rasmus Kujala                           KeskiUYU             9,18
  5. Joona Heikkerö                          PorvU                9,29
  6. Joel Kuosmanen                          KeskiUYU             9,34
  7. Patrick Minnetian                       KerU                 9,36

Erä 2                Tuuli: -0,4

  1. Tomi Laakso                             TapE                 8,05
  2. Atte Nevala                             KU-58                8,18
  3. Aleksi Paavonsalo                       EspTa                8,35
  4. Juho Jylhämaa                           OrimJy               8,64
  5. Ibrahim El Mrabt                        EspTa                8,66
  6. Miro Moisio                             KeskiUYU             8,92
  7. Oliver Westerlund                       KU-58                8,97

P13 200 m

  1. Tomi Laakso                             TapE                26,43
  2. Aleksi Paavonsalo                       EspTa               26,78
  3. Henrik Tapio                            KeskiUYU            27,02
  4. Atte Timgren                            HKV                 27,32
  5. Ibrahim El Mrabt                        EspTa               28,61
  6. Miro Moisio                             KeskiUYU            29,03
  7. Antti Pihlavisto                        HKV                 29,07
  8. Niklas Tallqvist                        BorgåAk             29,13
  9. Andrei Kiviharju                        VihdVie             29,89
 10. Oliver Westerlund                       KU-58               30,00
 11. Patrick Lindberg                        LänsiUU             31,68
 12. Joona Heikkerö                          PorvU               31,84
     Rasmus Kujala                           KeskiUYU              DNS

Erä 1                Tuuli: -1,0

  1. Tomi Laakso                             TapE                26,43
  2. Henrik Tapio                            KeskiUYU            27,02
  3. Andrei Kiviharju                        VihdVie             29,89
  4. Patrick Lindberg                        LänsiUU             31,68
  5. Joona Heikkerö                          PorvU               31,84
     Rasmus Kujala                           KeskiUYU              DNS

Erä 2                Tuuli: -1,8

  1. Aleksi Paavonsalo                       EspTa               26,78
  2. Atte Timgren                            HKV                 27,32
  3. Ibrahim El Mrabt                        EspTa               28,61
  4. Miro Moisio                             KeskiUYU            29,03
  5. Antti Pihlavisto                        HKV                 29,07
  6. Niklas Tallqvist                        BorgåAk             29,13
  7. Oliver Westerlund                       KU-58               30,00

P13 1000 m


  1. Paulus Lehtimäki                        IFSibboV          3.07,50
  2. Mikael Lehtimäki                        IFSibboV          3.10,18
  3. Andrei Kiviharju                        VihdVie           3.12,21
  4. Simeon Vorselman                        HKV               3.13,86
  5. Daniel Äikäs                            KU-58             3.22,39
  6. Patrick Minnetian                       KerU              3.24,92
  7. Elias Risku                             KeskiUYU          3.26,39
  8. Jere Raunio                             ViipU             3.31,13
  9. Joona Heikkerö                          PorvU             3.35,22
 10. Henrik Tapio                            KeskiUYU          3.38,26
 11. Kim Grahn                               HKV               3.41,35
     Viljami Paimen                          KeskiUYU              DNS

P13 60 m aj

  1. Tomi Laakso                             TapE                 9,17
  2. Atte Timgren                            HKV                  9,87
  3. Henrik Tapio                            KeskiUYU            10,16
  4. Ibrahim El Mrabt                        EspTa               10,26
  5. Antti Pihlavisto                        HKV                 10,46
  6. Niklas Tallqvist                        BorgåAk             10,78
  7. Oliver Westerlund                       KU-58               10,83
  8. Joona Heikkerö                          PorvU               11,10
  9. Rasmus Kujala                           KeskiUYU            11,53
 10. Andrei Kiviharju                        VihdVie             11,64

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Henrik Tapio                            KeskiUYU            10,16
  2. Oliver Westerlund                       KU-58               10,83
  3. Joona Heikkerö                          PorvU               11,10
  4. Rasmus Kujala                           KeskiUYU            11,53
  5. Andrei Kiviharju                        VihdVie             11,64

Erä 2                Tuuli: -0,6

  1. Tomi Laakso                             TapE                 9,17
  2. Atte Timgren                            HKV                  9,87
  3. Ibrahim El Mrabt                        EspTa               10,26
  4. Antti Pihlavisto                        HKV                 10,46
  5. Niklas Tallqvist                        BorgåAk             10,78

P13 Korkeus

  1. Atte Timgren                            HKV                   145
         125 130 135 140 145 150
           O   O   O   0   O XXX
  2. Joona Heikkerö                          PorvU                 145
         115 120 125 130 135 140 145 150
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
  3. Henrik Tapio                            KeskiUYU              145
         125 130 135 140 145 150
           O   O XXO  XO XXO XXX
  4. Patrick Lindberg                        LänsiUU               120
         115 120 125
           O  XO XXX
  5. Rasmus Kujala                           KeskiUYU              120
         105 110 115 120 125
          XO XXO   O XXO XXX

P13 Pituus

  1. Tomi Laakso                             TapE                 5,46 +1,0           
             X  5,32  5,09  5,26  5,10  5,46
          +1,7  +0,5  -0,8  +1,3  -1,7  +1,0
  2. Atte Nevala                             KU-58                4,83 +1,9           
          4,58  4,47  4,58  4,59  4,78  4,83
          +0,7  -0,7  +0,6  +1,9  -0,5  +1,9
  3. Henrik Tapio                            KeskiUYU             4,72 +0,4           
          4,26  4,72  4,40  3,51  4,52  4,14
          -1,0  +0,4  +2,2  +2,5  +0,4  -1,3
  4. Joona Heikkerö                          PorvU                4,56 +4,8  4,49 -0,7
          4,40  4,43  4,56  4,40  4,52  4,49
          -0,5  +1,9  +4,8  -0,6  +3,2  -0,7
  5. Patrick Lindberg                        LänsiUU              4,51 +3,0  4,31 +1,6
          4,37  4,41  4,31  4,20  4,51  4,43
          +3,2  +2,6  +1,6  +1,7  +3,0  +2,9
  6. Juho Jylhämaa                           OrimJy               4,46 +1,3           
          4,38  4,46  4,19  4,35  4,28  4,18
          +0,5  +1,3  -0,6  +3,1  -0,5  +1,1
  7. Oliver Westerlund                       KU-58                4,43 +1,8           
          4,25  4,18  4,09  4,40  4,43  4,23
          -0,7  -1,4  -0,5  +0,3  +1,8  +0,6
  8. Joel Kuosmanen                          KeskiUYU             3,72 +0,7           
          3,48  2,94  3,29  3,72  3,08  3,61
          +1,5  +1,4  +2,4  +0,7  +1,2  -1,5
     Viljami Paimen                          KeskiUYU              DNS                
        
        
     Patrick Minnetian                       KerU                  DNS                
        
        

P13 Kuula

  1. Aleksis Hanhisalo                       TFEspoo             11,84
          11,84      X  10,85  10,79      X      X
  2. Ilmari Pehkonen                         RekRai              11,02
          10,63  10,60  10,93  10,33  10,36  11,02
  3. Andrei Kiviharju                        VihdVie              9,68
              X   8,70   8,95   8,62   9,26   9,68
  4. Henrik Tapio                            KeskiUYU             8,87
           8,55   8,87   8,66   8,79   8,36      X
  5. Joona Heikkerö                          PorvU                8,71
           8,18   8,46   8,30   8,62   8,10   8,71

P13 Kiekko

  1. Aleksis Hanhisalo                       TFEspoo             39,90
          39,90      X      X  38,02      X  39,49
  2. Ilmari Pehkonen                         RekRai              37,44
              X      X  25,76      X  37,44  35,66
  3. Justus Lind                             OrimJy              31,53
          30,08      X  31,53      X      X  28,55
  4. Otso Uusitalo                           EsboIF              29,98
              X  25,22  28,59  29,98      X  27,02
  5. Juho Kantoniemi                         HyvsU               29,28
          26,30  23,63  24,38  29,28      X  22,36
  6. Tomi Laakso                             TapE                29,12
           0,28      X  29,12      X  23,66      X
  7. Andrei Kiviharju                        VihdVie             28,69
          26,80      X  26,42  28,69  26,35      X
  8. Joona Tuusjärvi                         HIFK                28,52
              X  26,37      X  23,43      X  28,52
  9. Joona Heikkerö                          PorvU               24,88
              X  22,33  24,88
 10. Justus Talvitie                         HyvsU               23,75
          20,31      X  23,75
 11. Rasmus Kujala                           KeskiUYU            14,65
          14,65      X      X
     Juho Jylhämaa                           OrimJy                DNS
        

P13 Keihäs

  1. Aleksis Hanhisalo                       TFEspoo             50,71
              X  50,71      X  50,54  50,59      X
  2. Jere Nyfors                             HyvsU               40,15
          39,26      X  40,15  34,70  31,21  37,59
  3. Joona Tuusjärvi                         HIFK                34,29
              X  33,32  32,87  31,74  34,29      X
  4. Justus Lind                             OrimJy              34,28
          34,13  34,28      X  32,45      X  33,36
  5. Andrei Kiviharju                        VihdVie             34,20
          27,67      X  34,20  32,62  31,83  31,93
  6. Joona Heikkerö                          PorvU               27,74
          25,29  27,74  26,89  25,05  22,30  22,24
  7. Justus Talvitie                         HyvsU               25,60
          25,60  25,20      X      X      -      -
  8. Patrick Minnetian                       KerU                21,59
          16,11  19,95  21,59
  9. Rasmus Kujala                           KeskiUYU            21,29
          21,29  19,03  20,04
     Atte Nevala                             KU-58                 DNS
        

P15 100 m

  1. Pavel Mäkinen                           HIFK                11,53
  2. Isac Wedenberg                          BorgåAk             11,62
  3. Tommi Mäkinen                           HKV                 11,93
  4. Aku Kärki                               VantSa              12,26
  5. Aleks Meidla                            HyvsU               12,34
  6. Daniel Niva                             EsboIF              12,49
  6. Lassi Kaukonen                          HKV                 12,49
  8. Chibunna Ezeabasirim                    HKV                 12,52
  9. Daniel Aaltonen                         HKV                 12,66
 10. Batuhan Yildirim                        HIFK                12,76
 10. Ilmari Niiranen                         HyvsU               12,76
 12. Henrik Illman                           BorgåAk             12,92
 13. Lorenz Quednau                          HKV                 13,04
 14. Max Tallqvist                           BorgåAk             13,09
 15. Iisakki Torppa                          EspTa               13,64
 16. Jere Tasala                             KarkkPo             13,82

Erä 1                Tuuli: -0,5

  1. Pavel Mäkinen                           HIFK                11,53
  2. Isac Wedenberg                          BorgåAk             11,62
  3. Tommi Mäkinen                           HKV                 11,93
  4. Aku Kärki                               VantSa              12,26
  5. Daniel Niva                             EsboIF              12,49
  6. Chibunna Ezeabasirim                    HKV                 12,52
  7. Ilmari Niiranen                         HyvsU               12,76
  8. Lorenz Quednau                          HKV                 13,04

Erä 2                Tuuli: -0,6

  1. Aleks Meidla                            HyvsU               12,34
  2. Lassi Kaukonen                          HKV                 12,49
  3. Daniel Aaltonen                         HKV                 12,66
  4. Batuhan Yildirim                        HIFK                12,76
  5. Henrik Illman                           BorgåAk             12,92
  6. Max Tallqvist                           BorgåAk             13,09
  7. Iisakki Torppa                          EspTa               13,64
  8. Jere Tasala                             KarkkPo             13,82

P15 300 m


  1. Pavel Mäkinen                           HIFK                37,76
  2. Aleks Meidla                            HyvsU               38,92
  3. Samu Laakso                             TapE                39,16
  4. Lassi Kaukonen                          HKV                 39,20
  5. Batuhan Yildirim                        HIFK                39,88
  6. Daniel Niva                             EsboIF              40,05
  7. Aku Kärki                               VantSa              41,08

P15 800 m


  1. Eelis Uitto                             ViipU             2.12,61
  2. Atte Nevala                             KU-58             2.15,40
  3. Tuomas Tanninen                         PorvU             2.26,57

P15 2000 m


  1. Matias Meriläinen                       NurmijYU          6.02,42
  2. Atte Nevala                             KU-58             6.31,48
  3. Ville Lehtoniemi                        PorvU             6.50,26
  4. Matias Mononen                          JanJa             6.58,19
  5. Tuomas Tanninen                         PorvU             6.58,36
  6. Tero Korpi                              KU-58             7.49,95

P15 300 m aj


  1. Antti Chen                              HIFK                42,11
  2. Chibunna Ezeabasirim                    HKV                 42,20
  3. Daniel Aaltonen                         HKV                 42,21
  4. Ossian Newby                            HIFK                42,35
  5. Lars Grahn                              HKV                 44,97
  6. Viljami Hanhisalo                       TFEspoo             45,70

P15 100 m aj


                     Tuuli: -2,0

  1. Ilmari Niiranen                         HyvsU               15,48
  2. Aapo Nieminen                           HyvsU               16,21

P15 3000 m kävely


  1. Aatu Komulainen                         KeskiUYU         15.46,44

P15 Korkeus

  1. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK             166
         150 153 156 159 162 166 170
           O   O  XO   O   O   O XXX
  2. Henrik Lehtimäki                        IFSibboV              159
         145 150 153 156 159 162
           O   -   O   -   O XXX
  3. Arttu Juvonen                           VantSa                156
         135 140 145 150 153 156 159
           O   O   O   O   O XXO XXX
  4. Santeri Mäkelä                          KarkkPo               150
         140 145 150 153 156
           O  XO   O   X  XX
  5. Jere Tasala                             KarkkPo               135
         130 135 140
          XO   O XXX

P15 Pituus

  1. Chibunna Ezeabasirim                    HKV                  5,55 +1,1           
          5,55  5,36  5,48  5,34     X  5,17
          +1,1  +0,5  +0,8  +0,4  +0,7  -0,5
  2. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK            5,45 +1,5           
          5,45  5,31  5,19     X     X  5,43
          +1,5  -0,7  +1,0  +0,6  +0,7  -0,5
  3. Pyry Anttila                            HKV                  5,40 +0,7           
          5,24     X  5,08  4,99  4,99  5,40
          +1,5  +2,1  +0,3  +0,5  +1,2  +0,7
  4. Mikko Sirola                            HKV                  5,26 +0,5
          5,08  5,08  5,26  5,10  5,21  5,19  
          +0,2  -0,2  +0,5  +0,6  +0,7  +0,6  
  5. Samu Laakso                             TapE                 5,25 -0,2           
          5,20  5,25  5,14  5,10  5,25     X
          +0,2  -0,2  +0,4  +0,6  +1,0  +1,1
  6. Santeri Vuola                           EspTa                5,14 +1,2           
          5,13  5,04  4,98  4,97  5,01  5,14
          +0,8  +1,8  +0,8  +0,3  +2,4  +1,2
  7. Aapo Nieminen                           HyvsU                5,07 +1,0           
          4,84  5,07  4,77  4,61  4,82  4,63
          +0,4  +1,0  +0,2  +0,6  +1,3  +0,5
  8. Eeka Kölhi                              HIFK                 4,59 +0,5           
          4,16  4,59     X     X  4,58     X
          +2,0  +0,5  +0,6  +0,2  +1,8  +0,6
  9. Batuhan Yildirim                        HIFK                 4,52 +0,9           
             X     X  4,52
          +0,6  +0,4  +0,9
  10. Jere Tasala                            KarkkPo              4,15 +0,5           
          3,85  4,15  2,01      
          +0,6  +0,5  +0,4      
    
     Tommi Mäkinen                           HKV             DNS                
        
        
     Jaakko Poutanen                         KeskiUYU        DNS                
        
        

P15 Kolmiloikka

  1. Lars Grahn                              HKV                 11,66 +1,5           
         11,16 11,66 11,23 11,14 11,13 11,24
          +1,4  +1,5  +0,2  -0,7  +1,8  -0,6
  2. Pyry Anttila                            HKV                 11,49 +0,4           
         11,49 11,16 11,35 11,43 11,04 11,19
          +0,4  +1,2  +1,4  -0,8  +1,4  +0,5
  3. Aapo Nieminen                           HyvsU               11,18 +0,7           
         10,67     X 10,71 11,18 10,67     X
          +1,3        +3,2  +0,7  +0,3      
  4. Ilmari Niiranen                         HyvsU               11,10 +1,4           
             X     X 11,00     X     X 11,10
                      +0,8              +1,4
  5. Iisakki Torppa                          EspTa               10,68 +2,7 10,57 +1,0
         10,34 10,68     X 10,57     X     X
          -0,5  +2,7        +1,0            
  6. Lorenz Quednau                          HKV                 10,15 +1,0           
             X     X     X 10,11 10,15     X
                            +1,8  +1,0      
  7. Eeka Kölhi                              HIFK                10,11 +0,7           
         10,11  9,83  9,98     X  9,99 10,04
          +0,7  +1,5  +0,7  +1,8  +1,0  +1,2
  8. Jere Tasala                             KarkkPo             10,08 +2,7  9,72 -1,0
         10,08  9,72  9,39     X  8,61     X
          +2,7  -1,0  -0,3        +3,8      
  9. Juho Kantoniemi                         HyvsU                9,24 -0,9           
          9,24     X     X     X     X     X
          -0,9                              
     Chibunna Ezeabasirim                    HKV                   DNS                
        
        

P15 Kuula

  1. Marcus Hakanpää                         DragsfjIK           12,91
          11,42      X  12,91  12,68      X  12,24
  2. Aapo Pasanen                            RekRai              10,84
          10,24  10,05      X  10,10      X  10,84

P15 Kiekko

  1. Viljami Hanhisalo                       TFEspoo             40,81
          34,97  38,09  35,61  40,81  39,08      X
  2. Jermu Tarkiainen                        HyvsU               39,49
          37,68      X      X  38,02  38,41  39,49
  3. Aapo Pasanen                            RekRai              38,46
          32,12  33,93  34,50  33,13      X  38,46
  4. Joel Lind                               OrimJy              38,34
              X  36,85      X  38,34  35,70      X
  5. Niilo Kantoniemi                        HyvsU               29,16
          28,56  29,04  28,52      X  29,16      X

P15 Keihäs

  1. Topias Laine                            HKV                 53,66
          44,33  51,40  53,66  47,63  50,47  49,95
  2. Viljami Hanhisalo                       TFEspoo             53,47
          51,38      X      X  53,47      X  49,53
  3. Henrik Lehtimäki                        IFSibboV            43,27
              X  38,53  38,31  39,08  42,82  43,27
  4. Santtu Kotamäki                         NurmijYU            39,94
              X      X  35,00  38,50  39,94      X
  5. Niilo Kantoniemi                        HyvsU               37,27
          33,80  34,14      X  34,85      X  37,27
  6. Aapo Nieminen                           HyvsU               36,44
          32,79  33,03  32,34  32,43  36,44  33,38
  7. Teemu Nikula                            KeskiUYU            29,88
          26,41  29,88  28,25      X  25,55      X
  8. Pavel Mäkinen                           HIFK                28,22
          22,54  28,22      X      X      -      -
  9. Jere Tasala                             KarkkPo             25,75
              X  25,75  22,98
     Aapo Pasanen                            RekRai                 NM
              -      -      -
     Lorenz Quednau                          HKV                    NM
              -      -      -

M17 100 m


                     Tuuli: -0,3

  1. Aleksi Sohlman                          HIFK                12,33
  2. Jesper Jääskeläinen                     HyvsU               12,50
  3. Daniel Niva                             EsboIF              12,65
  4. Risto Kokla                             RekRai              13,31

M17 5000 m kävely


  1. Joni Hava                               KU-58            24.44,02
  2. Jere Niemi                              KeskiUYU         25.34,03
  3. Jaakko Määttänen                        KeskiUYU         27.10,20

M17 Pituus

  1. Atte Kurkikangas                        TammRy               6,33 +0,2           
          6,01  6,14     -  6,33  6,26     X
          +0,2  +0,6        +0,2  +2,0  +1,0
  2. Samuli Mäkelä                           KarkkPo              5,55 +0,3           
          5,55  5,53  5,47  5,44     X  5,41
          +0,3  +0,3  +0,5  -0,3  +1,7  +0,9
  3. Risto Kokla                             RekRai               5,07 +0,2           
          4,92  5,07     X  4,80     X     X
          -0,2  +0,2  +0,6  +0,4  +1,3  +0,6
     Arttu Saari                             KeskiUYU              DNS                
        
        

M17 Keihäs

  1. Joonas Ahola                            SjundeåIF           52,00
          49,36  50,37      -      -  52,00  51,14

M19 800 m


  1. Eelis Komulainen                        VehkVei           1.59,99

M19 Seiväs

  1. Marcus Kytölä                           HyvsU                 430
         380 390 400 410 420 430 440
           O   -  XO   O   O XXO XXX
  2. Vimme Veikkolainen                      VihdVie               430
         400 410 420 430 440
         XXO XXO   O XXO XXX
  3. Leo Uusimäki                            KU-58                 420
         420 430
          XO XXX
  4. Anton Kunnas                            IFSibboV              400
         380 390 400 410
           O XXO   O XXX
  5. Jermu Tarkiainen                        HyvsU                 390
         370 380 390 400
          XO  XO   O XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Timi Katila                             TapE                  460
         440 450 460 470
         XXO XXO   O XXX

T9 40 m

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                6,60
  2. Mila Heikkonen                          KeskiUYU             7,03
  3. Kiia Äikää                              HIFK                 7,08
  4. Lumia Laakso                            KeskiUYU             7,09
  5. Helmi Cardona                           KeskiUYU             7,13
  6. Nella Yrjälä                            VantSa               7,20
  7. Erika Kankkunen                         KeskiUYU             7,21
  8. Elise Aiho                              HIFK                 7,22
  9. Nelli Tuominen                          KeskiUYU             7,28
 10. Siru Huuskola                           KeskiUYU             7,36
 11. Heini Moisio                            KeskiUYU             7,44
 12. Serafina Koivisto                       RekRai               7,51
 13. Vilma Hyllinen                          EspTa                7,55
 14. Heidi Vakkilainen                       VantSa               7,66
 15. Eveliina Laaksamo                       KeskiUYU             7,73
 16. Amanda Vitikka                          RekRai               8,03
 17. Mea Heikkonen                           KeskiUYU             8,07

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                6,60
  2. Mila Heikkonen                          KeskiUYU             7,03
  3. Kiia Äikää                              HIFK                 7,08
  4. Lumia Laakso                            KeskiUYU             7,09
  5. Erika Kankkunen                         KeskiUYU             7,21
  6. Elise Aiho                              HIFK                 7,22

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Helmi Cardona                           KeskiUYU             7,13
  2. Nella Yrjälä                            VantSa               7,20
  3. Nelli Tuominen                          KeskiUYU             7,28
  4. Siru Huuskola                           KeskiUYU             7,36
  5. Heini Moisio                            KeskiUYU             7,44
  6. Heidi Vakkilainen                       VantSa               7,66

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Serafina Koivisto                       RekRai               7,51
  2. Vilma Hyllinen                          EspTa                7,55
  3. Eveliina Laaksamo                       KeskiUYU             7,73
  4. Amanda Vitikka                          RekRai               8,03
  5. Mea Heikkonen                           KeskiUYU             8,07

T9 Pituus

  1. Elmiina Siikala                         EspTa                3,94                
          3,60  3,54  3,37  3,62  3,68  3,94
                                            
  2. Mila Heikkonen                          KeskiUYU             3,69                
          3,57  3,52  3,38  3,68  3,62  3,69
                                            
  3. Lumia Laakso                            KeskiUYU             3,56                
             X  3,43  3,32  3,25  3,56  3,48
                                            
  4. Helmi Cardona                           KeskiUYU             3,48                
          3,18  3,39  3,48  3,42  3,37  3,34
                                            
  5. Serafina Koivisto                       RekRai               3,42                
          3,07  3,42  3,30  2,77  3,16  3,29
                                            
  6. Elise Aiho                              HIFK                 3,37                
          3,16  3,16  3,24  3,32  3,37  3,29
                                            
  7. Marianne Salmi                          HyvsU                3,37                
          3,37  3,19  3,16  3,13  3,22  3,10
                                            
  8. Siru Huuskola                           KeskiUYU             3,28                
          3,23  3,04  3,21  3,28  3,12  3,13
                                            
  9. Nella Yrjälä                            VantSa               3,17                
          3,12  3,17     X
                          
 10. Heini Moisio                            KeskiUYU             3,16                
          2,96  3,05  3,16
                          
 11. Erika Kankkunen                         KeskiUYU             3,14                
          3,14  3,10  3,12
                          
 12. Kiia Äikää                              HIFK                 3,09                
          3,09  2,79  3,00
                          
 13. Eveliina Laaksamo                       KeskiUYU             3,07                
          2,44  2,85  3,07
                          
 14. Nelli Tuominen                          KeskiUYU             3,04                
          2,95  3,00  3,04
                          
 15. Heidi Vakkilainen                       VantSa               2,85                
          2,82  2,81  2,85
                          
 16. Mea Heikkonen                           KeskiUYU             2,83                
          2,83  2,70  2,62
                          
 17. Amanda Vitikka                          RekRai               2,75                
          2,75     X  2,47
                          

T9 Kuula

  1. Nelli Tuominen                          KeskiUYU             5,82
           4,76   4,99   5,40   4,82   5,46   5,82
  2. Siru Huuskola                           KeskiUYU             5,70
           5,34   5,06   5,68   5,53   5,22   5,70
  3. Erika Kankkunen                         KeskiUYU             5,56
           4,37   4,59   4,48   4,49   4,97   5,56
  4. Lumia Laakso                            KeskiUYU             5,12
           4,23   4,40   4,82   5,09   4,79   5,12
  5. Mila Heikkonen                          KeskiUYU             4,98
           4,77   4,90   4,86   4,54   4,98   4,87
  6. Helmi Cardona                           KeskiUYU             4,50
           4,35   4,24   4,22   3,98   4,50   4,45
  7. Heidi Vakkilainen                       VantSa               4,39
           4,37   4,23   3,90   4,22   4,39      X
  8. Serafina Koivisto                       RekRai               4,28
           3,43   4,28   3,80   3,60      X   4,21
  9. Eveliina Laaksamo                       KeskiUYU             4,12
           3,23   4,12      X
 10. Amanda Vitikka                          RekRai               3,85
           3,47   3,85   3,85
 11. Mea Heikkonen                           KeskiUYU             3,62
           3,57   3,57   3,62
 12. Nella Yrjälä                            VantSa               3,31
           3,31   2,95      X

T11 60 m

  1. Inka Pöyry                              HIFK                 8,76
  2. Carla Liukkonen                         SjundeåIF            9,09
  3. Siiri Siirtola                          HKV                  9,24
  4. Ida Cardona                             KeskiUYU             9,25
  5. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU             9,33
  6. Jelizaveta Tsubareva                    KeskiUYU             9,35
  7. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                  9,37
  8. Maija Hyllinen                          EspTa                9,40
  9. Jenna Vakkilainen                       VantSa               9,42
 10. Emmi Hietanen                           RiihimKi             9,43
 11. Loviisa Klimenko                        KeskiUYU             9,47
 12. Emmi Malo                               RiihimKi             9,49
 13. Vilma Mikkola                           KeskiUYU             9,54
 14. Sara Veijalainen                        KeskiUYU             9,55
 15. Hille Kankaanpää                        KeskiUYU             9,57
 16. Ea Vuori                                MäntsU               9,61
 17. Iita Räisänen                           KeskiUYU             9,63
 18. Iida Haajanen                           KeskiUYU             9,68
 19. Siiri Nikula                            KeskiUYU            10,04
 20. Ronja Julin                             KeskiUYU            10,23
 21. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU            10,27
 22. Nea-Amalia Ala-Nikkola                  RekRai              10,30

Erä 1                Tuuli: +2,7

  1. Emmi Hietanen                           RiihimKi             9,43
  2. Vilma Mikkola                           KeskiUYU             9,54
  3. Sara Veijalainen                        KeskiUYU             9,55
  4. Hille Kankaanpää                        KeskiUYU             9,57
  5. Siiri Nikula                            KeskiUYU            10,04
  6. Ronja Julin                             KeskiUYU            10,23
  7. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU            10,27
  8. Nea-Amalia Ala-Nikkola                  RekRai              10,30

Erä 2                Tuuli: +2,7

  1. Siiri Siirtola                          HKV                  9,24
  2. Ida Cardona                             KeskiUYU             9,25
  3. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                  9,37
  4. Emmi Malo                               RiihimKi             9,49
  5. Ea Vuori                                MäntsU               9,61
  6. Iita Räisänen                           KeskiUYU             9,63
  7. Iida Haajanen                           KeskiUYU             9,68

Erä 3                Tuuli: +1,0

  1. Inka Pöyry                              HIFK                 8,76
  2. Carla Liukkonen                         SjundeåIF            9,09
  3. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU             9,33
  4. Jelizaveta Tsubareva                    KeskiUYU             9,35
  5. Maija Hyllinen                          EspTa                9,40
  6. Jenna Vakkilainen                       VantSa               9,42
  7. Loviisa Klimenko                        KeskiUYU             9,47

T11 1000 m


  1. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU          3.31,65
  2. Ea Vuori                                MäntsU            3.32,73
  3. Emmi Hietanen                           RiihimKi          3.36,02
  4. Marianne Salmi                          HyvsU             3.48,78
  5. Vanessa Lindberg                        IFSibboV          3.58,72
  6. Ida Cardona                             KeskiUYU          4.07,32
  7. Iida Haajanen                           KeskiUYU          4.24,16
  8. Ronja Julin                             KeskiUYU          4.30,16

T11 60 m aj

  1. Carla Liukkonen                         SjundeåIF            9,92
  2. Siiri Siirtola                          HKV                 10,86
  3. Ida Cardona                             KeskiUYU            10,87
  4. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU            10,92
  5. Vilma Mikkola                           KeskiUYU            11,19
  6. Aino Laitinen                           HyvsU               11,24
  7. Emmi Hietanen                           RiihimKi            11,32
  8. Iita Räisänen                           KeskiUYU            11,39
  9. Mila Heikkonen                          KeskiUYU            11,40
 10. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                 11,59
 11. Jelizaveta Tsubareva                    KeskiUYU            11,63
 12. Jenna Vakkilainen                       VantSa              11,81
 13. Vilja Riihimäki                         VantSa              11,84
 14. Iida Haajanen                           KeskiUYU            11,86
 15. Minea Fogelholm                         EspTa               12,32
 16. Lumia Laakso                            KeskiUYU            12,58
 17. Ronja Julin                             KeskiUYU            12,70
 18. Iida Nyma                               PorvU               13,24

Erä 1                Tuuli: -0,2

  1. Ida Cardona                             KeskiUYU            10,87
  2. Vilma Mikkola                           KeskiUYU            11,19
  3. Iita Räisänen                           KeskiUYU            11,39
  4. Jelizaveta Tsubareva                    KeskiUYU            11,63
  5. Iida Haajanen                           KeskiUYU            11,86
  6. Iida Nyma                               PorvU               13,24

Erä 2                Tuuli: -0,1

  1. Siiri Siirtola                          HKV                 10,86
  2. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU            10,92
  3. Emmi Hietanen                           RiihimKi            11,32
  4. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                 11,59
  5. Lumia Laakso                            KeskiUYU            12,58
  6. Ronja Julin                             KeskiUYU            12,70

Erä 3                Tuuli: NWND

  1. Carla Liukkonen                         SjundeåIF            9,92
  2. Aino Laitinen                           HyvsU               11,24
  3. Mila Heikkonen                          KeskiUYU            11,40
  4. Jenna Vakkilainen                       VantSa              11,81
  5. Vilja Riihimäki                         VantSa              11,84
  6. Minea Fogelholm                         EspTa               12,32

T11 Korkeus

  1. Iita Räisänen                           KeskiUYU              125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O XXX
  2. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU              125
         110 115 120 125 130
           O  XO   O   O XXX
  3. Ida Cardona                             KeskiUYU              125
         095 100 105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O  XO  XO XXO XXX
  4. Vilma Mikkola                           KeskiUYU              120
         105 110 115 120 125
           O  XO  XO  XO XXX
  5. Jenna Vakkilainen                       VantSa                115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O  XO   O XXX
  6. Ronja Julin                             KeskiUYU              110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O XXO XXX
  7. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU              105
         090 095 100 105 110
           O   O   O   O XXX
  8. Vilja Riihimäki                         VantSa                105
         095 100 105 110
           O   O  XO XXX
     Nea-Amalia Ala-Nikkola                  RekRai                DNS
        
        
     Taika Nurro                             RekRai                DNS
        
        

T11 Pituus

  1. Inka Pöyry                              HIFK                 4,54                
          4,01  4,54  4,54  4,27  4,39     -
                                            
  2. Ida Cardona                             KeskiUYU             4,23                
          4,23  4,08  3,92  4,20  4,15  4,20
                                            
  3. Siiri Siirtola                          HKV                  4,02                
          3,96  3,91  3,89  4,02  3,96  3,84
                                            
  4. Iita Räisänen                           KeskiUYU             4,00                
          3,86  3,84  3,86  3,87  3,83  4,00
                                            
  5. Vilma Mikkola                           KeskiUYU             3,95                
          3,78  3,95  3,92  3,83  3,83  3,72
                                            
  6. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                  3,92                
          3,79  3,85  3,92  3,84  3,88  3,78
                                            
  7. Jelizaveta Tsubareva                    KeskiUYU             3,90                
          3,90  3,69  3,85  3,64  3,57  3,76
                                            
  8. Emmi Hietanen                           RiihimKi             3,88                
          3,88  3,65  3,61  3,60  3,59  3,53
                                            
  9. Jenna Vakkilainen                       VantSa               3,77                
          3,77  3,76  3,60
                          
 10. Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU             3,76                
             X  3,76  3,76
                          
 11. Minea Fogelholm                         EspTa                3,76                
             X  3,76  3,60
                          
 12. Iida Haajanen                           KeskiUYU             3,69                
          3,68  3,68  3,69
                          
 13. Hille Kankaanpää                        KeskiUYU             3,63                
             X  3,63     X
                          
 14. Iida Nyma                               PorvU                3,58                
          3,58  3,45  3,58
                          
 15. Sara Veijalainen                        KeskiUYU             3,57                
          3,57  3,48     X
                          
 16. Jessi Härkönen                          KeskiUYU             3,42                
          3,42  3,39  3,42
                          
 17. Ronja Julin                             KeskiUYU             3,33                
          3,33  2,26  3,33
                          
 18. Nea-Amalia Ala-Nikkola                  RekRai               3,33                
          3,33  3,31  3,07
                          
 19. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU             3,31                
             X  3,26  3,31
                          
     Fiia Nurmi                              EspTa                 DNS                
        
        
     Loviisa Klimenko                        KeskiUYU              DNS                
        
        

T11 Kuula

  1. Tiina Järvinen                          KärkKV              10,58
           9,63  10,16   9,18   9,65  10,58  10,10
  2. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                  9,31
           9,15      X   8,83   9,31   9,27      X
  3. Emmi Malo                               RiihimKi             9,27
           9,15   9,27   9,16   9,16   9,12   8,82
  4. Carla Liukkonen                         SjundeåIF            8,64
           8,64   8,60      X   8,17   8,46      X
  5. Emmi Hietanen                           RiihimKi             8,58
           8,39   8,35   8,42   8,28   8,22   8,58
  6. Kerttu Kilpeläinen                      NurmijYU             8,37
           8,29   7,69      X   8,37      X      X
  7. Iida Haajanen                           KeskiUYU             7,35
           6,10   6,28   7,14   5,62   7,35   6,08
  8. Ida Cardona                             KeskiUYU             6,60
           6,02   5,49   6,46   5,79   5,80   6,60
  9. Iita Räisänen                           KeskiUYU             6,42
           6,29   5,85   6,42
 10. Sara Veijalainen                        KeskiUYU             6,39
           5,90   6,39   6,08
 11. Vilja Riihimäki                         VantSa               6,31
           6,19      X   6,31
 12. Sinja Johansson                         HartVoi              6,09
           6,09   5,58   5,62
 13. Ronja Julin                             KeskiUYU             5,93
           5,80   5,61   5,93
 14. Hille Kankaanpää                        KeskiUYU             5,89
           5,38   5,89   5,05
 15. Jessi Härkönen                          KeskiUYU             5,27
           5,12   5,27   4,77
 16. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU             5,07
           4,92   4,69   5,07
     Fiia Nurmi                              EspTa                 DNS
        
     Taika Nurro                             RekRai                DNS
        

T11 Kiekko

  1. Emmi Malo                               RiihimKi            28,78
          22,95      X  28,78  25,52  25,06      X
  2. Carla Liukkonen                         SjundeåIF           26,06
          26,06      X      X  24,23      X      X
  3. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                 21,91
          21,91      X      X      X      X      X
  4. Vilma Mikkola                           KeskiUYU            21,01
              X  18,80  19,60      X      X  21,01
  5. Emmi Hietanen                           RiihimKi            19,37
              X  17,00      X  17,57  19,37      X
  6. Iita Räisänen                           KeskiUYU            18,14
          12,42  18,14      X      X      X  15,04
  7. Hille Kankaanpää                        KeskiUYU            17,19
          16,02  15,28  17,19      X  11,82      X
  8. Sinja Johansson                         HartVoi             14,77
          14,72  13,40      X  14,77      X      X
  9. Vilja Riihimäki                         VantSa              13,04
          13,04  12,29  13,03
 10. Kerttu Kilpeläinen                      NurmijYU            13,00
              X      X  13,00
 11. Ida Cardona                             KeskiUYU            11,56
              X  11,56  10,24
 12. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU            11,38
          11,19   9,42  11,38
     Taika Nurro                             RekRai                DNS
        

T11 Keihäs

  1. Emmi Hietanen                           RiihimKi            27,11
          27,00  23,86  26,08  25,28  27,11      X
  2. Kerttu Kilpeläinen                      NurmijYU            26,95
          26,15  26,35  26,95  26,28      X      X
  3. Carla Liukkonen                         SjundeåIF           24,37
          21,73      X      X      X  24,37  22,61
  4. Emmi Malo                               RiihimKi            23,56
          23,00  22,22  21,03  22,68  23,56      X
  5. Vilma Mikkola                           KeskiUYU            23,27
          23,27  19,54  21,89  21,14  22,64  19,85
  6. Aino-Maria Ainasoja                     HKV                 22,52
          17,46  18,01  17,28  18,69  20,28  22,52
  7. Siiri Nikula                            KeskiUYU            18,64
          18,64  18,22  17,14  14,34  15,63  17,67
  8. Vilja Riihimäki                         VantSa              18,40
          15,50  17,52  16,12  17,98  18,40  15,61
  9. Emmi Kotamäki                           KarkkPo             17,02
          17,02  14,15  13,74
 10. Ida Cardona                             KeskiUYU            16,75
          16,75  15,38  14,88
 11. Siiri Siirtola                          HKV                 16,70
          16,00  16,70  16,48
 12. Iida Haajanen                           KeskiUYU            14,35
          14,35  11,40  11,15
 13. Hille Kankaanpää                        KeskiUYU            12,61
          11,41  12,05  12,61
 14. Jenna Vakkilainen                       VantSa              12,09
          11,12  12,09  10,70
 15. Jelizaveta Tsubareva                    KeskiUYU            11,81
          11,81  10,60   8,70       
 16. Emmi Ronkainen                          KeskiUYU            11,50
          10,36  10,45  11,50
     Iita Räisänen                           KeskiUYU              DNS
        
     Taika Nurro                             RekRai                DNS
        
     Nora Koskela-Koivisto                   KeskiUYU              DNS
        

T13 60 m

  1. Nelli Järvinen                          KeskiUYU             8,36
  2. Hilla Vilkko                            PorvU                8,38
  3. Roberta Normour                         VantSa               8,40
  4. Karoliina Isomäki                       KeskiUYU             8,59
  5. Wilma Jungar                            EsboIF               8,60
  6. Tia Palmunen                            HyvsU                8,64
  7. Jemina Saari                            NurmijYU             8,77
  8. Adeliina Siikala                        EspTa                8,96
  9. Anni Yrjälä                             VantSa               8,96
 10. Margarita Tsubareva                     KeskiUYU             9,00
 11. Jonna Äikää                             HIFK                 9,11
 12. Henna Eloranta                          VihdVie              9,14
 13. Vivian Suominen                         LänsiUU              9,32
 14. Emmi Tuominen                           KeskiUYU             9,41
 15. Sonja Ferm                              RekRai               9,49
 16. Laura Pella                             KeskiUYU             9,50
 17. Saana Kankkunen                         VantSa               9,55
 18. Asta Bull                               KeskiUYU             9,63
 19. Adele Aiho                              HIFK                 9,68
 20. Henna Jalovaara                         RiihimKi             9,76
 21. Amanda Ekblom                           HIFK                 9,89
 22. Venla Lindroos                          RekRai              10,05
 23. Ava Von Wendt                           HIFK                10,06
 24. Helmi Niemi                             RekRai              11,01
 25. Janette Koskinen                        KerU                15,92
     Kätlin Nurk                             RekRai                DNS

Erä 1                Tuuli: +2,6

  1. Nelli Järvinen                          KeskiUYU             8,36
  2. Hilla Vilkko                            PorvU                8,38
  3. Roberta Normour                         VantSa               8,40
  4. Wilma Jungar                            EsboIF               8,60
  5. Tia Palmunen                            HyvsU                8,64
  6. Jemina Saari                            NurmijYU             8,77
  7. Margarita Tsubareva                     KeskiUYU             9,00

Erä 2                Tuuli: +2,1

  1. Adeliina Siikala                        EspTa                8,96
  2. Anni Yrjälä                             VantSa               8,96
  3. Jonna Äikää                             HIFK                 9,11
  4. Henna Eloranta                          VihdVie              9,14
  5. Vivian Suominen                         LänsiUU              9,32
  6. Emmi Tuominen                           KeskiUYU             9,41
  7. Asta Bull                               KeskiUYU             9,63

Erä 3                Tuuli: +1,9

  1. Saana Kankkunen                         VantSa               9,55
  2. Adele Aiho                              HIFK                 9,68
  3. Henna Jalovaara                         RiihimKi             9,76
  4. Amanda Ekblom                           HIFK                 9,89
  5. Ava Von Wendt                           HIFK                10,06
  6. Janette Koskinen                        KerU                15,92

Erä 4                Tuuli: +1,8

  1. Karoliina Isomäki                       KeskiUYU             8,59
  2. Sonja Ferm                              RekRai               9,49
  3. Laura Pella                             KeskiUYU             9,50
  4. Venla Lindroos                          RekRai              10,05
  5. Helmi Niemi                             RekRai              11,01
     Kätlin Nurk                             RekRai                DNS

T13 200 m

  1. Inka Pöyry                              HIFK                28,37
  2. Hilla Vilkko                            PorvU               28,62
  3. Roberta Normour                         VantSa              28,64
  4. Tia Palmunen                            HyvsU               28,73
  5. Karoliina Isomäki                       KeskiUYU            29,17
  6. Hilla Saarinen                          EspTa               30,64
  7. Sonja Ferm                              RekRai              31,03
  8. Anni Yrjälä                             VantSa              31,07
  9. Iiris Koski                             HIFK                31,35
 10. Emmi Tuominen                           KeskiUYU            31,59
 11. Vivian Suominen                         LänsiUU             31,78
 12. Laura Pella                             KeskiUYU            32,69
 13. Nellinoora Maunula                      ViipU               32,71
 14. Varpu Virmavirta                        VihdVie             32,88

Erä 1                Tuuli: -0,9

  1. Sonja Ferm                              RekRai              31,03
  2. Anni Yrjälä                             VantSa              31,07
  3. Iiris Koski                             HIFK                31,35
  4. Emmi Tuominen                           KeskiUYU            31,59
  5. Vivian Suominen                         LänsiUU             31,78
  6. Laura Pella                             KeskiUYU            32,69
  7. Varpu Virmavirta                        VihdVie             32,88

Erä 2                Tuuli: -0,6

  1. Inka Pöyry                              HIFK                28,37
  2. Hilla Vilkko                            PorvU               28,62
  3. Roberta Normour                         VantSa              28,64
  4. Tia Palmunen                            HyvsU               28,73
  5. Karoliina Isomäki                       KeskiUYU            29,17
  6. Hilla Saarinen                          EspTa               30,64
  7. Nellinoora Maunula                      ViipU               32,71

T13 1000 m


  1. Janette Vänttinen                       PorvU             3.21,40
  2. Eeva Samberg                            ViipU             3.25,52
  3. Sanni Markkanen                         HKV               3.28,88
  4. Pinja Ohtonen                           ViipU             3.30,03
  5. Iiris Koski                             HIFK              3.30,16
  6. Victoria Lindberg                       IFSibboV          3.34,81
  7. Jenni Korvenpää                         KU-58             3.36,84
  8. Hanna-Maija Siltanen                    KeskiUYU          3.38,51
  9. Aino Tengvall                           RekRai            3.41,41
 10. Emmi Tuominen                           KeskiUYU          3.53,05
     Kätlin Nurk                             RekRai                DNS

T13 60 m aj

  1. Peppi Siirtola                          HKV                 10,13
  2. Jemina Saari                            NurmijYU            10,76
  3. Jonna Äikää                             HIFK                10,83
  4. Hilla Saarinen                          EspTa               10,95
  5. Margarita Tsubareva                     KeskiUYU            11,05
  6. Anni Yrjälä                             VantSa              11,08
  7. Vilma Leivo                             VihdVie             11,63
  8. Nellinoora Maunula                      ViipU               11,84
  9. Henna Jalovaara                         RiihimKi            12,16
 10. Karoliina Isomäki                       KeskiUYU            12,18
 11. Adele Aiho                              HIFK                12,57
 12. Varpu Virmavirta                        VihdVie             13,44

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Jemina Saari                            NurmijYU            10,76
  2. Hilla Saarinen                          EspTa               10,95
  3. Nellinoora Maunula                      ViipU               11,84
  4. Henna Jalovaara                         RiihimKi            12,16
  5. Adele Aiho                              HIFK                12,57
  6. Varpu Virmavirta                        VihdVie             13,44

Erä 2                Tuuli: -1,1

  1. Peppi Siirtola                          HKV                 10,13
  2. Jonna Äikää                             HIFK                10,83
  3. Margarita Tsubareva                     KeskiUYU            11,05
  4. Anni Yrjälä                             VantSa              11,08
  5. Vilma Leivo                             VihdVie             11,63
  6. Karoliina Isomäki                       KeskiUYU            12,18

T13 Korkeus

  1. Laila Lehtinen                          HyvsU                 145
         120 125 130 135 140 145    
           O  XO  XO  XO XXO XXO    
  2. Nelli Järvinen                          KeskiUYU              140
         135 140 145
           O   O XXX
  3. Helmi Tossavainen                       HKV                   135
         130 135 140
           O  XO XXX
  4. Karoliina Isomäki                       KeskiUYU              135
         115 120 125 130 135 140
           O   O   O   O XXO XXX
  5. Varpu Virmavirta                        VihdVie               130
         110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O   O XXX
  5. Linnea Karjala                          EsboIF                130
         115 120 125 130 135
           O   O   O   O XXX
  7. Nellinoora Maunula                      ViipU                 130
         110 115 120 125 130    
           O   O   O  XO   O    
  8. Iiris Koski                             HIFK                  125
         105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O  XO XXX
  9. Henna Jalovaara                         RiihimKi              120
         110 115 120 125
           O   O   O XXX
 10. Margarita Tsubareva                     KeskiUYU              120
         115 120 125
          XO   O XXX
 11. Venla Lindroos                          RekRai                115
         105 110 115 120
           O   O   O XXX
 12. Senja Pantti                            IFSibboV              115
         110 115 120
           O  XO XXX
 12. Helmi Niemi                             RekRai                115
         105 110 115 120
           O   O  XO XXX

T13 Pituus

  1. Nelli Järvinen                          KeskiUYU             4,79 +0,1           
          4,79  4,55  4,59  4,54     X  4,77
          +0,1   0,0   0,0  +2,0        +1,5
  2. Peppi Siirtola                          HKV                  4,71 -0,1           
          4,71     X  4,44     X  4,43  4,40
          -0,1        -1,3        +1,7  +0,4
  3. Hilla Vilkko                            PorvU                4,66 +0,9           
          4,56  4,66  4,49     X     X     X
          +1,8  +0,9  +0,2                  
  4. Jemina Saari                            NurmijYU             4,60 +0,6           
          4,40  4,53  4,60  4,56     X     X
          +0,2  +1,3  +0,6  +1,4            
  5. Wilma Jungar                            EsboIF               4,51 +0,7           
          4,51  4,30  4,02  4,45  4,50     X
          +0,7  +0,9  +0,7  +0,3  +2,4      
  6. Karoliina Isomäki                       KeskiUYU             4,51 +2,4  4,28 +1,5
          3,94  4,15  4,03  4,28  4,51  4,21
          +0,5  +2,2  -0,8  +1,5  +2,4  +0,4
  7. Laila Lehtinen                          HyvsU                4,38 +1,1           
          4,20  4,38  4,02  4,33  4,32  4,29
          +1,7  +1,1  +1,1  +2,0  +1,1  +0,2
  8. Laura Pella                             KeskiUYU             3,96 +0,5           
          3,96  3,96     X     X     X  2,74
          +2,6  +0,5                    +1,0
  9. Jonna Äikää                             HIFK                 3,85  0,0           
          3,85     X     X
           0,0            
 10. Liisa Tuusjärvi                         HIFK                 3,84 +1,4           
          3,58  3,61  3,84
          +0,5  +0,7  +1,4
 11. Henna Eloranta                          VihdVie              3,78 -1,7           
          3,78     X  3,41      
          -1,7        +1,0      
 12. Iiris Koski                             HIFK                 3,72 +1,2           
          3,72     X  3,65
          +1,2        +1,4
 13. Margarita Tsubareva                     KeskiUYU             3,71 +1,3           
          3,70  3,71  3,50
          +2,3  +1,3  +1,4
 14. Asta Bull                               KeskiUYU             3,68 +1,2           
          3,68  3,48  3,60
          +1,2  +1,3  +1,1
 15. Henna Jalovaara                         RiihimKi             3,67 +2,5  3,46 +0,9
          3,46  3,67     X
          +0,9  +2,5      
 16. Amina El Mrabt                          EspTa                3,65 +0,1           
          3,54  3,65  3,56      
          +1,1  +0,1  +0,4      
 17. Adele Aiho                              HIFK                 3,63 -1,1           
          0,36  3,63     X
          +1,0  -1,1      
 18. Venla Lindroos                          RekRai               3,62 +2,1           
             X     X  3,62
                      +2,1
 19. Emmi Tuominen                           KeskiUYU             3,56 +1,3           
             X  3,56  3,42
                +1,3  +1,4
 20. Saana Kankkunen                         VantSa               3,36 +1,5           
             X  3,36     X
                +1,5      
 21. Helmi Niemi                             RekRai               2,61 +0,1           
          2,61  2,61     X
          +0,1  +1,9      
     Janette Koskinen                        KerU                  DNS                
        
        

T13 Kuula

  1. Peppi Siirtola                          HKV                 10,20
           9,99  10,14  10,02      -  10,01  10,20
  2. Laila Lehtinen                          HyvsU                8,75
           8,75   8,19   7,77   8,51   7,70   7,25
  3. Vivian Suominen                         LänsiUU              8,61
           8,26   8,61   8,22   8,43   8,26   8,35
  4. Senja Pantti                            IFSibboV             8,56
           6,78   8,41   8,10   8,56   7,75   8,52
  5. Jemina Saari                            NurmijYU             8,37
              -   8,37      -   8,31      -      -
  6. Nellinoora Maunula                      ViipU                8,35
           8,35   7,77   7,79   7,68   7,70      -
  7. Petra Pikkarainen                       RiihimKi             7,36
           7,21   7,36   6,94   6,91   7,05   6,90
  8. Elisa Huhta                             VihdVie              7,21
           6,77   7,18   6,96   7,21   7,08   6,97
  9. Henna Mattila                           VantSa               7,10
           6,88   7,10   6,43
 10. Sonja Ferm                              RekRai               6,83
           6,83      -   6,07
 11. Emmi Tuominen                           KeskiUYU             6,06
           5,86   5,90   6,06       
 12. Amanda Ekblom                           HIFK                 5,81
           5,81   5,69   4,71
 13. Jenna Pirhonen                          RekRai               5,01
           4,71   5,01   4,93

T13 Kiekko

  1. Nellinoora Maunula                      ViipU               30,52
          30,52  23,05      X  29,83      X      X
  2. Vivian Suominen                         LänsiUU             28,00
          28,00  26,88  22,98  26,92  26,33  20,77
  3. Senja Pantti                            IFSibboV            24,38
          24,38      X  23,50      X      X  22,39
  4. Anni Yrjälä                             VantSa              24,12
              X  23,95      X  21,77  24,12  21,91
  5. Eeva Samberg                            ViipU               23,11
              X      X  23,11      X      X  22,19
  6. Petra Pikkarainen                       RiihimKi            22,76
              X  20,85  21,59  21,70  22,76  18,37
  7. Laila Lehtinen                          HyvsU               21,67
              X  19,24      X      X  20,20  21,67
  8. Liisa Tuusjärvi                         HIFK                18,55
          18,03  16,55      X  15,28      X  18,55
  9. Sonja Ferm                              RekRai              17,50
          15,26  16,50  17,50
 10. Ava Von Wendt                           HIFK                17,08
          14,80  17,08  12,96
 11. Riikka Jouppila                         NurmijYU            16,00
              X  16,00      X
 12. Jenna Pirhonen                          RekRai              11,70
          11,70  10,88  10,18
     Saana Kankkunen                         VantSa                 NM
              X      X      X

T13 Keihäs

  1. Vivian Suominen                         LänsiUU             32,48
          32,48  30,95  32,01  30,58  29,85  31,17
  2. Nellinoora Maunula                      ViipU               28,37
          27,87      X      X      X      X  28,37
  3. Senja Pantti                            IFSibboV            24,70
          22,65  24,70  23,34  19,56  21,31  22,05
  4. Henna Jalovaara                         RiihimKi            20,88
          20,45  17,88  20,22  17,42      X  20,88
  5. Anni Yrjälä                             VantSa              20,78
          19,68  17,26  18,91  18,81  19,95  20,78
  6. Petra Pikkarainen                       RiihimKi            20,55
          18,59  19,19  15,85  20,55  18,53  20,08
  7. Emmi Tuominen                           KeskiUYU            19,28
          14,89  17,70  19,28  17,62  19,16  14,42
  8. Ava Von Wendt                           HIFK                17,95
          16,39  15,64  17,27  17,02  17,95  14,47
  9. Jenna Pirhonen                          RekRai              16,15
          16,15  15,77  14,82       
 10. Asta Bull                               KeskiUYU            12,64
          12,64   7,48  11,55       

T15 100 m

  1. Kerttu Latvala                          KeskiUYU            12,60
  2. Elina Kujala                            KeskiUYU            12,70
  3. Sandra Liljendal                        BorgåAk             12,93
  4. Cecilia Sinervo                         HIFK                13,22
  5. Elin Mickos                             IFSibboV            13,31
  6. Kaisla Torppa                           EsboIF              13,32
  7. Jenna Pohjonen                          JanJa               13,46
  8. Roberta Normour                         VantSa              13,79
  9. Sara Niemi                              KeskiUYU            13,92
 10. Chloe Hagues                            HKV                 14,10
 11. Nelli Talvitie                          HyvsU               14,27
 12. Vilma Rönkä                             MäntsU              14,53
 13. Malla Majasalmi                         KarkkPo             14,54
 14. Eve Weckström                           KeskiUYU            14,79
 15. Ella Pullinen                           JanJa               15,61
 16. Saaga Mäkitammi                         JanJa               16,10

Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Roberta Normour                         VantSa              13,79
  2. Chloe Hagues                            HKV                 14,10
  3. Nelli Talvitie                          HyvsU               14,27
  4. Vilma Rönkä                             MäntsU              14,53
  5. Malla Majasalmi                         KarkkPo             14,54
  6. Eve Weckström                           KeskiUYU            14,79
  7. Ella Pullinen                           JanJa               15,61
  8. Saaga Mäkitammi                         JanJa               16,10

Erä 2                Tuuli: +1,6

  1. Kerttu Latvala                          KeskiUYU            12,60
  2. Elina Kujala                            KeskiUYU            12,70
  3. Sandra Liljendal                        BorgåAk             12,93
  4. Cecilia Sinervo                         HIFK                13,22
  5. Elin Mickos                             IFSibboV            13,31
  6. Kaisla Torppa                           EsboIF              13,32
  7. Jenna Pohjonen                          JanJa               13,46
  8. Sara Niemi                              KeskiUYU            13,92

T15 300 m

  1. Kerttu Latvala                          KeskiUYU            42,33
  2. Jenna Pohjonen                          JanJa               44,37
  3. Molly Pastewka                          EsboIF              45,15
  4. Meeri Manninen                          KeskiUYU            45,47
  5. Taika Pihlaja                           HKV                 45,85
  6. Malla Majasalmi                         KarkkPo             46,03
  7. Aada Jauhiainen                         KuusKi              46,04
  8. Jenna Vakkilainen                       VantSa              52,11
     Saaga Mäkitammi                         JanJa                 DNS
     Meri Järvensivu                         HIFK                  DNS
     Cecilia Sinervo                         HIFK                  DNS

Erä 1                

  1. Malla Majasalmi                         KarkkPo             46,03
  2. Aada Jauhiainen                         KuusKi              46,04
  3. Jenna Vakkilainen                       VantSa              52,11
     Saaga Mäkitammi                         JanJa                 DNS
     Meri Järvensivu                         HIFK                  DNS

Erä 2                

  1. Kerttu Latvala                          KeskiUYU            42,33
  2. Jenna Pohjonen                          JanJa               44,37
  3. Molly Pastewka                          EsboIF              45,15
  4. Meeri Manninen                          KeskiUYU            45,47
  5. Taika Pihlaja                           HKV                 45,85
     Cecilia Sinervo                         HIFK                  DNS

T15 800 m


  1. Julia Raunio                            ViipU             2.30,40

T15 2000 m


  1. Pinja Niemi                             PorvU             7.31,30
  2. Evita Itkonen                           PorvU             7.33,78
  3. Amanda Lindström                        IFSibboV          7.36,78
  4. Selene Rossi                            EspTa             7.59,03

T15 80 m aj


                     Tuuli: -1,1

  1. Neea Nurmi                              EspTa               12,69
  2. Cecilia Sinervo                         HIFK                13,05
  3. Petra Räty                              KeskiUYU            13,52
  4. Nelli Talvitie                          HyvsU               13,76
  5. Sanni Kuparinen                         JanJa               14,10
  6. Milla Rasinkangas                       HyvsU               15,96
     Saaga Mäkitammi                         JanJa                 DNS

T15 300 m aj

  1. Elin Mickos                             IFSibboV            45,36
  2. Ida Ounaslehto                          EsboIF              45,88
  3. Siiri Saalo                             HyvsU               46,77
  4. Cecilia Sinervo                         HIFK                47,71
  5. Filippa Tallqvist                       BorgåAk             47,89
  6. Saaga Mäkitammi                         JanJa               52,12
  7. Sanni Kuparinen                         JanJa               53,53
  8. Sinna Kankkunen                         VantSa              55,65
  9. Ella Pullinen                           JanJa               57,00

Erä 1                

  1. Elin Mickos                             IFSibboV            45,36
  2. Ida Ounaslehto                          EsboIF              45,88
  3. Saaga Mäkitammi                         JanJa               52,12
  4. Sinna Kankkunen                         VantSa              55,65
  5. Ella Pullinen                           JanJa               57,00

Erä 2                

  1. Siiri Saalo                             HyvsU               46,77
  2. Cecilia Sinervo                         HIFK                47,71
  3. Filippa Tallqvist                       BorgåAk             47,89
  4. Sanni Kuparinen                         JanJa               53,53

T15 3000 m kävely


  1. Saara Saalo                             HyvsU            16.47,34
  2. Netta Tuusjärvi                         HIFK             18.53,89
  3. Viivi Kinnunen                          JanJa            23.51,04

T15 Korkeus

  1. Laura Putkiranta                        EspTa                 155
         140 145 150 155 162
           O   O   O  XO XXX
  2. Julia Puustelli                         VantSa                145
         135 140 145 150
           O   O   O XXX
  3. Milla Rasinkangas                       HyvsU                 145
         130 135 140 145 150
           O   O  XO   O XXX
     Petra Räty                              KeskiUYU               NH
        
        
     Venla Mikkelä                           HIFK                  DNS
        
        

T15 Pituus

  1. Ida Ounaslehto                          EsboIF               5,61 +1,1           
             X     X  5,59  5,55  5,61     X
                      +1,9  +3,2  +1,1      
  2. Elina Kujala                            KeskiUYU             5,56 +2,9  5,34 +1,0
          5,28  5,56     X  5,39  5,29  5,34
          +3,6  +2,9        +3,8  +4,0  +1,0
  3. Sharon Laine                            HIFK                 4,88 +1,9           
          4,67  4,76  4,88  4,78     X     X
          -0,2  +0,6  +1,9  +1,4            
  4. Molly Pastewka                          EsboIF               4,74 +2,1           
             X  4,74     X  4,63     X     X
                +2,1        +3,3            
  5. Marianna Halmetoja                      TapE                 4,68 +1,8           
          4,32  4,61  2,20  2,40  4,68     X
          +2,3  +0,2  -0,5  +2,4  +1,8  +1,4
  6. Nelli Talvitie                          HyvsU                4,63 -0,5           
          4,56  4,53  4,63  4,58     X  4,61
          +2,4  +2,2  -0,5  +4,6  +2,5  +2,0
  7. Chloe Hagues                            HKV                  4,43 +2,2           
             X     X  4,43      
                      +2,2      
  8. Petra Räty                              KeskiUYU             4,41 +1,6           
          4,41  4,38  4,33  4,33  4,20  4,35
          +1,6  +0,7  +0,9  +0,9  +0,6  +1,6
  9. Eve Weckström                           KeskiUYU             4,30 +2,1  3,12 +1,7
          4,30  3,12     X
          +2,1  +1,7      
 10. Malla Majasalmi                         KarkkPo              4,16 -0,6           
             X     X  4,16
                      -0,6
 11. Vilma Rönkä                             MäntsU               4,01 +1,7           
          4,01  3,67  3,92
          +1,7  +0,3  +0,5
     Joanna Sauren                           RekRai                DNS                
        
        
     Venla Mikkelä                           HIFK                  DNS                
        
        
     Sara Niemi                              KeskiUYU              DNS                
        
        
     Niina Lehtinen                          RekRai                DNS                
        
        
     Essi Lautamäki                          JanJa                 DNS                
        
        

T15 Kolmiloikka

  1. Sharon Laine                            HIFK                11,02 +2,2 10,90 +1,8
         11,02 10,87 10,90 10,09     -     X
          +2,2  -0,2  +1,8  +1,1        +2,1
  2. Chloe Hagues                            HKV                 10,34 +2,2 10,22 +0,2
         10,34 10,22     -     X     X 10,11
          +2,2  +0,2        +0,5  +1,1  +0,4
  3. Anni Sinelampi                          LahdA               10,17 +1,5           
          9,84 10,03     X 10,17     X  9,86
          +1,2  -0,4  +1,3  +1,5  +1,1  +1,2
  4. Janina Laine                            EspTa                9,98 +0,9           
          9,50  9,65  9,76  9,53  9,56  9,98
          +1,2  +1,1  +0,8  +2,4  +0,2  +0,9
  5. Sara Niemi                              KeskiUYU             9,88 +0,4           
          9,88  9,80  9,58  9,51     -  9,61
          +0,4  +0,5  +2,4  +1,8        +0,8
  6. Meeri Manninen                          KeskiUYU             9,86 +0,4           
          9,86  9,66  9,84  9,73  9,84     X
          +0,4  +0,4  +1,0  +0,5  -1,2  +0,7
  7. Pihla Johansson                         JoutsPo              9,39 +2,0           
          9,36     X     X  9,32  9,36  9,39
          +0,4  +1,4  +0,4  +1,2  +2,1  +2,0
     Melina Rajulin                          KeskiUYU              DNS                
        
        
     Niina Lehtinen                          RekRai                DNS                
        
        
     Petra Räty                              KeskiUYU              DNS                
        
        
     Sanni Kuparinen                         JanJa                 DNS                
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Riia Tanninen                           BorgåAk              9,86 +0,5           
             X  9,66  9,79     -  9,86  9,80
          +0,4  +0,6  +0,9        +0,5  +1,1
     Nelly Roukala                           KeskiUYU            10,70 -0,3           
         10,38     X 10,32 10,70     X     X
          +0,5  +0,8  +0,8  -0,3  +1,8  +0.5

T15 Kuula

  1. Nelli Talvitie                          HyvsU               11,36
          11,08  11,36  10,52   9,60  10,31  10,95
  2. Pinja Pikkarainen                       RiihimKi            10,93
              X  10,37  10,52  10,36  10,76  10,93
  3. Sofia Rantanen                          HIFK                10,10
          10,10      X   9,48      X   9,10   9,40
  4. Sanni Kuparinen                         JanJa                9,91
           9,36      X   9,09   9,44   9,91   9,10
  5. Milla Rasinkangas                       HyvsU                9,38
           8,49   9,38   9,20   9,05   8,54      X
  6. Neea Nurmi                              EspTa                8,94
           8,94   8,88   8,66   8,57   8,03   8,70
  7. Malla Majasalmi                         KarkkPo              8,57
           7,71   8,57   8,08   8,46      X   8,34
  8. Nelma Nieminen                          JanJa                8,56
           7,83   8,56   8,51      X      X   8,22
  9. Meeri Manninen                          KeskiUYU             8,51
           8,29   7,63   8,51
 10. Milla Äikää                             HIFK                 8,44
           7,61   8,44   8,16
 11. Nilla Rättyä                            JanJa                7,81
           7,81   7,54   7,44
 12. Petra Räty                              KeskiUYU             7,40
              X   7,40      X
     Venla Mikkelä                           HIFK                  DNS
        
     Sara Niemi                              KeskiUYU              DNS
        

T15 Kiekko

  1. Sanni Kuparinen                         JanJa               37,76
          33,13  25,62  34,94  37,76      X      X
  2. Emilia Anttila                          BorgåAk             34,56
          25,46  33,69  32,40      X  34,56  32,16
  3. Siiri Saalo                             HyvsU               32,36
          30,85  28,49  31,64  32,36      X      X
  4. Pinja Pikkarainen                       RiihimKi            32,18
          28,06  32,18      X  31,63      X      X
  5. Marielle Gustafsson                     EsboIF              31,47
          29,03  30,86  30,65      X  31,47      X
  6. Saara Saalo                             HyvsU               27,47
              X  23,77  22,44  27,47  27,35  26,23
  7. Nilla Rättyä                            JanJa               26,99
              X  26,99      X  25,01      X  25,74
  8. Nelma Nieminen                          JanJa               25,76
          25,49  25,35  25,15  25,19  25,76  24,71
  9. Henni Eskelinen                         LahdA               21,82
          21,82      X  20,84
 10. Sinna Kankkunen                         VantSa              20,71
              X  20,71      X
 11. Ella Pullinen                           JanJa               19,77
          16,56      X  19,77       
     Nicole Gustafsson                       EsboIF                DNS
        

T15 Keihäs

  1. Ida Ounaslehto                          EsboIF              35,55
          32,90  31,63  33,44  35,55  32,71  32,01
  2. Nelli Talvitie                          HyvsU               34,12
          25,88  27,53  25,25  30,32  24,87  34,12
  3. Milla Rasinkangas                       HyvsU               33,93
          30,79  33,93  31,67  33,68      X      X
  4. Pinja Pikkarainen                       RiihimKi            32,16
          32,16  30,52  31,48      X  30,68  29,01
  5. Sanni Kuparinen                         JanJa               31,84
          31,06      X  30,10  31,84  26,99  27,53
  6. Sinna Kankkunen                         VantSa              26,89
          22,54  23,47  23,30  26,89  26,27  25,23
  7. Petra Räty                              KeskiUYU            24,69
              X      X  23,38  23,28  24,69  23,25
  8. Malla Majasalmi                         KarkkPo             22,94
          22,59  22,94      X      X      X      -
  9. Nilla Rättyä                            JanJa               20,71
          18,91  20,71  19,76      -      -      -
 10. Eve Weckström                           KeskiUYU            20,62
          20,62      X  20,06      -      -      -

N17 100 m


                     Tuuli: -2,6

  1. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU            13,01
  2. Rosanna Rajulin                         KeskiUYU            13,48
  3. Milla Latvasalo                         KU-58               13,73
  4. Cassandra Karjalainen                   HIFK                13,87
  5. Neea Nurmi                              EspTa               13,90
  6. Riia Tanninen                           BorgåAk             14,33
  7. Ruusu Nurmi                             KeskiUYU            14,77

N17 800 m


  1. Silja Laukkanen                         PorvU             2.19,71
  2. Katri Gauriloff                         KeskiUYU          2.21,50
  3. Ruusu Nurmi                             KeskiUYU          2.22,60
  4. Neea Nurmi                              EspTa             2.38,45

N17 Korkeus

  1. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU              160
         145 150 155 160 163
           O  XO  XO XXO XXX
  2. Janina Pykäri                           KeskiUYU              150
         140 145 150 155
          XO   O  XO XXX
  3. Milla Latvasalo                         KU-58                 145
         140 145 150
           O   O XXX

N17 Kuula

  1. Iina-Kaisa Mäkelä                       KeskiUYU            14,03
          12,82  14,03  12,73  13,90  13,72      X
  2. Emmi Kemppainen                         KeskiUYU            12,19
              X  11,70  11,93  12,19  11,78  12,03
  3. Minka Nurro                             RekRai              11,48
          11,09  10,90  10,50  11,48  10,84  10,67
     Lotta Nurminen                          RekRai                DNS
        

N19 100 m


                     Tuuli: -1,2

  1. Sandra Ekblom                           HIFK                13,30
  2. Mia Karjanlahti                         NummKip             13,57

N19 Keihäs

  1. Charlotta Chorin                        KU-58               33,50
          33,43  31,89  33,50  31,17  31,77  32,10