Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
17.01. klo 12:00 Tammihallit Tulokset (päivitetty: 00:16 18.01.2015)
Tammihallit
Lapin urheiluopisto
17.1.2015

TULOKSET

M 60 m

  1. Jyri Kangasharju                        OulPy                7,10 
  2. Juho Mäntynen                           LapLu                7,21 
  3. Heikki Polojärvi                        OulPy                7,27 
  4. Riku Maliniemi                          AlatPi               7,40 
  5. Riku Hassi                              KuivAu               7,41 
  6. Tuomas Määttä                           OulPy                7,44 
  7. Aleksi Kokkonen                         LapLu                7,45 
  8. Osku Loukkola                           OulPy                7,60 

Erä 1                

  1. Riku Maliniemi                          AlatPi               7,40 
  2. Riku Hassi                              KuivAu               7,41 
  3. Aleksi Kokkonen                         LapLu                7,45 
  4. Osku Loukkola                           OulPy                7,60 

Erä 2                

  1. Jyri Kangasharju                        OulPy                7,10 
  2. Juho Mäntynen                           LapLu                7,21 
  3. Heikki Polojärvi                        OulPy                7,27 
  4. Tuomas Määttä                           OulPy                7,44 

M 200 m

  1. Jyri Kangasharju                        OulPy               23,80 
  2. Heikki Polojärvi                        OulPy               24,41 
  3. Riku Hassi                              KuivAu              25,41 
  4. Aleksi Kokkonen                         LapLu               25,46 
     Riku Maliniemi                          AlatPi                DNS 
     Peetu Puumala                           AlatPi                DNS 

Erä 1                

     Riku Maliniemi                          AlatPi                DNS 
     Peetu Puumala                           AlatPi                DNS 

Erä 2                

  1. Jyri Kangasharju                        OulPy               23,80 
  2. Heikki Polojärvi                        OulPy               24,41 
  3. Riku Hassi                              KuivAu              25,41 
  4. Aleksi Kokkonen                         LapLu               25,46 

M 1000 m


  1. Aleksi Härkönen                         PudasjU           2.47,10 
  2. Alexi Ruokamo                           PosPy             2.57,28 
     Mikko Rahkola                           LapLu                 DNS 

M Pituus

  1. Juho Mäntynen                           LapLu                6,94                 
             X     X  6,94  6,85  6,83  6,87
                                            
  2. Tuomas Määttä                           OulPy                6,08                 
          6,08  5,95  4,18  6,08     X     X
                                            
  3. Osku Loukkola                           OulPy                6,03                 
          5,47  4,10  5,55  6,03  5,65  5,46
                                            

P9 40 m


  1. Aleksanteri Mursu                       PohjKoi              7,41 
  2. Hermanni Mäkiharju                      LapLu                7,50 
     Onni Hirsivaara                         VeitsilKV             DNS 

P9 Pituus

  1. Aleksanteri Mursu                       PohjKoi              2,81                 
          2,81
              
     Onni Hirsivaara                         VeitsilKV             DNS                 
        
P9 400 m
  1. Aleksanteri Mursu				  PohjKoi
  2. Hermanni Mäkiharju				  LapLu    

P13 60 m


  1. Eetu Leinonen                           LapLu                9,00 
  2. Tomi Simonen                            AlavVi               9,25 
  3. Lauri- Vetri                            LapLu                9,59 
     Matti Perälä                            PohjKoi               DNS 

P13 1000 m


  1. Joona Rissanen                          LapLu             3.31,32 
  2. Joakim Pitkänen                         LapLu             3.33,98 
  3. Eetu Leinonen                           LapLu             3.48,75 
     Matti Perälä                            PohjKoi               DNS 

P13 60 m aj

  1. Lauri Vetri                             LapLu               12,39
  2. Tomi Simonen                            AlavVi              12,60 

P13 Kolmiloikka

  1. Joona Rissanen                          LapLu                8,18                 
          8,18  7,75  7,52  7,85
                                

P15 60 m


  1. Eero Majava                             LapVei               8,08 
  2. Topias Kontio                           LapLu                8,58 
  3. Atro Berg                               LapVei               9,36 

P15 1000 m


  1. Topias Kontio                           LapLu             3.02,46 

N 60 m

  1. Matleena Kuure                          VeitsilKV            7,79 
  2. Annika Haverinen                        KajKi                7,80 
  3. Sanna Luukkonen                         PosPy                7,91 
  4. Elisabet Salmela                        VeitsilKV            8,07 
  5. Elina Halonen                           LapLu                8,34 
  6. Katri Oikarainen                        PosPy                8,36 
  7. Arja Karppinen                          KajKi                8,42 
  8. Anniina Rissanen                        LapLu                8,67 
  9. Laura Auno                              LapLu                8,74 
     Ainomari Kangas                         LapLu                 DNS 

Erä 1                

  1. Elina Halonen                           LapLu                8,34 
  2. Anniina Rissanen                        LapLu                8,67 
  3. Laura Auno                              LapLu                8,74 

Erä 2                

  1. Katri Oikarainen                        PosPy                8,36 
  2. Arja Karppinen                          KajKi                8,42 
     Ainomari Kangas                         LapLu                 DNS 

Erä 3                

  1. Matleena Kuure                          VeitsilKV            7,79 
  2. Annika Haverinen                        KajKi                7,80 
  3. Sanna Luukkonen                         PosPy                7,91 
  4. Elisabet Salmela                        VeitsilKV            8,07 

N 200 m

  1. Sanna Luukkonen                         PosPy               26,88 
  2. Annika Haverinen                        KajKi               27,63 
  3. Laura Kemppainen                        LapLu               28,01 
  4. Vilma Martin                            PosPy               28,68 
  5. Anniina Rissanen                        LapLu               29,33 
  6. Emma Mäkikallio                         PohjKoi             29,54 
  7. Ellinoora Ylimäki                       AlatPi              30,14 
     Ainomari Kangas                         LapLu                 DNS 
     Viivi Laaksonen                         LapLu                 DNS 
     Jenna Kokkonen                          KajKi                 DNS 

Erä 1                

     Ainomari Kangas                         LapLu                 DNS 
     Viivi Laaksonen                         LapLu                 DNS 

Erä 2                

  1. Annika Haverinen                        KajKi               27,63 
  2. Vilma Martin                            PosPy               28,68 
  3. Anniina Rissanen                        LapLu               29,33 
     Jenna Kokkonen                          KajKi                 DNS 

Erä 3                

  1. Sanna Luukkonen                         PosPy               26,88 
  2. Laura Kemppainen                        LapLu               28,01 
  3. Emma Mäkikallio                         PohjKoi             29,54 
  4. Ellinoora Ylimäki                       AlatPi              30,14 

N 1000 m


  1. Meri Kuha                               PosPy             3.21,03 
  2. Ella-Noora Rahkola                      LapLu             3.21,12 
  3. Iida Elomaa                             OulPy             3.45,97 

N Pituus

  1. Elina Halonen                           LapLu                5,22                 
          5,07  5,22     X  4,96  4,95     X
                                            
  2. Katri Oikarainen                        PosPy                5,20                 
          4,88  4,87  4,93  5,05  5,14  5,20
                                            
  3. Laura Kemppainen                        LapLu                4,95                 
             X  4,59  4,95  4,57  4,65  4,57
                                            
  4. Anniina Rissanen                        LapLu                4,65                 
             X  4,65  4,59  4,58  4,38     X
                                            
  5. Laura Auno                              LapLu                4,41                 
          4,21  4,41  4,35  4,36     X  4,02
                                            

N Kolmiloikka

  1. Elina Halonen                           LapLu               11,20                 
             X 11,17 10,98 11,05     X 11,20
                                            

T9 40 m


  1. Nella Hiltunen                          LapLu                7,71 
  2. Sointu Oinas                            PohjKoi              8,05 
  3. Ruut Kannala                            VeitsilKV            8,39 
     Noora Joki                              PohjKoi               DNS 

T9 Pituus

  1. Nella Hiltunen                          LapLu                2,94                 
          2,94
              
  2. Helmi Kunnari                           PohjKoi              2,91                 
          2,91
              
  3. Sointu Oinas                            PohjKoi              2,89                 
          2,89
              
  4. Ruut Kannala                            VeitsilKV            2,35                 
          2,35
              
     Noora Joki                              PohjKoi               DNS  

T9 400 m
  1. Nanna Halme					 Taipumattomat
  2. Mona Pitkänen					  LapLu
  3. Sointu Oinas					  PohjKoi
  4. Ruut Kannala					  VeitsilKV    
        
T11 60 m

  1. Jenni Enbuska                           PellPo               9,83 
  2. Anette Saalismaa                        VeitsilKV            9,89 
  3. Nella Kurth                             AavasU              10,76 
  4. Ellen Kurth                             AavasU              11,20 
  5. Sirkku Kannala                          VeitsilKV           11,49 
  6. Sofia Middleton                         PohjKoi             11,52 

Erä 1                

  1. Anette Saalismaa                        VeitsilKV            9,89 
  2. Nella Kurth                             AavasU              10,76 
  3. Ellen Kurth                             AavasU              11,20 

Erä 2                

  1. Jenni Enbuska                           PellPo               9,83 
  2. Sirkku Kannala                          VeitsilKV           11,49 
  3. Sofia Middleton                         PohjKoi             11,52 

T11 1000 m


  1. Viivi Raudasoja                         PohjKoi           4.13,45 

T11 60 m aj

  1. Anette Saalismaa                        VeitsilKV           12,55 
  2. Jenni Enbuska                           PellPo              13,19 
  3. Viivi Raudasoja                         PohjKoi             14,23 
  4. Nella Kurth                             AavasU              14,57 
  5. Sirkku Kannala                          VeitsilKV           14,91 
  6. Ellen Kurth                             AavasU              14,94 

Erä 1                

  1. Jenni Enbuska                           PellPo              13,19 
  2. Nella Kurth                             AavasU              14,57 
  3. Sirkku Kannala                          VeitsilKV           14,91 

Erä 2                

  1. Anette Saalismaa                        VeitsilKV           12,55 
  2. Viivi Raudasoja                         PohjKoi             14,23 
  3. Ellen Kurth                             AavasU              14,94 

T11 Pituus

  1. Anette Saalismaa                        VeitsilKV            3,96                 
          3,96
              
  2. Jenni Enbuska                           PellPo               3,88                 
          3,88
              
  3. Nella Kurth                             AavasU               3,25                 
          3,25
              
  4. Viivi Raudasoja                         PohjKoi              3,05                 
          3,05
              
  5. Ellen Kurth                             AavasU               2,99                 
          2,99
              
  6. Sirkku Kannala                          VeitsilKV            2,93                 
          2,93
              
  7. Sofia Middleton                         PohjKoi              2,90                 
          2,90
              

T13 60 m

  1. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,67 
  2. Jenni Ojala                             PohjKoi              9,20 
  3. Kerttu Kannala                          VeitsilKV            9,39 
  4. Ansa-Lotta Ojanaho                      LapLu                9,52 
  5. Anni Karanta                            PohjKoi              9,73 
  6. Enni Aula                               PohjKoi             10,06 
     Aada Seljänperä                         PohjKoi               DNS 

Erä 1                

  1. Ansa-Lotta Ojanaho                      LapLu                9,52 
  2. Anni Karanta                            PohjKoi              9,73 
  3. Enni Aula                               PohjKoi             10,06 

Erä 2                

  1. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,67 
  2. Jenni Ojala                             PohjKoi              9,20 
  3. Kerttu Kannala                          VeitsilKV            9,39 
     Aada Seljänperä                         PohjKoi               DNS 

T13 1000 m


  1. Ansa-Lotta Ojanaho                      LapLu             3.43,24 
  2. Jenni Ojala                             PohjKoi           3.46,05 
  3. Sini Lassila                            LapLu             4.17,16 
     Emilia Kähkönen                         PohjKoi               DNS 

T13 60 m aj


  1. Kerttu Kannala                          VeitsilKV           12,55 
  2. Enni Aula                               PohjKoi             13,81 
     Aada Seljänperä                         PohjKoi               DNS 

T13 Kolmiloikka

  1. Kerttu Kannala                          VeitsilKV            8,74                 
          8,74  8,43  8,54  8,74
                                
  2. Ansa-Lotta Ojanaho                      LapLu                8,20                 
          8,05  8,20  8,15  8,08
                                
  3. Enni Aula                               PohjKoi              8,01                 
          7,83  7,94  7,93  8,01
                                
  4. Jenni Ojala                             PohjKoi              7,81                 
          7,74  7,81  7,75  7,64
                                
  5. Anni Karanta                            PohjKoi              7,63                 
          7,36  7,28  7,63  7,27      
                                      
     Aada Seljänperä                         PohjKoi               DNS                 
        
        
     Jasmin Kortesalmi                       LapLu                 DNS                 
        
        

T15 60 m

  1. Laura Kemppainen                        LapLu                8,34 
  2. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,41 
  3. Viivi Laaksonen                         LapLu                8,43 
  4. Jenna Kokkonen                          KajKi                8,45 
  5. Ellinoora Ylimäki                       AlatPi               8,59 
  6. Maiju Hannukainen                       AavasKi              9,00 
  7. Julia Juvani                            AavasKi              9,49 

Erä 1                

  1. Viivi Laaksonen                         LapLu                8,43 
  2. Maiju Hannukainen                       AavasKi              9,00 
  3. Julia Juvani                            AavasKi              9,49 

Erä 2                

  1. Laura Kemppainen                        LapLu                8,34 
  2. Emma Mäkikallio                         PohjKoi              8,41 
  3. Jenna Kokkonen                          KajKi                8,45 
  4. Ellinoora Ylimäki                       AlatPi               8,59 

T15 1000 m


  1. Emilia Anttonen                         PohjKoi           3.40,44 
  2. Saanatuulia Hakasalo                    LapLu             3.46,24 

T15 Kolmiloikka

  1. Helmi Nikula                            OulPy               10,36                 
         10,36 10,24 10,28 10,22
                                
  2. Emilia Anttonen                         PohjKoi              8,96                 
          8,83  8,73  8,81  8,96