Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
15.02. klo 12:00 Tunturi Hallit Tulokset (päivitetty: 18:33 15.02.2015)
Tunturihallit
Lapin Urheiluopisto
15.2.2015

TULOKSET

M 60 m finaali

  1. Aleksi Haapakoski			     OulPy		  7,00
  2. Panu Puumala 			     AlatPi		  7,18
  3. Tuomas Määttä			     OulPy		  7,34
  4. Aleksi Kokkonen			     OulPy 		  7,39
  5. Ville Heikkilä			     LapVei		  7,51
  6. Osku Loukkola			     OulPy 		  7,61

B-finaali

  1. Eeli Ylilehti			     ArcticA		  7,74
  2. Petri Hälinen			     KauivAu		  8,07

alkuerät

  1. Aleksi Haapakoski                       OulPy                7,17
  2. Panu Puumala                            AlatPi               7,27
  3. Aleksi Kokkonen                         LapLu                7,43
  4. Tuomas Määttä                           OulPy                7,44
  5. Ville Heikkilä                          LapVei               7,51
  6. Osku Loukkola                           OulPy                7,56
  7. Eeli Ylilehto                           ArcticA              7,61
  8. Petri Hälinen                           KuivAu               8,12
     Juho Mäntynen                           LapLu                 DNS 

Erä 1                

  1. Aleksi Haapakoski                       OulPy                7,17 Q
  2. Aleksi Kokkonen                         LapLu                7,43 Q
  3. Ville Heikkilä                          LapVei               7,51 q
  4. Osku Loukkola                           OulPy                7,56 q

Erä 2                

  1. Panu Puumala                            AlatPi               7,27 Q
  2. Tuomas Määttä                           OulPy                7,44 Q
  3. Eeli Ylilehto                           ArcticA              7,61 q
  4. Petri Hälinen                           KuivAu               8,12 q
     Juho Mäntynen                           LapLu                 DNS 

M 200 m

  1. Panu Puumala                            AlatPi              23,70 
  2. Rasmus Vidjeskog                        IFRaseb             24,50 
  3. Peetu Puumala                           AlatPi              25,02 
  3. Ville Heikkilä                          LapVei              25,02 
  5. Petri Hälinen                           KuivAu              27,66 
     Jere Posti                              OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Peetu Puumala                           AlatPi              25,02 
  1. Ville Heikkilä                          LapVei              25,02 
  3. Petri Hälinen                           KuivAu              27,66 

Erä 2                

  1. Panu Puumala                            AlatPi              23,70 
  2. Rasmus Vidjeskog                        IFRaseb             24,50 
     Jere Posti                              OulPy                 DNS 

M 800 m


  1. Mikko Rahkola                           LapLu             1.58,98 
  2. Alexi Ruokamo                           PosPy             2.10,34 
  3. Jarmo Kolivuori                         OulPy             2.27,40 

M 3000 m


  1. Jani Ylisaukko-Oja                      ArcticA           9.03,71 
  2. Markku Nikkanen                         LimNM             9.22,10 
  3. Olli Ojanaho                            LapLu             9.42,10 
     Jani Määttä                             LimNM                 DNS 
     Matti Uusitalo                          KuivAu                DNS 
     Ville Jussila                           ArcticA               DNS 
     Arttu Liipo                             OulPy                 DNS 

M Pituus

  1. Juho Mäntynen                           LapLu                6,91                 
             X     X  6,82  6,91     X  6,57
                                            

P9 40 m


  1. Aleksanteri Mursu                       PohjKoi              7,60 
  2. Onni Hirsivaara                         VeitsilKV            7,83 
  3. Tuomas Pahtaja                          PohjKoi              7,87 

P9 1000 m


  1. Aleksanteri Mursu                       PohjKoi           4.01,10 
  2. Tuomas Pahtaja                          PohjKoi           4.17,66 

P9 Pituus

  1. Aleksanteri Mursu                       PohjKoi              3,14                 
          3,14
              
  2. Tuomas Pahtaja                          PohjKoi              2,89                 
          2,89
              
  3. Onni Hirsivaara                         VeitsilKV            2,87                 
          2,87
              

P9 Kuula

  1. Onni Hirsivaara                         VeitsilKV            4,29 
           4,06   3,74      X   4,29

P11 60 m


  1. Konsta Rutanen                          KuivAu               9,63 
  2. Aaron Karjalainen                       KuusEV               9,76 
  3. Vertti Turkki                           LapLu                9,78 
  4. Rasmus Pääkkönen                        PohjKoi             10,25 

P11 1000 m


  1. Kasper Kähkönen                         PohjKoi           4.04,73 
     Vertti Turkki                           LapLu                 DNS 

P11 Pituus

 
  1. Aaron Karjalainen                       KuusEV               3,79                 
          3,79

  2. Vertti Turkki                           LapLu                3,76                 
          3,76
              
  2. Konsta Rutanen                          KuivAu               3,68                
          3,68
  
P11 Kuula

  1. Rasmus Pääkkönen                        PohjKoi              5,86 
           5,86
  2. Konsta Rutanen                          KuivAu               5,82 
           5,82

P13 60 m

  1. Sampo Ala                               PohjKoi              8,56 
  2. Jonne Kemppainen                        KuivAu               8,64 
  3. Otto Kemppainen                         LapLu                8,82 
  4. Eetu Leinonen                           LapLu                8,91 
  5. Otto Turunen                            KuivAu               8,99 
  6. Ville Myllyaho                          KuivAu               9,00 
  7. Teemu Tieranta                          LapLu                9,21 
  8. Luka Kuittinen                          LapLu                9,31 
  9. Lauri- Vetri                            LapLu                9,43 
 10. Joakim Pitkänen                         LapLu                9,46 
 11. Leevi Nordberg                          LapLu                9,52 
     Juuso Ojala                             PudasjU               DNS 

Erä 1                

  1. Ville Myllyaho                          KuivAu               9,00 
  2. Teemu Tieranta                          LapLu                9,21 
  3. Luka Kuittinen                          LapLu                9,31 
  4. Joakim Pitkänen                         LapLu                9,46 
  5. Leevi Nordberg                          LapLu                9,52 
     Juuso Ojala                             PudasjU               DNS 

Erä 2                

  1. Sampo Ala                               PohjKoi              8,56 
  2. Jonne Kemppainen                        KuivAu               8,64 
  3. Otto Kemppainen                         LapLu                8,82 
  4. Eetu Leinonen                           LapLu                8,91 
  5. Otto Turunen                            KuivAu               8,99 
  6. Lauri- Vetri                            LapLu                9,43 

P13 200 m

  1. Sampo Ala                               PohjKoi             29,65 
  2. Antti Juvonen                           OulPy               30,27 
  3. Otto Kemppainen                         LapLu               30,38 
  4. Otto Turunen                            KuivAu              30,74 
     Joakim Pitkänen                         LapLu                 DNS 
     Juuso Ojala                             PudasjU               DNS 
     Eetu Leinonen                           LapLu                  DQ 

Erä 1                

  1. Antti Juvonen                           OulPy               30,27 
  2. Otto Turunen                            KuivAu              30,74 
     Juuso Ojala                             PudasjU               DNS 

Erä 2                

  1. Sampo Ala                               PohjKoi             29,65 
  2. Otto Kemppainen                         LapLu               30,38 
     Joakim Pitkänen                         LapLu                 DNS 
     Eetu Leinonen                           LapLu                  DQ 

P13 1000 m


  1. Antti Juvonen                           OulPy             3.19,52 
  2. Joona Rissanen                          LapLu             3.23,41 
  3. Joakim Pitkänen                         LapLu             3.27,10 

P13 Pituus

  1. Otto Turunen                            KuivAu               4,34                 
          4,34
              
  2. Otto Kemppainen                         LapLu                4,27                 
          4,27
              
  3. Lauri- Vetri                            LapLu                4,03                 
          4,03
              
  4. Jonne Kemppainen                        KuivAu               4,01                 
          4,01
              
  5. Teemu Tieranta                          LapLu                3,97                 
          3,97
              
  6. Joona Rissanen                          LapLu                3,96                 
          3,96
              
     Leevi Nordberg                          LapLu                 DNS                 
        
        

P13 Kuula

  1. Ville Myllyaho                          KuivAu              10,24 
           9,55  10,24      X   8,85   8,98      -
  2. Eetu Leinonen                           LapLu                7,53 
           7,27   7,53   7,28   7,19   7,05   7,38
  3. Eeli Pehkonen                           KuivAu               7,33 
           6,25   6,28   6,57   6,37   6,80   7,33
  4. Luka Kuittinen                          LapLu                7,23 
           7,23   7,19   6,50      X   6,88   7,20
     Juuso Ojala                             PudasjU               DNS 
        

P15 60 m


  1. Joonas Karppinen                        KuivAu               8,36 

P15 800 m


  1. Topias Kontio                           LapLu             2.12,62 

P15 Kuula

  1. Joonas Karppinen                        KuivAu              11,02 
          10,73  10,03  11,02      X      X  10,84
  2. Danila Ponomarev                        KuusEV               8,29 
           7,78   8,23   8,16   8,29   8,03   7,91

M17 60 m


  1. Roope Kariniemi                         OulPy                8,05 

M17 60 m aj


  1. Roope Kariniemi                         OulPy                9,59 
     Sebastian Lundin                        LapLu                 DNS 

M17 Pituus

  1. Toma Lahtinen                           HIFK                 5,15                 
             X     X  5,15  4,94     X     X
                                            

M19 60 m aj


  1. Tuomas Määttä                           OulPy                8,75 

N 60 m finaali

  1. Sanna Luukkonen 			     PosPy 		  7,75
  2. Matleena Kuure			     VeitsilKV		  7,78
  3. Ainomari Kangas 			     LapLu		  7,92
  4. Riikka Kokko			     OulPy		  8,02
  5. Annika Kylmänen			     KuivAu		  8,10
  6. Katariina Liipo			     EsboIF		  8,17

B-finaali

  1. Anna-Kaisa Korhonen		     OulPy		  8,24
  2. Olivia Jokinen			     KuivAu		  8,42
  3. Julia Karjalainen			     OulPy		  8,58
  4. Anniina Rissanen			     LapLu		  8,64
  5. Julia Mustonen			     KuivAu		  8,72

alkuerät

  1. Sanna Luukkonen                         PosPy                7,79 
  2. Ainomari Kangas                         LapLu                7,89 
  3. Riikka Kokko                            OulPy                7,93 
  4. Matleena Kuure                          VeitsilKV            8,02 
  5. Annika Kylmänen                         KuivAu               8,08 
  6. Katariina Liipo                         EsboIF               8,17 
  7. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy                8,30 
  8. Olivia Jokinen                          KuivAu               8,44 
  9. Julia Karjalainen                       OulPy                8,54 
 10. Anniina Rissanen                        LapLu                8,66 
 11. Julia Mustonen                          KuivAu               8,72 
     Elina Halonen                           LapLu                 DNS 
     Sara Walsh                              OulPy                 DNS 

Erä 1                

  1. Matleena Kuure                          VeitsilKV            8,02 Q
  2. Katariina Liipo                         EsboIF               8,17 q
  3. Anniina Rissanen                        LapLu                8,66 q
  4. Julia Mustonen                          KuivAu               8,72 q
     Sara Walsh                              OulPy                 DNS 

Erä 2                

  1. Sanna Luukkonen                         PosPy                7,79 Q
  2. Annika Kylmänen                         KuivAu               8,08 q
  3. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy                8,30 q
  4. Olivia Jokinen                          KuivAu               8,44 q

Erä 3                

  1. Ainomari Kangas                         LapLu                7,89 Q
  2. Riikka Kokko                            OulPy                7,93 q
  3. Julia Karjalainen                       OulPy                8,54 q
     Elina Halonen                           LapLu                 DNS 

N 200 m

  1. Katariina Liipo                         EsboIF              26,66 
  2. Sanna Luukkonen                         PosPy               27,33 
  3. Julia Karjalainen                       OulPy               27,49 
  4. Ainomari Kangas                         LapLu               27,69 
  5. Maria Mäntylä                           OulPy               29,17 
  6. Essi Määttä                             LapLu               29,75 

Erä 1                

  1. Ainomari Kangas                         LapLu               27,69 
  2. Maria Mäntylä                           OulPy               29,17 
  3. Essi Määttä                             LapLu               29,75 

Erä 2                

  1. Katariina Liipo                         EsboIF              26,66 
  2. Sanna Luukkonen                         PosPy               27,33 
  3. Julia Karjalainen                       OulPy               27,49 

N 800 m


  1. Meri Kuha                               PosPy             2.34,32 
  2. Vivianna Peitso                         OulPy             2.53,86 

N 3000 m


  1. Johanna Peiponen                        RovanLa           9.33,91 
  2. Anna Haataja                            LapLu            10.36,08 
  3. Ella-Noora Rahkola                      LapLu            10.44,80 
  4. Iida Haataja                            PudasjU          10.59,34 
  5. Kaija Sivonen                           RunClub          13.21,98 

N 60 m aj


  1. Laura Jokinen                           KuusEV               9,44 

N Pituus

  1. Laura Jokinen                           KuusEV               5,50                 
          5,39  5,47  5,32  5,50     X  5,30
                                            
  2. Julia Mustonen                          KuivAu               4,83                 
             X     X  4,83  4,75  4,68     X
                                            
     Elina Halonen                           LapLu                 DNS                 
        
        

N Kuula

  1. Elina Peura                             TervTe               8,58 
           8,58   8,04   8,22   8,09   8,03   8,07
     Elina Halonen                           LapLu                 DNS 
        

T7 40 m


  1. Unna Anttila                            PohjKoi              8,95 

T9 40 m

  1. Nella Hiltunen                          LapLu                7,55 
  2. Saaga Hälinen                           KuivAu               7,57 
  3. Noora Joki                              PohjKoi              7,60 
  4. Helmi Kunnari                           PohjKoi              7,61 
  5. Nelly Leppänen                          PellPo               7,63 
  6. Lumi Suopajärvi                         LapLu                7,74 
  7. Nea Koppeli                             JyväskKU             7,86 
  8. Sointu Oinas                            PohjKoi              7,95 
  9. Ruut Kannala                            VeitsilKV            7,99 
 10. Weera Karhumaa                          PohjKoi              8,03 

Erä 1                

  1. Helmi Kunnari                           PohjKoi              7,61 
  2. Nelly Leppänen                          PellPo               7,63 
  3. Lumi Suopajärvi                         LapLu                7,74 
  4. Sointu Oinas                            PohjKoi              7,95 
  5. Ruut Kannala                            VeitsilKV            7,99 

Erä 2                

  1. Nella Hiltunen                          LapLu                7,55 
  2. Saaga Hälinen                           KuivAu               7,57 
  3. Noora Joki                              PohjKoi              7,60 
  4. Nea Koppeli                             JyväskKU             7,86 
  5. Weera Karhumaa                          PohjKoi              8,03 

T9 1000 m


  1. Nanna Halme                                               3.55,67 
  2. Weera Karhumaa                          PohjKoi           4.17,94 
  3. Sointu Oinas                            PohjKoi           4.20,60 
  4. Noora Joki                              PohjKoi           4.23,77 
  5. Nea Koppeli                             JyväskKU          4.33,77 

T9 Pituus

  1. Noora Joki                              PohjKoi              3,09                 
          3,09
              
  2. Saaga Hälinen                           KuivAu               3,07                 
          3,07
              
  3. Nella Hiltunen                          LapLu                2,89                 
          2,89
              
  4. Weera Karhumaa                          PohjKoi              2,88                 
          2,88
              
  5. Sointu Oinas                            PohjKoi              2,85                 
          2,85
              
  6. Lumi Suopajärvi                         LapLu                2,80                 
          2,80
              
  7. Ruut Kannala                            VeitsilKV            2,36                 
          2,36
              

T9 Kuula

  1. Weera Karhumaa                          PohjKoi              5,15 
              X   4,82   5,02   5,15
  2. Noora Joki                              PohjKoi              4,30 
              X   4,30   4,04   3,95
  3. Nelly Leppänen                          PellPo               4,11 
           4,11   3,70   3,54   4,07
  4. Nea Koppeli                             JyväskKU             3,51 
           3,33   2,84   3,51   3,35       
  5. Ruut Kannala                            VeitsilKV            3,00 
           2,73      X   3,00      X

T11 60 m

  1. Jatta Nurmela                           KuivAu               9,45 
  2. Laura Markuksela                        KuivAu               9,46 
  3. Iida Pahtaja                            PohjKoi              9,63 
  4. Anette Saalismaa                        VeitsilKV            9,64 
  5. Jenni Enbuska                           PohjKoi              9,68 
  6. Julia Hautaniemi                        KuivAu               9,70 
  7. Sofia Mehtälä                           KuivAu               9,94 
  8. Pauliina Autti                          KuivAu               9,99 
  9. Anna Kokko                              KuivAu              10,13 
 10. Wiivi Karhumaa                          PohjKoi             10,14 
 11. Aada Hirsivaara                         VeitsilKV           10,24 
 12. Neea-Maria Joki                         PohjKoi             10,25 
 13. Saara Kinnunen                          KuivAu              10,49 
 14. Lumi Kangasvuo                          PohjKoi             10,58 
 15. Saga Koppeli                            JyväskKU            10,62 
 16. Sirkku Kannala                          VeitsilKV           11,38 

Erä 1                

  1. Julia Hautaniemi                        KuivAu               9,70 
  2. Sofia Mehtälä                           KuivAu               9,94 
  3. Pauliina Autti                          KuivAu               9,99 
  4. Aada Hirsivaara                         VeitsilKV           10,24 
  5. Saga Koppeli                            JyväskKU            10,62 
  6. Sirkku Kannala                          VeitsilKV           11,38 

Erä 2                

  1. Anna Kokko                              KuivAu              10,13 
  2. Wiivi Karhumaa                          PohjKoi             10,14 
  3. Neea-Maria Joki                         PohjKoi             10,25 
  4. Saara Kinnunen                          KuivAu              10,49 
  5. Lumi Kangasvuo                          PohjKoi             10,58 

Erä 3                

  1. Jatta Nurmela                           KuivAu               9,45 
  2. Laura Markuksela                        KuivAu               9,46 
  3. Iida Pahtaja                            PohjKoi              9,63 
  4. Anette Saalismaa                        VeitsilKV            9,64 
  5. Jenni Enbuska                           PohjKoi              9,68 

T11 1000 m


  1. Wiivi Karhumaa                          PohjKoi           3.42,88 
  2. Neea-Maria Joki                         PohjKoi           3.52,97 
  3. Iida Pahtaja                            PohjKoi           3.58,64 
  4. Anna Kokko                              KuivAu            3.59,51 
  5. Saara Kinnunen                          KuivAu            4.03,84 
  6. Julia Hautaniemi                        KuivAu            4.04,64 
  7. Saga Koppeli                            JyväskKU          4.04,68 
  8. Sofia Mehtälä                           KuivAu            4.09,22 
  9. Lumi Kangasvuo                          PohjKoi           4.25,11 

T11 Pituus

  1. Laura Markuksela                        KuivAu               4,00                 
          4,00
              
  2. Anette Saalismaa                        VeitsilKV            3,95                 
          3,95
              
  3. Jatta Nurmela                           KuivAu               3,82                 
          3,82
              
  4. Jenni Enbuska                           PohjKoi              3,75                 
          3,75
              
  5. Wiivi Karhumaa                          PohjKoi              3,57                 
          3,57
              
  6. Aada Hirsivaara                         VeitsilKV            3,56                 
          3,56
              
  7. Pauliina Autti                          KuivAu               3,54                 
          3,54
              
  8. Neea-Maria Joki                         PohjKoi              3,48                 
          3,48
              
  9. Iida Pahtaja                            PohjKoi              3,45                 
          3,45
              
  9. Vilma Luukkonen                         KuusEV               3,45                 
          3,45
              
 11. Sofia Mehtälä                           KuivAu               3,26                 
          3,26
              
 12. Lumi Kangasvuo                          PohjKoi              3,12                 
          3,12
              
 13. Sirkku Kannala                          VeitsilKV            2,77                 
          2,77
              
 14. Minttu Suopajärvi                       LapLu                2,70                 
          2,70
              

T11 Kuula

  1. Anette Saalismaa                        VeitsilKV            9,79 
           9,79
  2. Iida Pahtaja                            PohjKoi              7,75 
           7,75
  3. Aada Hirsivaara                         VeitsilKV            6,62 
           6,62
  4. Wiivi Karhumaa                          PohjKoi              6,53 
           6,53
  5. Neea-Maria Joki                         PohjKoi              6,27 
           6,27
  6. Jenni Enbuska                           PohjKoi              5,69 
           5,69
  7. Saga Koppeli                            JyväskKU             5,25 
           5,25
  8. Sirkku Kannala                          VeitsilKV            4,37 
           4,37

T13 60 m

  1. Sonja Stång                             KuivAu               8,34 
  2. Sofia Lindholm                          KuivAu               8,36 
  3. Mari Kahila                             OulPy                8,58 
  4. Riina Lindroos                          KuivAu               8,75 
  5. Hanna Meissner                          KuivAu               8,84 
  6. Nea Rantakangas                         KuivAu               8,85 
  7. Ria Ojala                               KuivAu               8,87 
  8. Veera Raappana                          KuivAu               8,94 
  9. Tiina Taskinen                          VeitsilKV            9,01 
  9. Matleena Patosalmi                      KuusEV               9,01 
 11. Aliisa Isokangas                        PohjKoi              9,04 
 11. Fanni Rousu                             KuivAu               9,04 
 13. Milla Nevalainen                        PohjKoi              9,22 
 14. Elina Männikkö                          KuivAu               9,30 
 15. Liisa Kurtti                            KuivAu               9,54 
 16. Aada Seljänperä                         PohjKoi              9,58 
 16. Nea Tenno                               PohjKoi              9,58 
 18. Nea Pääkkönen                           PohjKoi              9,60 
 18. Anni Karanta                            PohjKoi              9,60 
 20. Kerttu Kannala                          VeitsilKV            9,63 
 21. Jenna-Emilia Piirainen                  PohjKoi              9,65 
 22. Jasmin Ahola                            KuivAu               9,69 
 23. Saana Peura                             TervTe               9,71 
 24. Enni Aula                               PohjKoi              9,77 
 25. Viivi Myllyaho                          KuivAu              10,53 
     Annukka Saalismaa                       VeitsilKV             DNS 

Erä 1                

  1. Milla Nevalainen                        PohjKoi              9,22 
  2. Nea Tenno                               PohjKoi              9,58 
  3. Nea Pääkkönen                           PohjKoi              9,60 
  4. Enni Aula                               PohjKoi              9,77 
  5. Viivi Myllyaho                          KuivAu              10,53 

Erä 2                

  1. Aliisa Isokangas                        PohjKoi              9,04 
  2. Aada Seljänperä                         PohjKoi              9,58 
  3. Anni Karanta                            PohjKoi              9,60 
  4. Jasmin Ahola                            KuivAu               9,69 
  5. Saana Peura                             TervTe               9,71 

Erä 3                

  1. Elina Männikkö                          KuivAu               9,30 
  2. Liisa Kurtti                            KuivAu               9,54 
  3. Kerttu Kannala                          VeitsilKV            9,63 
  4. Jenna-Emilia Piirainen                  PohjKoi              9,65 
     Annukka Saalismaa                       VeitsilKV             DNS 

Erä 4                

  1. Ria Ojala                               KuivAu               8,87 
  2. Veera Raappana                          KuivAu               8,94 
  3. Tiina Taskinen                          VeitsilKV            9,01 
  3. Matleena Patosalmi                      KuusEV               9,01 
  5. Fanni Rousu                             KuivAu               9,04 

Erä 5                

  1. Sonja Stång                             KuivAu               8,34 
  2. Sofia Lindholm                          KuivAu               8,36 
  3. Mari Kahila                             OulPy                8,58 
  4. Riina Lindroos                          KuivAu               8,75 
  5. Hanna Meissner                          KuivAu               8,84 
  6. Nea Rantakangas                         KuivAu               8,85 

T13 200 m

  1. Sofia Lindholm                          KuivAu              28,78 
  2. Riina Lindroos                          KuivAu              29,71 
  3. Mari Kahila                             OulPy               29,91 
  4. Milla Nevalainen                        PohjKoi             30,88 
  5. Sanni-Maria Pöykiö                      OulPy               31,07 
  6. Tiina Taskinen                          VeitsilKV           31,10 
  7. Nea Rantakangas                         KuivAu              31,41 
  8. Hanna Meissner                          KuivAu              31,42 
  9. Aliisa Isokangas                        PohjKoi             32,22 
 10. Aada Seljänperä                         PohjKoi             32,58 
 11. Anni Karanta                            PohjKoi             32,84 
 12. Nea Tenno                               PohjKoi             32,85 
 13. Nea Pääkkönen                           PohjKoi             32,91 
 14. Liisa Kurtti                            KuivAu              32,99 
 15. Kerttu Kannala                          VeitsilKV           33,37 
 16. Heljä Halonen                           KuusEV              34,18 
 17. Saana Peura                             TervTe              35,19 
     Jenna-Emilia Piirainen                  PohjKoi               DNS 
     Sanni Hirttiö                           LapLu                 DNS 

Erä 1                

  1. Tiina Taskinen                          VeitsilKV           31,10 
  2. Aada Seljänperä                         PohjKoi             32,58 
     Sanni Hirttiö                           LapLu                 DNS 

Erä 2                

  1. Nea Rantakangas                         KuivAu              31,41 
  2. Nea Pääkkönen                           PohjKoi             32,91 
  3. Liisa Kurtti                            KuivAu              32,99 
     Jenna-Emilia Piirainen                  PohjKoi               DNS 

Erä 3                

  1. Aliisa Isokangas                        PohjKoi             32,22 
  2. Anni Karanta                            PohjKoi             32,84 
  3. Heljä Halonen                           KuusEV              34,18 
  4. Saana Peura                             TervTe              35,19 

Erä 4                

  1. Milla Nevalainen                        PohjKoi             30,88 
  2. Sanni-Maria Pöykiö                      OulPy               31,07 
  3. Nea Tenno                               PohjKoi             32,85 
  4. Kerttu Kannala                          VeitsilKV           33,37 

Erä 5                

  1. Sofia Lindholm                          KuivAu              28,78 
  2. Riina Lindroos                          KuivAu              29,71 
  3. Mari Kahila                             OulPy               29,91 
  4. Hanna Meissner                          KuivAu              31,42 

T13 1000 m


  1. Jenna-Emilia Piirainen                  PohjKoi           3.35,54 
  2. Jasmin Ahola                            KuivAu            3.36,52 
  3. Iitu Heikkinen                          KuivAu            3.47,94 
     Emilia Kähkönen                         PohjKoi               DNS 
     Fanni Rousu                             KuivAu                DNS 
     Ella Haataja                            KuusEV                DNS 

T13 Pituus

  1. Sofia Lindholm                          KuivAu               4,68                 
          4,68
              
  2. Sonja Stång                             KuivAu               4,53                 
          4,53
              
  3. Matleena Patosalmi                      KuusEV               4,20                 
          4,20
              
  4. Ria Ojala                               KuivAu               4,08                 
          4,08
              
  5. Hanna Meissner                          KuivAu               4,03                 
          4,03
              
  6. Anni Karanta                            PohjKoi              3,94                 
          3,94
              
  7. Sanni-Maria Pöykiö                      OulPy                3,93                 
          3,93
              
  8. Liisa Kurtti                            KuivAu               3,90                 
          3,90
              
  9. Riina Lindroos                          KuivAu               3,84                 
          3,84
              
 10. Tiina Taskinen                          VeitsilKV            3,83                 
          3,83
              
 11. Kerttu Kannala                          VeitsilKV            3,81                 
          3,81
              
 12. Enni Aula                               PohjKoi              3,78                 
          3,78
              
 13. Nea Rantakangas                         KuivAu               3,74                 
          3,74
              
 14. Veera Raappana                          KuivAu               3,73                 
          3,73
              
 15. Aada Seljänperä                         PohjKoi              3,61                 
          3,61
              
 15. Iitu Heikkinen                          KuivAu               3,61                 
          3,61
              
 17. Saana Peura                             TervTe               3,59                 
          3,59
              
 18. Sanni Hirttiö                           LapLu                3,56                 
          3,56
              
 19. Nea Tenno                               PohjKoi              3,51                 
          3,51
              
 20. Heljä Halonen                           KuusEV               3,47                 
          3,47                              
                                            

T13 Kuula

  1. Annukka Saalismaa                       VeitsilKV           11,81 
          11,26  11,81  11,65  11,75      X  11,52
  2. Aada Koppeli                            JyväskKU            10,79 
              X   8,37  10,18  10,40  10,79  10,30
  3. Elina Männikkö                          KuivAu               9,78 
              X   9,16   9,56   9,56   9,57   9,78
  4. Anni Liikanen                           KuusEV               9,57 
           8,61      X   9,37   9,04      X   9,57
  5. Enni Aula                               PohjKoi              9,44 
           9,34   9,44   9,19   8,60   9,22   9,14
  6. Sanni Hirttiö                           LapLu                7,80 
           7,80   7,52   7,60   7,48   7,17      -
  7. Kerttu Kannala                          VeitsilKV            7,34 
           6,14   6,76   7,04   7,34      -      -
  8. Viivi Myllyaho                          KuivAu               6,67 
           6,67   6,33   6,04      X   6,31   6,65
  9. Saana Peura                             TervTe               6,09 
           5,69   6,05   6,09   5,67   5,48      -

T15 60 m

  1. Rebekka Suni                            KuivAu               8,36 
  1. Laura Kemppainen                        LapLu                8,36 
  3. Viivi Laaksonen                         LapLu                8,48 
  4. Jasmin Männistö                         KuivAu               8,59 
  5. Anniina Putkonen                        KuivAu               8,85 
  6. Pinja Hautamäki                         KuivAu               9,07 
  7. Venla Rutanen                           KuivAu               9,12 
  8. Maria Peura                             TervTe               9,13 
  8. Helmi Halonen                           KuusEV               9,13 
 10. Hanna Leppäniemi                        PohjKoi              9,22 
 11. Anna Raaska                             KuivAu               9,39 
 12. Anna Okkonen                            KuivAu               9,41 

Erä 1                

  1. Anniina Putkonen                        KuivAu               8,85 
  2. Pinja Hautamäki                         KuivAu               9,07 
  3. Venla Rutanen                           KuivAu               9,12 
  4. Hanna Leppäniemi                        PohjKoi              9,22 
  5. Anna Raaska                             KuivAu               9,39 
  6. Anna Okkonen                            KuivAu               9,41 

Erä 2                

  1. Rebekka Suni                            KuivAu               8,36 
  1. Laura Kemppainen                        LapLu                8,36 
  3. Viivi Laaksonen                         LapLu                8,48 
  4. Jasmin Männistö                         KuivAu               8,59 
  5. Maria Peura                             TervTe               9,13 
  5. Helmi Halonen                           KuusEV               9,13 

T15 300 m

  1. Laura Kemppainen                        LapLu               44,00 
  2. Rebekka Suni                            KuivAu              44,27 
  3. Viivi Laaksonen                         LapLu               46,45 
  4. Anniina Putkonen                        KuivAu              47,68 
  5. Anna Raaska                             KuivAu              48,98 
  6. Anna Okkonen                            KuivAu              50,75 
  7. Venla Rutanen                           KuivAu              50,81 

Erä 1                

  1. Anniina Putkonen                        KuivAu              47,68 
  2. Anna Raaska                             KuivAu              48,98 
  3. Anna Okkonen                            KuivAu              50,75 

Erä 2                

  1. Laura Kemppainen                        LapLu               44,00 
  2. Rebekka Suni                            KuivAu              44,27 
  3. Viivi Laaksonen                         LapLu               46,45 
  4. Venla Rutanen                           KuivAu              50,81 

T15 Pituus

  1. Jasmin Männistö                         KuivAu               4,73                 
          4,54  4,71  4,73  4,58  4,47  4,68
                                            
  2. Maria Peura                             TervTe               4,72                 
          4,48     X  3,93  4,65  4,60  4,72
                                            
  3. Anniina Putkonen                        KuivAu               4,58                 
          4,50  4,41  4,58  4,44  4,40  4,40
                                            
  4. Venla Rutanen                           KuivAu               4,47                 
          4,41     X     X  4,47     X     X
                                            
  5. Helmi Halonen                           KuusEV               4,38                 
          4,07  4,38  4,35  4,33  3,63     X
                                            
     Emilia Anttonen                         PohjKoi               DNS                 
        
        
     Marianne Myllylä                        KuusEV                DNS                 
        
        

T15 Kuula

  1. Hanna Hirttiö                           LapLu                8,32 
           8,14   8,32   8,28   7,85   8,14   8,01
  2. Maria Peura                             TervTe               7,92 
           7,04   6,97   6,47   7,83   7,54   7,92
  3. Pinja Hautamäki                         KuivAu               7,90 
           7,20   6,59   7,27   7,50   7,75   7,90

N17 300 m

  1. Olivia Jokinen                          KuivAu              44,93 
  2. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy               45,17 
  3. Vilma Martin                            PosPy               45,33 
  4. Roosa Kouri                             AlatPi              45,91 
  5. Henriikka Hovi                          KuusEV              51,99 

Erä 1                

  1. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy               45,17 
  2. Henriikka Hovi                          KuusEV              51,99 

Erä 2                

  1. Olivia Jokinen                          KuivAu              44,93 
  2. Vilma Martin                            PosPy               45,33 
  3. Roosa Kouri                             AlatPi              45,91 

N17 800 m


  1. Jenni Keränen                           OulPy             2.47,56 

N17 60 m aj


  1. Annika Kylmänen                         KuivAu               8,59 
  2. Anna-Kaisa Korhonen                     OulPy                9,77 

N17 Pituus

  1. Lotta Makkonen                          KuusEV               4,99                 
          4,70  4,96     X  4,97  4,72  4,99
                                            
  2. Anniina Rissanen                        LapLu                4,59                 
          4,54  4,59  4,41  4,57     X  4,49
                                            
  3. Jonna Tuomaala                          RanPeu               4,18                 
          3,96  4,18     X  3,90  3,95     -
                                            

N17 Kuula

  1. Kerttu Klemetti                         KuusEV              11,64 
              X  11,11  11,64  10,93  10,51  11,53
  2. Tytti Oikarainen                        PosPy               11,49 
              X  11,27      X  11,49      X      X
  3. Jonna Tuomaala                          RanPeu              10,63 
          10,63   9,84  10,34   9,97      X      X
  4. Elina Peura                             TervTe               9,86 
           9,65   9,51   9,14   9,86   9,81   9,63