Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
16.05. klo 12:00 Avoimet Aluekilpailut LeSi Tulokset (päivitetty: 14:22 16.05.2015)
TUL:n avoimet aluekisat & mestaruuskilpailut
Leppävaara, Espoo
16.5.2015

TULOKSET

M 100 m                             loppukilpailu


                     Tuuli: +2,4

  1. Patrick Råmark                          1998 VeikkVei            12,40 
  2. Veli-Matti Mannila                      1979 HelsTa              12,88 
  3. Mikke Paajanen                          1995 MikkKV              13,44 

M 400 m                             loppukilpailu


  1. Ville Lampinen                          1994 KU-58               49,57 
  2. Julius Uutela                           1997 HKV                 49,96 
  3. Jani Huhtamäki                               IFÅsarna            59,05 
  4. Christer Strömberg                      1960 HKV                 59,63 
  5. Joona Malmi                             1996 HKV               1.01,16 
  6. Mikke Paajanen                          1995 MikkKV            1.07,59 

M 1500 m                            loppukilpailu


  1. Väinö Klemola                           1982 KuopRei           4.13,01 
  2. Juha Löppönen                           1978 HelsJy            4.38,58 
  3. Jussi Hirvelä                           1997 RekRai            4.40,11 
  4. Tuomas Uusitalo                         1999 EspTa             4.54,21 
  5. Arttu Turunen                           1997 VantSa            4.58,37 
  6. Timo Ala-Talkkari                       1965 KU-58             5.30,69 

M Korkeus                           loppukilpailu

  1. Robin Von Bonsdorff                     1999 EsboIF                180 
         170 175 180 183
           O   O XXO XXX

M Kolmiloikka                       loppukilpailu

  1. Eren Gürler                             1985 LeppSi              13,40 +2,9  12,97 +1,8
         12,97 13,40     X 13,01     X     X
          +1,8  +2,9        +2,3            
  2. Sid Sillander                           1999 EsboIF              11,95 +3,2  11,66 -0,3
             X 11,66 11,95 11,29 11,57 11,34
                -0,3  +3,2  +1,2  +2,2  +1,0
  3. Patrick Råmark                          1998 VeikkVei            11,08 +3,0  10,75 +0,5
         10,20 11,08 11,06 10,67     X 10,75
          +2,8  +3,0  +5,0  +1,9        +0.5

M Kuula                             loppukilpailu

  1. Sami Siren                              1972 HKV                 13,74 
          13,73      X  13,54  13,74      X      X

M Kiekko                            loppukilpailu

  1. Oskari Perälampi                        1996 LänsiUU             49,05 
              X      X      X  49,05      X      X
  2. Ville Tanskanen                         1993 HelsTa              44,10 
          41,79      X      X  44,10  42,03  43,83
     Sami Siren                              1972 HKV                   DNS 
        

N 100 m                             loppukilpailu


                     Tuuli: +1,6

  1. Saara Keskitalo                         2000 EspTa               12,51 
  2. Reetta Kämäräinen                       2000 EspTa               13,15 
  3. Isabella Jääsvuo                             EspTa               13,29 
  4. Marielle Gustafsson                     2000 EsboIF              13,56 
  5. Annina Hirvinen                         1999 EspTa               13,56 
  6. Niina Lehtinen                          2000 RekRai              13,83 
     Katariina Kontio                        2000 EspTa                 DNS 
     Eeva Immonen                            2000 EspTa                 DNS 

N 100 m                             alkuerät

  1. Saara Keskitalo                         2000 EspTa               12,45Q
  2. Reetta Kämäräinen                       2000 EspTa               13,15Q
  3. Isabella Jääsvuo                             EspTa               13,15q
  4. Eeva Immonen                            2000 EspTa               13,35q
  5. Katariina Kontio                        2000 EspTa               13,36q
  6. Marielle Gustafsson                     2000 EsboIF              13,39q
  7. Annina Hirvinen                         1999 EspTa               13,44q
  8. Niina Lehtinen                          2000 RekRai              13,75q
  9. Laura Putkiranta                        2000 EspTa               13,82 
 10. Neea Nurmi                              2000 EspTa               13,98 
 11. Jonna Jauhola                           2001 LeppSi              14,21 
 12. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               14,24 
 13. Aino Toikka                             2000 EspTa               14,81 
 14. Tuula Ruosteenoja                       2000 LeppSi              15,47 

Erä 1                Tuuli: +4,7

  1. Saara Keskitalo                         2000 EspTa               12,45Q
  2. Isabella Jääsvuo                             EspTa               13,15q
  3. Katariina Kontio                        2000 EspTa               13,36q
  4. Niina Lehtinen                          2000 RekRai              13,75q
  5. Laura Putkiranta                        2000 EspTa               13,82 
  6. Neea Nurmi                              2000 EspTa               13,98 
  7. Tuula Ruosteenoja                       2000 LeppSi              15,47 

Erä 2                Tuuli: +3,3

  1. Reetta Kämäräinen                       2000 EspTa               13,15Q
  2. Eeva Immonen                            2000 EspTa               13,35q
  3. Marielle Gustafsson                     2000 EsboIF              13,39q
  4. Annina Hirvinen                         1999 EspTa               13,44q
  5. Jonna Jauhola                           2001 LeppSi              14,21 
  6. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa               14,24 
  7. Aino Toikka                             2000 EspTa               14,81 

N 800 m                             loppukilpailu


  1. Emma Karhu                              2000 EspTa             2.33,76 
  2. Katariina Kontio                        2000 EspTa             2.34,08 
     Jonna Jauhola                           2001 LeppSi                DNS 

N 3000 m                            loppukilpailu


  1. Saara Malinen                           1988 RunClub          11.48,80 
  2. Sanna Malinen                           1986 RunClub          12.06,00 

N Korkeus                           loppukilpailu

  1. Lotta Putkiranta                        2003 EspTa                 155 
         140 145 155 161
           O   O   O XXX
  2. Neea Nurmi                              2000 EspTa                 140 
         130 135 140 145
           O XXO   O XXX

N Pituus                            loppukilpailu

  1. Reetta Kämäräinen                       2000 EspTa                4,65 +2,4   4,53 +0,9
             X  4,53  4,65  4,53     X     X
                +2,4  +2,4  +0,9            
  2. Laura Putkiranta                        2000 EspTa                4,49 +3,4            
             X  1,56  4,25     X  4,49     X
                +3,6  +2,7        +3,4      
  3. Neea Nurmi                              2000 EspTa                4,39 +2,9   4,32 +1,0
          4,05  4,15  4,04  4,32  4,39  4,26
          +3,2  +2,5  -0,1  +1,0  +2,9  +1,9
  4. Adalmiina Helttula                      2001 EsboIF               3,60 +3,4   3,19 -0,6
          3,14  1,32  3,60  3,34  3,29  3,19
          +0,9  +2,7  +3,4  +2,6  +2,8  -0,6
     Tuula Ruosteenoja                       2000 LeppSi                DNS                 
        
        
     Jonna Jauhola                           2001 LeppSi                DNS                 
        
        

N Kuula                             loppukilpailu

  1. Lotta Nurminen                          1999 RekRai              10,10 
              X      X      X   9,09   9,75  10,10
  2. Minka Nurro                             1999 RekRai               9,10 
           8,80   8,42   8,47   8,85      X   9,10
     Tuula Ruosteenoja                       2000 LeppSi                DNS 
        

N Keihäs                            loppukilpailu

  1. Meri Rautamies                          1994 VehkVei             45,32 
          45,32  44,16  39,92  42,66  41,03  37,90
  2. Anni Vihtonen                           1998 KarhKa              41,19 
          37,20  41,19  40,05  39,83  39,89  37,53
  3. Minka Nurro                             1999 RekRai              29,18 
          29,18  27,88  26,86      X      X  26,39
  4. Tuula Ruosteenoja                       2000 LeppSi              16,84 
              X      X  16,84