Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
07.12. klo 11:00 Jouluhallit Tulokset (päivitetty: 17:33 07.12.2014)
Jouluhallit 2014
Ouluhalli
7.12.2014

TULOKSET

P10 60 m

  1. Eeka Hietala                            Oulun Pyrintö                       9,56
  2. Konsta Rutanen                          Kuivasjärven Aura                   9,97
  3. Eeli Tohmola                            Oulun Pyrintö                       9,97
  4. Eetu Alho                               Kempeleen Kiri                     10,17
  5. Topi Timonen                            Oulun Pyrintö                      10,50
  6. Teemu Koskela                           Kempeleen Kiri                     10,51
  7. Armas Uusitalo                          Oulun Pyrintö                      10,60
  8. Juuso Mäkelä                            Oulun Pyrintö                      10,70
  9. Kalle Riihiaho                          Kempeleen Kiri                     10,74
 10. Jussi Raudaskoski                       Oulun Pyrintö                      10,87
 11. Eemil Vuorinen                          Kempeleen Kiri                     11,31
 12. Lauri Tornberg                          Raahen Vesa                        11,94
     Eetu Tornberg                           Raahen Vesa                          DNS

Erä 1                

  1. Eeka Hietala                            Oulun Pyrintö                       9,56
  2. Eeli Tohmola                            Oulun Pyrintö                       9,97
  3. Eetu Alho                               Kempeleen Kiri                     10,17
  4. Lauri Tornberg                          Raahen Vesa                        11,94
     Eetu Tornberg                           Raahen Vesa                          DNS

Erä 2                

  1. Teemu Koskela                           Kempeleen Kiri                     10,51
  2. Juuso Mäkelä                            Oulun Pyrintö                      10,70
  3. Jussi Raudaskoski                       Oulun Pyrintö                      10,87
  4. Eemil Vuorinen                          Kempeleen Kiri                     11,31

Erä 3                

  1. Konsta Rutanen                          Kuivasjärven Aura                   9,97
  2. Topi Timonen                            Oulun Pyrintö                      10,50
  3. Armas Uusitalo                          Oulun Pyrintö                      10,60
  4. Kalle Riihiaho                          Kempeleen Kiri                     10,74

P10 1000 m


  1. Aarre Paukkeri                          Limingan Niittomiehet            3.24,97
  2. Ville-Veikko Salmela                    Pudasjärven Urheilijat           3.45,87
  3. Eeli Tohmola                            Oulun Pyrintö                    3.51,61
  4. Armas Uusitalo                          Oulun Pyrintö                    3.56,00
  5. Kalle Riihiaho                          Kempeleen Kiri                   3.56,06
  6. Jussi Raudaskoski                       Oulun Pyrintö                    3.56,81
     Juuso Mäkelä                            Oulun Pyrintö                        DNS

P10 Korkeus

  1. Eeka Hietala                            Oulun Pyrintö                        125
         100 105 110 115 120 125 128
           O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Konsta Rutanen                          Kuivasjärven Aura                    120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Teemu Koskela                           Kempeleen Kiri                       115
         100 105 110 115 120
           O   O XXO   O XXX
  4. Armas Uusitalo                          Oulun Pyrintö                        105
         085 090 095 100 105 110                
           O  XO   O XXO XXO XXX                
  5. Eemil Vuorinen                          Kempeleen Kiri                       085
         085 090
           O XXX

P10 Kuula

  1. Niklas Päri                             Limingan Niittomiehet               7,51
           7,51   6,86   7,05
  2. Konsta Rutanen                          Kuivasjärven Aura                   5,76
           5,76   5,49   5,42
  3. Juuso Ahola                             Raahen Vesa                         5,37
           4,88   4,50   5,37
  4. Juuso Mäkelä                            Oulun Pyrintö                       5,07
           4,81   5,01   5,07
  5. Eeli Tohmola                            Oulun Pyrintö                       4,65
           4,65      X   3,95
  6. Topi Timonen                            Oulun Pyrintö                       4,03
           4,03   3,96   3,57
  7. Jussi Raudaskoski                       Oulun Pyrintö                       3,63
           2,87   3,63   3,30
  8. Armas Uusitalo                          Oulun Pyrintö                       3,37
           3,02   2,82   3,37

P12 60 m

  1. Arttu Heilala                           Raahen Vesa                         8,60
  2. Otto Turunen                            Kuivasjärven Aura                   9,04
  3. Heikki Honka                            Limingan Niittomiehet               9,16
  4. Juho Keränen                            Oulun Pyrintö                       9,28
  5. Matias Vuorikoski                       Saloisten Salama                    9,61
  6. Markus Lindeman                         Sotkamon Jymy                       9,63
  7. Vilho Mällinen                          Oulun Pyrintö                       9,75
  8. Juuso Tornberg                          Raahen Vesa                        10,47
     Miko Kaartinen                          Oulun Pyrintö                        DNS

Erä 1                

  1. Otto Turunen                            Kuivasjärven Aura                   9,04
  2. Matias Vuorikoski                       Saloisten Salama                    9,61
  3. Markus Lindeman                         Sotkamon Jymy                       9,63
  4. Vilho Mällinen                          Oulun Pyrintö                       9,75
     Miko Kaartinen                          Oulun Pyrintö                        DNS

Erä 2                

  1. Arttu Heilala                           Raahen Vesa                         8,60
  2. Heikki Honka                            Limingan Niittomiehet               9,16
  3. Juho Keränen                            Oulun Pyrintö                       9,28
  4. Juuso Tornberg                          Raahen Vesa                        10,47

P12 1000 m


  1. Ahti Saarela                            Limingan Niittomiehet            3.03,92
  2. Juho Keränen                            Oulun Pyrintö                    3.13,50
  3. Onni Lauri                              Kempeleen Kiri                   3.21,62
  4. Veikko Moilanen                         Suomussalmen Rasti               3.28,96
  5. Lauri Saarela                           Limingan Niittomiehet            3.51,20
  6. Aaro Tuovinen                           Kempeleen Kiri                   3.59,74
     Johannes Helander                       Limingan Niittomiehet                DNS
     Antti Juvonen                           Oulun Pyrintö                        DNS
     Heikki Honka                            Limingan Niittomiehet                DNS
     Vilho Koivula                           Limingan Niittomiehet                DNS

P12 Pituus

  1. Arttu Heilala                           Raahen Vesa                         4,24                
             X  4,24     X     X
                                
  2. Otto Turunen                            Kuivasjärven Aura                   4,21                
             X  4,21     X  3,95
                                
  3. Heikki Honka                            Limingan Niittomiehet               4,15                
          4,15     X  3,74  3,95
                                
  4. Markus Lindeman                         Sotkamon Jymy                       3,85                
          3,45  3,62  3,85  3,72
                                
  5. Aleksanteri Anttila                     Kempeleen Kiri                      3,84                
          3,84  3,81  3,80  3,56
                                
  6. Juha Niemelä                            Oulun Pyrintö                       3,82                
          3,78     X  3,82     -
                                
  7. Vilho Mällinen                          Oulun Pyrintö                       3,64                
          3,50  3,64     X  3,30
                                
  8. Topias Alho                             Kempeleen Kiri                      3,62                
          3,62  3,46  3,19  3,48
                                
  9. Matias Vuorikoski                       Saloisten Salama                    3,57                
          3,57  3,54     X  3,45
                                
 10. Juuso Tornberg                          Raahen Vesa                         3,29                
          3,27  3,29  3,22  3,21
                                
 11. Juho Tornberg                           Kuivasjärven Aura                   2,34                
          2,34  2,14  2,18  1,99
                                

P12 Kuula

  1. Mikael Mäkelä                           Kempeleen Kiri                      7,31
           6,95   7,31   6,61   6,66
  2. Matias Vuorikoski                       Saloisten Salama                    6,33
           5,98   6,00   5,87   6,33
  3. Juho Tornberg                           Kuivasjärven Aura                   5,26
           4,94   4,56   5,26   5,05

P14 60 m

  1. Samuel Purola                           Oulun Pyrintö                       7,28
  2. Jan-Patrik Åvist                        Haapajärven Kiilat                  7,91
  3. Ari Saastamoinen                        Keiteleen Kunto                     7,95
  4. Eeli Purola                             Oulun Pyrintö                       8,08
  5. Matias Päri                             Limingan Niittomiehet               8,23
  6. Topi Kastelli                           Saloisten Salama                    8,35
  7. Kalle Turunen                           Oulun Pyrintö                       8,82
  8. Valtteri Tenno                          Oulun Pyrintö                       8,91
  9. Joonas Ahola                            Raahen Vesa                         9,86
     Konsta Kekäläinen                       Veitsiluodon Kisaveikot              DNS

Erä 1                

  1. Matias Päri                             Limingan Niittomiehet               8,23
  2. Topi Kastelli                           Saloisten Salama                    8,35
  3. Kalle Turunen                           Oulun Pyrintö                       8,82
  4. Valtteri Tenno                          Oulun Pyrintö                       8,91
  5. Joonas Ahola                            Raahen Vesa                         9,86

Erä 2                

  1. Samuel Purola                           Oulun Pyrintö                       7,28
  2. Jan-Patrik Åvist                        Haapajärven Kiilat                  7,91
  3. Ari Saastamoinen                        Keiteleen Kunto                     7,95
  4. Eeli Purola                             Oulun Pyrintö                       8,08
     Konsta Kekäläinen                       Veitsiluodon Kisaveikot              DNS

P14 300 m


  1. Jan-Patrik Åvist                        Haapajärven Kiilat                 39,54
  2. Valtteri Tenno                          Oulun Pyrintö                      50,05
  3. Joonas Ahola                            Raahen Vesa                        53,39

P14 2000 m


  1. Jani Juntunen                           Suomussalmen Rasti               6.46,72
  2. Kalle Turunen                           Oulun Pyrintö                    7.23,43
  3. Alex Heikkilä                           Kalajoen Junkkarit               7.45,38
  4. Eino Koivula                            Limingan Niittomiehet            7.49,27

P14 Korkeus

  1. Topi Kastelli                           Saloisten Salama                     156
         141 144 147 152 156 160
           O   -   O   O   O XXX
  2. Juho Keränen                            Oulun Pyrintö                        138
         120 125 130 134 138 141
           O   O  XO  XO   O XXX
  3. Juha Niemelä                            Oulun Pyrintö                        125
         110 115 120 125 130
           O   O   O  XO XXX

P14 Kuula

  1. Ari Saastamoinen                        Keiteleen Kunto                    13,17
          12,65      X      X  13,17  12,62  12,92
  2. Matias Päri                             Limingan Niittomiehet              11,35
          10,81  10,70  11,01  11,35  11,09  11,03
  3. Joonas Karppinen                        Kuivasjärven Aura                  10,27
              X  10,24      X   9,27   9,86  10,27
  4. Valtteri Päätalo                        Lumijoen Lumiukot                  10,13
          10,02  10,13   8,98   9,49   9,47   9,77
  5. Topi Kastelli                           Saloisten Salama                    9,42
           8,68   9,20   8,13   9,42   9,05   9,01

M17 60 m

  1. Vesa Kittilä                            Pyhäjoen Wirta                      7,69
  2. Joni Heikkinen                          Oulun Pyrintö                       7,75
  3. Aleksi Mäkinen                          Kajaanin Kipinä                     7,80
  4. Wäinö Wacklin                           Kajaanin Kipinä                     7,80
  5. Akseli Myllymäki                        Oulun Pyrintö                       7,90
  6. Jesse Haikola                           Pyhäjoen Wirta                      8,02
  7. Juha-Matti Broström                     Oulun Pyrintö                       8,10
  8. Roope Kariniemi                         Oulun Pyrintö                       8,22
  9. Otto Ikonen                             Oulun Pyrintö                       8,67
Kilpailun ulkopuolella
     Jyri Kangasharju                        Oulun Pyrintö                       7,03

Erä 1                

  1. Aleksi Mäkinen                          Kajaanin Kipinä                     7,80
  2. Jesse Haikola                           Pyhäjoen Wirta                      8,02
  3. Juha-Matti Broström                     Oulun Pyrintö                       8,10
  4. Roope Kariniemi                         Oulun Pyrintö                       8,22
  5. Otto Ikonen                             Oulun Pyrintö                       8,67

Erä 2                

  1. Vesa Kittilä                            Pyhäjoen Wirta                      7,69
  2. Joni Heikkinen                          Oulun Pyrintö                       7,75
  3. Wäinö Wacklin                           Kajaanin Kipinä                     7,80
  4. Akseli Myllymäki                        Oulun Pyrintö                       7,90
Kilpailun ulkopuolella
     Jyri Kangasharju                        Oulun Pyrintö                       7,03

M17 300 m

  1. Vesa Kittilä                            Pyhäjoen Wirta                     38,62
  2. Joni Heikkinen                          Oulun Pyrintö                      41,08
  3. Jesse Haikola                           Pyhäjoen Wirta                     41,60
  4. Roope Kariniemi                         Oulun Pyrintö                      42,47
     Akseli Myllymäki                        Oulun Pyrintö                        DNS
     Juha-Matti Broström                     Oulun Pyrintö                        DNS

Erä 1                

  1. Jesse Haikola                           Pyhäjoen Wirta                     41,60
  2. Roope Kariniemi                         Oulun Pyrintö                      42,47
     Akseli Myllymäki                        Oulun Pyrintö                        DNS

Erä 2                

  1. Vesa Kittilä                            Pyhäjoen Wirta                     38,62
  2. Joni Heikkinen                          Oulun Pyrintö                      41,08
     Juha-Matti Broström                     Oulun Pyrintö                        DNS

M17 3000 m


  1. Jarkko Paukkeri                         Limingan Niittomiehet           10.15,93
Kilpailun ulkopuolella
     Jani Ylisaukko-Oja                      Arctic Athletics Rovaniemi       9.09,15

M17 Pituus

  1. Joni Heikkinen                          Oulun Pyrintö                       5,85                
          5,72  5,85  5,69  5,55     -  5,69
                                            
  2. Akseli Myllymäki                        Oulun Pyrintö                       5,24                
          5,24     X     X  4,98     -     -
                                            
  3. Juha-Matti Broström                     Oulun Pyrintö                       5,10                
          5,06  5,10  5,05  5,06     -  4,97
                                            
  4. Roope Kariniemi                         Oulun Pyrintö                       5,07                
          4,93  5,07  4,85  4,71  4,67  4,94
                                            
  5. Otto Ikonen                             Oulun Pyrintö                       4,73                
          4,70  4,68  4,73  4,18  4,42  4,56
                                            

M17 Kuula

  1. Jyri Isokääntä                          Merijärven Kestävä                 12,89
              X      X      X  11,99  12,89      X
  2. Niko Tohola                             Merijärven Kestävä                 12,46
          11,92      X      X      X      X  12,46
  3. Joni Heikkinen                          Oulun Pyrintö                       9,59
           9,59   8,65   9,22   8,55      -      -
  4. Roope Kariniemi                         Oulun Pyrintö                       7,93
           7,61   7,59      X   7,93      X      X
  5. Otto Ikonen                             Oulun Pyrintö                       7,79
           7,79   7,59   7,10   7,27   7,73      X
Kilpailun ulkopuolella
     Antti-Pekka Rönkkö                      Kiimingin Urheilijat               15,91
              X  15,03  15,91  15,65      X      X
     Kasperi Pulkkinen                       Kempeleen Kiri                     11,69
          10,34      X      X      X  11,69  10,84

T10 60 m

  1. Julia Jäälinoja                         Kuivasjärven Aura                   8,73
  2. Aino Vuorjoki                           Kempeleen Kiri                      9,24
  3. Jatta Nurmela                           Kuivasjärven Aura                   9,62
  4. Laura Markuksela                        Kuivasjärven Aura                   9,69
  5. Essi Niskala                            Oulun Pyrintö                       9,70
  6. Aino Korhonen                           Oulun Pyrintö                       9,71
  7. Anna Kokko                              Kuivasjärven Aura                  10,01
  8. Emilia Martinsen                        Oulun Pyrintö                      10,09
  9. Eeva Nurkkala                           Oulun Pyrintö                      10,16
 10. Sofia Mehtälä                           Kuivasjärven Aura                  10,19
 11. Pauliina Autti                          Kuivasjärven Aura                  10,41
 12. Aada Pääkkölä                           Siikalatvan Urheilijat             10,41
 13. Saara Kinnunen                          Kuivasjärven Aura                  10,55
 14. Olivia Veneskoski                       Oulun Pyrintö                      10,61
 15. Johanna Salmela                         Pudasjärven Urheilijat             10,89
 16. Sonja Uusitalo                          Kempeleen Kiri                     11,01
 17. Kaisa Keränen                           Oulun Pyrintö                      11,45
     Eerika Laaninen                         Kempeleen Kiri                       DNS
     Viivi Säntti                            Oulun Pyrintö                        DNS

Erä 1                

  1. Aino Vuorjoki                           Kempeleen Kiri                      9,24
  2. Aino Korhonen                           Oulun Pyrintö                       9,71
  3. Emilia Martinsen                        Oulun Pyrintö                      10,09
  4. Pauliina Autti                          Kuivasjärven Aura                  10,41
  5. Aada Pääkkölä                           Siikalatvan Urheilijat             10,41

Erä 2                

  1. Laura Markuksela                        Kuivasjärven Aura                   9,69
  2. Anna Kokko                              Kuivasjärven Aura                  10,01
  3. Eeva Nurkkala                           Oulun Pyrintö                      10,16
     Viivi Säntti                            Oulun Pyrintö                        DNS

Erä 3                

  1. Julia Jäälinoja                         Kuivasjärven Aura                   8,73
  2. Essi Niskala                            Oulun Pyrintö                       9,70
  3. Sofia Mehtälä                           Kuivasjärven Aura                  10,19
  4. Johanna Salmela                         Pudasjärven Urheilijat             10,89
     Eerika Laaninen                         Kempeleen Kiri                       DNS

Erä 4                

  1. Jatta Nurmela                           Kuivasjärven Aura                   9,62
  2. Saara Kinnunen                          Kuivasjärven Aura                  10,55
  3. Olivia Veneskoski                       Oulun Pyrintö                      10,61
  4. Sonja Uusitalo                          Kempeleen Kiri                     11,01
  5. Kaisa Keränen                           Oulun Pyrintö                      11,45

T10 1000 m


  1. Essi Niskala                            Oulun Pyrintö                    3.56,02
  2. Sofia Mehtälä                           Kuivasjärven Aura                4.03,50
  3. Saara Kinnunen                          Kuivasjärven Aura                4.11,35

T10 Korkeus

  1. Jatta Nurmela                           Kuivasjärven Aura                    120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O XXO  XO XXX
  2. Essi Niskala                            Oulun Pyrintö                        115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O  XO XXX
  3. Emilia Martinsen                        Oulun Pyrintö                        115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O XXO XXX
  4. Pauliina Autti                          Kuivasjärven Aura                    115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O  XO   O XXO XXX
  5. Anna Kokko                              Kuivasjärven Aura                    105
         100 105 110
           O  XO XXX
  6. Eerika Laaninen                         Kempeleen Kiri                       100
         085 090 095 100 105
           O   O   O XXO XXX
  7. Emilia Rauhala                          Oulun Pyrintö                        100
         085 090 095 100 105
           O   O  XO XXO XXX

T10 Kuula

  1. Anette Saalismaa                        Veitsiluodon Kisaveikot             9,44
              X   8,94   9,44
  2. Martta Koski-Vähälä                     Lumijoen Lumiukot                   8,10
           7,80   7,54   8,10
  3. Aino Korhonen                           Oulun Pyrintö                       6,09
           5,50   5,87   6,09
  4. Johanna Salmela                         Pudasjärven Urheilijat              4,84
           4,84   4,81   4,73
  5. Aada Pääkkölä                           Siikalatvan Urheilijat              4,63
           4,63   3,67   3,97
  6. Kaisa Keränen                           Oulun Pyrintö                       4,48
           3,99   4,21   4,48
  7. Emilia Martinsen                        Oulun Pyrintö                       4,34
           4,07   4,21   4,34
  8. Eeva Nurkkala                           Oulun Pyrintö                       4,34
           3,98   4,34   3,94
  9. Emilia Rauhala                          Oulun Pyrintö                       3,73
           3,44   3,26   3,73       
 10. Olivia Veneskoski                       Oulun Pyrintö                       3,64
           3,37   3,35   3,64
     Viivi Säntti                            Oulun Pyrintö                        DNS
        

T12 60 m

  1. Emma Mäkikallio                         Lapin Lukko                         8,46
  2. Eucabeth Kivikangas                     Alajärven Ankkurit                  8,49
  3. Sonja Stång                             Kuivasjärven Aura                   8,51
  4. Sofia Lindholm                          Kuivasjärven Aura                   8,51
  5. Mari Kahila                             Oulun Pyrintö                       8,71
  6. Iida Vuorjoki                           Kempeleen Kiri                      8,78
  7. Riina Lindroos                          Kuivasjärven Aura                   8,83
  8. Laura Loponen                           Kuivasjärven Aura                   8,89
  9. Siiri Lithovius                         Limingan Niittomiehet               8,92
 10. Nea Rantakangas                         Kuivasjärven Aura                   8,98
 11. Maria Jääskä                            Kaustisen Pohjan-Veikot             8,99
 12. Eveliina Lehtola                        Oulun Pyrintö                       9,05
 13. Veera Raappana                          Haukiputaan Heitto                  9,06
 14. Vanessa Juntunen                        Suomussalmen Rasti                  9,09
 15. Milla Kivilompolo                       Raahen Vesa                         9,13
 16. Matleena Patosalmi                      Kuusamon Erä-Veikot                 9,19
 17. Jenni Ojala                             Lapin Lukko                         9,28
 18. Sanni-Maria Pöykiö                      Oulun Pyrintö                       9,32
 19. Sanna Mikkonen                          Raahen Vesa                         9,42
 20. Liisa Kurtti                            Kuivasjärven Aura                   9,50
 21. Emilia Mattila                          Raahen Vesa                         9,55
 22. Mirjam Kuismin                          Oulun Pyrintö                       9,62
 23. Janette Takarautio                      Pudasjärven Urheilijat              9,64
 24. Noora Pelli                             Suomussalmen Rasti                  9,73
 25. Jasmin Ahola                            Kuivasjärven Aura                   9,78
 26. Emilia Tuomaala                         Saloisten Salama                    9,79
 27. Iitu Heikkinen                          Kuivasjärven Aura                   9,85
 28. Salla Pekkala                           Oulun Pyrintö                       9,87
 29. Noora Kakko                             Iin Yritys                          9,91
 30. Paula Leinonen                          Siikalatvan Urheilijat              9,98

Erä 1                

  1. Eucabeth Kivikangas                     Alajärven Ankkurit                  8,49
  2. Iida Vuorjoki                           Kempeleen Kiri                      8,78
  3. Siiri Lithovius                         Limingan Niittomiehet               8,92
  4. Maria Jääskä                            Kaustisen Pohjan-Veikot             8,99
  5. Eveliina Lehtola                        Oulun Pyrintö                       9,05
  6. Janette Takarautio                      Pudasjärven Urheilijat              9,64

Erä 2                

  1. Riina Lindroos                          Kuivasjärven Aura                   8,83
  2. Nea Rantakangas                         Kuivasjärven Aura                   8,98
  3. Veera Raappana                          Haukiputaan Heitto                  9,06
  4. Vanessa Juntunen                        Suomussalmen Rasti                  9,09
  5. Milla Kivilompolo                       Raahen Vesa                         9,13
  6. Sanni-Maria Pöykiö                      Oulun Pyrintö                       9,32

Erä 3                

  1. Matleena Patosalmi                      Kuusamon Erä-Veikot                 9,19
  2. Jenni Ojala                             Lapin Lukko                         9,28
  3. Sanna Mikkonen                          Raahen Vesa                         9,42
  4. Liisa Kurtti                            Kuivasjärven Aura                   9,50
  5. Emilia Tuomaala                         Saloisten Salama                    9,79
  6. Noora Kakko                             Iin Yritys                          9,91

Erä 4                

  1. Emma Mäkikallio                         Lapin Lukko                         8,46
  2. Sonja Stång                             Kuivasjärven Aura                   8,51
  3. Laura Loponen                           Kuivasjärven Aura                   8,89
  4. Iitu Heikkinen                          Kuivasjärven Aura                   9,85
  5. Salla Pekkala                           Oulun Pyrintö                       9,87
  6. Paula Leinonen                          Siikalatvan Urheilijat              9,98

Erä 5                

  1. Sofia Lindholm                          Kuivasjärven Aura                   8,51
  2. Mari Kahila                             Oulun Pyrintö                       8,71
  3. Emilia Mattila                          Raahen Vesa                         9,55
  4. Mirjam Kuismin                          Oulun Pyrintö                       9,62
  5. Noora Pelli                             Suomussalmen Rasti                  9,73
  6. Jasmin Ahola                            Kuivasjärven Aura                   9,78

T12 1000 m


  1. Laura Paakkola                          Limingan Niittomiehet            3.39,11
  2. Mirjam Kuismin                          Oulun Pyrintö                    3.39,12
  3. Inkeri Kylmänen                         Limingan Niittomiehet            3.39,45
  4. Jenni Ojala                             Lapin Lukko                      3.39,95
  5. Jasmin Ahola                            Kuivasjärven Aura                3.40,58
  6. Emilia Paakkola                         Laitasaaren Veto                 3.41,20
  7. Mari Kahila                             Oulun Pyrintö                    3.51,70
  8. Fanni Rousu                             Kuivasjärven Aura                3.54,21
  9. Sanni Tohmola                           Oulun Pyrintö                    4.01,69
 10. Janette Takarautio                      Pudasjärven Urheilijat           4.11,57
 11. Paula Leinonen                          Siikalatvan Urheilijat           4.27,24

T12 Pituus

  1. Eucabeth Kivikangas                     Alajärven Ankkurit                  4,85                
          4,67  4,37  4,68  4,85
                                
  2. Sofia Lindholm                          Kuivasjärven Aura                   4,55                
          4,39  4,45  4,40  4,55
                                
  3. Sonja Stång                             Kuivasjärven Aura                   4,54                
             X  4,28  4,54  4,35
                                
  4. Vanessa Juntunen                        Suomussalmen Rasti                  4,27                
          4,27  4,02  3,73  3,60
                                
  5. Milla Kivilompolo                       Raahen Vesa                         4,21                
          3,87  3,93  3,96  4,21
                                
  6. Elina Männikkö                          Kuivasjärven Aura                   4,20                
          4,15  4,10  4,12  4,20
                                
  7. Emma Mäkikallio                         Lapin Lukko                         4,19                
          4,19  3,75  3,97  3,59
                                
  8. Laura Loponen                           Kuivasjärven Aura                   4,03                
             X  4,03  3,97  3,88
                                
  9. Emilia Tuomaala                         Saloisten Salama                    3,98                
          3,98  3,84  3,62  3,93
                                
 10. Matleena Patosalmi                      Kuusamon Erä-Veikot                 3,97                
          3,94  3,97  3,73  3,85
                                
 11. Sanni-Maria Pöykiö                      Oulun Pyrintö                       3,97                
          3,86  3,68  3,90  3,97
                                
 12. Maria Jääskä                            Kaustisen Pohjan-Veikot             3,97                
          3,97     X  3,61  3,85
                                
 13. Sanna Mikkonen                          Raahen Vesa                         3,95                
          3,95     X     X  3,39
                                
 14. Jenni Ojala                             Lapin Lukko                         3,88                
          3,86     X  3,88  3,83
                                
 15. Emilia Mattila                          Raahen Vesa                         3,85                
          3,85  3,69  3,85  3,65
                                
 16. Nea Rantakangas                         Kuivasjärven Aura                   3,83                
          3,57  3,66  3,83  3,58
                                
 17. Iitu Heikkinen                          Kuivasjärven Aura                   3,80                
          3,80  3,66  3,58  3,51
                                
 18. Riina Lindroos                          Kuivasjärven Aura                   3,76                
          3,76  3,72  3,67  3,62
                                
 19. Laura Markuksela                        Kuivasjärven Aura                   3,74                
          3,71  3,62  3,74  3,68
                                
 20. Aino Vuorjoki                           Kempeleen Kiri                      3,72                
          3,72     X  3,40  3,52
                                
 21. Laura Severinkangas                     Oulun Pyrintö                       3,68                
          3,68  3,50  3,57  3,56
                                
 22. Liisa Kurtti                            Kuivasjärven Aura                   3,55                
             X  3,55     X  3,53
                                
 23. Verna Rytkönen                          Oulun Pyrintö                       3,54                
          3,43  3,38  3,54  3,52
                                
 24. Salla Pekkala                           Oulun Pyrintö                       3,43                
          3,38  3,18  3,42  3,43
                                
 25. Noora Pelli                             Suomussalmen Rasti                  3,35                
          3,35  3,03  3,09  2,98
                                
 26. Paula Leinonen                          Siikalatvan Urheilijat              3,31                
          3,31  3,07  3,27  2,44
                                

T12 Kuula

  1. Annukka Saalismaa                       Veitsiluodon Kisaveikot            11,71
          11,20  11,71  11,57      X      X  11,38
  2. Eucabeth Kivikangas                     Alajärven Ankkurit                 11,65
          10,74      X  11,21  11,65  11,55  11,29
  3. Elina Männikkö                          Kuivasjärven Aura                   9,38
           9,32   9,38   8,95   7,61   9,02   8,82
  4. Anni Liikanen                           Kuusamon Erä-Veikot                 8,83
           8,54   8,11   8,83   8,10      X   8,67
  5. Siiri Komulainen                        Raahen Vesa                         7,85
           6,81   7,84   7,44   7,34   7,21   7,85
  6. Iida Vuorjoki                           Kempeleen Kiri                      7,67
           6,75   7,14   6,89   6,23   7,67   6,91
  7. Janni Puurunen                          Siikalatvan Urheilijat              7,47
           6,31   7,04   6,89   5,81   7,47   7,33
  8. Siiri Lithovius                         Limingan Niittomiehet               7,11
           6,58   7,11   7,01   6,24   6,83   6,63
  9. Maria Jääskä                            Kaustisen Pohjan-Veikot             6,87
           5,86   6,18   6,51   6,87   6,48   6,81
 10. Eveliina Lehtola                        Oulun Pyrintö                       6,74
           6,56   6,39      X   5,40   6,74   6,40
 11. Laura Severinkangas                     Oulun Pyrintö                       6,39
           6,21   6,02      X   5,95   5,99   6,39
 12. Janette Takarautio                      Pudasjärven Urheilijat              6,35
           6,11   4,80   5,87   6,35   4,88   6,33

T14 60 m

  1. Anni Grekula                            Raahen Vesa                         8,29
  2. Ilona Kamunen                           Oulun Pyrintö                       8,43
  3. Jenna Kokkonen                          Kajaanin Kipinä                     8,52
  4. Laura Kemppainen                        Lapin Lukko                         8,53
  5. Pihla Kinnunen                          Kempeleen Kiri                      8,54
  6. Elina Mikkonen                          Raahen Vesa                         8,58
  7. Jenna Koskela                           Oulun Pyrintö                       8,60
  8. Annika Mertomaa                         Saloisten Salama                    8,73
  9. Rebekka Nilsson                         Kajaanin Kipinä                     8,81
 10. Ella Nisula                             Oulun Pyrintö                       8,89
 11. Annariina Isomaa                        Oulun Pyrintö                       8,93
 12. Iida-Maria Pakaslahti                   Kempeleen Kiri                      8,94
 13. Lumi Laitinen                           Oulun Pyrintö                       8,99
 14. Julia Oravisjärvi                       Pyhäjoen Wirta                      9,14
 15. Sini Annamaa                            Oulun Pyrintö                       9,30
 16. Wilma Tuomela                           Saloisten Salama                    9,35
 17. Anna Okkonen                            Kuivasjärven Aura                   9,37
 18. Anni Alatalo                            Oulun Pyrintö                       9,71
     Ada Räisänen                            Oulun Pyrintö                        DNS
     Venla Rutanen                           Kuivasjärven Aura                    DNS
     Roosa Taulavuori                        Oulun Pyrintö                        DNS

Erä 1                

  1. Ilona Kamunen                           Oulun Pyrintö                       8,43
  2. Annika Mertomaa                         Saloisten Salama                    8,73
  3. Iida-Maria Pakaslahti                   Kempeleen Kiri                      8,94
  4. Wilma Tuomela                           Saloisten Salama                    9,35
     Venla Rutanen                           Kuivasjärven Aura                    DNS
     Roosa Taulavuori                        Oulun Pyrintö                        DNS

Erä 2                

  1. Jenna Koskela                           Oulun Pyrintö                       8,60
  2. Rebekka Nilsson                         Kajaanin Kipinä                     8,81
  3. Julia Oravisjärvi                       Pyhäjoen Wirta                      9,14
  4. Anni Alatalo                            Oulun Pyrintö                       9,71
     Ada Räisänen                            Oulun Pyrintö                        DNS

Erä 3                

  1. Jenna Kokkonen                          Kajaanin Kipinä                     8,52
  2. Laura Kemppainen                        Lapin Lukko                         8,53
  3. Elina Mikkonen                          Raahen Vesa                         8,58
  4. Lumi Laitinen                           Oulun Pyrintö                       8,99
  5. Sini Annamaa                            Oulun Pyrintö                       9,30

Erä 4                

  1. Anni Grekula                            Raahen Vesa                         8,29
  2. Pihla Kinnunen                          Kempeleen Kiri                      8,54
  3. Ella Nisula                             Oulun Pyrintö                       8,89
  4. Annariina Isomaa                        Oulun Pyrintö                       8,93
  5. Anna Okkonen                            Kuivasjärven Aura                   9,37

T14 300 m

  1. Eucabeth Kivikangas                     Alajärven Ankkurit                 44,74
  2. Ilona Kamunen                           Oulun Pyrintö                      45,15
  3. Laura Kemppainen                        Lapin Lukko                        46,01
  4. Rebekka Nilsson                         Kajaanin Kipinä                    46,30
  5. Alina Nousiainen                        Oulun Pyrintö                      46,49
  6. Jenna Kokkonen                          Kajaanin Kipinä                    46,53
  7. Anniina Putkonen                        Kuivasjärven Aura                  46,62
  8. Helmi Nikula                            Oulun Pyrintö                      46,91
  9. Ella Nisula                             Oulun Pyrintö                      46,99
 10. Roosa Taulavuori                        Oulun Pyrintö                      48,42
 11. Lumi Laitinen                           Oulun Pyrintö                      48,80
 12. Anna Okkonen                            Kuivasjärven Aura                  50,72
 13. Sini Annamaa                            Oulun Pyrintö                      51,80
 14. Anni Alatalo                            Oulun Pyrintö                      51,80
 15. Wilma Tuomela                           Saloisten Salama                   53,15

Erä 1                

  1. Anniina Putkonen                        Kuivasjärven Aura                  46,62
  2. Ella Nisula                             Oulun Pyrintö                      46,99
  3. Lumi Laitinen                           Oulun Pyrintö                      48,80

Erä 2                

  1. Rebekka Nilsson                         Kajaanin Kipinä                    46,30
  2. Alina Nousiainen                        Oulun Pyrintö                      46,49
  3. Sini Annamaa                            Oulun Pyrintö                      51,80
  4. Wilma Tuomela                           Saloisten Salama                   53,15

Erä 3                

  1. Eucabeth Kivikangas                     Alajärven Ankkurit                 44,74
  2. Ilona Kamunen                           Oulun Pyrintö                      45,15
  3. Roosa Taulavuori                        Oulun Pyrintö                      48,42
  4. Anna Okkonen                            Kuivasjärven Aura                  50,72

Erä 4                

  1. Laura Kemppainen                        Lapin Lukko                        46,01
  2. Jenna Kokkonen                          Kajaanin Kipinä                    46,53
  3. Helmi Nikula                            Oulun Pyrintö                      46,91
  4. Anni Alatalo                            Oulun Pyrintö                      51,80

T14 2000 m


  1. Marianne Myllylä                        Kuusamon Erä-Veikot              7.25,03
  2. Pinja Kangas                            Limingan Niittomiehet            7.49,42
  3. Helmi Peipinen                          Oulun Pyrintö                    7.49,69
  4. Anni Jauhola                            Alatornion Pirkat                7.56,66
  5. Roosa Taulavuori                        Oulun Pyrintö                    8.14,20
  6. Iina Jauhola                            Alatornion Pirkat                8.28,32
     Heini Niva                              Laitasaaren Veto                     DNS
     Anni Alatalo                            Oulun Pyrintö                        DNS

T14 Korkeus

  1. Eucabeth Kivikangas                     Alajärven Ankkurit                   147
         130 134 138 141 144 147 150 152
           O   O   O XXO   O   O   - XXX
  2. Annika Mertomaa                         Saloisten Salama                     144
         134 138 141 144 147
           O   -   O XXO XXX
  3. Helmi Nikula                            Oulun Pyrintö                        144
         130 134 138 141 144 147
           O   O XXO  XO XXO XXX
  4. Elina Mikkonen                          Raahen Vesa                          141
         130 134 138 141 144        
           O   O  XO   O XXX        
  5. Siiri Lithovius                         Limingan Niittomiehet                141
         120 125 130 134 138 141 144
           O   O   O  XO  XO XXO XXX
  6. Alina Nousiainen                        Oulun Pyrintö                        138
         125 130 134 138 141
           O   O   O   O XXX
  7. Verna Rytkönen                          Oulun Pyrintö                        134
         110 115 120 125 130 134 138
           O   O   O   O   O   O XXX
  8. Jenna Koskela                           Oulun Pyrintö                        134
         125 130 134 138
           O  XO   O XXX
  9. Eveliina Lehtola                        Oulun Pyrintö                        130
         110 115 120 125 130 134    
           O  XO   O   O  XO XXX    
 10. Sanni-Maria Pöykiö                      Oulun Pyrintö                        125
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
 11. Noora Kakko                             Iin Yritys                           120
         115 120 125
           O   O XXX

T14 Kuula

  1. Elina Mikkonen                          Raahen Vesa                         9,60
           9,32   9,60      X   9,28   9,55   9,34
  2. Helmi Nikula                            Oulun Pyrintö                       9,42
           8,91   8,30   9,42   8,55   8,60   8,38
  3. Julia Oravisjärvi                       Pyhäjoen Wirta                      9,29
           8,54      X   9,06   8,92   9,29   9,25
  4. Annika Mertomaa                         Saloisten Salama                    9,05
           6,06   9,05      X   8,87   8,48   8,57
  5. Annika Härmä                            Kestilän Kisa-Veikot                7,05
           6,64   6,51   6,75   7,05   6,29   6,36
     Alina Nousiainen                        Oulun Pyrintö                        DNS
        

N17 60 m

  1. Annika Haverinen                        Kajaanin Kipinä                     7,99
  2. Annika Kylmänen                         Kuivasjärven Aura                   8,20
  3. Olivia Jokinen                          Kuivasjärven Aura                   8,46
  4. Anna-Kaisa Korhonen                     Oulun Pyrintö                       8,51
  5. Viivi Lääti                             Kajaanin Kipinä                     8,73
  6. Anniina Rissanen                        Lapin Lukko                         8,77
  7. Inka Välipakka                          Iin Yritys                          8,83
  8. Anastassia Litvinets                    Saloisten Salama                    8,89
  9. Janika Ahola                            Raahen Vesa                         8,91
 10. Jenni Marjomaa                          Oulun Pyrintö                       8,92
 11. Veera Annunen                           Iin Yritys                          9,63

Erä 1                

  1. Viivi Lääti                             Kajaanin Kipinä                     8,73
  2. Inka Välipakka                          Iin Yritys                          8,83
  3. Anastassia Litvinets                    Saloisten Salama                    8,89
  4. Janika Ahola                            Raahen Vesa                         8,91
  5. Veera Annunen                           Iin Yritys                          9,63

Erä 2                

  1. Annika Haverinen                        Kajaanin Kipinä                     7,99
  2. Annika Kylmänen                         Kuivasjärven Aura                   8,20
  3. Olivia Jokinen                          Kuivasjärven Aura                   8,46
  4. Anna-Kaisa Korhonen                     Oulun Pyrintö                       8,51
  5. Anniina Rissanen                        Lapin Lukko                         8,77
  6. Jenni Marjomaa                          Oulun Pyrintö                       8,92

N17 300 m

  1. Annika Kylmänen                         Kuivasjärven Aura                  44,89
  2. Anna-Kaisa Korhonen                     Oulun Pyrintö                      45,67
  3. Jenni Marjomaa                          Oulun Pyrintö                      46,27
  4. Janika Ahola                            Raahen Vesa                        46,53
  5. Inka Välipakka                          Iin Yritys                         47,16
  6. Nea Heilala                             Raahen Vesa                        47,18
  7. Tuuli Kaisto                            Saloisten Salama                   47,33
     Olivia Jokinen                          Kuivasjärven Aura                    DNS

Erä 1                

  1. Anna-Kaisa Korhonen                     Oulun Pyrintö                      45,67
  2. Janika Ahola                            Raahen Vesa                        46,53
  3. Tuuli Kaisto                            Saloisten Salama                   47,33

Erä 2                

  1. Annika Kylmänen                         Kuivasjärven Aura                  44,89
  2. Jenni Marjomaa                          Oulun Pyrintö                      46,27
  3. Inka Välipakka                          Iin Yritys                         47,16
  4. Nea Heilala                             Raahen Vesa                        47,18
     Olivia Jokinen                          Kuivasjärven Aura                    DNS

N17 3000 m


  1. Elina Heikkinen                         Oulun Pyrintö                   11.37,30
  2. Rosa Kilpi                              Oulun Pyrintö                   12.11,99
  3. Jenni Keränen                           Oulun Pyrintö                   12.43,85
  4. Sara Niva                               Oulun Pyrintö                   12.47,05
  5. Katri Hänninen                          Limingan Niittomiehet           13.37,24
     Vivianna Peitso                         Oulun Pyrintö                        DNF
     Ilona Orava                             Oulun Pyrintö                        DNS

N17 Pituus

  1. Ella Nisula                             Oulun Pyrintö                       4,86                
             X     X     X  4,67     X  4,86
                                            
  2. Katri Mikkonen                          Raahen Vesa                         4,75                
          4,53  4,63  4,67  4,63  4,75  4,57
                                            
  3. Nea Heilala                             Raahen Vesa                         4,72                
          4,49  4,45  4,72  4,39     -  4,64
                                            
  4. Ilona Kamunen                           Oulun Pyrintö                       4,51                
             X     X     X     X  4,51     X
                                            
  5. Anniina Rissanen                        Lapin Lukko                         4,45                
          4,08  4,45  4,34     X  4,20     X
                                            
  6. Jenni Marjomaa                          Oulun Pyrintö                       4,41                
          4,27  4,41  4,34     X  4,33     -
                                            
  7. Anna-Kaisa Korhonen                     Oulun Pyrintö                       4,40                
             X     X  4,36  4,38  4,29  4,40
                                            
  8. Oona Heilala                            Raahen Vesa                         4,15                
          4,15  4,05  4,10  3,92     -     X
                                            

N17 Kuula

  1. Milla Koski-Vähälä                      Limingan Niittomiehet              12,19
          11,18  12,19  11,98      X      X  11,61
  2. Jenna Vanhala                           Kuivasjärven Aura                  10,92
           9,90   9,89  10,92  10,07   9,71   9,77
  3. Janika Ahola                            Raahen Vesa                        10,12
           9,78   9,82   9,70   9,64   9,76  10,12