Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Karnevaalit
26.06. klo 10:00 Kiekko- ja Kuulakarnevaalit Tulokset (päivitetty: 21:43 30.06.2014)
Kansalliset kuula- ja kiekkokarnevaalikilpailut
Kokemäki, Pitkäjärvi
27.6.2014

TULOKSET

M Kuula A-kilpailu

  1. Arttu Kangas                            1993 KanksLei            18,81
          18,81      X      X  18,68      X      X
  2. Tomas Söderlund                         1989 IFRaseb             18,05
          18,00      X      X  18,05      X      X
  3. Mika Lönnblad                           1977 TuUL                17,70
          17,70      X  16,77  17,13  16,92      X
  4. Mika Flinkkilä                          1993 SeinäjSU            17,55
          16,75      X  17,18      X  17,55  17,13
  5. Henri Pakisjärvi                        1989 ArcticA             17,52
          17,18  17,10  17,24      X  17,52      X
  6. Matti Sivonen                           1994 KuivAu              17,41
              X  17,41      X  17,30      X  17,41
  7. Timo Kööpikkä                           1994 LaihLu              16,91
          16,70  16,66  16,88  16,91      X      X
  8. Martti Rasimus                          1992 TainTä              15,57
          15,57      X      X      X  15,20  15,30
     Mikko Toiviainen                        1990 LoimJa                 NM
              X      X      X      X      X      -

M Kuula B-kilpailu

  1. Waldemar Kvarnström                     1992 IFRaseb             15,20
          14,85      X  15,20  15,01      X  15,16
     Nico Oksanen                            1994 LoimVoi               DNS
        
Kilpailun ulkopuolella
     Martti Rasimus                               TainTä              15,73
              X      X  15,54      X  15,73      X

M Kuula F37 Paralympia

  1. Timo Mustikkamaa                        1970 TampPy               9,44
           9,44   9,25   9,30   9,10   9,38      X

M Kiekko A-kilpailu

  1. Pyry Niskala                            1990 VasaIS              56,53
              X  54,68      X  56,53  54,66  54,52
  2. Juha Lahdenranta                        1976 PorinYU             56,36
          55,51      X  55,12  54,15  56,36      X
  3. Mika Loikkanen                          1974 KeskiUYU            55,76
          51,68      X      X  52,19  53,08  55,76
  4. Teemu Poikolainen                       1992 JoensKa             51,74
              X  51,74      X  50,29  49,90  51,63
  5. Olli-Pekka Korhonen                     1993 KaavKai             51,57
          48,90  48,68      X  51,57      X      X
     Antti Martinmäki                        1990 VihU                   NM
              X      X      X      X      X      X
     Ville Kivioja                           1990 NokU                  DNS
        
     Sami Aartolahti                         1994 LahdA                 DNS
        

M Kiekko B-kilpailu

  1. Mikko Martinmäki                        1992 VihU                51,64
          51,64      X  50,69      X  48,80  51,12
  2. Henri Pakisjärvi                        1989 ArcticA             49,86
              X  44,12  49,86      X  46,93  47,12
  3. Jussi Kiviniemi                                                  48,89
          47,14      X  48,53  48,89      X  48,43
  4. Mika Flinkkilä                          1993 SeinäjSU            48,06
          48,06  47,34  47,53  47,77      X      X
  5. Topi Laitila                            1985 TeuvRi              47,59
          46,30  46,13  47,59  44,73      X  46,42
  6. Kalle Kivioja                           1993 NokU                47,45
          44,99      X  46,24      X      X  47,45
  7. Sami Aartolahti                              LahdA               47,05
          43,40  47,05      X      X      X      X
  8. Matti Sivonen                           1994 KuivAu              46,26
          46,26      X  44,32      X      X      X
  9. Ville Posio                             1995 ArcticA             42,58
          42,58  42,50  42,39       
 10. Ari Salo                                1980 ValkHa              41,82
              X  41,82      X
     Olli Kivioja                            1995 NokU                   NM
              X      X      X
     Kasper Kortelainen                      1992 KeskiUYU              DNS
        
Kilpailun ulkopuolella
     Veikko Laitinen                         1997 KeurKi              54,26 (M19 1,75kg)
          54,26      X  52,20      X  53,15      X

M Kiekko F37 Paralympia

  1. Iiro Kokkonen                           1994 LahdA               33,10
          31,81      X      X  33,10      X      X

M Kiekko F20 Paralympia

  1. Joni Pajala                             1982 RaahVe              31,44
              X      X  31,44      X  31,40      X

M Kiekko F38 Paralympia

  1. Timo Mustikkamaa                        1970 TampPy              31,47
              X  31,47  29,37  29,13      X  30,13

N Kuula A-kilpailu

  1. Katri Hirvonen                          1990 JoensKa             14,27
          14,27      X      X  14,24      X      X
  2. Tara Tuominen                           1993 UudKK               13,94
          13,23  13,94      X      X  13,07  13,94
  3. Kaisa Kymäläinen                        1994 OrivPo              13,53
          13,06  13,09  13,25      X  13,37  13,53
  4. Senja Mäkitörmä                         1994 VarpVi              13,03
              X      X  11,80  12,43  13,03      X
  5. Maarit Iso-Jaakkola                     1989 PunkalKu            12,41
          12,11  12,07      X  12,33  12,41  12,15
  6. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU            11,54
          10,87  11,46  11,31  11,34      X  11,54
     Hennariikka Järvinen                    1984 TuUL                  DNS
        
     Katariina Valla                         1989 NakkVire              DNS
        

N Kuula B-kilpailu

  1. Eveliina Rouvali                        1997 KuopRei             12,29
          11,81      X  12,27  11,97      X  12,29
  2. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               12,05
          12,05      X  11,98      X  11,82      X
  3. Anni Kohtala                            1996 KauhajKa            12,05
          11,85  12,05  11,93      X      X      X
  4. Henna Sallinen                          1998 SavonlRie           11,63
              X  11,18  11,58  11,63      X      X
  5. Liisa Laikko                            1996 VammsVoi            10,32
          10,32      X      X      X      X      X
     Henna Ritanen                           1997 ÄänekU                 NM
              X      X      X      X      X      X
     Piia Koski                              1996 TeuvRi                DNS
        
Kilpailun ulkopuolella
     Maarit Iso-Jaakkola                          PunkalKu               NM
              X      X      X      X      X      X

N Kiekko A-kilpailu

  1. Katri Hirvonen                          1990 JoensKa             55,79
              X      X  54,60  54,95  55,59  55,79
  2. Tanja Komulainen                        1980 TampPy              51,70
              X      X  51,70      X      X      X
  3. Salla Sipponen                          1995 KeurKi              50,94
              X  48,95  48,48      X  50,94      X
  4. Pauliina Aalto                          1980 RaisKu              50,43
          45,06      X      X  50,43      X      X
  5. Heini Järventausta                      1994 LempKi              49,92
          44,91  48,98      X      X      X  49,92
  6. Elina Mattila                           1989 TuUL                49,53
          46,00      X  48,34  48,22  49,53  49,03
  7. Vilma Paakkala                          1996 EspTa               46,67
          43,18      X  46,11      X  46,67      X
  8. Hanna Rintamäki                         1992 IFFemman            46,16
          44,65      X  46,16  45,73  44,59  43,49

N Kiekko B-kilpailu

  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               47,17 (T15 SE 1,0kg)
              X  47,17      X      X  42,72      X
  2. Kaisa Ilonen                            1992 KangKi              44,38
          43,66      X  44,38      X      X      X
  3. Milla Kelo                              1978 KeskiUYU            42,25
          39,54  40,91  41,22      X  42,25      X
  4. Anni Siirola                            1996 RiihimKi            42,02
              X  41,81  40,77      X  42,02      X
  5. Krista Uusi-Kinnala                     1997 LaitJy              41,71
          41,34  41,71  37,25  41,46      X  40,22
  6. Heli Kortesmäki                         1989 TeuvRi              41,50
              X  41,50      X  37,80  35,31      X
  7. Anni Kohtala                            1996 KauhajKa            39,73
          39,73  39,47  39,19      X      X      X
  8. Piia Koski                                   TeuvRi              39,40
          32,89      X  39,40  38,27      X  38,01
  9. Johanna Lehtiö                          1997 KU-58               39,31
          38,49  39,31      X
 10. Sonja Jokiranta                         1997 NaantLöy            36,90
              X  36,90      X
 11. Henna Sallinen                          1998 SavonlRie           36,71
              X  36,71      X
 12. Laura Karjunen                          1998 PyhäsU              35,68
          33,25  33,92  35,68
 13. Mari Jäntti                             1997 SeinäjSU            35,02
          31,46  35,02  34,19
 14. Suvi Arvela                             1998 VehmKi              35,01
          35,01  34,67      X       
     Anna Olkkonen                           1992 HartVoi                NM
              X      X      X


Nuorisokansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit
Kokemäki, Pitkäjärvi
26.6.2014

TULOKSET (Tuloksissa 1 SE ja 2 pe)

P9 Kuula

  1. Petrus Jakonen                          2005 PorinYU              8,56
           7,67   6,93   7,61   7,28   8,56   7,91
  2. Reko Tuominen                           2005 TarvasjU             6,01
           5,89      X   5,88   6,01      X   5,84
  3. Aleksi Hujo                             2006 VammsVoi             5,85
           5,32   4,97   5,35   5,61   5,85   5,39
  4. Juho Herrala                            2006 KokemKV              5,83
           4,95   5,59   5,54   5,58   5,51   5,83

P9 Kiekko

  1. Reko Tuominen                           2005 TarvasjU            16,70
          15,96      X  16,70      X  16,17  15,85
  2. Aleksi Hujo                             2006 VammsVoi            12,79
          12,75      X      X  12,79  12,73  12,11
  3. Juho Herrala                            2006 KokemKV             11,91
          10,31      X   9,60  10,48  11,91  11,47

P10 Kuula

  1. Kasper Tuominen                         2004 RaisKu               8,41
           6,94   7,51   7,58   8,41   7,87   7,48
  2. Mikko Huhta                             2004 VihdVie              7,45
           6,94   7,22   6,94   7,45   7,02   7,20
  3. Severi Mäenpää                          2004 NakkVire             7,31
           7,31   7,17   7,27   7,08   6,83   6,98
  4. Otto Hiivola                            2004 KalVa                7,05
           6,77      X   6,59   7,05   6,67      X
  5. Eemil Isolauri                          2004 VehmKi               6,77
           6,77      X   6,58   6,44      X   6,45
  6. Kosti Saine                             2004 KanksLei             6,72
           6,41   6,17   6,72   6,65   6,52   6,62
  7. Miko Tähkänen                           2004 MerikI               6,56
           5,11   6,56   5,69      X   6,41   6,10
  8. Elias Sairio                            2004 KanksLei             5,56
           5,56   5,37   4,42   5,04   5,44   5,03
  9. Oskari Palomäki                         2004 UlvST                5,38
           5,05   4,84   5,38      -      -      -
 10. Emil Sairio                                  KanksLei             5,36
           5,19   5,36   5,03      -      -      -
 11. Lauri Saarinen                          2004 KalVa                4,80
           4,80   4,69      X      -      -      -

P10 Kiekko

  1. Kasper Tuominen                         2004 RaisKu              24,20
          22,43  24,11  24,20      X      X      X
  2. Mikko Huhta                             2004 VihdVie             23,24
          23,24  20,51  22,72      X  22,26  23,14
  3. Otto Hiivola                            2004 KalVa               22,45
              X      X  22,13  22,45  16,91      X
  4. Eemil Isolauri                          2004 VehmKi              22,04
              X      X  22,04      X  18,56  16,93
  5. Elias Sairio                            2004 KanksLei            19,33
          14,18  19,33  15,23  11,45  16,21  14,20
  6. Lauri Saarinen                          2004 KalVa               18,96
          18,30  18,96      X      X      X      X
  7. Eemil Sairio                            2004 KanksLei            18,48
          17,66  18,48  14,08      X      X  15,92
  8. Kosti Saine                             2004 KanksLei            17,65
          15,88  14,62  16,46      X  14,30  17,65
  9. Miko Tähkänen                           2004 MerikI              15,45
          12,26  13,01  15,45  14,52  14,20  12,15
 10. Oskari Palomäki                         2004 UlvST               13,37
              X  13,37      X      X      X      X

P11 Kuula

  1. Ahti Vehmanen                           2003 PorinYU              8,86
           8,56   8,86      X      X      X      X
  2. Linus Nurminen                          2003 KristU               8,81
           7,69   8,81      X   8,51   8,72   8,81
  3. Juho Leveelahti                         2003 VirtU                8,52
           8,01   8,40   7,89   8,52      X      X
  4. Atte Kangas                             2003 KälvTa               8,03
           8,03   7,96      X      X      X      X
  5. Juha Karjunen                           2003 PyhäsU               7,74
           7,41   7,50   7,47   7,44   7,18   7,74
  6. Valtteri Hujo                           2003 VammsVoi             7,65
           7,27   7,65   7,44   7,08   6,90   7,62
  7. Jooseppi Sallinen                       2003 SavonlRie            7,61
           7,61   7,18   7,35      X   7,55   7,30
  8. Lari Nikkanen                           2003 NaantLöy             7,21
              X   6,58   6,79   7,21   6,98   7,00
  9. Mikko Saukkokoski                       2003 IkaalU               6,92
           6,48   6,47   6,53   6,92      X   6,67
     Otso Uusitalo                           2003 EsboIF                DNS
        

P11 Kiekko

  1. Ahti Vehmanen                           2003 PorinYU             34,99
          34,99  34,09  33,71  34,30      X  32,82
  2. Lari Nikkanen                           2003 NaantLöy            29,74
              X  24,63  27,09  26,00  26,57  29,74
  3. Juha Karjunen                           2003 PyhäsU              27,64
          23,10  24,42      X  27,64  22,40  21,45
  4. Atte Kangas                             2003 KälvTa              27,42
          26,95  26,53  25,61  27,42  27,23  26,82
  5. Juho Leveelahti                         2003 VirtU               24,87
              X      X  23,01  24,87      X      X
  6. Tommi Sliden                            2003 YppU                23,11
              X      X      X  23,05  22,13  23,11
  7. Jooseppi Sallinen                       2003 SavonlRie           22,97
          22,97      X      X      X      X      X
  8. Valtteri Hujo                           2003 VammsVoi            21,74
              X  20,63      X  18,87  21,74  18,12
  9. Mikko Saukkokoski                       2003 IkaalU              20,85
          18,41  20,85      X      X      X  20,45
     Otso Uusitalo                           2003 EsboIF                DNS
        

P12 Kuula

  1. Patrik Jakonen                          2002 PorinYU             10,37
           9,72   9,66      X  10,37  10,29  10,24
  2. Johannes Kiviranta                      2002 NoormNo              8,30
           8,02   8,30      X   8,18   8,21      X
  3. Kasmir Kulmala                          2002 LavKi                7,14
           6,37   6,19   6,92   7,14   6,85   6,99
  4. Zacharias Hagback                       2002 TjöcIK               6,81
           6,49   6,70   6,02   6,53   6,44   6,81
  5. Manu Kurri                              2002 NakkVire             6,48
           5,86   5,90   5,88   6,08   5,90   6,48

P12 Kiekko

  1. Manu Kurri                              2002 NakkVire            26,66
              X  26,66  25,33      X  24,75  25,03
  2. Eemeli Norkooli                         2002 RuskY               24,14
              X  22,64  22,76  24,14      X      X
  3. Zacharias Hagback                       2002 TjöcIK              20,16
          16,24  17,38  20,13  17,14  19,57  20,16
  4. Johannes Kiviranta                      2002 NoormNo             19,34
          11,82      X  16,92  19,16  19,34  18,25
  5. Kasmir Kulmala                          2002 LavKi               18,08
              X  16,55  14,19  18,08  17,62  14,88

P13 Kuula

  1. Vesa Leveelahti                         2001 VirtU               12,98
              X  12,21  12,60  12,98      X  12,43
  2. Jens Björksten                          2001 BorgåAk             11,87
          11,33      X      X  11,49  11,37  11,87
  3. Setti Pirkola                           2001 VehmKi              10,05
           9,31      X   9,45  10,05      X      X
  4. Simon Nurminen                          2001 KristU               8,36
           7,97   7,96   7,89   7,98   8,36   8,18
     Antti Pränni                            2001 TFEspoo               DNS
        

P13 Kiekko

  1. Vesa Leveelahti                         2001 VirtU               33,10
              X      X      X      X  33,10  31,60
  2. Jens Björksten                          2001 BorgåAk             32,76
              X      X      X  32,76  28,33      X
  3. Setti Pirkola                           2001 VehmKi              32,26
          29,87      X  31,27  30,78  30,25  32,26
     Antti Pränni                            2001 TFEspoo               DNS
        

P14 Kuula

  1. Arttu Korkeasalo                        2000 LielKi              18,65
              X  17,72      X  18,65  18,38      X
  2. Jonathan Björksten                      2000 BorgåAk             14,48
          13,44  14,13      X  13,83  14,48  13,79
  3. Heikki Leveelahti                       2000 VirtU               12,97
              X      X      X  12,97  12,18      X
  4. Lauri Eskola                            2000 IitPy               11,40
          10,97      X      X      X  11,40      X

P14 Kiekko

  1. Arttu Korkeasalo                        2000 LielKi              49,90
          49,90      X      X  49,04      X      X
  2. Heikki Leveelahti                       2000 VirtU               47,76
          42,67  43,06      X  42,67      X  47,76
  3. Markus Alajoki                          2000 VammsVoi            46,57
          44,47  44,15      X  43,51      X  46,57
  4. Jonathan Björksten                      2000 BorgåAk             40,39
              X  38,35      X      X      X  40,39
  5. Lauri Eskola                            2000 IitPy               33,89
          28,50  29,01  33,89  32,90      X  32,83
  6. Urho Hietaniemi                         2000 VirtU               28,59
              X      X  27,26  28,59  27,05      X
  7. Frans Isolauri                          2000 VehmKi              27,28
          25,37  25,89      X      X  27,28  26,07

P15 Kuula

  1. Janne Ilvonen                           1999 SiilPo              13,91
          13,13  13,91      X  13,80      X      X
  2. Joonas Nurmi                            1999 MaarMa              13,59
          12,85  12,98  13,59  13,34      -      X
  3. Miska Salmi                             1999 KU-58               13,45
          12,96      X  13,30  12,85      X  13,45
  4. Tuukka Röpelinen                        1999 HIFK                13,12
          12,36  12,65  12,38  13,12  12,83      X
  5. Kalle Yrjänä                            1999 HimU                12,22
          11,15  11,66  12,22  11,73  11,41  12,11
  6. Pyry Nikkanen                           1999 NaantLöy            11,80
              X      X  11,36      X      X  11,80
  7. Aleksi Mutanen                          1999 HIFK                11,10
              X  10,32  10,62  10,78  10,83  11,10
  8. Markus Pelkonen                              KokemKV             10,27
           9,81  10,01  10,23   9,93  10,27  10,23

P15 Kiekko

  1. Joonas Nurmi                            1999 MaarMa              47,57
          45,60  45,79  46,20  45,28      X  47,57
  2. Aleksi Mutanen                          1999 HIFK                45,03
              X  42,32  45,03  35,84  40,57  44,28
  3. Pyry Nikkanen                           1999 NaantLöy            44,86
          44,86      X      X      X  43,06      X
  4. Tuukka Röpelinen                        1999 HIFK                43,71
          41,60  39,03  43,71  42,52      X      X
  5. Miska Salmi                             1999 KU-58               41,78
          41,78  38,76  36,01  38,64      X      X
  6. Jonathan Björklund                      1999 IFKraft             41,42
              X  38,29  41,42      X  38,77  40,78
  7. Kalle Yrjänä                            1999 HimU                36,75
          34,15  33,93  36,75  34,43      X  33,26
  8. Markus Pelkonen                              KokemKV             29,68
              X      X  21,88      X  29,68      X
     Janne Ilvonen                           1999 SiilPo                 NM
              X      X      X      X      X      -

M17 Kuula

  1. Aleksi Jaakkola                         1997 NokU                19,20
          18,55      X  19,20      X  18,77  18,41
  2. Panu Tirkkonen                          1997 KeitKu              18,46
          17,01  17,33  18,46  17,73  17,13  17,78
  3. Samuli Kyrönviita                       1997 IkaalU              17,41
          16,94  17,09  17,05  17,41      X  17,11
  4. Lauri Lindqvist                         1998 SiilPo              15,16
              X  14,94      X  15,16      X      X
  5. Ville Välimaa                           1998 KU-58               14,52
          14,47      X  14,48  14,52      X      X
  6. Tommi Palm                              1997 ForssSa             14,37
          13,85      X  14,37      X      X      X
  7. Ville Lahtinen                          1998 PiikkKe             11,19
          11,19      X      X  10,66  10,64      X
  8. Jere Taskinen                           1998 VehmKi              10,35
          10,29  10,35  10,35      -      -      -
     Lauri Lindroos                          1997 TuUL                   NM
              X      X      X       

M17 Kiekko

  1. Panu Tirkkonen                          1997 KeitKu              50,23
          47,67  49,59  47,76  50,14      X  50,23
  2. Aleksanteri Sonninen                    1998 VeikkVei            43,55
              X  36,74  42,24  40,15  43,55      X
  3. Ville Välimaa                           1998 KU-58               43,46
          42,40  43,18      X      X  43,46  42,54
  4. Samuli Kyrönviita                       1997 IkaalU              42,24
              X  42,24      X      X      X      X
  5. Tommi Palm                              1997 ForssSa             40,90
              X  40,50      X  40,90      X      X
  6. Frans Björkroth                         1997 TuUL                39,81
              X  38,79  39,01  39,81      X  38,53
  7. Jere Taskinen                           1998 VehmKi              37,14
          34,19  37,14  36,74      X      X      X
  8. Ville Lahtinen                          1998 PiikkKe             36,47
          35,84      X  33,67  34,53      X  36,47
  9. Lauri Lindroos                          1997 TuUL                35,56
              X      X  35,56       
     Lauri Lindqvist                         1998 SiilPo                 NM
              X      X      X

M19 Kuula

  1. Juuso Nuikka                            1995 UrjU                17,32
          16,95  17,32  17,08      X  16,99      X
  2. Matti Kahilainen                        1996 PihtipTui           15,79
          15,38      X      X  15,79      X  15,59
  3. Juuso Lahdenranta                       1996 PorinYU             14,33
          13,24  14,26      X  14,29  14,33  14,03
     Matias Wiro                             1995 NoormNo               DNS
        

M19 Kiekko

  1. Veikko Laitinen                         1997 KeurKi              55,43
          53,53  54,26  53,38  53,49  51,35  55,43
  2. Oskari Perälampi                        1996 LänsiUU             53,78
          53,78      X      X      X      X  53,74
  3. Olli Kivioja                            1995 NokU                51,72
          49,72  50,52  51,72      X      X      X
  4. Ville Posio                             1995 ArcticA             51,25
          51,25      X  46,32  46,38  46,27  48,98
  5. Matti Kahilainen                        1996 PihtipTui           42,35
          42,35      X  41,66  41,13      X      X
  6. Matti Kaurola                           1996 HKV                 35,18
          33,34  33,98  34,13  34,53  34,89  35,18
     Mika Ruhtinas                           1996 JyväskKU              DNS
        

M22 Kiekko

  1. Olli-Pekka Korhonen                     1993 KaavKai             50,52
              X      X  48,64  50,52      X      X
  2. Jussi Kiviniemi                                                  50,12
          48,10  48,34  48,71  48,88  49,93  50,12
  3. Kalle Kivioja                           1993 NokU                48,40
          47,63  47,12      X  48,40      X  47,61
  4. Matti Sivonen                           1994 KuivAu              48,30
          44,85  48,30      X  44,40  47,85      X
     Kasper Kortelainen                      1992 KeskiUYU              DNS
        
Kilpailun ulkopuolella
     Joni Pajala                                  RaahVe              32,09
          32,09  31,98      X      X      X      X

T9 Kuula

  1. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                  6,86
           5,66   6,13   6,86      X      X   6,05
  2. Julia Nurminen                          2005 KristU               4,36
              X   4,23   3,89   3,65   3,99   4,36

T9 Kiekko

  1. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                 18,31
          14,03  14,05  14,74  18,31      X  17,54
  2. Aino Saarinen                           2005 KalVa               10,82
              X   8,47      X  10,61  10,22  10,82

T10 Kuula

  1. Anette Saalismaa                        2004 VeitsilKV            8,56
              X   8,04      X   8,56      X      X
  2. Emmi Malo                               2004 RiihimKi             8,17
           7,22   7,18   7,91   7,98   8,17      X
  3. Lyydia Herrala                          2004 KokemKV              7,36
           7,17   6,75   6,97   7,19   7,11   7,36
  4. Salla Jylhänkoski                       2004 UlvST                6,71
           6,56   6,49   6,42   6,57   6,71   6,67
  5. Bettina Heikkilä                        2004 NoormNo              6,10
           5,99   6,03   6,10      X      X      X

T10 Kiekko

  1. Emmi Malo                               2004 RiihimKi            18,66
          16,44  18,66      X      X  17,34  17,92
  2. Anette Saalismaa                        2004 VeitsilKV           14,95
          14,95      X  13,72      X  14,78      X
  3. Lyydia Herrala                          2004 KokemKV             14,37
              X  14,37  14,13      X      X  13,49
  4. Salla Jylhänkoski                       2004 UlvST               14,33
          11,67  14,17  13,98      X  14,33      X
  5. Bettina Heikkilä                        2004 NoormNo             11,42
          10,14  10,95  11,42      X  10,97      X

T11 Kuula

  1. Annukka Vainonen                        2003 IitPy                8,98
              X      X      X   8,32   8,43   8,98
  2. Riia Tuominen                           2003 TarvasjU             7,93
           7,54   7,61   7,16   7,93   7,50   6,25

T11 Kiekko

  1. Annukka Vainonen                        2003 IitPy               21,37
              X      X  21,20  20,28      X  21,37
  2. Riia Tuominen                           2003 TarvasjU            16,70
              X  14,05  16,70  16,54      X      X

T12 Kuula

  1. Annukka Saalismaa                       2002 VeitsilKV           12,08
           9,87  11,07  11,12  12,08      X  11,21
  2. Elisa Heikkala                          2002 KaustPV             11,19
          11,02  10,83  11,16  10,87  11,01  11,19
  3. Emilia Aaltonen                         2002 SäkU                 9,45
           8,41   9,45   8,68   8,14      X   9,21
  4. Satu Sillanpää                          2002 SäkU                 8,71
           7,62   8,13   8,48   8,18   8,71   7,76
  5. Iida Uosukainen                         2002 EspTa                7,65
           7,65   7,50      X      X   7,26      X
  6. Elisa Huhta                             2002 VihdVie              6,98
           6,52   6,34   6,56   6,26   6,63   6,98
  7. Susanna Palomäki                        2002 UlvST                5,94
           5,94   5,67   4,62   5,50   5,21   5,39

T12 Kiekko

  1. Elisa Heikkala                          2002 KaustPV             31,04
          28,00  27,91  28,33  31,04      X      X
  2. Annukka Saalismaa                       2002 VeitsilKV           30,42
              X  21,89  22,42      X  23,75  30,42
  3. Iida Uosukainen                         2002 EspTa               23,93
          15,13  17,88      X  23,93      X      X
  4. Satu Sillanpää                          2002 SäkU                23,60
          16,15      X      X  19,78      X  23,60
  5. Elisa Huhta                             2002 VihdVie             19,54
          15,56      X      X  19,54      X      X
  6. Emilia Aaltonen                         2002 SäkU                19,46
          18,27  19,46  17,47  18,88      X  19,43
     Susanna Palomäki                        2002 UlvST                  NM
              X      X      X      X      X      X

T13 Kuula

  1. Maria Vähätupa                          2001 KalVa               11,31
          11,18  11,31  11,22      X      X      X
  2. Linn Sund                               2001 VasaIS              11,12
          10,65  10,90  11,12  10,87  10,63  11,02
  3. Sara Jylhänkoski                        2001 UlvST                9,75
           9,32   9,75   8,83      X      X   9,44
  4. Silja Ahonen                            2001 ParkU                9,72
           9,05   9,23   9,71   9,72   9,31   9,46
  5. Emma Uosukainen                         2001 EspTa                9,38
           9,24   9,12      X   9,38   9,24      X
  6. Saara Mynttinen                         2001 JyväskKU             8,91
           8,64   8,91      X      X      X      X

T13 Kiekko

  1. Maria Vähätupa                          2001 KalVa               45,32 Varsinais-Suomen piiriennätys
          41,25  45,32      X  42,18  41,73  42,11
  2. Linn Sund                               2001 VasaIS              44,86
              X  40,50  44,86      X      X  37,19
  3. Emma Uosukainen                         2001 EspTa               28,82
          28,82      X      X      X      X      X
  4. Silja Ahonen                            2001 ParkU               27,71
              X  20,38  25,10  23,36  27,71  26,57
  5. Saara Mynttinen                         2001 JyväskKU            27,42
          21,44      X      X      X  27,42  27,18
  6. Sara Jylhänkoski                        2001 UlvST               25,33
          25,33  24,30      X  25,16      X      X

T14 Kuula

  1. Kaisu Eskelinen                         2000 MaanMa              12,47
          12,47  12,46      X      X      X      X
  2. Taija Tirkkonen                         2000 KeitKu              10,91
          10,35  10,57  10,04  10,40  10,06  10,91
  3. Maria Olkkonen                          2000 HartVoi             10,73
              X      X      X      X  10,52  10,73
  4. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV             10,34
           9,52   9,41  10,04  10,34   9,88   9,71
  5. Assi Jämsen                             2000 JyväskKU             9,95
           9,75   9,95      X      X      X   9,58
  6. Ellen Hagback                           2000 TjöcIK               9,71
           9,55   9,71      X   9,69      X   9,33
  7. Pinja Piipari                           2000 HartVoi              9,24
           8,84   9,24      X      X   9,20      X

T14 Kiekko

  1. Assi Jämsen                             2000 JyväskKU            39,36
          33,98      X  38,52  39,36  38,37      X
  2. Kaisu Eskelinen                         2000 MaanMa              36,45 Pohjois-Savon piiriennätys
          34,93      X  34,40  36,11      X  36,45
  3. Taija Tirkkonen                         2000 KeitKu              32,24
          32,24  30,97  31,89  31,19      X      X
  4. Ellen Hagback                           2000 TjöcIK              30,90
          27,99  29,84      X  30,90  29,90  30,51
  5. Maria Olkkonen                          2000 HartVoi             30,84
              X      X  30,84      X      X      X
  6. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV             29,09
              X  23,76  24,85  26,34  25,63  29,09
  7. Ann-Nina Heikkilä                       2000 NoormNo             28,43
              X      X      X  28,43  25,86  26,92
  8. Pinja Piipari                           2000 HartVoi             24,33
              X      X      X      X      X  24,33

T15 Kuula

  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               13,86
              X  13,76      X      X  13,86      X
  2. Mari Kahilainen                         1999 PihtipTui           11,29
          10,35  10,83  11,04  11,13      X  11,29
  3. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             10,98
           9,92   9,82  10,41  10,60  10,98  10,46
  4. Jonna Jaakkola                          1999 KanksLei            10,64
           9,81  10,10      X  10,13      X  10,64
  5. Nicole Gustafsson                       2000 EsboIF               8,71
           8,71   8,26   8,42   8,32   8,67   8,69
  6. Cajsa Jungar                            1999 EsboIF               7,40
           7,40   7,09   7,20   7,22      X   7,33

T15 Kiekko

  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               53,97     T15v Suomen ennätys
          52,28  53,35  51,64      X      X  53,97
  2. Mari Kahilainen                         1999 PihtipTui           38,66
              X  30,19  36,42      X  38,66      X
  3. Pihla Karhunen                          1999 HämeenlTa           32,21
          31,88  32,00  28,89  31,76  31,98  32,21
  4. Nicole Gustafsson                       2000 EsboIF              28,85
          28,81  28,85  27,93  27,11      X  27,24
  5. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             26,82
          22,14      X      X      X  26,82      X
  6. Cajsa Jungar                            1999 EsboIF              22,68
          22,68      X      X  22,30      X      X

N17 Kuula

  1. Eveliina Rouvali                        1997 KuopRei             14,21
              X      X  12,11  13,04  14,21      X
  2. Henna Ritanen                           1997 ÄänekU              14,20
          13,39      X  14,20      X      X      X
  3. Henna Sallinen                          1998 SavonlRie           13,31
          12,03  12,93  12,65      X  13,31  13,01
  4. Suvi Arvela                             1998 VehmKi              12,17
          11,93  12,15      X      X  12,17  11,60
  5. Elviira Hulmi                           1997 LoimJa              12,08
          11,11      X  11,41  11,54  12,08  11,37
  6. Veera Larson                            1997 TurWei              11,86
          11,48  11,66  11,83  11,74      X  11,86
  7. Netta-Nana Mäkkylä                      1997 KanksLei            11,80
              X  11,41  11,68  11,80      X      X
  8. Laura Karjunen                          1998 PyhäsU              11,41
          11,41  10,67  11,26  10,94      X  10,96
  9. Mari Jäntti                             1997 SeinäjSU            11,03
          10,69  10,93  11,03
 10. Pinja Karhunen                          1998 HämeenlTa           10,84
          10,58      X  10,84
 11. Reetta Lehtonen                         1997 KanksLei            10,02
              X  10,02      X
 12. Hanna-Mari Saalo                        1998 HyvsU                9,19
           8,61   9,19      X
     Krista Uusi-Kinnala                     1997 LaitJy                 NM
              X      X      X
     Anna Torikka                            1998 KarkkPo               DNS
        

N17 Kiekko

  1. Krista Uusi-Kinnala                     1997 LaitJy              43,50
          36,82      X      X  40,27  39,10  43,50
  2. Pinja Karhunen                          1998 HämeenlTa           40,78
          37,01  40,78  39,45  38,86      X  39,07
  3. Johanna Lehtiö                          1997 KU-58               39,17
          30,96  37,26  37,18  39,17      X  36,52
  4. Henna Ritanen                           1997 ÄänekU              38,19
          38,19      X      X  35,41  34,10      X
  5. Henna Sallinen                          1998 SavonlRie           37,00
          35,73  36,04      X  37,00      X      X
  6. Laura Karjunen                          1998 PyhäsU              36,48
              X  34,40      X  35,46  36,16  36,48
  7. Netta-Nana Mäkkylä                      1997 KanksLei            36,14
          36,14  35,80      X      X      X  35,88
  8. Hanna-Mari Saalo                        1998 HyvsU               34,50
          34,50      X      X  31,72      X      X
  9. Suvi Arvela                             1998 VehmKi              34,20
          32,84  33,28  34,20       
 10. Mari Jäntti                             1997 SeinäjSU            33,51
          33,12  33,51  32,64
 11. Sonja Jokiranta                         1997 NaantLöy            32,68
              X      X  32,68
 12. Sofia Isolauri                          1998 VehmKi              31,48
          31,48      X      X       
 13. Veera Larson                            1997 TurWei              29,47
              X  29,47      X
 14. Katriina Sonninen                       1998 VeikkVei            27,78
              X      X  27,78
 15. Eveliina Herrala                        1998 KokemKV             26,82
          26,82      X      X
 16. Susanna Ailanto                         1997 PiikkKe             19,73
          19,49  19,73      X
     Tahiti Ojansivu                         1998 TuUL                  DNS
        
     Anna Torikka                            1998 KarkkPo               DNS
        

N19 Kuula

  1. Oona Vilermo                            1996 NokU                12,70
          12,01      X  12,02  12,13  12,02  12,70
  2. Juuli Nuikka                            1996 UrjU                11,97
              X  11,51  11,61  11,73  11,97  11,77
  3. Anni Kohtala                            1996 KauhajKa            11,75
          11,65  11,63  11,75      X  11,72      X
  4. Tiia Tirkkonen                          1995 KeitKu              10,27
           9,58  10,15      X  10,08  10,27      X
  5. Liisa Laikko                            1996 VammsVoi            10,26
           9,64      X      X      X  10,25  10,26

N19 Kiekko

  1. Vilma Paakkala                          1996 EspTa               47,31
              X      X  47,31      X  45,58      X
  2. Anni Siirola                            1996 RiihimKi            40,33
              X  38,10  37,88  39,92      X  40,33
  3. Anni Kohtala                            1996 KauhajKa            38,74
              X  37,61  38,61  38,68      X  38,74
  4. Piia Koski                              1996 TeuvRi              36,93
          36,13  36,93      X      X      X      X
  5. Tiia Tirkkonen                          1995 KeitKu              33,49
              X  32,36  33,49      X      X  32,90
  6. Veera Bergman                           1996 ArcticA             28,83
              X  26,17      X      X      X  28,83
     Salla Sipponen                          1995 KeurKi                DNS
        

N22 Kuula

  1. Tara Tuominen                           1993 UudKK               13,95
          13,05  13,50  13,43  13,63  13,95      X
  2. Kaisa Kymäläinen                        1994 OrivPo              13,69
          12,94  13,67      X  13,69  13,45  13,43

N22 Kiekko

  1. Heini Järventausta                      1994 LempKi              49,55
          46,53      X  44,98  45,64  49,55      X
  2. Hanna Rintamäki                         1992 IFFemman            45,91
          45,91      X  45,12  44,62  44,82  44,04
  3. Kaisa Ilonen                            1992 KangKi              43,84
          43,84  42,65      X      X  42,24      X
  4. Emma Rintamäki                          1994 IFFemman            41,76
          38,23  39,95  38,39  41,76  39,47      X
  5. Anna Olkkonen                           1992 HartVoi             39,34
          39,34      X      X      X      X      X
  6. Jennifer Söderlund                      1994 MalaxIF             35,26
          35,26  31,81      X  31,66  31,90      X
  7. Tiina Repo                              1993 JuuanU              34,66
              X      X  34,66      X      X  33,72

Kiekko- ja kuulakarnevaalit leirikilpailut
Kokemäki, Pitkäjärvi
29.6.2014

TULOKSET

P9 Kuula

  1. Juho Herrala                            2006 KokemKV              5,75
           5,48   5,60   5,58   5,69   5,03   5,75
  2. Toni Vasara                             Viro, Estonia           5,02
           5,02   4,95   4,33   4,70   4,66   4,83

    Petrus Jakonen                          2005 PorinYU             DNS
      
     Reko Tuominen                           2005 TarvasjU              DNS
        
     Aleksi Hujo                             2006 VammsVoi              DNS
        

P9 Kiekko

  1. Juho Herrala                            2006 KokemKV             11,85
              X  11,85  11,80  11,82  10,33      X
  2. Toni Vasara                                                       8,89
              X   8,89      X   5,74      X   5,57
     Reko Tuominen                           2005 TarvasjU              DNS
        
     Aleksi Hujo                             2006 VammsVoi              DNS
        

P10 Kuula

  1. Eemil Isolauri                          2004 VehmKi               6,89
           6,72   6,89      X   6,52   6,52   6,48
  2. Olavi Yli-Mannila                                                 6,40
           5,72   6,10   5,88   6,12   6,00   6,40
     Elias Sairio                            2004 KanksLei              DNS
        
     Eemil Sairio                            2004 KanksLei              DNS
        
     Kasper Tuominen                         2004 RaisKu                DNS
        
     Severi Mäenpää                          2004 NakkVire              DNS
        
     Mikko Huhta                             2004 VihdVie               DNS
        
     Lauri Saarinen                          2004 KalVa                 DNS
        
     Otto Hiivola                            2004 KalVa                 DNS
        
     Oskari Palomäki                         2004 UlvST                 DNS
        
     Miko Tähkänen                           2004 MerikI                DNS
        
     Kosti Saine                             2004 KanksLei              DNS
        

P10 Kiekko

  1. Eemil Isolauri                          2004 VehmKi              23,04
              X      X      X  18,18  23,04  17,07
  2. Olavi Yli-Mannila                                                22,56
          18,37  22,56  19,66      X  20,88  20,45
     Elias Sairio                            2004 KanksLei              DNS
        
     Eemil Sairio                            2004 KanksLei              DNS
        
     Kasper Tuominen                         2004 RaisKu                DNS
        
     Mikko Huhta                             2004 VihdVie               DNS
        
     Lauri Saarinen                          2004 KalVa                 DNS
        
     Otto Hiivola                            2004 KalVa                 DNS
        
     Oskari Palomäki                         2004 UlvST                 DNS
        
     Miko Tähkänen                           2004 MerikI                DNS
        
     Kosti Saine                             2004 KanksLei              DNS
        

P11 Kuula

  1. Otso Uusitalo                           2003 EsboIF               9,94
           9,60   9,94      X   9,87   9,89   9,82
  2. Juho Leveelahti                         2003 VirtU                8,19
           8,04   8,09   7,96   7,67      X   8,19
  3. Ahti Vehmanen                           2003 PorinYU              8,08
           8,08      X      X      X   8,00      X
  4. Jooseppi Sallinen                       2003 SavonlRie            7,60
           6,87      X   7,60   7,48      X   7,11
  5. Lari Nikkanen                           2003 NaantLöy             7,34
           6,87      X      X   7,34      X   7,07
  6. Mikko Saukkokoski                       2003 IkaalU               7,15
              X   6,36   6,54   6,58   6,11   7,15
  7. Juha Karjunen                           2003 PyhäsU               7,05
           7,05   6,74   6,58   6,61      X   6,52
     Linus Nurminen                          2003 KristU                DNS
        
     Atte Kangas                             2003 KälvTa                DNS
        
     Valtteri Hujo                           2003 VammsVoi              DNS
        

P11 Kiekko

  1. Ahti Vehmanen                           2003 PorinYU             31,42
          31,13      X  26,67  29,21      X  31,42
  2. Otso Uusitalo                           2003 EsboIF              26,62
              X  25,45      X  26,62      X      X
  3. Lari Nikkanen                           2003 NaantLöy            26,50
              X  17,73      X      X      X  26,50
  4. Juha Karjunen                           2003 PyhäsU              25,63
              X  25,63      X  23,08  22,42  22,68
  5. Jooseppi Sallinen                       2003 SavonlRie           24,20
          24,20  21,12  20,92      -      X      X
  6. Juho Leveelahti                         2003 VirtU               22,45
          21,24  19,87  22,27      X  22,45  19,60
  7. Mikko Saukkokoski                       2003 IkaalU              19,73
          15,62  19,44      X  18,41      X  19,73
     Tommi Sliden                            2003 YppU                  DNS
        
     Atte Kangas                             2003 KälvTa                DNS
        
     Valtteri Hujo                           2003 VammsVoi              DNS
        

P13 Kuula

  1. Vesa Leveelahti                         2001 VirtU               14,10
          13,04  12,38  12,58  13,56      X  14,10
  2. Setti Pirkola                           2001 VehmKi               9,35
              X      X   9,35      X      X      X
     Antti Pränni                            2001 TFEspoo               DNS
        
     Jens Björksten                          2001 BorgåAk               DNS
        
     Simon Nurminen                          2001 KristU                DNS
        

P13 Kiekko

  1. Antti Pränni                            2001 TFEspoo             37,71
          37,62  37,26      X  37,71      X  37,67
  2. Vesa Leveelahti                         2001 VirtU               35,64
              X      X      X      X  35,64      X
  3. Setti Pirkola                           2001 VehmKi              31,70
          30,20  29,83  28,46      X  31,70  31,29
     Jens Björksten                          2001 BorgåAk               DNS
        

P14 Kuula

  1. Arttu Korkeasalo                        2000 LielKi              18,02
          17,51  17,72      X      X  18,02      X
  2. Markus Alajoki                          2000 VammsVoi            11,78
              X      X  11,78      X      X  11,23
  3. Heikki Leveelahti                       2000 VirtU               11,69
              X  10,36  10,52  11,69      X      X
  4. Lauri Eskola                            2000 IitPy               11,27
          10,59  10,99  10,75  11,07  11,27      X
     Jonathan Björksten                      2000 BorgåAk               DNS
        

P14 Kiekko

  1. Arttu Korkeasalo                        2000 LielKi              51,82
              X  44,89  47,51  51,82      X      X
  2. Heikki Leveelahti                       2000 VirtU               47,39
          45,52      X      X      X  47,39      X
  3. Markus Alajoki                          2000 VammsVoi            46,82
          43,15  42,38  43,52      X  44,27  46,82
  4. Lauri Eskola                            2000 IitPy               32,30
              X  32,30  30,26      X      X  31,45
  5. Urho Hietaniemi                         2000 VirtU               27,32
              X  25,19  25,44      X  27,32  23,85
  6. Frans Isolauri                          2000 VehmKi              25,00
          19,90  25,00      X  23,55  23,59      X
  7. Valtteri Vajavaara                                               23,83
              X  22,89  23,83      X  23,64  23,49
     Jonathan Björksten                      2000 BorgåAk               DNS
        

P15 Kuula

  1. Janne Ilvonen                           1999 SiilPo              15,05
          13,83  14,19  14,20  14,18  14,92  15,05
  2. Tuukka Röpelinen                        1999 HIFK                13,71
          12,84  13,68  13,55      X  13,71      X
  3. Kalle Yrjänä                            1999 HimU                12,12
          11,45      X  11,25  12,12      X  12,06
  4. Pyry Nikkanen                           1999 NaantLöy            11,37
          10,88  11,37      X      X      X      X
  5. Aleksi Mutanen                          1999 HIFK                11,22
          10,51  10,79      X  11,22      X      X
     Miska Salmi                             1999 KU-58                 DNS
        
     Joonas Nurmi                            1999 MaarMa                DNS
        
     Markus Pelkonen                              KokemKV               DNS
        

P15 Kiekko

  1. Pyry Nikkanen                           1999 NaantLöy            44,69
              X  43,71      X  44,69      X      X
  2. Aleksi Mutanen                          1999 HIFK                43,97
          40,83  43,97  43,11      X  42,33  42,32
  3. Janne Ilvonen                           1999 SiilPo              41,99
          38,49      X      X  41,99      X      X
  4. Kalle Yrjänä                            1999 HimU                36,39
          34,30  36,39  34,40  36,31      X  34,45
  5. Tuukka Röpelinen                        1999 HIFK                35,65
              X  33,79  34,80  34,64      X  35,65
     Miska Salmi                             1999 KU-58                 DNS
        
     Joonas Nurmi                            1999 MaarMa                DNS
        
     Jonathan Björklund                      1999 IFKraft               DNS
        
     Markus Pelkonen                              KokemKV               DNS
        

M17 Kuula

  1. Panu Tirkkonen                          1997 KeitKu              18,17
              X      X  17,06  17,39  17,38  18,17
  2. Samuli Kyrönviita                       1997 IkaalU              18,10
          18,10      X      X  17,45      X  17,67
  3. Ville Välimaa                           1998 KU-58               14,52
          14,37      X  14,52      X      X  14,51
  4. Lauri Lindqvist                         1998 SiilPo              14,52
              X  14,26  14,52      -      -      -
  5. Aleksanteri Sonninen                                             12,34
          12,00  11,95  12,21      X  12,34      X
     Tommi Palm                              1997 ForssSa               DNS
        
     Lauri Lindroos                          1997 TuUL                  DNS
        
     Aleksi Jaakkola                         1997 NokU                  DNS
        
     Ville Lahtinen                          1998 PiikkKe               DNS
        
     Jere Taskinen                           1998 VehmKi                DNS
        

M17 Kiekko

  1. Veikko Laitinen                         1997 KeurKi              56,02
              X  54,92  54,58      X      X  56,02
  2. Panu Tirkkonen                          1997 KeitKu              49,92
          46,56      X  49,07  49,92      X  48,69
  3. Aleksi Jaakkola                         1997 NokU                47,18
              X  44,50  44,23  47,18      X      X
  4. Samuli Kyrönviita                       1997 IkaalU              42,58
          39,96      X  42,58      X      X  40,08
  5. Ville Välimaa                           1998 KU-58               42,55
          39,33      X      X  42,55  40,72  42,34
  6. Aleksanteri Sonninen                    1998 VeikkVei            40,80
              X  40,80      X      X      X      X
  7. Lauri Lindqvist                         1998 SiilPo              39,36
          37,27  39,36  39,30  36,86      X      X
  8. Jere Taskinen                           1998 VehmKi              37,82
          36,30      X  37,82      X  35,43      X
     Tommi Palm                              1997 ForssSa               DNS
        
     Frans Björkroth                         1997 TuUL                  DNS
        
     Lauri Lindroos                          1997 TuUL                  DNS
        
     Ville Lahtinen                          1998 PiikkKe               DNS
        

M19 Kiekko

  1. Matti Kaurola                           1996 HKV                 34,41
              X      X  34,41      X      X      X
     Olli Kivioja                            1995 NokU                  DNS
        
     Ville Posio                             1995 ArcticA               DNS
        
     Mika Ruhtinas                           1996 JyväskKU              DNS
        
     Oskari Perälampi                        1996 LänsiUU               DNS
        
     Matti Kahilainen                        1996 PihtipTui             DNS
        
     Veikko Laitinen                         1997 KeurKi                DNS
        

M22 Kiekko

Kilpailun ulkopuolella
     Joni Pajala                                  RaahVe                   
        

T9 Kuula

  1. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                  7,55
           6,67   6,79   7,46   6,92   7,55   7,39
     Julia Nurminen                          2005 KristU                DNS
        

T9 Kiekko

  1. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                 17,27
              X  17,27      X  15,69      X  15,52
     Aino Saarinen                           2005 KalVa                 DNS
        

T10 Kuula

  1. Anette Saalismaa                        2004 VeitsilKV            8,83
           8,73   8,67   8,64   8,83      X   8,80
  2. Lyydia Herrala                          2004 KokemKV              7,14
           6,81   6,73   6,91   6,45   7,14   6,42
     Salla Jylhänkoski                       2004 UlvST                 DNS
        
     Emmi Malo                               2004 RiihimKi              DNS
        
     Bettina Heikkilä                        2004 NoormNo               DNS
        

T10 Kiekko

  1. Anette Saalismaa                        2004 VeitsilKV           20,43
              X  20,43  20,06      X  19,21  19,53
  2. Lyydia Herrala                          2004 KokemKV             18,72
          18,20  18,72  18,02  14,41  17,51  17,24
     Salla Jylhänkoski                       2004 UlvST                 DNS
        
     Emmi Malo                               2004 RiihimKi              DNS
        
     Bettina Heikkilä                        2004 NoormNo               DNS
        

T11 Kuula

  1. Annukka Vainonen                        2003 IitPy                9,52
           8,18   8,26   8,98      X      X   9,52
     Riia Tuominen                           2003 TarvasjU              DNS
        

T11 Kiekko

  1. Annukka Vainonen                        2003 IitPy               23,73
          23,73  19,02  23,63      X      X  22,52
     Riia Tuominen                           2003 TarvasjU              DNS
        

T12 Kuula

  1. Annukka Saalismaa                       2002 VeitsilKV           11,20
          10,80      X      X      X  11,09  11,20
  2. Satu Sillanpää                          2002 SäkU                 8,58
           7,84   8,07   7,61      X   8,04   8,58
  3. Emilia Aaltonen                         2002 SäkU                 8,26
           7,23   8,25      X      X   8,26   7,46
  4. Iida Uosukainen                         2002 EspTa                8,08
           7,72      X   7,66      X   8,08      X
     Susanna Palomäki                        2002 UlvST                 DNS
        
     Elisa Huhta                             2002 VihdVie               DNS
        
     Elisa Heikkala                          2002 KaustPV               DNS
        

T12 Kiekko

  1. Iida Uosukainen                         2002 EspTa               26,15
          20,40  21,11  26,15      X      X      X
  2. Annukka Saalismaa                       2002 VeitsilKV           26,13
              X      X      X  24,67  25,29  26,13
  3. Satu Sillanpää                          2002 SäkU                19,54
          17,53      X      X  19,54      X      X
  4. Emilia Aaltonen                         2002 SäkU                16,28
              X      X  16,28      X      X      X
     Susanna Palomäki                        2002 UlvST                 DNS
        
     Elisa Huhta                             2002 VihdVie               DNS
        
     Elisa Heikkala                          2002 KaustPV               DNS
        

T13 Kuula

  1. Linn Sund                               2001 VasaIS              11,73
          10,63  11,36  11,52  11,73  11,39  11,20
  2. Emma Uosukainen                         2001 EspTa                9,84
           9,34   9,63   9,52      X   9,84   9,75
  3. Saara Mynttinen                         2001 JyväskKU             8,92
           7,65      X   8,78   8,81   8,92      X
     Silja Ahonen                            2001 ParkU                 DNS
        
     Sara Jylhänkoski                        2001 UlvST                 DNS
        
     Maria Vähätupa                          2001 KalVa                 DNS
        

T13 Kiekko

  1. Linn Sund                               2001 VasaIS              41,23
          33,16  41,23  40,17  40,17      X      X
  2. Emma Uosukainen                         2001 EspTa               31,73
              X      X  31,73  28,55  28,91      X
  3. Saara Mynttinen                         2001 JyväskKU            27,44
          26,29  23,56  22,83  24,66      X  27,44
     Silja Ahonen                            2001 ParkU                 DNS
        
     Sara Jylhänkoski                        2001 UlvST                 DNS
        
     Maria Vähätupa                          2001 KalVa                 DNS
        

T14 Kuula

  1. Kaisu Eskelinen                         2000 MaanMa              11,95
          11,74  11,43  11,79      X  11,95  11,50
  2. Maria Olkkonen                          2000 HartVoi             11,58
          11,58  10,70  10,97      X      X  10,77
  3. Taija Tirkkonen                         2000 KeitKu              10,79
           9,60   9,82  10,22  10,79  10,73      X
  4. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV             10,00
           9,56  10,00   9,93   9,82   9,79      X
  5. Pinja Piipari                           2000 HartVoi              9,89
           9,60   9,89   9,51      X   9,46      X
  6. Nicole Gustafsson                                                 8,13
           7,26   7,85   7,99   7,74   7,85   8,13
     Ellen Hagback                           2000 TjöcIK                DNS
        
     Assi Jämsen                             2000 JyväskKU              DNS
        

T14 Kiekko

  1. Maria Olkkonen                          2000 HartVoi             38,00
              X  38,00      X  34,77  34,59      X
  2. Assi Jämsen                             2000 JyväskKU            36,49
              X      X      X      X  36,49      X
  3. Taija Tirkkonen                         2000 KeitKu              32,18
          27,99  27,54  32,18      X      X      X
  4. Adeliina Herrala                        2000 KokemKV             27,74
          27,74      X  26,91      X      X  27,00
  5. Pinja Piipari                           2000 HartVoi             25,52
              X      X      X  21,53  25,52      X
     Kaisu Eskelinen                         2000 MaanMa                 NM
              X      X      X      X      X      X
     Ellen Hagback                           2000 TjöcIK                DNS
        
     Ann-Nina Heikkilä                       2000 NoormNo               DNS
        

T15 Kuula

  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               13,59
          13,10      X      X  13,59      X      X
  2. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             10,52
              X  10,04  10,52      X   9,96      X
  3. Cajsa Jungar                            1999 EsboIF               7,12
           7,12      X   6,96      X      X      X
     Mari Kahilainen                         1999 PihtipTui             DNS
        
     Jonna Jaakkola                          1999 KanksLei              DNS
        

T15 Kiekko

  1. Helena Leveelahti                       1999 VirtU               48,72
              X  47,50  48,72      X      X      X
  2. Pihla Karhunen                          1999 HämeenlTa           31,67
          31,67  31,65      X      X      X      X
  3. Marika Haavisto                         1999 LauttLu             30,15
          30,15  29,24      X      X      X      X
  4. Nicole Gustafsson                       2000 EsboIF              27,80
          27,65  27,80      X      X  27,44      X
  5. Cajsa Jungar                            1999 EsboIF              24,01
          24,01  21,55      X      X      X  23,89
     Mari Kahilainen                         1999 PihtipTui             DNS
        

N17 Kuula

  1. Eveliina Rouvali                        1997 KuopRei             13,77
              X  13,50  13,77      X      X  13,63
  2. Henna Sallinen                          1998 SavonlRie           13,42
              X  13,03  13,42  12,83      X      X
  3. Suvi Arvela                             1998 VehmKi              12,10
          10,68  12,10  11,65      X      X  11,96
  4. Johanna Lehtiö                          1997 KU-58               11,80
              X      X  11,14  11,33  11,80      X
  5. Mari Jäntti                             1997 SeinäjSU            11,49
          10,86      X  11,00  11,49  10,96      X
  6. Laura Karjunen                          1998 PyhäsU              11,37
              X  10,20  10,64  10,59  11,37  11,34
  7. Katriina Sonninen                       1998 VeikkVei            11,15
          10,97  11,15  10,94      X      X      X
  8. Pinja Karhunen                          1998 HämeenlTa           10,69
          10,14  10,32      X      X  10,66  10,69
  9. Hanna-Mari Saalo                        1998 HyvsU               10,15
              X  10,15      X
 10. Krista Uusi-Kinnala                     1997 LaitJy              10,14
              X      X  10,14
 11. Sofia Isolauri                          1998 VehmKi               9,69
              X   9,69      X
     Veera Larson                            1997 TurWei                DNS
        
     Elviira Hulmi                           1997 LoimJa                DNS
        
     Netta-Nana Mäkkylä                      1997 KanksLei              DNS
        
     Reetta Lehtonen                         1997 KanksLei              DNS
        
     Henna Ritanen                           1997 ÄänekU                DNS
        
     Anna Torikka                            1998 KarkkPo               DNS
        

N17 Kiekko

  1. Pinja Karhunen                          1998 HämeenlTa           39,63
          39,62  39,63      X      X      X      X
  2. Krista Uusi-Kinnala                     1997 LaitJy              38,30
          36,02      X  38,30      X  37,26      X
  3. Johanna Lehtiö                          1997 KU-58               37,14
              X      X      X  37,14      X      X
  4. Henna Sallinen                          1998 SavonlRie           37,01
          36,53  34,79      X  37,01      X      X
  5. Suvi Arvela                             1998 VehmKi              36,78
          36,78  35,38      X  35,03      X  35,00
  6. Mari Jäntti                             1997 SeinäjSU            35,06
          34,99      X  35,06  33,80      X  34,92
  7. Laura Karjunen                          1998 PyhäsU              33,89
              X  33,35      X  33,89  33,50  33,89
  8. Eveliina Rouvali                        1997 KuopRei             33,43
              X      X      X      X      X  33,43
  9. Sofia Isolauri                          1998 VehmKi              33,02
          31,52  31,45      X  31,88  33,02  30,74
 10. Sonja Jokiranta                         1997 NaantLöy            32,42
              X      X  32,42      X      X      X
 11. Hanna-Mari Saalo                        1998 HyvsU               31,67
              X      X      X      X  31,67      X
 12. Eveliina Herrala                        1998 KokemKV             25,75
              X      X      X  25,75  24,26      X
     Katriina Sonninen                       1998 VeikkVei               NM
              X      X      X      -      -      -
     Susanna Ailanto                         1997 PiikkKe               DNS
        
     Veera Larson                            1997 TurWei                DNS
        
     Netta-Nana Mäkkylä                      1997 KanksLei              DNS
        
     Henna Ritanen                           1997 ÄänekU                DNS
        
     Tahiti Ojansivu                         1998 TuUL                  DNS
        
     Anna Torikka                            1998 KarkkPo               DNS
        

N19 Kuula

  1. Anni Kohtala                            1996 KauhajKa            11,19
          10,95  11,05  11,11      X  11,16  11,19
  2. Tiia Tirkkonen                          1995 KeitKu               9,65
              X   9,65      X      X      X      X
     Oona Vilermo                            1996 NokU                  DNS
        
     Liisa Laikko                            1996 VammsVoi              DNS
        
     Juuli Nuikka                            1996 UrjU                  DNS
        

N19 Kiekko

  1. Anni Siirola                            1996 RiihimKi            41,81
              X      X  41,81      X      X  40,12
  2. Anni Kohtala                            1996 KauhajKa            35,72
              X  34,96      X      X      X  35,72
  3. Tiia Tirkkonen                          1995 KeitKu              30,14
              X  29,83  30,14      X      X      X
     Salla Sipponen                          1995 KeurKi                DNS
        
     Vilma Paakkala                          1996 EspTa                 DNS
        
     Piia Koski                              1996 TeuvRi                DNS
        
     Veera Bergman                           1996 ArcticA               DNS
        

N22 Kiekko

  1. Tiina Repo                              1993 JuuanU              34,46
              X  34,46      X      X      X      X
     Kaisa Ilonen                            1992 KangKi                DNS
        
     Hanna Rintamäki                         1992 IFFemman              DNS
        
     Anna Olkkonen                           1992 HartVoi               DNS
        
     Heini Järventausta                      1994 LempKi                DNS
        
     Jennifer Söderlund                      1994 MalaxIF               DNS
        
     Emma Rintamäki                          1994 IFFemman              DNS