Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
18.01. klo 11:00 Sisuhallit Tulokset (päivitetty: 15:32 21.01.2014)
Sisuhalli 2014
Ouluhalli
18.1.2014

TULOKSET

P9 40 m: 1) Konsta Rutanen KuivAu 6,98, 2) Kalle Markuksela KuivAu 7,41, 3) Eeli Tohmola OulPy 7,44, 4) Mikael Pöllänen RaahVe 7,44, 5)
Akseli Polojärvi OulPy 7,50, 6) Lauri Savola OulPy 7,55, 7) Kalle Vakkuri KuivAu 7,56, 8) Armas Uusitalo OulPy 7,95. Erä 1: 1) Konsta
Rutanen KuivAu 6,98, 2) Lauri Savola OulPy 7,55, 3) Kalle Vakkuri KuivAu 7,56, 4) Armas Uusitalo OulPy 7,95, Erä 2: 1) Kalle Markuksela KuivAu
7,41, 2) Eeli Tohmola OulPy 7,44, 3) Mikael Pöllänen RaahVe 7,44, 4) Akseli Polojärvi OulPy 7,50.

P9 1000 m: 1) Konsta Rutanen KuivAu 4.14,65, 2) Armas Uusitalo OulPy 4.16,38, 3) Akseli Polojärvi OulPy 4.16,63, 4) Eeli Tohmola OulPy 4.18,09,
Juuso Mäkelä DNS.

P9 Pituus: 1) Konsta Rutanen KuivAu 3,54, 2) Mikael Pöllänen RaahVe 3,48, 3) Akseli Polojärvi OulPy 3,22, 4) Eeli Tohmola OulPy 3,21,
5) Kalle Markuksela KuivAu 3,15, 6) Petteri Tuomaala SalSa 3,02, 7) Armas Uusitalo OulPy 2,84, 8) Lauri Savola OulPy 2,74, Juuso Mäkelä DNS.


P9 Kuula: 1) Petteri Tuomaala SalSa 5,76, 2) Juuso Ahola RaahVe 5,26, 3) Mikael Pöllänen RaahVe 5,04, Riku Tuomela KestKV DNS. 

P10 60 m: 1) Aapo Savola OulPy 9,82, 2) Akseli Pöyhtäri KuivAu 9,90, 3) Anton Kahma 9,97, 4) Onni Kylmänen KuivAu 10,06, 5) Niilo
Talala PudasjU 10,12, 6) Juuso-Markus Saarenpää SalSa 10,31, 7) Ossi Hyttinen KestKV 10,40, 8) Rautaniemi Veeti 10,68, 9) Salemela Miro
SalSa 10,78. Erä 1: 1) Aapo Savola OulPy 9,82, 2) Akseli Pöyhtäri KuivAu 9,90, 3) Rautaniemi Veeti 10,68, 4) Salemela Miro SalSa 10,78,
Erä 2: 1) Anton Kahma 9,97, 2) Onni Kylmänen KuivAu 10,06, 3) Niilo Talala PudasjU 10,12, 4) Juuso-Markus Saarenpää SalSa 10,31,
5) Ossi Hyttinen KestKV 10,40.

P10 1000 m: 1) Aarre Paukkeri LimNM 3.39,01, 2) Eemeli Juntunen SuomRa 3.57,06, 3) Aapo Savola OulPy 4.13,24, Juuso-Markus Saarenpää SalSa
DNS.

P10 Pituus: 1) Niilo Talala PudasjU 4,32, 2) Anssi Mehtälä MerijKe 3,39, 3) Aapo Savola OulPy 3,28, 4) Juuso-Markus Saarenpää
SalSa 3,15. 

P10 Kuula: 1) Anssi Mehtälä MerijKe 7,01, 2) Heikki Huovinen SiikalU 5,92, 3) Valtteri Haapalainen OulPy 5,52, 4) Ossi Hyttinen KestKV 4,05,
Veeti Routaniemi SalSa NM. 

P11 60 m: 1) Arttu Heilala RaahVe 8,82, 2) Paul Karjula SievSi 9,24, 3) Rasmus Palomaa HaukHei 9,26, 4) Heikki Honka LimNM 9,47, 5) Otto Turunen
KuivAu 9,48, 6) Leo Hiltunen 9,78, 7) Vilho Mällinen OulPy 10,20, 8) Konsta Raesalmi KestKV 10,73, 9) Matias Valpas SalSa 10,94. Erä 1: 1)
Rasmus Palomaa HaukHei 9,26, 2) Heikki Honka LimNM 9,47, 3) Leo Hiltunen 9,78, 4) Konsta Raesalmi KestKV 10,73, Erä 2: 1) Arttu Heilala RaahVe
8,82, 2) Paul Karjula SievSi 9,24, 3) Otto Turunen KuivAu 9,48, 4) Vilho Mällinen OulPy 10,20, 5) Matias Valpas SalSa 10,94.

P11 1000 m: 1) Onni Lauri KempKi 3.22,40, 2) Sakari Ukkola KempKi 3.50,81, 3) Lauri Saarela LimNM 4.17,02, Mikael Tanskala SalSa DNS, Heikki Honka
LimNM DNS, Otto Turunen KuivAu DNS.

P11 Pituus: 1) Arttu Heilala RaahVe 4,24, 2) Rasmus Palomaa HaukHei 4,06, 3) Mikael Mäkelä KempKi 4,00, 4) Otto Turunen KuivAu 4,00, 5)
Heikki Honka LimNM 3,95, 6) Miika Koskela KempKi 3,78, 7) Matias Vuorikoski SalSa 3,70, 8) Matias Valpas SalSa 3,35, 9) Konsta Raesalmi KestKV 3,20,
10) Mikael Tanskala SalSa 2,95, 11) Esko Kastelli SalSa 2,69. 

P11 Kuula: 1) Mikael Mäkelä KempKi 6,99, 2) Paul Karjula SievSi 6,84, 3) Juho Lumijärvi LimNM 6,51, 4) Matias Vuorikoski SalSa 6,28, 5)
Esko Kastelli SalSa 5,77, 6) Mikael Tanskala SalSa 5,64, 7) Lauri Saarela LimNM 5,55, Miika Koskela KempKi DNS. 

P12 60 m: 1) Jonne Kemppainen KuivAu 9,06, 2) Kristian Kahma 9,35, 3) Santtu Niskanen SuomRa 9,40, 4) Juho Keränen OulPy 9,56, 5) Eetu Routaniemi
SalSa 9,97.

P12 1000 m: 1) Juho Keränen OulPy 3.17,22, 2) Juha Niemelä OulPy 3.47,40, 3) Ahti Saarela LimNM 3.50,59, 4) Santtu Niskanen SuomRa 3.53,02.

P12 Pituus: 1) Ville Myllyaho KuivAu 4,06, 2) Jonne Kemppainen KuivAu 3,92, 3) Juho Keränen OulPy 3,80, 4) Ossi Mehtälä MerijKe 3,37,
5) Santtu Niskanen SuomRa 3,29, 6) Jiri Salmela SalSa 3,24, 7) Juha Niemelä OulPy 3,15, Lauri Peltomaa DNS. 

P12 Kuula: 1) Ville Myllyaho KuivAu 8,30, 2) Ossi Mehtälä MerijKe 7,64, 3) Ahti Saarela LimNM 7,25, 4) Eetu Routaniemi SalSa 5,84, 5) Jiri
Salmela SalSa 4,76. 

P13 60 m: 1) Joonas Ridanpää KempKi 8,81, 2) Eemeli Polojärvi OulPy 8,81, 3) Lauri Peltomaa SalSa 9,35, 4) Riku Niemi SalSa 9,64.

P13 1000 m: 1) Jani Juntunen SuomRa 3.14,07, 2) Eemeli Polojärvi OulPy 3.35,37, 3) Tuomas Loponen KuivAu 3.38,45, Kalle Turunen OulPy DNS. 

P13 Korkeus: : 1) Lauri Peltomaa SalSa 132, 2) Tuomas Loponen KuivAu 127, 3) Juha Niemelä OulPy 122, 

P13 Kuula: 1) Joonas Karppinen KuivAu 10,60, 2) Valtteri Päätalo LumijLU 10,01, 3) Tuomas Loponen KuivAu 7,51, 4) Riku Niemi SalSa 6,91. 

P14 60 m: 1) Ari Saastamoinen KeitKu 8,34, 2) Eeli Purola OulPy 8,37, 3) Joni Karjula SievSi 8,38, 4) Mika Lappalainen KuivAu 8,62, 5) Matias
Päri LimNM 8,79, 6) Topi Kastelli SalSa 8,99.

P14 60 m alkuerät: 1) Ari Saastamoinen KeitKu 8,40, 2) Joni Karjula SievSi 8,41, 3) Eeli Purola OulPy 8,46, 4) Matias Päri LimNM 8,70, 5)
Mika Lappalainen KuivAu 8,75, 6) Topi Kastelli SalSa 9,00, 7) Begani Nyembo KuivAu 9,06, 8) Viljami Vuorre KuivAu 9,10, 9) Joonas Ahola RaahVe 10,02.
Erä 1: 1) Eeli Purola OulPy 8,46, 2) Mika Lappalainen KuivAu 8,75, 3) Viljami Vuorre KuivAu 9,10, 4) Joonas Ahola RaahVe 10,02, Erä 2: 1)
Ari Saastamoinen KeitKu 8,40, 2) Joni Karjula SievSi 8,41, 3) Matias Päri LimNM 8,70, 4) Topi Kastelli SalSa 9,00, 5) Begani Nyembo KuivAu 9,06.


P14 800 m: 1) Viljami Vuorre KuivAu 2.20,29, 2) Samuli Ukkola KempKi 2.32,69, 3) Akseli Stång KuivAu 2.50,99, 4) Mika Lappalainen KuivAu
2.52,22, 5) Begani Nyembo KuivAu 3.00,99, Topi Kastelli SalSa DNS, Roope Tanskala SalSa DNS.

P14 60 m aj: 1) Samuli Ukkola KempKi 11,61, 2) Simo Kotajärvi KempKi 13,12.

P14 Pituus: 1) Roope Tanskala SalSa 4,35, 2) Topi Kastelli SalSa 4,17, 3) Viljami Vuorre KuivAu 4,10, 4) Waltteri Pajari SalSa 3,67. 

P14 Kuula: 1) Joni Karjula SievSi 10,89, 2) Ari Saastamoinen KeitKu 10,75, 3) Matias Päri LimNM 10,13, 4) Samuel Purola OulPy 9,66, 5) Begani
Nyembo KuivAu 9,38, 6) Elias Autio SiikalU 9,02, 7) Joonas Ahola RaahVe 6,74, 8) Roope Tanskala SalSa 6,45, 9) Waltteri Pajari SalSa 6,02. 

P15 60 m: 1) Joni Heikkinen OulPy 7,87, 2) Vesa Kittilä PyhäjWi 7,95, 3) Juha-Matti Broström OulPy 8,06, 4) Jesse Haikola PyhäjWi
8,18, 5) Akseli Myllymäki OulPy 8,44, 6) Roope Kariniemi OulPy 8,71.

P15 60 m: 1) Joni Heikkinen OulPy 7,99, 2) Vesa Kittilä PyhäjWi 8,05, 3) Jesse Haikola PyhäjWi 8,09, 4) Juha-Matti Broström OulPy
8,22, 5) Akseli Myllymäki OulPy 8,39, 6) Roope Kariniemi OulPy 8,77, 7) Otto Ikonen OulPy 8,98, Kilpailun ulkopuolella: Eeli Purola OulPy .
Erä 1: 1) Vesa Kittilä PyhäjWi 8,05, 2) Jesse Haikola PyhäjWi 8,09, 3) Akseli Myllymäki OulPy 8,39, 4) Otto Ikonen OulPy
8,98, Erä 2: 1) Joni Heikkinen OulPy 7,99, 2) Juha-Matti Broström OulPy 8,22, 3) Roope Kariniemi OulPy 8,77, Kilpailun ulkopuolella: Eeli
Purola OulPy .

P15 800 m: 1) Juha-Matti Broström OulPy 2.18,30, 2) Jaakko Kotajärvi KempKi 2.24,59, 3) Vesa Kittilä PyhäjWi 2.26,00, 4) Otto
Ikonen OulPy 2.48,49, Joni Heikkinen OulPy DNS.

P15 60 m aj: 1) Vesa Kittilä PyhäjWi 9,13, 2) Joni Heikkinen OulPy 9,18, 3) Jesse Haikola PyhäjWi 10,36.

P15 Korkeus: : 1) Roope Kariniemi OulPy 147, 

P15 Kuula: 1) Jaakko Kotajärvi KempKi 9,90, 2) Otto Ikonen OulPy 7,76. 

T9 40 m: 1) Aino Vuorjoki KempKi 6,77, 2) Viivi Säntti OulPy 6,98, 3) Saimi Lithovius LimNM 7,29, 4) Kiia Vanhatupa 7,61, 5) Sofia
Mehtälä KuivAu 7,62, 6) Pihla Raitanen PyhäjWi 7,68, 7) Auri Pahkamaa SalSa 7,80, 8) Aada Pääkkölä SiikalU 8,03, 9)
Kerttu Heikkinen KuivAu 8,05, 10) Olga Karjula SievSi 8,18, 11) Sara Raesalmi KestKV 8,24, 12) Moona Vakkuri KuivAu 8,36. Erä 1: 1) Saimi
Lithovius LimNM 7,29, 2) Kiia Vanhatupa 7,61, 3) Sofia Mehtälä KuivAu 7,62, 4) Auri Pahkamaa SalSa 7,80, 5) Olga Karjula SievSi 8,18, 6)
Sara Raesalmi KestKV 8,24, Erä 2: 1) Aino Vuorjoki KempKi 6,77, 2) Viivi Säntti OulPy 6,98, 3) Pihla Raitanen PyhäjWi 7,68, 4) Aada
Pääkkölä SiikalU 8,03, 5) Kerttu Heikkinen KuivAu 8,05, 6) Moona Vakkuri KuivAu 8,36.

T9 1000 m: 1) Viivi Säntti OulPy 3.53,48, 2) Loviisa Kortessalo RaahVe 4.23,71, 3) Senni Koivukangas PyhäjWi 4.25,05.

T9 Pituus: 1) Aino Vuorjoki KempKi 3,67, 2) Viivi Säntti OulPy 3,20, 3) Saimi Lithovius LimNM 3,16, 4) Emilia Harju PyhajWi 3,16, 5) Auri
Pahkamaa SalSa 3,16, 6) Pihla Raitanen PyhäjWi 3,03, 7) Sofia Mehtälä KuivAu 3,03, 8) Senni Koivukangas PyhäjWi 2,98, 9) Kia
Vanhatupa 2,95, 10) Aada Pääkkölä SiikalU 2,87, 11) Sara Raesalmi KestKV 2,64, 12) Kerttu Heikkinen KuivAu 2,56, 13) Loviisa
Kortessalo RaahVe 2,52, 14) Elli Heikkinen KuivAu 2,52, Jenna Välikangas NM. 

T9 Kuula: 1) Emilia Harju PyhäjWi 4,24, 2) Nea Harjulahti OulPy 3,65, 3) Elli Heikkinen KuivAu 3,59, 4) Loviisa Kortessalo RaahVe 3,32. 

T10 60 m: 1) Laura Loponen KuivAu 9,32, 2) Jatta Nurmela KuivAu 9,89, 3) Veera Keto OulPy 10,00, 4) Laura Markuksela KuivAu 10,01, 5) Aino Korhonen
OulPy 10,27, 6) Saara-Sofia Sora-Aho KuusEV 10,40, 7) Petra Ansaranta OulPy 10,70, 8) Jemina Haikonen HaukHei 10,99. Erä 1: 1) Jatta Nurmela
OulPy 9,89, 2) Aino Korhonen OulPy 10,27, 3) Jemina Haikonen HaukHei 10,99, Erä 2: 1) Laura Loponen KuivAu 9,32, 2) Veera Keto OulPy 10,00, 3)
Laura Markuksela KuivAu 10,01, 4) Saara-Sofia Sora-Aho KuusEV 10,40, 5) Petra Ansaranta OulPy 10,70.

T10 1000 m: 1) Laura Loponen KuivAu 3.47,82, 2) Petra Ansaranta OUlPy 3.53,23, 3) Larissa Isokääntä RaahVe 3.54,59, 4) Jasmin Manninen
KuivAu 4.07,29, Laura Markuksela KuivAu DNS, Petra Ansaranta DNS.

T10 Pituus: 1) Laura Loponen KuivAu 4,05, 2) Laura Markuksela KuivAu 3,83, 3) Jatta Nurmela KuivAu 3,59, 4) Saara-Sofia Sora-Aho KuusEV 3,52, 5) Kira
Autio SiikalU 3,49, 6) Anette Saalismaa VeitsilKV 3,34, 7) Larissa Isokääntä RaahVe 3,28, 8) Milla Anunti HaukHei 3,18, 9) Jasmin
Manninen KuivAu 3,11, 10) Jemina Haikonen HaukHei 2,94, Iina Hyvärinen SiikalU NM, Veera Keto OulPy NM. 

T10 Kuula: 1) Anette Saalismaa VeitsilKV 8,05, 2) Saara-Sofia Sora-Aho KuusEV 6,54, 3) Aino Korhonen OulPy 5,63, 4) Milla Anunti HaukHei 4,52. 

T11 60 m: 1) Iida Vuorjoki KempKi 9,00, 2) Vanessa Juntunen SuomRa 9,36, 3) Sanna Mikkonen RaahVe 9,57, 4) Veera Raappana HaukHei 9,66, 5) Emma Ranz
SalSa 9,90, 6) Minja Kalliokulju PyhäjWi 10,14, 7) Sofiia Westerlund PyhäjWi 10,17, 8) Hilla Koivukangas PyhäjWi 10,23, 9) Viivi
Myllyaho KuivAu 11,05. Erä 1: 1) Vanessa Juntunen SuomRa 9,36, 2) Veera Raappana HaukHei 9,66, 3) Emma Ranz SalSa 9,90, 4) Sofiia Westerlund
PyhäjWi 10,17, 5) Hilla Koivukangas PyhäjWi 10,23, Erä 2: 1) Iida Vuorjoki KempKi 9,00, 2) Sanna Mikkonen RaahVe 9,57, 3) Minja
Kalliokulju PyhäjWi 10,14, 4) Viivi Myllyaho KuivAu 11,05.

T11 1000 m: 1) Vanessa Juntunen SuomRa 3.43,00, 2) Sanni Tohmola OulPy 4.10,19, 3) Emma Ranz SalSa 4.16,89.

T11 Pituus: 1) Iida Vuorjoki KempKi 4,20, 2) Vanessa Juntunen SuomRa 4,16, 3) Sanna Mikkonen RaahVe 3,93, 4) Aino Järvinen OulPy 3,67, 5) Veera
Raappana HaukHei 3,54, 6) Hilla Koivukangas PyhäjWi 3,51, 7) Siiri Komulainen RaahVe 3,48, 8) Minja Kalliokulju PyhäjWi 3,47, 9) Sanni
Tohmola OulPy 3,30, 10) Anna Saukkonen OulPy 2,82, Maria Jääskä NM. 

T11 Kuula: 1) Siiri Komulainen RaahVe 8,00, 2) Viivi Myllyaho KuivAu 6,24, 3) Sofiia Westerlund PyhäjWi 6,20. 

T12 60 m: 1) Sofia Lindholm KuivAu 8,97, 2) Siiri Lithovius LimNM 9,19, 3) Riina Lindroos KuivAu 9,26, 4) Ria Ojala KuivAu 9,30, 5) Nea Rantakangas
KuivAu 9,40, 6) Milla Kivilompolo RaahVe 9,43, 7) Hanna Meissner KuivAu 9,46, 8) Mari Kahila OulPy 9,48, 9) Annukka Saalismaa VeitsilKV 9,52, 10)
Fanni Rousu KuivAu 9,66, 11) Helmi Peipinen OulPy 9,82, 12) Anna Ranz SalSa 10,08, 13) Noora Kakko IinY 10,20, 14) Sanni Pöykiö OulPy 10,27,
15) Paula Leinonen SiikalU 10,40, 16) Janni Puurunen SiikalU 10,82. Erä 1: 1) Sofia Lindholm KuivAu 8,97, 2) Riina Lindroos KuivAu 9,26, 3) Milla
Kivilompolo RaahVe 9,43, 4) Anna Ranz SalSa 10,08, 5) Noora Kakko IinY 10,20, 6) Janni Puurunen SiikalU 10,82, Erä 2: 1) Siiri Lithovius LimNM
9,19, 2) Hanna Meissner KuivAu 9,46, 3) Fanni Rousu KuivAu 9,66, 4) Sanni Pöykiö OulPy 10,27, 5) Paula Leinonen SiikalU 10,40, Erä 3:
1) Ria Ojala KuivAu 9,30, 2) Nea Rantakangas KuivAu 9,40, 3) Mari Kahila OulPy 9,48, 4) Annukka Saalismaa VeitsilKV 9,52, 5) Helmi Peipinen OulPy
9,82.

T12 1000 m: 1) Helmi Peipinen OulPy 3.40,31, 2) Emilia Paakkola LaitasVe 3.42,43, 3) Fanni Rousu KuivAu 4.00,67, 4) Iitu Heikkinen KuivAu 4.04,04, 5)
Jasmin Ahola KuivAu 4.05,94, 6) Paula Leinonen SiikalU 4.09,69.

T12 60 m aj: 1) Sonja Stång KuivAu 10,76, 2) Sofia Lindholm KuivAu 11,14, 3) Vilma Mäki AlavU 11,47, 4) Siiri Lithovius LimNM 12,03, 5)
Mari Kahila OulPy 13,66.

T12 Pituus: 1) Sonja Stång KuivAu 4,36, 2) Vilma Mäki AlavU 4,27, 3) Elina Männikkö KuivAu 3,87, 4) Riina Lindroos KuivAu 3,80,
5) Verna Rytkönen OulPy 3,77, 6) Milla Kivilompolo RaahVe 3,74, 7) Hanna Meissner KuivAu 3,71, 8) Ria Ojala KuivAu 3,69, 9) Emilia Tuomaala SalSa
3,66, 10) Iitu Heikkinen KuivAu 3,66, 11) Nea Rantakangas KuivAu 3,64, 12) Noora Kakko IinY 3,27, 13) Anna Ranz SalSa 3,04, 14) Paula Leinonen SiikalU
3,03, Mari Kahila OulPy DNS, Jessi Nurmela DNS. 

T12 Kuula: 1) Annukka Saalismaa VeitsilKV 9,20, 2) Anni Liikanen KuusEV 7,62, 3) Elina Männikkö KuivAu 7,56, 4) Janni Puurunen SiikalU 5,96,
Emilia Tuomaala SalSa DNS, Jessi Nurmela DNS. 

T13 60 m: 1) Annika Mertomaa SalSa 8,71, 2) Ilona Kamunen OulPy 8,75, 3) Ella Nisula OulPy 8,91, 4) Jenna Koskela OulPy 8,94, 5) Roosa Taulavuori
OulPy 9,00, 6) Ada Räisänen OulPy 9,27, 7) Marianne Myllylä KuusEV 9,33, 8) Venla Rutanen KuivAu 9,47, 9) Hanna Paaso-Rantala KuivAu
9,51, 10) Anna Okkonen KuivAu 9,89, 11) Sara Kärki SalSa 10,40. Erä 1: 1) Jenna Koskela OulPy 8,94, 2) Ada Räisänen OulPy 9,27, 3)
Marianne Myllylä KuusEV 9,33, 4) Venla Rutanen KuivAu 9,47, 5) Anna Okkonen KuivAu 9,89, Erä 2: 1) Annika Mertomaa SalSa 8,71, 2) Ilona
Kamunen OulPy 8,75, 3) Ella Nisula OulPy 8,91, 4) Roosa Taulavuori OulPy 9,00, 5) Hanna Paaso-Rantala KuivAu 9,51, 6) Sara Kärki SalSa 10,40.

T13 1000 m: 1) Marianne Myllylä KuusEV 3.24,77, 2) Emilia Nissinaho OulPy 3.25,82, 3) Roosa Taulavuori OulPy 3.36,85, 4) Ada Räisänen
OulPy 3.55,52, Sara Kärki SalSa DNS.

T13 60 m aj: 1) Emilia Nissinaho OulPy 10,57, 2) Ella Nisula OulPy 10,69, 3) Ilona Kamunen OulPy 10,69, 4) Ada Räisänen OulPy 12,03.

T13 Korkeus: : 1) Annika Mertomaa SalSa 141, 2) Inka Mehtola RaahVe 141, 3) Sara Kärki SalSa 121, Venla Rutanen KuivAu NH, 

T13 Kuula: 1) Annika Härmä KestKV 7,40, 2) Hanna Paaso-Rantala KuivAu 6,89, 3) Anna Okkonen KuivAu 6,25, Inka Mehtola RaahVe DNS. 

T14 60 m: 1) Carita Barsk LapLu 8,40, 2) Anni Grekula RaahVe 8,42, 3) Jasmin Männistö KuivAu 8,85, 4) Veera Jussinniemi LimNM 8,90, 5)
Anniina Putkonen KuivAu 9,04, 6) Pinja Hautamäki KuivAu 9,06.

T14 60 m alkuerät: 1) Anni Grekula RaahVe 8,46, 2) Carita Barsk LapLu 8,59, 3) Jasmin Männistö KuivAu 8,83, 4) Veera Jussinniemi LimNM
8,84, 5) Anniina Putkonen KuivAu 8,98, 6) Pinja Hautamäki KuivAu 9,12, 7) Fanni Koskela KuivAu 9,38, 8) Iida Räisänen OulPy 9,44.
Erä 1: 1) Anni Grekula RaahVe 8,46, 2) Carita Barsk LapLu 8,59, 3) Pinja Hautamäki KuivAu 9,12, 4) Fanni Koskela KuivAu 9,38, Erä 2: 1)
Jasmin Männistö KuivAu 8,83, 2) Veera Jussinniemi LimNM 8,84, 3) Anniina Putkonen KuivAu 8,98, 4) Iida Räisänen OulPy 9,44.

T14 800 m: 1) Roosa Löf KalajJu 2.48,54, 2) Veera Jussinniemi LimNM 2.49,65, 3) Alina Nousiainen OulPy 2.50,93, 4) Iida Räisänen OulPy
2.51,30, 5) Anniina Putkonen KuivAu 2.56,74, 6) Siiri Puranen LimNM 2.59,12, 7) Elviira Kortessalo RaahVe 2.59,56.

T14 60 m aj: 1) Elina Mikkonen RaahVe 10,05, 2) Alina Nousiainen OulPy 10,51, 3) Helmi Nikula OulPy 10,63, 4) Julia Oravisjärvi PyhäjWi
11,07, 5) Elviira Kortessalo RaahVe 11,36, Veera Jussinniemi LimNM DNF.

T14 Pituus: 1) Carita Barsk LapLu 4,86, 2) Elina Mikkonen RaahVe 4,54, 3) Jasmin Männistö KuivAu 4,46, 4) Julia Oravisjärvi
PyhäjWi 4,45, 5) Anniina Putkonen KuivAu 4,35, 6) Iida Räisänen OulPy 4,26, 7) Elviira Kortessalo RaahVe 4,25, 8) Anniina Sipola LimNM
3,71, Meri Keskimaula OulPy DNS. 

T14 Kuula: 1) Helmi Nikula OulPy 9,04, 2) Alina Nousiainen OulPy 7,22, 3) Fanni Koskela KuivAu 7,12, 4) Meri Keskimaula OulPy 6,34. 

T15 60 m alkuerät: 1) Anna-Kaisa Korhonen OulPy 8,54, 2) Jenni Marjomaa OulPy 8,69, 3) Oona Heilala RaahVe 8,74, 4) Susanna Mononen KuivAu 8,82,
4) Katriina Autti KuivAu 8,82, 6) Meri Karioja KestKV 10,10.

T15 800 m: 1) Nea Heilala RaahVe 2.38,35, 2) Silja Saarela LimNM 2.48,72, 3) Oona Heilala RaahVe 2.51,48, Katriina Autti KuivAu DNF.

T15 60 m aj: 1) Anna-Kaisa Korhonen OulPy 10,32.

T15 Korkeus: : 1) Aliisa Härmä KestKV 136, Katriina Autti KuivAu DNS, 

T15 Kuula: 1) Sara Mehtomaa OulPy 9,40, 2) Jenni Marjomaa OulPy 7,75.