Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
  Syyskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.09.pkSeuraCup Kilo-sarjan finaali Tampere27.08.
la 01.09.seuracupSeuracup Giga -sarjan finaaliValkeakoski29.08.
la 01.09.seuracupMega-sarjan seuracupin finaaliUrjala29.08.
la 01.09.seuracupSeuracup TERA-sarjan finaaliNokia30.08.
la 01.09.pkRuskamaraton täysmaratonKittilä -
la 01.09.maratonVaasa MaratonVaasa27.08.
la 01.09.pkKeihäskisatNurmijärvi28.08.
la 01.09.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 02.09.pkRadiomäen heitto-otteluLahti30.08.
su 02.09.pk88. Kansainvälinen Kaisaniemen JuoksuHelsinki02.09.
su 02.09.aa7. TilastopajacupTurku30.08.
su 02.09.pk59. Pyhäntä-hölkkäPyhäntä31.08.
su 02.09.pkav. Kipinän SarjakilpailufinaaliLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI -
su 02.09.pkSyyssatasetLapinlahti31.08.
su 02.09.pkArctic-heitotRovaniemi01.09.
su 02.09.seuraSeurakisatPyhäjoki01.09.
su 02.09.pkDistriktstävlingKimito28.08.
ma 03.09.seuraSeurakisatLiperi -
ma 03.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo31.08.
ma 03.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 03.09.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ti 04.09.pmpm-ratakävelyt P/T9-15, M/N17, M/NMynämäki30.08.
ti 04.09.seuraSilja Line SeurakisatKuopio02.09.
ti 04.09.pkKultajousi kuukausikisat 5/5Kuopio02.09.
ti 04.09.pkJärvituuliCup 7Keuruu02.09.
ti 04.09.aaNuorisokansalliset / Etelä-Pohjanmaan Timanttiliigan 5. osakilpailuKauhava01.09.
ti 04.09.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 04.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä Helsinki02.09.
ti 04.09.pkKlaukkalan syysmoukari 1 ja NUY:n mestaruustonnitNurmijärvi01.09.
ti 04.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 6Veikkola02.09.
ti 04.09.pkOp Oulu Tiistaikisa VIOulu02.09.
ke 05.09.pmPm-ottelut 9-15vPori03.09.
ke 05.09.pkKeU:n mestaruus kilpailutSavonlinna, Kerimäki02.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 05.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo03.09.
ke 05.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani01.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatJanakkala03.09.
ke 05.09.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo04.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatHelsinki03.09.
ke 05.09.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo -
ke 05.09.pkViiskunta kisatKuortane03.09.
to 06.09.pkRegiontävlingKyrkslätt04.09.
to 06.09.seuraSeurakisatRaisio -
to 06.09.pkIkaalisten SyyskisatIkaalinen04.09.
to 06.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluSalo03.09.
to 06.09.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari04.09.
to 06.09.pkAvoin aluekilpailuKajaani04.09.
to 06.09.pkSisulisätOrivesi04.09.
pe 07.09.pkSyysheitotSomero05.09.
pe 07.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo -
la-su 08.-09.09.SMSM-viestitMikkeli31.08.
la 08.09.pmSisuottelut IIRanua06.09.
la 08.09.pkHeitto-otteluUusikaupunki05.09.
la-su 08.-09.09.pkPyhäselän XVIII heittohyppypäivätJoensuu05.09.
la 08.09.pkEpun kie-kuu cup osakilpailuJalasjärvi05.09.
la 08.09.maantiej.Akaan MesihölkkäAkaa06.09.
la-su 08.-09.09.pkAv Tul.n Järvi- Suomen Kyvyt Esiin mestaruuskilpailutLeppävirta30.08.
la 08.09.pkKoski-Vähälän KarijasutYlivieska06.09.
su 09.09.pkAluekisat Lieto05.09.
su 09.09.pkReisjärven aluekilpailutReisjärvi06.09.
su 09.09.pkValkeakosken NuorisokisatValkeakoski06.09.
su 09.09.maantiej.Lasse Viren hölkkäMyrskylä -
su 09.09.pkTöysän mestaruuskisat ja ennätysten murskajaisetTöysä07.09.
ma 10.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.09.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ti 11.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 2. päiväHelsinki09.09.
ti 11.09.pkKlaukkalan syysmoukari 2Nurmijärvi08.09.
ti 11.09.pkVetelin avoimet aluekilpailutVeteli09.09.
ti 11.09.pkHeitto-cupTampere10.09.
ti 11.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 7Veikkola09.09.
ke 12.09.pkAkilles mästerskap 9 - Akilleen mestaruuskisat 9Borgå - Porvoo -
ke 12.09.seuraSeurakisatVantaa 09.09.
ke 12.09.amAM-KymppiVantaa 09.09.
ke 12.09.pk58-Cup 5/5Vantaa 09.09.
ke 12.09.pkPitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.09.
ke 12.09.pkPuijon PuserrusKuopio10.09.
to 13.09.pkRegiontävlingKyrkslätt11.09.
to 13.09.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.09.
pe-la 14.-15.09.maratonFinlandia MarathonJyväskylä -
la 15.09.pmSupersisuottelutT/P9-13Ähtäri12.09.
la 15.09.pkUudyn pm-moniottelut 9-13 vVihti12.09.
la 15.09.pkNousiaisten heittokisatNousiainen12.09.
la 15.09.pmHelsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2Vantaa11.09.
la 15.09.maratonKiiminki-maratonOulu -
la 15.09.maraton11. Espoo Rantamaraton ja RantapuolikasEspoo -
la 15.09.pkAlueelliset syyskisatÄänekoski -
la 15.09.pkTeron Kiskaasut Seinäjoki13.09.
la 15.09.maratonTampere PuolimaratonTampere -
la 15.09.pkVI Iltavalo 3000mKokkola, Ullavan urheilukenttä12.09.
su 16.09.pkHeitto-cupTampere15.09.
su 16.09.pkSirkjärven ympärijuoksuLappeenranta, Ylämaa12.09.
su 16.09.pkSeuranmestaruuskaarina14.09.
su 16.09.maantiej.Espoo Rantakymppi ja RantavitonenEspoo -
su 16.09.pk45. Herrala HölkkäHollola Herrala07.09.
su 16.09.pkAvoimet pk. hyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki13.09.
su 16.09.pkSherwood RunKerava -
su 16.09.pkMERKKIMITALICUP finaaliLieto12.09.
su 16.09.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo14.09.
su 16.09.pkAiniovaaran YmpärijuoksuYlitornio -
ma 17.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere17.09.
ti 18.09.pkKeuruun syysseiväsKeuruu16.09.
ti 18.09.pkRatakauden PäätöskisaOulu16.09.
ke 19.09.pmpm-sisulisäottelut T/P 9-13Jyväskylä14.09.
ke 19.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailuiden avoimet lajitHelsinki17.09.
ke 19.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailutHelsinki17.09.
to 20.09.seuraSeurakisatMultia -
la 22.09.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut IITampere19.09.
la 22.09.maraton37. Kullervo-maratonLappeenranta (Joutseno)14.09.
la 22.09.pkKaustisen syysheitotKaustinen19.09.
la 22.09.SMSM-maratonLappeenranta (Joutseno)14.09.
la 22.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestiKarttula16.09.
la 22.09.seuraSeurakisatRovaniemi -
la-su 22.-23.09.pkSyysmoniottelutLaitila19.09.
la 22.09.maantiej.28. Kuortaneen maastofinaaliKuortane15.09.
la 22.09.pkHaaga RunHelsinki22.09.
la 22.09.maantiej.RuissalojuoksutTurku -
su 23.09.pkErän avoimet mestaruuskisatHelsinki19.09.
su 23.09.pkPk-heittokisatMikkeli / Ristiina20.09.
su 23.09.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T11-9Laitila19.09.
su 23.09.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala20.09.
su 23.09.pkPakopirtin JuoksuUtajärvi Ahmas Ahmaksen Perinnekulän maasto17.09.
su 23.09.pkKuonan Kymppi / KeU Cup 6Savonlinna, Kerimäki20.09.
ti 25.09.pkItä-Vantaan maastot 1/3Vantaa 24.09.
ti 25.09.pkMini Maaria katujuoksuTurku21.09.
ke 26.09.pmHämSY:n pm-sisulisämaastoviestiLempäälä22.09.
pe 28.09.pk28. Kuvansin YöjuoksuJoroinen -
pe 28.09.pkYöjuoksuTurku24.09.
la-su 29.-30.09.pkTU-38 avoimet seuran mestaruusheitotTampere -
la 29.09.pkTarmon heittoviisiotteluHelsinki25.09.
la 29.09.pkHuittisten Hullu HölkkäHuittinen25.09.
la 29.09.pkKauniston maraton, puolimaraton ja varttimaratonHaapajärvi24.09.
la 29.09.pkTuiskun heittokisat IIRusko26.09.
la 29.09.pkHuurreheitotLeppävirta -
la 29.09.maantiej.3. Iso - Syöte Classic trail runPudasjärvi25.09.
la 29.09.maantiej.9. Huippukymppi - IsosyötePudasjärvi25.09.